PDA

View Full Version : за даряването на органи



Murderdoll
12-04-2004, 21:17
бихте ли дарили органите си след смъртта ви?
ако да,защо?
ако не..пак защо?

Traffic
12-04-2004, 21:18
ми не, щото макар да не ми трябват, предпочитам да си легна в гроба цял. а не една част у софия, друга у пловдив, трета по морето.... :roll:

Murderdoll
12-04-2004, 21:21
мм аз пък бих...и без тфа като ме погребат вече
няма да ми трябват :lol: :lol: :lol: пък ако мога да
помогна и да спася човешки живот с това си
действие...определено искам да си даря органите :wink:

©@|)@|\/|@®73®1
12-04-2004, 21:25
аз съм за даряването на органи след смъртта. Така или ина4е на6ия живот е свър6ил - защо не помогнем на някой друг да продължи своя? Пък и така 4аст от мен ще е още жива, ще има хора или поне този 4овек, който ще ме помни с добро. Било противоцърковно, нз какво, но все пак става въпрос за 4ове6ки живот, за хора свързани с него, за мн умиращи ме4ти, които можем да възродим, да дадем надежда на близките му хора, на самия 4овек. Нека бъдем щастливи или поне тези, които могат!

P1ra71nQ
12-04-2004, 21:30
мм аз пък бих...и без тфа като ме погребат вече
няма да ми трябват :lol: :lol: :lol: пък ако мога да
помогна и да спася човешки живот с това си
действие...определено искам да си даря органите :wink: И аз съм на същото мнение

dope_boy
12-04-2004, 21:47
az sam ZA

LunaTriCk
12-04-2004, 22:26
Много ясно, че да. Както са казали "един живот си тръгва друг се ражда". Защо аз де помогна да се "роди" един друг :?:

12-04-2004, 22:40
Mi da predi da ma krimirat sha dam kvoto moga i sled tva krimaciq....se pak e egoistichno da si umrql i da ne ti trqbva nishto i da ne go darish...ako e godno za upotreba - davam go sled kato umra...

DiEsEl_GiRl4eTo
12-04-2004, 22:44
I az sym ZA. Shtom mogat da pomognat na nqkoi, a na men ne sa mi ot nikakva pozla, to dava gi s dve ryce. Na tazi tema sme govorili mnogo s maika mi i takiva sporove sa bili...No vypreki tova sym tvyrdo ZA.

Pepsi^
12-05-2004, 08:33
Da i az sum ZA, i bez tova ve4e nqma da sa ni nujni tezi organi;]

Ri4i^
12-05-2004, 08:44
I az sum za :!: Z a kfo da gniqt kato mogat da spasqt 4ove6ki jivot :roll:

Dobrina
12-05-2004, 09:24
I az sum za :!: Z a kfo da gniqt kato mogat da spasqt 4ove6ki jivot :roll:
Това ми се струва много точно

И аз съм за, ако мога да помогна, защо не?
Друг е въпроса дали бих дала единия си бъбрек...

12-05-2004, 10:03
бихте ли дарили органите си след смъртта ви?
ако да,защо?
ако не..пак защо?

Офф да ти еба майката смешна и на другите тука дето само лъжат че биха си ги дарили ахаха тъпаци 100 % тея дто викат като дойде време ща кажат не.

Много яснио няма да дам да ме разчленяват като лешояди !!!

А до тебе курво скрийй се ма пача позйорска видехме те колко знаеш ахаххаха

e4o
12-05-2004, 10:14
nz ne sum se zamislqla, no kato re6a 6te ti dam nqkoi po-to4en otgovor :lol: :wink:

DeaTHroW-ReC_F
12-05-2004, 10:45
NSpi4 го каза...на думи е лесно... :roll: ма от действията се съди..не от тва което казваме...от една страна ше ми е супер кофти ако знам че ше ме разнасят из страната и т.н....а пък съм си имала и доста проблеми по болници и с лекари...... :cry: няма да им ги дам..знам че те не са за тях...а за други хора..но от къде да знам дали тези хора са двулични..лицемерни..бих ги дала,при положение че познавам човека и че знам със сигурност че ще отидат при него и че всичко ще съвпадне..ако не съвпадне..кво?......ше ми хвърлят сърцето в някоя кофа......
пък и аз лично вярвам в прераждането..колкото и налудничево да звучи туко що се замислих и реших че ако може би си дам този орган.,......в другия ми живот точно с него ше си иам проблеми....и т.н..

LunaTriCk
12-05-2004, 11:07
Е много е трудно да сложиш един подпис под изречението "давам си органите за донорство". Направо ръката ми от сега ми трепери, незнам дали ще издържа на напрежението...
Друг е въпроса дали ваще органи ще стават за донор. Особенно за пушачите.

aBeP4eTo
12-05-2004, 11:13
Незнам може би Да всмисал, че просто тея органи не са ми нужни вече :!:

Josefinne
12-05-2004, 11:16
Аз да. Лошото е, че даряването на органи става при много специални обстоятелства. Ако има възможност да даря органите си на някой, който има нужда от тях, за да живее, а аз вече нямам шанс за това много бих се радвала това да стане. Но се надявам никога да не стане това (сигурно ви звучи много егоистично, но сега ще ви обясня защо го казвам). За да дариш органите си трябва да си млад и органите ти да са в изправно състояние, да не си взимал наркотици, да си пил или нещо подобно. Освен това трябва да съм в клинична смърт май...Искам да кажа, че не ми се умира млада. Но все пак в рая няма да ми трабвят, така че... :D Ще се радвам да даря органите си на някой, който би живял с тях добре :D

Dance_princess
12-05-2004, 11:44
Много пъти съм си мислила за това и съм на мнението, че бих дарила.

На мен вече няма да ми трябват, докато животът на някой друг човек би могъл да зависи от тях. Защо да не му помогна, да не го спася и от моята смърт да има поне някаква полза. А пък и от друга страна, част от мен ще продължи да живее, да се радва и да плаче, както преди.
Трупът ми няма да е цял, но какво от това. Трансплантацията може да не е успешна, но може и да е. Близките ми ще го приемат и преживеят, така че няма какво да ме спира.

Cyberdyne_101
12-05-2004, 12:22
Ами няма какво толкова да го мисля. Ще ги даря. То ако се стигне дотам да ми ядат житото мисля че на мен тия органи вече няма да са ми от полза. Поне ако може с тях да се спаси някой друг нещастник( не го казвам като обида ) Пък и по тоя начин една или няколко :) части от мен ще прецакат смъртта още един път....

little_black_dress
12-05-2004, 12:45
Da,bih gi darila!
Bih gi darila..
1.Zashtoto ve4e niama da sa mi nujni
2.Zashtoto moje bi shte sa nujni na niakoi drug
3.Zashtoto mislia,che e egoisti4no ot tvoia strana da umresh,da ne sa ti nujni organi i da ne gi darish!
E..vseki ima pravo na li4en izbor! )) :roll:

suzanna
12-10-2004, 11:16
i az sum tvurdo ZA..zashto da ne sled kato chovek si zaminava i veche nqma nadejda za nego da ne vurne nechiq druga nadejda v jivota i da dade shans bez nishto da mu struva...tova spored men e neshto koeto si zaslujava chovek da napravi...izcqlo za nqkoi drug...dori takuv kogoto ne poznava :?: :!:

Грахче
12-10-2004, 11:39
аз сякаш не виждам място за чудене. Тъй и тъй си умрял вече, нито ще те боли нито нищо... искали да останат цели..тц тц..., ми така или иначе ще останат скоро само костите от вас,тъканта се разгражда, защо поне не помогнете на някой?

за съм :)

amy lee
12-10-2004, 11:45
az sum ZA :!: za kvo sa mi sled kato taka i taka ve4e 6te sum murtva :?: nqma da si gi pazq za suvenir vav otvudnoto q :twisted:

eNigMaTic^
12-10-2004, 12:10
мм аз пък бих...и без тфа като ме погребат вече
няма да ми трябват :lol: :lol: :lol: пък ако мога да
помогна и да спася човешки живот с това си
действие...определено искам да си даря органите :wink:
И аз мисля като теб :roll: Ще си ги дам я.За ко съм ми там в рая или ада.Щом със смъртта ще помогна на друг, който трябва да живее, защо да не го направя :?:

bulgarche
12-10-2004, 20:01
Незнам преди бях твърдо "ЗА", ама отскоро не съм сигурен :( ама сигурно ще го направя...а вие изразили ли сте вече решението си... там на здравната си книжка

fostenkata:)
12-10-2004, 20:09
аз съм за даряването на органи след смъртта. Така или ина4е на6ия живот е свър6ил - защо не помогнем на някой друг да продължи своя? Пък и така 4аст от мен ще е още жива, ще има хора или поне този 4овек, който ще ме помни с добро. Било противоцърковно, нз какво, но все пак става въпрос за 4ове6ки живот, за хора свързани с него, за мн умиращи ме4ти, които можем да възродим, да дадем надежда на близките му хора, на самия 4овек. Нека бъдем щастливи или поне тези, които могат!
az sam na apsoliutno sashtoto mnenie taka ili inache az veche nqma da jiveq zashto da ne pomogna na nqkoi drug..?tvardo ZA

Тед:)
12-10-2004, 20:28
Понякога човек си мисли че знае как би постъпил в една или друга ситуация,но когато трябва да вземе едно решение в реалния живот то не е толкова лесно... :roll: ...Все пак си мисля че до колкото мога да тръддя че се познавам бих дарила органите си..Защото когато мен вече така или иначе няма да ме има защо поне част от мен не продължи да съществува,пък било и то чрез друг човек?Защо когато за мен вече няма надежда да не подаря лъч щастие на някой за когото все още има бъдеще...?Да!Спокойно мога да кажа че бих дарила органитъе си..мисля... :roll:

monka
12-11-2004, 12:12
iskam sled smartta si da organite mi da badat dareni na niakoi!!!
mislia,4e tova e ne6to mnogo hubavo!

Peace`
12-11-2004, 13:30
iskam sled smartta si da organite mi da badat dareni na niakoi!!!
mislia,4e tova e ne6to mnogo hubavo!
emi da za6to puk ne.. :)

aBnOrMaL_BaBy
12-11-2004, 15:41
Еми да бих ги дарила .. защо пък да не .. и без тва повече няма да са ми нужни:)

artbaby
12-11-2004, 17:37
ami moia priatelka (jiveeshe na gorniq etaj i bqhme nerzdelni) po4ina predi tri godini zashtoto ne se nemiri donor :cry: ........ i sega izpitvam kak da kaja ... ironiq moje bi ..kogato vsichki obeshtavat kak shte darqt organi ...a posle posle sqkash ne stava duma za tqh :evil:
az nqma da kaja che shte darq organ ....nqma da go kaja zashtoto ne moga da obeshtaq i da sum sigurno che shte izpulnq obeshtanieto ...no moga da obeshtaq 4e shte se opitam ako se naloji da poiskam da darq organ :roll: