PDA

View Full Version : Кирилицата



MiRaCuLiXbb
01-02-2005, 21:04
Направо да питам директно-склонни ли сте да пропишете на кирилица? Знам, че форумът се посещава и от чужбина, но все пак е българско издание, нали? :roll: Ако някой потребител няма кирилица на компютъра, то може да се качи програма на самия форум, с която всеки ще може да пише на кирилица. Това са подробности де, кажете дали сте възприемчиви към идеята или не? :)

AvLee
01-02-2005, 21:12
Имало е такива теми.....и ще има... :roll:
Аз си пиша на кирилица,ама на някои хора не им е удобно...незнам!
Е най-добре е да си има такава опция на самия форум.

GreenLadyM
01-02-2005, 21:23
NE!Ne sum suglasna:
1-vo zashtoto pisha mnogo po-burzo na kirilica
2-ro zashtoto mi e mnogo po udobno i sum sviknala

MiRaCuLiXbb
01-02-2005, 21:35
Това ще е проблем за всички в началото, но ви уверявам, че за 1 седмица се свиква напълно, въпрос на желание е. Модераторите обаче трябва да вършат много повече работа, поне в началото, да правят забележки и т.н. Нека те да кажат дали ще могат да поддържат форума, другото не е проблем.

aBnOrMaL_BaBy
01-02-2005, 22:21
Виж,MiRaCuLiX.bb,не се засягай,но мисля,че малко прекаляваш.Това,че някой хора пишат на кирилица,никога не е било проблем и никога няма да бъде.Много пъти се е говорило на тази тема,и вече се е стигнало до извода че няма смисъл да има разграничения.А още повече,че някои нямат възможност да пишат на кирилица.Повечето хора,които пишат на латиница тук са в форума по-отдавна до тебе.. и забележка не им е правена.Така че не мисля че ще успееш да промениш нещо.А относно програмката - това може да стане само от администратора,а ако чакаш помощ от него - наистина ще трябва доста да чакаш.

А иначе аз нямам проблем да пиша на кирилица,но има и случаи,в който чатя от компютърни клубове,в които няма flex type..е кфо ся заради едната кирилица не мога да си изкажа мнението и да си напиша темата ли ? :lol:

П.С. - Не се засягай .. нищо лично

MiRaCuLiXbb
01-02-2005, 22:35
Не се засягам де, спокойно. :D Трудно може да ме засегне някой, но това е друга тема... :)
Та... много добре разбирам, че при промени винаги има недоволни, но пък това е една напълно осъществина промяна. Вече споменах какво може да се направи, за да могат всички да пишат на кирилица дори да нямат flex type-a PC-то си. Това е най-малкия проблем, в няколко форума това вече работи на 100% и няма никакви проблеми. Идеята да се пише на кирилица в българските форуми е доста коментирана и могат да се изложат доста факти в нейна подкрепа. Най-малкото, наистина най-очевидната полза е, че не е приятно да се чете латиницата. (поне на мен не ми е :roll:) В чуждестранните форуми да сте виждали някои да пише на английски с български букви или на някои друг език? :wink:

hahavteen
01-02-2005, 22:45
Az ne iskam da pi6a na kirilica. :roll:

Грахче
01-02-2005, 22:48
мисля,че тази тема ще ти е интересна :)

http://www.teenproblem.net/forum/viewtopic.php?t=2124&start=0

и все пак - кирилицата колкото и да не ни се иска, си е въпрос на личен избор :roll: на мнение съм,че ако човек уважава себе си и другите около него, ще пише на кирилица... и така.

MiRaCuLiXbb
01-02-2005, 22:59
Мерси за темата. Още я чета, но е ясно, че проблемите са два. Единият е липсата на кирилица на компютрите ви. Е, аз ви предложиш решението. Дори няма нужда да сваляте кирилица от интернет. Този проблем разбира се е извинението и прикритието ви, за да не признаете какво наистина ви пречи да пишете на кирилица-нежеланието и мързелът :) . За 1 седмица човек се научава, не е като да научиш нов език. :shock: А винаги може да ползвате и фонетика. Тук нестава въпрос за личен избор, колкото и да не ви харесва примера, писането на латиница за мен е вреден навик като пушенето. Помислете си. Има и доста такива мнения в другата тема:

Отначало ми беше трудно да пиша на кирилица, постепенно свикнах и сега съм много щастлива, чде мога да пиша на кирилица без да гледам клавиатурата Направи го заради форума, но после ще видиш колко е полезно това да пишеш на кирилица.Ако си пишеш някое домашно на ПСто на латиница ли ще го пишеш И все пак и аз чатя, но това не пречи да пиша на кирилица.Никой все още не е умрял от това, нали

В началото и аз пишех на латиница, но след това реших да ползвам кирилицата. Докато свикна ми беше трудничко, спрявах се доста по бавно, но вече свикнах и не ми е проблем. Даже предпочитам да пиша така, защото ми се струва по-прегледно, по-лесно ми е да го чета.
Единствено понякога ми става кофти, ако не съм сигурна в правописа и пунктуацията или пък направя някоя глупава грешка по невнимание, но нали точно така човек се научава да пише правилно.
Наистина това, че пиша бързо на кирилица ми е от голяма полза и за много други неща
Това също е решение :idea:

хаха хора и аз имах проблем с бавното писане на БГ, оба4е знаете ли ко напраих? ка4их си Flex Type и си направих своя БГ Фонетика, така 4е сега на латинските букви отговарят съответните БГ букви, но така както аз искам, а не както по принцип е BG Phonetic на Flex Type, така 4е не се оправдавайте, 4е пи6ете бавно - просто ви мързи да си го направите или може би не знаете. Ама то и с нормалното БГ се свиква, стига да има6 желание. Айде със здраве!

adult
01-03-2005, 11:58
Най-добре да се сложи един Кредор във форума...а и толкова други такива програми има...

Eliiiiiiiiii sexsito
01-03-2005, 15:24
abe spored men e hubavo seki da pi6e kak si iska,az li4no acki bavno pi6a na kirilica i 6te mi e mnogo trudno
dokato taka sam si sviknala

GalYol
01-03-2005, 18:46
http://6lyokavitza.org/
И аз съм на мнение, че трябва да се пише на кирилица и че не чак толкова сложно и трудно изпълнимо.
Ако пишете по-бързо на латиница, пишете с фонетичната има само няколко букви, които са на различни места.
Въпрос на желание, а според мен и на уважение към езика и азбуката ни.

e4o
01-05-2005, 14:53
abe spored men e hubavo seki da pi6e kak si iska,az li4no acki bavno pi6a na kirilica i 6te mi e mnogo trudno
dokato taka sam si sviknala
i as taka :D

Momchence
01-06-2005, 15:19
Az sam navitak ama nqkoi da mi kaje kak da si instaliram kilirica 6toto ne sam v BG i nqmam dostyp do free serveri ako ima opcia v samiq sait 6e pi6a na kirlica :P Ama kolkoto i da iskate 100% kirlica nikoga nqma da postignete prosto e nvyzmojno :?