PDA

View Full Version : Protivozachatychni



Josefinne
01-03-2005, 16:32
Здравейте!
Мисля да започна да взимам противозачатъчни хапчета, но не съм ориентирана в цените и видовете. Знам, че някои могат да причинят ужасни странични ефекти и за това трябва да се предписани от лекар. Не ми се иска да ходя при личния лекар, защото тя може да се обади вкъщи и да подшушне нещо на наш'те (нали знаете, че за да отида на генеколог, който да ми предпише тези хапчета, трябва да взема бележка от личен лекар)...Та това е единия проблем - с лекаря. Ако някой има някаква идея - ще ми е добре дошла.
И също така който знае нещо за видовете, цените, страничните ефекти, ефикасността и прочие, моля също да ми пише. Може и на лично съобщение или мейл(а също и ICQ).
Ако има такива, които взимат такива хапчета или са взимали, или пък познават от близо някой , който взима - ще се радвам да поговоря с вас.
Благодаря ви много.

PS>> Знам, че темата не е за тук, но просто имам чувството, че най-свестните отговори ще ми дадете тук. За това я постнах и тук.

sexi lady
01-03-2005, 17:03
ne se pritrsniavai ne triabva da hodi6 na lekar.az bih ti preporacala da vzimah protivozacatacnite hapceta JANIN.mnogo sa dobri i niamat stranicni efekti.az gi vzimam vece godina i poluvina.a pak imam o6te 2 priatelki koito gi vzimat i te sa dovolni. na men mi gi predpisa ginekolog i tq mi kaza che te sa nai dobrite protivozacatacni v bulgaria za mladi mimiceta.
JANIN ne sa mnogo eftini obace 15 leva sa ima i po eftini no ne sam sigurna dali sa dobri.

01-03-2005, 17:35
Когато става варрос за хапчета или такива хормонални работи не трябва да се гледа ценята а качеството! Се пак хапчетата против забременяване за това - хормони, които карат тялото ти да си мисли че е бременно! Докато взимаш хапчета сигурно знаеш ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПУШИ и да не се прекалява с алкохола! Също така тялото се иморява да е непрекаснато бременно, но както казват лекарите не е нужно да се спират хапчетата. Просто бъди мн мн внимателна с тези неща защото може кофти да се увредиш! Моят савет е - прави го с презерватив - поне няма да си лепнеш някоя болест!
По темата - иди при някои частен генеколог - при добрите за преглед е 20 лв мисля....все пак е твоето тяло което ще променяш и няма да е зле да идеш при специялист!
Успех!

monka
01-03-2005, 18:16
azmisla,4e epo-dobre da se konsultira65 s nqkoi doktor. neka toi da ti kaje koi hap4eta sa nai-dobri. edna moq sasedka vzema6e uj nai-dobrite,a osven,4e zabremenq,a i nadebelq adskiiiiii mnogo.

Alli
01-03-2005, 18:38
saglasna sam s Kittie_,6toto verno kato vzima6 hap4eta trqbva da se saobrazqva6 s mnogo ne6ta,kakto s pu6eneto primerno i alkohola,makar 4e hap4etata imat i svoeto predimstvo,za6toto prezervativite ne sa 100% sigyrni,moje da se skusat ili ne6to takova,nqma 100procentova za6tita ot zabremenqvane ili bolesti!No vse pak smqtam4e prezervativat e po-dobroto re6enie!

Josefinne
01-03-2005, 20:55
Аз не пуша и не пия (освен кола, хихи :lol: ) , така че това не ми е никакъв проблем. Напоследък с гаджето ми сме станали много невнимателни и знам , че това няма да се промени много. Много честно го правим без и за това мисля, че трябва да намеря друг начин за контрацепция, а знам, че този метод е доста сигурен. Ако някой има представа за цени и дозировка или пък някаква информация за противозачатъчни като цяло (ама не някоя реклама на даден продукт, щото в рекламите всички продукти са съвършенни), много ще съм му благодарна да ми я представи. Ясно е, че за вида на хапчетата ще трябва да се консултирам с генеколог...

suzanna
01-03-2005, 20:55
ami da ti kaja..nikak ne e rabota..pih 8 meseca diane 35 i nqma da ti kaja s kolko kg napulnqh...mai bqha poveche ot 5...posle kato gi sprqh i vednaga pak otslabnah no men lichno super me depresiraha... :? ne bih pila otnovo i se radvam che veche ne mi se nalaga...no da ti kaja samo che sum abs sigurna che trqbva da otidesh pri ginekolog i toi da ti gi izpishe..suberi si pari za chasten i taka nqma da ima probs s vashte..no ne e igrachka rabota da znaesh :)

GalYol
01-03-2005, 23:23
С тези неща шега не бива. По-добре намери начин да идеш на генеколог. Той ще прецени и за годините ти кое е подходящо и с кое ще има възможно най-малко странични ефекти.
Може да кажеш на майка си, че имаш бяло течение и искаш да се консултираш с генеколог. И там вече ти си знаеш реда :arrow: първо при личния за бележка и така.
А ако не става най-добре иди без направление и си плати прегледа, за да не си съсипваш после здравето.

Murderdoll
01-04-2005, 00:55
е що пък личната лекарка да звъни на
ваште...не е ли задължително да пазят
тайна?а пък не е нужно да казваш и на личната
закво отиваш на гинеколог...верно кажи че
искаш направление за профилактичен преглед
аз така направих преди и си минах без
да обяснявам закво отивам :lol: :lol: :lol: