PDA

View Full Version : Много сериозно!



BaT_GirL
12-12-2004, 15:11
Знам че мястото на темата не е тук но незнаех къде да я пусна!
Срава въпрос за моята най-добра приятелка.Родителите и са разведено от много време тя живее с баща си.Днес я е ударил(шамар)защото искала да гледа едно предаване.Третира я като животно като слугиня сякаш няма права.Тя му готви тя прави всичко а когато е болна той не се помръдва да и направи дори чай!Вече неиздуржам не мога да я гледам така!На нея и е още по зле!!!Кажете какво да поравя как да й помогна!?

LunaTriCk
12-12-2004, 15:20
Ти нищо не можеш да направиш. Кажи й някак да се свърже с нейн роднина и да се оплачи на него.

bulgarche
12-12-2004, 16:17
Да се обади на Ухатите, к'во ако не иска да е него да отиде при майка си, роднини, познати и те ще направят каквто трябва..

Sunny Girl
12-12-2004, 16:29
naistina nishto ne mojesh da napravish :cry: da se svurje s maika si s baba si s nqkoi dryg

incheto
12-12-2004, 16:32
nai dobre e da otide na edno mqsto na koeto kazvat otdel za zakrila na deteto!!!

incheto
12-12-2004, 16:32
nai dobre e da otide na edno mqsto na koeto kazvat otdel za zakrila na deteto!!!

miskin
12-12-2004, 16:35
Да каже на майка си...абе не ми се вижда добър вариант- за да живее при баща си и той да и е попечител, според мен майка и не се е борила достатъчно за нея в съда. Много рядко се присъжда дете на бащата, трябва да е имал мн. сериозни козове + съгласието на момичето. Баби, дядовци- това са хората, при които може да отиде. Ако продължи да я тормози има организации, за защита правата на децата, ще потърся инфо и ще ти дам телефони, на които може да се обади. Доколкото си спомням, послено нащите "умни" управници приеха закон срещу домашното насилие- за всеки шамар глоба до 500лв (примерно).

{}Slanchiceto{}
12-13-2004, 10:51
Да каже на майка си...абе не ми се вижда добър вариант- за да живее при баща си и той да и е попечител, според мен майка и не се е борила достатъчно за нея в съда. Много рядко се присъжда дете на бащата, трябва да е имал мн. сериозни козове + съгласието на момичето. Баби, дядовци- това са хората, при които може да отиде. Ако продължи да я тормози има организации, за защита правата на децата, ще потърся инфо и ще ти дам телефони, на които може да се обади. Доколкото си спомням, послено нащите "умни" управници приеха закон срещу домашното насилие- за всеки шамар глоба до 500лв (примерно).
И аз това исках да кажа

TheNewReligion
01-05-2008, 22:50
emi ti ne moje6 da i pomogne6 fizi4eski ( da pre4uka6 ba6ta i ot boi) no moje6 da q nasur4ava6 moralno t.e budi s neq ti ne tq ti se svurji po kakufto i da e na4in s maika i i i razkaji vsi4ko

sweet_lady:]
01-05-2008, 23:05
Знам че мястото на темата не е тук но незнаех къде да я пусна!
Срава въпрос за моята най-добра приятелка.Родителите и са разведено от много време тя живее с баща си.Днес я е ударил(шамар)защото искала да гледа едно предаване.Третира я като животно като слугиня сякаш няма права.Тя му готви тя прави всичко а когато е болна той не се помръдва да и направи дори чай!Вече неиздуржам не мога да я гледам така!На нея и е още по зле!!!Кажете какво да поравя как да й помогна!?
da se obadi naj-malkoto na maika i [ako naistina i e maika ako ne na nqkoj rodnina] :shock:

krisscho
01-05-2008, 23:15
надявам се момичето вече да се е отървало все пак би трябвало да е пълнолетна вече :D

_M1rkA6t0_k0tI_
01-05-2008, 23:20
ти ен можеш да направиш нищо само че тя може да го съди .. така както янма права да говори с майка си особено ако има синини и такива неща ако може даже да има свидетел просто за нея е по добре .. може така да го съди че в затвора да влезе така аккто и е баща и да се премести рпи майка си да говори по телефона с майка си да и разкаже всички и да каже на баща си да се разбере с майка си все пак да отиде при нея за известно време а най добре ще е да иде при найка си и там да и разкаже за да не каже майката нещо на бащатата преди приятелката ти да е отишла при нея и да не я пусне .. пак ще кажа може да го съди без да се притенява .... има и домашно насилие най лошото нещо според мен

_M1rkA6t0_k0tI_
01-05-2008, 23:21
ти не можеш да направиш нищо само че тя може да го съди .. така както няма права да говори с майка си особено ако има синини и такива неща ако може даже да има свидетел просто за нея е по добре .. може така да го съди че в затвора да влезе така както и е баща и да се премести при майка си да говори по телефона с майка си да и разкаже всички и да каже на баща си да се разбере с нея все пак да отиде при нея за известно време а най добре ще е да иде при найка си и там да и разкаже за да не каже майката нещо на бащатата преди приятелката ти да е отишла при нея и да не я пусне .. пак ще кажа може да го съди без да се притенява .... има и домашно насилие най лошото нещо според мен