PDA

View Full Version : :)



Du6ka
11-10-2004, 13:12
Takam...tezi dni edna moq priqtelka mi kaza edna prit4a,koqto na men li4no mnogo mi haresa i re6ih da vi q napi6a ..:)
O6te v na4aloto na satvorenieto vsi4ki 4uvstva igraeli na krienica.Bolkata bila nared da tarsi i nakraq ostanala samo Lubovta...Tq se bila skrila zad edin rozov hrast i kogato Bolkata q namerila bez da iska i izbola o4ite s edna roza...Na Bolkata i stanalo mnogo mu4no za Lubovta i i obe6tala,4e ot sega natatak vinagi 6te q sledva po patq i..

:)pi6ete kakvoto iskate..lubovta...vinagi ima nedoizkazani ne6ta i takiva,koito prosto da se spodelqt ei taka;)
:wink:

Em1l
11-10-2004, 15:48
Adskata e... mnogo me kefi pritchata samo ... sysho taka tuk se setih oshte edna fraza .. nali i izboli ochite i tq stanala slqpa.. a nqkoi da e chuval : LUBOVTA E SLQPA.. zashtoto az tozi izraz mnogo tapi sym go chuval.

Josefinne
11-10-2004, 15:53
Е на мен ми се струва много жестока. Вярно е, че е нагодена добре и наистина препраща към другата сентенция, а именно "любовта е сляпа", но само като си представя избождане на очи и...хич не ми се връзва с романтиката, която се опитва да изкаже притчата... :?

Em1l
11-10-2004, 16:10
Е на мен ми се струва много жестока. Вярно е, че е нагодена добре и наистина препраща към другата сентенция, а именно "любовта е сляпа", но само като си представя избождане на очи и...хич не ми се връзва с романтиката, която се опитва да изкаже притчата... :?

Ми тя иска да покаже ЖЕСТОКОСТ. Пък и колко жестоко е ? се пак с роза и е избола :wink: както и да е причата иска да каже че жестокоста е че ще я следва и болката. Няма романтика в това да ти кажат че от любов понякога боли.

Du6ka
11-10-2004, 16:34
ami moeto li4no obqsnenie e razbira se ,4e lubovta e slqpa predi vsi4ko i,4e malko ili mnogo kadeto q ima neq,ima q i bolkata..jestokoe,no nima ot lubovta ne boli pronizva6to jestoko?
A vseki sam za sebe si dava nqkakav obraz na tezi 4uvstva,ne e nujno da si go predstavq6 realno ,s o4i ,kraka i taka natatak(moje vqrno i kato 4ovek..),no prosto kato dadenost na setivnost i 4uvstvenost...
:wink:

KyKJlu4KaAa
05-12-2007, 17:14
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) bez komentarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

cherinka
05-12-2007, 17:22
Като прочетох заглавието, ме насочи към притчата за ангела и човека, където ангела казва на човека, че ще му изпълни всички желания, които си пожелае.. И човека започнал да иска къща не знам си къде, поискал още една, пожелал си една кола, после втора, после трета и т.н (не съм сигурно как точно е последователността) и ангелът го прекъснал и му казал "О, миг поспри".. (нещо от сорта) и изводът е, че човек винаги иска все повече и повече...
аа, абе нищо общо с темата за притчата за любовта. Извинявам се, ама ме напуши да я кажа:)

sladko_bebchence
05-12-2007, 17:28
Takam...tezi dni edna moq priqtelka mi kaza edna prit4a,koqto na men li4no mnogo mi haresa i re6ih da vi q napi6a ..:)
O6te v na4aloto na satvorenieto vsi4ki 4uvstva igraeli na krienica.Bolkata bila nared da tarsi i nakraq ostanala samo Lubovta...Tq se bila skrila zad edin rozov hrast i kogato Bolkata q namerila bez da iska i izbola o4ite s edna roza...Na Bolkata i stanalo mnogo mu4no za Lubovta i i obe6tala,4e ot sega natatak vinagi 6te q sledva po patq i..

:)pi6ete kakvoto iskate..lubovta...vinagi ima nedoizkazani ne6ta i takiva,koito prosto da se spodelqt ei taka;)
:wink:
ot tfa si vodq i izvoda 4e lubovta e slqpa kakto ima edna pogovorka :)

JoeBanana
05-12-2007, 20:21
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) bez komentarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
аз обаче ще направя коментар :
КЬОРАВА ЛИ СИ, ВЕ ? ВИЖ ШИБАНАТА ДАТА
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif

cherinka
05-12-2007, 20:22
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) bez komentarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
аз обаче ще направя коментар :
КЬОРАВА ЛИ СИ, ВЕ ? ВИЖ ШИБАНАТА ДАТА
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
ахахахаха, оле да

Nassgerrack
05-12-2007, 20:24
Като прочетох заглавието, ме насочи към притчата за ангела и човека, където ангела казва на човека, че ще му изпълни всички желания, които си пожелае.. И човека започнал да иска къща не знам си къде, поискал още една, пожелал си една кола, после втора, после трета и т.н (не съм сигурно как точно е последователността) и ангелът го прекъснал и му казал "О, миг поспри".. (нещо от сорта) и изводът е, че човек винаги иска все повече и повече...
аа, абе нищо общо с темата за притчата за любовта. Извинявам се, ама ме напуши да я кажа:)


Тва не е притча муцка, а цяла трагедия. Казва се "Фауст" и е от Гьоте.
Точните думи са "О, миг, тъй си хубав, спри!" и не ги казва ангела ,а Фауст в изблик на радост.




аа, абе нищо общо с темата за притчата за любовта. Извинявам се, ама ме напуши да я кажа:)


И мене ме напуши да ти отговоря. къртиш на моменти :)

BWald0rf
05-12-2007, 20:31
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) bez komentarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
аз обаче ще направя коментар :
КЬОРАВА ЛИ СИ, ВЕ ? ВИЖ ШИБАНАТА ДАТА
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
ахахахаха, оле да
хахах,....евалата че някой се сети да види датата :-D
та по темата-болката по принцип я има навсякъде...просто трябва да бъдем достатъчно силни..."Нито щастието нито нещастието са направили нещо велико на този свят" .....Иначе за болката от любовта..ами някой хора стават банални с това..истина е че има болка но нима някой може да се похвали с това че в живота му всичко е розово?..Все пак в любовта има и болка но помислете колко щастие донася....Не трябва да бъдем такива песимисти ;)

carevi4noto_momi4e
05-12-2007, 20:39
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) bez komentarrrrrrrrrrrrrrrrrrrregati tupata mrusna 4algarka svinesta qvno vuob6te neznae6 kvo e lubov a?

cherinka
05-12-2007, 20:41
Като прочетох заглавието, ме насочи към притчата за ангела и човека, където ангела казва на човека, че ще му изпълни всички желания, които си пожелае.. И човека започнал да иска къща не знам си къде, поискал още една, пожелал си една кола, после втора, после трета и т.н (не съм сигурно как точно е последователността) и ангелът го прекъснал и му казал "О, миг поспри".. (нещо от сорта) и изводът е, че човек винаги иска все повече и повече...
аа, абе нищо общо с темата за притчата за любовта. Извинявам се, ама ме напуши да я кажа:)


Тва не е притча муцка, а цяла трагедия. Казва се "Фауст" и е от Гьоте.
Точните думи са "О, миг, тъй си хубав, спри!" и не ги казва ангела ,а Фауст в изблик на радост.




аа, абе нищо общо с темата за притчата за любовта. Извинявам се, ама ме напуши да я кажа:)


И мене ме напуши да ти отговоря. къртиш на моменти :)
Аа, не знаех, мерси, все пак, че каза.
Иначе това ми го разказа една приятелка и вика, че е притча. Дори го имам запаметено на клипче! Хах:)

Deni4ka93
05-12-2007, 20:55
Takam...tezi dni edna moq priqtelka mi kaza edna prit4a,koqto na men li4no mnogo mi haresa i re6ih da vi q napi6a ..:)
O6te v na4aloto na satvorenieto vsi4ki 4uvstva igraeli na krienica.Bolkata bila nared da tarsi i nakraq ostanala samo Lubovta...Tq se bila skrila zad edin rozov hrast i kogato Bolkata q namerila bez da iska i izbola o4ite s edna roza...Na Bolkata i stanalo mnogo mu4no za Lubovta i i obe6tala,4e ot sega natatak vinagi 6te q sledva po patq i..

:)pi6ete kakvoto iskate..lubovta...vinagi ima nedoizkazani ne6ta i takiva,koito prosto da se spodelqt ei taka;)
:wink:


Разказват, че веднъж в едно ъгълче на земята се събрали заедно всички човешки чувства и качества. Когато СКУКАТА се прозяла за трети път, ЛУДОСТТА предложила:
— Хайде да играем на криеница, а!ω





ИНТРИГАТА повдигнала вежди:
— Криеницаω Що за игра е товаω





Тогава ЛУДОСТТА обяснила, че един от тях, например тя, започва - затваря си очите и брои до милион, а в същото време всички останали се крият. Последният, когото открият, започва да брои следващата игра и така нататък.





ЕНТУСИАЗМЪТ затанцувал с ЕУФОРИЯТА, РАДОСТТА заподскачала така, че успяла да убеди СЪМНЕНИЕТО, само АПАТИЯТА, която никога от нищо не се интересувала, отказала да участва в играта. ИСТИНАТА предпочела да не се крие, защото в края на краищата, винаги я откриват, казала, че това е абсолютно глупава игра (нищо друго не я вълнувало освен нея самата),ГОРДОСТТА СТРАХЛИВОСТТА не искала да рискува много-много.





— Едно, две, три, ... - започнала да брои ЛУДОСТТА.





Пръв се скрил МЪРЗЕЛЪТ. Скрил се той зад най-близкия камък край пътя, ВЯРАТА се издигнала в небесата, а ЗАВИСТТА се скрила в сянката на ТРИУМФА, който със собствени сили се изхитрил да се изкатери до върха на най-високото дърво. БЛАГОРОДСТВОТО много дълго не можело да се скрие, тъй като всяко място, което то си намирало, се оказвало идеално за неговите приятели: Кристално чистото езеро - за КРАСОТАТА. Хралупата в едно дърво - ами че това е за СТРАХА. Крилото на пеперудата - за СЛАДОСТРАСТИЕТО. Полъхът на вятъра - той е за СВОБОДАТА! И така, то се замаскирало в слънчевия лъч. ЕГОИЗМЪТ, напротив, намерил си едно топло и уютно местенце само за себе си. ЛЪЖАТА се скрила дълбоко в океана (а в действителност тя се скрила в дъгата), а СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се спотаили в гърлото на вулкана. ЗАБРАВАТА, дори не помня къде се скрила, но това не е важно.





Когато ЛУДОСТТА преброила до 999999, ЛЮБОВТА все още търсела къде да се скрие, но вече всичко било заето. И изведнъж тя видяла прекрасен розов храст и решила да се скрие между цветовете му.





— Един милион, - изброила ЛУДОСТТА и се заела с търсенето.





Разбира се, най-напред намерила МЪРЗЕЛА. После чула как ВЯРАТА спори с Бога, а за СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се сетила по това как трепери вулканът, след това ЛУДОСТТА видяла ЗАВИСТТА и се досетила къде се крие ТРИУМФЪТ. Нямало нужда да търси ЕГОИЗМА, защото мястото, където той се бил скрил, се оказал пчелен кошер, а пчелите решили да изгонят неканения гост. Търсейки, ЛУДОСТТА се приближила до ручея и видяла КРАСОТАТА. СЪМНЕНИЕТО седяло до оградата, чудейки се от коя страна да се скрие.





И ето че всички били намерени: ТАЛАНТА - в дъхавата и сочна трева, ТЪГАТА - в тъмната пещера, ЛЪЖАТА - в дъгата (за да сме честни, тя се криела на дъното на океана).





Не могли да намерят само ЛЮБОВТА.





ЛУДОСТТА поглеждала зад всяко дърво, във всяко поточе, на върха на всяка планина и най-накрая, тя решила да погледне в розовите храсти, започнала да разтваря клоните и чула вик. Острите шипове на розата наранили очите на ЛЮБОВТА. ЛУДОСТТА не знаела какво да прави, започнала да се извинява, плакала, молила за прошка и за да изкупи вината си, обещала на ЛЮБОВТА да стане неин водач.





И ето, от онова време, когато за първи път на земята играли на криеница, ЛЮБОВТА е сляпа и ЛУДОСТТА я води за ръка.

az go znam taka

koalka
05-13-2007, 10:33
Темата е стара!