PDA

View Full Version : Za da jiveesh trqbva da se borish......



Djursi
11-03-2004, 18:49
Za da jiveesh trqbva da se borish: robyt za svoboda, svobodniqt za syvyrshenstvo!

Aide izrazete mnenie!!! kakvo mislite po temata

amy lee
11-03-2004, 18:55
hmmmmmmmmmmmm,ima smisul

^cristin^
11-03-2004, 19:00
Смятам, че си напълно права самият живот е една борба и трябва да се бориш, за да можеш да оцелееш.През различните години се бориш за различни каузи.Мисля че човек трябва да следва своите мечти и да се бори за тях, защото без борба и мечти жовотът не би бил същия.Щеше да бъде много скучен и безсмислен :wink: А все пак се живее веднъ, поне да го изживеем пълноценно :P

Dance_princess
11-03-2004, 19:01
Може би животът наистина е една постоянна борба. Борба за щастие, свобода, да постигнеш целите си.
Всекидневно ни се налага да защитаваме себе си, интересите си, да се стремим към нещо. Понякога нараняваме другите, друг път самите себе си, но нали все пак това е животът. Важното е да не спираме, да продължаваме дори, когато сме загубили битката, защото по-важен е краят на войната

AvLee
11-03-2004, 19:06
Е разбира се че е борба!
Иначе нямаше да е интересно,ако
нямаш някаква цел... :P !

Josefinne
11-03-2004, 19:11
Ей, защо възприемате живота толкова жестоко. Борбата е нещо грозно, нещо ужасно объркано и...просто. Животът въобще не е борба. Животът е война - трябва ти тактика, преценка, късмет, дори по малко гениалност. Но при все това животът не е и съвсем война, защото, макар че участват елементите на победета и загубата, както във войната, в живота има толкова хубави неща. Това са например любовта, хората, близките и разбира се красивите неща - природата, музиката, танците, усмивката на любимия човек. Живота е един невероятен микс, който не може да се сравни с нищо освен със себе си :D

Crazy*4_Usher
11-03-2004, 19:15
Трябва да си бъдем реалисти. В тоя живот не може да се разчита просто на един късмет! Трябва да се бориш за по - добро и по - добро. Щастливите моменти са по - малко от колкото лошите. Най - важното е да вярваш в себе си и да знаеш какво искаш, за да го постигнеш!

Djursi
11-03-2004, 19:45
Josefinne не съм съгласна с теб!Защо война? И въпреки всичко живота е борба! Първо да почна от най-малкото ... бориш се със самата себе се с дребни неща като това да бедеш независима, да бъдеш самостоятелна, да не зависиш от вашите. Това е едното. Другото - бориш се да изградиш характера си, целите си ... Третото - Бориш се да бъдеш ЧОВЕК преди всичко. Бориш се със стотици хиляди спънки, неприятности, пречки... Бориш се да оцелееш. Това е като да си на ринга...Вся грешка те учи и в следващия си мач познаваш по-добре противника си и знаеш къде да удариш...

DiEsEl_GiRl4eTo
11-03-2004, 19:53
Jivotyt naistina e edna borba. Vinagi se borish za neshto: dali neshtichko syvsem elementarno, ili neshto strashno vajno...borba vinagi ima. Che ima i hubavi migove, ima gi, obache kolko ot tqh ostavat dylgo hubavi? Istinata e, che vseki gleda da ti zabie noj v gyrba, horata sa licemerni, na povecheto hora ne moje da se ima doverie. Vqrno e, che si ima i izkliucheniq, no te sa golqma rqdkost i istinski shtastliv e tozi, koito ima do sebe si takyv chovek, zashtoto ako ima koi da te podkrepq, ne si sam v tazi trudna borba...malko ili mnogo chuvstvash, che si struva da se botish, da se krepish i da prodyljavash napred i napred. V interes na istinata jivotyt ne moje da se opredeli s edna duma...neshto tolkova slojno e trudno da se razbere istinski.

DeaTHroW-ReC_F
11-03-2004, 20:30
борба...за кво толкоз сте се борили ми е интересно та да стигате до тоя извод че целия живот е борба...? за любов ли сте се борили...за приятели ли......живота може да е борба...но нечии животи не са....някои хора имат всичко за което са мечтали...тоест някои се борят по силно..и по бързо от други..което мен не ми допада....те превръщат мечтите си в реалност и няма за какво да живеят..живейте..борете се..но само за нещо ,което си заслужава...и знайте...че ако живота наистина е борба...и ние се бориме докато сме живи...то според мене...сме по силни и от най силните митични герои..(ех че извод имам..) :)

reality_girl{}
11-03-2004, 20:55
Verno si e.Jivota e edna sladka borba.Vseki den se borim za ne6to-bilo to za pravata ni,za 6tastieto,za svobodata,za lubovta,za tova da imame 4ovek do sebe si, s koito mojem da preodolem radosti trevogi maki i da spodelim 6tastieto i jivota si.Kazvat 4e spodelenata maka e polovin maka, a spodelenoto 6tastie dvoino.Vse pak jiveem vednaj....emi togava si4ko trqbva da mine prez nas ili ina4e kazano da opitame ot vsi4ko sladko na tozi svqt[ne govorq za narkotivci,treva i pro4ie]no vse pak seki re6ava kakvo da napravi prez svoq mig ot ve4nosta

Djursi
11-04-2004, 05:15
борба...за кво толкоз сте се борили ми е интересно та да стигате до тоя извод че целия живот е борба...? за любов ли сте се борили...за приятели ли......живота може да е борба...но нечии животи не са....някои хора имат всичко за което са мечтали...тоест някои се борят по силно..и по бързо от други..което мен не ми допада....те превръщат мечтите си в реалност и няма за какво да живеят..живейте..борете се..но само за нещо ,което си заслужава...и знайте...че ако живота наистина е борба...и ние се бориме докато сме живи...то според мене...сме по силни и от най силните митични герои..(ех че извод имам..) :)

Izobshto ne sym syglasna.Pozamisli se malko i shte vidish che celiq jivot e borba.Q za samostoqtelnost, q za slava. Eto i tezi koito si gi spomenala ,koito si imat vsichko i te se borqt za neshto, ne zavisimo kakvo. Towa che imat wsi`ko do nqkyde im olesnqva jivota, no ot druga strana ne, zashtoto trqbva da se borqt za da go zapazqt. A tova za koeto si zaslujava da se borish e samiq JIVOT! I ako do sega ne si se spyvala v nishto, ako do sega ne si imala prechki... qvno si myniche i ot tuk na tatyk shte ima spynki i sama shte se ubedish che samiq jivot e borba!

DeaTHroW-ReC_F
11-04-2004, 09:01
Izobshto ne sym syglasna.Pozamisli se malko i shte vidish che celiq jivot e borba.Q za samostoqtelnost, q za slava. Eto i tezi koito si gi spomenala ,koito si imat vsichko i te se borqt za neshto, ne zavisimo kakvo. Towa che imat wsi`ko do nqkyde im olesnqva jivota, no ot druga strana ne, zashtoto trqbva da se borqt za da go zapazqt. A tova za koeto si zaslujava da se borish e samiq JIVOT! I ako do sega ne si se spyvala v nishto, ako do sega ne si imala prechki... qvno si myniche i ot tuk na tatyk shte ima spynki i sama shte se ubedish che samiq jivot e borba!
недей да си правиш прибързани изводи за мене и моя живот...не ме познаваш...може би не ти и трябва...повярвай преживяла съм прекалено много отколкото се полага на едно обикновено момиче.......за тебе може да е борба целия живот...но за мен просто не е.....да се боря...какво за бога значи това...да постигам целите си ли?...ами ако нямам цели...ако дотолкова ми е дотегнало от тази борба..и спря да се"боря" това няма ли да е пак живот......или заслужават да живеят онези от нас..които се борят....?.......ако беше така...нямаше и те да се бяха родили..но да не стигаме до там....тва беше мое мнение....не е нужно да ми се караш за него...още от първия ти пост разбрах кво мислиш......твоето мнение няма да повлияе на моето...ако искаш още сто пъти го напиши...

Baccara
11-04-2004, 12:16
Za da jiveesh trqbva da se borish: robyt za svoboda, svobodniqt za syvyrshenstvo!

Aide izrazete mnenie!!! kakvo mislite po temata

Аз се стремя да се развивам, а това си е чиста борба за съвършенство и свобода.

little_black_dress
11-04-2004, 12:54
Saglasna sam.Jivota e borba , no e mnogo hubava borba !!! )) :wink:

Грахче
11-04-2004, 12:57
Ей, защо възприемате живота толкова жестоко. Борбата е нещо грозно, нещо ужасно объркано и...просто. Животът въобще не е борба. Животът е война - трябва ти тактика, преценка, късмет, дори по малко гениалност. Но при все това животът не е и съвсем война, защото, макар че участват елементите на победета и загубата, както във войната, в живота има толкова хубави неща. Това са например любовта, хората, близките и разбира се красивите неща - природата, музиката, танците, усмивката на любимия човек. Живота е един невероятен микс, който не може да се сравни с нищо освен със себе си :D


Хем казваш,че думата "борба" е жестока, хем пък я заместваш с много по-яростната, ожесточена и смъртна дума - война :? Войните са точно най-грозното и най-безсмисленото нещо на тоя свят! Живота не е само да се бориш, да воюваш, живота е и да му се насладиш. Най-точно за по темата намирам един подпис - "Живота е игра. Играй своята игра. " Ей това вече ми звучи най-добре. Защото живота не е само наниз от безброи изпитания, в живота не ти трябва тактика или поне аз не виждам смисъл от нея. Защото какво значи тактика? Да знаеш как да реагираш, да имаш план, да предвидиш няколко хода напред... къде отива тогава тръпката от очакването, от неизвестното? Нима пък и можем всичко да предвидим? Нима се налага? Не съм съгласна да е 'борба', защото борбата е една малка част от всичко, а не най най - основното. Докато в играта е друго - има борба, желание да оцелееш, забавно е, хората не приемат игрите за нещо кой знае колко сериозно - както и ние не трябва да приемаме живота много навътре и някои от нещата, които ни се случват, в играта има избор, имаш си съотборници, точно както в живота - твоите приятели и роднини. Имаш си противников отбор... и всеки се стреми към победата, която постоянно става все по-далечна и по-далечна... имам моменти когато почелиш и моменти, в които губиш, но важното е да си в играта :)

Грахче
11-04-2004, 13:05
за кво толкоз сте се борили ми е интересно та да стигате до тоя извод че целия живот е борба...? за любов ли сте се борили...за приятели ли......живота може да е борба...но нечии животи не са....някои хора имат всичко за което са мечтали...тоест някои се борят по силно..и по бързо от други..което мен не ми допада....те превръщат мечтите си в реалност и няма за какво да живеят..живейте..борете се..но само за нещо ,което си заслужава...и знайте...че ако живота наистина е борба...и ние се бориме докато сме живи...то според мене...сме по силни и от най силните митични герои..(ех че извод имам..) :)

Борила съм се за приятелите си, за любовта си, борила съм се със самата себе си, с цялото това лицемерие и злоба. Малко ли ти се вижда, пък има и още. Не съм съгласна,че имало хора, които имали всичко , за което са мечтали. Та нали когато постигнем една цел, си поставяме нова, гледаме напред и нагоре. Винаги има нещо ново към което се стремим. Всеки се бори по свой собствен си начин - както може, но се бори. А за какво са ти мечтите, ако не ги следваш и не се опитваш да ги сбъднеш? Само да си ги мечтаеш?

П.П. Дори самия ти пост е един вид борба, борба да бъдеш чута :P

Josefinne
11-04-2004, 14:21
Имаш шраво Грахче животът е игра, но според мен си е доста сериозна игра. Аз поне не бих си позволила да възприемам живота несериозно. :D

Josefinne
11-04-2004, 14:22
Имаш право, Грахче, животът е игра, но според мен си е доста сериозна игра. Аз поне не бих си позволила да възприемам живота несериозно. :D

DeaTHroW-ReC_F
11-05-2004, 09:01
Борила съм се за приятелите си, за любовта си, борила съм се със самата себе си, с цялото това лицемерие и злоба. Малко ли ти се вижда, пък има и още. Не съм съгласна,че имало хора, които имали всичко , за което са мечтали. Та нали когато постигнем една цел, си поставяме нова, гледаме напред и нагоре. Винаги има нещо ново към което се стремим. Всеки се бори по свой собствен си начин - както може, но се бори. А за какво са ти мечтите, ако не ги следваш и не се опитваш да ги сбъднеш? Само да си ги мечтаеш?

П.П. Дори самия ти пост е един вид борба, борба да бъдеш чута :P
за поста ми не съм съгласна....все пак неможе всяко едно нещо да превръщаме в това което искаме...когато човек си науми кат за например че живота е борба......ще си каже че дори пресягането му да си земе вилица...и то е борба.....борбата е нещо мн по силно......можеш да се бориш за любов...за приятели..но за такива дребнави неща....не мисля......не бих казала че целияяяяяяя живот е борба......че той протича само и само в борба...борим се за туй..после за друго нещо и такааа...и такаааа.....
а както ти самата каза...че живота е игра съм съгласна....но в играта ние се борим?! .....играта е нещо мило......нещо весело...а нашите борби понякога са за мн по святи и труднодостижими неща......нали?
аз пък намирам един друг подпис....гласящ...."Живота е игра.Бъди играч..."и именно него бих искала да кометирам.....за да бъде един човек играч...му трябват способности...всички сме различни но само по характер и външен вид.....някои имат дарби...други не......някои са богати...други не........хората мислят че не се еднакви...но те са.....родени са под едно слънце.......отраснали са под една звезда....и едното социално положение не би трябвало да е същата голяма пречка между хората каквата сега е....хората сме еднакви...въпроса е че не го осъзнаваме...
малко се отклоних от темата ...съжелявам....
стигнах до извода(този път значително по умен от предишния извод..:)) че може и някои моменти в животите ни да са борба...но целия той е просто една игра...игра в която както винаги има печелещи и губещи..........а за да победиш в нея....ще се съглася с това което каза джоузефин(ако тей ти беши ника) ...трябва логика....стратегия, тактика..........и т.н. и т..н..

DeaTHroW-ReC_F
11-05-2004, 09:02
Борила съм се за приятелите си, за любовта си, борила съм се със самата себе си, с цялото това лицемерие и злоба. Малко ли ти се вижда, пък има и още. Не съм съгласна,че имало хора, които имали всичко , за което са мечтали. Та нали когато постигнем една цел, си поставяме нова, гледаме напред и нагоре. Винаги има нещо ново към което се стремим. Всеки се бори по свой собствен си начин - както може, но се бори. А за какво са ти мечтите, ако не ги следваш и не се опитваш да ги сбъднеш? Само да си ги мечтаеш?

П.П. Дори самия ти пост е един вид борба, борба да бъдеш чута :P
за поста ми не съм съгласна....все пак неможе всяко едно нещо да превръщаме в това което искаме...когато човек си науми кат за например че живота е борба......ще си каже че дори пресягането му да си земе вилица...и то е борба.....борбата е нещо мн по силно......можеш да се бориш за любов...за приятели..но за такива дребнави неща....не мисля......не бих казала че целияяяяяяя живот е борба......че той протича само и само в борба...борим се за туй..после за друго нещо и такааа...и такаааа.....
а както ти самата каза...че живота е игра съм съгласна....но в играта ние се борим?! .....играта е нещо мило......нещо весело...а нашите борби понякога са за мн по святи и труднодостижими неща......нали?
аз пък намирам един друг подпис....гласящ...."Живота е игра.Бъди играч..."и именно него бих искала да кометирам.....за да бъде един човек играч...му трябват способности...всички сме различни но само по характер и външен вид.....някои имат дарби...други не......някои са богати...други не........хората мислят че не се еднакви...но те са.....родени са под едно слънце.......отраснали са под една звезда....и едното социално положение не би трябвало да е същата голяма пречка между хората каквата сега е....хората сме еднакви...въпроса е че не го осъзнаваме...
малко се отклоних от темата ...съжелявам....
стигнах до извода(този път значително по умен от предишния извод..:)) че може и някои моменти в животите ни да са борба...но целия той е просто една игра...игра в която както винаги има печелещи и губещи..........а за да победиш в нея....ще се съглася с това което каза джоузефин(ако тей ти беши ника) ...трябва логика....стратегия, тактика..........и т.н. и т..н..

playful_girlll
11-06-2004, 16:30
da,jivotut naistina e edna postoqnna borba,no si zaslujava da produljavame ,zaradi hubavite momenti,nali taka?te ni davat smisul!:)

bibonda
11-06-2004, 18:55
ami mebe bashta mi postoqnno mi prikazva kak trqbva da se borq shtoto ianche nqma smisyl da jiveq...golqm smisyl ima v tva koeto kaza :)