PDA

View Full Version : Защо и защо не????



2pac_boy
01-06-2005, 20:40
spored vas zaslujava li si da se jivee v 4ujbina i za6to?kakvo ima tam koeto v balgariq go nqma i zaslujava li si da napusnem rodinata si zaradi tova ne6to?
CoRrEctEd bY aB-uSeR
Заглавието трябва да е написано на кирилица!

lita
01-06-2005, 20:49
razbira se 4e si zaslujava! vseki se stremi kum po dobroto i ako stranata e hubava vseki bil q predpo4el pred BG! drug e vuprosa dali 6te ti lipsva rodinata - na vseki bi mu lipsvala no ako bqhme po dobre razviti kato durjava nikoi ne bi bqgal!

01-06-2005, 20:51
Ako ne trqbvashe da zamina nqmashe! BG si mi haresva sas sichki dobri i lo6i cherti! za sajalenie na nqkoi rodnini az vijdam samo dobrite...

GreenLadyM
01-06-2005, 21:23
Mislq 4e si zaslujava...zashtoto kolkoto i mnogo da obi4am Bulgariq mislq 4e tova e edna strana v koqto az nqmam budeshte.. :?

hahavteen
01-06-2005, 21:43
Ami az jiveia v Germania i do skoro si misleh 4e niama 6ans da si doida v BG predi da zavur6a y4ili6te. Za 6tastie kato govorih s maika mi tia razre6i i ot septemvri si idvam koeto me pravi neopisyemo 6tastliva! :D
Sega po temata! Zaslyjava si 4ovek da napysne rodinata ako ne se 4ystva 6tastliv! Az tyka sum neveroiatno nedovolna i dori napravih opit za samoybiistvo. :( 4ovek triabva da sledva surceto si bez da misli mnogo mnogo za bude6te i pari! :roll:

Murderdoll
01-06-2005, 21:44
Mislq 4e si zaslujava...zashtoto kolkoto i mnogo da obi4am Bulgariq mislq 4e tova e edna strana v koqto az nqmam budeshte.. :?
и аз така мисля.ей ся ше ни увикат :roll:

suzanna
01-06-2005, 22:34
amii..mislq che ima kakvo da se nauchi ottam..i az bih otishla no ne s misulta che shte mi e po lesno..dori naprotiv..a prostoto shtoto si e edno predizvikatelstvo da uspeesh sam da razberesh kakvo mojesh kakvo ne mojesh i tn..obicham mn rodinata si i tq mi dava neshta koito sum sigurna che gi nqma nikude drugade no i v chujbina ima puk drugi..pr zakonite ..koito sushto oblagodetelstvat obiknoveniq chovek..za tova bi si struvalo..no vse pak e vupros na lichno mnenie :)

SweeT^Puppy
01-06-2005, 22:59
Mislq 4e si zaslujava...zashtoto kolkoto i mnogo da obi4am Bulgariq mislq 4e tova e edna strana v koqto az nqmam budeshte.. :?
и аз така мисля.ей ся ше ни увикат :roll:

Защо мислиш, че ще ви увикат? Всеки сам решава дали да напусне или да остане. Факт е, че в чужбина всеки, или почти всеки, би имал по-голям шанс за проспериращо бъдеще, за добро образование и т..н. Но също така много хора вярват, че когато отидат в Америка (говоря за нея защото имам роднини там) всичко ще им се 'тури на тепсия', мислят, че живота ще е по лесен и прочие. За жалост не е така, всъщност никъде по света не е лесно, където и да си се иска много работа, усилия и много ама много хъс и труд за да постигнеш това, което искаш.
Съгласна съм със slun4ice, за това, че човек трябва да бъде там, където ще е щастлив...

Satanas_daughter
01-06-2005, 23:19
zaslujava si,jivota e po lesen finansovo,ili pone az taka si mislia shtoto pravia sravnenie s neshtata koito poluchavah v bg i neshtata koito poluchavam v shveicaria,pravia razlika mejdu jilishteto s okolo 6 stai po goliamo ot tva v bg,e verno priatelite i rodninite tva e gadno ama navsiakude mojesh da si namerish priateli a rodninite mogat date poseshtvat kakto i ti tiah,po princip bih kazala che jivota v shujbina ne e s nishto po dobur ot tva v bg,ama nali niakak si triabva da se ospokoiavam

SweeT^Puppy
01-06-2005, 23:39
zaslujava si,jivota e po lesen finansovo,ili pone az taka si mislia shtoto pravia sravnenie s neshtata koito poluchavah v bg i neshtata koito poluchavam v shveicaria,pravia razlika mejdu jilishteto s okolo 6 stai po goliamo ot tva v bg,e verno priatelite i rodninite tva e gadno ama navsiakude mojesh da si namerish priateli a rodninite mogat date poseshtvat kakto i ti tiah,po princip bih kazala che jivota v shujbina ne e s nishto po dobur ot tva v bg,ama nali niakak si triabva da se ospokoiavam

Малко не съм съгласна с това, че живота е по-лесен финансово. Не може да отидеш и портмонето ти да се пълни с пари, трябва да се трудиш, за да ги изкараш. Иначе си права, че живота в Швейцария е наистина много добър. Бащата на най-добрия ми приятел е там и нивото е 6+
Обаче за това, че навсякъде можеш да си намериш приятели не е така. Като си бил 10 години с едни хора примерно ще ти е много трудно да намериш други като тях... това е мое лично мнение все пак :)

Momchence
01-07-2005, 00:02
Kadeto me bocnat tam 6e rasty....ma nai-dobre vireq na bylgarsko vreme,klimat polivan s doma6na 6liokavica :P

Satanas_daughter
01-07-2005, 00:33
zaslujava si,jivota e po lesen finansovo,ili pone az taka si mislia shtoto pravia sravnenie s neshtata koito poluchavah v bg i neshtata koito poluchavam v shveicaria,pravia razlika mejdu jilishteto s okolo 6 stai po goliamo ot tva v bg,e verno priatelite i rodninite tva e gadno ama navsiakude mojesh da si namerish priateli a rodninite mogat date poseshtvat kakto i ti tiah,po princip bih kazala che jivota v shujbina ne e s nishto po dobur ot tva v bg,ama nali niakak si triabva da se ospokoiavam

Малко не съм съгласна с това, че живота е по-лесен финансово. Не може да отидеш и портмонето ти да се пълни с пари, трябва да се трудиш, за да ги изкараш. Иначе си права, че живота в Швейцария е наистина много добър. Бащата на най-добрия ми приятел е там и нивото е 6+
Обаче за това, че навсякъде можеш да си намериш приятели не е така. Като си бил 10 години с едни хора примерно ще ти е много трудно да намериш други като тях... това е мое лично мнение все пак :)
oh da ve ama kato sedish 10 godini s drugi hora pak she ti stanat priatelii,mojesh da si namersih navsiakude priateli stiga da si konttakten...mi neznam finansovo jivota naistina e po lek spored men shtoto standartie sa po normalni ne kat v bg niski zaplati i skupi ceni

01-07-2005, 18:17
Emi za men li4no ne si zaslujava po kakvito i da e pri4ini no ima xora koito jiveqt s ambiciqta da jiveqt v 4yjbina da polu4at grajdanstvo i tnt koeto mislq 4e e tapo i polzata e 0 ....e bogat kato raboti ...e da xybavo e da pe4eli6 no da xar4i6 v BG ama kolko ot nas go pravqt? :roll: :arrow: po4ti nikoi :!:

bigfish
01-07-2005, 21:18
Заслужава си!

Не толкова заради по-добрия живот, не толкова заради материалното благополучие, дори не толкова заради по-доброто образование, а защото както suzanna вече написа по-горе това е едно ОГРОМНО предизвикателство. Един престой в чужбина ни учи на много неща. Само за 4 месеца тук се промених много като мислене. Открих и продължавам да откривам нови неща. Не спирам да се изненадвам всеки ден. Имам желание да се възползвам всичко хубаво, което ми се предоставя тук. Да използвам шансовете си и когато след 4-5 години се върна в България с различно мислене, с идеи, с амбиции да работя за това и родината ни да има тези хубави неща, които съм видял тук, нещата които са ме променили.

Препоръчвам на всеки да види поне веднуж в живота си чужбина от друг ъгъл. Да отиде да учи, да живее малко или дори само на екскурзия. Да се запознае с новите култури, да опознае нови светове, да спечели нови приятели и да успее да извоява щастието.

Според закона за еволюцията на Дарвин успяват най-приспособимите и силни видове. Днес живеем в свят на глобализация, когато Европа върви към обединение, когато лидерството на света на САЩ е застрашено от една силна Европа, когато е много важно човек да знае много езици, да има много способности и да бъде възможно най-гъвкъв за да успее. Именно с това един престой в чужбина може да ни бъде полезен. Какво сме хората без болката за родина, близки, семейство, приятели. Какво сме хората без предизвикателства, без амбиции и без цели. Защо да се затваряме и да твърдим, че от нашто по-хубаво няма преди да сме изпитали красотата от това да си някъде другаде, да видиш и разбереш новото...

hahavteen
01-07-2005, 22:37
Заслужава си!

Не толкова заради по-добрия живот, не толкова заради материалното благополучие, дори не толкова заради по-доброто образование, а защото както suzanna вече написа по-горе това е едно ОГРОМНО предизвикателство...

Ami az ot 8-godi6na jiveia po 4yjbina i ne mi haresva ve4e! Za men predizvikatelstvo e da se vurna! Nay4ih mnogo prez tezi godini i 6te mi e polezno! Iskam da si doida y doma! :roll:

bigfish
01-07-2005, 22:55
Тогава последвай това, което ти казва сърцето ти и бъди щастлива...

The girl with rainbow eys
01-09-2005, 15:44
...kakvo ima tam koeto v balgariq go nqma...
Dobar jivot.

Някой
01-09-2005, 15:59
Ами гледам всички сте много ентусиазирани, а аз да ви кажа , не си заслужава. А ако мислите че тук нямате бъдеще там съвсем нямате. Там човек винаги остава чужденец, дори и в така многонационалната америа, за европа да не говорим. После нещата изобщо не са такива каквито изглеждат. Цените са много по високи от заплатите им, да имат условия да живеят на кредит, но най-вече гражданите на съответната страна, както казах вие трудно ще станете такива. Може би не повече от 10% от всички емигрирали са се интегрирали в обществото и живеят добре, всички останали мизерстват, работят по 12-15 часа на ден и едвам преживяват, и не се връщат или от инт или защото си мислят че са много добре.
Като ви пиша всичко това, не е просто така, имам доста познати, освен това много пътувам, по целия свят, работата ми налага да имам досег с хора от всички класи, и мога д ави кажа, нещата не са розови, даже са доста черни.
Много хора се лъжат от заплатата, 1000-2 3000$ .. това не е нищо, с тези пари в никакъв случай не може да отгледате семейство, може да изкарате година, две, три ако сте сам, може да спестите някой лев, но семейство апсурд. Освен ако живеете нелегално, не плащате осигуровки, но тогава най-малкия здравословен проблем ще викоства спестяванията за месеци наред, и ако със себе си можете да правите компромис, с децата си няма да можете.
Не мислете че там няма способни хора, или такива които да са амбициозни, ако наистина искате да отидете, постарайте се да научите достатъчно, да сте достатъчно способни, за да сте сред ония 10% които успяват да живеят нормално, не добре, казвам нормално. Тук имате много по големи шансове за реализация и ще имате много по малка конкуренция от кокото там, е освен ако не искате цял живот да сте общ работник, дърводелец, мияч на чинии, масажор в най-добрия случай ... но такива можете и да сте тук, и то при много по добри условия.

loli82
02-01-2005, 11:20
Заслужава си!

Не толкова заради по-добрия живот, не толкова заради материалното благополучие, дори не толкова заради по-доброто образование, а защото както suzanna вече написа по-горе това е едно ОГРОМНО предизвикателство. Един престой в чужбина ни учи на много неща. Само за 4 месеца тук се промених много като мислене. Открих и продължавам да откривам нови неща. Не спирам да се изненадвам всеки ден. Имам желание да се възползвам всичко хубаво, което ми се предоставя тук. Да използвам шансовете си и когато след 4-5 години се върна в България с различно мислене, с идеи, с амбиции да работя за това и родината ни да има тези хубави неща, които съм видял тук, нещата които са ме променили.

Препоръчвам на всеки да види поне веднуж в живота си чужбина от друг ъгъл. Да отиде да учи, да живее малко или дори само на екскурзия. Да се запознае с новите култури, да опознае нови светове, да спечели нови приятели и да успее да извоява щастието.

Според закона за еволюцията на Дарвин успяват най-приспособимите и силни видове. Днес живеем в свят на глобализация, когато Европа върви към обединение, когато лидерството на света на САЩ е застрашено от една силна Европа, когато е много важно човек да знае много езици, да има много способности и да бъде възможно най-гъвкъв за да успее. Именно с това един престой в чужбина може да ни бъде полезен. Какво сме хората без болката за родина, близки, семейство, приятели. Какво сме хората без предизвикателства, без амбиции и без цели. Защо да се затваряме и да твърдим, че от нашто по-хубаво няма преди да сме изпитали красотата от това да си някъде другаде, да видиш и разбереш новото...





saglasna sam s bigfish.no tova dali si zasluzava ili ne, zavisi ot vseki individualno.ne vsi4ki mogat da ziveiat v 4uzbina.vaznoto e vseki da e 6tastliv, bez zna4enie da li e v bg ili niakade drugade.
p.s. a za spora vi dali moze da se nameri istinski priateli v 4uzbina, az sam napalno ubedena v tova. i mnogo lesno moze6 da razbere6 dali istinskite priateli v bg naistina sa takiva,kogato zivee6 v 4uzbina.az s gordost moga da kaza, 4e tezi,koito sam gi mislila za nai-dobrite mi priateli,vse o6te sa takiva.a moiata nai-dobra priatelka ot bg, s koiato se poznavame ot 8 godini,u4i v anglia i nezavisimo ot razstoianieto, tia vinagi 6te si ostane nai-skapia 4ovek za men,no tova ne mi pre4i da imam drugi straxotni priateli tuk, v kipar.ne zabraviaite 4e dobri priateli ima navsiakade.

AvLee
02-01-2005, 18:13
До скоро си мислех,че в България си е добре,че много си я обичам и,че няма да искам да я напусна.Обаче сега искам!Дори и само да си студент в чужбина и пак да се върнеш...хубаво,но доста от тия студенти си намират работа и остават.Има мноого време докато завърша,не знам.Имаме познати дето живеят в чужбина и във Франция и казват,че там е трудно..но защо остават и аз не знам.Трябва да си там където ти харесва и да се бориш да успееш.Аз най-много се възмущавам на простотията и манталитета на българина.Някво ограничено мислене,никава култура,се си мислят,че другите искат да ги прецакат,мнителност и най-вече,че българите не харесват българското(ако така мога да го кажа).Направо подценяваме държавата си и се си мислим,че другите са по добри.Така не става!Къде е националното самочувствие..ето защо мисля така.

Murderdoll
02-01-2005, 22:52
Аз най-много се възмущавам на простотията и манталитета на българина.Някво ограничено мислене,никава култура,се си мислят,че другите искат да ги прецакат,мнителност и най-вече,че българите не харесват българското(ако така мога да го кажа).Направо подценяваме държавата си и се си мислим,че другите са по добри.Така не става!Къде е националното самочувствие..ето защо мисля така.
се едно аз съм го писала ей... :roll:
определено си заслужава да живееш
в чужбина...защо ли?аргументите ми са в темата
"тука или в бг"(чак сега виждам че има
грешка в заглавието :lol: )

nar
02-01-2005, 23:36
a na men mi interesno,poznavate li takiva hora koito se pribrali v bg sled kato zhivqli v 4uzhbina prez dalgo vreme?dovolni li sa ili ne sa dovolni?pri nas v rusiq ima mnogo hora,koito se varnaha,za6toto tuk sa bili dosta izvestni,naprimer poznavam takiva muzikanti,a zad granicata nikoi ne se interesuval ot tqh.ima i drugi,koito uspqli da napravqt nqkakav biznes tam i predpo4itat da zhiveqt na 2 strani.mnogo mi haresva poslednoto.

GaBiTyYy
08-07-2007, 23:29
Zaslujava si zaradi mnogoto poveche vazmojnosti koito imash,kolkoto i da obichame Bulgaria,vsi4ki znaem 4e tam veroqtnostta da se realizirame e mn po malka otkolkoto v 4ujbina(govorq za tezi koito u4at v 4ujbina) :P

Vikitooo
08-19-2007, 09:08
Ми кой как си го направи бе. Направи си го така, че да си заслужава.

slav4o
08-25-2007, 17:20
заслужа8а си ако ти е писнало да 8иси6 на гарба на родителите си,ако иска6 да нау4и6 не6то но8о,предизжикателст8ото са6то (както казаха по нагоре)и наи 8е4е ако иска6 да си осигури6 малко по добро баде6те,не е задалжително да оста8а6.аз ли4но мисля да се 8арна за6тото БГ си е моето място колкото и зле да е сега 6те се опра8и,надя8ам се де :| [-o<

08-25-2007, 21:12
a na men mi interesno,poznavate li takiva hora koito se pribrali v bg sled kato zhivqli v 4uzhbina prez dalgo vreme?dovolni li sa ili ne sa dovolni?pri nas v rusiq ima mnogo hora,koito se varnaha,za6toto tuk sa bili dosta izvestni,naprimer poznavam takiva muzikanti,a zad granicata nikoi ne se interesuval ot tqh.ima i drugi,koito uspqli da napravqt nqkakav biznes tam i predpo4itat da zhiveqt na 2 strani.mnogo mi haresva poslednoto.

Da,dosta hora poznavam,koito sa se vurnali v Bulgariq

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 09:50
В чужбина... има само пари... и по нова технология.. нищо др... Там го няма семейството ти.. няма ги приятелите ти... няма ги.. нещата, малките неща с които от малък си израснал.. там няма почти нищо.. за един чужденец...
Бих заминала.. само за да поработя малко... и пак ще се върна... защото България.. не може да ти предложи само работа.. вярно.. това е мн... но къде в чужбина ще намериш природа като тази в родината.. къде в чужбина.. ще намериш.. местата на които толкова мн сте се забавлявали с приятелите... къде в чужбина ще намериш... родната си къща... пълна с най важните.. хора в твоя живот????? :smt017
Накратко това което се опитвам да кажа.. е че чужбина може да ти даде само пари... нищо др... :wink:

Erica
08-29-2007, 10:47
В чужбина... има само пари... и по нова технология.. нищо др... Там го няма семейството ти..

Грешиш...много хора са със семействата си в чужбина...верно,че България е нашата родина,но за съжаление в България младите нямат перспектива...
И незнам другите на какво мнение са,но лично аз не смятам,че чужбина ти дава само пари...чужбина ти дава реализация,дава ти един по-добър живот,един по-спокоен живот,който в България на този етап неможем да получим,за съжаление...

08-29-2007, 21:50
В чужбина... има само пари... и по нова технология.. нищо др... Там го няма семейството ти..

Грешиш...много хора са със семействата си в чужбина...верно,че България е нашата родина,но за съжаление в България младите нямат перспектива...
И незнам другите на какво мнение са,но лично аз не смятам,че чужбина ти дава само пари...чужбина ти дава реализация,дава ти един по-добър живот,един по-спокоен живот,който в България на този етап неможем да получим,за съжаление...
Кога си напуснал/а България?
И като казваш чужбина,разсъжденията важат ли ти за Конго?

Erica
08-30-2007, 07:04
В чужбина... има само пари... и по нова технология.. нищо др... Там го няма семейството ти..

Грешиш...много хора са със семействата си в чужбина...верно,че България е нашата родина,но за съжаление в България младите нямат перспектива...
И незнам другите на какво мнение са,но лично аз не смятам,че чужбина ти дава само пари...чужбина ти дава реализация,дава ти един по-добър живот,един по-спокоен живот,който в България на този етап неможем да получим,за съжаление...
Кога си напуснал/а България?
И като казваш чужбина,разсъжденията важат ли ти за Конго?

От достатъчно време,не съм в Бг,за да успея да усетя разликата...
Не не включвам Конго,за там нямам информация :D

08-30-2007, 20:44
не действително ми е интересно на колко си бил акато си напуснала България...

Erica
08-31-2007, 09:02
Не съм от сто години извън България 8) .Напуснах България преди около половин година :!: На 21 години съм и живея в Тенерифе.
Татко е тук в Тенерифе от няколко години (общо взето той е цял живот гурбетчия).Сега в момента сме тук цялото семейство...и мога да твърдя,че ни харесва.Ето я и моята история.
Още преди татко искаше да ни вземе цялото семейство при себе си.Аз лично много се дърпах,неисках и да чуя да напусна България.Идвах тук (в Тенерифе) на почивка,но за постоянно неисках и да чуя :!: Все имах някаква надежда,че България,ще се оправи...,но уви...
Извинявай,но за мен не е нормално заплатите да си седят същите,а всичко друго да се вдига.Не е нормално да има толкова много хора,които се чудят как да свържат двата края...,а същевременно управниците ни да си живуркат...и да си водят семействата на какви ли не екзкурзии и причие...
Аз съм от Търговище и не ми беше приятно като излзяза да чувам повече турска реч отколкото българска (не съм ръсистка,но все пак),и турците да претендират,че ние трябва да им знаем езика...извинявам се ама не...все пак това е България :!:
Яд ме е,че държавата ни загива...,а има природа,за която всички биха ни завидели...и какво правим...от Рай...създаваме...Ад
Има и много други неща,които за мен не са нормални...но няма смисъл да ги споменавам...
За това реших да се махна от България,да изляза и да видя навън как е.И да...тук ми хареса,тук съм спокойна :!: Може би гледам по този начин на нещата,защото,дойдох на готово, не ми се е налагало да се лутам...все пак дойдох при семейството си...незнам.....На този етап животът тук ми допада повече отколкото в България...
Да България ми липсва,липсват ми приятелите ми,липсват ми много неща...,но на този етап аз не виждам какво може да постигне човек там...,затова си избрах този път :!:
Но както казах и преди,това си е лично мое мнение...моята гледна точка за нещата е такава... :!: Всеки има право на избор...моят избор е този... :!:
Боли ме,че трябва да търся реализация в друга държава с друг език...,но щом се налага...,а ако трябва да бъда честна понякога се чувствах чужденка в собствената си държава...
Ще се радвам един ден България да се оправи,но така като гледам...скоро няма да стане...Докато управата ни не стъпи здраво на земята...

Е това е от мен,може да е малко объркано...и ако е така се извинявам предварително.
И пак казвам с риск да се повторя,не задължавам никой да мисли като мен,да се съгласява с мен и т.н.,това е моята гледна точка за нещата...Но много ме е яд на заучените фрази "Чужбина дава само пари,там няма живот" и ала бала...

nekaduren
08-31-2007, 12:52
zaslujava si zashtoto tuka imash mn pove4e shansove za realizatzia ako u4ish i rabotish usurdno.tova deto razpraviate 4e si ostavash 4ujdenetz izobshto ne e viarno pone za miastoto kudeto sum az - Italia. a i za prioradata 4e v bg bila nai krasiva..... tova pak ne vaji...prosto niama druga priroda kato tazi na italia.prosto obi4am rodinata si no mrazia durjavata zashtoto spored men dori i da se vunra v bg sled kato sum zavurshil universitet tuk shte imam mn po golemi vuzmojnosti no shte vidia dali shte iskam da se vurna.... za sega tuk mi haresva mn pove4e edinstvenoto koeto mi lipsva sa priatelite i gadjeto mi (semeistvoto mi e tuk)

09-17-2007, 12:37
zradiete...i az sam dosta vreme po 4yjbina...i na men mi omrazna ve4e...v greece biah..v italia..i sega v germany! mije na niakoi da my se iska takav jivot no ne i az...koito ima msn [meroulaki@hotmail.de] i v skype deutschland meroulaki...ako niakoi iska da si pogovori s men moje da me nameri na tozi e-mail meroulaki@hotmail.de lek i priaten den na vsi4ki....merilina

mon4eto
09-17-2007, 12:59
Est 4e si zaslujava i pita6 :roll: TAm jivota e mnogo po dobar ot koqto i strana da go pogledne6 8-[

09-17-2007, 21:55
живял сам в чужбина достатачно за да имам всички материални неща от които имам нужда (не които искам а от които имам нужда =]) и мога да кажа че няма как да обикнеш родината ако не си я напускал и устроил на друго място и да откриеш че там имаш всичко което тук си нямал но знаеш че не ти е родина че ги няма приятелите от блока, и тогава откриваш какъв патриот си.

не е лошо да идеш в чужбина и да видиш, но като "озрееш" да се върнеш.

и на края за многото с думите "нямам бъдеще в BG"- да нямате бъдеще ако сте мързеливи и ограничени и ако се замислите с какво можете да олесните живота си тук (за предпочитане легално) и ще намерите и бъдеще и пари..... В крайна сметка държавата избираме ние от тези сред нас и ако не смятате че тези сред вас са добри пробвайте вие а не се оплаквайте и бягате като мишки от пожар.....