PDA

View Full Version : Lazernata Epilaciq



malkata_girl__
10-29-2004, 17:26
4udeh se kyde da pusna taq tema .. ta re6ih tuka... ako moje nqkoi da mi kaje kakvo po to4no predstavlqva lazernata epilaciq... nqkoi mi kazaha 4e parelo i syrbqlo.. {imam predvid za triygylnika} i kakvi sa cenite gore dolu ako nqkoi mi pomogne 6te mu byda blagodarna mnogo .. :}

Murderdoll
11-01-2004, 16:52
mi znam samo 4e e dosta skypi4ka

Съни
11-01-2004, 17:24
Айде пак аз :P

ЛАЗЕРНА ЕПИЛАЦИЯ: НЕЖЕЛАНИТЕ КОСМИ ВЕЧЕ НЕ СА ПРОБЛЕМ !

Медицината и козметиката, или казано може би по-точно - козметичната медицина отдавна прилагат различни техники за обезкосмяване и по този начин дават своя принос към изкуството на разхубавяване. Как обаче да се ориентираме в изобилието от средства за епилация? Кой е по-ефектният способ за премахване на нежеланите косми по тялото - лазерна епилация, фото епилация с IPL апарат или ултразвук? За отговор на тези въпроси потърсихме мнението на експертите от медицинския център за естетични процедури "Борекс". Центърът е лицензиран за работа с лазери от Министерството на здравеопазването, Института по хигиена и ХЕИ.
Специалистите от "Борекс" са категорични: не прибягвайте до обезкосмяване с помощта на фото епилация с IPL-апарат или ултразвук, а се осланяйте на диодния лазер "LightShear" на "Кохерент". Техните наблюдения на над три хиляди пациентки са доказали, че космите се редуцират 90 % след три-четири процедури особено при зони като мишници, бикини линия, пубис, крака и ръце. Лазерната и IPL фото епилация не премахва русите и белите косми (обяснението е в меланина), а освен това голям недостатък е и невъзможността да се защитят очите при работа по този начин.
Специално за посетителите на нашия Интернет моден портал г-н Кирил Симиджийски, управител на ЕТ “Борекс – Кирил Христов”, сподели: ”При хормонални и гинекологични заболявания, ако не се излекуват, окосмяванията продължават. А това означава, че лазерната или фото епилация не могат да лекуват, а само отстраняват последствиятя. С това не бива да се спекулира, като се заявява, че въпреки хормоналния проблем фотоепилацията ще премахне и преустанови окосмяването. Искам да подчертая дебело, че лазерната и IPL фото епилация не премахват руси и бели косми и не решават проблема с окосмяването при хормонални и гинекологични заболявания. Обратните твърдения са само рекламен трик! Голям недостатък е и невъзможността да се защитят очите при работа с IPL, поради това че не могат да се изработят очила с такъв широк диапазон на защита”.
Експертите от медицинския център за естетични процедури “Борекс” са готови да направят абсолютно безплатни консултации на всеки, кой иска да получи компетентен отговор по въпросите на сигурното и безвредно обезкосмяване.

Адреси:
София 1000 ул.”Стефан Стамболов” № 10, ет 2 тел: 02 989 55 48
София 1325 ул.”Черни Лом” № 4, ап. 8 тел: 02 931 20 84

Картинки:
http://www.fashion.bg/ot_igla_do_konetz/images/Borex1.jpg
http://www.fashion.bg/ot_igla_do_konetz/images/Borex2.jpg

Josefinne
11-01-2004, 18:55
Аз съм чувала 9не съм пробвала, признавам си), че лазерната епилация е напълно безболезнена и много ефикасна и за това много скъпа. Лятото по радиото пускаха една реклама за намаления за лазерна или фото епилация в един козметичен център. До колкото си спомням намаленията гласяха нещо като " 10 евро за горна устна, 15 за подмишниците и 25 за бикини линия". Не съм сигурна, но това трябва да са горе-долу цените. За краката знам, че се плаща на квадратен сантиметър. :D

Crazy*4_Usher
11-02-2004, 00:44
И какво си мислите, че след един път и няма да имате косми повече ли? Да бе сигурно!!! Майка ми ходи. Ходи четри пъти за мишницата и й си плащаше 80 лева за 2те мишници за един път. След четвъртия път пак си имаше косми и то н емалко, но вика, че се поизгубили и доста! Лазерната епилация е на импулси...тя ми разказваше нещо 1 импулс = 10 лв. По 4 импулса на мишница.

Eclipse_bb
11-02-2004, 20:29
Ха, това, че лазерната епилация била безболезнена, е пълна глупост!
Освен, че раздразва адси кожата при повечето хора (появяват се зачервяване, болки, сърбежи), едно от неудобствата е, че няколко дни не трябва да се излагате на слънце.
Освен това, не се връзвайте на рекламния трик "Край на нежеланото окосмяване" - космите си растат, но е нужно време да се възстанови/изгради нов "корен" - това отнема между 2 и 6 месеца...

malkata_girl__
11-04-2004, 12:18
qsno e 4e e skypoo.. noo tova e primerno kazano cqlo lqto bez kosmi tyi kato .. az do kolkoto razbrah o6te pri pyrvoto mahane.. okolo sedmica ne trqbva da ima izlagane na slance.. i primerno materii pleteni bluzi .. ili nqkfi takiva da se slagat tyi kato draznqt .. a sled tova 3 meseca lqtoo bez kosmi kakvo po hubavo ot tova :)) mislq 4e vsqko momi4e me razbira kakvo iskam da kaja :}}}

Crazy*4_Usher
11-04-2004, 13:59
qsno e 4e e skypoo.. noo tova e primerno kazano cqlo lqto bez kosmi tyi kato .. az do kolkoto razbrah o6te pri pyrvoto mahane.. okolo sedmica ne trqbva da ima izlagane na slance.. i primerno materii pleteni bluzi .. ili nqkfi takiva da se slagat tyi kato draznqt .. a sled tova 3 meseca lqtoo bez kosmi kakvo po hubavo ot tova :)) mislq 4e vsqko momi4e me razbira kakvo iskam da kaja :}}}
Бе, и вярваш ли си! Както казах майка ми беше и въобще не се махат от първия път!!!

Absconding
11-04-2004, 14:58
kolkoto i da e efikasno az imam seriozni samnenia za posledicite.. :idea: v kraina smetka metodat e mnogo nov i ne moje da si siguren kakvo 6te se slu4i s kojata ti kato stane6 na 50 godini naprimer.. moje da ima zakasnitelen strani4en efekt. neznam , neznam :roll:
kato cialo ideiata izglejda mnogo dobre no realizaciata.. osobeno za po-delikatni mesta kato triugulnika..ami ako se polu4i uslojnenie? ako se poiaviat infekcii? samo kato si go pomislia i mi se ot6tiava...

teen4e
07-11-2007, 10:35
виж-----> тук (http://www.cosmelas.com/) <-----

ProstoAz
07-11-2007, 11:28
виж-----> тук (http://www.cosmelas.com/) <-----
А ти виж, че темата е от преди 3 години и няма смисъл да пишеш по нея!