PDA

View Full Version : НЕ ИСКАМ ДА ЗАМИНАВАМ!!!!!!!!!



toTaLy_Me_F
12-12-2004, 15:56
Преди началото на новата учебна година баща ми и сестра ми заминаха за Италия.Аз щях да замина при тях след края на учебната година за да продължа там образованието си.не бях много съгласна,но се успокоявах с мисълта че оттам ще изляза със по-висока диплома,че там имам по голям шанс да развивам обучението си,че поне през ваканциите ще се връщам в България при маика ми и при приятелите.да но днес тя най-официялно ми заяви как след края на първия срок(не след края на учебната година)се пренасяме ДА ЖИВЕЕМ там.попитах я защо а тя каза че щом аз,баща ми и сестра ми ще сме там значи и тя трябвало да е там.защото семеиството не бивало да е разделено.а щом ще сме всички там значи е по добре да живеем там. :( не е чесно!питах дали не може да се връщам през ваканциите тук,но думите и бяха че не може,защото:"трябва да се адаптираш към средата"и ми заяви как няма да се връщам поне първите 1-2 години за да свикна.а преди ми бяха казвали как сестра ми само ще учи там а баща ми бил там защото трябвало да живеем някъде а наще не искали на общежитие!това означава че ще ме откъснат от приятелите ми,от момчето което ОБИЧАМ!!!!!а аз не искам!!!старая се да бъда колкото се може по дълго с приятелите си,но не мога да се отпусна защото все се сещам че скоро ще ме откъснат от тях. :cry: съжалявам че ви занимавам с моите историй,но днес не мога да се видя с никои :cry: и няма с кои да го споделя а имам нужда от това :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: [/u]

12-12-2004, 16:06
Bez da sa obijdash - ni6to lichno no MAIKA TI E MN TAPA JENA! Az ako ne si bqh otishla v bg 1vata godina sqka vakanciq shtqh da UMRA seriozno!
kazax na maika - ako ne si hoda sqka vakanciq shte se samoubiq! maika ti ne znae kakvo e da si dalech ot sichko za tova govori za adaptaciq!
ako hodish sqka vakanciq v bg shte sravnqvash v bg s italiq - bavno shte prenesesh jivota si ot bg v italiq....ako ta zatvori v taq darjava za 1-2 godini ne iskam da te plasha no shte otkachish bez bulgarsko prisastvie ako si v nqkoq gradche bez bulgari!
nadqvam se maika ti da ta razbere govori s neq...poplachi si izlei si maka i i kaji kak stoqt neshtata....
i znai che sichki sme gordi da sme BALGARI! I NQMA NI6TO PO HUBAVO OT TOVA! Dano sichko e nared !

amy lee
12-12-2004, 16:43
Kittie_,napulno si prava otnosno tova za adaptaciqta!predpolagam 4e si govorila s maika ti,no nqma li na4in vse pak da pogovori6 o6te.za6toto nqma kak da izdurji6 ako edinstvenite bulgari okolo teb sa semeistvoto ti!prosto i kaji tq da se postavi na tvoe mqsto.dali 6te i e priqtno da q otkusnat ot sveta.ne mislq 4e 6te ti kaje 4e bi i bilo priqtno :roll: kaji i pone ako ne vsqka to pone lqtnata vakanciq(ili koqto i da e)da se vru6ta6 tuka.ako ne cqlata vakanciq to pone izvestno vreme ot neq.spored men 6te ti e mnogo po lesno da se adaptira6 kum sredata tam ako se vru6ta6 tuk.spored men tq iska da jiveete tam samo za6toto iska da zabravi6 vsi4ko tuk(ponqkoga s takova vpe4atlenie ostavam za neq)ima li nqkoi ot priqtelite ti koito tq da ne haresva?ili puk vaprosnoto mom4e :roll:

12-12-2004, 17:10
Amy Lee nikoi chovek s akal v glavata nqma da iurne cqloto semeistvo da se mesti v DRUGA DRJAVA samo shtoto edna ot shterkite ima nepodhodqsh priqtel/i......
No si prava - moje bi iska da q otkasne maika i ot sichko bulgarsko zashtoto ot neina gledna tochka - stranata zatava.... razbiram q do nqkade - i az ne bih iskala decata mi da nqmat persektiva v jivota i da gladuvat - da sa bezrabotni i da sajalqvam che kogato mu e bil ovremeto ne sme zaminali.....
no ne mislq che tam e problema.... samo maika ti znae toTaLy_Me_F ili bashta ti... govori s tqh......samo tova moga da te posavetvam...

GreenLadyM
12-12-2004, 17:19
Zdravei toTaLy_Me_F!Znam 4e kakvoto i da ti kaja v tozi moment,nqma da moga da te uspokoq,samo shte ti kaja da se opitash da go priemesh i da mislish za polojitelnite neshta:1-vo shte polu4ish po-dobro obrazuvanie,2-ro shte se zapoznaesh s novi hora i shte namerish novi priqteli,3-to shte razgledash druga strana i shte nau4ish oshte edin ezik!Tova 4e maika ti ti e kazala 4e nqma dase vrushtash purvite 1-2 godini ne mi se vqrva,zashtoto predpolagam 4e tuk imate i drugi blizki,a edva li i tq shte izdurji tolkova vreme bez da se vrushta!NE SE OT4AIVAI!I ne misli samo kak shte zarejesh priqtelite si i kolko vreme nqma da gi vidish,a misli za tova kak edin den shte se vurnesh pri tqh i kolko shte se zaradvat te kato te vidqt!+ tova istinskite priateli ne se zabravqt,a i ima internet i shte mojete da si pishete!Znaesh li,tova lqto nai-dobriq mi priqtel,4oveka koito mi e kato opora v jivota,zamina za Zagreb!Cqlo lqto ne se bqhme vijdali,a na4aloto na u4ebnata godina q zapo4na tam,zashtoto tqhnite mu kazaha 4e shte ostanat da jiveqt tam!I znaesh li kakvo stana?Predi 1 mesec toi si doide!Doide si uj za edna sedmica,no 1 den predi da se vurne obratno kaza ne tqhnite 4e ne iska da se vrushta tam i iska otnovo da u4i tuk v Bg!I sega otnovo e do men!I prez tezi nakolko meseca si pishehme neprekusnato,4uvahme se po-telefona i izobshto ne mislihme 4e moje pove4e nikoga da ne se vidim!V nikakuv slu4ai ne se ot4aivai!Tezi koito teobi4at nqma da te zabravqt!!!!I shte te 4akai da se vurnesh!!!A az sum sigurna 4e ti sushto nqma da gi zabravish i shte se vurnesh pri tqh vednaga shtom mojesh!Sega prosto trqbva da zabravish za tova 4e skoro shte zaminesh,da budesh kolkoto mojesh vreme s tqh i da ne se natujavash zashtoto shte ti bude po-trudno!Znam 4e mi e lesno da ti go kaja prosto taka,no az sum sigurna,4e shte se spravish!!!!! :!: :wink:

DeaTHroW-ReC_F
12-12-2004, 18:19
понякога просто нещата не зависят от теб...нито от съдбата.....и понякога твоите най близки оплескват сичку...за жалост не мога да ти помогна..незнам и какво е да си толкова далеч от фриендс и гаджето толко време..ужас...само да те питам..макар и напуснала вече бг няма да напуснеш форума нали :wink:

techCandy
12-12-2004, 18:21
ne se obijdai naistina, ni6to li4no no maika ti e dosta GLUPAVA
naistina ti sy4uvstvam za6toto minah prez gore dolu sy6tiq pyt
no na men maika mi podobni maloumni usloviq ne mi e postavqla
zaqvi na maikata 4e ako ne se vry6ta6 pone letnite vakancii, 6te sybere6 pari 6te si hvane6 samoleta i pove4e nqma da se vyrne6
ili ne6to takova, stresni q malko
obqsni i 4e taka ne moje
ne moje6 da sedi6 i da se oplakva6 tuka, a da ne napravi6 ni6to po vyprosa
deistvai! i uspeh

pinK_Baby
12-12-2004, 18:27
mnogo dobre te razbiram...moqta nai - dobra priqtelka e v amerika idva si vsqko lqto oba4e se polu4ava mnogo kofti kato trqbva pak da zaminava...ima rev i mi e mnogo my4no na neq sy6to i e tyjno i si lipsvame mnogo....no i tam sys sigurnost 6te ti e dobre...pone kakto razbiram ot neq... ima si strahoten priqtel...u4ili6teto i e dobre i kato si doide v bg si pravi kupona cqlo lqto i sme navsqkyde zaedno...ehhh kolko spomen4eta ima NO edinstveniq na4in e da govori6 s maika si i da i obqsni6 kolko 6te ti e tyjno...i eventualno da si idva6 za lqtoto...ina4e po dobre ot tova nqma...mislq 4e tova e re6enieto pyk i sled izvestno vreme 6te svikne6 naistina 6te se prisposobi6 bylgari ima navsqkyde 6te si nameri6 priqteli i tam 6te ti e qko ..moje v na4aloto da ti se struva typo no e taka...4ovek trqbva da se razviva a tova e mnogo dobyr 6ans za tebe ..taka 4e govori s mama i stignete do konsensus USPEH!!!

Allicia
12-12-2004, 20:38
Opitvala sym da mislq ako na men mi se sluchi takova neshto kakvo shte pravq, no neznam, mnogo e trudno!Prosto bydi silna!I popitai maika si nqma li druga vyzmojnost naprimer da ostanesh pri baba si ili nqkoq lelq...Vse trqbva da ima izhod!!! Dano ti se usmihne kysmeta! Iskrenno ti go jelaq!! I bydi silna, kakvoto i da se sluchi, ne se predavai!

Crazy*4_Usher
12-13-2004, 06:30
Едва ли имаш другизбор. Трудно е да заминеш с мисълта, че оставяш в България приятелите си и част т теб, но не вижда с какво можеш да попречиш. Не разбирам къде е прблема. Притесняваш се, че няма да виждаш повече приятелите си и рдината си или, че там няма да познаваш никой? Ако е първото е трудно наистина да ги оставиш, но там ще намериш нови приятели. Контакти лесн се създават. Аз съм пътувала много и съм живяла другъде. Най - лесното е да отидеш и да завържеш контакт да излизате по кафета и т.н. и след месец ще разбереш колко много ти харесват новите приятели. Италия е красива държава и няма да ти е зле. Верона, Венеция, Рим, Милано...в тези градове съм била и мога да ти кажа, че е адски красиво. Ще имаш хубаво образование стига да си учиш. Говори с майка си и й кажи да се постави на твоето място. Питай я как тя е щяла да се чувства ако е била на твоите години и ако нейната майка не и е позволявала да се връща в родината си. Ако знаеш езика ще се оправиш, но ако не го знаеш на английски ще трябва. Ще видиш, че там ще ти хареса. Е не от първия ден, защот ще си наранена от напускането на България но на втората седмица ще ти хареса и ще позабравиш за България. И все пак мъка си е да изставиш сърцето си тук.

toTaLy_Me_F
12-13-2004, 12:12
много,ама много ви благодаря на всички!наистина не вярвах че толкова много хора ще ме разберат и ще ме подкрепят,а не да ми кажат:"е кво като заминаваш все едно е края на света"днес като се прибрах от училище хванах маика ми точно на вратата.помолих я да поговорим,а тя ми каза че нямала време и че ще говорим по късно.но тогава я попитах дали работата е по важна от дъщеря и и тя ми отговори със:"не"и говорих с нея по въпроса.каза ми че не искала да се връщам,защотото приятелите ми и близките ми ще ми липсват повече след като замина.и и отговорих как ще ми е по трудно ако НЕ ги видя.и че все пак тука остават и част от семеиството ми,и те също ще ми липсват.не знам дали ме е разбрала,защотото ми каза само че ще ми каже какво е решила довечера!дано да е размислила до довечера :roll:

12-13-2004, 23:12
Da kajesh kakvo e kazala ei! :) draj na v techeniq na neshtata :)

toTaLy_Me_F
12-14-2004, 13:28
Da kajesh kakvo e kazala ei! :) draj na v techeniq na neshtata :)хихихихихихи-добре.вчера като говорихме тя ми отговори че съм можела да се връщам ваканциите,но нямало да почна веднага да седя тука по 2 месеца.първо съм щяла да почна със 5 дни,после 10 и така нататък.не е много но е по добре от нищо :P

Dark_Sexy_lady
12-23-2004, 09:37
Slushai toTaLy_Me_F predi tri meseca az zaminah za koreq na drugiq krai na sveta i ostavih brat mi i bashta mi tuk kogato utidoh tam rzbrah che nqmam nishto po skupo ot rodinata mi i Kittie_ iskam da kaja che e mnogo prava kogato si dalech ot tuk ujasno mnogo ti lipsva vsichko predi da zamina az za razlika ot teb chakah s neturpenie zaminavaneto ot taq skapana strana no kogato zaminah razbrah kolko pravi sa bili vsichki kogato mi kazvaha che vsichko shte mi lipsva i da ti kaja na vrushtane kogato se zavurnah na poleta za bulgariaq ot moskovskoto letishte ni prekachha na balkan nashiq si samolet vidqh tolkova mnogo bulgari i kogato vidqh purvata bulgarka beshe stuardesata ideshe mi da q pregrushtam i celuvam kato sestra tolkova mi lipsvashe bulgariq i kogato se zavurnah razbrah che naistina obicham bulgariq no ako maika mi me beshe durjala poveche ot tezi tri meseca shtqh da se poburkah nakraq do takava stepen mi lipsvashe bg che kogato zaminavahme se poburkah taka mi se iskashe da si vidq samo edin buklgarin a sum bila samo 3 meseca i tolkova mi lipsvashe vsichko maika ti prosto nqma pravo kum sebe si trqq da ispitva ogrizeniq ako ne te pusne da si doidesh nezavisimo za kolko mnogo e vajno chestichko v nachaloto da si idvash sled tva she sviknesh i she ti e gotino ma e hubavo che maika ti se e suglasila e pojelavam ti kusmet toTaLy_Me_F sigurna sum che maika ti she razbere che si prava i she ti e mnogo gotino povqrvai mi :wink: kusmet toTaLy_Me_F :D

Dark_Sexy_lady
12-23-2004, 09:39
Slushai toTaLy_Me_F predi tri meseca az zaminah za koreq na drugiq krai na sveta i ostavih brat mi i bashta mi tuk kogato utidoh tam rzbrah che nqmam nishto po skupo ot rodinata mi i Kittie_ iskam da kaja che e mnogo prava kogato si dalech ot tuk ujasno mnogo ti lipsva vsichko predi da zamina az za razlika ot teb chakah s neturpenie zaminavaneto ot taq skapana strana no kogato zaminah razbrah kolko pravi sa bili vsichki kogato mi kazvaha che vsichko shte mi lipsva i da ti kaja na vrushtane kogato se zavurnah na poleta za bulgariaq ot moskovskoto letishte ni prekachha na balkan nashiq si samolet vidqh tolkova mnogo bulgari i kogato vidqh purvata bulgarka beshe stuardesata ideshe mi da q pregrushtam i celuvam kato sestra tolkova mi lipsvashe bulgariq i kogato se zavurnah razbrah che naistina obicham bulgariq no ako maika mi me beshe durjala poveche ot tezi tri meseca shtqh da se poburkah nakraq do takava stepen mi lipsvashe bg che kogato zaminavahme se poburkah taka mi se iskashe da si vidq samo edin buklgarin a sum bila samo 3 meseca i tolkova mi lipsvashe vsichko maika ti prosto nqma pravo kum sebe si trqq da ispitva ogrizeniq ako ne te pusne da si doidesh nezavisimo za kolko mnogo e vajno chestichko v nachaloto da si idvash sled tva she sviknesh i she ti e gotino ma e hubavo che maika ti se e suglasila e pojelavam ti kusmet toTaLy_Me_F sigurna sum che maika ti she razbere che si prava i she ti e mnogo gotino povqrvai mi :wink: kusmet toTaLy_Me_F :D[/url]

Dark_Sexy_lady
12-23-2004, 09:39
Slushai toTaLy_Me_F predi tri meseca az zaminah za koreq na drugiq krai na sveta i ostavih brat mi i bashta mi tuk kogato utidoh tam rzbrah che nqmam nishto po skupo ot rodinata mi i Kittie_ iskam da kaja che e mnogo prava kogato si dalech ot tuk ujasno mnogo ti lipsva vsichko predi da zamina az za razlika ot teb chakah s neturpenie zaminavaneto ot taq skapana strana no kogato zaminah razbrah kolko pravi sa bili vsichki kogato mi kazvaha che vsichko shte mi lipsva i da ti kaja na vrushtane kogato se zavurnah na poleta za bulgariaq ot moskovskoto letishte ni prekachha na balkan nashiq si samolet vidqh tolkova mnogo bulgari i kogato vidqh purvata bulgarka beshe stuardesata ideshe mi da q pregrushtam i celuvam kato sestra tolkova mi lipsvashe bulgariq i kogato se zavurnah razbrah che naistina obicham bulgariq no ako maika mi me beshe durjala poveche ot tezi tri meseca shtqh da se poburkah nakraq do takava stepen mi lipsvashe bg che kogato zaminavahme se poburkah taka mi se iskashe da si vidq samo edin buklgarin a sum bila samo 3 meseca i tolkova mi lipsvashe vsichko maika ti prosto nqma pravo kum sebe si trqq da ispitva ogrizeniq ako ne te pusne da si doidesh nezavisimo za kolko mnogo e vajno chestichko v nachaloto da si idvash sled tva she sviknesh i she ti e gotino ma e hubavo che maika ti se e suglasila e pojelavam ti kusmet toTaLy_Me_F sigurna sum che maika ti she razbere che si prava i she ti e mnogo gotino povqrvai mi :wink: kusmet toTaLy_Me_F :D

12-23-2004, 10:41
Da kajesh kakvo e kazala ei! :) draj na v techeniq na neshtata :)хихихихихихи-добре.вчера като говорихме тя ми отговори че съм можела да се връщам ваканциите,но нямало да почна веднага да седя тука по 2 месеца.първо съм щяла да почна със 5 дни,после 10 и така нататък.не е много но е по добре от нищо :P

Yeees nachi pone malko se e prekarshila! bravo napredak e! moje bi maika ti ne e tolkova tapa za kolkoto a mislihme s fire_of_satan :wink:

loli82
01-04-2005, 20:32
hey toTaly_Me_F,ne viarviam 4e maika ti 6te ti plati samoletnia bilet,za da si doide6 samo za 5 dni parvata godina,za 10 dni-vtorata, i t.n.tova da ne e gradski avtobusen bilet,za da si pravi eksperimenti.i tia za6to tolkova se opitva da te darzi dale4 ot bg?kakto kazaxa drugi momi4eta,balgarite sa navsiakade po sveta, a v italia ima mnogo(az sa6to sam hodila tam).edinstvenata utexa,koiato moga da ti dam e 4e vinagi ima6 izbor da napravi6 kakvoto iska6!kogato az biah v libia s zialoto si semeistvo i se varnaxme za liatnata vakanzia s na6ite v bg,az prosto zaiavix,4e 6te ostana i niama da se varna pak v libia.poviarvai mi,tolkova kavgi ima6e,no az pak ostanax s baba mi za zeli 2 godini i nikoga ne sazalix.togava biah na 17godini.sega sam po4ti na 23 i ot 4 godini sam v kipar i ot to4no tolkova ne sam se vra6tala v bg.sigurno se 4udi6 kak moga tolkova dalgo vreme da ne sam se pribirala v rodinata?poviarvai mi,i az izpitvam nostalgia poniakoga,no tuk e moiat zivot sega,tuk sa mi priatelite,makar 4e podarzam vrazka i s priatelite mi v bg,i mom4eto,koeto obi4am!!!i nai-vaznoto,semeistvoto mi e tuk,zaedno!maika ti e prava za edno ne6to-ako ima minimalen 6ans edno semeistvo da bade zaedno,ne go propuskaite!za6toto priatelite idvat i si otivat,no semeistvoto ostava vinagi do teb!!!!uspex ti zelaia!!!!

az_slunceto
09-04-2006, 20:48
ty si luda iskam i az v italiq :-D na4i i pari da ty davt ne bi zaminala otka4alka. ](*,) :roll: iskam i az v italiq. :smt007 vlubena sum v italiq.

CrazyWitch
09-04-2006, 20:54
Това е отвратително. Поне на мен ми се стори такова от момента когато каза, че си имаш приятел :( Съжелявам. Дано нещата да се нарядят.


ty si luda iskam i az v italiq :-D na4i i pari da ty davt ne bi zaminala otka4alka. ](*,) :roll: iskam i az v italiq. :smt007 vlubena sum v italiq.

Еми и аз не бих заминала без приятеля си бе. Ай чесно казано без приятелите ми ще прежиевя, но не и без мойто слънце. И аз да съм и аз така ще реагирам.

П.С. А била ли си там в крайна сметка :)?

cskamoni4ka
09-04-2006, 21:35
Нямаш друг избор освен да заминеш!Не мисля,че ще ти е приятно да останеш при някой роднина и да се отделиш от семейството си!Щом така са решили ваште,значи така е най-добре!Послушай ги!Пък когато станеш на 18 се върни,ако приятеля ти те обича ще те чака,но не ми се вярва много...Кофти тръпка .. :?

malkoto^f
09-09-2006, 01:54
mn dobre te razbiram :smt010 dr godina i az shte trqbva da hodq v ispanqi pri moite roditeli ... shte bade mn trudno,no inache nqma kak..az mislq da govorq pak s tqh i da ne hodq,no ot dr strana mn mi lipsvat ..mislq che i na teb bashta ti i sestra ti ti lipsvat,za tova otidi i ako ne ti haresa pomoli gi da se varnesh tuk..nadqvam se che shte te razberat :(

Anelia_15
09-09-2006, 23:43
A be samo edno 6e ti gaja ne pravi tupata gre6ka da zamine6 6ot mn 6e sujalqva6

ht_7j
09-21-2006, 21:31
Temata e tolkova stara, che momicheto ne samo veche trqbva da e sviknalo, ami i italiqnskiq sigurno go znae perfecto veche, nali? :)

Ciao principessa, come stai?

teenkopele
09-22-2006, 11:26
Не се притеснявай. Аз съм на същото дередже, само че за друга страна.
И на мен ми е кофти, но искам или не ще се наложи да преодолея всичко това, за 2ри път!

dumbo_s
09-24-2006, 09:34
До някаква степен това е лошо да неможеш да си идваш,но пък там както каза е по-добре.В българия имаме само няколко училища за копютърни системи и технологии,които са можеби най-добри.Но едно училище неможе да се сравнява се 1000 или 5 000.Ще я помолиш да си идвате и така.Неможе да забравиш нащо село България.

Bummer
10-04-2006, 10:49
:shock: :shock: :shock:
Аз едва изтраях в Испанско за 1 месец без да имам познати и без да знам езика.За теб незнам.Моли се на господ Ирак да нападне Италия :mrgreen: [-o<

Psycho Realm
10-06-2006, 16:46
:shock: :shock: :shock:
Аз едва изтраях в Испанско за 1 месец без да имам познати и без да знам езика.За теб незнам.Моли се на господ Ирак да нападне Италия :mrgreen: [-o<
Аз пък се моля някой да сложи край на страданията ти...

machoka
10-06-2006, 21:35
Стара тема.