PDA

View Full Version : Майка ми е луда и властна, какво да правя?



n55501204
12-06-2004, 08:15
Хора, трябва ми съвет. Майка ми не е добре с психиката, а също така е и егоистична манипулативна кучка. За да не си помислите, че говоря празни приказки ето доказателства:
Преди 6 месеца майка ми започна да се занимава с разни форуми за хороскопи от дир.бг Докато пишеше във форумите, не ставаше от компа и аз не можех за повече от 5 секунди да се добера до него. Постепенно тя напсувала нещо пишещите във форума и тъй като компютъра ми нямаше никаква защита или файъруол, а тя яко е псувала, някой взел че ни хакнал компютъра и поставил нашите файлове на обсъждане във форума. Оттогава майка ми е развила мания за хакери - въобразява си, че я преследват във всеки един момент, наблъска компютъра с 20 защити, така че да върви 40 пъти по-бавно и ми забраняваше даже да го пускам, че да не би хакерите да влязат, щото даже и да го пусна, те разбират всичко и ме гледат какво правя и кой съм и т.н. Тя разбира се си влизаше по всяко време да ги псува и да гледа какво обсъждат. След това започнало да й се струва, че Слави Трифонов й краде информация от компютъра и я говори в шоуто, тъй като си няма материал. Всичко ставало метафорично разбира се. Пример: Слави разказал някакъв тъп виц - един шофьор на ЖЪЛТ МОСКВИЧ карал пиян и се блъснал в някакъв НЕОНОВ стълб, който паднал и се разсипал на земята. Дошъл полицай и попитал какво става, а жената на шофьора се показала и казала "Оставете го на мира, господин полицай, не виждате ли, че е пиян" Когато й казах да ми даде доказателство, че от нашия комп си правят вицовете и шоуто, тя ми даде точно този пример. И всъщност ето какво било - Москвича е символ за нашия компютър, тъй като не бил много хубав, затова е москвич, а не мерцедес примерно (всъщност компа нямаше и половин година по това време и си беше с мн добри показатели, но нали трябва да се връзва метафорично). Това че москвича е ЖЪЛТ е явно пренасочване към майка ми, която писала с ник китайката, тоест някаква от жълтата раса. Неоновия стълб символизира някакъв модератор на форума НЕОН, който се опитал да помогне на майка ми като й казал да не пише повече, щото иначе и него ще прецака, но тя продължила и така го прецакала, тоест стълба паднал и се разсипал на земята. А жената на шофьора е алегория за цялото семейство - тъй като всички казваме на майка ми, че е луда, но тя не вярва (по това време 100% нямаше как да знае това нито един хакер, но не се ли връзва перфектно към вица все пак?!). Преди два месеца аз не издържах и вдигнах скандал на майка ми, заплаших я че се изнасям, тя се замисли и ме остави за 1 вечер на мира, но после пак същото. Преди 2-3 седмици ми преряза кабела на интернета и сега няма да имаме нет, докато не ни забравят хакерите...
Разбира се с това не се свърши. Сега си мисли, че я следят от жиците, които са опънали, защото някаква луда бабичка от улицата проповядвала тая идея и майка ми веднага се вързала. Същата вечер имаше скандал да намалим броя на жиците вкъщи.
Вчера баща ми имаше рожден ден и ако случайно някоя жена му честитеше, тя му вдигаше скандал, че много добре знае, че той й изневерява (което е невъзможно разбира се, просто познавам баща си и той не е такъв човек, да не говорим, че още я обича. Поради тази причина, той ни ми е от никаква помощ, винаги е на нейна страна). После го накара да си изключи джиесема, опита се и мене така, защото в нейната къща(не нашата) с включени такива гадориики Не Се Влиза. А аз попринцип не мога да говоря от домашния телефон, защото е в нейната стая и подслушва, след това ме подлага на половинчасов разпит кой е бил, защо е звънял, какво е искал, подробности, аз какво ще правя по въпроса и така нататъка.
В момента майка ми е безработна и е по цял ден вкъщи да ми виси на главата. Не минава и ден без да се опита с някоя своя нова лудост и забрана да ме ядоса - на нея никога не й е пукало за чувствата ми, имам чувството, че тя ме е родила, за да ме използва. Та дайте ми съвет какво да правя. Иска ми се да избягам, но няма къде. Мога да се крия у приятели, но дали после няма да стане по-зле?
Благодаря за търпението, че четохте дотук :)

hip_hop_mace
12-06-2004, 09:01
4естно казано сам много обаркана след тоva което про4етох.искам да ти помогна,но за сажаление незнам как.поговори с някои лекар за састоянието и или може би психолог нз sorry!!!

Inzaghi
12-06-2004, 10:05
pro4etoh vsi4ko mnogo vnimatelno.......i......kakvo da ti kaja...ako maika ti ne se pravi na luda naistina tq moje i da ima nujda nai malkoto ot edin psiholog za6toto ve4e po4va da razviva tova 4uvstvo nz kak se kazva6e 4e vseki q sledi i t.n. ima to4no takava bolest.....ta ako maikati ne se pravi samo da te qdosva i t.n. tq naistina zapo4va da razviva to4no tazi bolest.....bih ti preporu4al nqkolko vuzmojnosti....purvata e da govori6 s ba6ta ti na 4 o4i ama naistina da mu razkaje6 vsi4ko i toi 6te te razbere!a vtoroto ne6to e da otide6 nqkoi den pri psihologa na u4ili6teto toi 6te te izslu6a i 6te ti dade suvet kakvo da pravi6.......moje bi ti se struva malko naludni4evo no tova az ti preporu4vam

n55501204
12-06-2004, 10:54
Пробвах това с баща ми. Той не приема, или по-скоро не иска да приеме, че това е сериозно. Просто той си е свикнал с временни мании на майка ми и не смята да предприема нищо, смята, че тя си е нормална, просто е стресирана (от безработица и постоянно лежене вкъщи на леглото й). В училище нямаме психолог, опитах се да организирам да докараме точно заради майка ми, но няма как да стане. Госпожата по психология обеща да ми даде номера на някаква нейна приятелка психоложка, но не знам откъде ще и звъня, като майка ми виси непрекъснато до телефона, по джиесема много скъпо, от баба ми също не мога, щото там пък бабите следят и само чакат да създадат още семейни проблеми... Да не говорим, че и само да отида там на 1 сеанс ще ми струва сигурно всичките спестявания. От баща ми не може да се разчита и на финансова помощ, след като едвам ми дава пари за учебници, за дрехи да не говорим. Не че сме бедни, просто "не искаме да си пилееме парите и да не останем без нищо накрая" Имам чувството, че ако просто майка ми изчезне от живота ми, даже и някой да я утрепа, всичко ще стане песен.

Inzaghi
12-06-2004, 11:14
ami.........nz kakvo da naprava za da ti pomogna....naistina e mnogo gadno polojenieto......a nqkakvi drugi rodnini nqma6 li tam kudeto si v koi grad si??imam predvid lelq vui4o i t.n. da ti pomognat........

suzanna
12-06-2004, 12:07
lele...momiche..za pruv put chuvam takava istoriq..tova e pulen ujas..ideq si nqmam kak izdurjash.ne znam na kolko g si no nqmash li 18 prosto ne moga da ti predloja variant za spasenie..no..ima edin variant koito i az sum obmislqla za sebe shtoto i bashta mi edin psihar ponqkoga...namirash si mqsto kudeto nqma da te namerqt..napr priqtelki na kvartira i si hvashtash rabota kato servitiorka za polovin smqna..prez drugata uchish...sledvashtiqt mesec se mestish i s polivinata pari plashtash naema a drugata si ostavat za teb..no kato se zamislish tova e tolkova naludnichavo...az samo kato se setq che school shte propadne po tozi nachin...a i ti kakto si lichi si inteligentno momiche i mislq che nqma smisul da ti se provalq uchenieto zaradi kakvoto i da bilo..pomisli si za nqkoq gospoja na koqto imash doverie..za rodnini ne znam shtoto kakto kaza osobeno babite ponqkoga mogat da budat takiva intrigantki samo tova chakat..awe..losha rabota...pomisli no ne ti go predlagam seriozno...nai mn da si oburkash vsichko :?

СребристоСияние
12-06-2004, 12:36
Mili4kata ti :( ako iska6 ela da jivee6 v nas :( az ne sum ot sf i trudno 6te te namerqt:( no ne e tova re6enieto vse pak!!! trqbva da pogovori6 sas nqkoi blizak na semeistvoto koito 6te e na tvoq strana!!! ako s enalaga i sas u4ili6tniqt psiholog pogovori i pomoli za savet:( mn mi e mu4o za teb:(o sega vidqh 4e nqqte psiholog! mi macka ako vzeme6 telefona vinagi moje6 da se obadi6 ot priqtelka ili ot po6tata i t.n.! are stiskam palci

e4o
12-06-2004, 14:57
trqbva s ba6ta ti zaduljitelno da vzemete nqkakvi merki, predi da e stanalo o6te po-lo6o-za vsi4ki vas. Pogovori s nego, i go nakarai da razbere, 4e naistina e ne6to seriozno, i ako naistina obi4a maiaka ti trqbva zaedno da i pomognete, tva e koeto moga da ti kaja za sega, no naistina deistvaite :roll:

12-06-2004, 16:41
Azko ti evazmojno izlizai sutrin za u-6te i stoi navanka do kasno - pribirash se praish kvot praish i lqgash da spish....a dokato si navanka - kakvoto shtesh pravi! izbqgvai da se pribirash rano za da ne ti vrqka... ako neshto ti napravi problem maika ti ili bashta ti kaji im che ne ti se pribira zaradi tqh...no shte trqbva dobre da go izigraesh...ako mojesh poplalachi malko (jalko che ne sum dobra aktrisa i ne vinagi stava nomera) :)

{sexy_boy}
12-06-2004, 16:44
Male pi4 vaob6te ne ti zavijdam v polojenieto koeto si. MAikati naisina ne e s vsi4ki q si. Obarni se kam neini priqteli da q zakarat na lekar da vidqt dali nqma nqkakvo ovrejdane za6toto tova ne e normalno.
Yspex. :wink:

eNigMaTic^
12-06-2004, 16:56
Ами щом не е добре излъжете я нещо и я закарай те на психолог.Иначе през тва време си измисли нещо и се махй от вас.Може да ти стане нещо от толкова много стрес :roll:

KGW
12-06-2004, 17:09
Ami shte ti kaja edin star aver kakvo praveshe niakoga s maika si kato se opitvashe da go komandva.Bieshe ia.Kakvo ti biene,napravo i napukvashe kostite sus edin sap ( prodavat gi v povecheto jelezarii,lev-dva parcheto,idealni sa i niamat troshene ).Kato ia pochne,boi boi boi boi,i nakraia glavata v kotlona na pechkata.V liceto beshe stanala kato tigan vi kazvam.E brutalna miarka ama spored men zaslujena.Posiagaite im be momcheta i momicheta,kakvo kato sa vi rodili.Rodili rodili ama vsiako neshto do vreme,edin burz prav vuv zubite e nai-dobria argument. :wink:

n55501204
12-06-2004, 18:26
Момче съм, което прави ситуацията още по-сложна. Това с късното прибиране го правя, но вече не й пука и къде съм ходил, стига да съм вкъщи. Старая се да излизам по всякакви възможни причини, но не помага, то не може само навън да седя, а и все трябва да се връщам вкъщи. Тва с боя е малко крайна мярка - още повече, че аз изпитвам страх от нея - явно от малък е почнала със заповедите и истериите си. Тя попринцип така прави, ако някой не прави каквото тя каже - разкрещява се силно и не спира, докато на някой не му се надуе главата и не изпълни каквото казва тя само за малко тишина. А иначе тя като не е добре, не значи че не осъзнава какво върши. Тя си прави всичко абсолютно съзнателно и нарочно. Колкото до изнасянето - наистина бабите много ще се набъркат, а при приятели ще ми е неудобно да оставам повече от няколко дни. Не знам и дали ще постигна резултат по този начин, тя никога не се отказва от своето. Баща ми освен че я обича е и страхливец - той гледа да си живее живота без проблеми, затова и не признава пред себе си, че жена му е луда.
Прави сте за стреса, наистина ми се събира много, но все още не знам какво да правя. На всичкото отгоре май и смелост ми липсва. Не знам всъщност, но щом досега не съм се изнесъл. Може би изпитвам твърде голямо страхопочитание към нея - от малък съм с нея. Днес случайно си намерих един много стар тефтер и от рисунките и писанията ми там осъзнах какво огромно влияние е имала тя към мен тогава.
Иначе нямам 18 и уча в Немската в София, където само чака дебелата зам.-директорка и гадната класна някой да сгафи, за да го изгонят, а аз не мога да си позволя да се откажа от образованието, което съм започнал.

miskin
12-06-2004, 21:23
Майка ми не е добре с психиката, а също така е и егоистична манипулативна кучка.

Ти си един неблагодарен, малък, смешен егоист! Избеснях просто, ти не си добре! Как може да кажеш такова нещо за майка си, не се ли замисли малко? Аз съм убедена, че майка ти не е била такова "ку-ку", каквото я описваш цял живот. Сигурно от скоро е започнала да се държи така (под скоро имам предвид близките 1-2 години, а не вчера), вместо да се опиташ да и помогнеш по някакъв начин (защото тази жена определено има някакво психическо разтройство) си се пльоснал пред щайгата да ни се жалваш тука колко си нещастен с тая кукувица в къщи! Я си седни сега на дирника, но не пред компа и помисли колко неща е направила майка ти за теб, освен, че те е родила и отгледала и продължава да гледа и хрантути и после ела пак да ни разкажеш колко си възмутен и обиден, че не ти дава играчката!

n55501201
12-07-2004, 11:17
Първо - никой не я е карал да ме ражда. Второ - когато родиш дете, ти го правиш не за да го използваш да се фукаш пред приятелки "Вижте моя син в немската", нито да му крещиш да ходи да ти купува цигари.
Майка ми Е била куку цял живот, просто при оня километричен пост нямах време да ти разказвам и за тях, а и не смятах че някой ще има нерви да чете. Ако искаш в следващия пост ще разказвам и за тях. Но ако смяташ, че да мислиш че те преследват жици е нормално, или не чак толкова страшно, не знам какво да кажа. Още повече не съм ситурен дали майка ми е правила толкова много за мен. Повечето работа вкъщи я върши баща ми, а майка ми си лежи на двойното легло и раздава заповеди. а и също грешиш ако си мислиш че не съм се опитвал да и помагам - опитвах всичко - връзвах й се, правих се на добър син, обяснявах й най-любезно, че няма почти никакъв шанс да е права, 100 специалисти са й го казали, но нищо не помага. И последно - аз няма да седна да пиша по такива форуми, ако наистина нямах нужда и не бях 100% сигурен, че съм прав да искам да се махна от нея, за да не си проваля живота. Толкова засега.

dd
12-07-2004, 11:19
И трето - да го духаш

miskin
12-07-2004, 12:46
Ах, ще се пръсна от яд, написах ти един отговор и докато го изпратя и стана фал. Общо взето мнението ми продължава да бъде същото- ти си един малък егоист и хрантутник, на всичкото отгоре и мухльо. За баща ти да не говорим, събрали сте се двама мухльовци под един покрив. Щом майка ти е луда, можете да я настаните в психиатрична клиника и да я излекуват, а може и да си седите и да се вайкате и един слънчев ден тя да ви заколи, докато си спите. Ако не искате да я вкарвате в лудница, можете да се изнесете на квартира или при баба/дядо и т.н.
Кога ще разберете, че родителите ви не са ви длъжни за нищо! Ако си поне на 16 е крайно време да се оправяш сам. Ако не можеш да се оправяш сам и ти е кофти, че майка ти те е родила, вземи се гръмни и си реши проблемите веднъж завинаги.
Духай го под вода, докато изсъхне!

СребристоСияние
12-08-2004, 12:32
abe ti pa kfa si 4e d aobvinqva6 mom4eto! taq lunati4ka go e rodila zna4i ima dulg kum nego! nikoi ne q e karal da sazdava deca kogato ne moje da se griji za tqh!!! qvno naistina e luda 6tom sobstvniq i sin ne izdurja ve4e!!! kfo e vinovno mom4eto 4e taq poburkanq4ka e re6ila navremeto da go napravi i posle po4va da ai prilaga neinite metodi za pod4inenie i kontrol! ku4ka e mnogo qsno!!!


Mili4ak ne boi se i ne se vrazvai na otgovori kato toq na miskin!

n55501204
12-22-2004, 09:49
Наистина не те разбирам. Точно затова пиша, защото не знам как да се оправя и моля за съвет, някой да ми даде идея. Кажи ми по-точно как да я закарам в лудница, когато тя като говори с непознати и не на тема за следене и хакери, другият ще си каже, че е съвсем нормална. Баща ми и майка й са й говорили за лекарства, тя разбира се не иска. Че баща ми е мухльо съм съгласен, но не виждам какъв изход имам аз от ситуацията. Сам без пари да се оправя не мога, имам спестени 30 лв. Не мога никъде да се изнеса, защото ще стане още по-лошо, мързи ме сега да казвам какво ще стане, нямам и време за някой от моите километрични постове, но определено ще е по-зле. Баща ми я обича и се опитва да се залъгва, че всичко е нормално, или ако не е сега, то за съвсем малко време ще се оправи. Междувременно майка ми си вдига слушалката на телефона и без да е набрала номер почва да псува хакера, който и подслушва телефона. Та единствения съвет, който получих от тебе е да се гръмна, така ли? И тва за духането не го писах аз, но да ти се връща все пак. (само ми е чудно как ще изсъхне под водата)

baby947
12-22-2004, 14:37
потърси специализирана помощ. Майка ти явно наистина е с някакво психическо разстройство, кофти е, вярно, леля ми беше така, но и друго е вярно- че трябват много добри специалисти, за да има резултат.
Поговори с баща си много сериозно.

n55501204
12-27-2004, 07:10
Общо взето нещата се развиха по-следния начин. Майка ми съвсем полудя, но вече се усеща, че остава съвсем сама и много често започна да плаче. Стана ми гадно за нея и може би ще е добре наистина аз да се опитам да й помогна и психолози да търся, но всичко ще бъде много сложно, а и не се знае как ще подейства. Тя изобщо не осъзнава, че е за психолог да нея. От друга страна вече 6ти месец жертвам малко по малко от живота си, за да й угодя, а тя даже като ме види вече вместо да ми каже здрасти или да забележи новото яке ми вика изключи си ДжиЕсЕма, че ме следят и чрез него. Та дилемата ми е - да се опитам ли да направя някакъв опит с нищожен шанс да й помогна, или да помисля за себе си и да се изнасям някъде далече от нея, където и да е (най-вероятно при бабата клюкарка). Та дайте си гласа, моля.

teddy_bear
12-27-2004, 07:51
Pro4etoh vsi4ko koeto e pisamo po taq tema...awe mn kofti :(Ama az mislq 4e ako tq zaop4ne le4enie shte ima nujda i ot tvoita podkrepa.Ti shte trqbva da si blizo do neq,taka i bvashta ti a ako se iznesesh moje da go prieme mn po-kofti,4e q napiskash i moje da se vlushi sustoqnieto i.Znaesh li za kakvo se setih dokato 4etqh.Predi vreme po televiziqta bqha kazali edin telefon za jeni i deca podlojeni na domashno naslilie ama neznam kakuv e.Ta ptedlagam ti da suberesh stutiki i da otidesh do nqkoi uli4en telefon,vzemi i priqtel koito da te podkrepq dokato govorish i se obadete na 144 i pitai za nqkakuv takuv nomer na organizaciq ot toq sort i se obadi tam i pitai.1000% shte mogat da ti pomognat pove4e ot nas i mislq 4e obiknovenno tezi acitzacii ili kakto tam se kazvat imat beplati psiholozi i tn.Probvai tam a ina4e neznam....mn kofti kato nqmate u4ilshten psiholog zashtoto bi bil mn polezen v slu4aq.Aide uspeh i spodelqi ot vreme na vreme kak stoqt nehstata :)

Nko
01-03-2005, 14:28
Ima niakolko reshenia. Ochevidno e che maika ti ima problem sys zdraveto. Poznavam hora koito sa imali podoben problem, no kratkotraino - misliat si che gi slediat i ima niakakyv zagovor v obstestvoto, koito celi da im navredi ili nesto takova.
Spored men niama smisyl da se kazva na maika ti che e nenormalna ili ot sorta, zastoto neinoto systoianie e normalno ot neinata gledna tochka. Oste poveche che tia si ima iasna prichina i obiasnenie za deistviata i podozreniata si.

Spored men ima pone niakolko vazmoznosti za izbor:

1. Lekuva se s lekarstva v izvestna stepen (mislia che ima po-dobri reshenia). Ako izberesh lekarstva triabva da popitash niakoi psiholog/psihiatyr za poveche informacia. Lechenieto prodylzava okolo mesec (za sluchaia koito znam, koito e po-lek ot toia na maika ti) kato se usesta podobrenie oste prez pyrvite dni. Sled tova choveka si stava normalen.

2. Opitai se da razberesh kakvo pritesniava maika ti pri uslovie che ia slediat. Popitai ia slednite vyprosi:
- Kakvo ste stane kato ia slediat?
- Dori da imat dostyp do kompiutyra kakvo ot tova?
- Kakvi zagibu ima tia ot tova che ia slediat?
Celta na razgovora triabva da e da ia ubedish che e po-vazno da ziveete kato ostanalite hora (e.g. vkiuchvate si GSM-a vkasti) otkolkoto da se pritesniavate che vi slediat i t.n. Sasto triabva da i stane iasno tochno kolko e vazno da ne ia slediat i kolko e vazno da si ziveete spokoino. Dori da vi slediat po-dobre da ziveete spokoino otkolkoto da se pritesniavate. Poslednoto ima mnogo po-goliam efekt vyrhu vasheto zdrave. Otnosno "problemite" i "dokazatelstvata" koito obsyzda s teb - moze bi e dobre da ia popitash naprimer za problema sys zyltoto taksi:
- Ne moze li da se izmisli drugo reshenie, ot koeto da sledva che Slavi Trifonov ne i krade informacia ot kompiytyra?
Celta e da se proveri koe e po-veroiatno - Slavi Trifonov da i krade informacia ili da ne i krade informacia i zasto. Nai-dobre tia sama da obiasni i da se obosnove. Tvoiata cel e da razberesh zasto i poradi kakva prichina maika ti misli kakvoto misli. Ste ima polza ot razgovora v momenta v koito se chustvash dobre (ne si iznerven i ne si mislish nesto losho). Tova oznachava che si razbral kakvo misli maika ti i moze da i pomognesh.

Govoreneto sys psiholog moze da pomogne. Psiholozi mogat da se nameriat po uchlistata. Predpolagam che ako otidesh pri niakolko psihologa ot razlichni uchilista i govorish tiah ste e nai-dobre. Nai-veroiatno ste te izslushat.

Maika ti nai-veroiatno te obicha mnogo, kakto obicha i basta ti, taka che ako napusnesh kystata tova niama da reshi problema. Ako ostanesh i se spravite zaedno tova ste e edno goliamo dobro i e vazmozno nestata da trygnat mnogo po-dobre otkolkoto si si predstavial. Smiatam che ima izhod, taka che uspeh! Ste se radvam ako pishesh kak vyrvi. Nadiavam se da sym bil ot niakakva polza makar che e veroiatno povecheto nesta koito pisah da si gi probval. Za pyrvi pyt pisha po povod problem, zastoto sega smiatam che nestata mogat da se opraviat! Uspeh!

Nko
01-03-2005, 15:02
Otnosno hodeneto pri psiholozi v drugi uchilista - ako otidesh v uchitelskata staia i pitash kyde e psihologa i obiasnish che iskash syvet i t.n.t - mislia che ste e OK.

01-03-2005, 19:05
Пробвал съм ги всичките - тя смята, че понеже е работила в министерството на труда и социалната политика (на незначителна служба) крие важна информация. За нея да не я следят е принцип и е готова да провали и своя и моя и на баща ми живота. Иначе нищо толкова страшно не разбират, просто да не я следят й е целта. За нея по-добре да се скрие в пещера, отколкото да я следят, така поне казва. Айде ще си допиша в някой друг пост, че трябва да ставам.

fredi
01-12-2005, 11:22
:roll: Mii mili4ko ko da ti kaja :P
Mnoo si te obi4am taka 4e idvai vka6ti i 6te izmislim kak da q opravim taq kranta mama ti :)
nzli znae6 kade e ka6ti #sentello :P
Are 4akam te vseki den ot 20 do 22:30 hihi

TheDevilTwin
01-14-2005, 20:50
А аз си мислех, че мойта майка е луда :shock:

Значи, при мене ситуацията е почти същата, просто майка ми (още) не е стигнала до тази степен на лудост :wink:
Веднага ще ти дам пример - Аз обичам да се разхождам навън по фанелка и отгоре яке, но според нея навън е много студено и трябва да си навлека пуловер. Аз естествено й заявих, че няма да го облека, след което тя ми се развика, заплаши, че ще ме изгони от вкъщи, започна да ме "удря" с пуловера и т.н., докато накрая не се съгласих да го облека и всичко затихна.
Не е кой знае какъв проблем, ама все е нещо.
Според мен не е нормално да вдига скандали и да избухва за такива дреболии. Имам чувството, че го прави по простата причина, че това е единственият начин да ме контролира - чрез викове и крясъци (което е самата истина, защото на мен докато не ми се развикат, не си помръдвам и малкия пръст да си свърша работата :twisted: ).
Трябва да й обясниш, че тия неща, които се опитва да ти втълпява, са пълна лудост и че си е наумила небивалици. Ако не помогне, просто не говори с нея и не я забелязвай. Прави се на турист вкъщи. Накрая тя ще те попита, защо го правиш и в този момент ти се отваря златна възможност да й кажеш, какво мислиш за нея 8)

torti4kata_ irma
02-06-2005, 11:39
vsi4ko pro4etoh mnogo vnimatelno mili4ka ako iska6 pogovori s ba6ta si ne znam kak da ti pomogna oba4e se opitai da q razubedi6 4e nikoi ne q sledi ili q zavedi pri psiholog :roll:

losemymind
12-31-2005, 17:25
Mi trqq i pomo6t ot lekar mislq az:)
Ot tva koeto pro4etoh...ostanah
dosta u4udena

01-02-2006, 00:13
moite roditeli sa super to4ni hora sprqmo mene...
nz tva se dalji moje bi 6tot o6te ot malak sam si nepukist i ne im davam da mi se ka4at na glavata :wink: pak i az ne pravq taka 4e da gi draznq i tnt. po celi no6ti ne se pribiram... pu6a piq(na 14god. sam) ama nikvi problemi ne mi pravqt... palna svoboda na deistvie... li4no mnogo si uvajavam i obi4am roditelite.

dataworm
01-03-2006, 17:29
Kak ste izrovili tova?Vijdali li ste datata ot posta? :shock:

street_force
01-03-2006, 22:44
Хора, трябва ми съвет. Майка ми не е добре с психиката, а също така е и егоистична манипулативна кучка. За да не си помислите, че говоря празни приказки ето доказателства:
Преди 6 месеца майка ми започна да се занимава с разни форуми за хороскопи от дир.бг Докато пишеше във форумите, не ставаше от компа и аз не можех за повече от 5 секунди да се добера до него. Постепенно тя напсувала нещо пишещите във форума и тъй като компютъра ми нямаше никаква защита или файъруол, а тя яко е псувала, някой взел че ни хакнал компютъра и поставил нашите файлове на обсъждане във форума. Оттогава майка ми е развила мания за хакери - въобразява си, че я преследват във всеки един момент, наблъска компютъра с 20 защити, така че да върви 40 пъти по-бавно и ми забраняваше даже да го пускам, че да не би хакерите да влязат, щото даже и да го пусна, те разбират всичко и ме гледат какво правя и кой съм и т.н. Тя разбира се си влизаше по всяко време да ги псува и да гледа какво обсъждат. След това започнало да й се струва, че Слави Трифонов й краде информация от компютъра и я говори в шоуто, тъй като си няма материал. Всичко ставало метафорично разбира се. Пример: Слави разказал някакъв тъп виц - един шофьор на ЖЪЛТ МОСКВИЧ карал пиян и се блъснал в някакъв НЕОНОВ стълб, който паднал и се разсипал на земята. Дошъл полицай и попитал какво става, а жената на шофьора се показала и казала "Оставете го на мира, господин полицай, не виждате ли, че е пиян" Когато й казах да ми даде доказателство, че от нашия комп си правят вицовете и шоуто, тя ми даде точно този пример. И всъщност ето какво било - Москвича е символ за нашия компютър, тъй като не бил много хубав, затова е москвич, а не мерцедес примерно (всъщност компа нямаше и половин година по това време и си беше с мн добри показатели, но нали трябва да се връзва метафорично). Това че москвича е ЖЪЛТ е явно пренасочване към майка ми, която писала с ник китайката, тоест някаква от жълтата раса. Неоновия стълб символизира някакъв модератор на форума НЕОН, който се опитал да помогне на майка ми като й казал да не пише повече, щото иначе и него ще прецака, но тя продължила и така го прецакала, тоест стълба паднал и се разсипал на земята. А жената на шофьора е алегория за цялото семейство - тъй като всички казваме на майка ми, че е луда, но тя не вярва (по това време 100% нямаше как да знае това нито един хакер, но не се ли връзва перфектно към вица все пак?!). Преди два месеца аз не издържах и вдигнах скандал на майка ми, заплаших я че се изнасям, тя се замисли и ме остави за 1 вечер на мира, но после пак същото. Преди 2-3 седмици ми преряза кабела на интернета и сега няма да имаме нет, докато не ни забравят хакерите...
Разбира се с това не се свърши. Сега си мисли, че я следят от жиците, които са опънали, защото някаква луда бабичка от улицата проповядвала тая идея и майка ми веднага се вързала. Същата вечер имаше скандал да намалим броя на жиците вкъщи.
Вчера баща ми имаше рожден ден и ако случайно някоя жена му честитеше, тя му вдигаше скандал, че много добре знае, че той й изневерява (което е невъзможно разбира се, просто познавам баща си и той не е такъв човек, да не говорим, че още я обича. Поради тази причина, той ни ми е от никаква помощ, винаги е на нейна страна). После го накара да си изключи джиесема, опита се и мене така, защото в нейната къща(не нашата) с включени такива гадориики Не Се Влиза. А аз попринцип не мога да говоря от домашния телефон, защото е в нейната стая и подслушва, след това ме подлага на половинчасов разпит кой е бил, защо е звънял, какво е искал, подробности, аз какво ще правя по въпроса и така нататъка.
В момента майка ми е безработна и е по цял ден вкъщи да ми виси на главата. Не минава и ден без да се опита с някоя своя нова лудост и забрана да ме ядоса - на нея никога не й е пукало за чувствата ми, имам чувството, че тя ме е родила, за да ме използва. Та дайте ми съвет какво да правя. Иска ми се да избягам, но няма къде. Мога да се крия у приятели, но дали после няма да стане по-зле?
Благодаря за търпението, че четохте дотук :)


купи си кирка

gabbybon
01-20-2006, 18:56
леле....ужас маийкати наистина е психясала :shock: Просто измисли нещо и говори с нея :?

Roxy
01-20-2006, 22:47
и мойта майка е властна и луда ама аз съм същата.тя манипулира цялото семейство,понякога е егоистична и мнгоо често истерична.ама аз не и се давам.и въпреки тва е супер точна и аз си я обичам.според мен трябва да счупиш компютъра щото майка ти се е вманиечила

n5
08-25-2006, 20:05
Благодаря на всички за подкрепата, особено на Фреди, хохохо!
Бтв - за последен път, момче съм.

Как се развиха нещата - майка ми започна да пие хапчета и да осъзнава на какво заприлича последните 2 години. Въпреки че продължава да мисли, че я следят и подслушват и да не е адекватна доста често, все пак малко по малко почна да се взима в ръце. Вече ходи да помага в офиса на баща ми, но още си е безработна. Продължава да си е същата командаджийка и егоистка, но наскоро не сме имали сериозни сблъсъци благодарение на тактиката "Да, мамо, точно така ще направя" и после не го правя или "Е да, ама вече всичко е уредено и обещах на 100 човека, тъй че няма как". Гадно си е, когато ме заразпитва "Къде излизаш, с кого излизаш, защо, как, докога, къде кога ще ходите, как така не знаеш" и т.н. Затова и след училище си ходя където искам и като се върна към 10 и й кажа че съм останал да играя волейбол нямам проблеми.
Сега идва другият проблем - баба ми вече ни готви бъдещето. Строи сграда в Павлово (някакъв квартал на майната си след Овча Купел) и там аз ще живея в стайчка, предвидена за офис на партера, а майка ми и баща ми в апартамент над моя. Тук вече правих луди скандали първо, защото те искат да ме залъжат, уж ще живея самостоятелно, а всъщност те ще ме гледат от горния етаж и ще трябва при тях да ям и да се пера, защото в стайчката няма място за нищо, второ, че е на майната си и пътят до университета ми ще е около 40 мин пеша и 25-30 мин с трамвай. Въпреки всички възражения и скандали, те ми настояват, че този вариант е перфектен за всички и те са си мечтали за такова нещо на моите години. Остава ми само да си намеря работа веднага щом завърша даскало тази година и вляза някъде, а като вляза в уни, да си намеря накой селянин за съквартирант и заедно да наемем нещо, докато се вразумят нашите или умре някой, завещавайки ми апартамент...

cskamoni4ka
08-25-2006, 20:16
Наистина не ти завиждам,как си изтърпял до сега?!Ужас!Извинявам се,че ще го кажа,но майка ти е луда!Болна е!И й трябва задължително психолог,но щом не можете да си го позволите,а и баща ти не иска да ти помогне,мисля че ще е най-добре да се изнесеш от вас,може тогава да се осъзнае поне един от двамата ти родители!

ista
08-25-2006, 21:10
сладурко, доста шибана, но интересна история. ми... пробвай да говориш с баща си на тази тема. все пак може нещо да помогне. относно бягството... след като майка ти се е трогнала и е спряла, макар и за една вечер, след сканадал, ако избягаш може и да промениш нещо. но нали знаеш всяко чудо за три дена. пък и не е сто процента сигурно, така че, по-добре не рискувай.

YouR_PoisoN
08-26-2006, 09:28
Малееее :shock: това е ужасно побъркано :shock:

az_slunceto
08-31-2006, 09:38
ЦЕНЗУРА!!!

т. 11

.: machoka :.