PDA

View Full Version : vqrvate li v sadbata???



Presila
10-30-2004, 18:00
a kajete!!!!!!!!!vqrvate li v neq?

Murderdoll
10-30-2004, 18:03
ne :!:

AvLee
10-30-2004, 18:05
Не! Ти сам си определяш какво да правиш!
Никой не е седнал да те командва.Каквото искаш прави...последиците са си за теб!

Absconding
10-30-2004, 20:38
съдба - не
съвпадение - това вече е друго

Най-общо казано що се отнася до нещата, които не мога да пипна или докажа, вярвам само в тези, които са хубави, а съдбата не е едно от тях. Също така вярвам, че аз сама си правя живота. Вярвам, че мойте грешки, са си мои и само аз съм виновна за тях, а не някаква си съдба. За хората винаги е по-лесно да оправдават нещата, които не са им ясни със съдбата, Бог или нещо от този сорт. Вярвам, че ако срещна правилния човек и осъзная, че това е човекът за мен, това няма да е съдба, а собствената ми преценка, интуиция, светоусещане и разум, в действие. Не може да търсиш логика, там където тя не съществува. Някой неща просто остават неразгадани и необясними. Това не значи, че са съдба!

BaT_GirL
10-30-2004, 21:02
Кой не вярва тя е нещо в което ако не вярваш не живееш.Дава ти сили
Едное да си мислиш какво ще е утре друго е да вярваш че това което мислиш ще стане! :wink:

raffy
10-31-2004, 08:13
да, вярвам! и то много. имала съм хиляди възможности да се уверя,че има нещо, което определя нашия живот. всички казват, че имаме избор, който правим сами. а не мислите ли, че нещо определя и какво да избереш, когато се колебаеш м/у няколко неща? защото съм забелязала,че един избор може да бъде страшно определящ в живота ни, или 'съдбовен' както го наричат. хубаво е да си мислиш, че живота ти зависи единствено и само от теб, но според мен съдбата я има и ние зависим от нея. :)

Bloody_Tear
10-31-2004, 08:25
Много ясно,че вярвам.Вярвам че още преди да се родим ни е предопределен път,който ние трябва да следваме,цели,който трябва да постигнем.Естествено че трябва да се справяме сами,да се учим от грешките си и т.н,но съдба има и вярвам в нея!

svetla_88
10-31-2004, 09:18
da vqrvam :lol:

koki
10-31-2004, 09:23
ne ne vyarvam
a i ya pomisli ako izleze6 sega 6te si kaje6 to taka mi e pisano
ako ostane6 vku6ti pak su6toto
taka 4e vinagi moje6 da si misli6 4e taka ti e preopredeleno..
az Nevyarvam!

LunnaSvetlina
10-31-2004, 11:44
а не мислите ли, че нещо определя и какво да избереш, когато се колебаеш м/у няколко неща?

Мда, абсолютно си права :!: И това нещо, скъпо ми девойче, се нарича РАЗУМ :!: Това, което според теб е "съдба", не е нищо повече от една навързана верига от човешки решения, действия и последици :!:

little_black_dress
10-31-2004, 11:52
Аз лично вярвам в съдбата ! Днес дори ми се случи нещо,което ме накара да повярвам още по-силно в нея ! :P

Tiffany
10-31-2004, 13:58
Не бих казала,че вярвам в съдбата!!!Вярвам в себе си в деиствйята и решенията си!!!

LadyDi
10-31-2004, 18:44
а не мислите ли, че нещо определя и какво да избереш, когато се колебаеш м/у няколко неща?

Мда, абсолютно си права :!: И това нещо, скъпо ми девойче, се нарича РАЗУМ :!: Това, което според теб е "съдба", не е нищо повече от една навързана верига от човешки решения, действия и последици :!:

Отчасти...
Съдбата е понятие, което човек е измислил, за да може да вини нещо за своите грешки. Защото, когато се справи с нещо, казва че го е постигнал сам. Когато се провали, казва: "Така е било писано. Съдба"

P1ra71nQ
10-31-2004, 19:54
Mi otchasti vqrvam, otchasti ne.

Fuck_me
10-31-2004, 20:03
И аз вярвам в нея. Тя е неизменна част от нашето съществуване. Ако ни е речено ТОВА така ще стане. Ние трудно бихме променили нещата.

10-31-2004, 20:22
Da!

rosskata
10-31-2004, 20:39
:!: Това, което според теб е "съдба", не е нищо повече от една навързана верига от човешки решения, действия и последици :!:

Според мен именно това наричаме съдба- именно тая съвкупност от съвпадения, решения и последици. LadуDi , не мисля,ч е понятието е измислено от хората само, за да оправдава грешките им . :? То е това, кето ти дава сигурност и подкрепа когато взимаш решение и осъзнаваш, че много в живота ти зависи от едно решение. Много по- лесно е да повярваш, че то е вече предопределено и направено от някой по- висш от теб (бог например, ако си вярващ). :roll: Чрез понятието "съдба" може да се избегне и чувството за вина - да оправдаеш грешката си не толкова пред другите, колкото пред себе си.

Не мисля, че има съдба, а и да има нещо такова, не искам да знам и да вярвам в това. Животът е много по- сладък, когато си мислиш, че си свободен да го променяш- ТИ самия. :wink:

artbaby
10-31-2004, 21:04
не знам дали има съдба и не мисля че някой знае със сигурност , но чесно казано да вярам че такова нещо е по -добрият вариянт за мен , а и за повечето хора мисля , ако всеки вярваше в съдбата никой нямаше да вземе живота си в ръце , а когато знаем че просто я няма , се стремим към целите си и е доста по-вероятно да ги постигнем ;)

съдба ............ хммм ...ами ако земята спре да се върти!? :roll:

Baccara
11-01-2004, 08:55
Да. Аз вярвам в съдбата. Вярвам, че голяма част от живота ни е предопределен. Знам, че е така, защото ми предрекоха пред 4-5 години как ще се развие моят живот и за съжаление до сега всичко се оказва вярно.
Един съвет. Не годете при врачки, защото това, което ви казват може да излезе вярно! Повярвайте ми - кофти е.

DiEsEl_GiRl4eTo
11-01-2004, 10:09
i da i ne :roll:

Du6ka
11-01-2004, 12:23
ami nqkoi ne6ta opredeleno me karat da si mislq,4e q ima sadbata...Spored men 4ovek v nqkakavi granici e sposoben da promenq sadbata si,a i tazi na drugite... :arrow: :idea:

moviemaker
11-01-2004, 13:08
Не. Не мисля че има СЪДБА . Днес примерно ми се приходи до кенеф - "Това е съдбата ми !!!"

Глупости!!!

amy lee
11-01-2004, 13:16
vqrvam,oba4e spored men sadbata e takava kakvato sam si q napravi6,toest 94%ot tebe,2%sadba,2%kasmet.razbrahte li izob6to za kakvo govorq???

Passion_baby
11-01-2004, 14:40
Vqrvam , tq ne e osnovopolaga6ta , no pomaga i do golqma stepen opredelq granicite na na6ite vuzmojnosti!!!
..razbira se ne sum kazala 4e kakvoto e pisano vinagi stava , no nqma lo6o i sam da si pomaga6 ot vreme na vreme :lol:

hahavteen
11-01-2004, 15:24
Отчасти...
Съдбата е понятие, което човек е измислил, за да може да вини нещо за своите грешки. Защото, когато се справи с нещо, казва че го е постигнал сам. Когато се провали, казва: "Така е било писано. Съдба"

I az sum na tova mnenie

Murderdoll
11-01-2004, 15:28
Отчасти...
Съдбата е понятие, което човек е измислил, за да може да вини нещо за своите грешки. Защото, когато се справи с нещо, казва че го е постигнал сам. Когато се провали, казва: "Така е било писано. Съдба"

I az sum na tova mnenie
a to4no tfa imam predvid :lol: :lol: :lol:

LunnaSvetlina
11-01-2004, 18:18
Много по- лесно е да повярваш, че то е вече предопределено и направено от някой по- висш от теб (бог например, ако си вярващ). :roll: Чрез понятието "съдба" може да се избегне и чувството за вина - да оправдаеш грешката си не толкова пред другите, колкото пред себе си.[/b]

Нима е нужно да се залъгваме така :?: Това ми напомня за католиците, които едно време си плащали, за да им дадат документ, който удостоверява, че грехът им е изкупен. И кой кого лъже всъщност :?: Купуваш си чиста съвест. Ха-ха, това е просто смехотворно :!: Ама със съдбата е същото, само дето не плащаш... поне не и материално... Росската, не смяташ ли, че вече сме достатъчно пораснали и интелигентни същества, за да поемаме сами отговорност за последиците, та било то и само пред съда на собственото ни Аз :?:

LunaTriCk
11-01-2004, 19:42
В нематериални неща не вярвам...

B_i_G
11-01-2004, 19:46
sadbata(ako q ima) e glupava i nespravedliva

Lubo eli
11-01-2004, 21:56
ami ot niakoi ne6ta zavisi sadbata,a otdrugi kakto sami si gi napravi6

09-08-2006, 07:26
да