PDA

View Full Version : За или против теста след 7 клас?



BaT_GirL
10-27-2004, 17:54
Всеки ден министъра само променя проблема поставен пред всички 7-класници Дали ще е тема или тест а последно и двете Писна ми искам да знам и да престане това променяне!!!

Fallen_angel
10-27-2004, 19:12
Миналата година беше по същия начин относно изпита по език след 8 клас.Буквално месец преди самия изпит министъра реши дали да има или да няма...
Според мен ще е най-добре нещата да си останат както досега-изпит по литература и математика :?

aBeP4eTo
10-27-2004, 19:25
Glasuvah za "Ne mi puka" Tui kato moite izpiti minaha otdavna obache se izdraznih ! Mene mi se skusa zadnika 7-mi klas da ucha po Literatura i Matematika, a segashtnite edno testche i vlizat ili puk az kato bqh 8-mi klas imashe izpit po Angl. veche i toq izpit go premahnali emi tai kato sa pochnali i az kato zavurshvam da nqma maturi be ! :twisted:

stasenceto^
10-27-2004, 19:41
Glasuvah za "Ne mi puka" Tui kato moite izpiti minaha otdavna obache se izdraznih ! Mene mi se skusa zadnika 7-mi klas da ucha po Literatura i Matematika, a segashtnite edno testche i vlizat ili puk az kato bqh 8-mi klas imashe izpit po Angl. veche i toq izpit go premahnali emi tai kato sa pochnali i az kato zavurshvam da nqma maturi be ! :twisted:
i az glasuvah "Ne mi puka",nie ot na6iq vipusk sme qko precakani,i az minah izpit sled 7 kl za da vlqza,a posle sled 8 po angliiski,puk sega nie sme purviq vipusk deto 6e imame maturi,horata s godina po golemi,nqma da durjat maturi a nie da,kakva e taq durjava mi kajete :evil:

manq4kata{P}
10-27-2004, 19:50
Glasuvah za "Ne mi puka" Tui kato moite izpiti minaha otdavna obache se izdraznih ! Mene mi se skusa zadnika 7-mi klas da ucha po Literatura i Matematika, a segashtnite edno testche i vlizat ili puk az kato bqh 8-mi klas imashe izpit po Angl. veche i toq izpit go premahnali emi tai kato sa pochnali i az kato zavurshvam da nqma maturi be ! :twisted:

to4no taka si e,naistina sme precakani,4e i s teq tapi maturi qko ni precakaha,am dano da si promenqt mnenieto dotogava :roll: :?

P.S.m/u drugoto i az glasuvah za "ne mi puka"

DeaTHroW-ReC_F
10-28-2004, 07:31
е кво...вие дет ся ше кандидатствате още малко искате се отървете от изпити дееба....то квото и да е не е лесно....теста си има предимствата..... нищо че обхваща повече материал..... докато вече съчиненията разсъждения са много по тръдни...там неможеш да научкваш......успех..

Lubo eli
10-28-2004, 07:47
predpoi4itam testve makar i po vsi4ko pone i osven 4e 6e si vuda zvaniata predpo4itam testovete :wink: :D

ProstoAz
10-28-2004, 08:03
Абе, по-лесно, според мен, е с тестове...И дано да стане с тестове да им е по-лесно на седмокласниците...
Защото със съчинение е мн. гадно...Незнам как изкарах 5.375 миналата година...
Обаче е мн.гадно така като нищо не се знае...Аз пък сега незнам дали ще имам изпит по английски след 8ми клас...Въпреки че и да имам не ме притеснява, че трябва много да уча... :P

Съни
10-28-2004, 09:48
Според мен трябва да има тест, защото все пак до 7-ми клас се учат неща, които човек трябва да знае от обща култура, а учениците и младите хора масово не ги знаят :shock: Но не мосля, че трябва да е такъв тест, дето от няколко си избираш верния отговор, а да задедено въпросче, на което се отговаря с едно-две изречения, пък може и с една думичка или цифричка и все пак сам да си измисляш отговора, а не да ти го има даден :roll: И може да ви се стори смешно, обаче аз мисля, че трябва да има и диктовка, която ако не издържиш не вземаш диплома за завършен 7-ми клас. Недопустимо е хора, протендиращи за оценки, добро образование и добре платена работа, да правят елемантарни грешки. Представете си само, аз съм студентка вече 3-та година и имам един колега, който и до ден днешен продължава да прави правописни грешки, оправдавайки се, че до 7-ми клас бил учил в малък град. Е, какво значение има в колко голям град си завършил, правописа е един същ за всички :evil: Ама такива хора не са единици, аз като ви гледам тука, вие масово не знаете кога се пише "о" и кога "у" :shock: Как може да ми пишете "оважение", "кичори" и т.н. :shock: :shock: :shock: Просто без коментар :roll: Да неговорим пък колко много думи, чието значение не знаете, използвате... :evil:

Sapphir
10-28-2004, 10:25
Твърдо сам за Тестовете .. много съжалих , че точно с една година съм по напред и тряше да прая глупави испити .. мисля , че щях да се пласирам на много по добро място ако бях кандидаствала с тест.. :evil:

sladkish4e
10-28-2004, 12:34
аз тази година ще кандидаствам затова се надявам да е тест,защото даскалките отсега ни подготвят за тестове пак и в сайта на минестерството на образованието е пуснат примерен тест.
Пожелавам късмет на всички ,които ще кандидатстват тази година,както и на себе си :wink:

miloto_girl_4e
10-28-2004, 15:05
e,az ve4e sam 8 klas i...ne mi puka dali 6te vi e test..makar4e s test se minava mnogo po lesno,osobeno sled kato ima6 otgovorite :!: abe dano vi e test,za da ne vi skusat ot u4ene,kakto men me skusaha :roll:

amy lee
10-28-2004, 15:32
protiv!!!!ako ima tema po bulg.i izpit po matematika,6te trqbva da se podgotvim samo za 2 predmeta,a ne za 102.i u4itelkata ni po bulgarski ni kaza 4e minaliq put kato imalo test trqbvalo da go izkara6 s 6,00,a s izpitite po bulg i matematika-moje i s 5,00,daje v nqkoi i s 4,50.testa se ocenqva mnogo po lesno,ama po dobre da se spukam ot u4ene po bel i matematika i eventualno po angliiski,otkolkoto po vsi4ko

Josefinne
10-28-2004, 15:41
Az pyk sym ot nai-precakanoto pokolenie, koeto imahme test po VSICHKI predmeti, skusahme si zadnicite ot uchene po VSIIIICHKIII predmeti i osven tova hodihme na izpit po literatura i matematika. Sled 8mi klas privetlivo ni ochakvashe oshte 1 testche tozi pyt po angliiski ezik i to ne systaveno ot Ministerstvoto, a ot uchilishteto. Ne, ne si mislete, che za tova beshe po-lesen. Naprotiv! Nikolova (prepodavatelkata po angliiski) se pogriji da e dostatychno truden, che i na popravka da ima (a ostanalite se kefehme na ocenki nad 4.00, koito bqha na 2ma ot nashiq klas - vkl na men , hehe :lol: ). No izpitite ne svyrshvat do tuk. Kakto nqkoi veche spomenaha ochakvat ni i maturi. Taka, che ako nqkoi trqbva da se oplakva ot izpiti tova sme 87 nabor... (i tezi, koito uchat s nas)

rosskata
10-28-2004, 15:48
:roll: Аз пък съм набор 86. Ние държахме тест след седми клас и изпит по избор (държиш и по БЕЛ и по математика и си избираш с кой да кандидатстваш).
Ако си мислите ,че теста е нещо гадно , лъжете се, честно. Напротив дори- теста беше шансът на много хора, той се изкарва преспокойно от обща култура, масово имахме шестици.
Така че ако въведат тест, не се корайте и не зубрете много- много, не е болка за умирачка. Оттам може сериозно да се вдигне бала. :wink:

LunnaSvetlina
10-29-2004, 16:51
Хехе, аз пък не се оплаквам от изпити. Вярно е, че си държах по литература и математика след 7-ми клас, както и по английски след 8-ми, олеснението при моя випуск на тоя изпит беше, че при нас нямаше диктовка, а устния беше много весел :lol: Е, притесняват ме малко матурите, но има време да мисля и за това, докато дойде моят ред, ще има да се сменят министри и решения. :lol:
Що се отнася конкретно до тоя изпит, разбира се, по принцип не ме бърка, но все пак си имам мнение, което е за оставането на старата система. И скъпа ми, Съни, писмената култура може да се провери точно чрез едно съчинение. Да си призная буквичките "о" и "у" далеч не са ми голямата сила, но все пак се гордея със сравнително добра езикова култура, което не виждам в много ученици днес, а това е просто жалко... Ако не си грамотен на собствения си език, какво може да се каже за теб... просто нямам думи...

AvLee
10-29-2004, 17:38
Мен ме касае това,такаче имам мнение.....по точно незнам :roll: .
Преди бях за тестовете-няма нужда да учиш тъпата литература,
но тестовете обхващат по-голям материал...такаче може и да не са много лесни...химия.биология,геог афия,история,физика и т.н.Но оценяването е по-честно и обективно!Сега като сигурно ще бъдат тестове..лекичко ме е страх,но нали ще пуснат пробни,така че ще видим!
ПП.Досегашния изпит беше много тъпо иамислен,съчинение-разсъждение във седми клас..написано за отличен.

wetti
10-29-2004, 18:00
Estestveno 4e sam protiv tva e palno precakvane....a uj go napraiha za olesnenie imah ambicii za MG-to ama s toq test izglejda 6a se prosta s nego UJAS ISKAM NE6TO PO-LESNI4KO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!STA4KAAAAAAA AAAAAAAAAAAaaaa :?: :!: :!: :!: :!:

LiNkiN4eTo
10-29-2004, 19:09
PROTIV SUM :!:

BaT_GirL
10-31-2004, 18:22
Аз съм си против Едно си е булгарски и математика друго всички предмети от даскалото.Всички се издъниха преди години когато пак беше тест.Ще си скъсаме задниците за цяла подготовка.И толкова пари ще отидат.Няма смисъл Вярно е че е за обща култура но все пак..

sladkish4e
10-31-2004, 18:37
Аз съм си против Едно си е булгарски и математика друго всички предмети от даскалото.Всички се издъниха преди години когато пак беше тест.Ще си скъсаме задниците за цяла подготовка.И толкова пари ще отидат.Няма смисъл Вярно е че е за обща култура но все пак..

и аз отчасти сам на това мнение :!:

baby girl
10-19-2006, 06:37
за

6emet4e
10-19-2006, 07:27
така...виждам,че е много стара темата,но така и така и сега ще има тестове...
аз съм за!в крайна сметка нещата стоят по друг начин защото тая година тестовете ще са само по бълг.и матем. и...може би ще е по лесно!няма да са по всички предмети...
според мен е по лесно отколкото да учиш толкова теми... :-k

quench
10-19-2006, 08:33
Според мен пък не само требе тест след 7-ми,но и след 8-ми, 9-и,10-и и 11-и клас. Ей така,за да ви проконтролират. Не искам да ме приемате на нож,но много са ви и сте се разпуснали. Сега аз навремето не съм се заравял в книгите,а от знанията,преподавани ми в училище имам една стабилна обща култура. МАСОВО днес ученици в 10-и клас нямат най-малка обща култура. Да не говорим,че в библиотеките книгите прашасват по лавиците - няма стремеж към ново знание, липсва удоволствието от четенето. Едно "Дискавъри" и "Нейшънъл Джиографик" и тва е! Значи,може хора от този форум,които четат това,да не са в тази група,но нека не се обиждат. В момента съм сигурен,че едно скъпоструващо и подробно изследване ще ни метне в класацията на интелигнетните и знаещи държави с 20-ина места поне! Ей,деца,залягайте над книгите! Не е нужно по цял ден - аз имам 136 IQ и съм чел по 2 часа максимално. Тоест като си дойда в 2 от даскало,обядвам,почивам,уч и в 5 съм свободен. Или обратното - идвам си в 6 от втора смяна (което не е толкова изморително,колкото да си бачкал 10+ часа) и ям за 20 мин,сядам и научавам. Към 9,30 съм готов и излизам да пия по бира с приятели и т.н. И пак съм намирал време за всичко. И имах успех до 10 клас (когато се развалих) 5,75. После не ходех на даскало,смятах го за губене на време,но пък учех вкъщи по 3-4 часа и наваксвах. Верно,че имаше неприятни моменти - ходене по поправки и комисии,но общия ми успех в 10,11 и 12 клас беше 4,85. Еми тва е - даскалото е най-лесната част от живота ви. Сега ще почивате,но и сега ще учите и ще се изграждате.

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-20-2006, 16:11
mm vse mi e taq.. oba4e sum leko protiv :? nqkak vremeto e po malko a i imat osven testovite zada4i da pravqt i sbit prerazkaz.. abe dobre 4e ve4e minah toq put :)

reason
10-21-2006, 20:34
И да и не...Защото вижте какво се получава-по БЕЛ ще има трансформиращ преразказ.А това не е учено от сегашните седмокласници,които са по старата програма.Това се учи в пети клас,но по новата програма.
По математика пък-половината задачи с отговор,другите без!Е това тест ли е?
Нз..вярно е,че ще само БЕЛ и математика.Но общо взето си е ново и т.н.