PDA

View Full Version : prosto istinata



Evil_embrace
11-19-2004, 20:17
are mi kajete nqkolko qki dumi v rezultat na va6iq pridobit opit
za jivota , za lubovta , horata okolo nas za vsi4ko
neka si govorime

Satanas_daughter
11-19-2004, 20:29
za jivota mi mnogo e gaden ...liubovta e neshto strahotno stiga da e istinska,spodelena i s podhodiashtia chovek...i kvo oshte beshe,a da i za horata okolo nas mi za horata okolo men az priznavam za hora samo tia deto sa na moia depresiran metaslki akul

11-19-2004, 20:55
ne ti e depresiran akul!!! mnogo si qka i prodaljavai
:shock: samo kak zvu4a hehe kato nqkoi fen
Metallica = THE TOP?

LunaTriCk
11-19-2004, 21:22
Хемингуей е казал:
"Светът е прекрасно място и си струва да се борим за него."
Съгласен съм с втората част.

P1ra71nQ
11-19-2004, 21:28
Светът е прекрасно място и си струва да се борим за него.
Съгласен съм с втората част.На същото мнение съм. :D

Steff
11-19-2004, 22:42
mi v momenta mi e malko typi4ko i she pisha samo spekarii, koito samo shte me spekat oshte poveche, taka che shte ostavq za utroto, koeto, kakto e kazal naroda, e po-mydro ot vecherta i she se opitam da poumuvam nad tezi ekzistencialni vyprosi ... :roll:

©@|)@|\/|@®73®1
11-20-2004, 07:31
"Казвай каквото мисли6 и мисли какво казва6"
Еми вижте според мен живота е такъв,какъвто ние си го направим. Има много факти и няма да ги пи6а,защото всеки който се замисли ще види,4е съм прав. (Още пове4е на такава тема ми бе6е есето по БГ и госпожата бе6е впе4атлена от мислите ми ;) ех,4е прозву4а нескромно...) Я си помислете за какви дреболии си скапваме настроението, деня, седмицата и по4ваме да казваме колко бил гаден света и живота в него и пр. Вси4ко е въпрос на психика,защото както приемем нещата така ще се 4увстваме. Трябва да умеем, когато нещо се провали или не стане, както сме о4аквали да не се ядосваме и да си хабим нервите за нещо, което не можем да променим,а да си кажем "Здраве да е,така е било писано" и да продължаваме напред,без генерални изводи за на6ето съществуване. Същото е и в любовта - защо трябва да страдаме толкова и да ни боли при раздялата с любимия? В крайна сметка той/тя няма да се върне,заради това което ни е в момента или ако се върне ще е от съжаление,а не мисля,4е някой би искал това. Трябва да гледаме по-оптимисти4но на нещата около нас,защото наистина 6е се скапем окон4ателно. Това е от мен - правете живота си хубав, а не оставяйте гадориите в него да ви смажат. Отделяйте внимание само на нещата, които си заслужават! Със здраве!

Sladinka
11-20-2004, 07:41
За любовта: "Няма човек, който да заслужава твоите сълзи, а който ги заслужава не те кара да плачеш " :) "Сълзата на стъклото не е сълза, а само мъката на този, който я вижда!"

Sunny_stz
11-20-2004, 08:11
Ami kakvo da vi kaja za moq jivot,obi4am jivota si za6toto e......raznoobrazen,krasiv i zabaven!!!Imam priqteli na koito moga da se doverq .Priqteli mnogo no istinski.....!!Pomislete dali vie imate istinski priqteli???Dori i samo 1 drugi i tova nqmat!!!Za lubovta slu4vali mi sa se mnogo ne6ta v lubovta ,6tastie,mnogo sulzi,na 7-moto nebe i t.n.!!!I az sum stradala super mnogo no sum go prejivqla!!!Prejivqvala sum vsqka trudnost v moq jivot i produljavam da se borq zatova ne se otkazvaite tolkova burzo, a produljavaite za6toto jivota e edna BORBA!!!!!BORBA M\Y JIVOTA I SMURTA!!!

Dance_princess
11-20-2004, 12:11
Животът има смисъл само, ако ние самите му придадем.
"Такъв е човекът-примири се тя- заменя голяма част от емициите си със страх"- Паулу Коелю- "Вероника решава да умре"
"Да се умре на е страшно, страшно е да не се живее"- Анри Барбюс
Не местата или обстоятелствата, а само съзнанието на човек могат да го направят щастлив или нащестен.

united_colors
11-20-2004, 13:59
Za jivota.Ami az 6te kaja 4e moja jivot su6to be6e depresiran do vreme, no ve4e se nau4ih 4e vinagi 6te ima koi da te sduhva i ne si zaslujava da pravi6 6tastlivi horata kato strada6 za gluposti.Jivota e strahoten i mislia 4e njama da mi stigne za da postigna si4kite si me4ti.
S dve dumi jivota e kratuk- jiveiite go kakto si trjabva i kakto na vas vi haresva.
Za lubovta :lol: ami lubovta e ne6to strahotno ako uspee6 da ja otkrie6 i da i se otdade6.Mnogo e hubava lubovta i ne moga da ja opi6a s dumi.
Za horata okolo men.Ve4e znam 4e priateli istinski njama, ima samo interesi.Dokato niakoi ima polza ot teb- te tursi ina4e i da umira6, niama da mu puka.Horata okolo men sega sa samo nai blizkite mi.
Nikoga ne viarvah na dumite 4e roditelite sa nai blizkite hora, no e to4no taka.Te sa me izmukvali ot vsi4ko v koeto sa me zaburkvali "priateli".
Priateliat mi i sestra mi sa mi drugite nai blizki hora.Samo na tezi hora znam 4e moga da raz4itam, za6toto sa go pokazvali milioni puti dokato drugite... s tiah hodia samo na kafe 8)
Nadiavam se vse pak niakoi da gi 4ete tia postove ne samo da pi6e za da trupa mnenia, 6toto naistina moje da se pou4i ot si4ko napisano v temata! :wink:

The Goodbye Girl...
11-20-2004, 14:56
Не твърдя, че имам някакъв изключителен опит, но според мен на света, на любовта и на хората трябва да се гледа оптимистично. Да не се отчайваме от ежедневието и гадните неща, а просто да си мислим, че всичко е наред. Това е. Да не очаквах нищо, а да си готов на всичко за това, в което вярваш - любовта, хората, живота. Смисълът е да си намериш смисъл. :wink:

bad4e
11-20-2004, 15:53
Живота-една игра, в която ние сме пионките. Прави с нас каквото си поиска, изправя ни пред различни изпитания, трудности, за да провери издържливостта ни. Живота е гаден. В повечето случаи лошите успяват, а добрите затъват. Хората, които правят добро, помагат на другите, понякога са нещастни, поне това съм забелязала. Е, разбира се наред с лошите моменти има и добри, макар и малко - тогава съм щастлива, когато имам подкрепата от приятелите. Но като цяло живота е игра, в която може един път да си победител, но следващия - победен... Един път си на високо, в следващия момент падаш в ниското... Никой никога не знае какво ще се случи в бъдеще... Но пък от друга страна сме живи, а щом сме живи трябва да живеем, да сме готови за трудностите и да продължаваме напред :) както се пее в една песен "Живей спокойнооо, гледай само напрееед, и ще си спестииш беди безчет, ХАКУНА МАТАТАААА йеее" :) ...
Любовта - не съм я изпитвала истински, не знам какво е, някакво цвете, което умира бързо ако се оплетат около него плевели :) Нещо красиво...и нужно на всички!
Хората около мен - най-близките, семейството и приятелите - това са тези, на които имам доверие за всичко. Останалите, просто познатите, повечето от тях гледат да те използват във всеки момент...Тва са гадни хора, които мислят само за себе си...

Dharma
11-20-2004, 17:14
off ima tolkova aforizmi ......no kakvo vsu6nost e jivota?-ne znam,no si imam filosofiq-"ne vzemai jivota ne seriozno,taka ili ina4e ot nego jiv nqma da izleze6!"awe ot edna strana zavisi ot nastroenieto ti,ot izjivqnotoi t.n. ako pita6 nqkoi 4ove4ec,koito sa go ograbili-kakvo e jivota?-6te ti kaje 4e toi e ujasen....ako pita6 nqkoi koito e sre6nal lubovta-toi 6te kaje 4e jivota e strajoten:)
ami lubovta,kakvo e tq?ei tuk me ztrudni,hubava e ,no e po-kratka i ot flirt.hihihi
horata okolo men-za priqtelite,oh 99%sa izpolzva4i,0,01%o6te ne sum gi sre6nala :D vsu6nost ve4no priqtelstvo ne su6testvuva....
za istinskite hora do men-mn. gi obi4am :D :D :D
6te si pozvolq da kaja ne6to i za izpolzva4ite-tova sa egati horicata-no vsi4ko se vru6ta!

DeaTHroW-ReC_F
11-20-2004, 18:07
тц тц........първо.....любовта произлиза от живота.............ако не живеехме нямаше да обичаме......раждаме се за да обичаме....живеем само ако обичаме.....умираме......защот сме обичали...не е ли така...
та...живота е гадно нещо,а любовта,щом идва от него и е част от него...естествено че и тя е гадна............
ааа и ..както и преди съм питала....бихте ли ми обяснили какво е любовта,без да използвате думи от подобен род....и без да казвате..най якото и чувство...и бихте ли ми обяснили какво е живот-а...?! пак без да използвате думи от същия корен

MMF
11-20-2004, 19:58
abe hora...."VSI4KO E OTNOSITELNO!",be. :P ...koeto za edin e extra, za drug e e kofti....vinagi e bilo i 6te bude taka...zatva ne sa tormozete, mi sa kefete na jivota, 6tot dosta vreme 6e ste murtvi...az tfa praia v momenta :D NaZDRAVE !!!!! :lol:

MaCeTo_
11-20-2004, 21:09
Ами,приятел,какво да ти кажа-живота е борба,любовта (истинската) кога дойде,кога не дойде :D ,пък за хората около мен,хич недей пита.Само зомбита и мутанти с елементи на олигофрения,истинските хора са на изчезване.Пожелавам ти никога да не бъдеш принуден да попаднеш в такъв кръг пълен с простотия :)

Josefinne
11-20-2004, 21:16
Аз мога да кажа 4 неща, които в този момент ми идват на ум:
Когато си нещастен - събери се с някой щастливец;
Когато обичаш - ти си щастливец, че съдбата ти е подарила тази дарба;
Когато си обичан - благодари на Господ, че ти подарява някой, който да се грижи за теб със сърцето и душата си;
Когато обичаш и си обичан - знай, че цялата благодат на небето ти се е изсипала на главата :roll: ;
Между четирите неща няма друга връзка, освен тази, която можете вие да вложите. :wink:

HiP-HoP-MaX
11-22-2004, 17:16
IstInata e edna che Jivota e skapan i tova e nqma kvo da kazvam za drugite neshta sq

playful_girlll
11-23-2004, 15:37
jivotut mi opredeleno ne e lesen ,no lubovta dava smisul na vsi4ko ,tq mi dava sili da produlja napred:) jiveq ,za da obi4am!

schantaf
11-24-2004, 16:36
...какво е любовта ли...ами любовта в свръх абстрактно понятие, което при всеки може да означава различно...при мен е това, което усещам зад гръдната си кост... сетих се за една сентенция - "..love is difficult to find, easy to lose and hard to forget.."... а пък живота... неговивя смисъл(на човешкият живот) - ами много е просто всеки сам си придава свой субективен смисъл... обаче е добре да се знае главната цел на живота(като цяло не само на човешкият) е да се разраства... пък за смисъла - ами сигурно е видял от вселената :lol: