PDA

View Full Version : m*a*l*k*o* raznoobrazie sred temite



Fifi(Pravec)
12-16-2004, 18:36
zdrasti na vsi4ki.tova dolu e teksta na pesenta 4ernata ovca na ahat.moje da vi se struva glupavo zaglavieto no e mn smisleno. molq vi kajete spored vas kakvo zna4i tazi pesen, kakvo e poslanieto, kak q razbirate.izberete si koplet4e i izrazete mnenie.dano temata ne e interesna samo za men :).by i have fun:)

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Бавно ни залива морето
от сиви, тягостни дни.
Умът не слуша сърцето,
а вечно смята и бди.

Падаме в калта,
затъваме до шия в нея.
Виновни търсим за да успеем,
невинни във калта да заспим.

Хората сега са глупави стада,
водещи борба за власт и за трева.
Стискайки зъби подават си ръка -
не, аз не мога да спя сега.

Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца.

Всяка глупост има си време
да стане малка правда дори,
щом овчарят може да дреме,
а стадото да точи зъби.

Злото ви поглъща с грозната си паст -
Никой не посмя да чуе моя глас.
Браните с рогца жалката си власт,
не, аз не мога да съм като вас.

Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца.

/ йе, не само аз

Слушах ви така до сетния си час,
никой не посмя да чуе моя глас.
Черен съм сега и в профил и в анфас
не, аз не мога да съм като вас.

Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца.

/ ОК, нека да видя на всички тука ръцете горе,
/ айде, вчера видях как можете да го правите всички заедно.
/ Айде, хора! Точно така.
/ Ей, вие там горе - също. V.I.P. come on people.
/ Сега, искам първо да пеете само черна овца. ОК?

Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца.

Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца. / Знам че можете по-добре, айде
Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца. / По-смело, айде
Аз сам си избрах /точно така/ тази съдба - вечната черна овца. / И сега за последно: най-здраво
Аз сам си избрах тази съдба - вечната черна овца.

Тед:)
12-16-2004, 19:03
Аз по принцип не слушам този тип музика..Но това наистина ми хареса;)

e_l_i_z_a
12-16-2004, 19:07
hm i az ne slu6am takava muzika,no i teksta si go znaeh 6toto tazi pesen e izvestna,no mersi vse pak 8)

fif(Pravec)
12-16-2004, 19:26
hey hora mai ne me razbrahte kakvo iskam da vi pitam
vuprosa e kak razbirat4e teksta a en dali ste go 4uvali o4akvam o6te otgovori :roll:

DeaTHroW-ReC_F
12-16-2004, 19:46
аз те разбирам.....тази песен точно мн ми допада...нищо че не слушам и аз ахат...
ама...ще разсъждавам върху...
Всяка глупост има си време
да стане малка правда дори,
щом овчарят може да дреме,
а стадото да точи зъби.

Злото ви поглъща с грозната си паст -
Никой не посмя да чуе моя глас.
Браните с рогца жалката си власт,
не, аз не мога да съм като вас.
и ....припева;)))(аз сам си избрах тази съдба..
вечната черна офца....)

та,като цяло текста е мн смислен...много ми допада;) мисля че в цялата песен се има впредвид..това че хората са различни..но някой с нещо повече от останалите...мисля че става въпрос за това,че има хора,които предпочитат да са такива,не само защото искат да се правят на интересни...ами защото малко разнообразие понякога не е излишно...а и не всеки мисли кат този до себе си...
сравненията,които са използвани...са много точни но трябва да се вникне внимателно в тях за да се разберат......
За първата строфа,която съм избрала да разсъждавам върху нея...Та в нея...е споменато че малките грешки,които ние не осъзнаваме..може да се превърнат в нещо по голямо..и да нараним някого,който обичаме..без да се осъзнаваме...Втората строфа сама говори за себе си......А както споменах(относно припева..) някой са различни по малко...а други по повече...тази черна офца е уникална и неповторима...единствената в стадото:Р единствената в населението...

Извод:текста е свързан пряко с действителността и е мн смислен и поучителен

BlinDBoY
12-16-2004, 19:52
Мерси много!!! :wink:

LiNkiN4eTo
12-16-2004, 20:02
mnooo qka pesen :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

GalYol
12-16-2004, 20:29
Тексът имплицира желанието на личността да запази и да изрази свободно правото си на избор, да бъде духовно удовлетворен от същността си, дори и отхвърлен от обществото заради ролята си на черна овца. Семантиката на устойчивото словосъчетание "черна овца" (обвързано с много конотативни значения) поражда внушението, че лирическият Аз се бунтува срещу света и системата, чрез избора си да бъде отрицателния персонаж.

ехехехехе
е майтапя се де :lol: :lol: :lol:
Всъщност и това също го мисля, но казано с думи прости(като мени :roll: ) текстът ме кефи и мноого ми напомня на един друг в който се казваше "...бъде какъвто си". Това е :arrow: бъди какъвто си, пък дори и ако трябва да си черната овца. И най-важното харесвай се какъвто си. :D

fifi(Pravec)
12-17-2004, 04:44
10x i az spodelqm mnenieto ti :)
аз те разбирам.....тази песен точно мн ми допада...нищо че не слушам и аз ахат...
ама...ще разсъждавам върху...
Всяка глупост има си време
да стане малка правда дори,
щом овчарят може да дреме,
а стадото да точи зъби.

Злото ви поглъща с грозната си паст -
Никой не посмя да чуе моя глас.
Браните с рогца жалката си власт,
не, аз не мога да съм като вас.
и ....припева;)))(аз сам си избрах тази съдба..
вечната черна офца....)

та,като цяло текста е мн смислен...много ми допада;) мисля че в цялата песен се има впредвид..това че хората са различни..но някой с нещо повече от останалите...мисля че става въпрос за това,че има хора,които предпочитат да са такива,не само защото искат да се правят на интересни...ами защото малко разнообразие понякога не е излишно...а и не всеки мисли кат този до себе си...
сравненията,които са използвани...са много точни но трябва да се вникне внимателно в тях за да се разберат......
За първата строфа,която съм избрала да разсъждавам върху нея...Та в нея...е споменато че малките грешки,които ние не осъзнаваме..може да се превърнат в нещо по голямо..и да нараним някого,който обичаме..без да се осъзнаваме...Втората строфа сама говори за себе си......А както споменах(относно припева..) някой са различни по малко...а други по повече...тази черна офца е уникална и неповторима...единствената в стадото:Р единствената в населението...

Извод:текста е свързан пряко с действителността и е мн смислен и поучителен

fifi(PRAVEC)
12-17-2004, 04:45
Mersi 4e otgovori se pak no ne pitam dali q haresva6 a kak q razbira6!by
mnooo qka pesen :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

tedo_davis
12-17-2004, 05:29
AXAT ... kato 4uq tva ... se seshtam za paket4e SEMKI :}
e pesenta si e qka. Na bir-festa v pld kato bqha ... WOW razbihme se :} :!:

DeSsi
12-17-2004, 09:54
Ne me kefi :roll:

Allicia
12-17-2004, 12:55
Хората сега са глупави стада,
водещи борба за власт и за трева.
Стискайки зъби подават си ръка -
не, аз не мога да спя сега.
Така си е , никой не мисли за бъдещето, повечето гледат само как да се напушат, как да купунясват, а има къде, къде по-смислени неща, има къде, къде по-големи цели за постигане! И наистина незнам как можем да живеем в свят, изпълнен с омраза, злоба, с лицемерие и подлост!

Ахат не ми харесват чак толкова и затова никога не бях се заслушвала в текста на тая песен, ама сега разбирам колко стойностна е всъщност. Аз досега слушах само песента им "You Are Nothing But A Dream"

Satanas_daughter
12-17-2004, 13:16
hehehe Klasika v janra....ubiistveno parche e tva