PDA

View Full Version : kvo mislite za le6tite



mnoo_sexy
11-04-2004, 19:59
ami mqstoto na temata ne e mn tuka no nz kade e napi6a.ami na4i kvo mislite za cvetnite le6ti.ami az sam s 4erna kosa i zeleni o4i.i iskam sini le6ti mislite li 6te e qko.moi priqtelki mi kazaha 4e 6te stoi mn izkustveno.pak i mn se gubeli i trqa mn vnimatelno da se slagat.i nqmalo smisal 6tom nqmam problemi s o4ite da slagam oba4e az sam mn zaribena.kakvo mislite 6te stoqt li izkustveno.:P

Murderdoll
11-04-2004, 20:19
opredeleno 6te stoqt iskustveno...

e4o
11-04-2004, 20:24
po-dobre si stoi sus zeleni, men po me kefqt ot sini, makar 4e sum s kafqvi :oops: :lol: :wink:

11-04-2004, 20:25
ami dokolkoto razbiram ti ima6 super ekzoti4no sy4etanie i mislq 4e i taka e mnogo efektno....oba4e naistina ot le6tite razlikata e porazqva6ta....moqta nai dobra priqtelka si sloji sini i tq e s kafqva kosa i kafevi o4i po princip polu4i se jestoko o6te pove4e 4e tq be6e i sys tymen zagar prosto o4ite i taka izpykvaha 4e nqma6e nujda ot ni6to pove4e ot spirala pri grimirvaneto....ako se zagleda6 suoer otblizo si li4i no 6tom iska6 tolkova za6to ne popita6 da probva6 ili ne6to takova...mislq 4e 6te ti dadat v nqkoq optika oba4e efekta e porazqva6t!!! napulno promenq oblika na 4ovek....ako si re6ila da dava6 pari za tova mislq 4e si struva...pone za men e taka :lol:

Maverick
11-04-2004, 20:27
opredeleno 6te stoqt iskustveno...
i az taka mislq pak i za6to da si slaga6 kato nqma6 nujda. 6tom si sas zeleni o4i badi si sas zeleni

Pepsi^
11-04-2004, 20:36
Mi az nosq leshti, bezcvetni.Slaganeto ne e takava filosofiq, svikva se.Imala sum i cvetni (zeleni) i stoqt qko.Cherna kosa i zeleni o4i mi se vijda dobra kombinaciq...ama ti si re6ava6:)

Anyone
11-05-2004, 12:14
а знаете ли колко струват цветните лещи :?:

mnoo_sexy
11-05-2004, 16:31
ami okolo 100 leva nqkade zavisi ima i po skapi.nz to4no i az

Absconding
11-05-2004, 20:27
ami mqstoto na temata ne e mn tuka no nz kade e napi6a.ami na4i kvo mislite za cvetnite le6ti.ami az sam s 4erna kosa i zeleni o4i.i iskam sini le6ti mislite li 6te e qko.moi priqtelki mi kazaha 4e 6te stoi mn izkustveno.pak i mn se gubeli i trqa mn vnimatelno da se slagat.i nqmalo smisal 6tom nqmam problemi s o4ite da slagam oba4e az sam mn zaribena.kakvo mislite 6te stoqt li izkustveno.:P

na4i purvo na vuprosa kakvo mislia za cvetnite le6ti -> spored men tova e glupava rabota! ama prosto ne moga da ia proumeia. vseki cviat o4i nosi ne6to krasivo v sebe si. mnogo hora ne haresvat kafiavi o4i, a na men naprimer mnogo mi haresvat tui kato izlu4vat toplina. niama kofti cviat o4i! :)

vtoro -> ti si s zeleni o4i..? LUDA LI SI DA SLAGA6 LE6TI? zelenite o4i sa nai hubavite pone spored men. izob6to ne vijdam smisal. a i nai kupuvanite le6ti sa imenno zelenite - kakvo ti govori tova?

treto -> otnosno tova dali 6te sedi izkustveno.. tova ne e sasem taka... zavisi ot le6tite. ima le6ti koito izglejdat absoliutno estestveni (tova ti go garantiram), no ima i takiva, s koito 6te izglejda mnogo izkustveno i grozno.

4etvurto -> za tova 4e mnogo se gubiat i triabva da se slagat vnimatelno. emi az nosia le6ti (ne cvetni) i moga da ti kaja 4e kato svikne6 niama da ima6 problem s slaganeto, samo v na4aloto e vuzmojno da ti e dosta nekomfortno. otnosno tova 4e mnogo se gubiat... ako le6tite ti sa meki niama da gi gubi6 tolkova lesno. ako sa tvurdi padat zna4itelno po lesno i => se gubiat po 4esto. tvurdi le6ti oba4e ti triabvat samo ako ima6 opredeleni zaboliavania s o4ite, koeto se proveriava s obiknoven pregled ot lekar. vupreki vsi4ko mnogo si zavisi ot o4ite na 4oveka tui kato niakoi sa po vodnisti a drugi po suhi. ako o4ite ti sa ot po suhite togava le6tite 6te ti padat po lesno. no tova se korigira s le6ti koito imat po visoko sudurjanie na voda.

nadiavam se post-a mi da ti e svur6il rabota :D

Absconding
11-05-2004, 20:33
ami okolo 100 leva nqkade zavisi ima i po skapi.nz to4no i az

ne e mnogo viarno tova. estestveno 4e moje6 i za 100lv da si nameri6 no tova sa ot po skupi4kite. edni obiknoveni meki le6ti li4no na men mi izlizat kam 25 lv... => cvetnite sa kam 50-60lv.. 100lv biha mogli da sa edinstveno vnosni le6ti i to na niakoia dosta skupa marka :)

Josefinne
11-05-2004, 20:34
Ами аз доста съм чела за лещите, защото аз имам проблеми с очите и ме интересува пряко. Искам да ти кажа, че лещите по принцип са си вредни за очите, защото ограничават достъпа на кислород, което , както сама се сещаш не е полезно за окото. Освен това цветните лещи са много скъпи. Цената им зависи от това дали се носят през деня само или през цялото денонощие и от срока им на годност. Има лещи за по 1 ден и такива за по 3 месеца. Освен лещи ти трябва и смес за тях. Вярно е , че много лесно се губят и че трудно се слагат. Не мисля, че трябва да си мъчиш здравите очи с лещи сао заради едната му гъзария. Зелени очи и черна коса са дори по-интересна комбинация от сини очи и черна коса. Но все пак ако си много зарибена може да пробваш за ден-два, но не ти препоръчвам за дълги периоди. :D

Jeni
11-06-2004, 00:04
Znaete li dali ima takiva le6ti,koito da ne se mahat po princip-nito denem nito no6tem i da ne uvrejdat o4ite,za6toto sam 4uvala 4e po princip le6tite ne mogat da se nosqt postoqnno,v smisal 4e ne trqbva da se spi s tqh i ve4er trbvalo da se mahat.pak az iskam kato gi sloja i da ne gi maham ve4e mi da mi stoqt vse edno sa mi istinskiteo4i i da ne se pritesnqvam samo da gi svalqm i da gi maham.ima li takiva le6ti spored vas?i ako ima dali cenata pak 6te e 50-60 lv.???Az po princip sam s rusa kosa,no o4ite mi sa kafqvi,pak iskam da sa zeleni ili sini,ama mnogo da ne nabivam v o4ite na horata 4e mi e promenen cveta,Dali ot kafqvo na zeleno mnogo 6te li4i,v smisal dali e mnogo drasti4na promqna na cveta?Posavetvaite ne6to kakvi le6ti da si vzema taka 4e da ne li4i 4e sam promenila cveta i da badat v svetal cvqt?Thenks!!!

Murderdoll
11-06-2004, 10:29
Znaete li dali ima takiva le6ti,koito da ne se mahat po princip-nito denem nito no6tem i da ne uvrejdat o4ite,za6toto sam 4uvala 4e po princip le6tite ne mogat da se nosqt postoqnno,v smisal 4e ne trqbva da se spi s tqh i ve4er trbvalo da se mahat.pak az iskam kato gi sloja i da ne gi maham ve4e mi da mi stoqt vse edno sa mi istinskiteo4i i da ne se pritesnqvam samo da gi svalqm i da gi maham.ima li takiva le6ti spored vas?i ako ima dali cenata pak 6te e 50-60 lv.???Az po princip sam s rusa kosa,no o4ite mi sa kafqvi,pak iskam da sa zeleni ili sini,ama mnogo da ne nabivam v o4ite na horata 4e mi e promenen cveta,Dali ot kafqvo na zeleno mnogo 6te li4i,v smisal dali e mnogo drasti4na promqna na cveta?Posavetvaite ne6to kakvi le6ti da si vzema taka 4e da ne li4i 4e sam promenila cveta i da badat v svetal cvqt?Thenks!!!
ми то май няма как да не личи...
тва се пак са ти очите...има лещи
които са за цялото денонощие,ама
пак трябва да ги сваляш понякога ест.
ама много прецакват очите...
аз пък искам червени лещи....
или лилави :shock: :shock: :shock:

leona
11-06-2004, 13:00
:) emi az bih te posavetvala da ne si slaga6 tai kato az nosq no ne 6toto zaradi gazariata a poneje mi se nalaga 6toto ima problem s o4ite i da ti kaja barzo se svikva s tqh no kakto znae6 sqko na4alo e trudno 6a vidi6 sama na kvo se podlaga6..na4i ako bqh na tvoe mqsto da nqmam problemi s o4ite nikoga ne bih se slagala le6ti prosto se 4udq na nqkoi hora kak sami bez da iskat 6a si dokarat problemi prosto nqma smisal ot tva 6tom si se rodila s takiva o4i4ki badi si s tqh 100% sam obedena 4e si ti otiva mno cveta i nqma nujda da si slaga6 dr cvqt a i ti daje si s zeleni o4i kvo po hubavo ot tva ;)
no se pak ti sama si re6ava6 de ..puk daje ako iska6 opitai vij kak e da ti mine meraka a posle sama 6te gi ostavi6 6a vidi6 4e taka 6a stane az taka moite gi nosih 1 g. to4no i do sq ne sam gi slagala ..
samo 6te posavetvam pak ne si sazdavai sama problemi nqma smisal prosto Uspeh :wink:

Absconding
11-06-2004, 13:07
si4ki le6ti si li4at nezavisimo dali cvetni ili ne, osobeno ako gleda6 nastrani se vijda kontura im- ot li4en opit go kazvam :)



ми то май няма как да не личи...
тва се пак са ти очите...има лещи
които са за цялото денонощие,ама
пак трябва да ги сваляш понякога ест.
ама много прецакват очите...
:shock: :shock: :shock:

to4no taka e :!: :D

BABY_SEXY_GIRL
11-06-2004, 21:09
4e stoqt izkustveno nqma spor po vaprosa, no drug e vaprosa, 4e kato si gi kupi6 sled 3 meseca trqbva da gi hvarlq6...ina4e po-trainite sa skapi4ki :roll:

Eclipse_bb
11-06-2004, 23:25
Дам, тук съм съгласен - има лещи и лещи.
Това дали ще ти стоят изкуствено, зависи какви тоно ще потбереш - не разчитай на някой от масовоте, "универсални" модели. С такава покупка можеш само да си съсипеш здравето. Без значение дали искаш леща с диоптър или само такава с козметичен ефект, не ти препоръчвам да пропускаш посещението при очен лекар. Той ще ти даде рецепта за лещи, съобразени с ТВОИТЕ особености, която се представя в оптически магазин, а оттам дават поръчка за леща, която ти пасва идеално и е правена само за теб. Друг е въпросът, че това е малко скъпо удоволствие, особено ако човек се е спрял на някоя хай марка...
Както казах, универсалните модели са нож с две остриета - можеш да ти паснат идеално, могат и да увредят очната ти роговица.
Не искам да те плаша, това е самата истина.
В крайна сметка сама решаваш.

11-07-2004, 08:48
si4ki le6ti si li4at nezavisimo dali cvetni ili ne, osobeno ako gleda6 nastrani se vijda kontura im- ot li4en opit go kazvam :)



ми то май няма как да не личи...
тва се пак са ти очите...има лещи
които са за цялото денонощие,ама
пак трябва да ги сваляш понякога ест.
ама много прецакват очите...
:shock: :shock: :shock:

to4no taka e :!: :D

to4no taka e :) !?

Absconding
11-07-2004, 10:07
aneD]

to4no taka e :) !?

kakvo pak kazah deto ne triabva6e???? :D

sweet_deni
11-07-2004, 12:43
ami mqstoto na temata ne e mn tuka no nz kade e napi6a.ami na4i kvo mislite za cvetnite le6ti.ami az sam s 4erna kosa i zeleni o4i.i iskam sini le6ti mislite li 6te e qko.moi priqtelki mi kazaha 4e 6te stoi mn izkustveno.pak i mn se gubeli i trqa mn vnimatelno da se slagat.i nqmalo smisal 6tom nqmam problemi s o4ite da slagam oba4e az sam mn zaribena.kakvo mislite 6te stoqt li izkustveno.:PAbe ne znam dali 6te stoqt iskustveno,oba4e za men perfektnata kombinaciq e 4ena kosa i zeleni o4i...Taka4e ne mislq 4e s sini 6te ti e po qko :wink:

sladyrana_88
11-25-2004, 19:34
ami az su6to sum s mnogo dulga 4erna kosa , no imam svetla koja i nosq cvetni le6ti , sini. Mi az se haresvam s tqh i kazvat 4e mi otivat . trqbva da probva6 ii da vidi5 kak to stoqt , Ina4e postavqneto e dosta trydno No si zaslyjava :)

Ralka
11-25-2004, 20:29
ne e verno 4e 6te stoqt izkustveno vaob6te ne se zabelqzva,ama vaob6te!oba4e kato si sloji6 i o4ite ti karvqsvat stavat v edni kravonosni sadove i e mn gadno ujasno e! :roll: :shock: :?

Absconding
11-26-2004, 13:25
oba4e kato si sloji6 i o4ite ti karvqsvat stavat v edni kravonosni sadove i e mn gadno ujasno e! :roll: :shock: :?

ne e viarno :!:

The Goodbye Girl...
11-27-2004, 12:57
Ами то по-принцип както си решиш, но има ли смисъл. Гаджето ми има лещи, т.е. една леща вече, и ми е казвал, че са доста скъпи в България. Пък и много пипкава работа. Първо, че могат да ти дразнят очите, а и лесно се чупят. Трябва да си много внимателна. А дали ще стои изкуствено не знам. :wink:

little_black_dress
12-04-2004, 14:00
Ami sestra mi imashe zeleni leshti,a tia e s kafiavi o4i i opredeleno i stoiaha izkustveno!Vse pak tova e 4ujdo tialo!Az ne nosia shtoto sam sas mnogo krasivi sini o4i4ki :P .. heh.. skromna sam,nali?!
Gadnoto e,4e triabva da si kupuvash novi na niakolko meseca!
Cenata na leshtite e okolo 100 kinta,zaedno sas si4kite mu gluposti tam (raztvori za po4istvane,izkustveni salzi4ki za ovlajniavane na o4ite i predpazvane,konteiner4eta za leshtite) i t.n.
Ama ti,shtom si sas zeleni o4i4ki ne vijdam za kvo sa ti?!E,ti si reshavash!! Uspeh!! )) :wink:

little_black_dress
12-04-2004, 14:03
Ами то по-принцип както си решиш, но има ли смисъл. Гаджето ми има лещи, т.е. една леща вече, и ми е казвал, че са доста скъпи в България. Пък и много пипкава работа. Първо, че могат да ти дразнят очите, а и лесно се чупят. Трябва да си много внимателна. А дали ще стои изкуствено не знам. :wink:
Ne se 4upiat,a se kasat!Leshtite sa super meki,za da ne drazniat mnogo o4ite!No inache si prava!Lesno se kasat!Triabva da vnimavash!! )) :wink:

playful_girlll
12-13-2004, 20:36
mnogo gotino 6te stoqt ,ako si s 4erna kosa sinite le6ti ...malko trudni4ko se svikva v na4aloto ama sled tova nqma da ima6 problemi,predpolgam.probvai,mislq ,4e 6te e sladko:)!!!

dafi86
01-25-2005, 20:07
spored men nqma6 nujda ot sini le6ti. 4erna kosa i zeleni o4i e strahotna kombinacia. otnosno svikvaneto, az nosia le6ti bezcvetni i v na4aloto naistina e trudno, no tova e samo prez parvata sedmica. ako ti kaja parvia den kolko 4asa gi slagah.. ako iska6 mi vqrvai - 3 4asa. :) no puk edna moq priatelka parvia pat si gi e slojila za 15min. taka 4e... zavisi. no mine li 1 sedmica 6te gi slaga6 i maha6 bez problem.
spored men 6te stoqt izkustveno, taka sum i 4uvala.
az ot moite sum mnogo dobolna, predlagaha mi da mi gi napravqt i cvetni za 80lv. (i ina4e sa si tolkova) i moje6 da gi nosi6 1 godina.

honey_reflection
01-25-2005, 20:13
vobste da e se pravish na paliacho... shte stoi mn izkustveno
zeleni ochi i cherna kosa.... e mn qko da imash!
:arrow: a puk za kakvo da si slagash leshti?!

korn___
02-05-2005, 18:38
ami i as sum si haresal 2 modela le6ti ediniq tigrovi o4i v smisal kote6ki ama sini i drugite sa napulno 4erno no sa po 70 leva ednata a i rastvora e o6te 50 leva mnogo pari sa tva a i nqma da ti sedqt izob6to iskustveno iskustveni sedqt samo edin model det sa prototip za bulgariq i tva sa napulno belite le6ti demek slaga6 gi i nqma6 o4i sano edno golqmo bqlo petno vmesto oko mnogo brutalno nali ? :twisted samo si predstavi nqkvo mom4e da te pita kolko e 4asa i da zabie vmesto nqkvi o4i 2 beli petna v teb e nap[ravo sigorno 6te pripada seko momi4e samo kat gi vidi teq o4i ama sa poru4kovi i sa mnogo pari ina4e i as iskam da si zema takiva ama nqma ina4e moga da ti kaja kade moje6 da si zeme6 le6ti det sa mnogo ka4estveni i hi4 nqma da ti sedqt iskustveno ako iska6 mi pi6i na meila ili mi prati li4no sob6tenie i as 6te ti kaja adresa na taq optika as tam sum govoril s 6efkata se poznavame 40 leva e ednoto oko i sa ednogodi6ni nai hubavata markla i ako znae6 sinite kakvi sa 6te pedne6 kat gi vidi6 ako si gi zeme6 povqrvai mi seko mom4e 6te moje da go stopi6 samo s pogled i ne se gubqt lesno daje hi4 ne ! tva go znai ot men no iskam da ti kaja 4e ne seki ima smelosta da si slaga le6tite seka sutrin tva moje bi 6te ti se stori sme6no no edin moi priqtel nqma6e taq smelost moje i ti da q nqma6 taka 4e vij dali q ima6 smelosta ne e sme6no tva hi4 ne e ! vij dali q ima6 smelosta i togava si gi kupi ako iska6 mi pi6i na li4no prez foruma ako ima kakvo da me pita6 a i da ti kaja o4ite ti 6te sulzat kum 2 sedmici ot samite le6ti poneje te gi priemat kat za bokluk v o4ite i 6te sulzat i to ne malko se edno da pla4e6 seka sutrin po 1-2 4asa i taka kum 2 sedmici tva e mislq si4ko det ima6e da kazvam ako ima kakvo da me pita6 pitam ie ma 6te ti kaja kakvoto iska6 :D

Sweet_kiss_{}
02-06-2005, 14:45
4esno da ti kaj spored men 6te e po dobre da si s1s sini le6ti. az li4no ne s1m nosila no predpolagam 4e 6te stoi qko :D

geri tod
02-07-2005, 11:44
Sa4etanieto 4erna kosa s zeleni o4i e mega qka!Zavisi i ot zelenoto no ako iska6 tolkova li6i po-skoro si possili zeleniq cvqt! :P bi bilo po-qko otkolkoto da gi pravi6 sini!Nai-dobrata mi priqtelka naprani taka i i mega QKO!

Confusion
02-07-2005, 13:11
Aз да попитам нещо, защото не съм много на ясно с тези лещи. Та прочетох няколко мнения и забелязах неща от рода "Аз нося безцветни лещи". Какви подяволите са тези лещи ... лещи с диоптър само ли ???Или ако не, то какви са:)

FeitiCeiRa
02-10-2005, 19:37
Sa4etanieto 4erna kosa s zeleni o4i e mega qka!Zavisi i ot zelenoto no ako iska6 tolkova li6i po-skoro si possili zeleniq cvqt! :P bi bilo po-qko otkolkoto da gi pravi6 sini!Nai-dobrata mi priqtelka naprani taka i i mega QKO!
Хахах :D Гери,мерси за рекламата хах :P 8)

fostenkata:)
02-10-2005, 19:48
miii da ti kaja az mislq che leshtite mn uvrejdat ochite edna pr.na skoro si ze dade mislq che 120lv ili neshtu takova.Ne sym te vijdala no spored men cherna kosa i zeleni ochi e strahotna kopbinaciq az lichno sam s mn cherna kosa i si misleh da si vzema zeleni leshti ama vse se razkolebavam...aa kak iskam beli..maneeee mn she e qko :wink:

Bolid1
02-10-2005, 20:01
Mi az mn iskam edni takiva det ti praeha o4ite kat koteshki :) ama neznam dali da si zema ;)

foxy_f
02-12-2005, 14:33
Ami zna4i dosega pro4etoh kakvo li ne po taq temi4ka i nqkoi be6e napisal 4e se gubqt i 4upqt mnogo lesno.Az nosq bezcvetni le6ti (s dioptar) ot 9 meseca ve4e i o6te ne sam gi gubila i ne sa mi se kasali.zelena kosa i sini o4i naistina e mnogo exoti4no sa4etanie i nqma smisal da si slaga6 sini.a pak dali 6te stoqt izkustveno zavisi ot tova kolko svetlo sinio izbere6. kupi si nqkolko 4ifta sini kolkoto da vidi6 kak e ama imai predvid 4e kato nosi6 le6ti po lesno ti izsahvat o4ite. a pak kolko 6te struvat si zavisi ot tova kakvi si kupi6 ima razni deto se nosqt samo po 6 4asa te bi trqbvalo da sa nai evtinite.

03-31-2007, 04:06
ami mqstoto na temata ne e mn tuka no nz kade e napi6a.ami na4i kvo mislite za cvetnite le6ti.ami az sam s 4erna kosa i zeleni o4i.i iskam sini le6ti mislite li 6te e qko.moi priqtelki mi kazaha 4e 6te stoi mn izkustveno.pak i mn se gubeli i trqa mn vnimatelno da se slagat.i nqmalo smisal 6tom nqmam problemi s o4ite da slagam oba4e az sam mn zaribena.kakvo mislite 6te stoqt li izkustveno.:P

na4i purvo na vuprosa kakvo mislia za cvetnite le6ti -> spored men tova e glupava rabota! ama prosto ne moga da ia proumeia. vseki cviat o4i nosi ne6to krasivo v sebe si. mnogo hora ne haresvat kafiavi o4i, a na men naprimer mnogo mi haresvat tui kato izlu4vat toplina. niama kofti cviat o4i! :)

vtoro -> ti si s zeleni o4i..? LUDA LI SI DA SLAGA6 LE6TI? zelenite o4i sa nai hubavite pone spored men. izob6to ne vijdam smisal. a i nai kupuvanite le6ti sa imenno zelenite - kakvo ti govori tova?

treto -> otnosno tova dali 6te sedi izkustveno.. tova ne e sasem taka... zavisi ot le6tite. ima le6ti koito izglejdat absoliutno estestveni (tova ti go garantiram), no ima i takiva, s koito 6te izglejda mnogo izkustveno i grozno.

4etvurto -> za tova 4e mnogo se gubiat i triabva da se slagat vnimatelno. emi az nosia le6ti (ne cvetni) i moga da ti kaja 4e kato svikne6 niama da ima6 problem s slaganeto, samo v na4aloto e vuzmojno da ti e dosta nekomfortno. otnosno tova 4e mnogo se gubiat... ako le6tite ti sa meki niama da gi gubi6 tolkova lesno. ako sa tvurdi padat zna4itelno po lesno i => se gubiat po 4esto. tvurdi le6ti oba4e ti triabvat samo ako ima6 opredeleni zaboliavania s o4ite, koeto se proveriava s obiknoven pregled ot lekar. vupreki vsi4ko mnogo si zavisi ot o4ite na 4oveka tui kato niakoi sa po vodnisti a drugi po suhi. ako o4ite ti sa ot po suhite togava le6tite 6te ti padat po lesno. no tova se korigira s le6ti koito imat po visoko sudurjanie na voda.

nadiavam se post-a mi da ti e svur6il rabota :D

ProstoAz
03-31-2007, 09:09
Темата е стара!