PDA

View Full Version : 20 ч. - вечерен час за деца под 14 г.



12-18-2004, 19:27
Ne e neshto koeto moje da stane a SHTE STANE! Tova e edna ot nai golemite gluposti koito sumchela nqkoga!
Vidqt tozi topic v edin drug forum i ostanah s otvorena usta kato q vidqh, no ne zashtoto `malchuganite` pod 14 ne mogat da izlizat sled 8-9 vecherta a zashtoto s vlizaneto v evropeiskiq sauz shte moje samo hora na 21 GODISHNA VAZRAST DA VLIZAT V BAROVE I KLUBOVE! 1vo tova nikoga nqma da stane....2ro.....az sum v angliq - vsichko e do bolka striktno no te puskat v bara ako si na 18 +.....
E, kakvo mislite....shte stane li?

Satanas_daughter
12-18-2004, 19:31
oh dano ne stane,ne che sum v bg de ama nali si idvam i az za liatoto i hodia po barove i taka natatuka nadiavam se da ne stane

mira_
12-18-2004, 19:38
време беше да го направят, не е нормално 12-13годишни пикльовци и пикли да ми се мотаят по баровете, да пушат, да се напиват и да се праскат /с извинение,ама си е така/ по тоалетните.Точно сега тия чавета си градят бъдещето и голямо бъдеще им се очертава, ако някой не им хване юздите.
КРАЙ НА СВОБОДИЯТА В БГ!

amy lee
12-18-2004, 19:47
hahaha-tva dori i da go priemat kato zakon koi li 6te go spazva?!za izlizaneto-ima na4in da si navun i sled 20 4asa.a kato vlezem v ES(2007)az 6te sum na 16 taka 4e ni6to nqma da mogat da mi kajat :P ama togava tezi koito 6te sa pod 14 6te iznamerqt na4in da sa navun i da ne gi hvanat,sigurna sum.a za klubovete-pak 6te se iznameri qkuv na4in

aBnOrMaL_BaBy
12-18-2004, 19:52
Виж,mira_ тук не става въпрос за 11-12-13 годишни момичета и момчета,а за хора до 21 години!Мисля че има огромна разлика!Пък и дори да има по дискотеките такива на по 12 години,не мисля че заради тях трябва да се отнема свободата на мнозинството..все пак проблема е в родителите им.Нека да наложат глоби за по-малките и това е..Но човек на 19-20 години да не може да влиза в барове и дискотеки..това ми се вижда абсурдно и няма начин да стане!Дори и да стане,не вярвам че ще се спазва...Пък и аз например живея в малък град - така че за мен това не е проблем!:)

Fallen_angel
12-18-2004, 19:56
време беше да го направят, не е нормално 12-13годишни пикльовци и пикли да ми се мотаят по баровете, да пушат, да се напиват и да се праскат /с извинение,ама си е така/ по тоалетните.Точно сега тия чавета си градят бъдещето и голямо бъдеще им се очертава, ако някой не им хване юздите.
КРАЙ НА СВОБОДИЯТА В БГ!
Напълно съм съгласна с тебе!Крайно време е да се вземат някакви мерки.

aBeP4eTo
12-18-2004, 20:02
И кво заради някви лапетии и аз не мога да си излизам ли? Ама според мене тва е брутално и максимално тъпо ! Никой не може да ми забрани да излизам догодина ставам на 17 не, че съм голяма ама мисля, че родителите ми са достатъчно големи и зрели хора за да могат те сами да си решат до колко да ме пускат :!: И кво си мислят, че някой ще ми попречи да отида на дискотека ли? Пък тея 14 годишните като трябва да ги пребират в 20:00 ок ... ама аз не съм на 14 и сама мога да си реша кога да се прибера! Пък и е имало дни в които аз не съм се прибирала даже и кво?! Наште нищо не ми казват пък седнал някой друг да ми заповядва кво да прая?! Няма да стане... :wink:

12-18-2004, 20:07
Smeshno mi e! Noshtnite klubove i barove ot tova si pravat parite... i da ne e ot `pikliovci ` na po 12-13 godini e ot hora na 16-7-8 + milite li seriozno che toq koito darji bara nqma da butne ne znam si kolko evro na policiata da ne hodqt da provrerqvat na po kolko godini sa horata! Predstavqte li si po moreto osobenno da sprat hora na po 15-16 da hodqt barove - az lichno ne moga!
Az kato bqh na 12-13 izlizah do 11-12 v `mahalata` kak sa vika....ne sum hodila po barove po kasno ot 10h i ne sum se `parcala` po toaletnite, no razbira se ima i takiva hora!
Reshenieto e da se napravqt poveche diskoteki za 16- godishni do 10 chasa primerno... da ne prodavat alkohol i tva e!ako iskat da piqt - da se sabirat u nqkoi si i da piqt kolkoto iskat....
No da spirat fun-a na hora na po 16-17-8-9-20 godishni - NQMA DA STANE!

techCandy
12-18-2004, 20:15
Smeshno mi e! Noshtnite klubove i barove ot tova si pravat parite... i da ne e ot `pikliovci ` na po 12-13 godini e ot hora na 16-7-8 + milite li seriozno che toq koito darji bara nqma da butne ne znam si kolko evro na policiata da ne hodqt da provrerqvat na po kolko godini sa horata! Predstavqte li si po moreto osobenno da sprat hora na po 15-16 da hodqt barove - az lichno ne moga!
Az kato bqh na 12-13 izlizah do 11-12 v `mahalata` kak sa vika....ne sum hodila po barove po kasno ot 10h i ne sum se `parcala` po toaletnite, no razbira se ima i takiva hora!
Reshenieto e da se napravqt poveche diskoteki za 16- godishni do 10 chasa primerno... da ne prodavat alkohol i tva e!ako iskat da piqt - da se sabirat u nqkoi si i da piqt kolkoto iskat....
No da spirat fun-a na hora na po 16-17-8-9-20 godishni - NQMA DA STANE!
Kittie ne znaeh 4e v Angliq ima takiva ograni4enie, vse si misleh 4e sa svobodni
mene tova specialno ne me pritesnqva osobeno, 6toto predpo4itam da sym na vilata i v apartamenta na nqkoi i tam da kuponqsvam otkolkoto v nqkoi bar...osven tova pone tuka v Holland nqma ve4eren 4as za absol7tno nikoi, a v barovete i diskotekite e za 18+, a ima i takiva za po malki koito pak sa no6tni no prosto nqma alkohol :roll:
a ina4e sym syglasna s mira_, no pyk ne e 4estno zaradi tiq 4aveta da stradat horata koito sa na pone 16+
abe ne znam, no spoko, edva li 6te stane

amy lee
12-18-2004, 20:16
milite li seriozno che toq koito darji bara nqma da butne ne znam si kolko evro na policiata da ne hodqt da provrerqvat na po kolko godini sa horata! to4no tova i az imam predvid

No da spirat fun-a na hora na po 16-17-8-9-20 godishni - NQMA DA STANE!NAPULNO SAGLASNA.samo ako moje6e nqkak da im popre4im da go naravqt :roll:

12-18-2004, 20:25
Ne, te shte si vavedat zakona - no kazvam vi - v 70% ot Bulgariq nqma da go spazvat.... pak i pomislete si kakvo shte e ... `malkite` shte bqgat ot `chengetata` i sha sa kefqt sled tva v u-6te... `Aleeee vchera kolko na goniha...basi qkkoto...ama sha ma fanat za k*ra....`
I pak shte kaja - barovete i diskotekite iskat pari.... ne zavisi ot koi... Do nqkade sum saglasna...che `malkite` trqbva da sa si u tqh do 10 chasa...no pomislete - 14+ shte sa navanka....tai che pak shte e sashtoto...

AMG-to
12-18-2004, 22:03
malko me sumnqva no dano da stane

Iliqn4eto
12-18-2004, 22:21
Smeshno mi e! Noshtnite klubove i barove ot tova si pravat parite... i da ne e ot `pikliovci ` na po 12-13 godini e ot hora na 16-7-8 + milite li seriozno che toq koito darji bara nqma da butne ne znam si kolko evro na policiata da ne hodqt da provrerqvat na po kolko godini sa horata! Predstavqte li si po moreto osobenno da sprat hora na po 15-16 da hodqt barove - az lichno ne moga!
Az kato bqh na 12-13 izlizah do 11-12 v `mahalata` kak sa vika....ne sum hodila po barove po kasno ot 10h i ne sum se `parcala` po toaletnite, no razbira se ima i takiva hora!
Reshenieto e da se napravqt poveche diskoteki za 16- godishni do 10 chasa primerno... da ne prodavat alkohol i tva e!ako iskat da piqt - da se sabirat u nqkoi si i da piqt kolkoto iskat....
No da spirat fun-a na hora na po 16-17-8-9-20 godishni - NQMA DA STANE!


to si e taka i az sam na tova mnenie ;)

ridin'spinnaz
12-18-2004, 22:27
nai nakraq ne6to razumno da izmislqt.nqma navsqkade nqkfi mi6oci da hodqt i da se pravqt na gadove q..! 8)

worldclass
12-18-2004, 22:52
emi koito e na 13-14 da se spasqva :lol:

Confusion
12-19-2004, 09:09
koйто е в тази граница го духа и това е :roll: извинявай ама не е приятно като отида на бар или диско и да гледам как в 2 3 часа ми изкачат 12-13 годишни лапета и се чудят в кой храст да се издрайфат. По това си личи родителите им колко се грижат за тях :roll: Аз като бях на 12-13 само на некви детски дискота на водеха а сега гледай ква пародия е .... а и да дойде едно 13 годишно пуберче да се репчи на 18-19 годишен ... баницата ми дето е 2 пати по голяма от него и ку му вкарам един ше го пратя в кома ?!?! Мислиш ли, че нормално !!! аз съм за този закон ибал сам ти и пуберите. Аз винаги съм имал РЕСПЕКТ към по-големите от мене дори и 1г да е разликата

LiNkiN4eTo
12-19-2004, 09:48
dobre e da ima takova ne6to 6toto naistina ne e normalno takiva kato men :!: da se motaqt do 22-23h po diskotekite (makar i detskite) :!:

GalYol
12-19-2004, 09:57
С влизането ни в европейския съюз и малко преди това ще се затегне обстановката. Само че :arrow: става въпрос само за хората под 18години, в Бг няма как да е друго, защото според законодателството ни ставаме пълнолетни на 18.
Аз съм много съгласна да не пускат някви 13 годишни по дискотеките. Във Варна вече е така, ако не покажеш документ, че си 18+ не можеш да влезеш в никоя дискотека...е остана само една в която може, ама то там се напълни с някви пишлемета.
Наистина трябва да ги ограничават щото много деградират напоследък 13-14 годишните...
Е аз разбира се съм на 18 години и нямам проблеми с ходенето.... :oops: :oops: :oops:

DeaTHroW-ReC_F
12-19-2004, 10:44
абе хора напоследъка сте се изпошашавили....ся да не свършва живота кат неможете да влизате в барове...божеееее.....чудо голямо.......мен не ми пука тва.............не съм няква дет по цял ден обикалям по баровете и дискотеките.....и т.н....чудо голямо..малко ред трябва да има се пак-прави са..

air_J
12-19-2004, 10:59
samo po temata iskam da vmykna 4e vremeto na bai vi Tosho e DOKAZALO 4e stiga da iska dyrjavata moje da vyvede kakyvto i kogato si iska red tva 4e v momenta ne iska da go pravi ne zna4i 4e ne moje i tiq koito sega se prismivat she gi vidq sled 2 godini kak kato sa na 12-13 shte gi e strah sled 8 da si pokajat nosa navynka pod straha da ne otidat v RPUto ili nula nomer ili nqkakvi podobni kazarmeni metodi ot predi 89ta
hora osyznaite se dyrjavata moje da napravi vsi4ko ot neq a ne ot vas zavisi dali i dokolko shte se spazvat tiq zakoni vie (toest nie) sme prosto edni obiknoveni hora v taq dyrjava i ima mnogo na4ini tq da ni nakara da q uvajavame (spravka vremeto predi 89ta) :wink:

e4o
12-19-2004, 11:48
mi ne mislq 4e 6te stane, no da vidim :roll:

e_l_i_z_a
12-19-2004, 13:21
emi donqkude sum suglasna,no samo donqkude
smisul 20:00h e prekaleno malak ve4eren chas...moje bi 22:00h 6te e po-dobre?
puk i to si ima zavedeniq,koito sa si za lica pod 16 no e vqrno,4e se pulnqt s pi6lemenca....zatova nz kvo trqbva da se napravi...mai sum suglasna sus zakona ili moje bi e po-dobre da ne se prodava tam alkohol...
i vse pak ne mislq,4e nqkoi 6te go spazva!!!!!

12-19-2004, 13:26
Spored men trqbva diskotekite da sa za 16+ a ne 18+ .... dano sled nai malko 2 god da go priemat tva shtoto sega sum na 16 sled 2 godini 18..... (kakva sum egoistka nali) :)

united_colors
12-19-2004, 16:56
време беше да го направят, не е нормално 12-13годишни пикльовци и пикли да ми се мотаят по баровете, да пушат, да се напиват и да се праскат /с извинение,ама си е така/ по тоалетните.Точно сега тия чавета си градят бъдещето и голямо бъдеще им се очертава, ако някой не им хване юздите.
КРАЙ НА СВОБОДИЯТА В БГ!
I az sam na tova mnenie! A za tva 4e do 21 godini niama da gi puskat ne e viarno 6toto tva e amerikanska miarka, a evropeiskata e 18!
A tva do 14 e pravilno 6toto az kato izliaza kam 10 nikade ne si namiram miasto po barovete 6toto e okupirano ot piani pikli s cigari v ruka! :evil:

Allicia
12-19-2004, 20:18
Ами кофти е, ама даже и да не се случи сега, според мен рано или късно ще стане...Колкото повече се развива държавата ни, толкова по-строги ще са мерките за децата.

^efas^^
12-20-2004, 17:29
Според мен на копеленцата няма да им попречи вечерния час щом сега малолетни не се прибират по цели нощи и всяка вечер са по барове и дискотеки до минимум 12 часа няма анс някъв мизерен закон да им забрани на хлапетата да си излизат. То не става така до вчера ходиш и праиш квото си искаш днеска неможело. На олигофренчетата не им пука кво гласят законите

miskin
12-21-2004, 17:21
Прекалено е хубаво, за да стане. А това, че оборотът на баровете идва от хора под 21г. е пълна, абсолютна и смешна глупост. Половината ми живот е минал по барове и дискотеки, знам за какво става въпрос- дечурлигата обикновено си взимат по една бира, кола или минерална вода, ако от тия неща се трупа оборот, здраве му кажи!

Traffic
12-21-2004, 22:51
Ne e neshto koeto moje da stane a SHTE STANE! Tova e edna ot nai golemite gluposti koito sumchela nqkoga!
Vidqt tozi topic v edin drug forum i ostanah s otvorena usta kato q vidqh, no ne zashtoto `malchuganite` pod 14 ne mogat da izlizat sled 8-9 vecherta a zashtoto s vlizaneto v evropeiskiq sauz shte moje samo hora na 21 GODISHNA VAZRAST DA VLIZAT V BAROVE I KLUBOVE! 1vo tova nikoga nqma da stane....2ro.....az sum v angliq - vsichko e do bolka striktno no te puskat v bara ako si na 18 +.....
E, kakvo mislite....shte stane li?хах, дреме ми на мене. след два месеца ставам на 21, така че.... :roll: :twisted: :twisted: :lol: иначе като цяло всяка забрана дошла от българското правителство е тъпа и абсурдна, като тая да не се пуши по кафенета и т.н. а за второто съм сигурен, че наште политици ше го нарушават когато и където си искат. те пушат цигари без бандерол, та няма да пушат навънка ли..... :roll:

dope_boy
12-21-2004, 23:48
jalko 4e ne sam v BG
4e kak 6te gi preeba 4engetata s tva novo "pravilo"

12-23-2004, 11:03
jalko 4e ne sam v BG
4e kak 6te gi preeba 4engetata s tva novo "pravilo"

aup dope-a sa prai na gaze....
prilicha poveche na gaz ne na gazar!

Baccara
12-23-2004, 13:52
Аз лично нямам нищо против да се приеме.

suzanna
12-23-2004, 22:52
ami moje i da stane po zakon no togava shte nastane istinskiqt ad spored men...i to ne zashtoto e losho kato ideq a zashtoto promqnata bi bila tvurde rqzka..no vse pak mislq che kontrolut trqbva da se zasili..i az ne sum za provala na 12 godishnite deca no mislq che tezi reformi trqbva da budat postepenni..,

Liz
12-24-2004, 00:21
Lele vsi4ki kak napadate 'decata' na po 13-14 :lol: Ami i az sum suglasna tva da stane ama poznayte kvo?Nqma Nikoga da stane..ne i do 21 to v amerika ne moje6 da vlze6 c klub do 18 a tuka pri mene do 19.A za bg tva do 21 Nikoga nqma da stane.Verno tezi na moite godini sedqt po diskotekite po celi no6ti.A az vednaj ne sum oti6la na no6na e vednaj da tva be6e lqto 2003 i ba6ta mi me zavede LOl.vis4ko e do roditelite mene ne sa me puskali po kusno ot 9 4asa navanka kato bqh na 13 i be6e adski gadno daje 8:30.Ama kakavto se izgadi6 v tezi godini takav 4ovek i 6te se izgradi6 kato porasne6.Za tva az sum ZA tozi zakan koiti edvali nqkoga 6e stane!

rosskata
12-27-2004, 14:23
:D Ей ама тука пълно с батковци и какички... Аз съм на 18 и съм си същата пикла като на 14- тва е . Съгласна съм с подобни ограничения, защото аз самата съм от онея "пикли" дето ходят от 13-14 годишни на дискотека и драйфат по храстите и честно да си кажа, съм извадила страшен късмет, че нищо не ми се е случило.

Ако се въведе такова нещо то ще се спазва - само преди 1 седмица не ме пуснаха в дискотека, защото нямах лична карта- а аз имам 18.

Нека има детски дискотеки- сега като си помисля, нямаше нищо нормално в това да те свалят 30 годишни чичковци, когато си на 13( или на 12, на колкото беше сестра ми, когато я помъкнах с мен по нощни дискотеки...)

И така- стига сте ревали,няма смисъл. А тези ,които са се разминали на косъм от подобни забрани- единственото, което можем да направим е да проявим съчувствие :wink:

DiEsEl_GiRl4eTo
12-27-2004, 14:32
Виж,mira_ тук не става въпрос за 11-12-13 годишни момичета и момчета,а за хора до 21 години!Мисля че има огромна разлика!Пък и дори да има по дискотеките такива на по 12 години,не мисля че заради тях трябва да се отнема свободата на мнозинството..все пак проблема е в родителите им.Нека да наложат глоби за по-малките и това е..Но човек на 19-20 години да не може да влиза в барове и дискотеки..това ми се вижда абсурдно и няма начин да стане!Дори и да стане,не вярвам че ще се спазва...Пък и аз например живея в малък град - така че за мен това не е проблем!:)
Syglasna!

12-27-2004, 21:40
emi koito e na 13-14 da se spasqva :lol:
ahahahhaaa