PDA

View Full Version : сираче по празниците?!



Грахче
12-25-2004, 08:44
За или против взимането на сираче по празниците и защо? Не е ли по-добре детето да прекара празниците заобиколено с топлина и внимание,да се почувства така,все едно че си има семейство и да узнае какво е семейният уют? Нима всички хора, които си взимат сирачета за празниците, го правят защото са искрени и искат да внесат лъч надежда в душата на едно дете, или просто искат да парадират с това, един вид им е начин на изява и самореклама? Добре ли е за детето след като е живяло няколко дни в мечтите си, изведнъж пак да се върне в жестоката и гадна реалност и как би му се отразило това?

Eliiiiiiiiii sexsito
12-25-2004, 09:07
mnogo e hubavo tova,az bih iskala da go napravia i moga.no me e strah 4e mnogo 6te se privarga kam nego i niama da mogem da se razdelim :wink: :cry:

ProstoAz
12-25-2004, 09:11
Това според мен е много хубаво. Трябва поне на празниците да прекара добре и не мисля, че после ще му е гадно, защото поне ще му остане един хубав спомен, към който в мислите си ще се връща може би през цялата година. И тези деца заслужават поне на празниците да са истински щастливи!

e_l_i_z_a
12-25-2004, 09:44
това наистина е много хубаво нещо,защото всяко дете,независимо каква съдба му се е паднала,ИМА право да изживее една красива коледа... :cry:

AvLee
12-25-2004, 09:47
Разбира се че е хубаво.И тези деца имат право на малко любов и семеен уют,да се почувстват и те желани и обичани.Хора с добри и мисостиви сърца могат да направят този жест,е разбира се има и такива които се правят на много милосърдни,но го правят само заради мнението на другите хора,за да им се възхищават.И все пак първия вид хора са повече!
Детето винаги ще помни тази Коледа и хората,които са му я подарили!

AMG-to
12-25-2004, 09:47
tova e nai-tupoto koeto mojete da napravite....nesum na mnenie a i e mn gadno da vzemesh takova dete da my pomokajesh kakvo e semeistvo i kakvo e hyvavo suhto taka i kakvo e obi4. i sled nqkoko dni da go vurnesh obratno v getoto.MN po-dobre e vie da idete v doma da im zanesete ne6to otkolkoto te da doidat.

AMG-to
12-25-2004, 09:51
Разбира се че е хубаво.И тези деца имат право на малко любов и семеен уют,да се почувстват и те желани и обичани.Хора с добри и мисостиви сърца могат да направят този жест,е разбира се има и такива които се правят на много милосърдни,но го правят само заради мнението на другите хора,за да им се възхищават.И все пак първия вид хора са повече!
Детето винаги ще помни тази Коледа и хората,които са му я подарили!

to4no tam e problema 4e shte pomni - tova koeto nikoga ne e imalo i sjte se travmira oshte pove4e...... malko ili mnogo doma e negoviq dom sred drugite deca. az sum na menie 4e edno takova dete izleze li vednij ot doma netrqbva da se vrusta - vseki zasujava laska i griji- zatova i sled vreme stavat dobri roditeli

AvLee
12-25-2004, 09:55
AMG-to има го и тоя момент,но ако детето е по-малко няма да мисли за това.То ще се радва на нещата,които има в момента и на хората,които го обграждат.Ако е по-голямо(да речем съдя по себе си)може би ще си мисли че то няма такова семейство,че след няколко дни ще се върне и нама да е особено щастливо.
Но все пак защо да не се радваме на това което имаме сега и на момента!
ПП.Може и да има травма,но все пак защо да лишаваме децата от няколко дни щастие!

AMG-to
12-25-2004, 09:58
AMG-to има го и тоя момент,но ако детето е по-малко няма да мисли за това.То ще се радва на нещата,които има в момента и на хората,които го обграждат.Ако е по-голямо(да речем съдя по себе си)може би ще си мисли че то няма такова семейство,че след няколко дни ще се върне и нама да е особено щастливо.
Но все пак защо да не се радваме на това което имаме сега и на момента!


mnogo e tejko za psihikata na takova dete povervai mi! da kajesh "mamo" ma vsqka jena ili lelka koeto se durji dobre s teb!
staval sum svidetel na takova ne6to povqrvai mi nikak ne e hybavo!!!

12-25-2004, 10:07
Napulno sum suglasna s AMG-to!
AMG-to evala ti pravq za mneniqta sladuk! :oops:

miloto_girl_4e
12-25-2004, 11:23
tova e nai-tupoto koeto mojete da napravite....nesum na mnenie a i e mn gadno da vzemesh takova dete da my pomokajesh kakvo e semeistvo i kakvo e hyvavo suhto taka i kakvo e obi4. i sled nqkoko dni da go vurnesh obratno v getoto.MN po-dobre e vie da idete v doma da im zanesete ne6to otkolkoto te da doidat.

napalno sam suglasna s AMG-to ! mnogo qsno,4e 6te mu bude qko na deteto za tezi 2-3 dena,v koito 6te prekara praznicite v nqkoe dobro semeistvo..no nali se se6ta6e ,4e tova dete posle pak 6te si otide v doma za izostaveni deca ?! nali se se6tate,4e tam usloviqta sa mnogo po drugi ?! kakvo li 6te mu e na deteto,kogaqto se seti za izminalite dni... za tova kolko dobre si e izkarala.. kolko dobre sa se durjali s nego.. vseki den deteto 6te se vru6ta kum tezi krasivi spomeni.. spomenite moje da sa krasivi,no v su6toto vreme 6te sa i adski bolezneni.. za men da se vzeme dete ei taka za praznici samo e adska jestokos.. nz koi go e izmislil tova,no ot tova po ujasno ne6to ne znam.. :shock:

ProstoAz
12-25-2004, 11:28
Хмм, никой от нас НЕ може да знае със сигурност как би реагирало едно дете!
Само че я се замислете - 3 дни имате примерно една много яка кола и какво правите? Карате я и се кефите докато можете. Не е ли винаги по-добре да си имал нещо, но да си го загубил, отколкото никога да не си го имал? Нали ТОГАВА си му се радвал. Тези деца така и така в домовете не са кой знае колко щастливи (сигурно), така че малко повече щастие според мен не е излишно.

12-25-2004, 11:34
Добре де...айде тия деца да си живеят цял живот така,защото рано или късно ще се върнат към реалността.Да си празнуват Коледа в дома,защото ако са на по-добро място ще имат болезнени спомени.То по-тая логика всички хубави спомени са болезнени и искаме да се върнем към тях в трудни моменти.Коледа е семеен празник(не с приятели,познати)...може за тия деца да се направи едно(дори и не истинско) семейство и дай боже някой да ги осинови завинаги.
Може и да е трудно за приемното семейство,но ще го преживеят,все пак са доставили радост!

AvLee
12-25-2004, 11:37
Добре де...айде тия деца да си живеят цял живот така,защото рано или късно ще се върнат към реалността.Да си празнуват Коледа в дома,защото ако са на по-добро място ще имат болезнени спомени.То по-тая логика всички хубави спомени са болезнени и искаме да се върнем към тях в трудни моменти.Коледа е семеен празник(не с приятели,познати)...може за тия деца да се направи едно(дори и не истинско) семейство и дай боже някой да ги осинови завинаги.
Може и да е трудно за приемното семейство,но ще го преживеят,все пак са доставили радост!

И да ^npocTo^a3^f^ ние не можем да знаем как ще реагира детето,защото не сме били на негово място!

eNigMaTic^
12-25-2004, 21:32
И да и не.Ако не си го изживял никога няма да си спомняш хубавото.Но от друга страна когато се върнеш в реалноста ще се питаш защо си имал това щастие и после си го изгубил.Най-често ще намериш вината във себе и става тя една... Не мога да кажа твърдо ЗА или твърдо ПРОТИВ :roll:

P1ra71nQ
12-25-2004, 21:37
И да и не.Ако не си го изживял никога няма да си спомняш хубавото.Но от друга страна когато се върнеш в реалноста ще се питаш защо си имал това щастие и после си го изгубил.Най-често ще намериш вината във себе и става тя една... Не мога да кажа твърдо ЗА или твърдо ПРОТИВ :roll: TOi i az taka :roll:

Murderdoll
12-25-2004, 22:27
tova e nai-tupoto koeto mojete da napravite....nesum na mnenie a i e mn gadno da vzemesh takova dete da my pomokajesh kakvo e semeistvo i kakvo e hyvavo suhto taka i kakvo e obi4. i sled nqkoko dni da go vurnesh obratno v getoto.MN po-dobre e vie da idete v doma da im zanesete ne6to otkolkoto te da doidat.
за първи път съм съгласна с AMG-to...

Bloody_Tear
12-26-2004, 10:10
Това е толкова тъпо и несправедливо спрямо детето,че нямам думи.Човек не трябва да е добър само на Коледа а през целия си живот,ако ще го взимаш то го взимай за цял живот.По този начин му показваш това,което никога няма да има и как мислиш ще се почувства след като го върнеш в мрачната и сива реалност..най-много да се самоубие.Не виждам смъсъл в това да се правиш на добряк,да го вземеш и да го върнеш.Това да не ти е хамстер.Това е човек и трябва да се съобразяваме с неговите нужди и психика.Найстина е хубаво да му дадем топлинка на празниците,но няма ли да е по-хубаво ако му я даваме цял живот?

Allicia
12-26-2004, 12:15
На мен ми харесва идеята!

Грахче
12-27-2004, 08:58
Хмм, никой от нас НЕ може да знае със сигурност как би реагирало едно дете!
Само че я се замислете - 3 дни имате примерно една много яка кола и какво правите? Карате я и се кефите докато можете. Не е ли винаги по-добре да си имал нещо, но да си го загубил, отколкото никога да не си го имал? Нали ТОГАВА си му се радвал. Тези деца така и така в домовете не са кой знае колко щастливи (сигурно), така че малко повече щастие според мен не е излишно.

Ама как така ще съпоставяме реакцията на едно дете към целия обикалящ го цвят с една кола :schock:

Точно така, Никой Не Може да знае как ще реагира едно дете. И тук идва въпроса - Кой сме ние,че да рискуваме ? Това не е Нашият живот, а техният. После Те носят последиците, върху тях рефлектира всичко! Как смеем изобщо да предполагаме?

Тези няколко мига на щастие, шепата спомени, които ще му останат...това може да срине целия му живот...що за щастие ще е това тогава?

:?

Грахче
12-27-2004, 09:11
Добре де...айде тия деца да си живеят цял живот така,защото рано или късно ще се върнат към реалността.Да си празнуват Коледа в дома,защото ако са на по-добро място ще имат болезнени спомени.То по-тая логика всички хубави спомени са болезнени и искаме да се върнем към тях в трудни моменти.Коледа е семеен празник(не с приятели,познати)...може за тия деца да се направи едно(дори и не истинско) семейство и дай боже някой да ги осинови завинаги.



много простичко звучи, нали... болезнен спомен, какво пък толкоз. Само, че не е тъй. Първо тези деца, не са толкова психически устойчиви, най-малкото защото са деца. Какво да си мисли детето, ако повече тези родители не го потърсят? Реакция на всяко дете -> търси вината в себе си. Като всяко дете, започва да се затваря в себе си и проблема се задълбочава. то израства с този спомен - как е отблъснало от себе си, хората, които за миг е обикнало и се намразва. Мисля,че е излишно да ви представям възможни реакции след това, имате въображение.

Друг вариант...защо си мислите,че всичко минава по вода винаги? Понякога тези Коледи не са нито невероятни, нито прекрасни, нито чудесни за едно сираче!? Много често се получава неразбирателство м/у детето и някой друг член на фамилията, или родното дете на семейството или някой си друг. Тогава какво става с детето,а? :shock:[/i]

12-28-2004, 09:21
tova e nai-tupoto koeto mojete da napravite....nesum na mnenie a i e mn gadno da vzemesh takova dete da my pomokajesh kakvo e semeistvo i kakvo e hyvavo suhto taka i kakvo e obi4. i sled nqkoko dni da go vurnesh obratno v getoto.MN po-dobre e vie da idete v doma da im zanesete ne6to otkolkoto te da doidat.


Prisuedinqvam se kum mnenieto na AMG-to mnogo to4no go kaza

^efas^^
12-28-2004, 09:27
Аз съм против щото тая година ако го земе някой а догодина не представи си как ще се чувства ако е някое малко хлапе супер кофти ще му е

artbaby
12-28-2004, 13:51
ABSOLUTNO SUM PROTIV .......... shtastieto liubovta ...vsichko koeto shte poluchi u doma e tolkova golqm podaruk no posle kak shte ubiete vsichko tova vrushtaiki go v realnosta
Ot dve godini sum v edna fondaciq za traffic na hora i edno ot stranichnite ni zanimaniq e 4e vsqka sedmica hodim v edin dom za bezprizorni dechica (do 7 godinki) ne mojete da si predstavite usmivkite im kogato ni vidqt ..i tujnite o4i4ki kogato si trugvame .....tazi godina im organizirahme turjestvo cql den si igrahme s tqh i praznuvahme ... bqha shtastlivi bez sled tova da pochuvstvat zagubata na semeistvoto otnovo.... za men tova e po dobriq variant da pokajesh che ti puka za tqh :roll: ne znam dali sum prava no znam che sum sigurna v tova koeto mislq

FeitiCeiRa
12-28-2004, 14:15
Ima si i lo6i,i dobri strani.Primerno ako priemnoto semeistvo mnogo se privurje kum sira4eto,moje da poiska da si ostane da jivee tam za postoqnno.I mai s tova se iz4erpvat polojitelnite strani..Naistina e golqma gavra sprqmo krehkoto suznanie na tezi malki de4ica da gi vzimat za nqkolko dni i posle pak -su6tata sivota i pustota da se nastani v sur4icata im...Ami tezi sira4eta,koito primerno ne sa bili izbrani da gi vzemat ..?Predstavqte li si na tqh puk kakvo im e ,kato vijdat kak drugar4etata im si imat dori i za nqkolko dni semeistvo..?mnogo tujno mi stava kato gledam po televiziqta za razni domove za siraci..slava bogu,4e nikoga nqma i da razbera kak se 4uvstvat te :(

LiNkiN4eTo
12-28-2004, 20:00
mn e dobro da vzeme6 takova sira4e , no posle .... :cry:

MyCuHkA
12-28-2004, 21:31
Значи... миналата година взехме едно дете за празниците.До сега си мисля че е грешка.Много трудно ми беше да го изпратя защото за 3 дена буквално се привързах адски много към него и досега ходя да го навещавам ... да нося дрехи и от време на време храна за дома.Сега за Коледа вече ние ще отидем и ще видим всички деца а не само едно...Не стига че аз се привързах към детето ми и то се привърза към нас и от това ми стана много тъжно... със сълзи съм го изпратила.Но... това е животът.Все още се питам как може да има такива хора които буквално да изхвърлят децата си на боклука... :cry: :cry: :cry:

AvLee
12-28-2004, 22:09
Добре де...това много мразя да го правя ама...
като прочетох това,което сте писали по-горе
и се замислих,че от една страна сте прави!
Гадно е да вземеш дете и после да го оставиш
все едно нищо не е било...най-малкото на теб
самия няма да ти е приятно...все пак ще си се
привързал към него.По-добре е да отидеш в дома...
Не знам...зависи си и от детето и от приемното семейство...
И все пак това ще му е един добър спомен...:roll:

shadow4e
11-21-2008, 23:42
Канисе, какво ни пробваш :) Бях решила от утре да почвам да модерирам.

И сега по протокола: темата е стара.