PDA

View Full Version : da svalim kg?



^^sad_girl^^
12-31-2004, 13:46
Hora zdraveite :). Tova mi e purviq post v tozi forum i se nadqvm da mi pomognete. Zna4i az sum viskoga 166sm i teja 53kg. Oba4e problema e 4e dupeto mi ve4e e dosta porasnalo ;P (za jalost) kakto i krakata i korema mi ne e ve4e tolkova stegnat kato predi. Lqtoto rabotih kato servitiorka i togava bukvalno se bqh stopila. Po cql den na krak, bqga6, ne slaga6 ni6to v ustata si i taka. Oba4e sled tova ne6to se otpusnah i sum ka4ila kum 5,6 kg :( Gadjeto mi ve4e neprekusnato me bazika za tova, kakto i brat mi i drugi hora zapo4naha. Abe pisna mi! Zatova re6ih do kraq na vakanciqta da se opitam da svalq 4,5 kg. Qm po-umereno. Sutrin i ve4er pravq po 100 koremni presi, 10 licevi upori, i razni drugi uprajneniq. Oba4e nikakvi rezultati ne vijdam o6te.
Zatova vi molq da mi kajete nqkakvi na4ini da svalq po burzo tezi 6ibani 4 kg! I su6to ako znaete nqkakvi efikasni uprajneniq za namalqne na zadnite 4ast :oops: i krakata :?????
4e napravo se poburkah ve4e :(
10x predvaritelno

Momchence
12-31-2004, 14:03
Ako jivee6 na po gorni etaji ne polzvai asansior i kateri stylbi tfa e za badjacite .... mislq 4e ako qde6 razdelno i nablqga6 na plodove i ne mnogo tlsti spui4ki 6e stane ama ne o4akvai za 1 mesec :) prosto po zdravoslovna hrana :)

MiRaCuLiXbb
12-31-2004, 14:35
Да започнем оттам, че не можеш да свалиш само от задните части, сваля се общия % мазнини на тялото. Коремните преси не топят мазнини нито по корема, нито където и да било. Можеш да правиш хиляди, години наред и пак да нямаш оформена коремна преса. За да свалиш мазнини трябва да имаш отрицателен калориен прием, тоест да взимаш по-малко ккал на ден отколкото гориш. Много е важно от какво точно ще си набавяш ккалориите. Най-добрите източници на протеин са месо, яйца(само белтъците, жълтъкът има много мазнини), млечни продукти. Въглехидратите е добре да набавяш от зеленчуци, варива(кафяв ориз и др.), пшеничен зародиш, пълнозърнест хляб, овесени ядки и плодове, като последните ядеш предимно на закуска. Мазнините набавяш от зехтин или други растителни масла(кокосово и др.), рибата и малко ядки. Оттук определяш дневната си калориина нужда от около 500-600ккал. От тях 50% белтъчини, 35%въглехидрати и 15%мазнини :arrow: 300гр белтък, 210гр въглехидрати и 90гр мазнини на ден. Разпределяш ги на 6 равни порции през деня и си съставяш конкретния хранителен режим.
Малко дълго стана...ако искаш пиши лс и ще ти кажа какво точно да ядеш и още някои важни неща за диетата и тренировката.

_adi_
12-31-2004, 14:43
ima bezbroi takiva temi...za6to parvo ne pro4itate kakvo sa napisali drugte?!

dqdoto_tineidjar
01-01-2005, 22:15
abe ne gi slushai mili4ka...kvi dieti kvi gluposti..karai kolelo ako ne ti se kara po ulicite kupi si velometur i karai v kushti..navartai minimum 10 km na velometara za 30 min.svaliash 400 kkalorii...stiaga ti sa kotem4eto,zadnika,abe tva e reshenieto...

monityY
09-08-2007, 11:41
ФИТНЕС! и не 4акай да стане за 1 седмица,тфа се праи за пове4е време
П.П по теглото и висо4ината ти мисля 4е даже си слаби4ка,но не и пълна... :shock:

09-08-2007, 14:09
Hodi na dietolog ili pitai tam fitness-instruktor za rejim i uprajneniq. Obache mislq, che 600 kcal sa megamalko za tvoqta visochina i segashni kg. I ako iskash da svalqsh ne namalqvai mnogo priema na kalorii, shtoto se zabavq obmqnata, a celta e tochno obratnoto. Namalqva se s okolo 10-12% ot bazovoto nivo. Za izgarqne na maznini priema e 20-30 cal za kg telesno teglo dnevno, ama nai-dobre si pitai profesionalist :) Uspeh ti jelaq ;-)

ProstoAz
09-09-2007, 07:43
Темата е стара!