PDA

View Full Version : истината...



AvLee
12-25-2004, 23:16
''Никой не е по-сляп от онзи, който не желае да вижда.''
Има хора,които се страхуват от реалността,не искат да погледнат на това от което ги е страх реално,затварят си очите за важни неща,които не искат да виждат.Страх ги е от бъдещето и затова не гледат и в настоящето....предпочитат по-лесните пътища,не поемат риска,който крие всяко едно действие и начинание.Не искат да знаят нещо повече от това,което те мислят или в което са убедени.Не прианават чувствата си,мислите си,защото те разкриват прекалено много неща,които не трябва да бъдат на яве...трябва да скрити,непризнати.От истината много хора се страхуват,не я казват.Най-лесно е да бягаш от нещата от които се страхуваш,а не да ги погледнеш и да се справиш с тях.Да бягаш от реалността,да си живееш привидно спокойно,но всъщност това да е една лъжа,която ти не искаш да признаеш.
Хм.....не знам защо го написах това горе.Може би няма смисъл,но каточели целта беше за това дали се страхуваме да погледнем истината в очите,дали се страхуваме от самите себе си,от това да признаем неща за нас привидно ясни.
Аз лично не обичам да изразявам чувствата си,и понякога ако имам такава нужда не го правя.Или сядам да пиша,но на второто изречение спирам.....просто не обичам да изразявам това!

GeRyTo
12-26-2004, 08:27
Аз винаги съм държала на това да казвам истината в очите както и на мен да ми я казват..защото колкото и да е неприятна това е реалността както и ти казваш...НО има моменти когато просто трябва да замълчиш и да задържиш това което мислиш за себе си...независимо от какви съображения...колкото и да се старае човек не може винаги да бъде абсолютно честен и прям с другите..

eNigMaTic^
12-26-2004, 10:09
И аз съм се страхувала от истината :oops: Когато я признах много ме болеше, но истината си е истината. Страхувах се да приема нещата каквито са и после ми беше по-гадно ама... Винаги е хубаво да живееш в илюзия, но после когато всичко се срине.... :cry:

Satanas_daughter
12-26-2004, 10:11
men mnogo puk me e trah ot istinata

Confusion
12-26-2004, 10:22
Признавам си, мене ме е страх да призная някои истини за себе си и това наистина не е хубаво. Дори едни от най-добрите ми приятели всъщност не ме познават изцяло, затова, че съм ги оставил да си мислят, че знаят почти всичко за мене, а то всъщност е обратното. Те не подозират въобще какво пазя в моята душевност и не съм намерил човека, на който ще ги кажа тези всички неща :!:

BABY_SEXY_GIRL
12-26-2004, 10:51
Mnogo verni ne6ta kaza, ne e bezsmisleno :wink:

Dharma
12-26-2004, 11:51
hmmm kato se zamislq i az vuob6te ne izrazqvam 4uvstvata si, dali za6toto ne iskam nqkoi da me narani ili prosto ne iskam da povqrvam v tova koeto 4uvstvam.....ne znam

VeShti4kAta
12-26-2004, 12:24
Az pyk obicham da spodelqm chuvstvata si. Ne sym chovek, koito se zatvarq v sebe si. No tova si ima dosta loshi strani, zashtoto ima mnogo hora, koito samo chakat da razberat, che ima nqkoi po-shtastliv ot tqh i da se pogrijat da ne e taka...

GreenLadyM
12-26-2004, 12:31
Horata kazvat "istinata vinagi boli"....no s neq e po-dobre!moje da te zaboli,no shte te boli mnogo pove4e ako premul4ish ili izlujesh!Az obi4am da kazvam istinata,da razkrivam 4uvstvata si i da buda 4estna s ostanalite,zashtoto znam 4e iskam i te da se otnasqt taka s men!Istinata e nai-vajnoto neshto!Na neq se krepi doverieto i razbiratelstvoto m/u horata!!!!!

ProstoAz
12-26-2004, 12:46
Аз почти винаги казвам истината, но понякога ми се налага да я премълча и я премълчавам, но това винаги си зависи от ситуацията. Човек колкото и да е честен и открит винаги ще му се наложи да си премълчи нещичко, заради дадените обстоятелства.
И тогава, когато си замълчавам, значи наистина имам сериозни причини. Много неща не могат да се кажат просто така. Аз най-много мразя да премълчавам чувствата си, но понякога така е по-добре... :roll:

BABY_SEXY_GIRL
12-26-2004, 12:57
Horata kazvat "istinata vinagi boli"....no s neq e po-dobre!moje da te zaboli,no shte te boli mnogo pove4e ako premul4ish ili izlujesh!Az obi4am da kazvam istinata,da razkrivam 4uvstvata si i da buda 4estna s ostanalite,zashtoto znam 4e iskam i te da se otnasqt taka s men!Istinata e nai-vajnoto neshto!Na neq se krepi doverieto i razbiratelstvoto m/u horata!!!!!

Vsi4ko v citata e kazano mnogo dobre i mi haresa! I az sam taka, vinagi si kazvam istinata, za6toto tova e nai-dobriq izbor, pravete go i vie :wink:

AvLee
12-26-2004, 13:10
Да разбира се,че е по-добре да казваш истината :roll: .
Само че аз снощи когато го писах това имах впредвид да признаем неща пред себе си...които не искаме особено да са така или както казах се страхуваме от тях. :wink:
И естествено да не лъжеш и другите....но по-лошото е умишлено да заблуждаваш себе си!

amy lee
12-26-2004, 14:03
i men ponqkoga me e strah ot realnostta :? ima ne6ta za koito me e strah dori da pomislq.no tova ne zna4i 4e te ne sa6testvuvat.i za da priznae6 ne6to pred drugite zna4i nai napred da go priznae6 pred sebe si da,ima hora koito se strahuvat ot realnostta kato men.no dali vsi4ki bqgat ot neq?edno e da te e strah drugo e da bqga6.no kolkoto i da bqga6,ako 6te cql jivot,ne moje6 da izbqga6...o6te po malko da se skrie6.moje da ne iska6 da q prieme6...ili da ne q priema6.moje da iska6 da se skrie6...i da se opitva6 da se skrie6...moje da ti se struva 4e si izbqgal...no vsu6tnost ne si...