PDA

View Full Version : Четете ли книги?



baby947
12-01-2004, 15:54
Здравейте.
Искам да ви попитам четете ли книги? А коя беше последната книга, която прочетохте?

П.П. Препоръчайте нещо, защото напоследък умирам от скука !

BaT_GirL
12-01-2004, 16:01
да,разбира се е рядко но пък обужавам да си чета Хари Потър(него редовно)

baby947
12-01-2004, 16:05
Аз също обичам "Хари Потър", обаче вече толкова пъти съм го препрочитала, че направо го научих наизуст:)
BaT_GirL, препоръчвам ти "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд- това е любимата ми книга :) Сигурна съм, че ще ти хареса повече от "Хари Потър".

BaT_GirL
12-01-2004, 16:09
Благодаря ти много аз сега нямам много време че се готвя за изпити и чета отново и отново произведенията абе иначе ще я намеря тая книга! :P

bad_baby_girl
12-01-2004, 16:47
ami i az mnogo obi4am Harry Poter,super e !!! :lol: Sq sam se vmania4ila po knigite ot Sveta na diska,super sa ,ako obi4a6 fantastikata razbirase :lol:

black_heart
12-01-2004, 17:04
5 malki prasenca-na Agata Kristi,mnogo mi haresa,pro4eti q.Ina4e v momenta sam na "Hamlet"

{sexy_boy}
12-01-2004, 17:15
Ami az predpo4itam da 4eta WarCraft ili DIABLO ili drygite knigi ot tazi poredisa. Prepora4vam gi na mom4etata 6te vi xaresat :P

SweeT^Puppy
12-01-2004, 17:42
Много обичам да чета книги. Последните книги, които прочетох бяха на Дейвид Балдачи "Час от секунда" и на Паулу Коелю "Алхимикът"
Сега чета на Чарлз Фрейзър "Студена планина"

The Goodbye Girl...
12-01-2004, 17:51
Ми да. Обичам да чета. Ама скоро не съм чела много, щото нямам време покрай училище и всичко. Последно прочетох 'Птиците умират сами' - много е яка, между другото, и 'Черният обелиск' - също е страхотна. Тези са по-интересните. Иначе си четох от списъка там. :wink:

the_witch
12-01-2004, 18:17
dam i az haresvam Harry Potter zna4i preporu4vam ti Vlastelina na prustenite(Lord of the rings) ot Tolkin i "Diamanten me4 durven me4"oba4e nz ot koi be6e ot rusnak e... a i sa 2 knigi i kvo drugo "Beliq zub" sigurno si q 4ela ma az da si kaja i "Divoto zove" tva sa po taka
o6te..."Silmarilion" su6to ot Tolkin "Hobit:Bilbo begins do tam i obratno" Pak na Tolkin
ako 6e 4ete6 Vlastelina na prustenite purvo pro4eti Hobit
i sled tova Vlastelina oba4e ako ne si pada6 po dulgi knigi ne q po4vai
i tva sa
Az kvo si obqsnqvam vuob6te ne pomislih 4e moje i da si gi 4ela :roll:

baby947
12-01-2004, 18:43
Благодаря ви много! И много ви се кефя, че четете книги! Радвам се, че има и такива хора все още:)

unidentified
12-01-2004, 19:31
az sega 4eta "1984" na George Orwell:)
mn me kefi. i ne si mislete 4e "Big Brother" e samo TV show...

eNigMaTic^
12-01-2004, 19:37
Ами напоследък нямам време да чета :( Но иначе обичам.Сега чета ... уроци :( Но като миинат изпитите обещавам, че ще чета яки книги :wink:

raffy
12-02-2004, 15:34
ами аз без книги не мога :) напоследък малко не ми остава време, но си имам книжка дето постоянно ми е на леглото и си чета, когато имам и 5 свободни минутки. в 90% от случаите фентъзи, тва е моя фаворит. :) но обичам и хубави любовни романи :wink:

hip_hop_mace
12-02-2004, 16:37
hmm az predpo4itam da zqpam film4eta,no i knijki si 4ata poslednata koqto pro4etoh be6e "taktita na gre6nite" ot Gordan Diksan predi nqkolko meseca:)

miskin
12-02-2004, 16:53
Чета Достоевски, Удхаус, Тери Пратчет(и всичкото фентъзи, до което се докопам), една от любимите ми книги е "Майсторът и Маргарита" на Булгаков(която никога нямаше да прочета, ако учителят ми по руски не беше толкова добър). Щом ти скучно- препоръчвам ти Удхаус- четеш и се смееш със сълзи.Последно препрочетох книгите от "Песен за огън и лед" на Дж. Мартин.

baby947
12-02-2004, 19:08
Благодаря ви много:)

12-02-2004, 19:12
Благодаря ви много:)
НА МАЙКАТА В М********** И Г***** Ш*****

пО ТЕМАТА ; да

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Форумът не е място за обиди! Моля, спазвайте правилника!
Благодаря!

12-02-2004, 19:15
През целият си живот сам прочел само една книга, ама два пъти - Басните на Езоп

blue_flower
12-02-2004, 21:33
Be gledam tuka ima nqkoi dosta dobri zaglaviq, ma drugi napravo ma razbivat otvsqkade s izkazvanieto si, 4e Hary Potyr e kniga, tui e nqkakvo 4etivo za zabavlenie, i az go haresvam, ma ne go slagaite v tolkoz tejka kategoriq, ako tui e kniga, cunete ma otzad. Pak kato se 4udi6 kakvo da pro4ete6 vzemi pro4eti ne6to ot svetovnata klasika, vsi4ki proizvedeniq sa varhovni nqma da sgre6i6, gledam tuka nqkoi spomenal za "Maistoryt i margarita" adski e dobra, pak i vzemi pro4eti nqkoi bylgarski roman.

prosto_nikoi
12-02-2004, 23:48
ne spiram da 4eta knigi
tova edin drug svqt v koito iskam da sum no nemoga...
za6toto taka e ystroena vselenata...

rosskata
12-06-2004, 21:27
8) Обожавам да чета и мие много кофти,че напоследък не ми остава време. Последно четох "От любов към дъщеря ми", продължението на "Не без дъщеря ми" и много ми хареса. Иначе много се кефя на всякакви книги, любими са ми "Кво Вадис", "Талисманът"- на Стивън Кинг и "Осъдени Души" :wink:

Elektra_x
12-03-2005, 09:23
Здравейте.
Искам да ви попитам четете ли книги? А коя беше последната книга, която прочетохте?

П.П. Препоръчайте нещо, защото напоследък умирам от скука !
Хахаахахахаа книги?!Никога
В целия си живот съм про4ела само 3 книги
А последната която про4етох...май бе6е Хари Потър

ProstoAz
12-03-2005, 10:16
Аааа, книги...пффф...не чета!
Само лятото ме беше прихванало нещо (скуката май :shock: ) та хванах да чета една книжка - "Гробище за домашни любимци" на Стивън Кинг, но така и не я дочетох...
Последната книжка, която прочетох цялата беше "Ромео и Жулиета", защото ни трябваше миналата година по английски. :wink:

worthy
12-03-2005, 11:46
:arrow: "1984"e strahotna i mnogo smislena kniga :wink:
:arrow: ako iska6 ne6to po-neangajira6to moje6 da si vzeme6 "patevoditel na galakti4eskiq stopadjiq"-mnogo zabavna kniga
koi ti e lubimiq janr?

princess
12-03-2005, 16:35
да обичам да четя книги ,а последната книга която четах е малката стопанка на големия дом

WwanAdoO
12-03-2005, 18:31
Ами не чета много...иначе винаги имам една книжка за четене,обаче я чета много дълго,защото чета вечер преди да си легна и прочитам по маХ 5странички и заспивам. Но когато нещо си наумя да прочета бързо го чета за два-три дена. А последните книги,които прочетох бяха "Чарли и шоколадовата фабрика",щот гледах филма и "Любов и смърт под кривата круша" ( тва второто така ли беше... :oops: )

priti_kiti
12-03-2005, 20:02
5 malki prasenca-na Agata Kristi,mnogo mi haresa,pro4eti q.Ina4e v momenta sam na "Hamlet"
ima6e edna na Agata Kristi devette malki negur4eta ili ne6to takova zabraih ve4e :lol: ta neq ti preporu4vam,mnogo mi xaresa li4no na men :roll:

xandria
12-03-2005, 20:18
knigite sa sveta v koito vlizam kogato bqgam ot realnostta.Dostoevski,Ymberto Eko,Selindjur,abe dosta sa

teenkopele
12-03-2005, 22:32
'Шифърът на Леонардо' на Дан Браун. :lol:

worthy
12-04-2005, 14:29
'Шифърът на Леонардо' на Дан Браун. :lol:
mnogo qka kniga :wink:

Tedka-Medka
12-05-2005, 11:06
ами аз не чета !:)

^Sexy_girl^
12-05-2005, 11:08
Аз?Да чета... :lol: :lol: :lol:

hell__girl
12-05-2005, 17:28
Много обичам да чета книги. Последните книги, които прочетох бяха на Дейвид Балдачи "Час от секунда" и на Паулу Коелю "Алхимикът"
Сега чета на Чарлз Фрейзър "Студена планина"
"Alximikut" e mn gotina,poslednoto koeto 4etox be6e "Shifura na Leonardo" na Dan Braun,mn mi xaresa,a sq prepro4itam "Harry Potter i ordenut na feniksa",6toto sum bolna i umiram ot skuka

WingsOfButterfly
12-06-2005, 15:19
Ponqkoga se sluchva da procheta nqkoq druga knijka.Poslednata koqto chetoh beshe "Prikovaniqt Prometei" :x ot zadyljitelnata literatura :P inache mnou me kefi Harry Poter :)

bEbEtO_
12-06-2005, 21:10
последните 2 са "Торба с кости" (Стивън Кинг) и "Брюнетки в ада няма" тя беше забавна като за тиин :)

ROKER_KRIS
12-06-2005, 21:20
Аз не чета много книги, но затова пък гледам "DISCOVERY CHANNEL" супер много работи сам научил оттам!

последно четах ХАМЛЕТ и утре ще ми изпитват по литература :twisted: :twisted: дано хвана 5.50

teenkopele
12-06-2005, 21:34
Този шифър на Леонардо така и не го дочетох. :o
Сега нищо не чета,освен форума и вестниците! :wink:

Vanity*
12-06-2005, 23:47
Книжки...мога да пиша 1 седмица на тази тема, но ще гледам да съм кратка. Най-великите книги за мен са "Отнесени от вихъра" на Маргарет Мичъл, "Бел Ами" на Мопасан, "Цитаделата" на Кронин и една фентъзи книжка, която си купих само за да убивам времето с мама и тате далеч от цивилизацията, но много ме разтърси - "Наследник на престола" на Дейвид Ко. А последните няколко книги, които прочетох, бяха "Братовчедът Понс" на Балзак, "Баскервилското куче" на Конан Дойл /за н-ти път/ и "Полет над кукувиче гнездо" на Кен Киси. В момента чета "Вторият живот на фелдмаршал Паулус" от Александър Бланк. Нея я препоръчвам горещо на всички, които се интересуват от история и по-специално от Втората Световна война.

vra4ka
12-07-2005, 09:45
Книжки...мога да пиша 1 седмица на тази тема, но ще гледам да съм кратка. Най-великите книги за мен са "Отнесени от вихъра" на Маргарет Мичъл, "Бел Ами" на Мопасан, "Цитаделата" на Кронин и една фентъзи книжка, която си купих само за да убивам времето с мама и тате далеч от цивилизацията, но много ме разтърси - "Наследник на престола" на Дейвид Ко. А последните няколко книги, които прочетох, бяха "Братовчедът Понс" на Балзак, "Баскервилското куче" на Конан Дойл /за н-ти път/ и "Полет над кукувиче гнездо" на Кен Киси. В момента чета "Вторият живот на фелдмаршал Паулус" от Александър Бланк. Нея я препоръчвам горещо на всички, които се интересуват от история и по-специално от Втората Световна война.

Един човек дет да уважавам от тоя форум!
Книгите са най голямото богатсво !
Иначе аз почнах са Война и мир да чета и е доста интересно
Иначе както казваш Отнесени от вихъра е роман за милиони
Други любими са ми Доктор Фаустус на Томас Ман и Чайка на Бирюков.Също така Човек и калъф на Чехов

Има още много книго които си заслужават четенето :wink:
Така че сядайте и почвайте

kaka_lara
12-07-2005, 10:30
Последната, която прочетох беше Окото на времето на Артър Кларк. Сега чета галактическия стопаджия на дъглас адамс, страхотна книга :D

hamilcar
12-07-2005, 14:01
Последно четох "Декамерон",но вече рядко чета книги.

hell__girl
12-07-2005, 15:05
Този шифър на Леонардо така и не го дочетох. :o
Сега нищо не чета,освен форума и вестниците! :wink:
do4eti go,mn gotina kniga :D

Michelle_la_charmante
12-07-2005, 21:14
В момента съм на Артър Конан Дойл...

gia_bs
12-08-2005, 07:44
Ам...книги за препоръчване ли..уфф сложно..нензма какъв стил обичаш и все пак би било срамота да не си чела "класиките" като под това определение имам предвид - "Кръстникът"; "Отнесени от вихъра" ; "Птиците умират сами"; "Богат беден" ...поне тези задължително.. уф ама те са много ...
Незнам нещо на Агата Кристи наистина си струва да прочетеш ако си падаш по детективски романчета...

Или ако предпочиташ фантастика ти препоръчвам определено Дийн Кунц - Лощо място...

Хм, напоследък на мода са книжките на Дан Браун, които по мое мнение са доста зарибяващи...
Ако си по патриотично настроена няма да е зле да прочетеш - "Осъдени души", "Тютюн", "Под игото" (макар че то се изучава, а има тенденция всичко което се учи да не се чете!)

Аз лично в момента чета книжки за Великите диктатори.. Интересно е, поне мен ме зарибяват.. В момента чета "Адолф Хитлер - легенда, мит, действителност" и после минавам на "Излишните 11 милиона" (за евеите през IIта световна..:)

P.S МАЙ БЯХ МАЛКО ПО-ОБЯСНИТЕЛНА! :wink:

tarinka
12-08-2005, 16:51
Pozdravlenia za temi4kata super e!!!Poslednata kniga,
koiato pro4etoh e '6ifarat na leonardo' Mnogo priatno
4etivo.A v momenta 4eta "lolita" na Nabokov i triabva da vi kaja 4e tova e ot tozi tip knigi,koito
te karat da se zamisli6 mnogo seriozno :shock: Vednaga 6tom ia svar6a po4vam niakoia ot po gore izbroenite
:)

mil4eto_
12-08-2005, 17:40
ми аз чета книжки от време на време :P
чета предимно некфи "женски"романчета :D
една от любимите ми книги напоследък е "шифърът на Леонардо"ма нея я прочетох още през март-април.
последната книга която проетох е "тайният дневник на Лора Палмър" защото супер много се запалих по сериала. :wink:

aHyC
12-08-2005, 18:07
Ми не единствените книги които сам чел са Пипи дългото чорапче и Пинокио :)

{kiss}
12-09-2005, 23:24
Чета Хари Потър 5 и някви книги за училище ни карат да четем

julay-na novo
12-09-2005, 23:48
da razbirase 4eteneto na knigi e mn priatno opredeleno

honey91
01-06-2006, 12:28
Аз лично много,много не харесвам Хари Потър,но с удоволствие чета Властелинът на пръстените!!!

sidney
01-06-2006, 17:07
Аз чета предимно криминални романчета. Сега си купих Образцов дом на Ваня Щерева. Това разбира се, не е криминале, ама четох доста интересни неща за книгата. Ако някой я е чел вече, нека сподели мнението си и впечатленията си

anastacia89
01-07-2006, 17:40
И аз обичам да чета.Последно четох "Живот-училище" на певицата Лиана Антонова.Ислед тази книга вече си падам по автобиографичните.Имисля след това да чета книгата на Слави Трифонов-"За стърчането" или "Черната Далия" на Джеймс Елрой. :D

forrzi
01-07-2006, 19:58
имам около 30-40 книги от "Страховитото в историята;в науката;в математиката"
ваканцията (зимната) прочетох 4-5 от тях,последната беше за некви буболечки...съветвам те да прочетеш "Ужасните болести" и тая за рицарите....абе вс. книги са страхотни,леки,препълнени с инфо за вс. и супер забавни(заболявал ме е корема от смях-веднъж се хилих 10 мин и паднах от стола,вследствие на което жестоко си цапардосах пръста)

nekaduren
01-07-2006, 23:37
Ми в момента чета "Историкът" много интересна книга и е лесна за четене препоръчвам я на всеки на когото "Шифърът на Леонардо" му е харесал :)

VseznaiKo
01-09-2006, 17:33
principno ne 4eta knigi a se rovq v neta :lol: no poslednata kniga be6e Starogr1cki mitove i legendi.to pone stava za 4etene

rosskata
01-09-2006, 17:42
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=26115

piFka_LP
01-09-2006, 18:27
Аз лично не чета книги. :arrow: Само койтo ги дават да ги четем през лятото :( .Предпочтам да сърфирам из Internet. :!: Това е много по-яко от колкото да чета книги и да приличам на книген плъх :roll: :oops: (според мене) :!:

poshla
01-11-2006, 22:12
Cheta si vecher za da se prispq :lol: Sega sym na Symyrset Moym - Dushi v okovi ...mmm malko e skuchna..i debela :roll:

nekaduren
01-11-2006, 22:21
Аз лично не чета книги. :arrow: Само койтo ги дават да ги четем през лятото :( .Предпочтам да сърфирам из Internet. :!: Това е много по-яко от колкото да чета книги и да приличам на книген плъх :roll: :oops: (според мене) :!:много умно изказване! :shock: а и като ти гледам снимката и без това си приличаш на плъх така че ако се страхуваш че ако четеш ще станеш книжен плъх не се плаши :) :lol: :twisted: книгите невредят :) най-много да ти помогнат :)

Absconding
01-12-2006, 21:17
"Отнесени от вихъра" на Маргарет Мичъл

Това е фаворита ми!

12-28-2006, 11:32
Четох "Зеленият път", "Война и мир" и "Часът след мрака" доскоро, а от няколко дни "Престъпление и наказание"- ако тая книга продължава така ще заменя хорърите с нея.... :shock:

"Престъпление и наказание"... сега я чета.. наистина е мн добра...!!
Whisskas, на бг ли я четеш??

*Poli*
12-28-2006, 11:34
Четох "Зеленият път", "Война и мир" и "Часът след мрака" доскоро, а от няколко дни "Престъпление и наказание"- ако тая книга продължава така ще заменя хорърите с нея.... :shock:

"Престъпление и наказание"... сега я чета.. наистина е мн добра...!!
Whisskas, на бг ли я четеш??

#-o Забравих да се регна...

jenny_e
12-28-2006, 12:18
в момента чета collected ghost stories и е мн яко :)

лоринда
12-29-2006, 22:46
последната книга която прочетох беше "Шифърът на Леонардо".Интересна е ако обичаш криминалета. :)

strange__
12-30-2006, 07:23
От дъното на душата си ненавиждам Хари Потър...нищо лично към почитателите му,но за мен върховно удоволствие би било да разпокъсам на хиляди парченца всичките книги за малкия цайс :twisted: Така отклоних се малко...наскоро прочетох "11 минути" на Куелю и стилът му ми харесва,въпреки че някой го определят просто като поредния нашумял автор :wink: Не видях никой да е споменал "Златният храм" на Уилям Голдинг,което определено си е пропуск :roll: Книгите на Ремарк,няма смисъл да ги коментирам-тежки,но от невероятен автор и винаги с добър замисъл. Що се отнася до Властелина-не ми понесе,явно фентъзито не е моят стил :mrgreen: Снощи зачетох някаква,която ми я искат в училище и за около час и малко прочетох 80 страници...още не мога да определя колко е добра,затова се въздържам от коментар за сега ;-)
П.С. Историческите книги са най-добрите и тъй като ми е много интересно всичко свързано със Втора Световна и геноцида,един прекрасен ден изрових от етажерките "Искрица живот" на Ерих Мария Ремарк,който мисля го споменах вече...а книгата е гениална,но едва ли би понесла на някой,който не харесва история :wink:
Това е от мен за сега..

evil_lady_in_black
12-30-2006, 07:28
Да,аз чета и много обичам трилърите те са ми страст

scion_of_Storm
12-30-2006, 07:52
Докопам ли някакво фентъзи, което не съм чел се барикадирам на леглото да чета и не го пускам докато не го прочета докрай муахахах. Супер много ги обичам фентъзитата, който не иска да прилича на книЖен плъх ще види след време :)

nelly_Fen
12-30-2006, 10:43
naposledak i az s1m se za4ela v nqkoi knij4ici:) az vi prepor14vam ZAD1LJITELNO da pro4etete na ri4art bah-"iliuzii"(velika kniga -pone sporet men),s16to mn mi haresaha na selindjar-"spasitelqt v r1jta" i na paulu kueliu-"5tata planina" ne e lo6a a sega 4eta "wila t1ga" ot nekav frenski pisatel mai be6e ama ne e 4ak tolkova dobra sporet men ama ako iskate viq si precenete:)

P.S.temi4kata e strahotna.radvam se 4e wse o6te se namira nqkoi koito da 4ete knigi:)

SINDEL
12-30-2006, 10:50
4eта много, но главно фентъзи. Накупила съм си цялата поредица на Тери Гудкайнд "Ме4ът на истината" и си ги препро4итам редовно. Май са ми любими.
Ина4е Толкин ужасно много го уважавам. И Хари Потър ме кефи. :-k

Vertigo
12-30-2006, 11:06
off 4eta no mi e malko sku4no sega 4eta 6veik

reason
12-30-2006, 11:14
Обожавам да чета!По-смислено ми се струва от това да седя по цял ден на компа(не че не го правя).Последно прочетох една поредица на Фани Попова Мутафова-"Солунския чудотворец","Дъщерята на Калояна","Иван Асен II".Много ме зарибиха тея книжки :D

PaSsioN_GiRL
12-30-2006, 12:15
В момента чета Боян Биолчев - Новели.Предишната книга която четох беше Деян Енев - Всички на гърба на гемията.И аз много се радвам че все още има млади хора който четат книги.Четенето на книги не те прави по малко готин или по малко тежкар..Просто ставаш по-умен...качество което липсва на голяма част от младото поколение.. :roll:

malko mace
12-30-2006, 12:32
Да,по принцип чета-последна прочетена книга-"Малки жени"на Луиза Мей Олкът.

Th3WildAng3l
12-30-2006, 13:36
Сидни Шелдън - "Ако утрото настъпи"

strange__
12-30-2006, 15:48
Обожавам да чета!По-смислено ми се струва от това да седя по цял ден на компа(не че не го правя).Последно прочетох една поредица на Фани Попова Мутафова-"Солунския чудотворец","Дъщерята на Калояна","Иван Асен II".Много ме зарибиха тея книжки :D
Aз ги имам тея в нас и се канех да ги чета,но съм ги забравила...добре,че ме подсети :mrgreen: А някой спомена Ричард Бах...прочетете "Джон Ливингтън Чайката"-много мъничка,но изключително добра книжка :wink:

vra4ka
12-30-2006, 22:07
Почнах на Р. Уилсън - Въстаналият Прометей

InitialD
12-30-2006, 22:41
Ми при мен книгите са нещо като каквото е църквата за вампирите...ужасно!Но сега ми се налага да чета една на Len Deighton:Funeral in Berlin....шпионска книжка.

BrokenInnocence
12-31-2006, 07:17
Обожавам да чета, в момента чета "Мечът на Шанара", а последната книга, която четох преди това беше "Алената буква".

teardrop
12-31-2006, 16:30
Темата е стара, но нищо. Обожавам да чета, когато ми се отвори време, не пропускам да почета малко. Последните, които прочетох, бяха "Полет над кукувиче гнездо" на Кен Киси и "Парфюмът" на Патрик Зюскинг, а в момента чета на английски сборник с криминални разкази.

malone
01-01-2007, 11:51
Aз чета книги когато ми остане време......макар че като източник на знания трябва да е по-често :::

sun4e
01-01-2007, 12:28
да много обичам да чета книги ама тоя Хари Потър никак не го обичам :!: незнам какво толкова им е интересно да всички някакви глупости незнам.... :roll:

nelly_Fen
01-01-2007, 12:45
pls pomognete kajere nqkva kniga det da se razkazva za nqkva istoriq ne6to kat vav filma "Stay Alive" (надяvам се даа не е проблем 4е моля за тvа тук ама ми се vиzда изли6но за тvа да се праvи теми4ка )

bilqn4eto
01-01-2007, 21:01
az sa6to obojavam Harry Potter,za razvle4enie e perfektna.a ina4e predlagam na vseki zadaljitelno da pro4ete "Alhimikat" na Paylo Kyelio. :wink:

white_chik
01-02-2007, 09:01
Преди няколко години почнах да чета сериозно и оттогава не съм спряла.Супер мноо се радвам,че темата е вече 6 страници и че все още има хора на нашага възраст,които четат книги :wink:
Та за любима книга,не мога да определя много точно.На Джаки Колинс ме радват романите - "Лъки","Шансове".Преди много се бях зарибила по стивън Кинг.Бая четох ("Гробище за домашни любимци","Ланголиери","Живата факла","Мъртават зона","Дългата разходка" и др),но психото ми дойде в повече и минаха на некви леки романчета.В момента чета на една може би доста неизвестна за нас авторка - Кандис Бушнел - "Триумфът на червилата".Кандис Бушнел е автолката на "Сексът и градът"(много се изненадох мислех,че сериалчето не е по книга :roll: ).Прочела съм 130странички,но книжката е яка.Разказва се за 3 жени,които пробиват в мъжкия свят и стоят на едни от най-отговорните постов в Ню Йорк и командват мъжете :twisted: (не че си падам феминистка,ама все пак ми е кеф,когато жените натриват носовете на мъжете).

iiirish
01-02-2007, 21:53
не просто обичам, а аз направо обожавам да чета :D напоследък обаче все по-рядко ми остава време за това. книгите, който са ме зарибили на макс за "Престъпление и наказание" на Достоевски (чела съм я поне 5 пъти до сега), "Човешка комедия" на Балзак, "Мартин Идън" на Дж.Лондон и "Война и мир" на Толстой :-D

ista
01-02-2007, 22:20
чета и смятам, че трябва да се чете... не е загуба на време, което като чуя и направо се побърквам!
сега чета на английски Withches Abroad на Тери Пратчет
препоръчвам: Майстора и Маргарита на Булгаков
Проклятието на Шалион
И
Ригарят на Шалион на Бюджолд
това е от мене!
мн добри книги! особено първата - класика!

Charleese
01-04-2007, 18:39
Разбира се,че чета!Книгите могат да бъдат толкова увлекателни,както нищо друго :) Последната книга,която прочетох и много ми хареса е на Уилям Уортън и се казва "Последна любов" :)

mmrammstein
01-04-2007, 18:59
Скоро свърших "Захир" на Пауло Куелю (дано така се пишеше името му. Кво да се прави, мн му е сложно). Мисля да почвам "Алхимикът" (пак негова).

Veshtarka
01-05-2007, 09:12
Много обичам да чета, това ми е любимо занимание, освобождава ме от напрежението, а ако и книгата е интересна просто супер. Напоследък дочитах една поредица исторически романи, която започнах отдавна, казва се "Цезар", състои се от четири книги:
"Цезар: Вратите на Рим"
"Цезар: Смъртта на царете"
"Цезар: Земя на славата"
"Цезар: Богове на войната"

Препоръчвам я като книга (написана е с добър стил, динамична е, описанията си живи и истински), но иначе от историческа гледна точка има много малко общо с истината...

kati_0513
01-05-2007, 13:28
Да, чета, може да се случи да зачета някоя книга ида не я довърша, но все пак съм зачела доста книги от които повечето съм прочела...

krisi_l@loka
01-07-2007, 18:33
Всъщност въобще не чета книги ! ](*,)

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-08-2007, 13:17
naposleduk sum s drugo mnenie... trqbva da 4eta dosta hudojestvena literatura.. :P i sega po4nah edna na hemingwei kazvat 4e e interesna.. shte vidim :P

AssShot
01-11-2007, 22:09
Въобще не чета книги, обаче последно време съм се зарибил да чета WARCRAFT поредицата.

02-25-2007, 15:44
Книжки...мога да пиша 1 седмица на тази тема, но ще гледам да съм кратка. Най-великите книги за мен са "Отнесени от вихъра" на Маргарет Мичъл, "Бел Ами" на Мопасан, "Цитаделата" на Кронин и една фентъзи книжка, която си купих само за да убивам времето с мама и тате далеч от цивилизацията, но много ме разтърси - "Наследник на престола" на Дейвид Ко. А последните няколко книги, които прочетох, бяха "Братовчедът Понс" на Балзак, "Баскервилското куче" на Конан Дойл /за н-ти път/ и "Полет над кукувиче гнездо" на Кен Киси. В момента чета "Вторият живот на фелдмаршал Паулус" от Александър Бланк. Нея я препоръчвам горещо на всички, които се интересуват от история и по-специално от Втората Световна война.
И какво да четем на тая комунистическа глупост!Това смо сере на цяката военна история на Германия :evil:

ooops
02-25-2007, 16:15
naposleduk ne6to me murzi ina4e obi4am knigite kato cqlo i nai ve4e stivun king :-D :-D :-D :-D

iiirish
02-25-2007, 20:34
чета и то много :-D последно прочетох "Енеида" и сега започнах за втори път да чета "Дядо Горио" защото е роман с невероятно дълбок смисъл! ;)

psycho_girl
02-25-2007, 20:44
da, dnes po4nah poredicata Prokulnatite krale :-)

Shadow_Walker
02-25-2007, 21:30
В момента чета "Историкът" на Елизабет Костова.
Доста е забавно вечер да четеш за вампири :lol: Имаш чувството, че ще изскочи от ъгъла някой...Но ако все пак се покаже някакъв съм намислил чеснова атака и кол в сърцето :lol:

PR0
02-25-2007, 22:44
В момента чета Виктор Юго - "Човекът който се смее"

Nightwish_fen
02-25-2007, 23:15
Последната ми книга (сега я дочитам) е "Червено и черно" на Стендал.Направи ми много добро впечатление.С една дума жестока

ABSOLUTme
02-26-2007, 01:28
estestveno,che obicham da cheta \:D/
poslednata knijka,koqto mi mina prez ruchichkite e Trans-sister Radio na Chris Bohjalian (ama e na angliiski,nz dali v Bg q ima veche prevedena).uper interesna e,razpravq se za muj i jena na sredna vuzrast.toi e universitetski prepodavatel,tq mu e 'uchenichka'..zavruzkata e,kogato toi reshava,che iska da si smeni pola( :shock: ),kato tova ne oznachava,che si pada po muje(t.e.toi e muj,koito se chuvstva jena i si pada po jeni..demek lesbiika v mujko tqlo :lol: ),a tq trqbva da izbere,dali da ostane s nego(neq)..nqma da razkazvam natatuk,che da vi e interesno :-D

iiirish
02-26-2007, 06:49
В момента чета Виктор Юго - "Човекът който се смее"

уф тая книга все се каня да я чета ама все не остава време :roll:

{Sweety_f}
02-26-2007, 09:39
Препоръчвам ти една книга която се казва "Целуни ме..." само че в момента я загубих някъде и нз кой е автора....но книжката е страхотна;)