PDA

View Full Version : MORSKI SVINCHETA?;]



rezniaka
11-06-2004, 12:31
ABE HORA IA KAJETE NE6TO ZA MORSKITE SVIN4ETA-KAK SE HRANIAT,S KVO SE HRANIAT,KAK PIAT VODA,KAK DA IM USTROIA AKVARIUMA I TAKA NA TATUK 6OTO SA SI KUPIH 2 A NEZNAM KAK DA GI OTGLEJDAM!MERSI PREDVARITELNO!

LiNkiN4eTo
11-06-2004, 13:14
xa :D ami az imam morsko svin4e i go gledam mn lesno :!: zna4i v akvariuma slaga6 tala6 (po magazinite go prodavat , prodavat i poilki ot kudeto to pie voda ) slaga6 svin4etata vutre i si jiveqt , hrani6 gi s kvoto ima6 , prodavat hrani , ako iska6 im davat morkovi , zele , domat , krastavica , vsi4ko qdat , moito qde soleti i zrun4o .... :lol:
abe otiva6 v zoo magazina i vsi4ko 6te ti obesnqt ... mn e lesno :wink: 8)

P1ra71nQ
11-06-2004, 15:01
xa :D ami az imam morsko svin4e i go gledam mn lesno :!: zna4i v akvariuma slaga6 tala6 (po magazinite go prodavat , prodavat i poilki ot kudeto to pie voda ) slaga6 svin4etata vutre i si jiveqt , hrani6 gi s kvoto ima6 , prodavat hrani , ako iska6 im davat morkovi , zele , domat , krastavica , vsi4ko qdat , moito qde soleti i zrun4o .... :lol:
abe otiva6 v zoo magazina i vsi4ko 6te ti obesnqt ... mn e lesno :wink: 8) i az taka gi gledah moite,ama ne im davai mnogo krastavici che ot tqh mnogo pikaqt :roll: shtoto sa mnogo bogati na voda.

Зомбиеее
11-06-2004, 15:05
Еми и аз имам. :) Лесничко се гледат...Само да кажа не е хубаво да ядат зеле...не знам точно що ама не е полезно.Иначе си ядат всякви плодове и зеленчуци и зърно и царевица (сурова...) е такива работи.Талаша им трябва да се сменя като го замърсят...на седмицата 1-2 пъти...И трябва от време на време да ги пускаш да се разхождат...иии да се занимаваш с тях...да си ги милваш или нещо такова за да свикнат с теб...Абе готини животинки са :wink: .Обаче си ги пази,че бързо се разболяват... :?

11-06-2004, 15:07
http://www.zoomania.org/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1093

DeaTHroW-ReC_F
11-06-2004, 15:26
яааааа ако са кат хамстерите не им давай шоколад........ще умрят....(ко да се праи...бях малка и наивна...):)

miloto_girl_4e
11-06-2004, 16:01
Еми и аз имам. :) Лесничко се гледат...Само да кажа не е хубаво да ядат зеле...не знам точно що ама не е полезно.Иначе си ядат всякви плодове и зеленчуци и зърно и царевица (сурова...) е такива работи.Талаша им трябва да се сменя като го замърсят...на седмицата 1-2 пъти...И трябва от време на време да ги пускаш да се разхождат...иии да се занимаваш с тях...да си ги милваш или нещо такова за да свикнат с теб...Абе готини животинки са :wink: .Обаче си ги пази,че бързо се разболяват... :?

do kolkoto znam zaicite,hamsterite i morskite svin4eta NE trqbva da qdat zele,za6toto korema im se poduva i ne e polezen za tqh:)
ina4e kak da gi gleda6..mi te drugite ve4e ti obqsniha:)

Allicia
11-07-2004, 11:39
Ami spored men nai-vajnoto e da gi gledash s mnogo liubov, za shtoto az kato si kupuvah v magazina mi kazaha che te se privyrzvat kym sobstvenika si kato kuchetata i kotencata, dokato hamsterite ne sa taka. Tozi chovek deto mi prodade moite mi kaza che kogato sviknat s men daje shte im stava mychno kogato trygvam na uchilishte. I naistina stana taka...kato se vryshtah me posreshtaha s edno "pishtene" i dokato ne gi vzemeh da si poigraem malko ne se uspokoqvaha.Obshto vzeto iskat prosto mnogo vnimanie. Inache za qdeneto....morkovcheta, ima i specialna hrana za morski svincheta, trqbvat im presni klonki ot ovoshni dryvcheta, za da si ostrqt zybkite na tqh. I kato im slagash voda, trqbva da e prevarena, ama az im slagah mineralna...:) I taka....dano sym ti bila polezna:)

01-07-2007, 10:33
:cry: zdraveite!mnogo sam pritesnena za morskoto mi svin4e! svito.e,ot vreme na vreme se razhojda no iskam da znam kogato morskite svin4eta izdavat zvuk kato zadavqne tova da ne e priznak na bolest!

white_chik
01-07-2007, 11:29
Тия животинчета се гледат доста лесно и в същото време са адси сладки.Ами аз пъров имах обикновено (живя цели 6 години,което си е рекорд),а сега имам от тези рошавите викта им розетки или ангорски.СЕга ще спестявам парички,за да й купя по-голям аквариум.Ами относно храната - всякакви плодове и зеленчуци,обелки от картофи,краставици,маруля много обичат,моркови,обелки от ябълки.Относно водата мойто не си пада много,но в зоомагазините се продават поилки,които накрая имат едни топченца и когато животинче ожаднее само се докосва до поилката и от там капе вода(ама и аз как го обясних).ПОнякога и при това доста често трябва да го пускаш да се разхожда,за да не сатне лениво.Аз купувам на мойто и суха храна,защото в нея има некви витамини,както и едни камъчета,на които си острят зъбите.А и друго нещо,мойта много си пада по сено,купавме едни голям пакет и когато няма нищо друго си нагъва от него.Еми май това знам.Супер сладки животинчета са.Предпочитам си пред хамстерите,защото живеят повече време.

01-07-2007, 11:34
horaa!molq vi kajete mi slu4valo li se e na morskoto vi svin4e da se razbolee? :(

skate-more
01-07-2007, 11:39
заведи го на ветеринар бавна ли си или кво ?! #-o

NaDuFcHe
01-07-2007, 11:48
Mm dam naistina sa mnogo sladki.V obshti linii ti obqsniha kak se gledat,ako e bolno go zavedi na veterinar..Samo da otbeleja che mnogo gadno hapqt imam si beleg ot edno takova pufkavo i sladko sfinche..ujas..neznam kude si e ostrilo zubkite ama kato me zarufa mi stana zle

Rocky_girl
01-07-2007, 14:12
И аз имам морски свинка...АНИ вижте я :lol:
http://img156.imageshack.us/img156/9450/ani2bi7.jpg
Искам да питам тези които морски свинчета:
Когато им пораснат ноктите и им са за рязане може ли например за да им одрежа връхчетата или трябва ветеринар [-o<

VLUBENKATA
02-09-2007, 20:02
ABE HORA ISKAM DA VI PITAM NE6TO..... ZNA4I AZ IMAH MORSKO SVIN4E KOETO UMRQ PO MNOO STRANEN NA4IN :( EMI EDNA VE4ER AZ SI BQH LEGNALA I GO 4UVAM DA KVI4I AMA KAKTO NIKOGA DO SEGA SEEDNO GO KOLQT TAKA KVI4E6E,AZ STANAH I GO GLEDAM TO GORKOTO SE PROSNALO V AKVARIUMA I EDVAM DI6A.KAKTO I DA E VZEH GO AZ I TO ZAPO4NA DA TREPERI CQLOTO OPITVAH SE DA GO IZPRAVQ NA KRA4ETATA MU AMA NE MOJE6E DA SE ZADARJI POSTEPENNO ZAPO4NA DA OMEKVA I DA SE OTPUSKA NE SPIRA6E DA TREPKA I POSLE UMRQ MNOOO MU4ITELNA SMURT.....A PREDI TOVA NI6TO MU NQMA6E NE E POKAZVALO NQKVI PRIZNACI 4E NE E DOBRE ILI NE6TO TAKOVA NAPROTIV BE6E SI MNOO DOBRE QDE6E SE I T.NT I IZVEDNAJ TAKA STANA....AKO NQKOI ZNAE OT KVO MOJE DA E DA PI6E DALI MOJE DA E OT HRANATA AKO NE E BILA PRERABOTENA HUBAVO ILI NE6TO TAKOVA NQMAM SI NA IDEQ....

VLUBENKATA
02-09-2007, 20:02
ABE HORA ISKAM DA VI PITAM NE6TO..... ZNA4I AZ IMAH MORSKO SVIN4E KOETO UMRQ PO MNOO STRANEN NA4IN :( EMI EDNA VE4ER AZ SI BQH LEGNALA I GO 4UVAM DA KVI4I AMA KAKTO NIKOGA DO SEGA SEEDNO GO KOLQT TAKA KVI4E6E,AZ STANAH I GO GLEDAM TO GORKOTO SE PROSNALO V AKVARIUMA I EDVAM DI6A.KAKTO I DA E VZEH GO AZ I TO ZAPO4NA DA TREPERI CQLOTO OPITVAH SE DA GO IZPRAVQ NA KRA4ETATA MU AMA NE MOJE6E DA SE ZADARJI POSTEPENNO ZAPO4NA DA OMEKVA I DA SE OTPUSKA NE SPIRA6E DA TREPKA I POSLE UMRQ MNOOO MU4ITELNA SMURT.....A PREDI TOVA NI6TO MU NQMA6E NE E POKAZVALO NQKVI PRIZNACI 4E NE E DOBRE ILI NE6TO TAKOVA NAPROTIV BE6E SI MNOO DOBRE QDE6E SE I T.NT I IZVEDNAJ TAKA STANA....AKO NQKOI ZNAE OT KVO MOJE DA E DA PI6E DALI MOJE DA E OT HRANATA AKO NE E BILA PRERABOTENA HUBAVO ILI NE6TO TAKOVA NQMAM SI NA IDEQ....

VLUBENKATA
02-09-2007, 20:02
ABE HORA ISKAM DA VI PITAM NE6TO..... ZNA4I AZ IMAH MORSKO SVIN4E KOETO UMRQ PO MNOO STRANEN NA4IN :( EMI EDNA VE4ER AZ SI BQH LEGNALA I GO 4UVAM DA KVI4I AMA KAKTO NIKOGA DO SEGA SEEDNO GO KOLQT TAKA KVI4E6E,AZ STANAH I GO GLEDAM TO GORKOTO SE PROSNALO V AKVARIUMA I EDVAM DI6A.KAKTO I DA E VZEH GO AZ I TO ZAPO4NA DA TREPERI CQLOTO OPITVAH SE DA GO IZPRAVQ NA KRA4ETATA MU AMA NE MOJE6E DA SE ZADARJI POSTEPENNO ZAPO4NA DA OMEKVA I DA SE OTPUSKA NE SPIRA6E DA TREPKA I POSLE UMRQ MNOOO MU4ITELNA SMURT.....A PREDI TOVA NI6TO MU NQMA6E NE E POKAZVALO NQKVI PRIZNACI 4E NE E DOBRE ILI NE6TO TAKOVA NAPROTIV BE6E SI MNOO DOBRE QDE6E SE I T.NT I IZVEDNAJ TAKA STANA....AKO NQKOI ZNAE OT KVO MOJE DA E DA PI6E DALI MOJE DA E OT HRANATA AKO NE E BILA PRERABOTENA HUBAVO ILI NE6TO TAKOVA NQMAM SI NA IDEQ....

Mooo6nooo
02-09-2007, 20:05
Аз по едно време имах морско свинче у нас, но не отцеля дълго. След около месец котката ми го изяде.

teenkopele
02-10-2007, 04:03
xa :D ami az imam morsko svin4e i go gledam mn lesno :!: zna4i v akvariuma slaga6 tala6 (po magazinite go prodavat , prodavat i poilki ot kudeto to pie voda ) slaga6 svin4etata vutre i si jiveqt , hrani6 gi s kvoto ima6 , prodavat hrani , ako iska6 im davat morkovi , zele , domat , krastavica , vsi4ko qdat , moito qde soleti i zrun4o .... :lol:
:wink: 8)

Както се подразбива трябва да ги храниш разнообразно. :)
Също така сменяй талаша, на 2-3 дни най-много, за да не газят в ла****а си, тъй като доста кендзат. :wink:

moonbeam
02-10-2007, 09:56
mmm..predi godina/dve i az imah morsko svin4e,ot porodata rozetka,be6e tolkova sladkoooo :smt010,gledah go godina i ne6to,no edin den po moq vina....bqh go izkarala sutrin vun,vremeto be6e hubavo,oba4e sled obqd ne si bqh vka6ti i slunceto :smt022 ,kato se pribrah edvam di6a6e,slojih mu kra4encata v studena voda,zanesoh go v tumna staq,kakto pi6e6e v knigata,no.... :-({|= i taka sega pak iskam da si kupq,no na6te ne mi davat,poneje mn plakah kato umrq Ronda (taka se kazva6e) i ne iskali da stava pak taka :-& ina4e se gledat mn lesno,imat si specialni kapkomeri za voda,specialna hrana,tala6 i dr ne tii trqbva,plodove i zelen4uci spored sezona i taka,edin suvet,ne se privuzvai prekaleno,posle e mn trudno :smt010

malka_sladuranka
02-10-2007, 12:45
И аз имах 7години живя. Ехх още ми е мъчно за него :smt022
Значи в аквариума слагаш от тези дървените стърготини, така че да им е мекичко. Вода не пият, набавят си я от плодовете и зеленчуците. Ние го хранехме с марули, магданоз, обелки от катрофи, моркови, краставици,ябълки,зеле, овесени ядки. Моето беше самичко в много голям аквариум за да му е широко и по 1 път в седмицата го пускахме да се разхожда в един кородор/ама ако го пускаш внимавай да няма къде да се крие/ и в този коридор то пишкаше в един ъгъл и там му слагахме вестници за да не цапа и после ги хвърляхме. Иначе за храненето не ти препоръчвам да му даваш основно тези сухите храни, ами повече плодове и зеленчуци.

HardcorE_AFA
02-10-2007, 12:49
az sum imala mnogo morski svin4eta...ot malka gi gledam no za sujaleniq umrqha za6toto stanaha mnogo stari4ki...ami zavisi kolko 6te sa ti...hubava golqma kletka.Sled tva triciete(nai dobri sa teq deto sa vakumirani),posle ti trqwbva i poilka...no teq deto sa samo stuklenite nai nai prostite ne sa mnogo oferta,za6toto moite sa gi 4upili i e opasno.Ima edni plastmasvi te sa dobrite,hranata vsqkakvi zelen4uci(mnogo mnogo 4u6ki nedei)v smi ne sa tolkvoa lo6i no ne sa mnogo polezni.Suhata hrana e su6tata kato tazi za zak i hamser.E priqtno gledane...i ako ti e porodatarozetka e hubavo da si vzeme6 nqkva stara 4etka za zubi...i da q re6e6 po posoka na vrutkite...Rozetkite sa nai krasivi :)

INirvanaI
06-24-2009, 11:39
Вие май нищо не знаете.Сено трябва винаги да има, защото без него зъбките им раскат и трябва да се режат.Не трябва да се дава много сладко и солено, защото УМИРАТ.Плонове и зеленчуци се дават, но не само картофи и обелките т краставиците.Няка да стане ,,лениво'' ако не го изкарвате а ще надебелее и ще стале тъжно.Не трябва да седи на течение, трябва да се къпе когато е мръсно и въобще не е лесно, само да се сложи в аквариума и да му се даде храна.И е по-добре в клетка. :-x

vivteen
06-24-2009, 15:33
Вие май нищо не знаете.Сено трябва винаги да има, защото без него зъбките им раскат и трябва да се режат.Не трябва да се дава много сладко и солено, защото УМИРАТ.Плонове и зеленчуци се дават, но не само картофи и обелките т краставиците.Няка да стане ,,лениво'' ако не го изкарвате а ще надебелее и ще стале тъжно.Не трябва да седи на течение, трябва да се къпе когато е мръсно и въобще не е лесно, само да се сложи в аквариума и да му се даде храна.И е по-добре в клетка. :-x

Темата е от 2004 кво се впрягаш :)

hamilcar
06-24-2009, 20:28
Темата е стара.