PDA

View Full Version : Боклуцииии:(



rosskata
12-07-2004, 10:14
Айде сега всеки да си сложи ръката на сърцето и да си признае, хвърля ли си боклуците наулицата???
:?: Като си хапнеш вафличка, къде захвърляш опаковката? :?: А като пушиш на спирката, къде хвърлчш фаса? Мързи ли те да отидеш до коша вкъщи, и затова си хвърляш кутийките или опаковките през прозореца?А??? :shock:
:? Писна ми да ме гледат като изънземно, когато си гася фаса и го хвърлям в коша или когато се наведа да вдигна от земята накоя хартийка, хвърлена на 10-20 метра от коша за боклук... :evil: И ми писна да гледам кочината, в която е превърната градинката пред блока ми... Има ли сродни души?

mnogomili4kata-sf
12-07-2004, 10:26
Браво,rosskata! Значи не съм сама на тоя свят!!!!! :D Аз дори да имам няк`фи боклуци под ръка и да няма кошче на близо, си ги слагам в чантата или ги държа в ръка, докато не намиря кошче!!! Опитвам се да уча и околните така....някои се поддават, други за съжаление НЕ! :( ...К`фо ще им станеее....иди разбери!
Някои се оправдават с това,че не само те хвърлят....еми айде всички тогава да хвърляме по тоя повод!!!!!! :evil:

Murderdoll
12-07-2004, 10:28
уф и аз се опитвам да не си хвърлям боклуците...
където не трябва...прибирам си ги в джоба и си ги
нося докато не намеря кошче..

e_l_i_z_a
12-07-2004, 10:44
az si pribiram iz djobovete vsi4ko i taka vinagi leviq mi job e s bokluci ama pri parvoto vidqno ko64e izhvurlqm vsi4ko i mi olekva a otnosno za nqkoi hora,koito ne se zamislqt...ZAMISLETE SE!PRAVITE GO ZA SEBE SI,A NE ZA NQKOI DRUG :wink:

suzanna
12-07-2004, 11:07
dam..na men daje mi se smeqt kogato sled nqkogo go digna bokluka...super selsko e da qdesh neshto i sled tova tochno pred sebe si da go hvurlish kato posledniq selqnin i da si produljish..che nqkoi dori go pravqt zashtoto go smqtat za povod za gordost... :evil: nie si imame den za pochistvane v godinata ..to mai povecheto gradove sushto imat de.trugvame po celi uchilishta razpedelqme si koi kude shte chisti i nqkolko chasa s chuvali i rukavici subirame kakvo li ne...no tova naistina mi pomogna pone lichno moite bokluci da si gi hvurlqm kudeto trqbva..no..ne znam shtom i vie ste go zabelqzali qvno naistina e ujasno :?

little_black_dress
12-07-2004, 11:11
Аз търся кошче за боклук...или си ги пъхам по джобовете боклуците!! :oops:

Delancey
12-07-2004, 11:49
:oops: Аз пък умната
ги давам на някой приятелка
тя да иде до кошчето да
го хвърли че съм си мързелче
пък иначе хварлям...... :oops:
От сега на татък ще си ги хвърлям
Обещавам:)

Dance_princess
12-07-2004, 12:19
rosskata, определено в това отношение сме сродни души :wink: Не си единствена.
Много се дразня, когато видя хора, които са само на метър от кошчето и ги мързи да си хвърлят боклука в него- толкова ли е трудно да се помръднеш :roll: или пък може би се правят на по-важни :roll: - не ми е ясно, но каквото и да е мисля, че е глупаво и гадно.
Затова аз в 99% от случайте си хвърлям боклуците, където трябва. Ако се налага ги прибирам някъде или ги държа в мен, докато видя кошче. Случвало ми се е и да взимам някакви опаковки и хартийки от мои приятели, знаейки, че те иначе просто биха ги пуснали на земята :roll:
А после защо всички се оплакват, че България била мръсна :evil:

LunaTriCk
12-07-2004, 12:56
Ммм зависи от боклука. 97% от нещата които ям на улицата са бързи храни. Джобове, дюнери, пица на парче и има кошче да ги хвърля после хартиите ли там кот е щот ги ям на място. Рядко ми се е случвало да ям вафла на улицата, но когато се е случвало опаковката я държа за някой кошче. Ако не виждам такова в близките 3 пресечки, го скатавам в някой ъгъл или тераса от 1 петаж :roll: .
Не пуша.

e4o
12-07-2004, 13:31
mi ponqkoga si hvurlqm fasovete, no gledam da ne go pravq, ina4e po ulizite ne qm, i nqma kvo da hvurlqm :lol:

BOKLUKA
12-07-2004, 16:23
az puk si mqtam boklucite navsqkade i se staraq da ne zabravq da hvurlq bokluka na ulitzata MLAAAAAAAAAHAAAAAAAA 8) 8) 8) 8) iskaaaaaaam vsi4ki da praviqt kato mene mno'o qkooo!!! :D
DA JIVEQT PRASETATA-----mama me e u4ila(ne prozvu4a mnogo skromno a :oops: )

Грахче
12-07-2004, 19:59
не мога с ръка на сърцето да ти кажа каквото и да е. от хората съм, които наистина адски много се дразнят на такива простащини и прояви на селяния - да си хвърлиш боклуците на улицата или каквото и да е, колкото и да е малко то. но е имало моменти, когато и аз съм го правила. и ще ви кажа защо - защото джобовете ми са били пълни с разни джунджурии, а около мен и наблизо е нямало никакво кошче за боклук! :evil: Кажете ми, нормално ли е в градинка или на оживено място да няма нито !едно! кошче?!

P1ra71nQ
12-07-2004, 20:00
Аз си ги хвърлям в кошчетата и съм много горда затова. :P От както съм дошла в Щвейцария се научих, защото видях разликата м/у една чиста държава и една пълна с боклуци.Повярвайте само като се прибера в БГ и като погледна от прозореца на колата-още в София ми се свива сърцето :cry: само като видя навсякъде хартийки и цели боклучища ми се свива сърцето,(какво да кажа пък за тези, които от колите хвърлят) като знам, че и България може да е така чиста.Може-би тук е така, защото има закони и от тази година и за хвърлен фас чак те глобяват, ама и полицаите си вършат работата ама пък и на две крачки има кошчета, които не са отраднати от някой "мангал" или пък някой друг за желязо.........Незнам какво да ви кажа освен
Пазете България чиста :!: :!: :!: :!:

reality_girl{}
12-07-2004, 20:29
Mi az si gi izxvarlqm v ko64etata ama se e slu4valo da xvarlqm nqkoi dryg bokluk ama rqdko no ako ima6e pove4e hora koito da mislqt za tova nqma6e da sme na takova dereje.Tolkova e hubavo da e 4isto no prosto e nevajmojno

BABY_SEXY_GIRL
12-07-2004, 20:47
Taka...kogato bokluka e golqm vinagi go hvarlqm vav ko6a, no kogato e opakovka ot davka ili avtobusen bilet ot vreme na vreme gi hvarlqm po ulicata :oops: Zavisi ot bokluka, mnogo rqdko hvarlqm na ulicata, predi vse tova mi be6e ko64eto, no pomadrqh...Ina4e fasovete i men me draznqt, ne pu6a i tova o6te pove4e me naduhva da se draznq ot tqh :evil: Pazete Bulgariq, domut ni :wink:

bibonda
12-08-2004, 01:35
po princip sum si kulturnichka i tuka ima dosta kosh4eta i ne jrvurlqm ili v ranicata si gi butam kvoto imam da hvurlq...ama dneska furlih edno malko boklu4e ot dufka na zemqta :oops: daje me e sram da go zaqvq..mislq che e gadno i trqbva vseki da...a be da si gi hvurlq kudeto trqbva. az sum si pulnila djobovete s bokluci shtoto nqma kosh4e ama po dobre tva otkolkoto da furlqsh kudeto ti pade..i s cigarite...male ujas ne mi se govori na taq tema :x
MRAZQ HVARLENI DUFKI shtoto kato ne gi vijdam VINAGI gi natupvam i da ne vi opisvam kolko e priqtno ! PLS koito go prai da spre shtoto :evil: :evil: :evil:

bulgarche
12-08-2004, 05:58
Еми аз съм me4eto_ (бях) и да кажа че от скоро съм в една природозащитна орданизация "Зелени Балкани" и не си хвурлям боклука на улицата..а тези кои пушат си събират фасовете в джобовете. Пък да кажа, че една голяма част сме скинари и да не чувам че ние правим мизерия, щото точно ние се "грижим" да я няма.

bulgarche
12-08-2004, 05:59
Еми аз съм me4eto_ (бях) и да кажа че от скоро съм в една природозащитна орданизация "Зелени Балкани" и не си хвурлям боклука на улицата..а тези кои пушат си събират фасовете в джобовете. Пък да кажа, че една голяма част сме скинари и да не чувам че ние правим мизерия, щото точно ние се "грижим" да я няма.

DeaTHroW-ReC_F
12-08-2004, 07:06
ами....са аз не съм от хората които лъжат за да си напраят по добре впечатление околните за мене.. с ръка на сърцето казвам че винаги се старав да си слагам боклучката от снакса в джоба или т.н....за тва джобовете ми са пълни..щото забраям да изхвърлям....ма в това няма нищо лошо:) аз не пуша...но мн се дразня като някой си изхвърля фаса пред мене и го стъпче...даже вчера виках на майка ми...
и аз съм се навеждала да хвърлям чужди боклуци в кошчето..даже веднъж в тролея...някой си бепе фърлил една опаковка от хартия на стъпалата...и аз се наведох ,зех я..и като излязох така ме гледаха хората :shock: аз не разбрах кво лошо има да хвърлиш чужд боклук в някоя кофа..

bulgarche
12-09-2004, 11:29
Аз в града не съм събирал боклуците на хората, ама като се катерим със ските го правим винаги, дори е малко рисковано, защото понякога (часто) са в замръзнали реки..