PDA

View Full Version : Jeru The Damaja и Lil Dap (Group Home) в България!



11-03-2004, 16:23
Сега сериозно...
на 23ти ноември, зала Христо Ботев в София.

Билетите се очаква да са около 15лв, ще се продават и оригинални подписани от Джеру дискове (пак около 15лв).

Ако някой знае за какво говоря да идва. Ако някой не знае, но му се слуша хубава музика и той да идва.

11-03-2004, 18:58
a za kakav stil musika stava duma

JahMike
11-03-2004, 19:50
...Xodi mi se,iskam da go 4yq...ama nqmaaaa... :( :? :!: :?: :!: ...

Jamalska
11-03-2004, 19:57
Abe bratle 4ak sega li razbra?Te dali ima wse o6te bileti?:)..Ne be treq da ima...ami az ot 2 sedmici nawiwam maika si da me pusne i...da si namerq s koi da hodq..
Samo da uto4nq ne6to..wratite otwarqt w 18:00 a koncerta zapo4wa w 19:00 bez podgrqwa6ti:(

DeaTHroW-ReC_F
11-03-2004, 20:25
ех деее*а кат знам че и мене нема ме пуснат..

Jamalska
11-03-2004, 22:20
Aaaa toku 6to nau4ih o6te ne6to i se kefq super mnoo!!!:

Желая да ви съобщя гореща новина около събитието , а тя че в крайна сметка подгряващи ЩЕ ИМА.
Дрс и Нокаут , Ударната група , Майт и Фет.. вероятно Спенс и още някой от Снайпер.. и вероятно Хтийм , като с последните просто все още не е говорено но не се очаква да откажат ;] Подгряващите ще изпълнят по една - две песни максимум , това е засега..

*copied from JiulityStyle


Eeeeeeeeeee pri towa polojenie qdrena woina da ima...pak iskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!!! :x

11-03-2004, 23:25
къф е тоя JiulityStyle??? Тва не го е писал той...
за справка виж форума на мп3-бг и на снайпер
ае сетете се сега за каква музика става въпрос

и кво? Мама трябва да ви пусне,а? Хахахаха :lol:

Jamalska
11-04-2004, 07:54
Toi si go e copy ot kogoto si e iskal az go wzeh ot nego :evil:
I da "jenata s koqto jiweq" treq da me pusne...Wsy6tnost...po-wajno e da sponsorira misiqta...4e bez kinti za bilet..uspeh mi:)

Baccara
11-04-2004, 12:17
Кои са тези ?

bad4e
11-04-2004, 12:34
[Няма много рап изпълнители, които да могат да се похвалят с факта, че са на сцената поне десетилетие. Jeru The Damaja обаче е един от тях! Въпреки че се сприятелява с малко хора в рап-бизнеса (понеже ясно изразява критичното си отношение към комерсиалните изпълнители, като Fugges и Puff Daddy напр.), той остава верен на своя стил и доказва голямата сила на тази нова рап нълна през втората половина на 90те, чийто представител е той – а именно: музика, изпълнена с дълбоки и мъдри послания.

Jeru The Damaja (рожденното му име е Jeru Davis) a.k.a. D.Original Dirty Rotten
Scoundrel е роден и израстнал в Brooklyn (източен New York). Там, в
кварталните паркове, той за пръв път се сблъсква с хип-хопа като култура и музика, още преди тя да стане популярна. Започва да пише рими на 10 годишна възраст и след като завършва гимназията знае точно какно иска да прави с живота си: иска да бъде М.С. Повлиян от тогавашните потенциални звезди на хип-хоп сцената: Big Daddy Kane, Rakim, KRS o ne, Kool G Rap и т.н, Jeru продължава да се бори за реализирането на мечтата си. Работи на различни места из Манхатън и не спира да пише рими. Прибавя към името си псевдонима “ The Damaja ” (разрушителят), защото “damajes the mic” (разрушава микрофона със своите силни лирики, благодарение на които скоро се превръща в един от най-почитаните представители на Бруклинския хардкор стил.

В гимназията Jeru се запознава с Guru и Dj Premier (от Gangstarr), скоро
след като двамата се преместват в Ню Йорк в края на 80те. Талантливото бруклинско МС получава за пръв път възможност да представи своя стил в парчето “I’m The Man” именно от албума на Gangstarr – “Daily Operation” , който излиза през 1992г. Година по-късно е реализиран и първия соло сингъл на Jeru - “Come Clean” ,продуциран от Dj Premier и издаден от лейбъла на Gangstarr – Illkids. Песента много скоро се превръща в ъндърграунд сензация, а името на новото МС става все по-популярно сред феновете и то не само в източен Ню Йорк. Това довежда до подписване на договор с лейбъла Payday, от който през следващата 1994г излиза албума “The Sun Rises In The East”, който се превръща в класика за източното крайбрежие.

Това е и първият и най-успешен албум, продукция на Premier, извън работата му по албумите на Gangstarr. Благодарение на страхотния лирически стил на Jeru The Damaja и брилянтната комбинация от неподправени рими и прословутите бийтове на най-добрия хип-хоп продуцент, албумът се превръща в едно емблематично “хип-хоп бижу”, изкрящо на фона на музикалните течения в средата на 90те.

"The Sun Rises In The East” е албум, който вероятно за някои хора би изглеждал
по-скоро скучен, поради липсата на типичните за повечето хип-хоп песни припеви с мелодични напеви и сески женски вокали. Но също така е албум с милиони фенове, защото се отличава със своята невероятна лирическа сила, перфектни бийтове, богати на разнообразни звуци, семпли и майсторски скречове. Темите, засегнати в албума са изключително интересни. Забележителен е начина, по който Jeru си служи с думите, за да “проповядва” опознаването на самия себе си като единствено спасение от алчност и агресия. Не случайно “The Sun Rises In The East” се счита за албум-класика, редом до “Illmatic” на Nas, който излиза през същата 1994г. Освен в соловия си албум, през тази година Jeru участва още в сингъла “Speak Ya Clout” заедно с Lil Dap от албума “Hard To Earn” на Gangstarr... а също в парчето “Grafitti” от албума “Blowout Comb” на бруклинската група Digable Planets.

През следващата 1995г. The Damaja взима участие в синглите “1-2 Pass It” на
D&D All-Starts (Mad Lion, Doug E.Fresh, Krs o ne, Fat Joe, Smiff-N-Wessun, Jeru), както и в ремикса на парчето: “1-2 Pass It Remix”. През 95та излиза и култовото парче “Return Of The Crooklyn Dodgers” към саундтрака на “Clockers”, в което Jeru рапира заедно с Chubb Rock и O.C.

Други сингли, излезли през същата година са “The Frustrated Nigga” (Pimp Ya Fist
Compilation, Polygram) и “Invasion” (New Jersey Drive Soundtrack vol.2, Tommy
Boy) , които по-късно са включени във втория албум на Jeru The Damaja – “Wrath Of The Math”. Албумът излиза през 1996г, отново от лейбъла Jeru и отново изцяло продуциран от Dj Premier. Jeru е все така надъхан да изобличава лъжата и подлостта в музикалната индустрия и дори се “закача” с комерсиалните изпълнители Puff Daddy и Foxy Brown в парчето “One Day”. Други забележителни песни от този албум са “Revenge Of The Prophet”, “Ya Playin Yaself”, както и сингъла “Me or the Papes”, който през 1997 достига 2ро място в националната хип-хоп класация и това е най-високото постижение за Jeru в класациите. За съжаление на феновете, това е и последният им общ проект с Premier.

Три години след излизането на втория албум, Jeru The Damaja се завръща отново на сцената с “Heroz4Hire” , който излиза през 1999 от независимия лейбъл Knowsavage. Този път самия Jeru стои зад всичко: от продукцията и миксирането на албума, до реализирането му на пазара и промоцията. В “Heroz4Hire” можем да чуем освен вече отвърдения стил на Jeru , също и гост участия в някои парчета на Lil Dap (от Group Home) и женското МС – MizMarvel . С този проект Jeru успява да се наложи не само като изключително талантлив и способен изпълнител, но също като бизнесмен и дори като режисьор на клиповете към синглите “99.9%” и “El Presidente” (с участието на Dj Honda), който излиза през следващата 2000г.

През тази година можем да чуем Jeru още в албума “Ghost Dog: The Way of the Samurai” заедно с Afu Ra в парчето “East New York Stamp”, а също в “Real Niggas Don’t Die” на Group Home.

В следващите години The Damaja се отдава на турнета и радва многобройните си фенове из Щатите, Европа, Южна Америка и Африка. Междувременно работи и по общи проекти с групи и изпълнители отвъд океана като Groove Armada (UK), Dj Cut Killa (France), DouDou Masta (France), Dj Honda & Dj Nazu (Japan). Въпреки това, Jeru не спира да работи по новия си албум, който излиза през 2003 отново от независим лейбъл Ashenafi. Албумът се нарича “Divine Design” и е продължение на автентичния уличен рап стил на The Damaja. Този път продукцията е поверена на Sabor и Ed Dantes, коитосе справят доста добре, а лириките на бруклинското МС са по-мъдри от всякога.

“Rap Wars” е последният издаден сингъл от “Divine Design ”, който съдържа и
парчето “Don’t Get It Twisted” с Lil Dap , което е категорично доказателство,
че дуото още не е слязло от сцената. И двете песни са продуцирани от Sabor.
“Rap Wars” е един оборотен old school battle-style трак, отличаващ се с
интелигентни живи рими и популярния “закачлив” реторичен подход, който направи хип-хопа известен преди години. “Don’t Get It Twisted” отбелязва дългоочакваното обединение на 2ма рап-пионери, които за последен път чухме заедно в “Heroz4Hire”. Jeru и Lil Dap се завръщат заедно в този изключителен трак!

Освен 4те албума и многото сингли, които има зад гърба си Jeru участва още в
“Self Destruction Pt.II – Stop The Violence” compilation с легендарните Krs o ne
и Chuck D, които са основни имена, повлияли на неговите музика и светоглед .
През тези 12години на музикалната сцена Jeru The Damaja се доказа като
изключително талантлив и способен изпълнител, както и бизнес-персона. Наскоро той беше включен в книгата на небезизвестния Kool Moe Dee “There’s A God o n The Mic” , в класацията “50 Greatest MCs” (50те най-велики МСта) и за вбъдеще Jeru ще продължава по същия път и ще радва многобройните си фенове!

автор: петя!


PS: Инфото копирах от един друг форум, http://www.359hiphop.com/forum/ тъй като не ми се пишеше, а пък и много точно е дадено инфото. Всеки, който не е чувал за Jeru, да прочете. Билета е 8 евро, а диска ще е около 10. Мммм ще бъде нещо великооооооооо!Това трябва да се чуе, да се види! Трябва да избухнем истински, за да видят хората какви фенове има в България, кви сме готини :РРррррРррРрр Ам вие нямате достъп до нашето фтп, който иска да чуе нещо, дата.бг и фрий.евро.нет има достатъчно за да си изградите някакво мнение! :) Стискаме палци сега и аз да навия със сигурност баща ми и да събера парички!:)

КиТаРа
11-06-2004, 16:36
на това събитие трябва да се отиде и който се кефи на тая музика и не дойде е шибано педалче

Moderated by Aia
Pisaneto s golemi bukvi ne e jelatelno!
Blagodaria za vnimanieto!!!

Jamalska
11-06-2004, 17:03
Da ima nqkoi ot drujba 2 koito 6te hodi?6toto ne mi se hodi sama!

КиТаРа
11-06-2004, 18:05
Jamalska и да няма някой с който да идеш иди сама жена сигурна съм че няма да ти е тъпо и ше се разбиеш. Пък и ти няма да си сама щото съм убедена че ще се запознаеш със сума и народ там.

Moderated by Aia

DeaTHroW-ReC_F
11-06-2004, 18:54
Da ima nqkoi ot drujba 2 koito 6te hodi?6toto ne mi se hodi sama!
ми дружба 1...? ама пак трябва преговарям с наще ме пуснат...

Jamalska
11-06-2004, 19:52
da im se obadq da si pogoworq s tqh?:)PLs ubedi gi:)

КиТаРа
11-06-2004, 20:16
[quote="DeaTHroW-ReC_F"]ми дружба 1...? ама пак трябва преговарям с наще ме пуснат...Ако си настоятелна ще те пуснат!

Moderated by Aia

Jamalska
11-06-2004, 20:49
Probwai kato men...toq koito po malko se syprotiwlqwa...
Maika mi mi zabrani..no na ba6ta mi mu kazah samo 4e mi trqbwa sponsorirane...i toi ni6to ne kaza...Wsy6tnost..postawi edno uslowie...ako nqma s kogo da si hodq kym druja da doide da me wzeme s kolata ama na men twa ne mi pre4i

КиТаРа
11-06-2004, 21:00
Да е не може да се изпусне тоя концерт. Все пак Jeru не идва всеки ден в България. Аз ще се домъкна от супер далече заради концерта а вие от София и се колебаете такива. Няма място за колебания тука и родителите не са проблем стига наистина да искаш да идеш

Moderated by Aia

DeaTHroW-ReC_F
11-06-2004, 21:04
дооооре...значи отиам..казвам на майка ми(тя е по добрия вариант в случая..) мамо...на 23-ти ме няа ти ела само да ме земеш аз щи звъня...
нали на 23ти беше....еее утре ще я убеждавам...ма горе долу колко ше продължи..

КиТаРа
11-06-2004, 21:10
emi to v 19h she pochne dokato svarshat podgrqvashtite she mine chas chas i neshto predpolagam a jeru she e 2 chasa ae grubo smetnato 4 chasa nachi 23h nqkude da svurshi moje i po kusno. ae ami sluchaino da znaete dali she ima nqkvo afterparty

MadMaster
11-07-2004, 08:37
За какво изобщо става въпрос??? Тези да не би да са музиканти???

КиТаРа
11-07-2004, 10:16
[quote="MadMaster"]За какво изобщо става въпрос??? Тези да не би да са музиканти???Не мисля че музиканти е точната дума в случая.Ето малко инфо http://www.jeruinbg.hit.bg/

Moderated by Aia

йор уърст дрийм
12-07-2004, 00:19
кой отиде на концерта фе?

Jamalska
12-07-2004, 08:33
Az...