PDA

View Full Version : КАМПАНИЯ АНТИ-ЛАТИНИЦА



moviemaker
12-01-2004, 15:11
Защо толкова ви мързи да пишете на кирилица...неграмотни ли сте какви сте (не искам да обидя никой) Толкова ли ви е трудно да си инсталирате един BG PHONETIC ??? Осъзнайте се ... :evil:


http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика - пишете на КИРИЛИЦА !


P.S. - Има линк за BG PHONETIC подписа ми ... Благодаря ...

DeaTHroW-ReC_F
12-01-2004, 17:35
уеуееее....де*а абсолютно прав си..от как се помна не съм писала на онова гнусното наречено латиница....... аз предлагам сички си сложиме линкове в подписите... :wink:

B_i_G
12-01-2004, 17:40
abe moviemaker ne razbra li 4e nqmam kirilica na klavieturata.......

AMG-to
12-01-2004, 17:43
suglasen sum i az sumz a kirilici prosto za sega nqma na4in 6too se zanimivai i s dr ne6ta i mi trebe da e na latinica pc-to

©@|)@|\/|@®73®1
12-01-2004, 17:48
Защо толкова ви мързи да пишете на кирилица...неграмотни ли сте какви сте (не искам да обидя никой) Толкова ли ви е трудно да си инсталирате един BG PHONETIC ??? Осъзнайте се ... :evil:


http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика - пишете на КИРИЛИЦА !


P.S. - Има линк за BG PHONETIC подписа ми ... Благодаря ...

Пълна подкрепа! Евала! И аз съм мисли да го правя, оба4е мисля,4е няма да има ефект и затова не съм поемал таз инициятива. И аз се старая да пи6а на кирилица, оба4е ако пи6а от Linux и не е кирилизиран не мога, пък и понякога когато бързам пи6а на латиница, щото е по-бързо.

БЪЛГАРИЯ РУЛЗЗЗЗ!!!

teddy_bear
12-01-2004, 17:51
Men me murazi da gledam v klavishite kakvi bukvi pisha!Sviknala sam na latinica i pisha burzo ,bez da gledam.I Ako trqbva da pisha na kirilica shte mi otneme mn vreme!A i mislq pove4eto koito 4atqt i se izobshto se zanimavat po nqkakuv na4in s e-net sa sviknali da pishat na latinica ,a na krilica im e mn Shit.....A i vseki put shtom trqbva da pisha v foruma i da trqbva da si smenqm na kirilica.....az ne pravq samo tova...az 4atq i razglejdam saitove i kakvo li oshte ne ,Na tebe kakuv ti e problema???Po-bavno 4etesh na latinica ili kakvo?Ako e taka zasrami se !Sestra mi e na 4 godini i 9 mesetza i 4ete glatko na kirilica i Na LATINICA,a dori ne e u4ila nukvite...a b c.... :roll:
A i oshte neshto horata koito ne sa v Bg kak shte vijdat kakvo pishem ako e samo na kirlica??Zamisli se i za tova i ne stavai egoist! :idea:

12-01-2004, 17:52
Това е Български Форум напълно съгласен

moviemaker
12-01-2004, 18:24
Men me murazi da gledam v klavishite kakvi bukvi pisha!Sviknala sam na latinica i pisha burzo ,bez da gledam.I Ako trqbva da pisha na kirilica shte mi otneme mn vreme!A i mislq pove4eto koito 4atqt i se izobshto se zanimavat po nqkakuv na4in s e-net sa sviknali da pishat na latinica ,a na krilica im e mn Shit.....A i vseki put shtom trqbva da pisha v foruma i da trqbva da si smenqm na kirilica.....az ne pravq samo tova...az 4atq i razglejdam saitove i kakvo li oshte ne ,Na tebe kakuv ti e problema???Po-bavno 4etesh na latinica ili kakvo?Ako e taka zasrami se !Sestra mi e na 4 godini i 9 mesetza i 4ete glatko na kirilica i Na LATINICA,a dori ne e u4ila nukvite...a b c.... :roll:
A i oshte neshto horata koito ne sa v Bg kak shte vijdat kakvo pishem ako e samo na kirlica??Zamisli se i za tova i ne stavai egoist! :idea:

Значи Teddy Bear ... когато си инсталираш BG PHONETIC ... ще имаш българските букви на местото на латиница и ще си отговарят ... "F" ще ти е "Ф" , "R" ще ти е "Р" и така нататък...така че кирилицате не е SHIT ... с BG PHONETIC *линка в подписа ми...се пиша на кирилица точно толкова бързо колкото на латиница*

Ми знаеш ли къв ми е проблема ... ДРАЗНЯ се когато чета SKAPANATA LATINICA .... За какво да се засрамя , че искам да си чета СОБСТВЕНИЯ език ли ... ???

А ако хората от чужбина не виждат кирилица , няма да влизат тук изобщо ...

Dobrina
12-01-2004, 18:56
Съгласна съм, че е по-добре да се пише на кирилица
И аз по едно време си карах на латиница, но няма смисъл - по-пригледно е когато пишем на кирилица, а пък не е кой знае колко трудно. Като научиш десетопръстната система на латиницата, можеш да пишеш и на кирилица почти със същата скорост. Мисля че усилието си заслужава.
Но за мен латиницата не е най-големия проблем. Повече ме дразни това, че страшно много хора са неграмотни, правят елементарни грешки! И също така някои не смятат, че трябва да разделят изреченията и мислите си с препинателни знаци - точки, например. Понякога можеш да прочетеш цяло съобщение, заемащо близо страница, което се състои от едно "изречение". Кажете, това не е ли простотия?
Някак си свикнах, че рядко се случва някой да знае културата на писането на компютър: след препинателния знак се слага интервал, пред него - не!
Извинявайте, поувлякох се...

Dobrina
12-01-2004, 18:57
Съгласна съм, че е по-добре да се пише на кирилица
И аз по едно време си карах на латиница, но няма смисъл - по-пригледно е когато пишем на кирилица, а пък не е кой знае колко трудно. Като научиш десетопръстната система на латиницата, можеш да пишеш и на кирилица почти със същата скорост. Мисля че усилието си заслужава.
Но за мен латиницата не е най-големия проблем. Повече ме дразни това, че страшно много хора са неграмотни, правят елементарни грешки! И също така някои не смятат, че трябва да разделят изреченията и мислите си с препинателни знаци - точки, например. Понякога можеш да прочетеш цяло съобщение, заемащо близо страница, което се състои от едно "изречение". Кажете, това не е ли простотия?
Някак си свикнах, че рядко се случва някой да знае културата на писането на компютър: след препинателния знак се слага интервал, пред него - не!
Извинявайте, поувлякох се...

DeaTHroW-ReC_F
12-01-2004, 19:09
Men me murazi da gledam v klavishite kakvi bukvi pisha!Sviknala sam na latinica i pisha burzo ,bez da gledam.I Ako trqbva da pisha na kirilica shte mi otneme mn vreme!A i mislq pove4eto koito 4atqt i se izobshto se zanimavat po nqkakuv na4in s e-net sa sviknali da pishat na latinica ,a na krilica im e mn Shit.....A i vseki put shtom trqbva da pisha v foruma i da trqbva da si smenqm na kirilica.....az ne pravq samo tova...az 4atq i razglejdam saitove i kakvo li oshte ne ,Na tebe kakuv ti e problema???Po-bavno 4etesh na latinica ili kakvo?Ako e taka zasrami se !Sestra mi e na 4 godini i 9 mesetza i 4ete glatko na kirilica i Na LATINICA,a dori ne e u4ila nukvite...a b c.... :roll:
A i oshte neshto horata koito ne sa v Bg kak shte vijdat kakvo pishem ako e samo na kirlica??Zamisli se i za tova i ne stavai egoist! :idea:
аз пък мисля...че на тези дет .....чатат им е сравнително лесно и на бг да пишат...щото се пак и BP съществува...то е удобно...само 2-3 букви се разминават...

C-I-A-R-A
12-01-2004, 19:23
хммм....

techCandy
12-01-2004, 19:36
of are pak gluposti 6e si pi6em
nqkoi hora kato men ne sa v BG, kak da si instaliram kirilica, kato nito imam vreme nito kompa e moi za da moga da pravq kakvito i da e nastroiki po nego, a o6te pove4e ne znam kyde e cd-to na win-a
da po-dobre e, oba4e kato nqmam vyzmojnost?!?
osven tova, latinicata sy6to e bylgarski, no ne s bylgarski bukvi
da ne bi da pi6a na angliiski ili na nemski ili na kakvo i da e
osven tova kato ne ti haresvat postovete s latinica ne gi 4eti i tolkova
i o6te ne6to, nqkoi hora vlizat ot komputerni zali, v koito nqma instalirana kirilica
nevyzmojno e da nakarete vsi4ki hora da pi6at na kirilica ne razbrahte li

moviemaker
12-01-2004, 19:39
nqkoi hora vlizat ot komputerni zali, v koito nqma instalirana kirilica
nevyzmojno e da nakarete vsi4ki hora da pi6at na kirilica ne razbrahte li

Хаха всеки нормален горе-долу на ниво клуб вече ИМА Кирилица и то ФОНЕТИЧНА ... така ,че това не е оправдание ...

Ами невъзможно е всички,защото винаги ще има някои , които ще си намерят оправдание , че ги мързи да пишат на кирилица ...

Това че си в чужбина също не е оправдание ...примерно slun4ice е в чужбина и тя ,ама пише на кирилица...

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif - Пишете на Кирилица.Българи сте все пак...

teddy_bear
12-01-2004, 20:03
Stiga de!Kato sa v 4ujbina i ne vijdat da ne sa bili vlizali tuk,Mn si gaden\na...znaesh li kolko e kofti da si dale4 i da iskash da si pogovorish s nqkoi na bulgarski!Nai-malkoto za da ne zabravish rodniq si ezik.Imam tova koeto mi napisa-bg phonetic,no mislq ,4e ne spravedlivo da pisha taka ako nqkoi koito nqma kirilica nqma da moje da go pro4ete. :cry: I taka 4etesh sobstveniq ti ezik,k`vo protiv latinicata imash? Tova zvu4i kato shuvinizum!-ne se obijdai,no taka izglejda,moje i da si svesten\na ama....Ne budi egoist. vse pak ne si samo ti tozi\tazi koqto izplzva tozi sait,forum i tn! :roll:

moviemaker
12-01-2004, 20:17
Виж сега ... никой който не може да чете кирилица не влиза тук , защото повече от половината пишат на КИРИЛИЦА ... всеки може да чете кирилица ... в момента REGIONAL SETTINGS на компа ми са нагласени на United Kingdom ... и чета кирилица без проблем ... така,че teddy_bear това не е шувинизиъм ... пиши си на кирилица , всички ще могат да ти четат постовете...

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица ... Българи сте все пак.

teddy_bear
12-01-2004, 20:25
хехехе ама много са ми иэтрити вуквите....ama ne mi se spori i ne mi se kara ili tn s nqkoi.Ne sma oburnali vnimanie na tova koi kak pishe ama shtom kazvash...E nadqvam se da ne pre4a na nqkoi kato pisha na latiina,ako ima vuzrajeniq molq pishete mi li4no i sa opraim problema :mrgreen:

XXX_f
12-01-2004, 20:31
ami kakvoto i da stava az nqma da po4na da pi6a na BG 6toto mn bavno pi6a, a i tezi koito ne sa ot BG i pose6tavat toq forum nemogat da raz4etat mneniqta koito sa napisani na BG :!: :!: :!:

eNigMaTic^
12-01-2004, 20:34
Отначало ми беше трудно да пиша на кирилица, постепенно свикнах и сега съм много щастлива, чде мога да пиша на кирилица без да гледам клавиатурата :wink: Направи го заради форума, но после ще видиш колко е полезно това да пишеш на кирилица.Ако си пишеш някое домашно на ПСто на латиница ли ще го пишеш :?: И все пак и аз чатя, но това не пречи да пиша на кирилица.Никой все още не е умрял от това, нали :idea:

DeaTHroW-ReC_F
12-01-2004, 21:08
Отначало ми беше трудно да пиша на кирилица, постепенно свикнах и сега съм много щастлива, чде мога да пиша на кирилица без да гледам клавиатурата :wink: Направи го заради форума, но после ще видиш колко е полезно това да пишеш на кирилица.Ако си пишеш някое домашно на ПСто на латиница ли ще го пишеш :?: И все пак и аз чатя, но това не пречи да пиша на кирилица.Никой все още не е умрял от това, нали :idea:
е точно така мацка....е тва е човек;) ахаха...кефиш ма...
а

ami kakvoto i da stava az nqma da po4na da pi6a na BG 6toto mn bavno pi6a, a i tezi koito ne sa ot BG i pose6tavat toq forum nemogat da raz4etat mneniqta koito sa napisani na BG
тогава,както казва муувимейкър.........то поечето кат пишем на кирилица..то се обезмисля нашето писане на бг...щото....другите от другите държави не го чели..ми дай ся сички да почнем пишем на латиница..... и си ебао мамата у българския форум:) :shock: стига да имаш желание....винаги можеш да постигнеш нещо,а в този случай...решението му не е много трудно..

12-01-2004, 22:30
of are pak gluposti 6e si pi6em
nqkoi hora kato men ne sa v BG, kak da si instaliram kirilica, kato nito imam vreme nito kompa e moi za da moga da pravq kakvito i da e nastroiki po nego, a o6te pove4e ne znam kyde e cd-to na win-a
da po-dobre e, oba4e kato nqmam vyzmojnost?!?
osven tova, latinicata sy6to e bylgarski, no ne s bylgarski bukvi
da ne bi da pi6a na angliiski ili na nemski ili na kakvo i da e
osven tova kato ne ti haresvat postovete s latinica ne gi 4eti i tolkova
i o6te ne6to, nqkoi hora vlizat ot komputerni zali, v koito nqma instalirana kirilica
nevyzmojno e da nakarete vsi4ki hora da pi6at na kirilica ne razbrahte li

da mnogo sum saglasna - pri men e podobna situaciqta!

moviemaker
12-02-2004, 13:10
ami kakvoto i da stava az nqma da po4na da pi6a na BG 6toto mn bavno pi6a, a i tezi koito ne sa ot BG i pose6tavat toq forum nemogat da raz4etat mneniqta koito sa napisani na BG :!: :!: :!:

Значи ХХХ_f , като си изтеглиш BG PHONETIC ще пишеш на кирилица толкова бързо колкото и на латиница (само Ч,Щ,Ш и Ю ще са минимален проблем) ... линк има долу в подписа

Всеки който си направи ENCODING-a на INTERNET EXPLORER на CYRILLIC , ще може да чете латиница... (независимо дали е от България или чужбина)


http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица

Baccara
12-02-2004, 13:25
Включвам се и азкъм призива да се пише само на кирилица!

Вместо да се оплаквате, че нямате кирилица на компютъра по-добре си я инсталирайте!

e_l_i_z_a
12-02-2004, 13:37
LATINCA RulllZ
puk i mn nbavno pi6a na kirilica a ne mi se habqt MBti ot neta za da si teglq taq programka...qqqqqqq
a pak i ko da praqt horata,det ne sa v BG?!?!?!?!!?!?
az bqh 1godina v Korea i znam kvo e taka 4e se prisuedinqvam kum Fire_of_satan i Kittie_ !!! :evil:

Dance_princess
12-02-2004, 13:43
В началото и аз пишех на латиница, но след това реших да ползвам кирилицата. Докато свикна ми беше трудничко, спрявах се доста по бавно, но вече свикнах и не ми е проблем. Даже предпочитам да пиша така, защото ми се струва по-прегледно, по-лесно ми е да го чета.
Единствено понякога ми става кофти, ако не съм сигурна в правописа и пунктуацията или пък направя някоя глупава грешка по невнимание, но нали точно така човек се научава да пише правилно.


Направи го заради форума, но после ще видиш колко е полезно това да пишеш на кирилица.Ако си пишеш някое домашно на ПСто на латиница ли ще го пишеш

Наистина това, че пиша бързо на кирилица ми е от голяма полза и за много други неща :wink:

moviemaker
12-02-2004, 14:35
LATINCA RulllZ
puk i mn nbavno pi6a na kirilica a ne mi se habqt MBti ot neta za da si teglq taq programka...qqqqqqq
a pak i ko da praqt horata,det ne sa v BG?!?!?!?!!?!?
az bqh 1godina v Korea i znam kvo e taka 4e se prisuedinqvam kum Fire_of_satan i Kittie_ !!! :evil:

Ами ... програмата е 20 килобайта ... надали ще ти навреди много ... бати тъпото оправдание ...

вече няколко пъти казах за хората в чужбина,ама вие се правите на тъпи и все го повтаряте ...

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица ... Българи сте все пак.

teddy_bear
12-02-2004, 18:52
neshto mi se e bugnala foneti4nata...a i ne moga da q instaliram....sorry naistina imah jelanieto da zapo4na na kirilica.... :roll:

12-02-2004, 18:53
neshto mi se e bugnala foneti4nata...a i ne moga da q instaliram....sorry naistina imah jelanieto da zapo4na na kirilica.... :roll:

Какво не можеш да и инсталираш немога да разбера ? аре ве толкова ли е сложно да пишете на кирилица ?

moviemaker
12-02-2004, 19:30
neshto mi se e bugnala foneti4nata...a i ne moga da q instaliram....sorry naistina imah jelanieto da zapo4na na kirilica.... :roll:

Teddy_bear отиди в http://www.data.bg напиши BG PHONETIC и ще ти излязат достатъчно резултати ... все един ще стане


http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица ... Българи сте все пак.

©@|)@|\/|@®73®1
12-02-2004, 19:35
хаха хора и аз имах проблем с бавното писане на БГ, оба4е знаете ли ко напраих? ка4их си Flex Type и си направих своя БГ Фонетика, така 4е сега на латинските букви отговарят съответните БГ букви, но така както аз искам, а не както по принцип е BG Phonetic на Flex Type, така 4е не се оправдавайте, 4е пи6ете бавно - просто ви мързи да си го направите или може би не знаете. Ама то и с нормалното БГ се свиква, стига да има6 желание. Айде със здраве!

moviemaker
12-02-2004, 19:51
©@|)@|\/|@®73®1 , тази кирилица BG PHONETIC е същата ... латинските букви съответстват на българските

F :arrow: Ф
G :arrow: Г
R :arrow: Р
S :arrow: С

и т.н. ... така че прав си ... бавното писане не е оправдание .. просто са мързели ...

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица ... Българи сте все пак.

Грахче
12-02-2004, 20:33
Никога не съм чела мнения написани на лат. по-дълги от два три реда и смятам така и да си остане. Е, съжалявам, но нямам намерени да си развалям очите заради някой си капризен юзър. Те хората са си го каза - поискаш ли нещо, винаги може да намериш начин да го направиш, нямаш ли желание - намираш си оправдание...

http://free.hit.bg/ladyofthelake/cirillic.gif

DeaTHroW-ReC_F
12-02-2004, 20:35
©@|)@|\/|@®73®1 , тази кирилица BG PHONETIC е същата ... латинските букви съответстват на българските

F :arrow: Ф
G :arrow: Г
R :arrow: Р
S :arrow: С

и т.н. ... така че прав си ... бавното писане не е оправдание .. просто са мързели ...

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица ... Българи сте все пак.
абсолютно..и аз тва им казвам...и аз пиша на ВР...по удобно е..и е много по-красиво....има само две три букви дет се разминават...
w :arrow: в
q :arrow: я
\ :arrow: ю
j :arrow: й
v :arrow: ж
[ :arrow: ш
и ...
] :arrow: щ...
аааа и..
` :arrow: ч
ух забравих....
u :arrow: у ,
y :arrow: ъ
уеуе майко колко сложно..

Devilsplaymate
12-03-2004, 09:14
abe moga i na kirlica da pi6a ama mi e po trydno..

12-03-2004, 09:15
Който не пише на кирлица да го духа !!!

©@|)@|\/|@®73®1
12-03-2004, 09:24
©@|)@|\/|@®73®1 , тази кирилица BG PHONETIC е същата ... латинските букви съответстват на българските

F :arrow: Ф
G :arrow: Г
R :arrow: Р
S :arrow: С

и т.н. ... така че прав си ... бавното писане не е оправдание .. просто са мързели ...

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица ... Българи сте все пак.

знам, аз имах впредвид, 4е заради някои разминавания си направих моя. Например:
на BG Phonetic W :arrow: В, а при мен V :arrow: В и съм си го направил да ми е удобно, щото ина4е наистина трее време се свикне

Crazy*4_Usher
12-03-2004, 10:11
I az sum za pisaneto na kirilica! Oba4e sega kato si instalirah windows-a nanovo i ne sum si opravila kirilicata...t.e. imam, no vse mi izlizat nqkvi drugi bukvi...be ne moga da obqsnq, no sum ZA. Az vinagi pi6a na kirilica, no sega nqmam izbor.

©@|)@|\/|@®73®1
12-03-2004, 10:57
I az sum za pisaneto na kirilica! Oba4e sega kato si instalirah windows-a nanovo i ne sum si opravila kirilicata...t.e. imam, no vse mi izlizat nqkvi drugi bukvi...be ne moga da obqsnq, no sum ZA. Az vinagi pi6a na kirilica, no sega nqmam izbor.

еми тогаа си оправи кирилицата или викни някой дето разбира пове4е от теб да я оправи и дотогава не пи6и с латински букви, 4е си за кирилицата, щото е сме6но ;) Базикам се, хубаво е 4е уважава6 езика си - говори добре за теб, дано скоро се оправи6 и кирилизираните станем с 1 пове4е :)

12-03-2004, 15:35
grah4e s cqloto mi uvajenie, no trqbva da e ne ``Е, съжалявам, но нямам намерени да си развалям очите заради някой си капризен юзър.`` ,
a

`No nqmam namerenie da si razvalqm kapriznite ochi zaradi nqkoi user.`

amy lee
12-03-2004, 15:57
vie ne razbrahte li 4e tova ne moje da stane?!ima hora vuv 4ujbina i nqkoi be6e kazal 4e kato ne mogat da 4etat kirilica nqma da vlizat tuka.emi izvinqvaite mnogo oba4e ne mojete da im zabranite da vlizat.prosto ne stava.dobre,da re4em 4e mogat da si instalirat kirilica(vapreki 4e nqkoi kategori4no ne mogat,no tova ne zna4i 4e ne iskat).oba4e ima hora koito vse pak pi6at ot klubove vav koito NQMA kirilica.i ne mogat da q instalirat,i sledovatelno ne mogat da pi6at na kirilica

DiEsEl_GiRl4eTo
12-03-2004, 16:04
E, dobre de, vseki ima pravo da si pishe kakto si iska v kraina smetka! Shtom na nqkoi ne mu haresvat mneniqta na kirilica ili latinica, prosto da ne gi chetat. Nikoi ne gi zadyljava. Kakto i nikoi ne moje da zadylji nqkoi na kakvo da pishe. Shto se otnasq do tova za tezi, koito ne jiveqt v bg ili pyk tezi, koito pishat ot klubove, veche se kaza dostatychno, zatova nqma da se povtarqm.

DeaTHroW-ReC_F
12-03-2004, 16:15
ми аз пък се отказвам да чета мненията на латиница..и без тъй..потребителите(които ги дават...само повечето де не сичките...) не са ми грабнали окоото с нещо..

moviemaker
12-03-2004, 16:16
Може да стане (със съвсем малки изключения)
Пример
Aia - India - Пише на кирилица
slun4ice - Germany - и тя пише на кирилица

Така,че понякога това оправдание чужбина не върви ...

И аз вече теми по-дълги от 4-5 реда на латиница няма да чета
Няма да си развалям "капризните" очи заради някой мързелив юзър

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица ... Българи сте все пак.

amy lee
12-03-2004, 16:22
moviemaker,добре,този път пи6а на кирилица.сега доволен ли си?ти сам го каза:"понякога"тоест-не винаги!!!!!!!за6тото както казах има хора които не могат да си инсталират кирилица дори и да искат.а какво 6те ми каже6 за тези които пи6ат от клубове,а?????????????

moviemaker
12-03-2004, 16:29
amy lee , вече във всеки горе-долу сносен клуб има Кирилица и то фонетична ..


http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица

amy lee
12-03-2004, 16:37
amy lee , вече във всеки горе-долу сносен клуб има Кирилица и то фонетична ..


http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилицае не е то4но във всеки.все о6те има клубове в които няма

moviemaker
12-03-2004, 16:41
[quote=moviemaker]amy lee , вече във всеки горе-долу сносен клуб има Кирилица и то фонетична ..
е не е то4но във всеки.все о6те има клубове в които няма

Ами ако посещаваш клуб с 6-7 компа - някой квартален смешен клуб - права си - няма !

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица

amy lee
12-03-2004, 16:45
[quote=moviemaker]amy lee , вече във всеки горе-долу сносен клуб има Кирилица и то фонетична ..
е не е то4но във всеки.все о6те има клубове в които няма

Ами ако посещаваш клуб с 6-7 компа - някой квартален смешен клуб - права си - няма !

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилицае не е много уместно то4но мене да дава6 за пример

moviemaker
12-03-2004, 16:48
[quote=amy lee][quote=moviemaker]amy lee , вече във всеки горе-долу сносен клуб има Кирилица и то фонетична ..
е не е то4но във всеки.все о6те има клубове в които няма

Ами ако посещаваш клуб с 6-7 компа - някой квартален смешен клуб - права си - няма !

е не е много уместно то4но мене да дава6 за пример

Имах предвид по принцип , а не точно теб ...

http://free.bol.bg/moviemaker/flag.gif Уважавайте езика си ... Пишете на Кирилица

12-03-2004, 19:48
i dori i da e v nqkav zabutan net club - kakvo ot tova! dai da smenim mestata kadeto poseshtavame samo za da ti e na teb kef da 4etesh na kirilica! CHUI SE!

moviemaker
12-03-2004, 20:23
i dori i da e v nqkav zabutan net club - kakvo ot tova! dai da smenim mestata kadeto poseshtavame samo za da ti e na teb kef da 4etesh na kirilica! CHUI SE!

Не казвам това ... казвам,че това не е оправдание , а ти преди да се заяждаш прочети внимателно за какво става дума ....

B_i_G
12-03-2004, 20:26
na latinica e po qko......

little_black_dress
12-05-2004, 14:40
Men me murazi da gledam v klavishite kakvi bukvi pisha!Sviknala sam na latinica i pisha burzo ,bez da gledam.I Ako trqbva da pisha na kirilica shte mi otneme mn vreme!A i mislq pove4eto koito 4atqt i se izobshto se zanimavat po nqkakuv na4in s e-net sa sviknali da pishat na latinica ,a na krilica im e mn Shit.....A i vseki put shtom trqbva da pisha v foruma i da trqbva da si smenqm na kirilica.....az ne pravq samo tova...az 4atq i razglejdam saitove i kakvo li oshte ne ,Na tebe kakuv ti e problema???Po-bavno 4etesh na latinica ili kakvo?Ako e taka zasrami se !Sestra mi e na 4 godini i 9 mesetza i 4ete glatko na kirilica i Na LATINICA,a dori ne e u4ila nukvite...a b c.... :roll:
A i oshte neshto horata koito ne sa v Bg kak shte vijdat kakvo pishem ako e samo na kirlica??Zamisli se i za tova i ne stavai egoist! :idea:

Значи Teddy Bear ... когато си инсталираш BG PHONETIC ... ще имаш българските букви на местото на латиница и ще си отговарят ... "F" ще ти е "Ф" , "R" ще ти е "Р" и така нататък...така че кирилицате не е SHIT ... с BG PHONETIC *линка в подписа ми...се пиша на кирилица точно толкова бързо колкото на латиница*

Ми знаеш ли къв ми е проблема ... ДРАЗНЯ се когато чета SKAPANATA LATINICA .... За какво да се засрамя , че искам да си чета СОБСТВЕНИЯ език ли ... ???

А ако хората от чужбина не виждат кирилица , няма да влизат тук изобщо ...
Засрамих се!От днес започвам да пиша на кирилица. :oops:

Cyberdyne_101
12-05-2004, 15:28
Айде стига сте се карали :evil: :evil: Да поставим нещата така: който има техническа възможност и се чувства БЪЛГАРИН нека пише на родния език. Стига с тва тъпо оправдание "на латиница е по-лесно и по- яко" Не мислите ли че Българският език заслужава уважение и като не пишете на кирилица го скверните,а оттам обиждате и себе си . В наше време останаха толкова малко ценности. Хайде да запазим поне езика си :wink: :wink: ....

А за останалите нямащи възможност:
Ако не можете на кирилица-не се косете. Разбирам че вас обстоятелствата ви принуждават.
Но останалите нищо не ги оправдава :!: :!:
П.П. Нека някой ми прати сайт със снимка на трибагреника, че нещо не мога да намеря сам :oops: :oops:

12-05-2004, 15:48
Не мога да разбера какво сте се заръбали с тази кирилица всички.Много пушек за нищо.Всеки гледа да се пише ма кирилица а самия постинг повечето случаи или има грешки или рядко изказва някакво компетентно мнение.Гордеем се с езика си - добре, ама все пак нека всеки е свободен да пише на по удобния за него език! Това е форум и трябва всички да имат право да се изкажат по един или друг начин - било то и на латиница.Пак ще го разберете ама нали сте горделиви българи мнението му ще бъде изтрито.Има толкова неща, с които да се гордеем, нека да не издребняваме и да дадем свобода на всички да пишат на удобния за тях език.Нека всеки сам за себе си реши дали е горд с азбуката си и дали иска да пише на нея.

П.С. ОСТАВЕТЕ ИЗБОРА ДА НАПРАВИ ВСЕКИ ОТДЕЛЕН ПОТРЕБИТЕЛ - НЕ ГО ПРАВЕТЕ ВМЕСТО НЕГО. НЕ ОТНЕМАЙТЕ СВОБОДАТА НА СЛОВОТО!!! :evil:

Cyberdyne_101
12-05-2004, 16:00
Ахахах Гост ти наистина си бил мноо зле.... Ако родния ти език за теб е "нищо" и "издребняване"..... аз просто съм БЕЗ КОМЕНТАР :evil: :evil: :evil:

Josefinne
12-05-2004, 20:28
Aз когато започнах , да пиша и въобще се докоснах до това нещо наречено клавиятура ме научиха първо на латиница. макар и с фонетика си има някои знаци, които са различни. На мен ми е по-кофти, да пиша с грешки и да чета писания пълни с грешки отколкото да чета латиница. Наистина е по-приятно за окото, да чете кирилица, но не можем да задължаваме никой да пише на нея. Все пак тук влизаме не толкова да работим, колкото да се забавляваме и да ни е приятно. Нали така? Нека направим този форум приятно място и не се обиждаме взаимно. Пък който не го марзи, като мен например, да се научи, да пише на кирлица , нека го направи. така ще направм форума по-български :D

united_colors
12-05-2004, 20:42
Spored men vseki da pi6e na kvoto si iska, az na latinica pi6a 75 znaka v minuta a na kirilica po 20 ;)
+ tova imam pove4e rabora na latinica niama da natiskam prez 2 sec alt+ctrl
Marzi me- moje bi!
MOIA SI RABOTA 8)

Cyberdyne_101
12-05-2004, 20:55
Aз когато започнах , да пиша и въобще се докоснах до това нещо наречено клавиятура ме научиха първо на латиница. макар и с фонетика си има някои знаци, които са различни. На мен ми е по-кофти, да пиша с грешки и да чета писания пълни с грешки отколкото да чета латиница. Наистина е по-приятно за окото, да чете кирилица, но не можем да задължаваме никой да пише на нея. Все пак тук влизаме не толкова да работим, колкото да се забавляваме и да ни е приятно. Нали така? Нека направим този форум приятно място и не се обиждаме взаимно. Пък който не го марзи, като мен например, да се научи, да пише на кирлица , нека го направи. така ще направм форума по-български :D

Аз по-горе бях малко грубичък(бях ядосан като го писах) :)
Мисля че това мнение е балансирано между двете страни... :D
И наистина е много правилно :D :D Който иска-добре, който не иска- то си е за него :D :D

©@|)@|\/|@®73®1
12-05-2004, 21:06
....от4аян съм... на някои хора не им пука въобще,4е не проявяват и грам уважение към езика ни,заслужил мн пове4е. Секи си намира оправдяние или просто си признава,4е го е мързел. Явно мързела е по-голям от любовта им към родина и език, мн жалко за тях... Но това е въпрос на възпитание, на вътре6на налгласа, никой не може да те накара да го прави6. Ло6ото е,4е после такива хора ги изкарват най-големите патриоти и мислещи за БГ.

http://store2.data.bg/lorda/Avatars/3d%20flag%20Bulgaria.gif

Murderdoll
12-05-2004, 21:09
хахааххаах о боже..тряя сте мн зле
да казвате че е проява на патриотизъм
да пишеш с Бг букви :roll: :roll: :roll: ебахти и
патриотизъма...
аз примерно не съм изобщо патриотка(хаха)
ама пак пиша на латиница...защо ли..ми
щото така се чете по-лесно :lol: :lol: :lol: :P

Fallen_angel
12-05-2004, 21:14
Извинявам се много, ама вече ставате смешни...4 страници изписани със едно и също нещо!Добре де, живеем в свободна страна, нали така :arrow: всека да си пише както си му харесва!Хората не са длъжни да се съобразяват с "капризните" очи на някой хора!И супер смешно ми става като прочета нещо от сорта:
...и се чувства БЪЛГАРИН нека пише на родния език. Стига с тва тъпо оправдание "на латиница е по-лесно и по- яко" Не мислите ли че Българският език заслужава уважение и като не пишете на кирилица го скверните,а оттам обиждате и себе си .
и какво искаш да кажеш с това, 4e kato pi6a na latinica ne pi6a na bulgarski taka li?!?!?!?Извинявай много, ама ако пишеш на латиница съвсем не означава, че не пишеш на български!!!Не е ли така?!?!?Всеки да си пише както си иска!Хората не са длъжни да се съoбразяват с вашите претенции и капризи!Вие като не искате не четете мненията им-проблема си е единствено ваш!

Cyberdyne_101
12-06-2004, 18:06
....от4аян съм... на някои хора не им пука въобще,4е не проявяват и грам уважение към езика ни,заслужил мн пове4е. Секи си намира оправдяние или просто си признава,4е го е мързел. Явно мързела е по-голям от любовта им към родина и език, мн жалко за тях... Но това е въпрос на възпитание, на вътре6на налгласа, никой не може да те накара да го прави6. Ло6ото е,4е после такива хора ги изкарват най-големите патриоти и мислещи за БГ.

Първо да уточня, под "български" всички се сещат, че говория за кирилица( то е ясно че пишем на български, макар и с латински букви). Просто грешно употребих думата.
И ощв нещо(което вече писах). Който иска-да пише на кирилица който не иска- ми то си е за него :!:
Доволни ли сте вече всички :?: :?:
Нямам какво повече да добавя....

bulgarche
12-08-2004, 06:33
Да ве всички са т*паци и незнаят как да си сложат БГ и за т'ва карат на латинеца, ама са в България и трябва от уважение да пишат на БГ

rosskata
12-08-2004, 09:29
:evil: Значи... Аз съм твърдо против латиницата... Няма да говоря за уважение км езика, въпреки че споделям тва мнение- вие явно не го разбирате така. А ще говоря за нормални и ненормални неща....

НОРМАЛНО е когато хората пишат на своя език със своята азбука.
8)
НЕНОРМАЛНО е когато хората не искат да го правят, при положение, че нищо не ги спира... :? И не ми се слушат обяснения от рода на "свикнал съм на латиница... :shock: Аз също не мога да ползвам българската клавиатура и затва пиша на фонетична. За тези, чийто малки мозъчета още на са проумели- натискаш латинската буквичка, и ХОП- излиза на кирилица... Сложно,а? :x Малиии, много зле работата...

Няма нищо нормално в това да се пише на латиница и НЕ Е въпрос на личен избор... На мен може да ми е кеф с китайски йероглифи да пиша, но ще ме разбирате ли вие??? :evil:

LiNkiN4eTo
12-08-2004, 19:00
kvo zna4enie ima :roll:

bulgarche
12-08-2004, 22:33
Оставете ги тея... ибаси хората, те дори не уваават езикаа си, и неразбират на къде ще ни отведе латинеца (няма да е на добре)

12-08-2004, 22:47
a bre samo neznam koi e prostii?
i KOI GO PRAI NA PROBLEM KAK DA SE PISHE?
NE LI Li4NO PRAWO KOI KAK ISKA TAKA DA SI PISHE
KAT NE TE KEFI
NEMA DA PISHESH WE NIKOI NE OPRQL PISTOLET NA 4ELOTO TI I DA KAZWA KAK DA PISHESH!

HEHE A ZA TOWA DALI UWAJAVASH EZIKA SI...
AZ GO UWAJAWAM
AMA ZA JALOST WUW 99% OT PROGRAMITE NE MI WURSHI RABOTO TOZI EZI I PO TO4NO KIRILICATA! ZA KAKWO SAMO DA SMEQNM BUTONITE?

A BRE NEMATE SI RABOTA..i SAMO GLUPoSTI RAZISKWATE...(AKO TOWA SE NARI4A RAZIKSWANE
A TAM I ZA pATRIOTITE DET SA PiSALI
A BRE DECA VIE ZNAETELI KAKWO ZNA4I TAZI DUMA ZA DA Q UPOTREBQWATE?

:?: :?: :?:

bibonda
12-09-2004, 04:37
ако щеш вярвай, ама като прочетох и това тук най-накрая реших и си сложих! аз преди никога не съм писала на кирилица :) не е трудно бе, просто трябва малко време да се свикне. аз даже незнаех от къде да си сваля ама едни българи (тук в сащ) ми казаха от къде :) аз даже се радвам, защото все по рядко и по рядко пиша на български!
не 4е има колко голямо зна4ение кои как пише! пак се 4ете както и да е написано!!!

Crazy*4_Usher
12-09-2004, 04:47
Оправих се с кирилицата. :D

DeaTHroW-ReC_F
12-09-2004, 08:53
bibonda,Crazy*4_Usher е...смело напред :wink:

bulgarche
12-09-2004, 12:20
Хорцата започнаха да се оправят :P

toTaLy_Me_F
12-15-2004, 14:55
добре де,кво значение има кои как пише?негова си работа.или като не е на кирилица не е мнение ли???и нали пак е на български :twisted: така че не знам къде ви е проблема :roll: иначе и аз съм за кирилицата ама сега на които както му е кеф.на мене ми е се тая кои как пише.Грахче извиняваи ама...как ще си развалиш очите от латиницата :P като имаш англииски едва ли учебника е написан на кирилица :)

toTaLy_Me_F
12-15-2004, 14:57
добре де,кво значение има кои как пише?негова си работа.или като не е на кирилица не е мнение ли???и нали пак е на български :twisted: така че не знам къде ви е проблема :roll: иначе и аз съм за кирилицата ама сега на които както му е кеф.на мене ми е се тая кои как пише.Грахче извиняваи ама...как ще си развалиш очите от латиницата :P като имаш англииски едва ли учебника е написан на кирилица :)

Грахче
12-16-2004, 08:35
добре де,кво значение има кои как пише?негова си работа.или като не е на кирилица не е мнение ли???и нали пак е на български :twisted: така че не знам къде ви е проблема :roll: иначе и аз съм за кирилицата ама сега на които както му е кеф.на мене ми е се тая кои как пише.Грахче извиняваи ама...как ще си развалиш очите от латиницата :P като имаш англииски едва ли учебника е написан на кирилица :)


Тц, колко сме заядливи всички, нали :) Хех...

ами да, развалят ти се очите,защото се напрягат като четат букви на лат., ако не си забелязвала един пост на лат. се чете двоино по-бързо кир. А не се връщаш по сто пъти да дочетеш, нито се втренчваш и пулиш на поста, да го разшрифроваш:evil:

hahavteen
01-03-2005, 00:06
примерно slun4ice е в чужбина и тя ,ама пише на кирилица...

Pi6eh na kirilica za malko ama me domurzia da pi6a purvo vsi4ko v abv.bg,da prevejdam na kirilica,da kopiram i 4ak togava da postvam tyka! :? Sujaliavam ama kompiytura ne e moi i ne moga da svaliam absoliytno ni6to osven tva data.bg ne mi se otvaria! :roll:

Satanas_daughter
01-03-2005, 19:50
[quote=moviemaker]примерно slun4ice е в чужбина и тя ,ама пише на кирилица...

i az sum v chujbina i ne mi deistva mnogo mnogo na kirilica

LiNkiN4eTo
01-03-2005, 21:20
na latinica e po - burzo :roll:

BlinDBoY
01-03-2005, 21:26
На кирилица е също толкова бързо със едно натискане на ctrl просто трябва да му свикнеш btw аз никога по форуми не съм писал на латиница !
1.че понякога не се разбира много добре
2.не е подредено
3.някой правят много грешки :wink:

MiRaCuLiXbb
01-03-2005, 21:26
na latinica e po - burzo :roll:
Бързата кучка слепи ги ражда. :D :wink:

Обичам те
02-12-2005, 19:53
na latinica e po - burzo :roll:

Защо ще е по-бързо ? Навсякъде пиша на кирилица...Почнах и в IRC да пиша,и какво да ви кажа мъка...Половината ,с които си чатя,първият им въпрос е "Защо пишеш с тези букви ?",другата половина ми казва "pi6i na latinica,izlizat mi ieroglifi"...Какво му е толкова сложно да пишеш на кирилица...Вярно трябва да сменяш постоянно ICQ,mIRC и т.н. И колко време ти отделя това сменяне,точно 1 сек. ...Дългите постове на латиница не ги чета,освен ако не ги е написал,някой специален за мен човек...Това е един вид някакъв личен протест...Както искате така го приемете...Все пак сме в България...
Това ми заприлича на една песен...В нея се пее ,че всички българи трябвало да умрат...Обаче в дискотеките я пускат и хората се кефят...направо се отвръщавам вече...И брат ми я има и я слуша...Аз като я чуя и ебаси...едно такова кофти ми става...
Малко се отплеснах от темата,но както и да е...
Можете ли да ми кажете ако ние не пишем на кирилица тогава КОЙ ?

foxy_f
02-12-2005, 19:59
I az kato Satanas_daughter sam v 4ujbina i ne moga da otvorq data.bg sorry :( ina4e nqmam ni6to protiv kirilicata

^efas^^
02-13-2005, 10:31
Абсолютно съм за кампанията. Кфи са тия обяснения тряа да си гледам в клавиатурата нямам кирилица на клавиатурата. Изтаглете си флекс тайп или нещо друго такова дето има BG - Phonetic и ще си пишете с нормланите букви. Ако имате само BG - BDS тогава ще тряа да пишете с онея тъпите бкфи дето са написани найчесто с червено под нормалните :lol:

Nekasa4a
02-13-2005, 14:42
Abe da vi kaja kakva e razlikata m/u tva koi kak pi6e az si pi6a tei koito ima ne6to protiv da se obadi :!: :twisted:

air_J
02-13-2005, 14:53
Напоследък и аз се старая да пиша на кирилица, защото това е бъдещето и аз не искам да оставам в миналото! Е, все пак докато посвикна по-дългите ми постове си остават на латиница, но скоро всичко ще си бъде на кирилица! :twisted:

Тед:)
02-13-2005, 15:34
Аз съм за кирилицата :)