PDA

View Full Version : Как отказахте цигарите?



искаааам
10-23-2004, 21:55
Пуша почти от 2 години, но в момента пуша по 2-3 цигари на седмица. Много искам да ги спра напълно, но някак си... не знам... не мога. Може би, защото от моята компания всички пушат - само едно от момчетата не пуши и от това някак си се подсилва желанието ми да си дръпна един-два-три-пет пъти... Не знам... Дайте съвети 8) Как да спрем цигарите? :roll:

P1ra71nQ
10-24-2004, 01:34
Mi az ne pusha taka che nemoga da ti pomogna osobenno,samo moga da ti kaja che da gi otkajesh se iska volq,ili pyk naprimer maika mi gi otkaza vremenno kato pochna da sportuva .Haide uspeh :wink:

charovnicata
10-24-2004, 01:57
ааа и аз ги отказвам и аз пу6а от 2 години...и горница даже....и сега съм ги намалила...докато лятото пу6ех по4ти една кутия на ден и тва ме убива6е,мно бях зле....сега пу6а по 1 максимум 2 на ден....но напълно не мога да ги спра...6тот има дни в които пу6а и 10...ам са по рядко...абе да си кажа добре ми е така,поне съм намалила

10-24-2004, 04:48
Pu6a po 1 kutiq vigari na den ot 4 godini i shte otkazvam sroko, no trqbva da stane postepenno...i v moita kompaniq pushat sichki...no jivota e takav kakvto si go nrapvish, v momenta daje sum s cigara i se pitam kak da gi otkaja, a sarce ne mi dava da q izgasq...... :x

paco
10-25-2004, 12:42
Аз до преди 1 година пушех като замаян.По половин котия на ден пафках.Започнах да спортувам много яко и да ти кажа постепенно започнах да ги намалявам без да осазнавам.Просто спря да ми се пуши.Може би заради увличаването на натоварването от треировките или и аз не знам ама спрях ги напълно. :)

Nekasa4a
10-25-2004, 21:51
ami az gi sprqh kato ne sam gi po4val izob6to :D

:>>>
10-30-2004, 16:03
mii qj pove4e davki,bonboni ili blizalki:))) pa i kato vsi4ki ot kompaniqta pu6at tova ne zna4i 4e trqbva i ti ;))) naprimer moite pr izlizam sas 8 i vsi4ki te pu6at i kato zapalqt navednaj samo az ne te mi se ebavat,bazikat po to4no 4ene pu6a ama az ne ta ne:)) taaka 4e naistina ti e nujna po silna volq i tarpenie taka da se kaji ai uspeh v otkazvaneto ;))) kato gi otkaje6 se pohvali:Pp

bebe69
11-01-2004, 10:10
ne sum gi otkazvala i dori nqmam takova namerenie :wink:

estelle
11-01-2004, 11:58
s mnogo volq......6e si kaje6 STIGA! i posle pak i pak .....povtarqi si seki put 4e tva bavno no sigurno te ubiva....se6tai se za vsi4kite vredi ot cigarite ....i s mn jelanie i volq 6e go otkaje6........az pu6eh blizo dve god i polovina...ot 5 meseca sum gi pootkazala a ot dve sedmici nasam nito edna ne sum palila......a predi pu6eh blizo edna kutiq

http://ceca.de/ceca/gallery/2004/imgs/thumbs/2004_15.jpghttp://ceca.de/ceca/gallery/2004/imgs/thumbs/2004_2.jpghttp://ceca.de/ceca/gallery/2004/imgs/thumbs/2004_4.jpg

bebe69
11-01-2004, 21:13
da be lesno e da se kaje, nali

XXX_f
11-02-2004, 00:10
ami da ti kaja tova 4e pu6i6 tolkova malko ne e mn vredno 6toto mje i da ne mi povqrvat nqkoi no edna daskalka mi kaza 4e lekarite sa ystanovili 4e po 1 -2 cigari na sedmica bilo polezno kakto e s birata.Az li4no py6a ot 3 godinki po 1 kutiq na den i bqh sprqla cigarite za 5 meseca ama cqlata mi kompaniq pu6i i to4no na nova godina pak gi po4nah.Mnogo e trudno da se otkajat okon4atelno :roll:

11-11-2004, 19:59
хм..пуших 3-4 години и спрях заради гаджето..
просто той ме попита дали има желание и аз казах да
и спряхме двамата беше трудно обаче на...вече 6ти месец не пушим...цигари де :wink:
и се чувствам чудесно дори нямам желание за цигара
ами...така е даже не те хваща от тях
още повече тук са по 5 долара :?

aBeP4eTo
11-11-2004, 20:45
Как ги отказах ли ? Ми беше адскиии трудно и болезнено НЕ ги отказах :lol: Не мога :(

DiEsEl_GiRl4eTo
11-11-2004, 21:15
Mi az ne sym go otkazala...ama bashta mi gi otkaza ne s volq ami s inat s inat shtoto mu kazahme che ne moje i che shte si dava parite za cigari i sega si e super daje bez tqh

lover4e
11-12-2004, 08:40
Пушех от 5 години, но преди 2 месеца едно момче ми наля акъл в главата и ми даде да разбера, че от това че пуша няма никаква полза. Казах си "изпушвам тази кутия и повече няма да хвана цигара" и така и стана, изпуших кутията и от 2 месеца не съм пушила! Не ми беше трудно чесно казано.. Въпрос на воля е. Но 1 месец след като ги спрях не спирах да джвакам дъвки... Това е средството да спреш цигарите и да не напълнееш! Успех :wink:

little_black_dress
11-13-2004, 11:00
Shte razkaja edin vic po temata...

Vliza edin maj,v edna apteka i kazva na aptekarkata <<Molia vi daite mi 100 prezervativa>> i aptekarkata kazva <<Ama gospodine 100 li ?>> ,a maja vika <<Da 100!>>. Jenata mu gi podava,a toi zapochva da skacha varhu tiah.Aptekarkate kazva <<Ama gospodine molia vi se ,kakvo pravite?!>>,a toi otgovaria <<Navremeto taka otkazah ciгарите>>!!! ))

btw...Nadiavam se vica da vi e haresal,a inache az ne pusha i neznam kak da vi pomogna!!! :roll:

RaDoSTiNKa
11-13-2004, 16:54
Пуша от много години насам и откакто се помня все ги отказвам,все не успявам и накрая реших,че не мога и продължих да пуша.
Просто ти трябва силна воля.

UA
11-14-2004, 10:07
ami az gi sprqh kato ne sam gi po4val izob6to :D

S***.TA VIE POSHTA NIAMATE U SELOTO VI LOVE4 BE.S******** PROSTO.I LITEX E SMESHEN OTBOR KOITO SEGA GO E** NAFTEX 2 PATI PORED.DA NE GOVORIM SA METAL-A KOITO E E**** POMIQTA I SI4KI METALISTI SA E**** SMESHNITE T*****

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Форумът не е място за обиди! Пишете по зададената тема! Моля, спазвайте правилника!
Благодаря!

StormCrusher
11-15-2004, 14:11
ne sum gi otkazvala i dori nqmam takova namerenie :wink:

И аз така :) Наскоро започнах да пуша и ме кефи. Каот спре да ми харесва тогава ще му мисля ;)

e4o
11-15-2004, 15:58
mi za sujalenie ne sum gi otkazala :cry:

nikoladze
11-17-2004, 18:18
:grin:

elinceto{pld}
11-21-2004, 18:49
Еми просто воля,спираш и толкова-както аз.

nofearinc
11-23-2004, 21:19
Пробвал съм не само цигари, ами и неща, които не може просто да ви ги побере главата и ХИЧ НЕ МЕ КЕФИ и всеки ако се замисли какво му влиза в стомаха би трябвало да се позамисли малко (става въпрос за състава на една цигара) и после ако ми кажете...... ами примерно по 1 бира на 2 дни е полезно, даже на ден, та предпочитам вместо половин кутия Средец на ден да си пия по една бира..... по-здравословно е пък и има по-голям смисъл!

П.П. А от научна гледна точка метода със спортуването има някаква обмяна на хормони, която потиска желанието за пушене и точно това е много добър метод за отказване на цигарите. Е,все пак говорим за СПОРТУВАНЕ, не разходка вечер с кучето...

reality_girl{}
11-24-2004, 09:09
Ami i az pu6a ot blizo 2 godini no edin slan4ev den re6ih da gi spra i to vze 4e stana i ve4e 3-4 meseca ne pu6a kato 4e li sam po sveja i se 4yvstvam supper.Ami za da gi spre6 e nujno mnogo ama mnogo volq na mene ne mi be6e trudno da gi spra 6toto o6te ne se bqh prestrastila[nikoga ne sam pu6ila po kutii i kosyr vinagi sam si imala nqkfa mqrka i za tfa moje bi ne mi be6e mno trudno aide uspeh Za6to da gi pu6a kogato moga i bez tqh :roll:

Някойси
11-26-2004, 01:37
Ами аз ги спрях от веднъж. Избирате си една дата и решавате, че тогава ги спирате. Докато наближи датата гледате да свиквате с мисълта, че ги спирате и ги намалявате колкото можете. Тренирате - отивате някъде, където всички пушат, а вие не пушите цяла вечер (още преди да сте ги спрели) и после сте много горди със себе си и знаете, че когато дойде момента ще успеете да проявите воля и това ви дава увереност. Всъщност не е лесно, но не е чак толкова трудно, колкото си представя човек. Първия месец е кофти, но какво толкова, броиш го като седмици - 4 седмици и после вече не ти се пуши толкова, просто трябва воля и упоритост. Препоръчвам на всички ви да ги спрете. Ако пресметнете колко пари давате годишно за цигари, ще видите, че по-добре да си ги спестите и на края на годината да си купите нещо, за което отдавна си мечтаете!

M@pTo
11-27-2004, 10:17
Здравейте на всички
Значи аз ги отказах пролетта - през март.Преди това си пафках по кутия - кутия и половина слаби цигарки - виктори ултра или булгартабак 1.Една сутрин един приятел , на който кутия и половина синьо виктори на ден едвам му стига , просто реши да пробва и не пуши цял ден.Издържа седмица , две... Аз направо откачих - аз който пушех по-малко и много по-слаби все се опитвах да ги откажа и не можех а той ги спря.Помислих си "Тоя па с кво е повече от мен за да ги спре?" и реших и аз да пробвам.Една сутрин както обикновенно преди даскало пиех кафенце.Но не запалих.Цигарите и запалката ми бяха в джоба което вместо да ме изкуши по-скоро ме подкрепяше , защото във всеки един момент ако реша че става непоносимо можех да запаля.
И така стисках , търпях , кутията продължаваше да ми е в джоба 3-4 дни.Мина първата седмица с доста усилия.Втората също беше трудна.Пропуснах да спомена - постепенно вдигах летвата по-нависоко.Имах идеята след 2-те седмици да запаля.Но като станаха 2 седмици си казах "чак след месец ще паля пак".После си избих изобщо идеята за пушене и вече ще станат 9 месеца откакто не съм пушил :wink:
Успех на всички решили да ги отказват :wink:

VensS
12-06-2004, 22:02
Ami men li4no edno ot malkoto ne6ta koito mogat da me nakrat da napravq ne6to e...bas. :).Probvai da se hvane6 na bas sas priqtel,gadje...abe 4ovek na kogoto naistina mnogo darji6 i moje pak da se polu4i ne6to,znam li.Az sam se zarekla ot Nova Godina da gi spiram.I bez tova gi spirat na ob6testveni mesta,tai 4e nqma da ima smisal.E pojelavam ti uspeh vse pak:)

C-I-A-R-A
12-26-2004, 19:38
Az gi otkazah s edni lepenki specialno za otkazvane na cigari

Lubov_f
12-30-2004, 12:03
za da gi spre6,trqa da ima6 naistina zdrava volq i da ne se izku6ava6!i az v momenta gi spiram i znam 4e nikak ne e lesno a i pu6a ot 3 godini,no se opitvam,taka 4e opitai se i ti!!!

honey_reflection
12-30-2004, 14:54
emi az ne pu6a tak4e ne moga da ti pomogna...!
np. ima lekarstva za tova i takiva !

РоБоТ
12-30-2004, 16:25
S BOI

и ебане :lol:

12-30-2004, 21:58
abe s nikotinovi duvki e dosta efikasno
zna4i kazvat se NICORETTE i gi ima v 2 raznovidnosti:2mg-za hora koito pu6at po po-malko ot 20 na den i 4mg-za hora koito pu6at po pove4e ot kutiq ...duvkite se prodavat na broika i edna struva okolo 0,50lv oba4e kazvam vi DEISTVAT oba4e se iska i volq de :)
ae uspeh :)

korn___
02-18-2005, 06:04
as ne pu6a no znam 4e stava s mnogo silna volq uspeh...

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

^I don't give a fuck^
02-20-2005, 14:09
хихи много лесно.просто един ден си викам че няма да пуша повече и спрях ;)

02-22-2005, 23:24
Имам един приятел колекционер на цигари, запалки и цигарени кутии.
Пича кандидатства за книгата на Гинес..
ако има форумци с подобно хоби нека посетят саита му, има телефон за връска.
Дано успеем да го направим поредният Българин записан в рекордите на Гинес..
Видяхте ли новите култови надписи на цигарение кутии:
Пушачите умират по млади.
Цигарите водат до бавна и мъчителна смърт.
Потърсете помощ, за да спрете да пушите тел.: 02 954 9854.
Пушенето вреди сериозно на Вас и на другите около Вас.
Най-бруталното е друго: "Тютюнопушенето намаляа кръвообръщението и води до ИПОТЕНТНОСТ"

incheto
02-27-2005, 16:55
izob6to ne sam se opitvala da gi otkaja..men si me kefi da pusha!

Lil` Bow Wow
02-27-2005, 17:45
incheto,точно така маце:)и аз нема спирам да пу6а 6тото ми е кеф да си пофя.Закфо сЪм ги почнал 6том 6и ги спирам ? А пък ина4е според мене просто трябва да имаш воля или пък да хар4и6 веднага си4ките си пари и така нема с кфо да си купи6 цигари хаха 8)

black_heart
05-07-2005, 22:50
bahti mai samo moita kompaniq sa nepu6a4i i az-edinstven pu6a4 se maq...znam 4e e vredno i t.n.,am men si mi e dobre i vapreki,4e savestta mi kazva da gi otkaja,sarce i du6a vikat za tiutiun i nikotin....

kaka_lara
05-08-2005, 07:50
az gi bqh sprqla za okolo polovin godina dokato oshte pluvah. Togawa se ubedih 4e ako iskash da pluvash ili pluvash ili pushish sredno polojenie niama. Cigarite izkluchitelno mnogo vrediad na dishaneto a ottam na izdurjlivostta koito na men mi bqha mnogo vajni. Kogato mi se e pushelo vmesto da palq sum grabvala saka i pravo kum baseina....i taka... kato sprqh pluvaneto tazi v kraia na minalata godina otnowo propushih. Jiwot i zdrawe sled nqkoia i druga godina da imam kushta s basein v dvora, togawa moje i da ne pusha :wink:

Dorianchety
05-08-2005, 16:57
mi prosto si kaji tfa e tapo nema smisal i sas silna volq 6te uspee6 :!: :D

San4o
05-12-2005, 00:39
Като се запишеш да тренираш нещо, ще видиш какво са ти причинили цигарите и доста бързо ще ги откажеш. Поне аз бях така

Naughty-Girl
06-19-2005, 21:35
Ми аз ги отказах за месец и нещо но после пак пропуших и в момента пуша

TaStEy
06-19-2005, 21:43
I az se opitvah da gi otkaja i za okolo 3 sedmici bqh sprqla..ama posle pak zpalih i taka do sega tu gi spiram za malko,no i v moita kompaniq vsi4ki pu6at i na men mn mi se pripu6va sega sam si kazala 4e gi spiram otkakto izlezna vakanciq :)

06-19-2005, 21:44
аз пушех 6 години и полувина и ги спрях със "табекс".за 2 кинта си вземаш 2 лентички,тва са 40 хапчета или там нз точно колко,пият се около седмица и си готов,вчера станаха 5 месеца от както ги спрях,пробвай нищо не губиш

CRaZy_IKT
06-21-2005, 16:47
Interesnoto pri men e che ne sym se pristrastqvala.Izobshto ne mi se pu6i-samo v kompaniq i to s lek nepriqzyn.Izoshto dori i kato se setq za cigara useshtam nepriqten vkus v ustata i se seshtam kolko otvratitelno e!Taka 4e ne moga da ti pomogna! :?

FairyNymph
06-28-2005, 20:01
ми начи никога не съм се пристрастявала...пуша си когато си ми е кеф ама не пуша повече от 2-3 цигари..просто не ми се налага да ги спирам..а за проблема-трябва да вярваш във себе си,да имаш някой който да те подкрепя и да ти повтаря че това е правилния избор,помисли си как ще изглеждаш след 30 години и как ще си със здравето...ако го искаш много силно ще си кажеш АЗ МОГА! и просто постепенно ще ги намаляваш..най-накрая ще разбереш че можеш да живееш и без тях и че само ти вредят,губят ти времето,отнемат ти от парите и на всичкото отгоре те правят по-стара...а ако ваще не знаят,има яко да се криеш,да дъвчеш дъвки,да лъжеш и да внимаваш кое какво и на кого казваш...просто си зависи само от теб..Успех! :)

blackboy
06-29-2005, 06:20
Незнам.... :lol:
просто спрях рязко... хвърлих си кутията през терасата (доста артистично :lol: ) и... като се занимавам с по-интересни неща и то минава... :roll:
След което осъзнах ,че не е чак такъв проблем отказването.. ай късмет...
кажи на майка си да не ти дава пари един месец :lol:

kristin_
06-29-2005, 12:46
mi az kato gi bqh sprqla za 6 meseca prosto sprqh ot ras no posle samo edna drupka i pak.......

sisa_pisa
07-04-2005, 20:10
O az ne sum gi pochvala kakto nqmam namerenie taka che..ne sum gi otkazvala :lol:

07-06-2005, 10:00
http://free.bol.bg/kalablanka/image001.jpgaz pusheh po 10 cigari na den no gi otkazah shot neiskam da si eba maikata na beliq drob .no za tva si traa volq.gajeto mi sushto pushi.az go nakarah da ne si dava parite za cigari i sega pushi samo ako nqkoi mu dade cigara koeto e mn rqdko