PDA

View Full Version : Чисто



Съни
10-24-2004, 18:47
Вчера реших да изляза малко да се поразходя. Понякое време се поизморих и седнах в едно случайно избрано кафе. Поръчах си чаша студен чай - да се поразхладя малко в тая жега. Пия си аз чайчето и къде неволно къде неизбежно се заслушах в разговора, който водеха група мъже на съседната маса. Те разпалено и искренно се от мръсотията и мизерията, от буклуците нахвърляни по улицата. Изпих си чаят и си тръгнах. По-късно реших да отида на гости на моя приятелка. Взех си такси. Още с качването разпознах в шофьора един от мъжете в кафето - не можеш да сбъркав това закръглено червендалесто лице с прошарени мустаци в стил "Иван Вазов". Казах му адреса и потеглихме. По пътя той запали цигара (кой знае защо реши, че нямам нищо против или пък беше на мнение, че колата си е негова и може да си прави вътре каквото си иска). Цигарата запали с последната клечка от кибрита си, след което и двете (кибритената кутийка и клечката) изхвърчаха през отворения прозорец, който всъщност го бях помолила да затвори, но той разсеяно се направи, че не ме е чул. Малко по-късно и цигарената угарка ги последва. А същият този, човек само преди няколко часа разпалено обясняваше колко мръсно е по родните улици... дали пък тази мръсотия не е следствие именно на неговите кибритени кутийки... Нищо не казах... нямаше смисъл отговорът му ми беше повече от ясен - "Една птичка пролет не прави"... Интересна теория... Слязох от таксито и отивайки към входа чух странен шум. Погледнах към отсрещния блок, откъдето ми се стори, че долетя звукът. И що да видя, водопад от боклуци, а на една тераса на 5-тия етаж стои мъж с празна кофа за боклук в ръцете. Мъжът - слаб и висок... Стори ми се познат... Ами да, това е онзи същия чичка, който разгорещено обвиняваше политици и управници за заобикалящата ни мръсотия... Сигурно някой депутат беше изсипал току-що от кофата и му я беше натикал вече празна в ръцете, и мигновенно се бе изпарил... Две тераси вдясно стоеше третият мъж от масата в кафето, чиито разговор бях "подслушала". И понеже той беше страшно впечатлен от чистотата в Германия, и му се искаше и в неговата родина да е така, стоеше на терасата и люпеше слънчогледови семки, а отпадъците без притеснение изстрелваше директно през парапета на терасата... Ами да, за какво му е да ги събира в кофата за отпадъци, че после да трябва да изпразва и нея през терасата...защо да си създава двойна работа...Поклатих глава и тихичко си казах: "Ех, българино..., българино... искаш да е чисто, ама не ти да пазиш, ами някой да върви зад гъза ти и да чисти..."

30.09.2004.


ПС: Моля, без коментари от рода на "херсва ми", "не ми харесва" (такива мнения ще бъдат изтривани!)-> ни най-малко не ме интересува дали ви харесва или не, да не говорим, че 99,9% от вас дори немогат да обосноват тези си коментари. Пускам ви го това за да се замислите над проблема поставен в него :roll:

P1ra71nQ
10-24-2004, 18:59
Znaesh li az otdavna sym se zamislila i da si priznaq veche pazq chistota,zashtoto vijdam kolko e po-priqtno da jiveesh v edna chista strana otkolkoto v edna strana pylna s bokluci :roll: .Znaesh li kolko e krasivo da se razhojdash v sysedniq park i da vijdash kak horata se razhojdat.Da vijdash chistotata naokolo.Emi da dori i ako kucheto ti se iza*a ima si vyv vseki park torbichki za otpadaci.I kakvo ti struva da se navedesh da slojish a*oto v torbichkata i da q hvyrlish.Nqma li da ti e po-dobre,kato znaesh che utre kato se razhojdash v syshtiq park shte vidish chistota po pytq,a ne bokluci,izprajneniq i t.n.Taka che PAZETE CHISTO :!: Zashtoto tova go pravite za vas, a ne za men.

He tova beshe malko moqta gledna tochka.

techCandy
10-24-2004, 19:36
nikoga ne sym hvyrlqla bokluci po zemqta
i nikoga ne sym si hvyrlq kofata za bokluk prez balkona
oh....tova za men e priznak na diva selqniq
e samo ot vreme na vreme si hvyrlqh fasofete de :oops:
no v pove4eto slu4ai si noseh praznq kutiq i tam si gi hvyrlqh
za tova i jobovete mi sa vse pylni s vsevyzmojni bokluci, koito sa se ozovali tam s misylta "e sa kato vidq ko64e 6te gi hvyrlq" i zabravqm, no ne si gi hvyrlqm na pytq kato se setq 4e o6te sa mi v djoba.
a i izob6to razkaza istinen ili ne e dokazatelstvo na mantaliteta ni
razpravq6 edno, misli6 drugo, vyr6i6 treto.
nadqvam se 4e vse pak tozi rod hora sa po- malko :roll:

DeaTHroW-ReC_F
10-24-2004, 19:47
винаги когато държа боклук в ръката си се замислям ..дали да не го изхвърля .....но не...прибирам си го в джоба и когато стигна до най близкото кошче го изхвърлям...понякога се събират много боклуци....джобовете ми са пълни боклуци..тва не ми пречи нали..... та относно тая чистота..именно ние сме си виновни..имах в стария клас едно момиче ,което непрекъснато ни казваше да не си изхвърляме боклуците....насам натам..толкоз мн време се разлагали...и т.н.....e това не е от най-голямо значение...днеска седя.... и гледам до кофата за боклук имаше някаква греда..тъй като контейнера беше пълен...едно момиче я взе и я премести....как да не и се разгневиш..как да не и се развикаш...един ден ти ше живееш в тая мръсотия..тва и казах..но кой да ме чуе.....ако искаме чистота..сама трябва да я постигнем....кога ще има пролетно почистване...следд половин година..а дотогава...дали просто няма да затънем до шията в боклуци....дали...?

AvLee
10-24-2004, 20:18
Щом не трябва да давам мнение,няма!
Само казвам че го прочетох,както и че хвърлям
болклуци по улиците....признавам!

fuuuuuuuuuck
10-24-2004, 20:35
и аз си събирам боклуците в джоба
мразя,когато някой си изхвърли боклука на улицата!!!Тогава аз го взимам и го хвърлям в коша че да може този някой да се засрами....
приятелите ми вече взеха да си хвърлят все по често боклуците в кошчетата 8)

amy lee
10-24-2004, 20:49
az predi sa6to si hvurlqh boklucite na ulicata,no sega go pravq stra6no rqdko-naistina e mnogo po dobre da jivee6 v 4ista durjava,otkolkoto v edno gigantsko smeti6te.vqrno,nqkoi moje i da ne mogat da se otkajat ot tozi svoi navik(i ne gi obvinqvam-az samata mnogo trudno svikvam),no pone da se opitat da ograni4at broq na hvurlenite ot tqh bokluci-a ne da govorim 4e ulicite sa mnogo mrusni,a vsu6nost nie da gi zamursqvame.tova pone e moeto mnenie!!!q probvaite da si hvurlite taka bokluka nqkude v 4ujbina-takava globa 6te otnesete,4e svqt 6te vi se zavie

Murderdoll
10-24-2004, 21:01
da en sam luda da si hvyrlqm boklucite na ulicata?
da ne sa se svyr6ili ko64etata... :? :shock: :shock: :shock:
tfa e bahti prosta6tinata...nekfo onq den vyrvq po ulicata
i gledam nqkfa ofca pred mene varvi,qde kroasan(tfa
posred centara)i posle kato si go izqde,opakovkata-opa
i pred mene...vikam shhh q si zemi boklucite i tq nqkfa
e kfo da ne bi samo az da sam izfyrlila ne6to tuka...
e nqma smisal da govorq s takia hora...

DiEsEl_GiRl4eTo
10-24-2004, 21:02
i az si sybiram boklucite v djoba ne di hvyrlqm po zemqta v momenta ima edna gornichka koqto ne nosq poneje gadni cipec na djoba zaqde i sega ne moga da izvadq edin bokluk koit bqh navrqla vytre puk si obicham gornichkata ... :oops: :cry: :oops: :cry: :? :( :cry: :cry: :cry: :cry:

GeRyTo
10-24-2004, 21:33
Държа да отбележа че винаги използвам кошчетата за боклук...и аз мразя мръсотията....

LunaTriCk
10-24-2004, 22:31
Аз, ако има кош на близо го изхвърлям ама като няма....да държа мазно найолено листче от току що изяден дюнер, 15мин докато намеря кош. Някак не е мой стил....намирам някое скришно място и го "оставям" там. Естествено няма да е баш на земята :wink:

02-14-2006, 18:55
samo da pro4etete otnovo temata
i da pazite 4isto :wink:

CpecaH
02-14-2006, 21:54
Макар да съм безделник , нехранимайко , не си хвърлям боклуците на уцлицата / заемята ... Аз лично съм правил оборка на обществено място по моя собствена инициатива ! Това , че другите си хвърлят помията направо през балкона , не мога да отговарям за тях ...

Dr. Kazimbutt
02-14-2006, 22:13
Има един тип от моя клас, който е точно като тия от разказа. Опява, че било мръсно, обаче даже и кофата да е пред него, пак ще си хвърли боклука на земята.

х
02-15-2006, 12:20
a, s1ni, ti se zav1rna!!! dobre do6la!
a temata nqma da komentiram... ](*,)

fti4ka
02-15-2006, 15:57
kak pa taka i trimata si gi sre6tnala v edin den ta daje si gi i fanala v kra4ka :-s

02-15-2006, 16:10
a, s1ni, ti se zav1rna!!! dobre do6la!
a temata nqma da komentiram... ](*,)
:smt116:Да бе, да! :smt005 Видя ли кога е постната темата изобщо? :-k