PDA

View Full Version : За чалгата...



MadMaster
10-23-2004, 15:37
Какво ви е мнението за чалгата??? За мен, това е музика за хора със слаб умствен потенциал, които нямат и елементарна обща и музикална култура!!!
И не ми е ясно едно нещо - как цялата тая смрад се слуша от хората??? как може да има толкова чалгарски телевизии (аз знам поне 3-4: планета, веселина, фен тв...), а в същото време да има само една музикална телевизия - ММ (М2 не я броя, защото тя е към ММ)??? Толкова ли са прости българите, че не осъзнавят, че чалгата е някакво жалко подобие на музика, изпълнявано от самозвани певици, без каквито и да било гласови данни???

Вие какво мислите по въпроса?

Nekasa4a
10-23-2004, 15:52
Abe seki ima pravoto da si slu6a kakvoto iska :D Ama az ve4e ne sam kompetenten 4e pokrai moita bulka slu6am i az :( No samo kogat sam neq de kogato sam sam si slu6kam NIGHTWISH :D :D :D :D

10-23-2004, 16:26
4algata koqto vsi4ki znaem ot edno vreme nqma ni6to ob6to sus sega6nata. taka 4e nqmam ni6to protiv 4algata.i teksta e smislen i t.n.e estestveno imam predpo4itaniq kum nqkoi izpulniteli. ne vsi4ki mi dopadat. vupros na mnenie

х
10-23-2004, 16:50
а защо не?
музика като музика. няма дълбок смисъл и т.н. просто разтоварващо...
друскаш му един гюбек и си избухваш! :oops:
а че не е стойностна като музика-спор няма. по-скоро е индустрия! дупе, цици, черни или руси коси, много грим и малко музика.

харесвам чалга. :oops:

AMG-to
10-23-2004, 17:35
AZ SUSHAM 4ALGA NE ZASHTOTO E S MNOGO HYDOJESTVEN STIL A PROSTO ZA RELAX....A OTNOSNO mm NIKOGA NE Q GLEDAM ZASHTOTO 6HEFA NA tv-TO E NAI MRUSNIQ DOKAZAN P E D E R A S T V bg.
SUGLASEN SUM 4E VSEKI IMA PRAVO DA SLUSHA TOVA,KOETO ISKA I MU HARESVA...TRQBVA DA ZA4ITA ME I DRUGITE STILOVE RAZBIRA SE..
A OTNOSNO FOL PEVICITE - MOJE DA SA FULL SUS SILIKON NO SA TUHI KATO GADULKI.

Dobrina
10-23-2004, 17:49
Не обичам чалгата - все пак е проста музика, предпочитам нещо по-качествено. Но пък на който му харесва - него си работа ;)
Колкото до певачките - наистина е индустрия, както каза х. :)

hahavteen
10-23-2004, 17:54
а защо не?
музика като музика. няма дълбок смисъл и т.н. просто разтоварващо...
друскаш му един гюбек и си избухваш! :oops:
а че не е стойностна като музика-спор няма. по-скоро е индустрия! дупе, цици, черни или руси коси, много грим и малко музика.

харесвам чалга. :oops:


Az sum suglasna! O6te pove4e kogato mi stane mu4no za BG vinagi si pyskam 4alga!

miloto_girl_4e
10-23-2004, 18:05
miii az mraza 4algata :!: tekstovete sa..abe te daje ne mogat da se narekat tekstove..dve izre4eniq,koito se povtarqt 100 pati :evil: smisal v tqh nqma :evil: vse se pee za lubov..po to4no za razdqla..abe za men 4algata e prostotiq :!: ama 6tom ima koi da e haresva..tehen si problem :roll: :!: :evil:

e4o
10-23-2004, 18:19
mene ne me kefi :lol:

techCandy
10-23-2004, 18:31
ooo ne tva ne e za men
4algiqta e dosta dolnoprobno....ne6to :roll:
kakto kazah ve4e i drugi tva e industriq
i az sy6to ne moga da razbera kak tolkova mnogo hora slu6at taq "muzika".....interesno naistina
o6te pove4e hora koito poprincip imat izvesten umstven bagaj....
tekstvovete se vyrtqt gore dolu okolo 5 temi i vie tam nqkava kukla s nampompani bombi....mnool interesno, nqma 6to
ama neka slu6at
az pone ot tva se otyrvah tuka....to ne4e i tuka nqma amrikanska 4alga....koqto sy6to mi deistva na nervnata sistema no tva e duga tema...

lalqla
10-23-2004, 18:35
уфф писна ми от тея теми.
ОТ ВСЕКИ СТИЛ МУЗИКА ИМА ХУБАВИ НЕЩА.ПОНЕ 5 :!: :!: :!: ВСЯКО ИЗКУСТВО АКО СЕ ВЛАГА ЧУВСТВО Е ЦЕННО :!: НЕ МОЖЕ ДА СЪДИТЕ МУЗИКАТА И ХОРАТА КОИТО Я СЛУШАТ.

AvLee
10-23-2004, 19:39
Преди бях писала по такава тема.
С една дума...не харесвам този стил музика,който
иска да си слуша!

Murderdoll
10-23-2004, 19:42
ooo ne tva ne e za men
4algiqta e dosta dolnoprobno....ne6to :roll:
kakto kazah ve4e i drugi tva e industriq
i az sy6to ne moga da razbera kak tolkova mnogo hora slu6at taq "muzika".....interesno naistina
o6te pove4e hora koito poprincip imat izvesten umstven bagaj....
tekstvovete se vyrtqt gore dolu okolo 5 temi i vie tam nqkava kukla s nampompani bombi....mnool interesno, nqma 6to
ama neka slu6at
az pone ot tva se otyrvah tuka....to ne4e i tuka nqma amrikanska 4alga....koqto sy6to mi deistva na nervnata sistema no tva e duga tema...
absolutno,101% saglasna!4alga suxhttp://oldmila.com/forum/images/smiles/thumbdown.gif

hahavteen
10-23-2004, 19:46
Az puk ne moga da razbera kakvo ob6to ima myzikata s ymstvenia bagaj! :roll: Spored men 4ovek triabva da sly6a ot vsi4ko po-malko za da ima ob6ti temi s vsekigo! :wink:

HeavenSent
10-23-2004, 19:48
Az puk ne moga da razbera kakvo ob6to ima myzikata s ymstvenia bagaj! :roll: Spored men 4ovek triabva da sly6a ot vsi4ko po-malko za da ima ob6ti temi s vsekigo! :wink:
napylno sym saglasna :roll:

blue_flower
10-23-2004, 19:50
I az ne slu6am 4alga po princip, dori me drazni, za6toto sam zapalena metalka, no pak tazi muzika si ima dobra strana, moje da ne moje da se slu6a za udovletvorqvane na muzikalniq ni lsuh, no opredeleno e dobra za sled dve 4a6ki na masa da se porazkar6i6 malko, 6toto ina4e e trudno na ne6to ot metallica.:))Pak koito si go kefi da q slu6a, ne moga da osadq vsi4ki pevici na 4alga, za6toto ima nqkoi, koito naistina vlagat staranie.

Bloody_Tear
10-23-2004, 20:04
Не ми харесва ама въобще!!!! И не виждам какво искуство има във силиконовите,тресящи се цици и смотаните претупани текстове!??? Който иска да я слуша аз го намирам за просташко и въобще безсмислено да пееш само за любов или пък за некакви прашки,което ще се слуша единствено от пияните свине,който се наричат по погрешка хора.

amy lee
10-23-2004, 20:24
eeeeee,kade se izgubi be,anti o'zone?????takmo vzeh da se pritesnqvam kade si i 6to ne se poqvqva6.e,temata e za 4algata,zatova:ne q ponasqm,no ima 1-2 qko pesni,no tqh bih gi slu6ala samo ako nqma kvo drugo

aBeP4eTo
10-24-2004, 11:18
Ole chalgata mi e bolnata tema ! Mrazq q adski elementarna bezsmislena muzika ! S nqkvi tupi textove vsqka vtora duma e liubov ! Ne trqbva li muzikata da izrazqva neshto ? Zashtoto ako sudim po tupite chalgiiki osven prostotiq drugo ne izrazqvat ! Drugoto puk teq pop-folk pevici kakto im vikam az "folktupalki" hich gi nqma na beliq svqt izbirat gi po krasota ,nqmat nikakuf glas i sa mega tupichki ! Estestveno ,che ima i hora koito slushat chalgiikite daje v BG sa mnogo ama az ne sam ot tqh nqma i da buda !

DeaTHroW-ReC_F
10-24-2004, 11:47
ех.....и аз не я харесвам...всеки има право на мнение особено когато тва се отнася до собствения му вкус и стил....чалгата е музика като сички други стилове...някои мразят рапа...други техното.....трети метала....не сме виновни че не харесваме даден стил музика..но не бива да твърдим че тя е най тъпия стил който някога сме слушали.........

DiEsEl_GiRl4eTo
10-24-2004, 12:34
ooo ne tva ne e za men
4algiqta e dosta dolnoprobno....ne6to :roll:
kakto kazah ve4e i drugi tva e industriq
i az sy6to ne moga da razbera kak tolkova mnogo hora slu6at taq "muzika".....interesno naistina
o6te pove4e hora koito poprincip imat izvesten umstven bagaj....
tekstvovete se vyrtqt gore dolu okolo 5 temi i vie tam nqkava kukla s nampompani bombi....mnool interesno, nqma 6to
ama neka slu6at
az pone ot tva se otyrvah tuka....to ne4e i tuka nqma amrikanska 4alga....koqto sy6to mi deistva na nervnata sistema no tva e duga tema...
absolutno,101% saglasna!4alga suxhttp://oldmila.com/forum/images/smiles/thumbdown.gif

i az sym syglasna ne me kefi chalgata obache koit q haresva neka si q slusha verno e che po-chesto tfa sa umstveno ogranichenite horica ama ne vinagi vse pak ne e hubavo intelekta na chovek da se opredelq po muzikata koqto slusha :roll: :roll: :roll:

stasenceto^
10-24-2004, 23:50
Az puk ne moga da razbera kakvo ob6to ima myzikata s ymstvenia bagaj! :roll: Spored men 4ovek triabva da sly6a ot vsi4ko po-malko za da ima ob6ti temi s vsekigo! :wink:
napylno sym saglasna :roll:
nqkoi da napi6e ne6to umno ,tova koeto e napisala slun4ice si e taka :D

10-25-2004, 12:06
mene ne me kefi :!: ama nai ve4e Rap

Baccara
10-25-2004, 12:15
Не виждам какво пречи чалгата на някои хора! Да не би някой насила да ви кара да я слушате или да гледате чалга клипове по телевизията? Който иска нека да я слуша, който не иска - да не я слуша. Недейте обиждайте хората само защото имат друг вкус към музиката.
Аз нямам нищо против който и да е стил музика. Щом съществува даден стил музика, следователно има някой който я слуша.
p.s. На мен ми е малко трудно да си пия ракията и да си хапвам мезенце с компанията докато примерно Марая Кери пее плачевни песни или някоя метъл банда дънят яко.

MadMaster
10-25-2004, 13:36
На мен това подобие на музика (чалгата) ми пречи поради това, че е пълно с глупави хова, които я слушат и я възприемат за българска музика. Това просто ми е убидно! Такова нещо може да е слуша само от духовно-пропаднали хора без никакъв усет към изкуството и без каквато и да било музикална култура!

Traffic
10-25-2004, 14:10
На мен това подобие на музика (чалгата) ми пречи поради това, че е пълно с глупави хова, които я слушат и я възприемат за българска музика. Това просто ми е убидно! Такова нещо може да е слуша само от духовно-пропаднали хора без никакъв усет към изкуството и без каквато и да било музикална култура! :wink:

stasenceto^
10-25-2004, 16:12
На мен това подобие на музика (чалгата) ми пречи поради това, че е пълно с глупави хова, които я слушат и я възприемат за българска музика. Това просто ми е убидно! Такова нещо може да е слуша само от духовно-пропаднали хора без никакъв усет към изкуството и без каквато и да било музикална култура!
4e kakva e ako ne bulgarska be,kva,kitaiska :evil:
puk i neznam za6to obijdate horata samo za6toto ne slu6at tova koeto vie,vseki si ima vkus :evil:

Frank
10-25-2004, 16:18
Мразя чалга - просто не ми харесва. Всеки сам избира каква музика да слуша. Нямам нищо против някой да се кефи на някакви гадни певици, туй че според мен такава музика няма смисъл си е мой проблем. Не мога да разбера какво съм направил на шибания комшия, че по цял ден надува някакви шибани гюбеци. "Ей така за релакс" ми вика, "много и се кефя на чалгата". НЯМА ТАКОВА НЕЩО БЕ - или те кефи, или не. За умствения багаж на чалгарите може да се каже много. Искам само да отбележа, че и между тях има много свесни хорица, които просто са се заблудили. Как да приема насериозно човек, който обича да слуша някакви зурли и да върти гюбеци. Както беше казал някой - може да прекръстим държавата на Мангалия. Нищо чудно. :x :x :x

MadMaster
10-25-2004, 16:36
4e kakva e ako ne bulgarska be,kva,kitaiska :evil:
puk i neznam za6to obijdate horata samo za6toto ne slu6at tova koeto vie,vseki si ima vkus :evil:
Много ясно, че не е българска!!! Чалгата представлява разни долнопробни турски, сръбски или гръцки песни, чиито текст е преведен!!! Е това ли е българска музика???

amy lee
10-25-2004, 16:44
e,ne si prav,ama hi4.vse pak ima i avtorski ne6ta.ne vsi4ki pesni sa sys vzeta muzika i text.

MadMaster
10-25-2004, 16:51
e,ne si prav,ama hi4.vse pak ima i avtorski ne6ta.ne vsi4ki pesni sa sys vzeta muzika i text.
Над 90% са крадени. Или, ако не са крадени, поне са силно взаимствани. Защото в чалгата за "творчество" и дума не може да става.

rosskata
10-25-2004, 17:06
[b] :P Не знам какво ви е направила чагата, нито какво са ви направили хората, които я слушат. Във всеки стил музика има и боклуци, и шедйоври, във всеки стил има комерсиални звезди и напомпани цици, и безсмислени текстове... Това не значи, че трябва да се отричат , още по- малко да се лепят етикети на хората, които ги слушат...

:x
Как да приема насериозно човек, който обича да слуша някакви зурли и да върти гюбеци

[b]Ако за теб човека се определя от музиката, която слуша, ти си заблуден човечец, а не чалгарите... :?

И за рапърите може да се каже, че са изсухлени тъпи тревомани , и за метълите- че са вонящи дългокоси профани , и за рейвърите- че са изроди-наркомани, и за чалгарите- че са кухи парчета и селяндури... Спрете се бе , хора! :x
Това кава музика слуша човек е най- малкото, което говори за него!

Взаимствани текстове, безсмислици, комерсиалност- навсякъде ги има,това е музикалната индустрия... А "любов" не е тема, за която се пее само в чалгата- все пак това е най-важното в живота на много хора, водещо е и в музиката... :P

Аз се кефя на всякакъв стил музика, смятам, че има парчета за релакс и такива със смисъл и в чалгата, и в рапа, и в метъл , и в попа... :wink:

C-I-A-R-A
12-09-2004, 20:33
neobicham chalga :roll:

MyCuHkA
12-09-2004, 20:54
Според мен поп фолка и чалгата са две различни понятия... едно е на една песен да не спреш задника си да се тресе но друго е да има песни което имат смисъл.Не казвам че чалгата е номер едно.. има тук там песни които са страшни но само понякога.Не казвам също че я обичам... просто ми харесва.И подкрепям момичетата от форума които не ги досрамя да кажат че харесват поп фолка. 8)

bulgarche
12-09-2004, 21:02
Аз слуша, Хиподил и Korean music (ебаси комбинацията нали)

BeeL
12-10-2004, 00:31
Това кава музика слуша човек е най- малкото, което говори за него!
Това май беше най-смисленото мнение до тук...
Не че харесвам чалгата, дори напротив. Обикновено наистина обръщам внимание какво слушат останалите, но музикалния вкус в никакъв случай не е критерий.

monka
12-11-2004, 09:22
az mrazia 4algata :twisted: no ne smqtam,4e tozi,koito q slu6a e po-glupav ili ne6to takova. vseki ima pravo na izbor

Josefinne
12-11-2004, 10:45
Честно да си кажа по-голяма чат от чалгата наистина е помия. Клиповете се състоят от полуголи едрогърди и дебелогъзи (повечето и перверзно руси) госпици, които ги снимат само в ц*ците или в устата 9която и без това е пълна със силикон). Някои от тях наистина не могат да пеят, а тези които могат да пеят, защото имат гласови данни дори народни певици да станат (за това се иска доста глас, да ви кажа) не пеят нищо стойностно, защото текстописците им са некви готованци и използват само готови фрази и то не по много. Само че има и свестни песни. Признавам си. Аз не съм привърженик на чалгата, но като има - има си ги. Не трябва да мислим за песните като за чалга и нечалга, а като за хубави и не хубави :!: Просто не лепвайте етикет на някоя песен, че е лоша само защото е чалга. дразнят ви извивките - ама това са народни мотиви. Като слушате "Моме Калино" не ви дразнят, ама като чуете някоя песен с извивки и...Слушайте песента, пък после кажете, че не ви харесва, а не преди да сте я чули и да казвате, че не можете да я слушате дори. Това е тъпо!

nejni_ustni
12-11-2004, 20:12
Между чалга и поп-фолк има много голяма разлика!
Аз харесвам поп-фолка а не глупашките кючеци тип-Гъци гъци....
ХАресвам чуствените песни.....хубавите.,.,..но всеки има свое собствено мнение!

B_i_G
12-11-2004, 20:13
tazi muzika miri6e na omrqlo......drugo ne e nujno da se spomenava

Satanas_daughter
12-11-2004, 20:32
veeee chalga......da si izpovrushtash chervata...otvratitelno e

Satanas_daughter
12-11-2004, 20:34
[b][b] :P Не знам какво ви е направила чагата, нито какво са ви направили хората, които я слушат. Във всеки стил музика има и боклуци, и шедйоври, във всеки стил има комерсиални звезди и напомпани цици, и безсмислени текстове... Това не значи, че трябва да се отричат , още по- малко да се лепят етикети на хората, които ги слушат...

:x
Как да приема насериозно човек, който обича да слуша някакви зурли и да върти гюбеци

Ако за теб човека се определя от музиката, която слуша, ти си заблуден човечец, а не чалгарите... :?

И за рапърите може да се каже, че са изсухлени тъпи тревомани , и за метълите- че са вонящи дългокоси профани , и за рейвърите- че са изроди-наркомани, и за чалгарите- че са кухи парчета и селяндури... Спрете се бе , хора! :x
Това кава музика слуша човек е най- малкото, което говори за него!

Взаимствани текстове, безсмислици, комерсиалност- навсякъде ги има,това е музикалната индустрия... А "любов" не е тема, за която се пее само в чалгата- все пак това е най-важното в живота на много хора, водещо е и в музиката... :P

Аз се кефя на всякакъв стил музика, смятам, че има парчета за релакс и такива със смисъл и в чалгата, и в рапа, и в метъл , и в попа... :wink:


ia da ne govorish za metala...metalite ne voniat...az kakto i vsichkite metali koito poznavam mnogo dobre znaiat kakvo oznachava sapun shampoan i prah za prane....a i razbira se che muzikata govori za choveka kude puk primerno si vidiala chalgar s oburnat krust.... muzikata mnogo dobre pokazva kuv e choveka...verno ima greshni kliuki kato naprimer che metalite smardiat i che chalgarite sa seliani no vse pak muzikata e neshto ot koeto mnogo hora se vliaiat i se gradiat

playful_girlll
12-11-2004, 20:47
suglasna sum s pove4eto,4e tova e ciganska muzika i q slu6at selqnite ,kakto i 4e pove4eto pesni sa kradeni.oba4e ima 2 ,3 pesni,koito naistina mnogo mi haresvat i tekstovete sa naistina smisleni.naprimer anelia i nelina-led i ogun,gergana-gubq te bavno ...ina4e kato pevica e pulna skrub .po princip ne haresvam 4algata.