PDA

View Full Version : za qki hora s malko problem4e:)



elegado
11-07-2004, 14:29
ve4e ima podobna tema no az ne vijdam otgovora koito me interesuva.
ot nqkolko godini ne sum dobre s o4ite.minalata gotina hodih na lekar i ustanoviha 4e imam diopred mejdu 0.25 i 0.5 (koeto e mn malko :) ).no za sujalenie sega vijdam po zle ot togava i 6te trqbva da slagam o4ila.O4ilata sa kofti rabota. TA VYPROSA MI E :) ... moje li horata koito nqkoga sa slagali le6ti da mi kajat kakvi sa predimstvata i kakvi nedostatacite.znam za le6tite 4e kogato si bil na tumno i otide6 na svetlo ...ti stava gadno na o4ite ...
molq vi otgovorete 4ao na vsi4ki

hahavteen
11-07-2004, 14:35
Ami kogato nosi6 le6ti ne moje6 da gleda6 dulgo televizia i da stoi6 na kompiytura.Tva mi go kaza pastroka mi koito nose6e predi.. :roll:

playful_girlll
11-07-2004, 14:57
znam samo,4e v na4aloto e kofti,ama sled tova se svikva:))

mira_
11-07-2004, 15:23
такаа аз имам и очила и лещи, така че се надявам да ти помогна
Предимства на очилата:
-слагат се лесно
-не се изисква някаква специална поддръжка
Недостатъци:
-повечето хора смятат, че очилата ги загрозяват
-след по-продължително носене окото става "мързеливо" и известно време виждаш размазано, докато окото отново започне да функционира без очилата /пример-след гледане на телевизия/
Предимства на лещите:
-Не се забелязват
-когато свикнеш с тях установяваш, че са изключително практични
Недостатъци:
-поставят се трудно
-поддръжката им е скъпа и сложна
-понякога дразнят окото и то не свиква с чуждото тяло
-махат се трудно

мога да ти изброя още куп недостатъци и предимства и на двете, но в момента тези ми се струват най-важни..надявам се съм успяла да помогна :)

ali g
11-07-2004, 15:40
le6tite draskat rogovicata
puk i s o4ila 4ovek moe da izglejda super qko

Pepsi^
11-07-2004, 15:55
Mi az nosq leshti ot godina.Predi 3 god sam nosila o4ila....no samo v kushti i na daskalo.Oba4e moq dioptar e golqm - 3.5-...mislq 4e tvoq dioptar e maluk za leshti, no vse pak ako sega e po golqm leshtite sa mnogo po udobni.Verno 4e otna4alo trudno se svikva sas slaganeto i mahaneto no posle ti e navik i stava burzso.Li4no az nqmam problem s dalgoto stoene pred tv ili pc.Za poddrujkata...skapi4ka e.Raztvora koito polzvam malkoto shishence e 11lv , golqmoto kam 20.Purviq put komplekta leshti + obu4enieto ot lekarq za slagane i mahane+ raztvor izliza po skupo.Ina4e komplekt leshti za 3 meseca(ne se sehtam v momenta markata) e 10 lv.Taka 4eee...spored men leshtite sa mnogo po udobni i prakti4ni ot o4ilata:)No vij...na nqkoi hora o4ilata naistina pridavat 4ar i stoqt qko:P~

02-23-2007, 08:04
здравей аз съм на 15 години и също имам късогледството някъде от 5ти клас.В началото носех само очила но след това открих колко практични могат да бъдат контактните лещи.Наистина отначало докото свикнеш да ги махаш и слагаш е малко гадничко но с времето ще се усъвършенстваш в това отношение.Ето и няколко съвета които е добре да спазваш при подръжката талещити от която зависи и твоето лично здраве.1.не стой прекалено дълго време с лещите ако усещташ сухота в очите и наблизо е специалния разтвор ще бъде добре да ги свалищ за малко2.Винаги измивай добре ръцете си по възможност с НЕароматизиран сапун преди поставянето на лещите3.Прочети и изпални точно приложеното упътване.И най-важното-избора си е лично твой относно тово какво ще предпочетеш лещи или очила важното е ти да се чувстваш комфортно всичко добро и успех :D

ProstoAz
02-23-2007, 18:14
Темата е стара!