PDA

View Full Version : <C-n-O-p-T>



UltraViolet`Man
11-24-2004, 20:24
Спортувате ли? Ако да - какво? Един или няколко вида спорт? Професионално или непрофесионално? Обичате да спортувате или го приемате като досадно задължение? Важно ли е за Вас в какво състояние е тялото Ви? Имате на корема една огромна мазна плочка или 8 релефни стегнати плочки? Постоянно ли намирате извинения и аргументи, че нямате време да спортувате? Смятате ли, че хората над 45 г. примерно, не е нежно да поддържат стегнато тяло(ако да - аргументирайте се)? Мислите ли като мен, че физическата култура на българина постепенно се свива, свива, замъглена от предразсъдъци, докато накрая почти я забравим и с неохота ще казваме "Хах, глупак, за какво ти е секси тяло?", "дре'е ми на х** че не съм като бате Арнолд, нали съм червив от мангизи!!" :?:

Бях точен и ясен.
Отговаряйте.
И без опити да се правите на умници, моля.
Питам сериозно

Iliqn4eto
11-24-2004, 20:33
mi ne az ne sportuvam profesionalno,predi trenirah voleibol ot daskaloto i sam y4astvala vav nqkolko turneta taka da se kaji sre6tu drugi daskala ama se otkazah... i az neznam za6to i sega me e qd.. ina4e nqma ni6to lo6o v sporta,daje naprotiv polezen e osobeno ti4aneto rano sutrin ama na mnogo hora gi marzi az samo lqtnata vakanciq sportuvam,ama ponqkoga propuskam za da se naspq;)))e ina4e moje i nqkoi taka da si mislqt iimam pari za6to mi e gotino tqlo... neznam dali breika e sport ili tanc ama mnogo qko me kefi , a ot sportovete me kefqt voleiibol,pluvane,figurno parzalqne,futbol i mnogo drugi deto ne im znam imenata;)))

LunaTriCk
11-24-2004, 20:33
Дам, спортувам Counter-Strike. Професионално. Много го обичам даже. По-приятен спорт няма :!: Смятам че хората над 40 трябва да се откажат от спорт щот може да им увреди на организма. Мисля точно обратното. Българите са супер спортни и не един път сме го показвали на Олимпийски Игри, турнири и т.н.

И аз бях точен и ясен.

united_colors
11-24-2004, 20:45
Ami ne sportuvam, za6toto po4ti ne mi ostava vreme, no tazi godina v u4ili6te mi e posledna i mislia da zahvana niakakav lubitelski sport.
Vav ku6ti mnogo tancuvam i pravia aerobika, imam velergometur i karam redovno.Interesuvame kak izglejda tialoto mi, a su6to taka i tialoto na priatelia mi.Tialoto izdava zdraveto na organizma.A za kulturata, to bulgarina kultura zza elementarni ne6ta niama, kamoli za sport.
Haresvam hora nad 45 godini koito se poddurjat,zarbira se, mrazia 50 godi6ni 4i4kovgi sas 6kembeta :lol:

aBeP4eTo
11-24-2004, 21:06
Ау да много държа на тялото си, но има един проблем, че обожавам да ям и то много калорични неща ама много хамбургерче или пица с количка или огромен чипс предпочитам да ям пица или нещо калорично отоколкото салата ! Но за сметка на това спортувам ! И то активно бягам, но не от час ами за да подържам тялото си добро ! И мисля, че като спортувам се чувстам по-добре и по-здрава пък и пуша и бягането просто ми се отразява добре ! Няма ден в които да не бягам! Вече го нямам за задължение, а за начин на живот !

puma
11-24-2004, 21:46
sportuvam redovno , pluvane i karate. vupreki che e trudno uspqvam da gi suchetava. sushto taka redovno poseshtavam fitnes zali . sportut mi pomaga da se raztovarq ot vsichko i me stimulira da se razvivam i v drugi posoki

vra4ka
11-25-2004, 05:42
hmmm
sportuvam tenis profesionalno v smisal hodq po turniri i tn ve4e 7 godini
posle i basket-pak hodq na nqkvi turniri i tn no ne mn seriozno
posle badminton i leka atletika-tqh pove4e za udovolstvie
opredeleno horata nad 45 trqbva da prodaljavat da sportuvat
naistina si prav za balgarite se po-malko se sportuva prosto na pove4eto hora im lipstav vreme i sredstva :roll:

reality_girl{}
11-25-2004, 07:17
Ami predi trenirah leka atletika ama se otkazah....nz 6to pisna mi i se zapisah v basketbolniq otbor na daskaloto i tam dosta se zasedqh i pak se otkazah.Sega ne treniram za6toto nqmam dostata4no vreme.No prez weekendite si bqgam za zdrave i za figyra po nqkolko obikol4ici i tfa e.No drygata godina mislq pak da se zapi6a nqkade za6toto 6te imam pove4ko vreme pak i 1-2 4asa sport ne e zle

11-25-2004, 08:06
По принцип не спортувам, но много харесвам баскетбол.
Играя рядко, непрофесионално разбира се, стрийтбол ..
Иначе в училище си играеме редовно волейбол и също мнго ми харесва тоя спорт ...
Обичам да спортувам, но ме мързи в повечето случаи .. или просто няма условия за спорт в тъпия ми град ...
Честно казано важно е за мен в какво състояние е тялото ми ... но не правя почти нищо за да го поддържам .. нямам воля ..
Сега за хората над 45 ... Ми какво да ти кажа .. въпрос на личен избор .. ако имат сили и желание защо да не си поддържат формата .. аз лично много се равам като видя някои по възрастен да спортува ...

playful_girlll
11-25-2004, 12:10
ski,bqgane,pluvane i mnogo tanci.taka poddurjam forma:)

11-25-2004, 19:07
Counter-Strike No`1

glazunov
11-25-2004, 19:59
Ами всъщност не спортувам активно....спортувам "Виенска"...това е една игра,разновидност на футбола...играеш в едното от двете полета на игрището и с три докосвания на топката трябва да бележиш голове,не можеш да преминаваш центъра и ползването на ръце е забранено...няма много движение в тази игра,но е достатъчно,за да се поддържа форма....също футбол....ама всичко това е непрофесионално...Виенскат задължително 1 път в седмицата,а футболните мачове...когато се съберем....също тичам крос...ама лекичък...гледам да не е много бързо,а да е по-продължително...и кросът не е много често....абе Виенската ми поддържа формата,но засъжаление коремът не участва там и имам натрупвания в долната част...там е най-обездвиженото място...иначе всичко друго по тялото ми е стегнато и ако не се раздвижвам поне веднъж в седмицата се чувствам ужасно...един такъв отпаднал, УЖАС....ето примерно сега с един приятел,с когото играем....той се плаши от ниските температури и не иска да играем...а в мен се е събрала енергия,иде ми да спринтирам от тук до Перник и обратно...ама няма...ще трябва да си тичам сам....
Общо взето обичам да съм в спортна форма....по-точно ако се наложи да гоня трамвая примерно да знам,че ще успея да изтичам,а не да грохна на 5-та крачка...
Спортуването ми е любимо нещо ,като хоби ми е...и не го възприемам като задължение...Когато ме викнат да играем зарязвам всичко и изхвърчам със скоростта на светлината...За мен е важно тялото ми да е в добра спортна форма-раздвижено и въобще готово за изразходване на енергия....застояването ми е много неприятно...даже ако щеш вярвай сега,в момента ми иде да спринтирам ...много.....имам събрана енергия,но някои "женички" (мои приятели)се страхуват да не им замръзнат "мандракулките" и си стоят вкъщи....
("Мандракулки"=топченца=...сещате се какво...)
Баси....кво като е студено...нали се движим....футболистите как играят на дъжд и на сняг...разбирам да вали градушка...
Вместо да използваме докато е още сухо си стоим в къщи....
А за корема...по принцип ми е доста стегнат,но се очертават само горните два реда...долу натрупванията четох,че много добре се сваляли с обръч...купих си оня ден...ама гледай майтап-започвам да го въртя и....ПАДА...НЕ МОГА ДА ВЪРТЯ ОБРЪЧА...ужас...ще трябва да се поупражнявам....
Сега съм отлично доволен от факта,че съм спортна натура и че не съм дебел( с изключение на малките натрупвания в долната част на тялото)...Тялото ми е стегнато,но лошото е,че от тичането(което е основа в моето спортуване)мускулатурата ми от кръста нагоре няма как да се развива и се натоварват само краката....Те са добре развити,но за по-нагоре ми трябва ФИТНЕС....за който нямам кинти....ще започна да тичам на ръце и ще развия супер мускули :lol:
Засега се оглеждам за някой сравнително евтин фитнес,но задължително с инструктор,защото смятам,че имам шанс да направя хубаво тяло,но разбира се ако намеря пари....даже ако знаеш някой ще се радвам да ми кажеш....също и другите от форума....казвайте,ако знаете някой фитнес с добър инструктор и не много високи цени...
А относно физическата култура на българина....
Гледам все повече и повече млади хора спортуват....особено тия екстремните...аз не ги разбирам много...там как се наричат...с кънките и бордовете....гледам ги по парковете,мисля,че е доста модерно сега....много тийнейджъри се занимават и то доста усилено...ако това всъщност е спорт де....
Но освен това...играят футбол,тенис на маса..поне повечето от моите познати...
Да не говорим за ФИТНЕС МАНИЯТА...която е обзела доста голяма част от младежите...само че тук не съм сигурен дали е спортуване или някакво избиване на комплекси....Мисля,че много малко хора отиват във фитнес залата само защото искат да изглеждат добре...мисля,че повечето са УЖАСЕНИ от това как изглеждат и за това се стремят да променят външния си вид...но това са си лично мои наблюдения,надявам се че българина наистина се замисля как изглежда и се стреми да бъде по-секси...
Определено обаче не ми дреме,че не съм като бате Арнолд :roll:

devil4e
11-25-2004, 22:30
ot 6ti klas ne sam sportuvala vupreki 4e mn iskam.ot purvi do 6ti klas sum trenirala pluvane profesionalno no sprqh 6toto ne me biva6e osobenno mn.edin mesec sam trenirala tenis mn mi haresa no sprqh poneje be6e mn dale4e korta ot nas.trenirala sum 1 godina basketbol i stra6no mn se izmorqvah ne be6e profesionalno no 1 4as mn ti4ane ska4ane zabivane i takiva ne6ta.5godini sam u4ila v aleko ski a za purvi put sam se ka4ila na ski na 6 godini tui kao maika mi i ba6ta mi mn obi4at da karat a i te sa biv6i sportisti(pluvec i sustezatelka po leka atletika) 2 godini sam trenirala moderen balet i be6e mn trudno.4esno kazano mn ne6ta sum trenirala no dosega v nito ednoto ne sam bila dobra za razlika ot sestra mi-pluvane(sreburen medal na republikansko i 5-6 zlatni na gradsko),tenis,voleibol(igrae v nai dobriq u4ili6ten otbor v sf),basketbol,ski,moderen balet(trenira v edin ot nai izvesnite baleti i to s golqmata grupa)snoubord i mn dr.ob6teo zeto az sam nqkva razvalina v sravnenie s neq:)no po edno vreme 2 meseca sum praila koremni presi po 250 (e prez 10tina minutki de :) )i imah plo4ki ma ne mi stoqha dobre.ina4e nqmam korem4e stegnato e prosto predpo4itam mu4itelnata dieta.ina4e sa mn iskam da treniram tenis ili snoubord

ridin'spinnaz
11-26-2004, 11:14
bivsh 'profesionalen' basketbolist.sega igraq streetball samo.treniram i wing-chun.nqmam bash 8 plo4ki ama neka sa 4:).izobshto ne mi dreme dali imam sexy tqlo, no sam podvijen.tova pomaga glavno na sportovete koito praktikuvam. :wink:

AMG-to
11-26-2004, 11:16
fitnes i karting .. dopredi 1 god kartinga trenirah profesionalno

04-12-2005, 21:12
Цъкам по 5-6 часа баскет на ден и много се кефя, по-як спорт няма.

Pe666o
04-12-2005, 22:04
Аммм тренирал съм Баскетбол 5 години...(няма да казвам колко медала имам :lol: :lol: :lol: )..ама от както дойдох тук в Англия съм спрял щото си нямат никакви отбори и въобще за тях баскета не е спорт :cry: :cry: ...много тъжно...Хубавото е че в радиус от 100км няма никой на моята възраст който да може да ме бие...лошото е че май на никой не му пука за тва![b]

Cyberdyne_101
04-13-2005, 11:03
Не съм спортувал, не спортувам и не смятам да спортувам 8)

П.П. Абе тая тема е от ноември :shock: Чак сега видях

Tedi_sheep
04-13-2005, 11:06
Da,sportna strelba-profesionalno.Dyrja na tqloto si.NO spored men SYM leko ZAKRYGLENA!Tqloto i sportyt sa mnogo vajni!Ne moje taka da se zanimarqvat !I horata da si kazvan oneq repliki deto ti gi be6e nAPISAL!Ne mi se citira!Sorry 4e pi6a na latinica no byrzam!4ao i vqrvaite mi sportyt e edno ot nai-vajnite i pylnocenni ne6a v jivota!U4i vi na disciplina i otgovornot!U4ite da byde6 ambiciozen i da moje6 da si nad ostanalite!Dava ti po dylig i hubav jivot!NAi-vajnoto-Zdrave!Tova e ot men.4ao

kaka_lara
04-13-2005, 11:29
v momenta ne treniram trenirala sum edno vreme leka atletika a do minalata se bqh zapalila strashno mnogo po pluvaneto strahoten sport no naistina mnogo mi idwa ot razni angajimenti i kandidat studentski kampanii nqmam da otdelq 2 dni ot sedmicata da pluvam i mi e mnogo kofti hodq ako otida 1-2 puti v meseca ste e dobre sled izpitite ste mislq po seriozno za pluwaneto nqmash na ideia kolko mi lipsva i kolko mi e tyrsene no... nqma na4in vuz-a mi e po vajen

Bimper-ska
04-13-2005, 21:59
Mrazq da se natovarvam fizi4eski, zatova ne sportuvam. Oba4e koleloto si go karam redovno. A nai-qkiq sport spored mene sa vsi4kite ne6ta, koito te karat da misli6 - 6ah, matematika ako 6te6...Daje CS ponqkoga, no zavisi ot drugite v otbora.

karamel4eto`m
04-13-2005, 22:14
plkluvane pet godini profesionalno i sega hodq samo za moi trenirovki kolkiot da ne se otpuskam basket igraq su6to mno ma samo vurzano 6ah sum trenirul su6o profesionalno t nqkude 5 kals do sega smisul pak do predi godina dve i kut se zamislq tva e ob6to vzeto ! i bilqrd otvrmenavreme igraq !

Gadi
04-14-2005, 10:08
Аз обужавам да спортувам, но сега доста съм се отпуснала... :? Сега таман мисля пак да се записвам на плуване...ама аз си харесвам тялото каквото ми е сега, но просто искам да си го поддържам такова! :D
Иначе от 6 годишна карам ски и съм била на много състезания по Банско общо взето(сяка зима съм там и карам, то направо Банско ми е вече като 2-ри дом); от 6 годишна и плувам и също съм ходила по състезания; от 2 години ходя на езда и е супер яко; тренирах и тенис 1 година, но се отказах!; също така ходех и на народни танци(може да звучи тъпо, но е страхотно и мн. трудно); баскетбол тренирах като бях 4-ти клас, но само толкова (сега съм 9-ти)...също така обичам да ходя да играя боулинг или да карам картинг; до края на миналата година ходех и на страйкбол (като пейнтбол ама със съчми) и беше супер купон, но вече и там не ходя :cry: ...казвам ви...много съм се отпуснала! Ама сега лятото ще се оправя!
Питаш за хората над 45 год. възраст? Аз мисля че при тях е направо задължително да се поддържат във форма и да имат стегнато тяло:!: ...майка ми например е малко над 45 и редовно си спортува жената, ходи си на фитнес и си е готина мацка... :lol:


Мислите ли като мен, че физическата култура на българина постепенно се свива, свива, замъглена от предразсъдъци, докато накрая почти я забравим и с неохота ще казваме "Хах, глупак, за какво ти е секси тяло?", "дре'е ми на х** че не съм като бате Арнолд, нали съм червив от мангизи!!" :?:

Аз не мисля така... :roll: доста българи продължават да спортуват...почти всичките хора около мен са така! А и не мисля че има хора които да харесват разпуснатото си тлъсто туловище и да си казват "Ми ко ми пука...за кво ми е секси тяло" :shock: ! Всеки иска да има перфектно тяло...или поне според мен! :roll: