PDA

View Full Version : Това е една от ония теми...



Никоя
11-09-2004, 22:34
Това е една от ония теми, дето не можеш да ги споделиш очи в очи поради елементарния страх, че ще ти се изсмеят в очите, че няма да бъдеш разбран правилно; една от темите, които ти се иска да изкрещиш, а няма на кого; една от темите, за които може само да си шепнеш с някого през нощта и на сутринта всичко да е минало - все едно никога не е било, да остане само спомен от лагерните огньове...

Питате се защо е в този раздел. Защото става дума за хората, които са напуснали България, но които вие обичате и никога няма да забравите. Тук е мястото да им кажете всичко, което никога не сте им казали и което по някаква причина не можете да им кажете.

Аз съм личен пример за това. Тази година се разделих с много хора, които заминаха за чужбина. Мислех, че ще ми е много мъчно, но стана така, че само двама от тях ми липсват. Единият си уреди живота и вече не се безпокоя за него, но другото момче.... :roll: С него се познаваме от 13 (!!!) години - замислете се, колко души познавате от 13 години?! Имали сме адски спорове, моменти, в които ми е идело да му извия врата /ама съвсем честно/, ама сме имали и готини моменти. Само че сякаш съм ги приемала за даденост и така и не се сближихме. Сега пишем там глупости, чатове и т.н.т. и всеки увърта ли увърта...Не че аз имам нещо кой знае колко важно да му казвам, освен че го обичам безкрайно и ми липсва адски много. Не го тълкувайте погрешно - чувствата ми са само и единствено приятелски, но осъзнах силата им едва, когато въпросното момче вече го няма в България. Сега осъзнавам и че нищо никога няма да е същото и от това боли. Адски боли, мамка му, повярвайте.

Пиша това чудо тук, защото знам, че шансът той да го прочете е минимален, да не кажа никакъв - той се интересува от уебдизайн и футбол повече, отколкото от тийн сайтове. Пиша го тук и защото знам, че никой в този сайт не ме познава и няма и да ме опознае. Аз съм Никоя. Много ми отива, честно. Пиша тук основно, защото нямам с кой да споделя това, което ме мъчи. Няма ден, в който да не се сетя за този ми приятел, да не усетя колко ми липсва, да не го откривам в малките неща около мен - като минавам край училище, като говоря с други общи приятели, като гледам някой мач на неговия любим отбор....И тогава все едно ме е газил танк. Искам да ми олекне, да не ми е толкова мъчно, обаче не става. Имам чувството, че другите ни приятели съвсем го забравиха, че едва ли не си мислят, че той вече си е уредил живота и не му пука за нас, обаче аз знам, че му пука. И че и на него също му е болно. И не мога да му помогна. Знам, ще речете, че приживе съм го оплакала, но виждам, че и той се мъчи, а и мене много ме боли - нямам вече на кой да викам Алф, с кой да се заяждам и да се хилим на тъпотиите на даскалите, да седим до 2 часа в чата, да обсъждаме всевъзможни глупости.

Кажете ми какво да правя? Искам тая болка да изчезне, а тя не изчезва. Дори не вярвах, е някой ден ще се появи, а тя се е настанила толкоз трайно в мене, че сякаш няма намерение да си ходи.....

Пускам съобщението с ясното съзнание, че утре ще ми се иска да го изтрия. И като Гост, няма да мога да го направя, за което ще ме е яд много. Дао догадките ми са правилни и въпросното момче не знае за този сайт, че инак ще отнеса сигурно много бъзици....Обаче той дяволски ми липсва...

ProstoAz
11-10-2004, 08:51
Защо не се опиташ, когато мислиш за него да мислиш по по-различен начин. Мисли за всички хубави моменти, които си прекарала с него, спомни си някой гаф, който сте направили или пък някой купон, на който сте се напили и после всички дълго са се бъзикали с вас...Мисли си само за хубавите неща и се радвай, че сте ги преживяли заедно. Във живота на всеки идват и си отиват много хора и ние трябва да свикнем. Раздялата е тежка, защото води до промени и до липси. Лиспва ти това, което до сега си имал и чак сега разбираш, че ти е трудно без него...когато го няма...
Помисли за него - извън България той има по-големи шансове за резализация, в каквато и да е сфера.
Сега и на него може да му е гадно, да му е мъчно, да иска да се върне...Но и той, и ти, и всички ще го преодолеете. А и някой ден можете да се видите. :P

suzanna
11-10-2004, 10:10
znam za kakvo chuvstvo govorish...ujasno e tejko :cry: sujalqvam mn...

fire_of_satan_
11-10-2004, 14:20
Защо не се опиташ, когато мислиш за него да мислиш по по-различен начин. Мисли за всички хубави моменти, които си прекарала с него, спомни си някой гаф, който сте направили или пък някой купон, на който сте се напили и после всички дълго са се бъзикали с вас...Мисли си само за хубавите неща и се радвай, че сте ги преживяли заедно. Във живота на всеки идват и си отиват много хора и ние трябва да свикнем. Раздялата е тежка, защото води до промени и до липси. Лиспва ти това, което до сега си имал и чак сега разбираш, че ти е трудно без него...когато го няма...
Помисли за него - извън България той има по-големи шансове за резализация, в каквато и да е сфера.
Сега и на него може да му е гадно, да му е мъчно, да иска да се върне...Но и той, и ти, и всички ще го преодолеете. А и някой ден можете да се видите. :P
znae6 li moje i da e taka
oba4e kato 4ovek koito e bil i v neinoto polojenie i sym v polojenieto na neniq priqtel....moga da ti kaja 4e ni6to ot tiq ne6ta koito izbroi ne pomaga :lol:
opitva6 se da misli6 za vsi4ki prostotii koito ste napravili zaedno i qsno osyznava6 4e tova vreme nikoga nqma da se vyrne i 4e nikoga nqma da byde sy6toto, i kolkoto pove4e se opitva6 da si povdigne6 duha tolkova po nadulo ti pada natsroenieto
vqrno e horata idvat i si otivat...no razdqlata to4no po tozi na4in i za nai golemiq nepukist, povqrvai mi e dosta travmira6ta, ne trqbvat sedmici a meseci i to ne malko za da preodolee6 cqlata taq bolka
da....moje bi nqkoi den 6te se vidqt, no nikoga pove4e ni6to nqma da e sy6toto
kakvo da ti kaja, ne moje6 da izbqga6 ot tova 4uvstvo, i 6te prodyljava6 da se 4uvstva6 kato gazena ot tank o6te dylgo vreme, vqrno ne osobeno optimisti4na prognoza, no pyk nqmam jelanie da ti kaja 4e vsi4ko 6te byde nared kato o6te dylgo nqma da byde
pyk i ne se znae moje6 da go preodelee6 po byrzo ot kolkoto predpolaga6...no nqma spasenie, stiskai zybi iprodyljavai napred....nqma na4in

BRAVERY
11-10-2004, 16:46
Закон е на разберем колко много обичаме и колко много държим на някого едва когато той си отиде и осъзнаем липсата му.Аз разбирам болката ти.Разделяла съм се с много хора,които са означавали много за мен,но по по-различни причини.Само че това няма знчение,защото болката е същатата.
Хубаво е,че понмниш това момче,въпреки тъгата и липсата която чувстваш.Сигурно ти е ясно,че едва ли има нещо което да облекчи страданието ти.Може би времето ще го намали,но винаги когато се сещаш за тови човек ще ти е мъчно и ще искаш той да е до теб .
Не мога да ти дам съвет или някаква рецепта,която да излекува сърцето ти.Просто трябва да изживееш всичките тези емоции.
Наистина в живота на всеки от нас идват и си отиват толкова много хора.Някои остават следа в нас за цял живот.Трябва да се научим да се справяме с последствията от тези срещи и раздели колкото и да е трудно и болезнено.
И все пак разстоянието не е причина да не поддържате връзка.Говорете си по телефона поне веднъж месечно,продължавайте да си говорите в чата,изпращайте си e-mail-и,пишете си писма по пощата...Знам,че не е същото,но така ще знаеш как е приятелят ти и болката от липсата му няма да е толкова силна.

P1ra71nQ
11-10-2004, 20:27
znae6 li moje i da e taka
oba4e kato 4ovek koito e bil i v neinoto polojenie i sym v polojenieto na neniq priqtel....moga da ti kaja 4e ni6to ot tiq ne6ta koito izbroi ne pomaga :lol:
opitva6 se da misli6 za vsi4ki prostotii koito ste napravili zaedno i qsno osyznava6 4e tova vreme nikoga nqma da se vyrne i 4e nikoga nqma da byde sy6toto, i kolkoto pove4e se opitva6 da si povdigne6 duha tolkova po nadulo ti pada natsroenieto
vqrno e horata idvat i si otivat...no razdqlata to4no po tozi na4in i za nai golemiq nepukist, povqrvai mi e dosta travmira6ta, ne trqbvat sedmici a meseci i to ne malko za da preodolee6 cqlata taq bolka
da....moje bi nqkoi den 6te se vidqt, no nikoga pove4e ni6to nqma da e sy6toto
kakvo da ti kaja, ne moje6 da izbqga6 ot tova 4uvstvo, i 6te prodyljava6 da se 4uvstva6 kato gazena ot tank o6te dylgo vreme, vqrno ne osobeno optimisti4na prognoza, no pyk nqmam jelanie da ti kaja 4e vsi4ko 6te byde nared kato o6te dylgo nqma da byde
pyk i ne se znae moje6 da go preodelee6 po byrzo ot kolkoto predpolaga6...no nqma spasenie, stiskai zybi iprodyljavai napred....nqma na4in
аз също съм била и до известна степен СЪМ в такова положение и съм напълно съгласна с fire_of_satan_. :cry: МНОГО е трудно да преодолееш болката от липсата на близък човек.

bigfish
11-10-2004, 22:38
Tyi kato az v momenta sym ot drugata strana, t.e. v chujbina. I ot veche poveche ot mesec ne sym vijdal horata, na koito tolkova mnogo durja moga spokoino da ti kaja che spodelyam tova mnenie. Adski si prava che na choveka sys sigurnost mu e mnogo mychno za vsichko i za vseki.

Nyama sekudna, v koyato da ne mislya 7za Bulgaria, za Stara Zagora, za horata, s koito prekarah moje bi nai-prekrasnite si migove v jivota. Reve mi se... i kolkoto i malko hora da si priznavat... da reva naistina s istisnki sylzi i adski mnogo.

Mychno mi e... I nai-loshoto e che nishto ne moje da se napravi. Pisha si vseki den s povecheto hora, na koito durja, s nyakoi ot tyah se chuvam ama... chuvstvam otdalechavane. I me e strah! Adski mnogo me e strah che moga da zagubya priyatelite si.

Tuk oshte nyamam takiav i nadali nyakoga shte imam pak takiva kakvito imah v Bylgaria. Sviknal sym da ne se zaricham ama nyakak go useshtam.

Strahyt e losho neshto...

A kolko mnogo byaha bezsunnite noshti i kolko shte bydat... Jivotyt e gaden. Za vsyako neshto tryabva da se lishavame ot drugi... I mnogo BOLI!

11-10-2004, 22:42
Е те тука, след това мнение на bigfish млъквам. Светът е малък. Извинявам се за всичко.

bigfish
11-10-2004, 23:19
... mai naistina e TVYRDE malyk :shock:

Dobrina
11-13-2004, 08:33
Никоя, не искам да те огорчавам, но не мисля че болката скоро ще отмине. Да загубиш близък приятел не е лесно, ужасно е да знаеш че е някъде далече и може да се видите след доста време, а може и изобщо да не се видите.
Ужасно трудно е да поддържаш връзка с хора, когато те са далеч. Всеки започва нов живот, събира се с нови хора, носталгията малко по малко си отива.... Не, старите приятели може и да не се забравят, но е почти невъзможно да останете пак най-добри приятели, каквито сте били.
Аз вече от 2 години не съм със старите си приятели, и вече много трудно поддържаме връзка - не остава време за всичко, а и има едно отчуждаване, с което не можеш да се пребориш. Не се оплаквам от живота си сега, имам нови познати, нови забавления. Но понякога като се сетя за времето което съм прекарала с онези хора ми става много мъчно... налага се да се успокоявам с това че "такъв е живота" ;)

Никоя
11-13-2004, 17:27
Не, Добрина, работата е там, че докато той беше тук, в България, никога не сме били най-добри приятели. Чак като замина, тогава май усетих колко си го обичам. И в този смисъл, се радвам, че замина. Колкото и егоистично да звучи, иначе можеше да продължа да го приемам като даденост, като много добър познат. А съм сигурна, че тия чувства няма да изчезнат. Или? :wink:

Dobrina
11-13-2004, 17:40
Не, Добрина, работата е там, че докато той беше тук, в България, никога не сме били най-добри приятели. Чак като замина, тогава май усетих колко си го обичам. И в този смисъл, се радвам, че замина. Колкото и егоистично да звучи, иначе можеше да продължа да го приемам като даденост, като много добър познат. А съм сигурна, че тия чувства няма да изчезнат. Или? :wink:
Ами... може и да изчезнат... :) То и аз открих колко много обичам някои хора чак когато се разделих със тях. Със няколко момичета започнахме да споделя много неща чак когато останахме само не е-мейл и чатове :)