PDA

View Full Version : Картинка като за снимка ;)



Josefinne
11-12-2004, 20:53
Епа тука надрасках една картинка, като ми беше тъжно и май стана сполучливо...Аз и да се похваля малко (няма да се правя сега, че е друго 8) ), ама и да кажете вас дали ви харесва. Не бъдете твърде критични, все пак, уча се само от начъръл гифт, няма уроци по рисуване за мене :D :

http://img95.exs.cx/my.php?loc=img95&image=scan64.jpg

eNigMaTic^
11-12-2004, 20:59
Хубавичка е :wink:

suzanna
11-12-2004, 21:00
m da opredeleno si imash natural gift...:)qko e!

hahavteen
11-12-2004, 21:00
На мен ми харесва. Наистина не е много професионално и има доста неща които можеха да са по-добре но излъчването на самата рисунка много ме развълнува. :(

Josefinne
11-12-2004, 21:28
Ами като гледам на 57% не им харесва... :cry: Толкова мога за без уроци...Карам на усет и толкуз...Ама сега с т'ва не искам да кажа "Харесвайте я, де", просто си казвам, че нямам и базова подготовка. :D

FeitiCeiRa
11-12-2004, 22:13
Ами виж..зависи и на колко години си.То затова и художествените конкурси си имат възрастови групи,защото възможностите на една възраст и на друга са различни(логично).Така че ще ми е интересно да знам на колко си :) Иначе като "съмишленичка"(имам в предвид,че и аз рисувам,но при мен е малко по-различно-ходя на уроци,участвам в конкурси и тн) ще си дам мнението напълно обективно:на рисунката и липсва чувство;самото движение не изразява нищо(едни разперени ръце във въздуха?),а и лицето на девойката можеше да е мъничко по-изразително;леко грубоватичка си я направила в областта на раменете и врата,можеше да е с повече финес,по-изящни линии(и малко по-късо вратле)..и относно роклята-като цяло е добре..но можеш да поработиш малко в/у светлосенките на плисетата :wink: .И вече последно-струва ми се,че торсът е прекалено издължен.В смисъл,извивката от гръдния кош към кръста и д-то е прекалено издължена и така просто не стои съразмерно.Ами това е,просто искам да ти помогна,а не да те обезкуражавам,защото човек все пак се учи от грешките си :wink: Но като се има в предвид и че не ходиш на уроци..Браво!Продължавай да се занимаваш,вярвам,че ще имаш успех ! :)

BABY_SEXY_GIRL
11-12-2004, 22:14
Josefinne, ne moje vsi4ki da q haresvat! Vseki ima razli4no mnenie, ne sme edni i sa6ti vsi4ki :D i po-dobre 4e e taka :wink: Ina4e az li4no stra6no mnogo i se vazhitih, u4ala sam 7 godini s paralelka izobrazitelno...opredeleno tvorbata ti q biva, risuva6 plavno i podrobno liceto nai-ve4e - az ne moga da risuvam takiv tip risunki, otdava mi se peizaj ili ne6to dr s boi...Bravo, ne moga da kaja, 4e ne moje6 da risuva6, moje6 :!:

11-12-2004, 23:06
Na tezi koito ne iz haresva...moje bi haresvat razlichen stil risunki... ili ne im sa zanimava...ili pak bez da iskat sa natisnali `ne` na men lichno mi haresva... ne e zle no vinagi i moje po dobre... i vinagi po zle...

11-12-2004, 23:38
нищо особено , можеше да кажа хубава е но няма да кажа това което не мисля

DeaTHroW-ReC_F
11-13-2004, 10:56
ух бе хора не гледайте само как изглежда...хубавите картини не са само усмихнати.....има талант момичета(между другото и аз рисувам графика...и то все хора...) всичко е перфектно....тялото го е направило много добре..извивките..гънките на роклята...не сички могат толкова добре да напраят лице.......и не сички знаят как се прая...имаш талант продължавай:)

DiEsEl_GiRl4eTo
11-13-2004, 11:02
Mnogo mi haresa na men pyk. Ot edna strana, zashtoto az nikoga nqma da moga da narisuvam neshto tolkova hubavo i ot druga, shtoto znam kakvo e da sytvorish neshto tvoe si i kolko mnogo si go obichkash posle. SUPER E! Prodyljavai v syshtiq duh!

little_black_dress
11-13-2004, 11:12
Hubavka e !!! )) :wink:

amy lee
11-13-2004, 11:54
biva si q!!!!opredeleno e dosta hubavaaaaaaaaaaa :wink:

blizalka
11-13-2004, 13:41
Добре е!При положение,че не взимаш уроци ..но ми се струва,че не познаваш добре пропрцийте на човешкото тяло.Иначе добре изглежда като цяло :wink: Аз мога да рисувам хора,но само за скици за релеф ..и мога да кажа,че горе-доло са приятни за гледане, ...ноооо по темата - успех за напред и не се отказвай от рисуването!

Allicia
11-13-2004, 13:41
Na men lichno mnogo mi haresa:)Qvno i bez uroci dosta dobre se spravqsh!:)Prodyljavai vse taka!

bad4e
11-13-2004, 14:34
A пък аз не мога да я видя! :( Моля те ако си я свалила, я качи пак или не знам и аз как, но много бих искала да я видя, защото рисуването е едно от нещата, заради които живея!:)

bad4e
11-13-2004, 14:38
ПС.:Видях я:) Хубава е, и не съм съгласна че не изразява чувство :) Харесват ми ръцете. Браво на теб! :) Между другото се сещам че може да направим тема за тези, които обичат рисуването и да показват свои работи, или неща на които се възхищават:)

RaDoSTiNKa
11-13-2004, 15:17
Ами хареса ми и то доста.
Има някой работи,които можеха да са по-добре,но не мога да си кривя душата и заради някои дребни неща да кажа,че не ми харесва.
Брао :wink:

LiNkiN4eTo
11-13-2004, 15:43
super e kefi me :!: :wink:

Josefinne
11-13-2004, 22:16
Е, супер, почти всички я харесахте. И аз много си я харесвам.
Искам да отговоря по-специално на FeitiCeiRa и blizalka. Няма как да познавам до съвършенство пропорцийте на човешкото тяло именнно защото никой не ме учил на тях. У нас никой не рисува, в учлище вече нямаме рисуване, пък и като имахме никой нищо свестно не ми е показал. :D FeitiCeiRa за мен изразява чувство. Опитвала ли си да разпериш така ръце и да вдишаш дълбоко , да се отпуснеш и да се почувстваш извън тялото си - да отделиш материалното от духновното и да чувстваш само с душата. Това е върховно състояние на духа :D и съм се опитала донякъде да го изразя. Да, не е правилна като форма, и аз го виждам. Няма как да е провилна, защото не съм изучавала анатомия или поне не в тази насока. Знам, че искаш да помогнеш и за това ми казваш това, за което ти благодаря. Ти си даваш професионалното мнение на човек, който учи това. Аз няма и да се науча, защото е трябвало като по-малка да започна да се развивам. На 17 съм сега и нямам илюзийте, че ще създам нещо ценно за някой друг освен за мен :roll: . Просто питах като визия и пръв поглед как "звучи" .

e4o
11-13-2004, 22:27
mi biva :wink:

united_colors
11-14-2004, 00:40
ubavo e :lol:

P1ra71nQ
11-14-2004, 10:22
понеже мен изобщо не ме бива да рисувам хора, се възхищавам на тези, които могат. :arrow: Харесва ми :!: :!: :!:

SlaDki64eTo{P}
11-14-2004, 13:41
mene me kefi.mnou e sladka.no moje bi trqbva da opoznae6 po dobre proporciite na jenskoto tqlo

Анонимка
11-14-2004, 16:01
Не си уловила движението и формата на тялото. На твоите години аз също рисувах хора или по точно жени, също не бях ходила на уроци и никой не ме беше учил на пропорциите и все пак, за да установиш пропорциите е достатъчно само да се погледнеш в огледалото, не е толкоз трудно, нали? Като си намеря рисунките може да ти пусна някоя да видиш за какво става въпрос. И не е вярно че е късно да се научиш. Аз за 2 години научих невероятно много , е в малко по друга насока и все пак :roll:

artbaby
11-14-2004, 16:31
Josefinne btw na kolko godini si ?
a za risunkata mi imash si vutreshen uset kum izobrazitelnoto izkustvo , i kato cqlo risunkata e dobre izgradena , no ako trqbva da sme obektivni ima nqkoi neshta koito trqbva da se pipnat ...smisul , ne 4e iskam da te zasqgam i az do predi dve godini si risuvah taka po sobstvenm uset ama ot kakto pochnah da se zanimavam seriozno s tva (shte kandidatstvam s risuvane ) i pochnah da gledam po malko po kriti4en na4in na izobrajeniqta i zapochnah da namiram nqkoi defekt4eta
mi moje da se kaje 4e ima izluchvane i dori da q ostavish taka nqma da e problem oba4e opredeleno trqbva da pipnesh malko svetlosenkite , za da pridadesh obem na tqloto (za da ne izglejda plosko) i za da poluchish nqkakuv blqsuk v kosata ..... ;) produljavai da risuvash s udovolstvie bih ti razgledala vsichki risunki ;)

Josefinne
11-14-2004, 21:15
На 17 съм. И мисля , че не ми е писано да се науча. И пак обяснявам, че се старах да пресъздам чувството си, а не да спазвам толкова пропорций. иначе се справям по-добре с пропорцийте, макар че не е идеално. Ето т'ва е едно друга моя картинка, ако някой иска да я види :D

http://img112.exs.cx/my.php?loc=img112&image=scan32.jpg

CBobogeH
11-15-2004, 00:33
Josefinne според мен ти няма за какво да учиш рисуване. ти го умееш просто трябва да го усъвършенстваш. ако първата рисунка беше добра то втората е направо страхотна. едиствено малко обем им липсва и на двете.
но не е нъжно да ходиш на уроци има достатъчно безплатни в интернет ето няколко линка:
за започване (http://free.data.bg/theadmin/bookz/others/Andrew%20Loomis%20-%20Fun%20With%20A%20Pencil.pdf)
специално за женско тяло (http://free.data.bg/theadmin/bookz/others/How%20To%20Draw%20Girls.pdf)
едната е на аглийски другата на японски, но не е важно - нали има картинки :)
хайде и ще чакам с нетърпение нови неща от теб


P.S. aко искате още книги кажете да ви дам има и клипчета за тези които наистина са заинтересовани.

united_colors
11-15-2004, 11:19
Abe Josefinne 6to ne se hvane6 seriozno s tova?Mnou sa ti gotini risunkite az kolkoto i da se staraja nikoga njama da gi napravja taka!Pak i si li4i 4e si gi risuvala e lekota, pomisli si! :D

Josefinne
11-15-2004, 12:19
CBobogeH, united_colors : Мерси много за линковете. Сега нямам много време да ги погледна (защото имам да пиша домашно по литература - уффф :? ) , но си ги запазих и ще ги разуча подробно. Аз си бях намерила едно за портрети обаче разучих само очите и малко устните, но това много ми помогна, така че предполагам, че и това ще ме насочи доста. Мислила съм да се насоча към професия с рисуване, да. Обаче вкъщи никой не рисува и просто не са ме пращали нито на куросове, нито на нищо, а и сега нямаме възможност да ходя, за ме научат там как да придавам обем на рисунките, например. Иначе много обичам да съзадвам разни красиви неща - да пиша, да рисувам , ако можех да пиша с ноти - музика сигурно щях да съзадавам :D Ще пусна и още картинки, само че за сега имам много малко сканирани. :wink:

©@|)@|\/|@®73®1
11-15-2004, 13:27
като 4овек с две леци ръце,що се отнася до рисуването мн ми харесват, но като 4овек,на който 4и4о му е художник - особено във втората има какво да се желае. Но щом това е без уроци и ако никой от ваще не се занимава с това, просто мога да ти кажа,4е трябва да се запи6е6. Ще нау4и6 мн полезни неща и ще поправи6 някои гре6ки. Пък и сигурно ти е пр да драска6 ;) Полу4ава6 похвала :!:

CBobogeH
11-15-2004, 17:24
Josefinne не е нужно да записваш курсове, тези книжки са ти напълно достатъчни за да внесеш обем в косата си с нович Wash & Go :D шегичка
но наистина с тези книги ще оправиш много от грешките за които вече споменаха

Baccara
11-16-2004, 07:16
"убава е"

Tiffany
11-16-2004, 10:07
Рисунката ти е много хубава!Мога да ти кажа,4е наистина ми харесва!!!

P1ra71nQ
11-18-2004, 18:07
Vtorata syshto mnogo e hubava.I spored men nqma smisyl da hodish na uroci ama ti si znaesh. :wink: