PDA

View Full Version : PODKREPIATE LI NAREDBATA SREHSTU CIGARITE?



alex
01-02-2005, 18:01
Az lichno podkrepiam s dve ryce tazi naredba - ako niakoi e reshil da se samoubiva bavno s cigari - neka da go pravi, no neka da ne me ubiva i men sys skapania dim.

Murderdoll
01-02-2005, 18:10
ухх...аз не...щото примерно отида в
някое заведение...и немога да пуша...
ама като се замисля ми е се едно щото
и без тва в тия заведения дето ходя аз
никой не я спазва тая наредба :lol: :lol: :lol:

suzanna
01-02-2005, 18:33
ami...poglednato i ot dvete strani e nqkaksi mn protivorechivo..az pusha i ne znam kakvo shte pravim nie pushachite sled kato ne mojem da pushim na obshtestveni mesta..vqrno che tova s cigarite e bavno samoubiistvo no vse pak si e lichen izbor..no inache iskreno se radvam za tezi koito ne pushat tui kato shte imat realnata vuzmojnost da jiveqt bez tazi prinuditelna otrova koqto pusheiki suzdavat drugite

hahavteen
01-02-2005, 18:52
Az podkrepiam! Imam alergia kum cigarenia dim i e dosta nepriatno katootida niakude na kafe primerno da po4vat da mi sulziat o4ite i da ne moga da si poemam vuzdyh! :roll:

Satanas_daughter
01-02-2005, 19:21
of vse mi e taia az sum po princip pushachka,ama nali ne sum v bg(za jalost)

techCandy
01-02-2005, 19:42
ne, az sym pu6a4ka
ne mogat li da izmislqt prosto da ima kafeta za pu6a4i i nepu6a4i
samo ni trovqt jivota :P ne stiga 4e samo si go trovim ami i tiq dopylnitelno :roll:

alex
01-02-2005, 19:51
nikoi ne ia spazva zashtoto prosto e vlaizla v sila ot vchera ( 1-vi Januari ), ako niakoi iska da podade oplakvane sreshtu zavedenia koaito ne spazvat naredbata - da pishat na administartorite na saita.

aBeP4eTo
01-02-2005, 20:39
Аммм аз доколкото разбрах барчетата се разделят на 2 - пушачи и непушачи аз нямам нищо против аз така или иначе пуша приятелките ми също, но представете си излизате 5 човека от които един не пуши няма да седне сам я ще седне с приятелите си и ква е фаидата в този случаи никава... :roll:

AvLee
01-02-2005, 20:56
Абсолютно я подкрепям!
За къде сме иначе.....нали ще влизаме в Европейския съюз :roll: ?

bigfish
01-02-2005, 21:06
По принцип идеята за такава наредба е добра. Аз лично не пуша (или добре де... пуша рядко и когато съм нервен). Свикнал съм с цигарения дим, тъй като майка ми пуши. Иначе съм за такава наредба, но в България тя е неприложима. Поне не и на този етап. Далеч по-голяма сила би имало едно поскъпване на цигарите. Живея в Германия и тук най/обикновените цигари са над 2 евро, а всички останали по - 4. Надали много хора биха пушили ако трябва да дадат 8 лева за цигари? Още пък по-малко деца биха дали джобните си за това.
Наредбата освен това е неприложима в заведенияата, просто защото повечето нямат система за извеждане на цигарения дим.
По принцип най-лоши последствия от цигарите има не за човека, койо пуши, а за пасивния пушач, който трябва да се трови с мръсния въздух.
Напълно съм за това да бъде забранено пушенето в училища (дори в учителската стая :twisted: ), в болниците (не може да си отишъл да се лекуваш и да се тровиш с цигарения дим на лекарите, които пушат в съседната стая). Това го урежда тази наредба, но надали ще има кой да проверява за спазването и... Всичко ще си остане по старому...

SweeT^Puppy
01-02-2005, 21:25
И аз я подкрепям! По принцип нямам нищо против пушачите, имам приятели, които пушат. Обаче съгласете се, че когато един непушач отиде в някакво заведения и там е запушено, не стига че дрехите и косата му се омирисват, ами и трябва да се трови с дима. Мисля, че наредбата е наистина добра, но пък трябва задържително да има в заведенията 2 помещения, защото трябва да се помисли и за пушачите. А за това дали ще се спазва или не доста зависи от заведението и собствениците, защото така е и с алкохола. В моя град все още има места, където дават алкохол на непълнолетни и въобще не се притесняват от проверки!

MaRiYa_86
01-02-2005, 21:30
:cry: Незнам какво да напиша по темата,аз съм пушач с единия крак,но смятам,че това са глупости!Работя в компютърна зала и е ужас,една цигара немога да запаля...трябва да излизам навън...Да не говорим,че и навън нямам право да пуша.

bigfish
01-02-2005, 21:47
специално за компютърните клубове съм много ЗА да е забранено. Там е ужасно като отидеш за малко и някой ти пуши на главата и няма свободни други компютри да се прехвърлиш :evil:

worldclass
01-02-2005, 22:31
Kvo me interesyva.Koito pushi da se spasqva.Az ne pysha...cigari.... :wink:

GreenLadyM
01-02-2005, 22:41
DAAAAAAAA!Ne samo 4e podkrepqm naredbata ami ako gi sprat ot prozvodsto shte 4erpq!Mrazq gi tiq cigari!Naistina gi mrazq!Ne moga da ponasqm dim...a na vsi4koto otgore sum alergi4na...prosto ne izdurjam da se pushi okolo men,a kato e v zavedenie suvsem kofti!!!!!Da ne govorim 4e kato vlezna v kafe,polse vonq na cigari do ve4erta kogato se pribera i se izkupq!Podlodqvat me...spored men trqbva da se napravqt zavedeniqta da ima sektori za pusha4i i za ne pusha4i...za komputurnite klubove sushto.....

XXX_f
01-03-2005, 03:03
Tvurdo sum protiv taq zabrana mnogo e tupo.Predstavete si pribirate se ot dakslao i na spirkata nemojete da si zapalite edna cigara dokato 4akate.Otivate na centura v luibimoto vi bar4e i to se okazva 4e e zatvorejno za pu6e4i.Mnogo tupa tabota tova super tupo

lover4e
01-03-2005, 11:29
Твърдо протиииввв :evil: :evil: :evil: Баси тъпотията... Аз да не мога да запаля една цигара някъде навън.. И какво искат да постигнат с това? Да се разделяме компанията като ходим някъде на пушачи и непушачи ли.. Тъпо е просто... :x

BABY_SEXY_GIRL
01-03-2005, 16:59
Tvurdo ZA! Pisna mi da se vmirisvam cqlata (kosata i drehite) s cigari :evil: Bravo na toq koito e izmislil zabranata i da mu mislqt pu6a4ite :lol:

01-03-2005, 23:05
Тоя, който я е измислил тая забрана е просто най-уникалния кретен, който може да съществува. Пуша само от време на време, но тва не ми пречи да дам обективно мнение, а имено - че тоя закон е някаква невероятна глупост.

schantaf
01-04-2005, 12:03
Първо искам да кажа на автора на анкетата, че е можел да се постарае повече при задаване на възможните отговори. Аз съм пушач и съм за подобна наредба или закон там каквото е. На мен ми харесва да пуша и (о господи) също ми пречи цигарения дим като прекалено се задими дадено заведение. Това е поправимо с инсталирането на вентилационни системи във всяко заведение, в което се пуши. Нещото, което не одобрявам в закона е забраната за пушене на открити обществени места. Как подяволите ви пречи това. Навън димът се вдига бързо нагоре и на никой не пречи(само да е ясно, че не става дума за масови събирания, като концерти, митинги и т.н.). А според мен единствения ефективен начин за намаляването на потреблението на цигари е увеличаване на акциза, т.е. вдигането на цената и то не с 10 или 20 ст. ами с 2-3 лева. Айде тва е от мене. :wink:

01-04-2005, 16:39
Az sam protiv....

vasi_z
01-04-2005, 23:14
Az sum pu6a4ka i ne sum suglasna napulno s taq naredba-v smisul takuv 4e pone v kafetata i diskotekite bi trqbvalo da se dava da se pu6i-vse pak na kafe hodi6 za tova da pie6 kafe i da pu6i6 cigari...a puk i tq nqm ada se spazva na mnoo mesta :lol: taka 4e sorry za nepu6a4ite-vsu6tnost az na sum mnogo zapoznata s toq zakon ama kajete de kvo ne moje da se pu6i samo na ob6testveni mesta li?i ima li nqkva vuzrastova granica? :?: :oops:

dark_angel
01-07-2005, 09:09
Ooo vse mi e edno.Az ne pu6a,no po4ti vsi4kite mi priqteli- da!Taka 4e dali 6te se trovq s tqh v nqkoe kafe ili prosto na ulicata...to vse sa6toto.

miloto_girl_4e
01-07-2005, 19:20
estestveno,4e podkrepqm zakona s dve ruce !
1. nepu6a4ka sam :!:
2. pisna mi kudeto i da otida,okolo mene da se pu6i ! MRAZA cigareniq dim,koito iska neka si pu6i,ama neka NE pre4i na ostanalite :!:

malka_lisi4ka
01-19-2005, 20:20
ухх...аз не...щото примерно отида в
някое заведение...и немога да пуша...
ама като се замисля ми е се едно щото
и без тва в тия заведения дето ходя аз
никой не я спазва тая наредба :lol: :lol: :lol:
хах и при мене има нещо такова като е студено и ходя по кафета и ми е прияно да си пуша и сядам все на тия маси за пушачи e има и кафета в които май изобщо не дават се пуши ам си предпочитам да си пуша вечер и навън мн яко хахахах

LiNkiN4eTo
01-19-2005, 21:43
ne 4e mnogo mi pre4at pu6a4ite (ve4e sum sviknala) no kato nepu6a4ka podkrepqm naredbata :!:

mmaxx
01-20-2005, 06:56
Непушач съм и не я подкрепям

Delio_MaN
01-20-2005, 15:58
Heheeee...o6te edna typa ideq na tiq psihopati w narodnoto sybranie...tc tc tc tc :x

Predstawete si malko kafe - polowinata masi sa za pu6a4i, drugata za nepu6a4i...heh...ta to kato 2te otdeleniq ne sa otdeleni, az naprimer moga da re6a da izdi6am w posoka nepu6a4ite i kvo?...da ne mi kajat ne6to???...'bati i typacite....

Iv4e7o^^
01-20-2005, 17:01
Az Sashto podkrepqm s dve ryce tazi naredba??Sega se macha da gi otkaja i sam sigurna che shte moga zashtoto imam golqma volq i neshta cigarite da me sasipvat!!!Manite gi teq cigari kakto az pravq sega????

korn___
02-18-2005, 05:46
dam podkrepqm q i to mnogo :lol:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

angelski_o4i
02-26-2005, 22:28
az sam tvardo PROTIV TAQ TAPOTIQ!!!!!!!vqrno pu6a4ka sam,no do predi poluvin god.ne pu6eh i cql jivot sam jivqla s dim i vinagi sam bila s mn pu6a4i i nikoga ne mi e pre4ilo(izob6to)!e za zabrana v detski gradini,u4ili6ta i administrativni sgadi-da tam ne trqbva,no izvinete da zabrani6 pavkaneto v diskoteki,barove i diskoteki e adski tapo!a da se pu6i na spirkite-absurdno(tam na koi pak pre4i-na''bazduh e'')
ne sa se svar6ili idiotite v taq strana,no lo6oto e 4e nqkoi ot tqh izmislqt zakoni! :evil: :evil: :evil: :evil:

02-26-2005, 23:48
Тютюнопушенето в компютърните и интернет зали се забранява от вчера. Новото правило е записано в обнародваната във вторник Наредба за санитарно-хигиенни изисквания към компютърните и интернет зали за обществено ползване, написана от Министерството на здравеопазването (МЗ).

Децата до 10 години вече ще имат право да работят на компютър до един час в денонощието, учениците до 14-годишна възраст ще могат да стоят в залите до два часа, а тийнейджърите от 14 до 18 години - по най-много три часа.

Собствениците на компютърни и интернет клубове приемат противоречиво текстовете от наредбата. Тодор Мусев, член на управителния съвет на Асоциацията на интернет клубовете предложи в залите да има помещения за пушачи и непушачи. Според него е несправедливо в заведенията за обществено хранене да има зали за пушачи, а в клубовете - не. Според социологическо изследване 50% от потребителите на интернет използват компютърните зали само с тази цел. Въпреки че в клубовете има доста клиенти-пушачи, не е лошо да има ограничение за тютюнопушенето в залите, е мнението на Александър Масларски, търговски съветник на веригата "Виртуален свят". Възрастовите ограничения за работа с компютри за подрастващите ще доведат до намаляване на приходите, прогнозираха мениджъри. "Почти няма деца до 10 години, които да играят повече от час, но редуцирането на приходите ни ще дойде от двата ограничителни часа за 10-14-годишните и трите часа за 14-18-годишните", заяви Масларски.

Като цяло собствениците на клубове, които трябва да изпълняват новата наредба, подкрепят идеята да има регулиране на дейността им. "Приветствам предложението за осъвременяване на наредбите за компютърните зали, защото много от досегашните бяха с рождена дата преди много години, когато техниката е била една и е изисквала различна поддръжка", коментира Александър Масларски. Мениджърите обаче изразиха притеснение, че при изготвянето на наредбата не е потърсено мнението на бранша. Според Мусев в настоящия текст има много положителни, но и доста притеснителни указания.

Едно от основните е изискването височината на помещенията да бъде поне 2.6 м. Само старите сгради в центъра на София имат толкова високи тавани, коментира Мусев. Според него е неясен и текстът, който постановява клубовете да са не в жилищни сгради, а в "подходящи". Собственици на клубове коментираха анонимно, че това е солидна предпоставка за корупция, защото не са посочени конкретни изисквания

Momchence
02-27-2005, 13:09
Хахахаха някво готино е .... влизаш в някое каве примерно и гледаш на мястото за пушачи се нагъчкали като сардини в консерва а на мястото за непушачи почти празно и си сядаш като пълно гъзарче и се опъваш такова готино :lol: :lol:

Lil` Bow Wow
02-27-2005, 16:28
Не я подкрепям тая обита6тина!То кафето е измислено зарди цигарата ве баси,кафе без цигара е кат жена без цици:)))То бахти и демокрацията деа нимои6 една фаска да испу6и6 на спокойствие.

Hаредбата SUX

MadNesScHo
03-04-2005, 16:15
Ne kak shte q podkrepqm kak shte mi kajat kade kakvo da pravq ne che nemogat ama ne chupq nishto pyk i vyzdoha e vseobsht na nikoi ne e... A pyk ako imam zavedenie kak shte mi kajat kakvo da pravq v nego to si e moq sobstvenost az si plashtam za nego... teq zakoni sa glupavi no vajnoto e che nikoi nikade nekazva nishto

Ev1lG1rL_
03-05-2005, 11:59
Ami ot edna strana sum za ot druga ne.Za sum za6toto nikoi nepu6a4 ne e dlujen da smurdi na dim samo zaradi nqkakvi si ludi koito pu6at (ne 4e az ne sum takava ama kvo da napravq) A protiv sum za6toto ako si v edna kompaniq v koqto ima i pu6a4i i enpu6a4i,kvo trqbva da apravi6...polovinata da sednat v ediniq krai na nqkoe zavedeniq a drugite v drugiq krai tva e tupo,no....Koi li puk me pita men :)

Nekasa4a
03-07-2005, 23:08
Popricip q potkrepqm 6toto sam NEpu6a4 no da kaja si4kite mi frendove pu6at i az ne sam q usetil :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

03-07-2005, 23:43
Da Наредба :)

greshnicata_
03-10-2005, 12:36
da az ne pu6a no dori i da pu6eh pak 6tqh da q podkrepa za6toto ne e 4estno kato se trovqt tezi koito sami sa si go izbrali da trqbva da se trovqt i tezi koito ne jelaqt .Kato im haresva na pu6a4ite da pu6at tqhna si rabota nikoi da ne im se mesi no kato az primerno neiskam da se trovq te da ne mi pre4at i zatova e dobre da sme razdeleni .Samo deto gadnoto e 4e imam priqteli pu6a4i i nz kak6e se razberem kato trqnva da stoim na edna masa primerno

so mazy!
03-10-2005, 16:33
abe az po princip q podkrepqm, zashtoto na nikoi ne iskam da precha, obache kato se sluchi da sednem na masa za nepushachi (a do sega se e sluchvalo 2 puti!!) napravo otkacham!

03-14-2005, 18:34
Ами аз подкрепям наредбата.Аз също от известно време пуша,но наистина е по-добре масите в заведенията и кафетата да са разделени на 2 - една част за пушачи и друга за непушачи,защото има хора,които са алергични към цигарения дим,а за децата да не говорим колко е кофти на дете да димиш в лицето.Освен това в крайна сметка никой не е длъжен да седне някъде и отвсякъде да го обгърне димна завеса. :?

little_black_dress
03-14-2005, 18:35
Това горе го написах аз. :o

Bolid1
03-14-2005, 20:29
Na4i ne sym 4ela si4kite mneniq 1-vo...
Anketata ne e formulirana kakto trqbva no nishto.. Az sym protiv taq naredba, no ne pusha.. Shtoto primerno az i 1 friend-ka sme v edno kafe na masa za nepusha4i, ama do nas imashe masa za pusha4i i to ko dima ne idva li i pri mene? Tva razdelenie e super typo... Ili pyk kakvo otivame pusha4i i nepusha4i zaedno na zavedenie, ednite na 1 masa drugite na druga... :evil: :?

Chiana
04-23-2005, 14:17
NEEEE tvurdo NE
TOVA E DISKRIMINACIQ !!! NIE NE GO ZASLUJAVAME!!! VSI4KI SME RAVNI :x

Bimper-ska
04-24-2005, 23:33
Пушачите могат да си пафкат квото искат и когато поискат, обаче да не го правят на обществени места. Никой не е длъжен да се трови заради тях.

Immortality_
04-24-2005, 23:41
ami i az pu6a , no tova e 4ista pri6tyanka... taka 4e ako nie iskame da si vredim- da mrem ot rak na belite drobove, no ne moje da napravim taka 4e da zabolee i nyakoi nepu6a4 deto prosto iska da pie edno kafe

04-24-2005, 23:50
Еййй печкиии умретее :lol: писна ми от локомотиви окоо мене. Супер гадно е като се прибера от луда нощ по дискотеките и на другия ден като си помириша дрехите на кво смърдят направо пощурявам. 8)

h0Le
04-25-2005, 12:36
Awe taq naredba e mnogo prosta spored men az i Tedo_Davis varvim na centara pu6im minavat policai ni6to ne kazvat pu6a i pri nepu6a4ite tai4e taq zapoved spored men e izli6na nqma smisal ot neq kato nikoi ne q izpalnqva..... : :twisted:

tedo_davis
04-26-2005, 05:23
Awe taq naredba e mnogo prosta spored men az i Tedo_Davis varvim na centara pu6im minavat policai ni6to ne kazvat pu6a i pri nepu6a4ite tai4e taq zapoved spored men e izli6na nqma smisal ot neq kato nikoi ne q izpalnqva..... : :twisted:
aa te pyk da zemat da mi kajat neshto - posle shte im izqm kurtkite :)
po temata - tazi zabrana e NENUJNA ... vse oshte vseki si pushi kadeto si iska kogato si iska i koito si iska ...!

FairyNymph
05-01-2005, 08:46
ам аз не съм пушач,така че се предполага,че подкрепям,щото ся поне е разделено на две и няма кой знае колко пушек...ама от друга страна ся в барчетата няма много свободни маси,щото сички са насядели по тия за непушачи(става въпрос за яките барчета)..ще ме изкефи ся да направят барчета за пушачи и отделно за непушачи :twisted:

blackboy
07-14-2005, 12:14
Мъдри мисли раздавате :lol: :lol: :lol:
Ами ако не съм пушач и все пак казвам не? :D
На мен не ми пречи т'ва и не знам къв е смисълъът на наредбата?
Да не се пуши на публични места,заведения и глупости..
И какво? Няма да се промени нищо :shock:
Тровят ми живота с тоя дим...тц...няма да е зле
и ти да помиришеш малко това това :lol:
От "приятел или роднина пуши" няма да умреш ти

kristin_
07-14-2005, 14:32
az pu6a ma q podkrepqm!

zeleni_o4i
10-01-2005, 09:30
nikakva faida nqma ot taq naredba, pak si pusha na obshtestveni mesta, a v zavedeniqta masite na pushachite i nepushachite sa edna do druga, awe ujas e, ama tova e polojenieto v durjavata ni, nikoi ne spazva pravilata i daje policaite ne im puka... :evil:

S8K
10-01-2005, 09:54
Не,пушачка съм.... :evil:

ZiZ0
10-19-2005, 13:11
Ама иначе тва е мноо глупаво иначе.Защо точно цигарите :?: :?: :?: :?: