PDA

View Full Version : sex&lubov



incheto
12-23-2004, 16:01
Kajete mi..kakva e razlizakata mejgu praveneto na sex i lubov!!!I zashto vsi4ki nie kazvame..4e pravim sex , a v sashtoto vreme tvardim 4e go pravim ot lubov..tova ne zna4i li 4e pravim lubov!!!Zashto vsi4ki sme sviknali s tozi termin i ne mojem da se nau4im da izpolzvame po pravilnoto naimenovanie...a imenno Pravane na LUBOV,a ne Pravene na Sex!?

BlinDBoY
12-23-2004, 16:11
Оххх ами мисля...,че любовта е по-нежна а секса е по-дивичък...деа знам поне така си мисля...при едното винаги има чувства при другото в някои случаи няма!!И така....не съм подготвен за днес шваткай ми 2-ката!! :P

NightSiNNeR
12-23-2004, 16:33
По скоро бих казал, че секса е самоят полов акт. Контакта, който осъществяваш с партньора. А партньора може да е всеки, допри непознат.
За да има любов и правене на любов, главните виновници за това са чувствата.

bodil4e_f
12-23-2004, 16:53
По скоро бих казал, че секса е самоят полов акт. Контакта, който осъществяваш с партньора. А партньора може да е всеки, допри непознат.
За да има любов и правене на любов, главните виновници за това са чувствата.

i az mislq ne6to takova :roll:

ВлюбеН
12-23-2004, 17:53
По скоро бих казал, че секса е самоят полов акт. Контакта, който осъществяваш с партньора. А партньора може да е всеки, допри непознат.
За да има любов и правене на любов, главните виновници за това са чувствата.
Съгласен съм с теб.
Аз лично предпочитам да казвам,че с приятелката си правя ЛЮБОВ.Когато става въпрос за отношенията ми с нея думичката "секс" не ми харесва.Любя се с нея не просто заради самия секс или за оргазма,а защото обичам да я докосвам,да я целувам,да се наслаждавам на тялото и на движенията и.Наслаждавам се максимално да любовната игра.Чувствата ми са толкова силни и дори когато тя ме погали направо полудявам.А сме заедно 3 години.Преди това съм имал полови контакти и с други момичета,но определено правех секс,а не любов.Дори не мога да сравнявам как съм се чувствал,защото откакто обичам аз знам какво означава истинска наслада от толкова интимни отношения с човека до теб.
Секс...може би това е самото снушение.И казваме,че правим секс,когато това е единствената ни цел.Или може би просто така сме свикнали.Всичко е до усещане.Когато почувствах разликата разбрах за какво точно става въпрос.
Ами,ще се опитам да кажа това което искам така - когато правя любов с приятелката си имам за цел да доставя удоволствие на нея,за мен е по-важно да усетя какво изпитва тя,да почувствам тялото и емоциите и.Искам да виждам ,че и харесва,че ме желае,че е щастлива с мен.Не знам как точно да го обясня.Просто...влажния и поглед е в състояния да ме разтопи.
А когато преди доста време правех секс,то беше заради чисто физическия нагон.Не съм влагал чувства.За това и не бях напълно удоволетворен.Физически може и да бях задоволен,но нещо в мен все пак оставаше празно,липсваше ми усещането на пълна взаимност и себеотдаване,които получавам откакто съм с моето момиче.
Дано да не звучи много объркано.

ProstoAz
12-23-2004, 18:28
Аз пък не мисля, че има нещо такова като "правене на любов"...секса си е секс. :?
Двама човека (или повече :P ) като го правят, те правят секс и точно това си е правилната дума. Какво пише в тълковния речник?

Любов:
1. Чувство на самоотвержена и силна привързаност към някого, основано на кръвно родство, приятелство, разбирателство. Майчина любов. Синовна любов. Любов към родината. Любов между хората. Съпружеска любов. Умирам от любов. Гореща любов. Взаимна любов.
2. Склонност, пристрастие, предпочитане, привързаност към нещо. Любов към работата. Любов към музиката. Любов към природата.

Секс:
1. Пол
2. Всичко, което се отнася към половия живот.
3. Водене на полов живот

Това значи, че това което правите с гаджето си (или който и да е) е именно секс. Любов е нещо друго. Според мен, точно истинската дума си е "секс", а някои са го измислили "любов". Любовта, според мен, може да се изразява по мн. други начини. А и това, че влагате в секса някакви чувства не значи, че това е "любов", защото любовта е нещо друго. :wink:

suzanna
12-23-2004, 20:56
amii pravq liubov si e po nejnoto i pone tazi fraza se asociira sus sex sus chuvstva..a pravq sex moje da kajesh dori za nepoznat...no pravq liubov e nqkak si po nejnichkoto... :)

worldclass
12-23-2004, 21:36
ami za mene osnovnata razlika e che kogato imash chuvstva kam drygiq pravish lubov.ako ne ti pyka osobeno za nego-prosto sex

bulgarche
12-23-2004, 23:43
Приказваш глупости

samanta_v
12-24-2004, 01:33
vsi4ko si e 4ukane ama ponqkoga e 4ukane s ujasno mnogo strast i 4uvstva,emocionalno vse edno s tvoq 4ovek ste nqistina edno,razdava6 se....a ponqkoga si e samo 4ukane fizi4esko jivotinsko 4ukane.....i taka pone za men stoqt ne6tata....i v 2ta slu4aq oba4e:POLZVAITE PREZERVATIVI XORA :lol:

incheto
12-24-2004, 11:11
Приказваш глупости
zashto taka si mislish?

ProstoAz
12-24-2004, 11:16
Хей, замислете се - любовта се изпитва, тя се чувства...А секса - той се прави. Вие метафорично можете да наричате правенето на секс правене на любов, но само метафорично.
По-скоро има секс с чувства и секс без чувства, а не правене на любов и правене на секс, вие просто използвате други имена за тези две неща.
В крайна сметка всеки си е свободен да си го нарича както си иска, въпрос на гледна точка... :roll:

baby947
12-24-2004, 13:21
Аз предпочитам да казвам, че правя любов с приятеля си, защото сме заедно от доста време и го обичам.
А пък ако правех секс с някой, който едва познавам и за който не ми пука, щях да кажа секс.
Секс= само секс
Любов= секс+ любов
Нещо такова';))

Jamalskaaa
12-24-2004, 20:18
Аз предпочитам да казвам, че правя любов с приятеля си, защото сме заедно от доста време и го обичам.


ami da..az si mislq 4e lubovta idva sus i sled sexa i sled privli4aneto porodeno ot nqkakvi sexualni jelaniq...

Sapphir
12-24-2004, 22:45
mi koito kakto iska da si go naricha..

StrangerGirl
12-25-2004, 15:44
За мен сексът е онова физическо действие, което задоволява сексуалните ми потребности. А правенето на любов е онова физическо действие, което задоволява дущата ми. Стигнала съм до извода... за себе си, че повечето хора... да не кажа почти всички задоволяват само потребностите си.Съответно се употребява повече думата "секс".

bulgarche
12-25-2004, 16:12
Приказваш глупости
zashto taka si mislish?
Всеки си го казва както му хареса..едното е по-грубо, а пък другото по-романтично (аз така мисля).

GalYol
12-25-2004, 17:05
Е това са вече подробности правене на секс или на любов, намя значение как го наричаш важното е да ти е хубаво. Думите няма да променят това, което усещаш.
Е предполагам, че ще е доста неподходящо, ако съм с някой почти непознат да кажа, че с него правим любов... :lol:
Не знам аз си му казвам правене на секс, със или без любов нз това си е секс.
Ама пък, който както му харесва така да го нарича.
Както казах :arrow: по-важно е да ти е готино.

ani_love_me
12-25-2004, 19:55
По скоро бих казал, че секса е самоят полов акт. Контакта, който осъществяваш с партньора. А партньора може да е всеки, допри непознат.
За да има любов и правене на любов, главните виновници за това са чувствата.
to4no!

favor_91
04-15-2006, 21:31
nz bace

`Death`Whore`
04-15-2006, 22:01
Момиченца, не бъдете толкова романтични. Невинаги сексът е романтичен, за щастие. Даже на някои хора им харесва груб и перверзен секс. Което не бихте могли да наречете "правене на любов", нали? Но в същото време грубият секс не изключва любовта.

Svetlana_Pei4eva
04-15-2006, 22:21
По скоро бих казал, че секса е самоят полов акт. Контакта, който осъществяваш с партньора. А партньора може да е всеки, допри непознат.
За да има любов и правене на любов, главните виновници за това са чувствата.
i az sum na tova mnenie :)

04-16-2006, 10:19
Аз пък не мисля, че има нещо такова като "правене на любов"...секса си е секс. :?
Двама човека (или повече :P ) като го правят, те правят секс и точно това си е правилната дума. Какво пише в тълковния речник?

Любов:
1. Чувство на самоотвержена и силна привързаност към някого, основано на кръвно родство, приятелство, разбирателство. Майчина любов. Синовна любов. Любов към родината. Любов между хората. Съпружеска любов. Умирам от любов. Гореща любов. Взаимна любов.
2. Склонност, пристрастие, предпочитане, привързаност към нещо. Любов към работата. Любов към музиката. Любов към природата.

Секс:

1. Пол
2. Всичко, което се отнася към половия живот.
3. Водене на полов живот

Това значи, че това което правите с гаджето си (или който и да е) е именно секс. Любов е нещо друго. Според мен, точно истинската дума си е "секс", а някои са го измислили "любов". Любовта, според мен, може да се изразява по мн. други начини. А и това, че влагате в секса някакви чувства не значи, че това е "любов", защото любовта е нещо друго. :wink:



Буквално е така,но "ЛЮБОВ" се използва когато прави секс с някой и имаш чувства към него а другото си е чисто чукане.. :oops: :wink: :smt016

LoLita^
04-16-2006, 11:08
По скоро бих казал, че секса е самоят полов акт. Контакта, който осъществяваш с партньора. А партньора може да е всеки, допри непознат.
За да има любов и правене на любов, главните виновници за това са чувствата.
Съгласен съм с теб.
Аз лично предпочитам да казвам,че с приятелката си правя ЛЮБОВ.Когато става въпрос за отношенията ми с нея думичката "секс" не ми харесва.Любя се с нея не просто заради самия секс или за оргазма,а защото обичам да я докосвам,да я целувам,да се наслаждавам на тялото и на движенията и.Наслаждавам се максимално да любовната игра.Чувствата ми са толкова силни и дори когато тя ме погали направо полудявам.А сме заедно 3 години.Преди това съм имал полови контакти и с други момичета,но определено правех секс,а не любов.Дори не мога да сравнявам как съм се чувствал,защото откакто обичам аз знам какво означава истинска наслада от толкова интимни отношения с човека до теб.
Секс...може би това е самото снушение.И казваме,че правим секс,когато това е единствената ни цел.Или може би просто така сме свикнали.Всичко е до усещане.Когато почувствах разликата разбрах за какво точно става въпрос.
Ами,ще се опитам да кажа това което искам така - когато правя любов с приятелката си имам за цел да доставя удоволствие на нея,за мен е по-важно да усетя какво изпитва тя,да почувствам тялото и емоциите и.Искам да виждам ,че и харесва,че ме желае,че е щастлива с мен.Не знам как точно да го обясня.Просто...влажния и поглед е в състояния да ме разтопи.
А когато преди доста време правех секс,то беше заради чисто физическия нагон.Не съм влагал чувства.За това и не бях напълно удоволетворен.Физически може и да бях задоволен,но нещо в мен все пак оставаше празно,липсваше ми усещането на пълна взаимност и себеотдаване,които получавам откакто съм с моето момиче.
Дано да не звучи много объркано.
mnogo to4no obqsnenie =D> saglasna sam

machoka
04-16-2006, 11:30
Правенето на любов не е присъщо за тийнейджърите и им е непознато като явление, сигурно за това колежката се опитва да го разтълкува с думи, а то всъщност да не може да се разтълкува с реч, а само с действия и чувства.

mis_marry_jane_13
04-16-2006, 14:40
sex-a e prosto ebane s izvinenie,bez 4uvstva bez ni6to.
a kazvat lubov,kogato e ne6to kato dokazvane na 4uvstva,pravene na sex ot lubov

incheto
06-17-2006, 17:02
Правенето на любов не е присъщо за тийнейджърите и им е непознато като явление, сигурно за това колежката се опитва да го разтълкува с думи, а то всъщност да не може да се разтълкува с реч, а само с действия и чувства.



MOJE DA POSPORIM PO TOZO VAPROS :smt014

alkobalko
06-17-2006, 19:46
Za men da pravq lubov oznachava da go pravq s chovek, koito obicham i na koito durja. Sushto taka smqtam, che tova e izblik na lubov, nejnost, ta dori i romantika. Sex-a moje da go pravish i s chovek, kum koito ne izpitvash nishto.