PDA

View Full Version : ~Любовта?~



влюбена
11-10-2004, 09:42
Та какво е онова дълбоко чувство?
Копнеж да бъдеш до другия,да му даряваш цялата си нежност,да го опсипваш с милостта си,да го караш да се чувства щастлив,да изпиташ най-върховна радост само като го зърнеш и да мечтаеш да бъде винаги с теб,да бъде с твоята душа,да те изслушва,и ти-него...но всъщност по какъв начин се поражда това? Как става? Какво се случва с човека в един такъв момент? Някога били ли сте взаимно влюбени? А мислите ли,че тази,истинската Любов излиза от границите на плътското? Можете ли да твърдите,че сте я изпитвали? А били ли сте нещастно влюбени,усещали ли сте,че нямате начин да дарите на любимия си човек онова,което бихте желали? Преобръща ли се нещо у вас при мисълта за най-прекрасното за вас същество? Подкосяват ли ви се краката? Чувствате се силни или слаби? Имате ли чувството,че в един такъв момент държите целия свят в ръцете си? Искате ли да извикате пред всички с пълен глас: "Обичам го!!!!!",да го целунете с най-голямата си страст,да бъдете...негова утеха и негов живот...
А как се влюбвате според вас-от невероятната ви нужда да дарявате и получавате обич,от необходимостта да търсите и намерите сродна душа или само защото сте открили правилния човек? Залъгвали ли сте се? Подвеждали ли сте се? Самозалъгвали ли сте се? Какъв е вашия любове свят? Какви са чувствата ви... Обичате ли ?!

BaT_GirL
11-10-2004, 09:47
Миличка,такава тема вече имаше но нищо.Да изпитвала съм любов но тя е най-нишото и най-величественото чувство.Да имало е взаимно влюбване.Имало е и дни в които нз защо живея!Има песни който разкриват сърцето ми.Просто има много думи за любовта!!! :)

eNigMaTic^
11-10-2004, 14:20
Любовта и плътското нямат нищо общо. Всички сме изпитвали нещастна любов :cry: Но това е реалноста няма на къде... Обичала съм истински и наистина е неверояотно чувтсвото :wink: А чувствата са ми били много дълбоки, но не винаги в повечето случай момчето "само ме кефи" :P

Тед:)
11-10-2004, 15:11
Да!Истинска Любов има и всеки,който я е изпитал знае,че срещнеш ли я разбираш,колко самотен си бил до сега..Колко много от живота не си познавал и най-важното колко много красота си подминавал забъразн в глупавото си ежедневие...А за несподелената любов..Та кой не я е срещал..?!?..Тя е част от живота ни..Независимо дали ни харесва или не..Но срещнеш ли истинската Любов всичко друго губи значението си...

Josefinne
11-10-2004, 15:50
Tова, което си написала за любовта, всичките тези въпроси, които като че ли само предполагат отговора си е страхотно. мисля, че сама си описала любовта доста добре. Някъде бях чела, че любоета не е нищо друго освен хиляди малки движения и действия, които всички ние бихме искали да можем да опишем с думи. Аз съм се влщбвала и споделено и несподелено. Мисля, че и обич съм изпитвала, но винаги може да се намери по-силно чувство от това, което си запозмнил, защото любовта винаги е като за първи път.
В началото двама човека може да ги свърже и едно плътско привличане - виждаш едни красиви очи, а той - хубаво тяло, виждаш в него един силен мъж, в който подсъзнателно намираш закрила, а той в теб - една красива жена...И така става физическото привличане. След това започвате да се опознавате, да прекарвате време заедно и ако и душите ви се харесат тогава се появява обичта. Защото , ако влюбването е физическо, то обичта е духовно чувство. Не сте ли се чувтсвали на небето, когато сте влюбени? Сякаш досега сте били счупена фигурка и сега в него/нея сте намерили другата частичка и сте сглобили картинката...Може би и аз не знам колко съм права, но един ден с развитието на науките ще се разбере съвсем точно какво е любовта. За сега тя е единствения начин да видиш Рая жив :wink:

Allicia
11-10-2004, 16:00
Сега няма да пиша много, защото нито имам време, нито ми идва нещо наум в момента, мисля че всеки, който вярва в любовта, знае какво точно е тя. Пък и бая сте написали за нея, макар и не чак толкова много хора.Но аз искам да добавя само няколко думи, от една песен, коята слушах преди време, и която много обичах...."ЛЮБОВТА Е САМО ЗА ХОРА СЪС СЪРЦА!" Мисля че това за сега е достатъчно:)

11-10-2004, 17:31
Да...много се е изговорило за любовта,но каквито и определения да и даваме пак няма да бъде достатъчно за да опишем вълшебното чувство.
Според мен любовта има общо и с плътското( но не с онова животинското,което задоволява само физически нужди).Самото чувство наистина е духовна висота,но когато обичаш някого постоянно си мечтаеш да го целунеш,погалиш или прегърнеш.Не става въпрос за секс,а просто за милувки и желание човека до теб да бъде щастлив.
Влюбена,ти с повечето си въпроси си дала и съответия отговор.Успяла си да опишеш любовта.
Аз имам почти 3 годишна връзка и мога да кажа,че с всеки изминал ден става все по-хубаво и по-хубаво.Определено ми се подкосяват краката и определено нещо в мен се преобръща когато мисля за приятеля си.Едновременно се чувствам и силна и слаба.Силна,защото тази обич ме крепи и ми дава сили и смисъл за живот,а слаба - чувствам се зависима от човека,когото обичам.Той за мен е като наркотик.Когато ми липсва,когато му е тъжно,когато просто не е добре аз съм като болна.И понякога като че ли съм безсилна,за да направя всичко в живота му розово...
И...много пъти съм имала желание да изкрещя "Обичам те" ,за да ме чуе целия свят и да разбере за щастието ми.Правила съм го.Определено не ме е чул целия свят,но...важното е,че го чува този към когото са насочени думите и чувствата ми :wink:
Да...ОБИЧАМ,никога преди не съм обичала така и искам тази магия да е част от живота ми завинаги.Точно тази любов,точно тази обич,точно този човек...Да бъде винаги толкова истинска и чиста както през 3-те най-прекрасни години в живота ми.Защото,ако не изпитвам или получавам толкова нежност,топлина,разбиране, одкрепа,щастие,желание,бол ка,страх...аз няма да водя пълноценен живот.
Не става въпрос за самите чувства,а за чувствата на НАЙ-СПЕЦИАЛНИЯ И ВАЖЕН ЧОВЕК ЗА МЕН,защото само от него мога да получа всичко за което съм мечтала някога.
"Истинската любов никога не протича гладко" - не помня кой го е казал това,но е факт.
Между другото това много ми хареса:
"За сега тя е единствения начин да видиш Рая жив "
Ей,ГЕНИАЛНА мисъл ! Браво Josefinne.Чудесно си го казала. :wink:
Любовта наистина е земния РАЙ !

sladkish4e
11-10-2004, 19:26
Да...много се е изговорило за любовта,но каквито и определения да и даваме пак няма да бъде достатъчно за да опишем вълшебното чувство.
Според мен любовта има общо и с плътското( но не с онова животинското,което задоволява само физически нужди).Самото чувство наистина е духовна висота,но когато обичаш някого постоянно си мечтаеш да го целунеш,погалиш или прегърнеш.Не става въпрос за секс,а просто за милувки и желание човека до теб да бъде щастлив.
Влюбена,ти с повечето си въпроси си дала и съответия отговор.Успяла си да опишеш любовта.
Аз имам почти 3 годишна връзка и мога да кажа,че с всеки изминал ден става все по-хубаво и по-хубаво.Определено ми се подкосяват краката и определено нещо в мен се преобръща когато мисля за приятеля си.Едновременно се чувствам и силна и слаба.Силна,защото тази обич ме крепи и ми дава сили и смисъл за живот,а слаба - чувствам се зависима от човека,когото обичам.Той за мен е като наркотик.Когато ми липсва,когато му е тъжно,когато просто не е добре аз съм като болна.И понякога като че ли съм безсилна,за да направя всичко в живота му розово...
И...много пъти съм имала желание да изкрещя "Обичам те" ,за да ме чуе целия свят и да разбере за щастието ми.Правила съм го.Определено не ме е чул целия свят,но...важното е,че го чува този към когото са насочени думите и чувствата ми :wink:
Да...ОБИЧАМ,никога преди не съм обичала така и искам тази магия да е част от живота ми завинаги.Точно тази любов,точно тази обич,точно този човек...Да бъде винаги толкова истинска и чиста както през 3-те най-прекрасни години в живота ми.Защото,ако не изпитвам или получавам толкова нежност,топлина,разбиране, одкрепа,щастие,желание,бол ка,страх...аз няма да водя пълноценен живот.
Не става въпрос за самите чувства,а за чувствата на НАЙ-СПЕЦИАЛНИЯ И ВАЖЕН ЧОВЕК ЗА МЕН,защото само от него мога да получа всичко за което съм мечтала някога.
"Истинската любов никога не протича гладко" - не помня кой го е казал това,но е факт.
Между другото това много ми хареса:
"За сега тя е единствения начин да видиш Рая жив "
Ей,ГЕНИАЛНА мисъл ! Браво Josefinne.Чудесно си го казала. :wink:
Любовта наистина е земния РАЙ !


tva me kefi i e naistina vqrno

baby girl
10-18-2006, 06:07
Много стара тема , преди 2 години и тук мога спокоино да си наваксвам