PDA

View Full Version : да загубиш приятел



AvLee
12-16-2004, 21:34
Гадно е да загубиш приятел и най-лошото е че не виждаш определена причина.По скоро проблема е или в твоето държание или в неговото....и все пак е факт,не сте такива добри приятели,вече някак си не е същото.Всеки ден се виждаате,ходите заедно,уж сте най-добри приятели,но всъщност не е така,нещо се е променило....усеща се в държанието и на двете страни.Тъжно ти е,сещаш се за времето когато бяхте неразделни,но вече не е така...не знаеш как да промениш това,какво да направиш,можеш само да запазиш спомена за приятелството и да се задоволиш да бъдете ''просто'' приятели.
Друг е вече варианта ако загубиш приятел при определени обстоятелства(които може би си заслужават вниманието),но има и такива сличеи като по горния!
Случвало ли ви се е да загубите,най-добър приятел при каквито и да е условия?Гадно е,нали? :( Заначи вечно приятелство(истински,най-добри приятели)няма...после стават като всички други...приятели,познати! :(

12-17-2004, 01:10
Da slu4valo mi se e....to4no v momenta sum v taka situaciq i naistina e kofti! No kakvo da se praiv nie postoqnno sme zaedno i idva edin moment v koito ve4e ne se razbirame taka dobre. Nqkoi kazvat 4e ne e zaduljitelno da prekarva6 cqloto si vreme s nqkoi za da moje da go nare4e6 nai dobur priqte no kak ina4e 6te ti e takuv ako ne go poznava6 otblizo, ne znae6 navicite, cennostite mu i vaob6te vsi4ko za nego. Tva stavam to4no kato prekarva6 po mnogo vreme s tozi 4ovek i nakraq nqma kak da ne si omruznete......tui 4e i az sum suglasna 4e nai nai dobrite priqteli nakraq si ostavat `prosto`priqteli

Cradle_Fan
12-17-2004, 09:48
Ами аз лично отдавна съм се примирила, че приятели няма - има само познати (това естествено си е мое мнение). Истинското приятелство не е само да се забавляваш с дадения човек. За да го постигнеш, ти трябва да приемаш всичките му лоши черти и да се примириш с тях. Ако не можеш да го направиш, значи никога не сте били приятели :!:

Allicia
12-17-2004, 12:30
Гадно е да загубиш приятел и най-лошото е че не виждаш определена причина.По скоро проблема е или в твоето държание или в неговото....и все пак е факт,не сте такива добри приятели,вече някак си не е същото.Всеки ден се виждаате,ходите заедно,уж сте най-добри приятели,но всъщност не е така,нещо се е променило....усеща се в държанието и на двете страни.Тъжно ти е,сещаш се за времето когато бяхте неразделни,но вече не е така...не знаеш как да промениш това,какво да направиш,можеш само да запазиш спомена за приятелството и да се задоволиш да бъдете ''просто'' приятели.
Друг е вече варианта ако загубиш приятел при определени обстоятелства(които може би си заслужават вниманието),но има и такива сличеи като по горния!
Случвало ли ви се е да загубите,най-добър приятел при каквито и да е условия?Гадно е,нали? :( Заначи вечно приятелство(истински,най-добри приятели)няма...после стават като всички други...приятели,познати! :(
Случвало ми се е 3 или 4 пъти, хора, на които съм давала всичко, които за мен са значели много, или да ме предадат или просто....приятелството ни да се превърне в обикновено познанство. Приятелството е нещо преходно. Винаги си мисля, че с тези приятели, с които съм била, няма да се случи така, но то винаги се случва, винаги се отдръпваме някак си, колкото и да не го искам. И даже в момента съм толкова объркана, че незнам имам ли приятели или не. Понякога просто си казвам, че и с тях ще се случи същото, както с другите, но когато съм с тях, те по някакъв начин ме разобеждават и незнам защо става така. Незнам и какво е приятелството, незнам какво е то за мен....може би, когато разбера какво е истинското приятелство всичко ще е различно....

ProstoAz
12-17-2004, 18:39
Имах една много добра приятелка...С нея бяхме неразделни, винаги излизахме заедно, много често си ходихме на гости, а и родителите ни много дорбе се познаваха (те и все още си се познават де :P ). С нея съм споделяла много неща, вички които ме вълнуваха тогава, нямах тайни от нея, а и тя от мен. Обаче просто по едно време се получи, така че тя започна да не ме търси много много...Аз попринцип съм голям инат и спрях и аз да я търся. Така започнахме все по-рядко да се виждаме и когато почнахме и даскало...вече съвсем не се виждахме. Тя си намери други приятели, аз също. Просто хората порасват, инетересите им се променят и може би и това ги отдалечава...
Това стана преди година и половина. Сега като се видиме се поздравяваме, спираме се и се заговаряме, само че не е както преди, а и аз неискам и да е. :wink: Просто това вече е нещо минало за мен. :P

Sunny Girl
12-18-2004, 14:38
emi na men ne mi se e slychvalo no ako se slychi neznam kakvo shte pravq shte izdiveq az sum sviknala da sum s neq vinagi a ako q zagybq nqma da e sushtoto :?

e4o
12-18-2004, 16:18
mi moita priqtelka zamina za Germaniq, i ve4e ne mojem da se vijdame i 4uvame kakto predi :cry:

naughty_eli
12-18-2004, 17:43
slu4i mi se vednuk e noto4no su6toto, no oak si e gadno bqhme nai dobri priqtelki posle tq se razbolq lo6o i q nqma6e po4ti godina posle se izmesti v drugo u-6te sega se vijdame rqdko i to samo za zdravei zdrasti :cry: :cry: :cry:

vasi_z
12-23-2004, 23:27
Mda slu4valo mi se e i to ne s edin priqtel,no sega kato se zamislq mi se e slu4valo samo s momi4eta-s tqh ili se skarvame ili prosto se ot4ujdavame.A s edno mom4e koeto e nai-dobriq mi priqtel nikoga ne sum se 4uvstvala taka.Ot kakto po4nahme daskalo az po4ti ne se vijdam s nego i v4era se vidqhme i prosto izob6to ne go 4uvstvah nqkak si 4ujd.Do kato nai-dobrata mi priqtelka ako vse o6te e takava ne mi oburna nikvo vnimanie i bqhme taka vse edno za pruv put se vijdame.Dosta e gadni4ko,no kvo da se prai-ima i lo6i momenti v jivota.A za tva 4e nqma ve4ni priqteli si e taka vse nqkoga vsi4ki se zabravqt klkoto i da ne im se iska! :cry:

BaT_GirL
12-24-2004, 07:59
Имах една приятелка с която бях 1-4 клас после се разделихме в 5 клас но все пак си излизахме и отново бяхме най-добри приятелки което ще рече 5-6 години приятелство.Но сега лятото стана така че няколко пъти с нас излизаше и едно друго момиче от моя клас и моята уж най-добра приятелка много се сприадели с нея и ме изостави ако може така да се каже.Оттогава просто осъзнах че това момиче търси изгода както и другата затова толкова си подхождат!И да накрая няма най-добри приятели а просто приятели или познати...

12-30-2004, 17:04
Всъщност величината на приятелството може да се окаже не чак в такава степен променлива, а да се наложи като константа стига да съумявате да се дистанцирате в достатъчно голяма степен от субектите на които отдавате чувстава си и да се научите да водите конструктивен конфликт. Хората, които познавам отдавна винаги някак са линеели в отношенията си с мен когато съм премълчавал пороците им които са ме дразнели, за разлика от хората с които съм водил непрестанна борба. Ако истински обичам някого никога не съм се стремял да го променям, защото същността му ми е била добре позната и изненади не е имало, макар и вариациите в поведението им да са ме докарвали до депресия или истерия. Въпросът е да не спестявате нищо ама нищичко на хората коит обичте и ако те изпитват стщотото към вас колкото и да се променят, колкото и да се различават в проявите си от това което са представлявали в даден момент от детството или юношеството си, колкото и да се карате, те да остават същите в дълбочината на своите чувства към вас. Такива приятели се създават единствено с конфликти. Близостта се овеличава единствено чрез назованите различия и бесните откровения в укорите. Но най - важно от всичко е да се отдръпвате от тях от време на време и да се наслаждавате на липсата, която ви тласка да бъдете заедно. Рядко, но все по - силно да изпитвате удоволствие от общуването си.
То е като алкохола - много е вредно и опасно да се консумира твърде често и в неограничени количества...

DeaTHroW-ReC_F
12-31-2004, 12:37
ако ги загубя.....значи не са ми истински приятели..
и истинско приятелство има... стига да повярваш в него.. да се усмихнеш за миг..и да накараш твоят/та най добър/ра приятел/ка да се усмихне...
колко много..може да получиш и да разбереш от изражението на лицето за някой.... имам малко добри приятели и много държа на тях,но за сметка на това има хора с които имам да излизам и да си споделям маловажни нещица...
и се пак..стига да искаш един приятел да е истински...и ти трябва да си такъв :wink:

LiNkiN4eTo
12-31-2004, 15:02
qvno pri vsi4ki e taka 6toto i na men mi se slu4i su6toto predi vreme ... kato na ^npocTo^a3^f^

Vaniushkata
08-05-2006, 02:41
na men mi se e slu4valo mn pyti da mi se zabie noj v gyrba ot "istinski" priqteli.i skoro se sdobrih s edin takyv.no vijte hora,NIKOGA ne spiraite da vqrvate v istinskoto priqtelstvo.tova e edna ot nai golemite gre6ki na edin 4ovek,za6toto ponqkoga vsi4ko,koeto imame sa priqtelite.men speciqlno stra6no mn hora sa me predavali,no nikoga ne sym spirala da vqrvam v priqtelstvoto.Imam trima priqteli na koito istinski dyrja i koito na men dyrjat,koito obi4am i ne bih predala i te ne biha me predali.prosto TRQBVA da se vqrva.

IKisseDAGirL
08-05-2006, 08:57
да, и на мен ми се е случвало, ама то е неизбежно
на тая възраст мн често и понякога внезапно ни се променят интересите, желанията, мисленето... не можем постоянно да сме си същите, а това влияе на отношенията ни с хората
все пак не съжалявам за нищо, сега си имам страхотни приятели, те са The Best и знам, че този път ще е различно и не бихме се разделили просто ей така :)

Master_88
08-05-2006, 11:52
Случвало ми се е и е много неприятно. Получи се отчуждение

BeBencEto
08-05-2006, 12:41
s nai-dobrata mi priqtelka sme ot 6 godini zaedno vseki den..a vakanciqta po cql den....kak da ti kaja po edno vreme imashe neshto podobno malko promqna v durjanieto....no tova beshe zashtoto i dvete bqhme mnogo nervni i imahme problemi...moje bi nai dobriqt variant e da srpete da se vijdate 1 2 3 dena maximum i vsichko shte si doide na mqstoto....az se nadqvam nikoga ne q izgubq zashtoto mnogo durja na neq i vinagi mi e super zabavno..dori kogato za nishto ne si govorim(a tova e mn rqdko zashtoto i dvete ne mlukvame) pak ni e mnogo zabavno zaedno...samoto prisustvie ni stoplq...i oshtastlivqva :-)

Сънчо
08-05-2006, 12:50
Случвало ми се е да загубя най-добър приятел. Причината ми е неизвестна. Но ми се ще да бяхме останали "просто" приятели, а не да ме ненавижда сега :cry:

come_clear
08-21-2006, 23:11
случи ми се и на мен миналата година и не знам защо от тогава не мога да спра да мисля какво щеше да бъде ако не бях прецакала аз нещата. но в моя случай извиненията не вършат работа.най тъпото е че виждам че на бившата ми приятелка и е гадно като се засичаме(обикновено започва да плаче)но аз нищо не мога да направя повече и това е много гадно

KikiEn4ewaa
07-23-2013, 17:14
Гадно е да загубиш приятел и най-лошото е че не виждаш определена причина.По скоро проблема е или в твоето държание или в неговото....и все пак е факт,не сте такива добри приятели,вече някак си не е същото.Всеки ден се виждаате,ходите заедно,уж сте най-добри приятели,но всъщност не е така,нещо се е променило....усеща се в държанието и на двете страни.Тъжно ти е,сещаш се за времето когато бяхте неразделни,но вече не е така...не знаеш как да промениш това,какво да направиш,можеш само да запазиш спомена за приятелството и да се задоволиш да бъдете ''просто'' приятели.
Друг е вече варианта ако загубиш приятел при определени обстоятелства(които може би си заслужават вниманието),но има и такива сличеи като по горния!
Случвало ли ви се е да загубите,най-добър приятел при каквито и да е условия?Гадно е,нали? :( Заначи вечно приятелство(истински,най-добри приятели)няма...после стават като всички други...приятели,познати! :(
Аз не съм много съгласна...Е,съгласна съм с всичко освен,че "Всеки ден се виждаате,ходите заедно,уж сте най-добри приятели,но всъщност не е така"Моите приятели ме харесваха,всеки Божи ден излизахме,бяхме неразделни.....Докато започнаха да ме отбягват....Казаха ми че започвам да ставам кифла и такива неща и не искаха да се виждаме докато не се променя.....Направих всичко...Търсих в нета,писах на този Д-р Околийски в списание Браво......Ако не ми бяха толкова добри приятели нямаше да ми пука.....Но само Михаела ме разбираше(така се казва момичето от тайфата ни)Тя ме успокояваше в трудните моменти......Ще ми правят операция другия месец....Никой от родителите ми не успя да ме успокои,защото цяло лято ще съм в гипс.....Само Михито ме успокои.....Казвала ми е милиони пъти.....Каквото и да стане аз винаги ще те обичам,мило......Благодаря ви,ако сте изчели....