PDA

View Full Version : Добро...



GeRyTo
12-14-2004, 14:12
"Мама ми каза да правя добро...
Но моля...кажете какво точно е то..."

Как мислите?Какво е за вас доброто?
Какви добри дела сте правили?
Кой е най добрият човек който познавате?
Оценяват ли според вас хората доброто или всеки който направи нещо добро е смятан за будала?
:roll: :roll:

tedo_davis
12-14-2004, 14:15
Kakvo e Dobro li ? Emi neznam i az no s toq forum me karash da drasna nqkoi red u nas dove4era.Ako napraq neshto tiq dni shte go napisha tuk ;}

playful_girlll
12-14-2004, 14:43
ami az po princip sum si dobri4ka,no v dne6no vreme nikoi ne ocenqva tezi ka4estva...vseki te ma4ka i se opitva da bude ne6to pove4e ot teb .kogato se opitvam da pomogna na nqkogo naprimer toi gleda da me precaka vinagi!mnogo malko hora ve4e pritejavat istinska dobrota.

AvLee
12-14-2004, 15:46
Доброто си зависи може би от ценностната система на всеки човек и все пак има общи разбирания за добро.Да напражиш на някой добро значи да го зарадваш,да му помогнеш,да го отешиш.Понякога правим добрини дори и без да разбираме...и след време както някой ти каже "Благодаря",питаш защо и като ти припомни ситуацията,която за теб в този момент е била незначителна,си казваш че наистина е добро.Доброто не се прави с точната умисъл - сега ще направя нещо добро,защото трябва,аз съм добър.Доброто просто в определени моменти трябва да ти идва отвътре...Да се чувстваш щастлив,като другите са щасливи и то заради това че ти си допринесъл за това!
Един нормален човек едно добро дело,колкото и да изглежда наивно,не може да го нарече тъпо или нещо от тоя сорт.Има много хора,които нищо не оценяват,мислят си,че като те използват всички и всички ги използват.Ти му правиш добро бе особенна умисъл,а тои мисли че имаш някаква цел и само заради това си толкова мил.Сори,ама тия хора не заслужават,да си гледат живота,да си мислят само за себе си и толкова!

SanDRo
12-14-2004, 18:36
Ami dobroto e mnogo neshta, i nai-malkoto dobro e vajno... Naprimer v glupaviq BigBrother, koito veche ne gledam, zashtoto izgoniha nai-qkata pichka Stoika, koqto napravi dobro kato spasi peperudata ot djakuzito, a i se smeete :shock: ! Tva e! Da budesh dobur e vajno, ama ne da budesh dobur, za da izvajdash nqkakva polza, a da pravish neshto dobro, ot koeto ne ochakvash nqkakvi oblagi...

Iliqn4eto
12-14-2004, 18:49
ami az po princip sum si dobri4ka,no v dne6no vreme nikoi ne ocenqva tezi ka4estva...vseki te ma4ka i se opitva da bude ne6to pove4e ot teb .kogato se opitvam da pomogna na nqkogo naprimer toi gleda da me precaka vinagi!mnogo malko hora ve4e pritejavat istinska dobrota.


napalno sam saglasna s tebe:P

aBnOrMaL_BaBy
12-14-2004, 19:25
Не мисля че съществува напълно искрено "добро" защото при всяко нещо което човек прави се влага и все някакво,макар и нищо не значещо лицемерие.Все пак никой не е съвършен:)
Какви добри дела съм направила незнам..имам малко феноменална памет..по зле от маймунките съм :) Но много се радвам в автобуса като направя място на някой и като ми благодари..мн се кефя на себе си :))
И не само защото смятам че съм направила добро дело,а и защото ми се отблагодаряват по някакъв начин.Тогава наистина се чувствам добре.Но в наши дни доброто вече не е на нужното ниво,то вече не се зачита..а това в най-скоро време че има сериозни последици... :roll:

eNigMaTic^
12-14-2004, 21:07
Аз не правя много добро :oops: Но сега с сип-а по литература ще ходим в един старчески дом.Мисля, че ще зарадваме хората там ... :roll: Апък веднъж като бяхме на модул в Арбанаси искахме да отидем да разгледаме една църква.Обаче входа беше по 1 лв. и повечето деца си бяха изхрачили кинтите и един чичко ни ги плати билетите на сички.15 лева даде човека, а даже името си не каза :P

LunaTriCk
12-14-2004, 22:41
Доброто е различно понятие за всеки. За мен добро ще направи някой, ако ни отърве от чалгата. В обществото добро е да направиш донация, да помогнеш на някой инвалид, да станеш в автобуса да седне някой възрастен човек(което пък според мен е тъпо,но...това е друга тема). Общо взето да направиш добро е равно на да не бъдеш егоист.

LiNkiN4eTo
12-15-2004, 06:37
ooo baby !!! yeeeah baby !!!! Martini baby !!!!
ei tva e dobro :wink:

Грахче
12-15-2004, 08:43
Мииии добротоооо еее :) нещо хубаво, което прави човека до нас щастлив и което правим от сърце, а не по задължение, затова и най-често е несъзнателно и спонтанно. Никой не може да изброй добрините, които е направил на листче, макар,че бях чела в една книга една много добра идея за това :) пожелаваш си някакво желание /не че ще се сбъдне,ама за стимул:P/ и в рамките на 3 години, трябва да направиш 3000 добрини и да си ги записваш :) Ние може да си направим нещо подобно, но за по-кратък период от време, например един месец - 20 добрини :) ама успоредно с това и да си правим равносметка какви "злини" извършваме...ще бъде интересно не мислите ли :)

най-добрия човек който познавам...може би сестра ми.
доброто не се оценява от много време, защото всички са невероятни лицемери и егоисти ... :evil:

_adi_
12-16-2004, 17:10
повечето хора знаят какво е добро и за тва не го оценяват.Има сега една реклама с едни дечица които много точно дефинират думата.А иначе аз често забравям за малките жестове,но когато съм в някво гадно нястроение имам голямо желание да помагам