PDA

View Full Version : СТРИИТЕ



12-03-2004, 21:14
Моят проблем е следният: имам стрии и искам да ги махна! Има страшно много кремове и лосиони против стрии, но не знам кои са качествени! Help!!! Адски важно е за мен.. Предварително благодаря!!

Devilsplaymate
12-03-2004, 21:29
ami sorry ... nqmam takyf problem i nz koi losion4eta sa ka4estveni... konsultirqi se s nqkoi - i predpolagam 4e Avon predlaga i sa ka4estveni... :oops:

mira_
12-03-2004, 21:59
аз имам и ще трябва да те разочаровам-стриите не се лекуват.Те представляват вътрешно разкъсване на кожата и с времето поизбледняват, но белезите остават завинаги :(

12-03-2004, 22:20
kak 6e ne se lekuvat.az imah i se mazah s edno lekarstvo "timily" kam 3 lv tubi4kata.to e edin gel koito super mnoo te zatoplq i ima 100% effect.

BABY_SEXY_GIRL
12-03-2004, 22:21
Spored men kakvoto i da pravi6, kakvito i mehlemi da maje6 nqma smisal! S vremeto se lekuvat i tova e!

12-03-2004, 23:07
Ne sa mahat de*ba i striite! i az imam da mu se nevidi, NO
1.vo kremovete moje da ne pomagat 100% no pomagat
2. tai kato sme oshte mladi - mogat da izbledneqt i pochti da ne se vijdat
+ ako pushish spri cigarite - te sashto obrazuvat strii... ne e lesno osobenno ako galtash po 1 kutiq na den kat men no se opitai da namalish! kasmet!

spoonME_F
12-04-2004, 05:44
Pii mnogo voda naistina pomaga da izbledneqt

12-04-2004, 07:19
Понеже знам, че тези кремове малко или много помагат се обърнах към вас за "консултация". Много благодаря наистина за съветите! Поне с цигарите проблем нямам ... наскоро ги спрях. Надявам се да има поне малък ефект! А мислите ли че кремовете на "Avon" против стрии помагат и са качествени?

estelle
12-04-2004, 09:45
principno te ne se mahat ,no ako sportuva6 redovno pie6 dpstatu4no voda, hrani6 se gore dolu zdravoslvo i se maje6 redovno s po-ka4estveni losioni za tqlo vidimo 6e podobri6 sustoqnieto na kojata si :) aide yspeh :D
btw az sum dovolna ot lotionite na deva i nivea :)

12-04-2004, 10:14
Momi4eta az sasto imam edni nesta kato strii ama sa samo dve po dalgi takiva liniiki na dupeto :P az sam 42 kg.vsi4ki mi vikat 4e sam mn drebni4ka i slabi4ka no nali vi kazvam imam dve takiva liniiki deto siakkash iskam da gi mahna mislite li 4e moje da mi pomogne niakoi krem ili nesto drugo.Niakoia ot vas beshe pisala za timily no nz dali she pomogne. :) molia vi kajete kakvo mislite..

eNigMaTic^
12-04-2004, 10:38
Ами спортувай и може да избленеят.Една моя приятелка така си ги махна прави много упражнения и вече ги няма :wink:

bobard
12-04-2004, 12:29
Здравей проблема със стриите не е от вчера ,но не се плаши хората са го измислили .Спортуване му е майката и това е никакъв крем или лусион не може да ти помогне така качествено ... :shock:

monka
12-07-2004, 11:57
triabva da sportuva6 adskiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mnogo i da pie6 super mnogo voda. dano da ima rezultat!!!

miskin
12-13-2004, 18:17
kak 6e ne se lekuvat.az imah i se mazah s edno lekarstvo "timily" kam 3 lv tubi4kata.to e edin gel koito super mnoo te zatoplq i ima 100% effect.
Глупости, стриите се премахват единствено с пластична операция. Има едно-единствено мазило, което помага донякъде, но е скъпо (20 мл. 13 лв.), казва се "Контрактубекс" и трябва да се мажеш месеци наред, за да поизбледнеят. Това за спортуването също са врели-некипели. Аз като тренирам като говедо от 10 години защо имам стрии? Да не бъркате стрии с целулит? Мазала съм се с кви ли не кремове против стрии- на "Дева", на "Виши", който струва 28 лв.(тяхната мамица) и никъв ефект! Можеш да се предпазиш от тях, като избягваш да напълняваш и отслабваш рязко и се мажеш с подходящи лосиони и кремове, но веднъж появят ли се няма оправия.

Eclipse_bb
12-14-2004, 09:31
Хах, Контратубексът е за белези, не за стрии :lol:
И това за спортуването е мит - ако стриите са от качване на килограми и започнеш да спортуваш, и ако отслабнеш от спорта, тогава е възможно донякъде да се заличат... Иначе не виждам начин.
Кремчетата не са за премахване на стрии, а за тяхната превенция, не са направени специално за заличаването им, по-скоро стимулират производството на килаген.
А, да, стриите на са никакви разкъсвания, по-скоро разтягане на кожата (единия вид де).
И не на последно място - темата е разнищена доста пъти в настоящия форум...
Успех!

miskin
12-14-2004, 10:04
Е хайде да не спорим сега за глупости, като имам КонтаКтубекс (така се казва!) в къщи и си пише на чист български, че е и за заличаване на стрии (иначе основно се ползва за заличаване на белези), ми то стриите не са ли белези бе, как ме разсмя :lol: :lolб: . И пак глупости пишете с тоя спорт и това отслабване- ми стриите се появяват точно от рязко напълняване и отслабване, значи ако съм прасе и отслабна за 1 седмица с 10 кг. стриите не ми мърдат, разбирате ли ме или да повторя?

Eclipse_bb
12-16-2004, 11:29
Значи, и аз мразя да споря за глупости...
Стриите са разтягане на кожата, а белезите се образуват от съединителна тъкан, така че между двете има огромна разлика.
http://www.teenproblem.net/forum/viewtopic.php?t=957&highlight=strii - тук е разискана същата тема.
П.С. Не пиша глупости :wink:

12-18-2004, 19:16
ami..ima edni mnogo qki za bremenni de..na chicco i naistina mnogooo pomagat kam 50 lv e opakovkata..ama pone znae6 za kfo si daa6 parite

e4o
12-19-2004, 18:19
mi sa predi malko pro4etoh 4e maslo ot p6eni4en zarodi6 pomagalo mnogo protiv strii(ot apteka moje6 da si go vzeme6), nz do kolko 6te pomogne, no moje da probva6 :wink:

04-10-2007, 20:56
principno te ne se mahat ,no ako sportuva6 redovno pie6 dpstatu4no voda, hrani6 se gore dolu zdravoslvo i se maje6 redovno s po-ka4estveni losioni za tqlo vidimo 6e podobri6 sustoqnieto na kojata si :) aide yspeh :D
btw az sum dovolna ot lotionite na deva i nivea :)

br0ken
04-10-2007, 22:49
Strii ne se mahat i az 6te povtorq. mojesh samo ako sa presni (toest leko lilavi) da gi "nakarash" da poizbledneqt..
Ne e vqrno i che s vremeto se lekuvat, s vremeto te prosto stavat beli i togava veche e napylno nevyzmojno da gi mahnesh !

Eto info za striite:

Стриите
Те са атрофични белези, най-често вертикални линии, които при появата си са бледовиолетови, после стават белезникави. Образуват се по ханша, бедрата, седалището, корема и бюста. Дължат се на скъсване на нишките на съединителната тъкан при значително напълняване или бързо отслабване, когато кожата е подложена на силно опъване и свиване.

i love me
04-11-2007, 09:10
zdravei i az do skoro imah strii , no zapo4nah da sportuvam i da se hranq zdravoslovno .Otslabnah bavno i te zapo4naha da izblednqvat i sega po4ti ne se zabelqzvat.Vajnoto e da otslabne6 bavni4ko i da ne ka4va6 kilogrami,a ako otslabne6 burzo kojata ti 6te uvisne i striite 6te si oostanat kakto predi.a za krem4etata az izpolzvam na AVON i sum dovolna.

Ulety
04-11-2007, 18:38
Na men striite mi minaha s nai - obiknoweno toaletno mlqko Krq Krq sse kazwa .. trqbwa da se majesh .. iii :Pp

krasivata_luvica
04-11-2007, 20:02
аз имам и ще трябва да те разочаровам-стриите не се лекуват.Те представляват вътрешно разкъсване на кожата и с времето поизбледняват, но белезите остават завинаги :(
и аз имам точно това означава е има начин да се махнат със пластична операция и като отслабна достатъчно мисля да си направа една пластична операция щото на мен почти цялото тяло ми е покрито със стрии но мани другото а при всяко докосване сърбят адски много вече незнам какво да правя побърквам се......... ](*,) ](*,) ](*,) :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt013 ](*,) ](*,) ](*,) :smt011 :smt010 :smt010 :smt010

krasivata_luvica
04-11-2007, 20:10
ami sorry ... nqmam takyf problem i nz koi losion4eta sa ka4estveni... konsultirqi se s nqkoi - i predpolagam 4e Avon predlaga i sa ka4estveni... :oops:
НЗ за теб но аз от почти сички неща на AVONсе обривам и ставам на плуски ](*,) :smt013 to az ot si4ko po4ty se obirivam ](*,) ve4e nz kvo da polzvam :smt010 ](*,) ](*,) ](*,) :smt013

ProstoAz
04-11-2007, 20:26
Темата е стара!