PDA

View Full Version : 4alga



01-07-2005, 10:52
slu6ate li 4elga?mrazite li q?

Satanas_daughter
01-07-2005, 10:54
MRAZIA IA ebati komera deto e,ujas nekaf....

LiNkiN4eTo
01-07-2005, 10:55
krasta :!:

aBnOrMaL_BaBy
01-07-2005, 10:56
Нито челга , нито чалга слушам , а нямам и абсолютно никакво намерение :P

Peace`
01-07-2005, 11:00
Нито челга , нито чалга слушам , а нямам и абсолютно никакво намерение :P
ama estestveno 4e te podkrepqm :)

tedo_davis
01-07-2005, 11:00
krasta :!:

6te pokaja na si4ki 4algari ... ei tva deto go pokazva tvoq Eminem ( na snim4icata)

Bolid1
01-07-2005, 11:05
Estestveno 4e ne slusham :shock: :!: dolu 4algata :twisted:

ProstoAz
01-07-2005, 11:31
Аз пък слушам предимно чалга и не ме е срам да го кажа. И въобще не мога да разбера какво имат някиои хора против чалгата. Едно е да не харесваш чалгата и да не я слушаш, само че съвсем друго е да псуваш тея, които и се кефят, защото много от вас го правят, за това сега го казвам, за да се въздържате от такива мнения.
Лично аз намирам много смисъл в текстовете на песните, а и мелодиите са хубави (нищо, че са крадени!). Естествено има някои песни...които разбирам защо хората не ги харесват като например "Тез червени домати", въпреки че на мен ми харесва де, но...разбирам, че много хора не си падат по такива песни, които се слушат най-често в нетрезво състояние.
И още нещо, аз предпочитам да наричам "чалгата" поп фолк, защото като някои каже "чалга" в съзнанието на повечето хора изникват песни като "Напипай го", което далеч не изчерпва тази дума. :wink:

BABY_SEXY_GIRL
01-07-2005, 11:55
A ti kak misli6? Mnoo qsno 4e q MRAZQ :!:

terkata
01-07-2005, 11:56
emi az slu6am pop folk i mi haresva namiram q za mn vesela muzika pove4eto pesni si imat smisal...ne sum protiv i drug tip muzika za6toto vsqkakuv stil mi haresva.. 8)

Steff
01-07-2005, 12:22
ne, ne mrazq chalgata... ne q slusham, no ponqkoga na kuponche i v kompaniq se sluchva da se kefq i da metna po nqkoi giubek... osobeno kato sme na gradus, po-podhodqshta muzika za raztvarka nqma ;)
kefq se na nqkoi pop folk baladi, chiqto tema ne e dulgi bedra, golemi cici i vsqkakvi takiva... v posledno vreme chalgata zapochna da se opitomqva i da pridobiva po-choveshko zvuchene i naistina stava za slushane...

DiEsEl_GiRl4eTo
01-07-2005, 12:34
Аз не се кефя пък на чалга. Мразя чалгата, а не чалгарите. Те просто са заблудени, ама ще им дойде акъла в главата. Тва е все едно някой да каже : "Мразя метълите, защото метъла е тъпа музика" ( без да ги познава)...Тъй че чалгата sux а чалгарите не толкова много

Eliiiiiiiiii sexsito
01-07-2005, 13:08
ami az izvestno vreme mrazeh 4algata povliana ot mnogo hora.No savsem spokoino moga da kaja"DA,KOPELETA SLU6AM 4ALGA" i na men tva mi haresva.Makar 4e slu6am i tehno i drugi.No ne moga bez 4alga opredeleno :lol: :lol:

SweeT^Puppy
01-07-2005, 13:36
Аз пък слушам предимно чалга и не ме е срам да го кажа. И въобще не мога да разбера какво имат някиои хора против чалгата. Едно е да не харесваш чалгата и да не я слушаш, само че съвсем друго е да псуваш тея, които и се кефят, защото много от вас го правят, за това сега го казвам, за да се въздържате от такива мнения.
Лично аз намирам много смисъл в текстовете на песните, а и мелодиите са хубави (нищо, че са крадени!). Естествено има някои песни...които разбирам защо хората не ги харесват като например "Тез червени домати", въпреки че на мен ми харесва де, но...разбирам, че много хора не си падат по такива песни, които се слушат най-често в нетрезво състояние.
И още нещо, аз предпочитам да наричам "чалгата" поп фолк, защото като някои каже "чалга" в съзнанието на повечето хора изникват песни като "Напипай го", което далеч не изчерпва тази дума. :wink:

Съгласна съм с ^npocTo^a3^f^!!!
Аз слушам почти всичко и не се срамувам да кажа, че слушам предимно чалга!
Много е странно... хората който не слушат чалга псуват феновете й, че били селяни, че били прости и т.н. А примерно аз като изобщо не харесвам метъла защо не го псувам. Всеки си има право на личен избор.
Аз не мога да си предствя да се облека цялата в черно, да си лакирам ноктите в черно, да си сложа шипове по врата и китките и да ходя в парковете с бутилка бира и да си 'прая кефа'
Разбиранията ми за купон са далеч по-различни. Не мога да си предства да се забавлявам слушайки техно, рапирайки и т.н... просто средата, в която съм и хората, с които общувам са далеч по различни....

PEACE!

Black_Diamond
01-07-2005, 13:42
По принцип мразя не само чалгата, но и всякаква музика, чиито ритми наподобяват този стил. Вземете ме за простак, но на мен и Горан Брегович не ме кефи именно поради тази причина. Иначе нямам нищо против нея - за всеки влак си има пътници, но няма да приема тези пътници да ме карат аз да я слушам.
Големият парадокс е, че тази година попаднах в клас, където почти всички слушат чалга (другите нямат нищо против нея - слушат я по купони). И от нашата класна стая непрекъснато звучи "Доко,доко" или пък "Гъци,гъци". Аз пък съм метълче и се досещате как ми понася... И все пак част от тези съученици са симпатични... Само дето не ходя с тях по купони... :roll:

Eliiiiiiiiii sexsito
01-07-2005, 13:44
Spred me ima ogromna razlika megdu folk i 4alga.ot 4algata az slu6am samo dgamonete,a ne gaci-gaci i doko-doko.a se pak folka e anelia,raina,ivana,gergana :P

Momchence
01-07-2005, 14:19
Na4i myknal sam se dosta vreme v club O'Azis v sofia.... 6e kajete toq e 4algar ... mi ne znam kyf sam .. meles....ne hodih tam zaradi muzikata....priatelite mi bqha 4algari.....t.e. ne bqha i te mnogo 4lagari....te hodiha predimno zaradi lekite momi4eta v tazi diskoteka.... :lol: se6tate se :) i az pokrai tqh .. pak stava6e ponqkoga kupon vrytfah po nqkoi i drug kiu4ek na bara .... stavaha poboi6ta sled tfa...v smisal 4algata ne q uvajavam gram kato muzika no ne mi pre4i i moga da si pravq kupona I na neq :) dano ne ste me razbrali pogre6no :) :P :P

Black_Diamond
01-07-2005, 14:47
Еми, Momchence, така ти харесва - така правиш. Аз лично не мога да си представя да слушам музика и да танцувам на музика, която не уважавам, както пише в подписа ти. Аз винаги слушам музика, която уважавам и не мога да проумея хората, които танцуват на нея, за да става купона... За мен лично няма да е купон да тазцувам на музика, която не харесвам...(почнах да се повтарям от неразбиране). Но, различни хора - различни вкусове. :roll:

Cyberdyne_101
01-07-2005, 15:55
Аз пък слушам предимно чалга и не ме е срам да го кажа. И въобще не мога да разбера какво имат някиои хора против чалгата. Едно е да не харесваш чалгата и да не я слушаш, само че съвсем друго е да псуваш тея, които и се кефят, защото много от вас го правят, за това сега го казвам, за да се въздържате от такива мнения.
Лично аз намирам много смисъл в текстовете на песните, а и мелодиите са хубави (нищо, че са крадени!). Естествено има някои песни...които разбирам защо хората не ги харесват като например "Тез червени домати", въпреки че на мен ми харесва де, но...разбирам, че много хора не си падат по такива песни, които се слушат най-често в нетрезво състояние.
И още нещо, аз предпочитам да наричам "чалгата" поп фолк, защото като някои каже "чалга" в съзнанието на повечето хора изникват песни като "Напипай го", което далеч не изчерпва тази дума. :wink:

Съгласна съм с ^npocTo^a3^f^!!!
Аз слушам почти всичко и не се срамувам да кажа, че слушам предимно чалга!
Много е странно... хората който не слушат чалга псуват феновете й, че били селяни, че били прости и т.н. А примерно аз като изобщо не харесвам метъла защо не го псувам. Всеки си има право на личен избор.
Аз не мога да си предствя да се облека цялата в черно, да си лакирам ноктите в черно, да си сложа шипове по врата и китките и да ходя в парковете с бутилка бира и да си 'прая кефа'
Разбиранията ми за купон са далеч по-различни. Не мога да си предства да се забавлявам слушайки техно, рапирайки и т.н... просто средата, в която съм и хората, с които общувам са далеч по различни....

PEACE!

Лелеее се едно аз съм го писал.... :lol: :lol: :lol:

GalYol
01-07-2005, 16:03
Слушам абсолютно всякаква музика, в това число и чалга.
За мен музиката е просто забавление и ако някоя песен ми хареса не ме интересува особено какъв стил е.
Няма как определена музика да е тъпа, слеска и т.н. Бъдете малко по-толерантни и когато нещо не ви харесва не го отричайте напълно, все има кой друг да го хареса. :)

Cradle_Fan
01-07-2005, 16:21
МРАЗЯ чалгата повече от всичко...това е една гадна помия, която залива за съжаление простолюдието. Чалгата не е музика...тя е манталитет (на мангали, турци и българи, които май не са чели Вазов и не си знаят историята). Това е циганско - турска музика (ако може да се нарече така). Просто не знам дали сме българи или мангали :?: :!:
Достатъчно красноречиво за простотията на чалгарите е въртенето на кючеци от дебелогъзи, облечени в розовко, перхидролени селянки :!:

Black_Sun
01-07-2005, 17:15
не мразя чалгата,просто ме дразни.
няма нищо хубаво в тая музика.
повечето изпълнители дори не могат да пеят... :lol: :lol: :lol:

Cradle_Fan съгласна съм с теб!!!! :lol:

amy lee
01-07-2005, 17:53
sux!!!mrazq 4algata :x kato q 4uq i mi stava lo6o :x

miloto_girl_4e
01-07-2005, 18:04
MRAZA 4algata !!!! MRAZA i pove4eto 4algari :!: sega 6te me obvinite,4e obijdam 4algarite.. emi kak da ne gi obijdam be.. poglednete gi POVE4ETO(kazvam pove4eto,a ne vsi4kite :!: :!: :!: ) na kakvo prili4at.. momi4eta .. to4no kato KURVI sa.. ne samo se obli4at taka,no i se durjat taka ! kak da uvajavam hora,koito se kefqt na gubeci ?! verno imam mnogo friends,koito slu6at 4alga(za sujalenie)no pone te sa se dokazali kato inteligentni hora,ne sa vinovni,4e nqmat vkus i slu6at tazi ciganiq,nare4ena 4alga:!:
sega sigurno 6te 4uq mnogo napadki po moi adres,ama bqh dluja da kaja kFo mislq :wink:

Bolka_Baby
01-07-2005, 18:10
Аз пък слушам предимно чалга и не ме е срам да го кажа. И въобще не мога да разбера какво имат някиои хора против чалгата. Едно е да не харесваш чалгата и да не я слушаш, само че съвсем друго е да псуваш тея, които и се кефят, защото много от вас го правят, за това сега го казвам, за да се въздържате от такива мнения.
Лично аз намирам много смисъл в текстовете на песните, а и мелодиите са хубави (нищо, че са крадени!). Естествено има някои песни...които разбирам защо хората не ги харесват като например "Тез червени домати", въпреки че на мен ми харесва де, но...разбирам, че много хора не си падат по такива песни, които се слушат най-често в нетрезво състояние.
И още нещо, аз предпочитам да наричам "чалгата" поп фолк, защото като някои каже "чалга" в съзнанието на повечето хора изникват песни като "Напипай го", което далеч не изчерпва тази дума. :wink:

BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Traffic
01-07-2005, 18:17
УУУУУУУУУ, долу чалгата :!: долу простотията :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted:

monka
01-07-2005, 20:41
i az ne haresvam 4algata,makar4e mi se "nalaga" da q slu6am,za6toto dvete mi nai-dobri priatelki q slu6at,i kogato sam v tqh samo tova si puskat :evil: . qsno e,4e nqmam ni6to protiv 4algarite,no samata muzika,samite textove ne me kefqt!

Murderdoll
01-07-2005, 20:52
ми аз мразя чалга.като отида някъде
където я пускат(а аз почти не ходя по
такива места), просто не я слушам.и за
разлика от повечето мисля че е тъпо да
псувам и плюя по чалга феновете...щом
ги кефи нека слушат.ама адски мноу се
дразня когато някой от чалга феновете
почва да плюе по метъла. е тогава вече
просто не издържам и отговарям както си
трябва:)

LiNkiN4eTo
01-07-2005, 20:58
Peace` :wink:
Hubavata muzika vs. 4algata :!:

01-07-2005, 21:01
Еми и аз мразя чалга... Просто не ми понася тая музика. Толкова тъпа и елементарна музика.
Нещото, което най-много ме дразни в чалгата е, че пеят само за проблемите си ... Супер тъпо ...
Мога с часове да седя и да пиша колко ми е противна тая музика и как не мога да я трая, но ще се въздържа...
Уважавам мнението на всеки .. и не упреквам никой, че я слуша тая музика. Въпрос на личне избор е ...

Peace...

rosskata
01-07-2005, 21:49
гадна помия, която залива за съжаление простолюдието. Чалгата не е музика...тя е манталитет (на мангали, турци и българи, които май не са чели Вазов и не си знаят историята). Това е циганско - турска музика (ако може да се нарече така). Просто не знам дали сме българи или мангали :?: :!:
Достатъчно красноречиво за простотията на чалгарите е въртенето на кючеци от дебелогъзи, облечени в розовко, перхидролени селянки :!:

Нямам думи да изразя възмущениео си от подобни мнения. Всеки има право на избор какво да слуша и не си ти човека, който да плюе наляво и надясно без да познава хоеата. Не съм мангалка, нито туркина, но не се смятам за нещо повече от тях, нито съм нещо повече от тях, както и ти.
Смея да твърдя, че съм чела доста Вазов и познавам доста добре българската история (предстоят ми кандидатстудентски изпити по история). Слушам чалга и не се срамувам от това. Уважавам всеки стил от музиката, слушам и метъл, и рап, и техно в определени ситуации и знам, че във всяка музика има нещо, заради което хората я слушат и че слушането на някаква музика не те прави селянин или пич.

По въпроса с дебелогъзите селянки няма да коментирам - самото изказване овори за Твоята култура и възпитание- неща, с които явно не си се сблъсквал... :evil:

rosskata
01-07-2005, 21:56
! kak da uvajavam hora,koito se kefqt na gubeci ?! verno imam mnogo friends,koito slu6at 4alga(za sujalenie)no pone te sa se dokazali kato inteligentni hora,ne sa vinovni,4e nqmat vkus i slu6at tazi ciganiq,nare4ena 4alga:!:


Това, че твоят вкус не съвпада с нечий друг не значи , че той няма вкус... :x Същото е да ти кажа, че щом не харесваш руси сладникави типове нямаш вкус...Или че щом не обичаш мусака нямаш вкус... Всеки човек е различен , това, че не е като теб не го прави без вкус... :!:

Самата казваш, че уважаваш приятелите си - чалгари (определение, което не ми харесва). Как така ги уважаваш? КАк така- :arrow: нали се кефят на гюбеци? По какво съдиш, че другите "чалгари" с тъпи селяни - познаваш ли ги? Дала ли си им шанс да се докажат, че не са "тъпи селяни"? Не, нали?

Cradle_Fan
01-07-2005, 21:59
[/quote]Нямам думи да изразя възмущениео си от подобни мнения. Всеки има право на избор какво да слуша и не си ти човека, който да плюе наляво и надясно без да познава хоеата. Не съм мангалка, нито туркина, но не се смятам за нещо повече от тях, нито съм нещо повече от тях, както и ти.
Смея да твърдя, че съм чела доста Вазов и познавам доста добре българската история (предстоят ми кандидатстудентски изпити по история). Слушам чалга и не се срамувам от това. Уважавам всеки стил от музиката, слушам и метъл, и рап, и техно в определени ситуации и знам, че във всяка музика има нещо, заради което хората я слушат и че слушането на някаква музика не те прави селянин или пич.

По въпроса с дебелогъзите селянки няма да коментирам - самото
изказване овори за Твоята култура и възпитание- неща, с които явно не си се сблъсквал... :evil: [/quote]
Слушай какво...първо не плюя наляво и надясно, а си изказвам мнението, а доколкото знам това ми е позволено. Второ, ти ако не се смяташ за нещо повече от мангалка, сори, аз пък се смятам и трето...самата ти казваш да не се 'плюе наляво и надясно', а смееш да даваш оценки за възпитанието на хората 'без да ги познаваш' (както ти каза). Доста хора околко мен са ме оценили и много добре си знам културата и цената, така че твоята оценка ми е излишна, бонбонче :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Но явно доста съм те засегнала
П.С. Ако имаш да казваш още нещо за тази цел си има ЛС. Форумът не е длъжен да слуша подобни неща!
П.П.С. Бъркаш ми пола :twisted:

rosskata
01-07-2005, 22:18
Слушай какво...първо не плюя наляво и надясно, а си изказвам мнението, а доколкото знам това ми е позволено.
ДА, но и на мен ми е позволено да го оспорвам.За мен това си е чисто плюене, ако за теб не е така, се извинявам за определението.

Второ, ти ако не се смяташ за нещо повече от мангалка, сори, аз пък се смятам
Ако си върл расист, не бих спорила повече по тази тема, защото ми е омръзнало от спорове с такива.

и трето...самата ти казваш да не се 'плюе наляво и надясно', а смееш да даваш оценки за възпитанието на хората 'без да ги познаваш' (както ти каза). Доста хора околко мен са ме оценили и много добре си знам културата и цената, така че твоята оценка ми е излишна, бонбонче
ДАвам тази оценка въз основа на това, което ти написа. Докато ти ме нарече дебелогъза перхидролена селянка само защото слушам чалга. Радвам се да се запозная с хора, които си знаят културата и цената, но за мен културен е човек, който притежава едно качество, което, изглежда, ти нямаш - ТОЛЕРАНТНОСТ. А това може да се разбере и от един- единствен пост. А човек, който подхожда толкова агресивно към хора, които просто харесват определена музика , постъпва некултурно и нетолерантно... Или не съм права?

П.С. Ако имаш да казваш още нещо за тази цел си има ЛС. Форумът не е длъжен да слуша подобни неща!
Форумът не ги слуша, а ги чете... И спокойно може да ги пропусне, ако иска...

Cradle_Fan
01-07-2005, 22:31
Знаеш ли какво....винаги съм била толерантна към всички други стилове музика и когато нещо не ми е харесвало съм го игнорирала, но чалгата е едно от нещата, които мразя до полуда, а когато човек мрази нещо казва най - лошото за него. Не можеш да ме обвиняваш за това, което съм казала и НЯМА, повтарям НЯМА и за миг да се отметна от това което съм написала по - горе. (за което по никакъв начин не можеш да ме съдиш). Колкото до толерантността няма да проявя никога толерантност към циганска музика с турски елементи (5 века турците са ни клали, а някои хора да се 'кефят' на тяхната музика :evil: )- е няма да стане! И знаеш ли какво, мила...гордея се, че мисля по този начин. И НЕ МИ ПУКА КОЯ ЗАСЕГНАТА ДУШИЧКА ЩЕ СЕ ЖАЛВА КОЛКО СЪМ НЕТОЛЕРАНТНА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eliiiiiiiiii sexsito
01-07-2005, 22:33
Знаеш ли какво....винаги съм била толерантна към всички други стилове музика и когато нещо не ми е харесвало съм го игнорирала, но чалгата е едно от нещата, които мразя до полуда, а когато човек мрази нещо казва най - лошото за него. Не можеш да ме обвиняваш за това, което съм казала и НЯМА, повтарям НЯМА и за миг да се отметна от това което съм написала по - горе. (за което по никакъв начин не можеш да ме съдиш). Колкото до толерантността няма да проявя никога толерантност към циганска музика с турски елементи (5 века турците са ни клали, а някои хора да се 'кефят' на тяхната музика :evil: )- е няма да стане! И знаеш ли какво, мила...гордея се, че мисля по този начин. И НЕ МИ ПУКА КОЯ ЗАСЕГНАТА ДУШИЧКА ЩЕ СЕ ЖАЛВА КОЛКО СЪМ НЕТОЛЕРАНТНА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kakva re4

Cradle_Fan
01-07-2005, 22:38
Знаеш ли какво....винаги съм била толерантна към всички други стилове музика и когато нещо не ми е харесвало съм го игнорирала, но чалгата е едно от нещата, които мразя до полуда, а когато човек мрази нещо казва най - лошото за него. Не можеш да ме обвиняваш за това, което съм казала и НЯМА, повтарям НЯМА и за миг да се отметна от това което съм написала по - горе. (за което по никакъв начин не можеш да ме съдиш). Колкото до толерантността няма да проявя никога толерантност към циганска музика с турски елементи (5 века турците са ни клали, а някои хора да се 'кефят' на тяхната музика :evil: )- е няма да стане! И знаеш ли какво, мила...гордея се, че мисля по този начин. И НЕ МИ ПУКА КОЯ ЗАСЕГНАТА ДУШИЧКА ЩЕ СЕ ЖАЛВА КОЛКО СЪМ НЕТОЛЕРАНТНА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kakva re4
Ама разбира се :!:

rosskata
01-07-2005, 22:41
:И НЕ МИ ПУКА КОЯ ЗАСЕГНАТА ДУШИЧКА ЩЕ СЕ ЖАЛВА КОЛКО СЪМ НЕТОЛЕРАНТНА Не, аз просто ти обяснявах защо "смея да давам оценки"... Смятам, че съм човек с достатъчно самочувствие, за да не се засягам от подобни неща. Peace :wink:

aBeP4eTo
01-07-2005, 23:43
Лелеее...и аз ли тря кажа, че мразя чалгата :?: Да не я харесвам ама не мога да кажа, че я харесвам ! А абсолютно тъпо е твърдите, че които слуша чалга е тъп, няма вкус и.т.н. ! Всеки има право да слуша квато музика си иска ! На всеки музиката му влияе различно едни намират нещо в чалгата, втори в рапа, трети е метъла...ми кой квото си иска ще слуша ! Кви сте вие, че да съдите хората по Музиката която слушат...егати тъпотиите :!:

"Достатъчно красноречиво за простотията на чалгарите е въртенето на кючеци от дебелогъзи, облечени в розовко, перхидролени селянки "

То май взе да си личи на тебе колко ти стига акъла, че да напишеш такова нещо! :lol: Смешна си знаеш ли? По тази твоя "умна" логика всяка която е облечена в розово е чалгарка
всяка която е руса е чалгарка
всяка по-пълна е чалгарка, че то всички чалгари станахме бе :!: :lol:
Според мене всички са хора ! НЕ трябва да се делят на цигани, на българи, на арменци ! Всеки си има култура и обичаи и трябва да се уважават :!:
Не се чувстаи нещо повече от когото и да било, защото всеки е уникален сам по себе си :!:
Аман от комлексирани деца :!:

Cradle_Fan
01-07-2005, 23:50
Лелеее...и аз ли тря кажа, че мразя чалгата :?: Да не я харесвам ама не мога да кажа, че я харесвам ! А абсолютно тъпо е твърдите, че които слуша чалга е тъп, няма вкус и.т.н. ! Всеки има право да слуша квато музика си иска ! На всеки музиката му влияе различно едни намират нещо в чалгата, втори в рапа, трети е метъла...ми кой квото си иска ще слуша ! Кви сте вие, че да съдите хората по Музиката която слушат...егати тъпотиите :!:

"Достатъчно красноречиво за простотията на чалгарите е въртенето на кючеци от дебелогъзи, облечени в розовко, перхидролени селянки "

То май взе да си личи на тебе колко ти стига акъла, че да напишеш такова нещо! :lol: Смешна си знаеш ли? По тази твоя "умна" логика всяка която е облечена в розово е чалгарка
всяка която е руса е чалгарка
всяка по-пълна е чалгарка, че то всички чалгари станахме бе :!: :lol:
Според мене всички са хора ! НЕ трябва да се делят на цигани, на българи, на арменци ! Всеки си има култура и обичаи и трябва да се уважават :!:
Не се чувстаи нещо повече от когото и да било, защото всеки е уникален сам по себе си :!:
Аман от комлексирани деца :!:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Смешната си ти...щом не можа да вникнеш изобщо в това, което съм написала по повод призхода на музиката, но нямам намерение да се занимавам с разни деца...и най-малкото пред теб да се доказвам. Хайде със здраве...ех хора, весело ми е...така готино се палите :wink:

aBeP4eTo
01-07-2005, 23:52
То ко да вникна ако имаше нещо умно за вникване да вникна :lol: Ехххх.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Е как да не се смее човек :?:
P.S rosskata Рос ... напрау тря та почерпя за тея хубави мнения ! :lol: :P

Cradle_Fan
01-07-2005, 23:59
То ко да вникна ако имаше нещо умно за вникване да вникна :lol: Ехххх.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Е как да не се смее човек :?:
P.S rosskata Рос ... напрау тря та почерпя за тея хубави мнения ! :lol: :P
Да, наистина трябва да я почерпиш, защото за разлика от тебе тя поне успя доста по-добре да си обоснове мнението....а колкото до 'То ко да вникна ако имаше нещо умно за вникване да вникна' ...то и да ти обяснявам и да не ти...няма да разбереш :wink: . Просто това ти е същността :wink: И престани да си хабиш жалките силички, просто защото никой тук не може да ме уязви (а на теб това ти е целта) по простата причина, че не ме познавате хич и вашето мнение така или иначе няма значение :wink:

LunaTriCk
01-08-2005, 00:04
Ще копирам какво писах в един друг форум по случай чалгата:
Имидж
Когато видя Азис на огромен билборд насред София, вузседнал възторжено гол мъж, ми иде да натикам един калашник в дванадесетцоловия му задник и да натискам спусака, докато не започне да дава заето. И за да не ме наречете хомофоб(не че не съм такъв, всъщност) - по подобен начин ми въздействат лъскавите шорти на Софи Маринова. Както и огромен процент чалгаджийки -
безвкусен тежък грим, крещящите тоалети, напращелите силиконови бюстове, драстичен маникюр. Неща дебнеще ме от корици на списания, плакати по улиците.
Единствената реална позла от националното доминиране на чалгата, за която се сещам, е че имаш възможност да видиш полуизвадените цици на Гергана по достатъчно на брой телевизии. Което не е кой знай какво, при положение, че преди това си видял Азис и ти е спаднал трайно.

Национална Гордост
Чалгата технически не е български продукт в огромна част от асортимента си. И същевременно това е може би единственния български продукт, в който се наливат достатъчно пари, за да се постигне перфекционизъм. През годините съм видял точно два български клипа, които могат напълно да задоволят кинематографичната ми критичност на всички възможни нива като идеи и реализация - "Ще избягам ли от теб" и "Нищо" на Мария Илиева. За сметка на това за два часа гледане на Планета(дейност която практикувам по-често отколкото искам, защото на купоните често нея пускат без звук, защото софт порното там е по-добро от тов на XXL) виждам толкова професионална операторска работа, толкова умела употреба на филтри и визуални ефекти, толкова качествен на моменти стайлинг, толкова професионална режисура и толкова изчистен звук, че ми иде да си извадя тефтера и да си водя записки. Ако някой ти каже, че в България е се създава качествено кино пусни му един чалга канал и да види за кво иде реч. И какво излиза ? Най-качественият ни продукт са ремиксите на турски и сръбски кючеци, докато Турция и Сърбия пускат на световния пазар все по качествен поп.

Чалгата не е причина, а следствие
Всъщност досега просто се оплаквах от дреболии. От външни прояви на едно явление, които - ако бъдем честни - не ме дразнят повече от размъкнатите гащи на Мишо Шамара, примерно. Позицията ми против чалгата е леко условна и определено не почива върху плакати на Азис и клиповете на Гергана. В нея реално погледнато няма нищо лошо. В крайна сметка говорим за най-обикновен комерсиален продукт, намерил богата почва в наща родина. Проблема не е нито в Анелия, която иска д я гледам в очите и да й казвам, че я обичам, нито в близалките, белите мерцедеси, катеричките рунтавелки и лющещите млади върби стари козели. проблема не е в педераския вид на Азис или - не дай си боже - в бездънните деколкотета на Гергана. Проблема не е в бездарните музиканти и в липсата на певчески таланти у певиците и певците.
Проблемът - ако се върнем към горната метафора - не в семената, а в почвата. Чалгата не е причината нацията ни да изпростее. Изпростяването на нацията ни е причината да има чалга. Държава, чуйто средностатистическия гражданин е беден, депресиран, импотентен, дебел, недоебал, потънал в отпадаци и никво бъдеще. Човек, който иска да се отскубне от ноктите на реалноста, да се напие като свиня, да подруса телесата си под звуците на ориенталски ритми и да му пеят на български за любов, кинти и руси пички. Напълно реална статистическа анкета показва, че 60% от населението слуша чалга, защото мечтаят за материалните облаги възпяти в песните. 20% - защото притежават материалните облаги, а на мен ми остава да се вбутам в останалите 20% неслушащи ориенталски фолклор и с тези, които като се напият им е все тая какво слушат.
Като критикувам чалгта, аз не критикувам музиката. Аз критикувам манталитета на нацията. И честно казано на момени ме хваща страх да живея в държава, в която най-продавания изпълнител и идол н масите е един изрусен до бяло педераст. Ама това е тема на друг разговор

Cradle_Fan
01-08-2005, 00:13
Ще копорам какво писах в един друг форум по случай чалгата:
Имидж
Когато видя Азис на огромен билборд насред София, вузседнал възторжено гол мъж, ми иде да натикам един калашник в дванадесетцоловия му задник и да натискам спусака, докато не започне да дава заето. И за да не ме наречете хомофоб(не че не съм такъв, всъщност) - по подобен начин ми въздействат лъскавите шорти на Софи Маринова. Както и огромен процент чалгаджийки -
безвкусен тежък грим, крещящите тоалети, напращелите силиконови бюстове, драстичен маникюр. Неща дебнеще ме от корици на списания, плакати по улиците.
Единствената реална позла от националното доминиране на чалгата, за която се сещам, е че имаш възможност да видиш полуизвадените цици на Гергана по достатъчно на брой телевизии. Което не е кой знай какво, при положение, че преди това си видял Азис и ти е спаднал трайно.

Национална Гордост
Чалгата технически не е български продукт в огромна част от асортимента си. И същевременно това е може би единственния български продукт, в който се наливат достатъчно пари, за да се постигне перфекционизъм. През годините съм видял точно два български клипа, които могат напълно да задоволят кинематографичната ми критичност на всички възможни нива като идеи и реализация - "Ще избягам ли от теб" и "Нищо" на Мария Илиева. За сметка на това за два часа гледане на Планета(дейност която практикувам по-често отколкото искам, защото на купоните често нея пускат без звук, защото софт порното там е по-добро от тов на XXL) виждам толкова професионална операторска работа, толкова умела употреба на филтри и визуални ефекти, толкова качествен на моменти стайлинг, толкова професионална режисура и толкова изчистен звук, че ми иде да си извадя тефтера и да си водя записки. Ако някой ти каже, че в България е се създава качествено кино пусни му един чалга канал и да види за кво иде реч. И какво излиза ? Най-качественият ни продукт са ремиксите на турски и сръбски кючеци, докато Турция и Сърбия пускат на световния пазар все по качествен поп.

Чалгата не е причина, а следствие
Всъщност досега просто се оплаквах от дреболии. От външни прояви на едно явление, които - ако бъдем честни - не ме дразнят повече от размъкнатите гащи на Мишо Шамара, примерно. Позицията ми против чалгата е леко условна и определено не почива върху плакати на Азис и клиповете на Гергана. В нея реално погледнато няма нищо лошо. В крайна сметка говорим за най-обикновен комерсиален продукт, намерил богата почва в наща родина. Проблема не е нито в Анелия, която иска д я гледам в очите и да й казвам, че я обичам, нито в близалките, белите мерцедеси, катеричките рунтавелки и лющещите млади върби стари козели. проблема не е в педераския вид на Азис или - не дай си боже - в бездънните деколкотета на Гергана. Проблема не е в бездарните музиканти и в липсата на певчески таланти у певиците и певците.
Проблемът - ако се върнем към горната метафора - не в семената, а в почвата. Чалгата не е причината нацията ни да изпростее. Изпростяването на нацията ни е причината да има чалга. Държава, чуйто средностатистическия гражданин е беден, депресиран, импотентен, дебел, недоебал, потънал в отпадаци и никво бъдеще. Човек, който иска да се отскубне от ноктите на реалноста, да се напие като свиня, да подруса телесата си под звуците на ориенталски ритми и да му пеят на български за любов, кинти и руси пички. Напълно реална статистическа анкета показва, че 60% от населението слуша чалга, защото мечтаят за материалните облаги възпяти в песните. 20% - защото притежават материалните облаги, а на мен ми остава да се вбутам в останалите 20% неслушащи ориенталски фолклор и с тези, които като се напият им е все тая какво слушат.
Като критикувам чалгта, аз не критикувам музиката. Аз критикувам манталитета на нацията. И честно казано на момени ме хваща страх да живея в държава, в която най-продавания изпълнител и идол н масите е един изрусен до бяло педераст. Ама това е тема на друг разговор
Възхитена съм...само това мога да кажа http://smilies.sofrayt.com/%5E/g0/beer.gif

aBeP4eTo
01-08-2005, 00:16
Аз пък въобще не се опитвам да те уязвя !
Искам просто да ти обясня, че си една малоумна расистка която разделя хората ! На тва ква музика слушат КАК СЕ ОБЛИЧАТ :lol: И какви са!? Явно за тебе хората от друг тип култура не са хора :roll:
Ти пък не си налагай мнението ! Всеки ще си слуша квот си иска !
Не сме те познавали хаха, а защо си мислиш, че искам да те познавам такива жалки личности които си мислят,че првъзхождат всички, а с действителност са някви изтърсачки без култура и възпитание !
Пък и смятам, че имам достатъчно самочувстие и ум за да споря с тебе :wink: Или не не чакай сега ще кажеш, че не съм ти на нивото ! ПРосто аз ходя в розово и дупето ми не е мини и сигурно съм чалгарка как мислиш :?:
Чалгата се е наложила като водещ стил в Бг и колко и да се хабиш няма да убедиш огромната аудитория от фенове ! И аз не съм фенка на чалгата ама и уважам хората които я слушат те просто откриват нещо в нея което ти НЕ ! Пък и ако имаше качествена народна музика едва ли щяха хората да гепат ориенталските ритми от турците, циганите, гърците... ! Верно, че чалгата си е лека гавра с бг музиката ама щом няма друго тва ше слушат хората !
И + тва чалгата е лесно достъпна и хората в нея откриват проблемите си и някой неща от техния живот ! А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !
Ама аре Мир да има ! Постваи си колкото искаш ! Няма да те убеждавам в квото и да било ! Но няма да промениш факта, че в Бг чалгата доминира :!:

Cradle_Fan
01-08-2005, 00:24
Аз пък въобще не се опитвам да те уязвя !
Искам просто да ти обясня, че си една малоумна расистка която разделя хората ! На тва ква музика слушат КАК СЕ ОБЛИЧАТ :lol: И какви са!? Явно за тебе хората от друг тип култура не са хора :roll:
(ко
Не сме те познавали хаха, а защо си мислиш, че искам да те познавам такива жалки личности които си мислят,че првъзхождат всички, а с действителност са някви изтърсачки без култура и възпитание !
Пък и смятам, че имам достатъчно самочувстие и ум за да споря с тебе :wink: Или не не чакай сега ще кажеш, че не съм ти на нивото ! ПРосто аз ходя в розово и дупето ми не е мини и сигурно съм чалгарка как мислиш :?:
Чалгата се е наложила като водещ стил в Бг и колко и да се хабиш няма да убедиш огромната аудитория от фенове ! И аз не съм фенка на чалгата ама и уважам хората които я слушат те просто откриват нещо в нея което ти НЕ ! Пък и ако имаше качествена народна музика едва ли щяха хората да гепат ориенталските ритми от турците, циганите, гърците... ! Верно, че чалгата си е лека гавра с бг музиката ама щом няма друго тва ше слушат хората !
И + тва чалгата е лесно достъпна и хората в нея откриват проблемите си и някой неща от техния живот ! А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !
Ама аре Мир да има ! Постваи си колкото искаш ! Няма да те убеждавам в квото и да било ! Но няма да промениш факта, че в Бг чалгата доминира :!:
хахахахаахха....аз досега една единствена обида не казах по твой адрес...мисля, че ясно си пролича коя е малоумната...и да, чалгата доминира, защото има такива като теб (за съжаление) и както ти каза (колкото и неграмотно написано)' Ти пък не си налагай мнението ! Всеки ще си слуша квот си иска ! ' май веднъж да се съглася с теб...нека простаците си слушат каквато ориенталска музика искат. :lol:

aBeP4eTo
01-08-2005, 00:33
Да кат0 има такива кат0 мене к0ит0 слушат техн0, чалгата ще д0минира :!: CooL :lol:
Ама не ми се сп0ри с тебе ! Защ0т0 не 0бичам да се карам с ник0й и д0 сега не съм се карала с ник0й 0т ф0рума и заради п0редната пр0ст0тия няма да г0 направя :!:
\/ BaBy :!: Усп0к0й малк0 т0пката ! :P

Cradle_Fan
01-08-2005, 00:40
Да кат0 има такива кат0 мене к0ит0 слушат техн0, чалгата ще д0минира :!: CooL :lol:
Ама не ми се сп0ри с тебе ! Защ0т0 не 0бичам да се карам с ник0й и д0 сега не съм се карала с ник0й 0т ф0рума и заради п0редната пр0ст0тия няма да г0 направя :!:
\/ BaBy :!: Усп0к0й малк0 т0пката ! :P
Аз съм спокойна...не си мисли, че ми доставя перверзно удоволствие да споря с когото и да било...а това, заради което ти каза 'Да кат0 има такива кат0 мене к0ит0 слушат техн0, чалгата ще д0минира' го казах не по повод на самата музика, а по повод на разсъжденията ти, но няма кой да вникне по - дълбоко...както и да е. Аз твърдо си отстоявам мнението, както и ти своето, а и мисля, че LunaTriCk изчерпа съвсем темата...дано поне това, което той е написал успееш да разбереш! Успех :lol:

Black_Diamond
01-08-2005, 09:25
А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !



Хахаххахахахахахаахахахха . Виж какво, родителите ми са на по 50 години, майка ми не говори английски, но това не й пречи да се кефи на Alice Cooper, Nightwish, ACDC и т.н. Немския отдавна го е забравила, но се кефи на Rammstein, както и аз. В музиката не само текстовете са важни (и те, разбира се, но не САМО те). Сравнението е малко неуместно, но май в музиката на Моцарт няма текст, а е толкова въздействаща (много неуместно сравнение). Защо ли българската фолклорна музика има такъв успех в другите държави, след като те не разбират текста? Но това е флууд, за това спирам по тази тема.
Колкото изказването на Cradle_Fan за "мангалите". Ами виж - в училище има едно момиче от съседния клас, която очевидно е циганка, обаче пък е много симпатична и с нея ни е много забавно. Тя също е влязла с изпити в това училище :arrow: не е по-тъпа от нас. Имам и една приятелка от друг форум, която има турско име. Ама сега какво - да тръгна да я коля, защото МОЖЕ БИ неин пра-пра-дядо е бил в турската войска? Ами ако не е бил? А и да е бил, тя какво е виновна, че има такива роднини. Това е станало преди 2 века, за Бога! Не можем да мразим цяла нация, само защото 5 века техни сънародници са ни държали под робство. Ама аз съм заклет анти-расист, за това много се паля от такива изказвания - нищо лично.
А най-после да се върна на темата - вярно е, че има някои фенове на чалгата, които са много прости. Но има и фенове на метъла, които са прости, има и фенове на техното, и на попа, и на рапа... Просто има хора, които харесват тези първични и живи ритми и се радват. Ами да се радват. Но няма смисъл сега да си дърпаме косит, защото един слуша "Една минута ми дай", а друг "From The Cradle To Enslave"!
И последно, aBeP4eTo, това, което правиш, като обясняваш на Cradle_Fan колко е проста е доста тъпично, според мен. Това е форум, в който всеки си изказва мнението. Това, че тя мисли така не означава, че трябва да започнем да се обиждаме на интелектуално ниво, защото можем да стигнем много далеч.
Make love, not war! :lol:

LiNkiN4eTo
01-08-2005, 09:43
malee stana grajdanska voina :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :!:

01-08-2005, 11:40
Слушам естествено.

Като се съберете на някой купон кво слушате се чудя аз ? Хеви Метъл ?!? :roll: Сигурно е забавно ....

Satanas_daughter
01-08-2005, 11:46
Слушам естествено.

Като се съберете на някой купон кво слушате се чудя аз ? Хеви Метъл ?!? :roll: Сигурно е забавно ....

mi zabavno e razbira se,shto puk mislish che heavy-to ne e zabavno za kuponi???

SweeT^Puppy
01-08-2005, 12:46
Слушам естествено.

Като се съберете на някой купон кво слушате се чудя аз ? Хеви Метъл ?!? :roll: Сигурно е забавно ....

mi zabavno e razbira se,shto puk mislish che heavy-to ne e zabavno za kuponi???

Ами както ти си мислиш все лоши неща за чалгата, така и той не си представя да слуша метъл на купони. :)

И аз не си представям да се забавлявам слушайки такава музика, но за разлика от повечето, които са поствали мнения тук, не съм тръгнала да обиждам никой, защото за мен музиката не е определящ фактор за характера и личността на даден човек!

Cradle_Fan
01-08-2005, 13:12
"Колкото изказването на Cradle_Fan за "мангалите". Ами виж - в училище има едно момиче от съседния клас, която очевидно е циганка, обаче пък е много симпатична и с нея ни е много забавно. Тя също е влязла с изпити в това училище Arrow не е по-тъпа от нас. Имам и една приятелка от друг форум, която има турско име. Ама сега какво - да тръгна да я коля, защото МОЖЕ БИ неин пра-пра-дядо е бил в турската войска? Ами ако не е бил? А и да е бил, тя какво е виновна, че има такива роднини. Това е станало преди 2 века, за Бога! Не можем да мразим цяла нация, само защото 5 века техни сънародници са ни държали под робство. Ама аз съм заклет анти-расист, за това много се паля от такива изказвания - нищо лично. "
Знам, че в мнението ти няма нищо лично, спокойно :wink: . Цялата работа е там, че всички тук си държим на мнението и никой няма да отстъпи (най - малко аз). Само исках да кажа нещо като за последно, защото темата вече стана ужасно банална...та, това е моето разбиране по въпроса и колкото и приказки да се изприказват, то няма да се промени. А колкото до безсмислените обиди, които се изсипаха по мой адрес...за мен това няма значение. Мисля, че всеки интелигентен човек, който стои настрана и наблюдава темата, може да прецени дали съм проста или не :wink: . И последно, ако цената, която трябва да заплатя заради искреността си, че казвам това, което мисля е да ме обиждат...ами...честно казано не ми дреме. :)

Cradle_Fan
01-08-2005, 13:18
Слушам естествено.

Като се съберете на някой купон кво слушате се чудя аз ? Хеви Метъл ?!? :roll: Сигурно е забавно ....
Не сладурче, не хеви, а блек метъл и повярвай ми - страшно забавно е :wink:

Iliqn4eto
01-08-2005, 13:44
Аз пък слушам предимно чалга и не ме е срам да го кажа. И въобще не мога да разбера какво имат някиои хора против чалгата. Едно е да не харесваш чалгата и да не я слушаш, само че съвсем друго е да псуваш тея, които и се кефят, защото много от вас го правят, за това сега го казвам, за да се въздържате от такива мнения.
Лично аз намирам много смисъл в текстовете на песните, а и мелодиите са хубави (нищо, че са крадени!). Естествено има някои песни...които разбирам защо хората не ги харесват като например "Тез червени домати", въпреки че на мен ми харесва де, но...разбирам, че много хора не си падат по такива песни, които се слушат най-често в нетрезво състояние.
И още нещо, аз предпочитам да наричам "чалгата" поп фолк, защото като някои каже "чалга" в съзнанието на повечето хора изникват песни като "Напипай го", което далеч не изчерпва тази дума. :wink:



napalno sam saglasna s tebe,mnogo me izkefi kak se izkaza... i az slu6am 4alga no mrazq nqkoi da mi kaje"zadrastena 4algarka',ima i drug tip hora koito gi e sram da si priznaqt 4e slu6at 4alga i kazvat mrazq q ... a sa6tevremenno samo si tananikat takvi pesni...:)

luda^fenka
01-08-2005, 13:49
Super shit!ni6to goteno ne namiram v toq stil muzika

Black_Diamond
01-08-2005, 18:39
Слушам естествено.

Като се съберете на някой купон кво слушате се чудя аз ? Хеви Метъл ?!? :roll: Сигурно е забавно ....

Еми забавно е. Поне на мен хич не ми е забавно да се кълча под звуците на "Погледни ме в очите" или нещо от този сорт... Но всеки с вкуса си... :roll:

vasi_z
01-08-2005, 19:14
То всеки казва 4е я мрази ама като 4уете някоя 4алга песен и вси4ки я знаете на изуст.Аз ли4но слу6ам И 4алга НО и друго-просто се кефа на някои песни и определено не мразя хора които слу6ат 4алга или хора които слу6ат 4ерно или техно или пук не6то друго,ЗА6ТОТО аз самата слу6ам вси4ко 8)

Eliiiiiiiiii sexsito
01-09-2005, 11:17
Аз пък въобще не се опитвам да те уязвя !
Искам просто да ти обясня, че си една малоумна расистка която разделя хората ! На тва ква музика слушат КАК СЕ ОБЛИЧАТ :lol: И какви са!? Явно за тебе хората от друг тип култура не са хора :roll:
Ти пък не си налагай мнението ! Всеки ще си слуша квот си иска !
Не сме те познавали хаха, а защо си мислиш, че искам да те познавам такива жалки личности които си мислят,че првъзхождат всички, а с действителност са някви изтърсачки без култура и възпитание !
Пък и смятам, че имам достатъчно самочувстие и ум за да споря с тебе :wink: Или не не чакай сега ще кажеш, че не съм ти на нивото ! ПРосто аз ходя в розово и дупето ми не е мини и сигурно съм чалгарка как мислиш :?:
Чалгата се е наложила като водещ стил в Бг и колко и да се хабиш няма да убедиш огромната аудитория от фенове ! И аз не съм фенка на чалгата ама и уважам хората които я слушат те просто откриват нещо в нея което ти НЕ ! Пък и ако имаше качествена народна музика едва ли щяха хората да гепат ориенталските ритми от турците, циганите, гърците... ! Верно, че чалгата си е лека гавра с бг музиката ама щом няма друго тва ше слушат хората !
И + тва чалгата е лесно достъпна и хората в нея откриват проблемите си и някой неща от техния живот ! А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !
Ама аре Мир да има ! Постваи си колкото искаш ! Няма да те убеждавам в квото и да било ! Но няма да промениш факта, че в Бг чалгата доминира :!:
bravo,bravo,borba za sobstvenoto mnenie i za mnenieto na okolnite.prosto niamam dumi.bravo aver4e,bravo[galko 4e niama usmiv4ica s rakopliaskane]samo takaaa

Eliiiiiiiiii sexsito
01-09-2005, 11:18
[quote=aBeP4eTo]Аз пък въобще не се опитвам да те уязвя !
Искам просто да ти обясня, че си една малоумна расистка която разделя хората ! На тва ква музика слушат КАК СЕ ОБЛИЧАТ :lol: И какви са!? Явно за тебе хората от друг тип култура не са хора :roll:
Ти пък не си налагай мнението ! Всеки ще си слуша квот си иска !
Не сме те познавали хаха, а защо си мислиш, че искам да те познавам такива жалки личности които си мислят,че првъзхождат всички, а с действителност са някви изтърсачки без култура и възпитание !
Пък и смятам, че имам достатъчно самочувстие и ум за да споря с тебе :wink: Или не не чакай сега ще кажеш, че не съм ти на нивото ! ПРосто аз ходя в розово и дупето ми не е мини и сигурно съм чалгарка как мислиш :?:
Чалгата се е наложила като водещ стил в Бг и колко и да се хабиш няма да убедиш огромната аудитория от фенове ! И аз не съм фенка на чалгата ама и уважам хората които я слушат те просто откриват нещо в нея което ти НЕ ! Пък и ако имаше качествена народна музика едва ли щяха хората да гепат ориенталските ритми от турците, циганите, гърците... ! Верно, че чалгата си е лека гавра с бг музиката ама щом няма друго тва ше слушат хората !
И + тва чалгата е лесно достъпна и хората в нея откриват проблемите си и някой неща от техния живот ! А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !
Ама аре Мир да има ! Постваи си колкото искаш ! Няма да те убеждавам в квото и да било ! Но няма да промениш факта, че в Бг чалгата доминира :!:
bravo,bravo,borba za sobstvenoto mnenie i za mnenieto na okolnite.prosto niamam dumi.bravo aver4e,bravo
[galko 4e niama usmiv4ica s rakopliaskane]samo takaa

Cradle_Fan
01-09-2005, 12:23
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://smilies.sofrayt.com/%5E/n/pukeface.gif :arrow: чалга

Momchence
01-09-2005, 12:39
[quote=aBeP4eTo]Аз пък въобще не се опитвам да те уязвя !
Искам просто да ти обясня, че си една малоумна расистка която разделя хората ! На тва ква музика слушат КАК СЕ ОБЛИЧАТ :lol: И какви са!? Явно за тебе хората от друг тип култура не са хора :roll:
Ти пък не си налагай мнението ! Всеки ще си слуша квот си иска !
Не сме те познавали хаха, а защо си мислиш, че искам да те познавам такива жалки личности които си мислят,че првъзхождат всички, а с действителност са някви изтърсачки без култура и възпитание !
Пък и смятам, че имам достатъчно самочувстие и ум за да споря с тебе :wink: Или не не чакай сега ще кажеш, че не съм ти на нивото ! ПРосто аз ходя в розово и дупето ми не е мини и сигурно съм чалгарка как мислиш :?:
Чалгата се е наложила като водещ стил в Бг и колко и да се хабиш няма да убедиш огромната аудитория от фенове ! И аз не съм фенка на чалгата ама и уважам хората които я слушат те просто откриват нещо в нея което ти НЕ ! Пък и ако имаше качествена народна музика едва ли щяха хората да гепат ориенталските ритми от турците, циганите, гърците... ! Верно, че чалгата си е лека гавра с бг музиката ама щом няма друго тва ше слушат хората !
И + тва чалгата е лесно достъпна и хората в нея откриват проблемите си и някой неща от техния живот ! А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !
Ама аре Мир да има ! Постваи си колкото искаш ! Няма да те убеждавам в квото и да било ! Но няма да промениш факта, че в Бг чалгата доминира :!:
bravo,bravo,borba za sobstvenoto mnenie i za mnenieto na okolnite.prosto niamam dumi.bravo aver4e,bravo
[galko 4e niama usmiv4ica s rakopliaskane]samo takaaE kak nqma da e bravo kato ti tfa posmyrtno ne moje6 da go izmisli6 kamo li da go napi6e6....za kfo sobstveno mnenie govori6....tvoito mnenie se sabira na 2 reda ili re4nik ot okolo 100 dumi :x

air_J
01-09-2005, 12:53
mi az ne mrazq 4algata nishto podobno samo 4e pri mene e tei 4e kato sym trezven sa mnogo malko pesnite (i to predimno pop-folk) koito moga da slusham no kato sym piqn po4ti ne syshtestvuva druga muzika prosto tova e muzikata za kuponite vse pak balkanci sme a otnosno tova 4e nqkoi kaza 4e syrbi i turci praveli ka4estven pop mi kato tolkova govorite za tazi 4alga mi sravnete 4algata ot predi 10 godini kogato se peeshe za radka piratka i tigre tigre sys sega sega ima 2 vida 4alga - pop-folk i THE REAL BLACK MUSIC pop-folka sa razni Anelii Gergani i takiva koito ako nqmaha dogovori s Payner shtqha 100% da gi vyrtqt i da sa totalni hitove po klasaciite na MM primerno a za 4ernata muzika tova sa gyci gyci i takiva vseki si izbira kato slusha 4alga koe da slusha ot dvete (az kato sym piqn slusham i dvete) taka 4e koteta tova e polojenieto vajnoto e da si pravq kupona kato se syberem i kato vkarame prosto tova e muzikata
P.S> s interes shte sledq temata i ako e nujno shte dobavqm i dopylnitelni komentari :twisted:

fucker
01-09-2005, 13:14
Е**л сам сичките чалгари в г**а.Да живее рапа!!!

Cradle_Fan
01-09-2005, 13:49
mi az ne mrazq 4algata nishto podobno samo 4e pri mene e tei 4e kato sym trezven sa mnogo malko pesnite (i to predimno pop-folk) koito moga da slusham no kato sym piqn po4ti ne syshtestvuva druga muzika prosto tova e muzikata za kuponite vse pak balkanci sme a otnosno tova 4e nqkoi kaza 4e syrbi i turci praveli ka4estven pop mi kato tolkova govorite za tazi 4alga mi sravnete 4algata ot predi 10 godini kogato se peeshe za radka piratka i tigre tigre sys sega sega ima 2 vida 4alga - pop-folk i THE REAL BLACK MUSIC pop-folka sa razni Anelii Gergani i takiva koito ako nqmaha dogovori s Payner shtqha 100% da gi vyrtqt i da sa totalni hitove po klasaciite na MM primerno a za 4ernata muzika tova sa gyci gyci i takiva vseki si izbira kato slusha 4alga koe da slusha ot dvete (az kato sym piqn slusham i dvete) taka 4e koteta tova e polojenieto vajnoto e da si pravq kupona kato se syberem i kato vkarame prosto tova e muzikata
P.S> s interes shte sledq temata i ako e nujno shte dobavqm i dopylnitelni komentari :twisted:
Хмм...не смятам, че е необходимо от повече коментари, защото в противен случай почваме да заприличваме на старци, които дъвчат една тем по 300000000000000 пъти...аз нямам намерение да пиша повече по тази тема, нито пък да правя повторения на казаното от мен досега :!: Вие ако искате се хабете и пишете колкото ви душа ще :wink:

Cyberdyne_101
01-09-2005, 14:39
Хмм...не смятам, че е необходимо от повече коментари, защото в противен случай почваме да заприличваме на старци, които дъвчат една тем по 300000000000000 пъти...аз нямам намерение да пиша повече по тази тема, нито пък да правя повторения на казаното от мен досега :!: Вие ако искате се хабете и пишете колкото ви душа ще :wink:

Ми тогава що пишеш :?: :evil: И внимавай кои наричаш цигани и турци :!: :evil:
Айде хора стига толкова псувни и приказки. Кой каквото иска да слуша :!:
П.П. Поне в последното си мнение :P Cradle_Fan е права.... 8)
Айде със здраве всички и не се палете толкова :D

Eliiiiiiiiii sexsito
01-09-2005, 15:14
[quote=aBeP4eTo]Аз пък въобще не се опитвам да те уязвя !
Искам просто да ти обясня, че си една малоумна расистка която разделя хората ! На тва ква музика слушат КАК СЕ ОБЛИЧАТ :lol: И какви са!? Явно за тебе хората от друг тип култура не са хора :roll:
Ти пък не си налагай мнението ! Всеки ще си слуша квот си иска !
Не сме те познавали хаха, а защо си мислиш, че искам да те познавам такива жалки личности които си мислят,че првъзхождат всички, а с действителност са някви изтърсачки без култура и възпитание !
Пък и смятам, че имам достатъчно самочувстие и ум за да споря с тебе :wink: Или не не чакай сега ще кажеш, че не съм ти на нивото ! ПРосто аз ходя в розово и дупето ми не е мини и сигурно съм чалгарка как мислиш :?:
Чалгата се е наложила като водещ стил в Бг и колко и да се хабиш няма да убедиш огромната аудитория от фенове ! И аз не съм фенка на чалгата ама и уважам хората които я слушат те просто откриват нещо в нея което ти НЕ ! Пък и ако имаше качествена народна музика едва ли щяха хората да гепат ориенталските ритми от турците, циганите, гърците... ! Верно, че чалгата си е лека гавра с бг музиката ама щом няма друго тва ше слушат хората !
И + тва чалгата е лесно достъпна и хората в нея откриват проблемите си и някой неща от техния живот ! А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !
Ама аре Мир да има ! Постваи си колкото искаш ! Няма да те убеждавам в квото и да било ! Но няма да промениш факта, че в Бг чалгата доминира :!:
bravo,bravo,borba za sobstvenoto mnenie i za mnenieto na okolnite.prosto niamam dumi.bravo aver4e,bravo
[galko 4e niama usmiv4ica s rakopliaskane]samo takaaE kak nqma da e bravo kato ti tfa posmyrtno ne moje6 da go izmisli6 kamo li da go napi6e6....za kfo sobstveno mnenie govori6....tvoito mnenie se sabira na 2 reda ili re4nik ot okolo 100 dumi :x
abe ia si gledai rabotata.KRIVOGLED GLIZTOSER

Momchence
01-09-2005, 16:15
[quote=aBeP4eTo]Аз пък въобще не се опитвам да те уязвя !
Искам просто да ти обясня, че си една малоумна расистка която разделя хората ! На тва ква музика слушат КАК СЕ ОБЛИЧАТ :lol: И какви са!? Явно за тебе хората от друг тип култура не са хора :roll:
Ти пък не си налагай мнението ! Всеки ще си слуша квот си иска !
Не сме те познавали хаха, а защо си мислиш, че искам да те познавам такива жалки личности които си мислят,че првъзхождат всички, а с действителност са някви изтърсачки без култура и възпитание !
Пък и смятам, че имам достатъчно самочувстие и ум за да споря с тебе :wink: Или не не чакай сега ще кажеш, че не съм ти на нивото ! ПРосто аз ходя в розово и дупето ми не е мини и сигурно съм чалгарка как мислиш :?:
Чалгата се е наложила като водещ стил в Бг и колко и да се хабиш няма да убедиш огромната аудитория от фенове ! И аз не съм фенка на чалгата ама и уважам хората които я слушат те просто откриват нещо в нея което ти НЕ ! Пък и ако имаше качествена народна музика едва ли щяха хората да гепат ориенталските ритми от турците, циганите, гърците... ! Верно, че чалгата си е лека гавра с бг музиката ама щом няма друго тва ше слушат хората !
И + тва чалгата е лесно достъпна и хората в нея откриват проблемите си и някой неща от техния живот ! А представи си някви хора на по 30-40-50 години които незнаят Англ., Немски... те просто не могат да оценят чуждата музика по простата причина, че те не разбират текста и какво да слушат нещо което разбират ест. !
Ама аре Мир да има ! Постваи си колкото искаш ! Няма да те убеждавам в квото и да било ! Но няма да промениш факта, че в Бг чалгата доминира :!:
bravo,bravo,borba za sobstvenoto mnenie i za mnenieto na okolnite.prosto niamam dumi.bravo aver4e,bravo
[galko 4e niama usmiv4ica s rakopliaskane]samo takaaE kak nqma da e bravo kato ti tfa posmyrtno ne moje6 da go izmisli6 kamo li da go napi6e6....za kfo sobstveno mnenie govori6....tvoito mnenie se sabira na 2 reda ili re4nik ot okolo 100 dumi :x
abe ia si gledai rabotata.KRIVOGLED GLIZTOSER :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: ebasi ebavkata gliZtoser ...... 4ai da analiziram tazi nova za bylgarskiq ezik duma!!
gliZt li se pi6e ili az sam zle? Lele kolko si tupa gorkata ..... kato si myl4i6 izglejda6 po inteligentna......znae6 li kfo 6ti se slu4i ako te vida nekade be...ti si nekfo malko ograni4eto flooder4e...na vsqka mandja merodiq...razbira6 ot 4alga ot metal ot techno prosto ot vis4ko..puska6 po 100 posta na tema v koito se sydyrjat ne pove4e ot 10 dumi.....10 po 10 posta to4no 100 dumi koeto e zapasa na tvoq re4nik....moje li da tolko typa mi kaji???? Nqma da obry6tam foruma na 4at zaradi tebe ma ... ako iska6 ne6to da mi kaje6 pi6i mi li4no syob6enie.....znam 4e iska6 da stane6 mega fenka kolkoto ep o vyzmojno ama i s u4ite da hodi6 pak 6e si ostane6 sy6toto ograni4eno sy6testvo......pikla!:x

01-09-2005, 18:08
Ха-ха-ха!Чалгари,смешни сте :!: Много се радвам,че най-накрая в тоя сайт има хора,които имат малко акъл в главата,а не само разни идиоти.Мразя чалгата :!: Тя се появи преди 6-7 години и в нито един момент не съм се кефила на тъпите кючеци :!: Мразя хората,които я слушат,защото знам,че чалгата не включва само там мангалски глупости,но всичко като текст и ритъм е толкова елементарно,колкото е и мисленето на тия,които са писали песните и тия,които се възхищават на "огромния" талант на някой да измисли "толкова стойностен текст".В тия тъпи песни се слуша главно за любов,пари,изневери и пак любов.Блях,в тва ли ви се състои тъпия живот :?: В живота има много повече неща от това.Глупаци сте,защото им купувате тъпите албуми и те тъпчат гуши,както преди време гледах оня тъпак Люси,дето преди май пееше в стил поп,но като видя,че не може да изкара много пари и си промени вижданията,е т'ва е подкупен човек,гледах го по bTV,ми много ясно,че ще защитава чалгата,та нали от нея стана по-голямо прасе и от тъпия Азис,всичко правят за пари.Повечето ми приятели не вярват,че даже мъртво пияна няма да денсам на чалга,но съм била пияна и знаят,че я мразя и в червата си.
Няма да казвам какъв стил музика слушам,защото веднага ще почнете:"Всеки има право на избор"...Е,да,всеки има право да е тъп.Аз просто казвам какви са фактите,защото не можете да отречете,че децата до 8-9 клас поне нямат акъл за пет пари именно,защото са израснали с тъпата чалга.Аз не познавам интелигентен чалгар или ако има такъв човек,то той просто слуша малко чалга и много повече друга музика.Радвам се,че движа в компания,където не се слуша чалга :!:

Някой беше казал,че е чел Иван Вазов,не помня кой от всички юзери.Който и да си,недей да излагаш такъв важен за България човек в пост,където споменаваш думата 'чалга' или 'поп фолк' :!: Това,че можеш да изкараш отлични оценки в даскало,на изпити и т.н. е съвсем различно от това да имаш умствен багаж.Cradle_Fan,кефиш ме :!: :P

BaT_GirL
01-09-2005, 19:05
Да,слушам чалга и честно казано не съм от хората дето мразят някои стил всичко ми допада! :D

AMG-to
01-09-2005, 19:07
slusham vsi4ko + 4alga no ne i METAL
a metalite nemoga da gi traq (imam predvid tezi deto se obli4at kato izrodi)

air_J
01-09-2005, 19:09
fact e 4e i men me drazni vyv folka 4e se pee samo za liubov (q mi kajete pesen v poslednite 3 godini v koqto da ne se pee za liubov ili za nqkakyv vid otnoshenie mejdu jena i myj dori i da ima ne moje da mi izbroite 5) no si priznavam i ne me e sram 4e kato se napiq i se slusha samo Social i Gyci Gyci a kato sym ve4e bash piqn i moq himn e na Ivana - Shampansko i sylzi pesen koqto dori v trezvo systoqnie slusham navqva mi spomeni ama aide da ne vi otteg4avam
P.S.> a kolkoto do Ivan Vazov za mene toi e absoliuten kaput i pylna p.utka pyk koi kvoto iska da mi govori! :twisted:

Momchence
01-09-2005, 21:05
Да,слушам чалга и честно казано не съм от хората дето мразят някои стил всичко ми допада! :DS edna duma momi4e bez still :?

SweeT^Puppy
01-09-2005, 21:09
slusham vsi4ko + 4alga no ne i METAL
a metalite nemoga da gi traq (imam predvid tezi deto se obli4at kato izrodi)

Аз нямам нищо против метъла и метълите, но наистина честно казано хич не ми изглеждат добре :roll: не искам да обидя никой и дано не се засягате, това е просто мое мнение.
Веднъж бяхме с бабата на моя приятел и видяхме един познат, който си е чист метъл и понеже аз не дискриминирам такива хора,а и знам,че е свестен не ми пречи начина, по който се облича. Но тя като го видя и се развика пред целия град "СТАНИ БЪЛГАРИН БЕ!!!" :lol: :lol: :lol: Наистина беше много забавно...... :wink:

Momchence
01-09-2005, 21:21
Ne znam koi ot vas e imal kontakt sys istinski metali,punk-ove,raveri i vsqkavi takiva hora sys "iz4an4en" still no koito e razgovarql s tqh i ima poznati (ne govora za poziorite i amatiorite) znae 4e tfa sa edni supper svesni i to4ni hora...vie kato vidite metal i si vikate "aaa basi govedoto sigurno ne se e kypal ot 3 sedmici nqma obrazovanie i ako go zagovorq 6e me prebie" da da....(e ima gi i takiva de) no vyv vsqko stado si ima 4erna ovca......teq "iz4an4eni" hora po princip sa mnoo gotini hora po harakter :roll:

monka
01-09-2005, 21:53
Ne znam koi ot vas e imal kontakt sys istinski metali,punk-ove,raveri i vsqkavi takiva hora sys "iz4an4en" still no koito e razgovarql s tqh i ima poznati (ne govora za poziorite i amatiorite) znae 4e tfa sa edni supper svesni i to4ni hora...vie kato vidite metal i si vikate "aaa basi govedoto sigurno ne se e kypal ot 3 sedmici nqma obrazovanie i ako go zagovorq 6e me prebie" da da....(e ima gi i takiva de) no vyv vsqko stado si ima 4erna ovca......teq "iz4an4eni" hora po princip sa mnoo gotini hora po harakter :roll:

saglasna sam s Momchence! imam edna priatelka,koqto si e to4no metulka i momi4eto si e mnogo 4isto i super gotino!!! ne moje6 da si pravi6 takiva izvodi za 4ovek,koito slu6a takava muzika...

SweeT^Puppy
01-09-2005, 21:56
Ne znam koi ot vas e imal kontakt sys istinski metali,punk-ove,raveri i vsqkavi takiva hora sys "iz4an4en" still no koito e razgovarql s tqh i ima poznati (ne govora za poziorite i amatiorite) znae 4e tfa sa edni supper svesni i to4ni hora...vie kato vidite metal i si vikate "aaa basi govedoto sigurno ne se e kypal ot 3 sedmici nqma obrazovanie i ako go zagovorq 6e me prebie" da da....(e ima gi i takiva de) no vyv vsqko stado si ima 4erna ovca......teq "iz4an4eni" hora po princip sa mnoo gotini hora po harakter :roll:

Аз точно това исках да кажа! Една съученичка слуша метъл, но аз много си я уважавам и мнението ми за нея въобще не се влияе от това каква музика слуша. Но ти както каза, че във всяко стадо си има и черна овца, така е и при феновете на чалгата... Аз мога също да кажа, че повечето са супер свестни и готини. Мисля, че ще се стигне до мир между феновете на Метъла, Чалгата и Рапа, само когато хората почнат да уважават мнението и на другите... :roll:

^efas^^
01-10-2005, 12:41
Не слушам и я мразя :lol:

^efas^^
01-10-2005, 12:43
Ne znam koi ot vas e imal kontakt sys istinski metali,punk-ove,raveri i vsqkavi takiva hora sys "iz4an4en" still no koito e razgovarql s tqh i ima poznati (ne govora za poziorite i amatiorite) znae 4e tfa sa edni supper svesni i to4ni hora...vie kato vidite metal i si vikate "aaa basi govedoto sigurno ne se e kypal ot 3 sedmici nqma obrazovanie i ako go zagovorq 6e me prebie" da da....(e ima gi i takiva de) no vyv vsqko stado si ima 4erna ovca......teq "iz4an4eni" hora po princip sa mnoo gotini hora po harakter :roll:
100% Съгласен повечето ми приятели са пънко-ве и са мн точни хора :lol:

amy lee
01-10-2005, 18:17
4alga?it sux!basi tupata muzika.gati prostotiqta 4esna duma

rosskata
01-10-2005, 21:13
Някой беше казал,че е чел Иван Вазов,не помня кой от всички юзери.Който и да си,недей да излагаш такъв важен за България човек в пост,където споменаваш думата 'чалга' или 'поп фолк' :!: Това,че можеш да изкараш отлични оценки в даскало,на изпити и т.н. е съвсем различно от това да имаш умствен багаж. :P

Поредната обида от кон с капаци, който не се и опитва да разбере това, което му говорят. Твоя работа е за каква ме смяташ, и ако си мислиш, че съм куха като лейка, както се вика, твоя работа. Иван Вазов не вярвам да ми се разсърди за това, че го чета и уважавам, имайки наглостта да слушам и споменавам музика, която мразиш. А това, че слушаш определена музика е съвсем различно от това да нямаш умствен багаж... Мисля си, че е крайно време хората да се научат на толерантност.


п.с Няма да повярвам на никой , който ми твърди, че чалгарите са тъпи- всички говорят наизуст и това е , което ме дразни. Изкарайте ми статистически данни за това или научен труд на тема"Музикалните стилове и влиянието им върху човешкия интелект" и ще си говорим пак.
И моля ви, бъдете по- толерантни. Защо трябва да ме мразиш затова, че слушам чалга- аз няма да те мразя, каквато и музика да слушаш, както и да се обличаш, ако не те позанавам. И не мисля, че някой има правото да мрази хора, без идея да си има какви са всъщност.
Няма да влизам и аз повече в тази тема. Наистина се изтърка...

XXX_f
01-11-2005, 06:12
Mrazq 4alga tova e nai-gadnata muzika.Vzehme q taq muzika ot gadnite cigani super gadna muzika nqmapo gadna ot neq.V pop folka ima tuk tame nqkaq qka pesen , no az ne im slu6am melodiite ami samo tekstovete 6toto ima nqkoi smisleni .Ama ob6to vzeto mrazq 4algata

BaHuHka``
01-15-2005, 19:41
[color=red]Obi4aMm q ima super qki pesni4ki no ima i mn gadni no kato iscqlo me kefi :D :D /color]

fostenkata:)
01-16-2005, 10:47
DA i kfo ot tva? :?:

malko_kotence
01-21-2005, 21:24
Ot vsi4ki stilove toq naj-mnogo go mrazq! Napravo ne moga da go slu6am t'va ne6to, koeto nqkoi hora nari4at muzika!

Nekasa4a
01-22-2005, 02:18
Slu6am SRABSKO i metal xa srubsko ot skoro :D

DeaTHroW-ReC_F
01-22-2005, 07:42
Ne znam koi ot vas e imal kontakt sys istinski metali,punk-ove,raveri i vsqkavi takiva hora sys "iz4an4en" still no koito e razgovarql s tqh i ima poznati (ne govora za poziorite i amatiorite) znae 4e tfa sa edni supper svesni i to4ni hora...vie kato vidite metal i si vikate "aaa basi govedoto sigurno ne se e kypal ot 3 sedmici nqma obrazovanie i ako go zagovorq 6e me prebie" da da....(e ima gi i takiva de) no vyv vsqko stado si ima 4erna ovca......teq "iz4an4eni" hora po princip sa mnoo gotini hora po harakter :roll:
/ме познаваааааааааааааааа на мене бест фриенд ми е метълчии их ма си гу бичкам..супер печен човек...мн точен..за нищо не се заменя ..и една пънкарка знаех преди..ма на морето се запознахме.....на 20 и нещо..баси свестното момиче..работи си кат хроата ..сичку..а тая дет и беше колежка..беше рейвърка...тъй че моля моля..има мн мн мн свестни такиа хора...и аз си ги уважавам

`cannibal`girl
01-22-2005, 11:44
mda opredeleno mrazq chalgata :!: za
mene taq muzika e napulno bez smisul i
nemoga da razbera kakvo to4no i haresvat
nekoi opredeleni individi :roll: :roll:

geri tod
01-24-2005, 07:32
MRAZQ Q!!!basi bozavata i ligava muzika!prosto nhe moga da si predstavq kak nqkoi go slu6at! :evil: BLQSK!

toTaLy_Me_F
01-25-2005, 13:11
каквото искате говорете за мен,но слушам чалга.слушам много чалга.а любимка ми е райна.преди не я харесвах ама това беше преди много време.даже сега си слушам азис

so mazy!
03-11-2005, 07:49
az sum ujaaasno PROOTIV chalgata!! i ako nqkoi she q slusha po-dobre da e dostatuchno dalech ot men!!! ew ew ewww

raffy
03-11-2005, 08:23
бих казала,че така наречената 'чалга' е както всяка друга музика и не мисля,че е по-долу от метъла, техното, хауса, r&b, попа и т.н. всяка музика си е хубава сама по себе си. има различни хора и различни стилове музика, това е напълно нормално. и да се обиждаме на това кой какво слуша е повече от първобитно. глупаво е да се спекулира с 'чалгари', 'метъли', рапъри' и т.н.
и, да, слушам ПОП-ФОЛК и не мисля,че е срамно.

vvee
03-11-2005, 12:56
I az ne sym po4itatelka na 4algata
i nai-ve4e ne ponasqm kak se obli4at i kak se dyrjat nqkoi izpylniteli
http://emoticons4u.informationalot.com/cool/049.gif.

sladkish4e
03-11-2005, 17:30
Аз пък слушам предимно чалга и не ме е срам да го кажа. И въобще не мога да разбера какво имат някиои хора против чалгата. Едно е да не харесваш чалгата и да не я слушаш, само че съвсем друго е да псуваш тея, които и се кефят, защото много от вас го правят, за това сега го казвам, за да се въздържате от такива мнения.
Лично аз намирам много смисъл в текстовете на песните, а и мелодиите са хубави (нищо, че са крадени!). Естествено има някои песни...които разбирам защо хората не ги харесват като например "Тез червени домати", въпреки че на мен ми харесва де, но...разбирам, че много хора не си падат по такива песни, които се слушат най-често в нетрезво състояние.
И още нещо, аз предпочитам да наричам "чалгата" поп фолк, защото като някои каже "чалга" в съзнанието на повечето хора изникват песни като "Напипай го", което далеч не изчерпва тази дума. :wink:

Съгласна съм с ^npocTo^a3^f^!!!
Аз слушам почти всичко и не се срамувам да кажа, че слушам предимно чалга!
Много е странно... хората който не слушат чалга псуват феновете й, че били селяни, че били прости и т.н. А примерно аз като изобщо не харесвам метъла защо не го псувам. Всеки си има право на личен избор.
Аз не мога да си предствя да се облека цялата в черно, да си лакирам ноктите в черно, да си сложа шипове по врата и китките и да ходя в парковете с бутилка бира и да си 'прая кефа'
Разбиранията ми за купон са далеч по-различни. Не мога да си предства да се забавлявам слушайки техно, рапирайки и т.н... просто средата, в която съм и хората, с които общувам са далеч по различни....

PEACE!

Съгласна съм!

e_l_i_z_a
03-11-2005, 18:45
Spred me ima ogromna razlika megdu folk i 4alga.ot 4algata az slu6am samo dgamonete,a ne gaci-gaci i doko-doko.a se pak folka e anelia,raina,ivana,gergana :P
moje da posporim malko no da ne se vprqgam.... :?
DOLU 4algata i "folka" :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: be vie ludi li ste be 4algata ne e muzika!
klipovete sa striptiiz
a pesnite sa ili orientalski kiu4etzi ili nekvi bozi :x

rosskata
03-11-2005, 18:52
Spred me ima ogromna razlika megdu folk i 4alga.ot 4algata az slu6am samo dgamonete,a ne gaci-gaci i doko-doko.a se pak folka e anelia,raina,ivana,gergana :P


По тоя повод се сетих за изцепката от един форум ,която напълно споделям..

"Има два вида чалга , трябва да се прави разлика- едното са гадни, долни,мазни кючеци, другото е мелодичен поп- фолк... Аз слушам и двете!" 8)

air_J
03-12-2005, 10:57
Spred me ima ogromna razlika megdu folk i 4alga.ot 4algata az slu6am samo dgamonete,a ne gaci-gaci i doko-doko.a se pak folka e anelia,raina,ivana,gergana :P
moje da posporim malko no da ne se vprqgam.... :?
DOLU 4algata i "folka" :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: be vie ludi li ste be 4algata ne e muzika!
klipovete sa striptiiz
a pesnite sa ili orientalski kiu4etzi ili nekvi bozi :x
Повярвай ми - разлика има! Но като съм пиян търся само мазнотията, като веднага мога да дам един пример за тотален хит - Амет - Шукаритетна си! В нетрезво състояние това е хита на сезона, кой каквото иска да говори но това е истината! Въобще хитовете на Амет са идеални за пиянски вечери - парата, парата братчей, парата прави играта - това е! :twisted:

svetla_88
03-16-2005, 08:05
и аз слушам поп фолк

Esprit`f
03-16-2005, 12:41
Az aide da ne kaja 4e q mrazq no prosto 4algata me drazni i to mnogo :!: prosto ne e moq stil nz az predpo4itam dance hause ili 4erno no ne i 4alga :!: :!: :)

Lil` Bow Wow
03-16-2005, 13:08
Хоу Хоу Хоу чалгийка...ае да кажим че не см и най-големия фен :wink: Даже хич не см и фен ама не я мразя нито па чалгарите 6тото секи мой си слу6а кфот си иска:):):)И е верно деа...купон без чалга...рядкост :wink: И Все Пак 90% от чалгиите не стаат за ни6ту

Eliiiiiiiiii sexsito
03-16-2005, 13:28
90% от чалгиите не стаат за ни6ту
aide sega bez obidi
i za kvo podto4no ne stavat?
eiii na4i 6tom slu6a 4alga-ignored,a pak slu6a li tehno ili ne6to drugo-daam vinagi 6te ia priemete :x :x :x :shock: :?

naty
03-16-2005, 13:38
90% от чалгиите не стаат за ни6ту
aide sega bez obidi
i za kvo podto4no ne stavat?
eiii na4i 6tom slu6a 4alga-ignored,a pak slu6a li tehno ili ne6to drugo-daam vinagi 6te ia priemete :x :x :x :shock: :?
mn sym syglasna no MRAZQ 4algata,nqmam mn protiw 4algarite ama naistina powe4eto sa nekwi bezmozy4ni.....

Lil` Bow Wow
03-16-2005, 13:55
i za kvo podto4no ne stavat?

там е работата че за НИЩО не стават :lol: :lol: :lol: или поне аз и о6те мно00о0о0о хора така си мислим :wink: ама ккто казах има си и вечни хитове ф тоя стил дето си остават ама не знам дали след 1 месец ши помни6 4е такАва песен като Амет & 88 - I Love You или некфа подобна прростотия изоб6то съ6тетвува:)


P.S. цент не см искал да обидя тебе или който и да било от феновете на тая музика 8)

F4ence
03-16-2005, 15:26
Az slu6am predimno Folk.No kakto nqkoi ve4e kazaha zavisi kakvo imate predvid pod 4alga i pod folk.6toto az 4algata imam predvid... ciganite det q svirqt lqtoto po svatbite otzad v ciganskata mahala.A pod folk imam predvit Ivana Gloriq Veronika Raina Mariq i d.r. Specialno Planeta Tv puskat mnoo qki pesni koito ti izpulvat du6ata.Avgust mesec zabedah edni metal4eta na koncerta na Painer... i kakto neponasqha folka im dopadna i 4ak nakraq si zapqha.Vsqka muzika si ima svoite ka4estva tyi 4e az ne uprekvam nikoi koito slu6a ili mrazi Folka,No nqmam Namerenie da otri4am 4e : SLU6aM FOLk!!No Ne I Ku4eci!

Eliiiiiiiiii sexsito
03-16-2005, 16:07
90% от чалгиите не стаат за ни6ту
aide sega bez obidi
i za kvo podto4no ne stavat?
eiii na4i 6tom slu6a 4alga-ignored,a pak slu6a li tehno ili ne6to drugo-daam vinagi 6te ia priemete :x :x :x :shock: :?
mn sym syglasna no MRAZQ 4algata,nqmam mn protiw 4algarite ama naistina powe4eto sa nekwi bezmozy4ni.....
a ti da vidi6 metalistite.Au nekoi sa napravo 4udo.

air_J
03-16-2005, 16:40
90% от чалгиите не стаат за ни6ту
aide sega bez obidi
i za kvo podto4no ne stavat?
eiii na4i 6tom slu6a 4alga-ignored,a pak slu6a li tehno ili ne6to drugo-daam vinagi 6te ia priemete :x :x :x :shock: :?
mn sym syglasna no MRAZQ 4algata,nqmam mn protiw 4algarite ama naistina powe4eto sa nekwi bezmozy4ni.....
a ti da vidi6 metalistite.Au nekoi sa napravo 4udo.
Тоталните хитове на сезона са песнента на Амет и 88 - I love you, а също така и на Амет - Шукаритетна си - това е! :twisted:

sladkata_sara
08-15-2005, 13:14
az li4no slu6am i mnogo mi haresva no vseki si ima sobstveno mnenie nali taka??????????

Sapphir
08-15-2005, 17:43
CHALGA RULZA.. eee tigre tigree imash li paarii imash li parrii lqlqlq

LoONeyGirL
08-15-2005, 18:26
4algicata e veselka muzi4ka,kogato si v kompaniika i leko na gradus!qko mi staa togava da q slu6kam..po princip me kefqt i nqkoi baladki a u .. ama pove4e si slu6am druga muzi4ka :arrow:

gazovia
08-15-2005, 18:54
Е, че много ясно. Който разбира от музика слуша РАП & ЧАЛГА, тва е истината :wink:

CJIAgyPkO
08-15-2005, 18:55
UjasT!!! kakva 4alga be?!!! vie ne ste v 4as!! Dolu na 4algata samo TECHNO i NEOMETAL !!! :evil:

gazovia
08-15-2005, 18:56
А тия дето слушат метъл и тен подобни, да не се праат на много ЕнтЕлегентни, щото тея са най-извратените орица :evil:

Sapphir
08-15-2005, 19:03
Е, че много ясно. Който разбира от музика слуша РАП & ЧАЛГА, тва е истината :wink:
Tochnu..

dafi86
08-15-2005, 19:07
slu6am po4ti vsqkakva muzika, predimno 4alga i tehno.. znam 4e nikak ne si prili4at no... :)

mary_jane_666
08-15-2005, 19:08
А тия дето слушат метъл и тен подобни, да не се праат на много ЕнтЕлегентни, щото тея са най-извратените орица :evil:
blagodarim za koeto ... izvratena sym do mozaka na 6ibanite si kosti
ne trqbva6e da vlizam v taq tema .. 4ustvam se omyrsena ...
a ot 4alga mi se povdiga ... naistina .. povry6tala sym ... moje bi 6toto mrazq BOZA :x

gazovia
08-15-2005, 19:11
Знаеш ли, лоша си
АМ АМ АМ Ам май искам теб

Знаеш ли, секси си
Ам АМ АМ няма да съм с теб

Ние сме зодия луди
всеки ни се чуди
Как се понасят тия двама - любовна драма

gazovia
08-15-2005, 19:12
А тия дето слушат метъл и тен подобни, да не се праат на много ЕнтЕлегентни, щото тея са най-извратените орица :evil:
blagodarim za koeto ... izvratena sym do mozaka na 6ibanite si kosti
ne trqbva6e da vlizam v taq tema .. 4ustvam se omyrsena ...
a ot 4alga mi se povdiga ... naistina .. povry6tala sym ... moje bi 6toto mrazq BOZA :x
А мен ми се повдига от метъл. Като слушам и после сънувам как ме гонат некви дракони и цигани :twisted: :evil: :twisted:

mary_jane_666
08-15-2005, 19:13
Знаеш ли, лоша си
АМ АМ АМ Ам май искам теб

Знаеш ли, секси си
Ам АМ АМ няма да съм с теб

Ние сме зодия луди
всеки ни се чуди
Как се понасят тия двама - любовна драма
kvo ?
malko po smisleno molim ...
ne6to ne go 4atnah tfa

gazovia
08-15-2005, 19:15
Знаеш ли, лоша си
АМ АМ АМ Ам май искам теб

Знаеш ли, секси си
Ам АМ АМ няма да съм с теб

Ние сме зодия луди
всеки ни се чуди
Как се понасят тия двама - любовна драма
kvo ?
malko po smisleno molim ...
ne6to ne go 4atnah tfa
Еее, тва е за по простите хора кат мене, те го разбират. Ти нали си от "Хай Лайфа"

mary_jane_666
08-15-2005, 19:28
Знаеш ли, лоша си
АМ АМ АМ Ам май искам теб

Знаеш ли, секси си
Ам АМ АМ няма да съм с теб

Ние сме зодия луди
всеки ни се чуди
Как се понасят тия двама - любовна драма
kvo ?
malko po smisleno molim ...
ne6to ne go 4atnah tfa
Еее, тва е за по простите хора кат мене, те го разбират. Ти нали си от "Хай Лайфа"

mda a vie ste ot svine laifa
samo sramish armeicite

PINK_4E
08-15-2005, 19:31
4algata e super qkaaaaaa muzika-THE BEST.ima pesni za si4ko-za qk kupon,kogato ti e tujno ave vuob6te 4alga RULEZ.koito kvoto 6te da razpraq 4algata e nai slu6anata muzika v BG.i tiq deto kazvat 4e 4alga slu6at samo idiotite vuob6te ne e taka-mn hora s vis6o slu6at 4alga i kvo 6te mi kajete 4e te sa idioti li? i da ne izpusnete TURNETO PLANETA PRIMA EI:)

gazovia
08-15-2005, 19:34
Това за армейците беше доста тъпо изказване. Аз съм един от най-истинските армейци ве...както и да е. Слушай си метъла и се кефи

gazovia
08-15-2005, 19:34
4algata e super qkaaaaaa muzika-THE BEST.ima pesni za si4ko-za qk kupon,kogato ti e tujno ave vuob6te 4alga RULEZ.koito kvoto 6te da razpraq 4algata e nai slu6anata muzika v BG.i tiq deto kazvat 4e 4alga slu6at samo idiotite vuob6te ne e taka-mn hora s vis6o slu6at 4alga i kvo 6te mi kajete 4e te sa idioti li? i da ne izpusnete TURNETO PLANETA PRIMA EI:)
ЕЕЕ, тука имало и свестни хора :wink:

PINK_4E
08-15-2005, 19:38
hehe 4e kak bre gazovia:)4algata 6a spasi sveta..:)az 4alga slu6am ot 1vi klas moje bi i po qka muzika za mene nqmaaaaaa!!puk tiq deto mi razpraqt 4e 4algata e tupa,4e si4ki pesni sa ednakvi po dobre da si mul4at.vqrno 4e ima mn kavuri no ima i mn stoinostni avtorski pesni.tova 4e nqkoi imat otricatelna naglasa kum taq muzika i ne mogat da ocenqt hubavite pesni e dr problem.

gazovia
08-15-2005, 19:45
hehe 4e kak bre gazovia:)4algata 6a spasi sveta..:)az 4alga slu6am ot 1vi klas moje bi i po qka muzika za mene nqmaaaaaa!!puk tiq deto mi razpraqt 4e 4algata e tupa,4e si4ki pesni sa ednakvi po dobre da si mul4at.vqrno 4e ima mn kavuri no ima i mn stoinostni avtorski pesni.tova 4e nqkoi imat otricatelna naglasa kum taq muzika i ne mogat da ocenqt hubavite pesni e dr problem.
Естествено, няма как да не се съглася :wink: Всички, които слушат чалга, знаят как да се веселят ИСТИНСКИ :P

PINK_4E
08-15-2005, 19:48
ami vse pak tazi muzika si e zalojena vuv nas,na neq se praqt nai qkite kuponi.ai dano osven v bg da po4ne da se slu6a na6ta 4algi4ka na celiq poluostrov:)mn ma radvat hora kat tebe gazovia det znaqt kvo da slu6at..ne nqkvi drisliovci det si derat gurlata i samo ti se gadi ot tqh:)

Axel_f
08-15-2005, 20:38
PINK_4E,напълно те подкрепям!Чалгата е единствената музика,на която става истински купон!Иначе слушам и други стилове музика,но поп фолкът като че ли най-много ме кефи!И въпреки че текстовете са доста повърхностни (е не всички),въпреки че мелодиите са крадени (пак не всички),въпреки че певиците приличат на проститутки (само някои) ЧАЛГАТА е най-яката музика ако искаш да се забавляваш!И не е вярно,че тези които слушат чалга са тъпи и ограничени!По-скоро такива са тези,които не слушат поп фолк и се имат за повече от "чалгарите"

ThePainIsReaL
08-15-2005, 21:18
Estestveno 4e ne slusham :shock: :!: dolu 4algata :twisted:
Подкрепям те! :D

SummeRLove08
08-16-2005, 14:38
Определено НЕ мразя чалгата.Естествено трябва да правим разлика между чалга и поп-фолк.Не ми е най-любимия стил поп-фолкът, но слушам има някои страхотни песнички. :)

Murderdoll
08-16-2005, 14:50
много ми е забавно да чета как
купоните с чалга били най яките(хмм
не виждам кое му е якото да въртиш кючеци
ня някоя маса ама айде...) а купоните
без чалга са зле :lol: аз до сега в скромния
си живот съм присъствала точно на един купон
на който се слушаше яко чалга, и моа ви кажа
че с гаджето седяхме на дивана и се чудехме къф
предлог да измислим за да си тръгнем :) :)
хаах накрая изпих 2 чаши ракия на екс и си
тръгнахме под предлог че ше драйфам:)

mis_marry_jane_13
08-16-2005, 16:19
az slu5am sqkakva muzika no predimno slu6am 4alga tq me kefi :)

Sinister_Doll
08-16-2005, 19:05
4alga?!? http://smilies.sofrayt.com/1/n/smiliechicken.gif 4algata umrE!!! Sry, 4algarite stavat vse po- malko (yes!!!), 6toto qvno na horata im doyde akulut v glavite! Tva za men e "muzika" li6ena ot sqkuv smisul... Ne moje da ti dade ni6to, osven da ti naprai mozuka obul kato qyce! "Muzikata" e ograni4ena i fenovete sa ograni4eni (s izvinenie kum brat4edkata, koqto se izkaza predi malko http://smilies.sofrayt.com/1/y/kiss.gif ) Textovete sa sme6ni i glupavi, muzikata e kradena i elementarna. E, na nqkoi individi im e qko da im puskat ku4eci, ama ne i na men... Izpunitelite sa bedni selqni do6li v Sf s nepreodolimo jelanie da se izqvqt. Edinstvenoto im muzikalno obrazovanie ot urocite v hora na selskoto 4itali6te! Butata malko silikon tuk, tam i sa gotovi! Kvo mu trqbva na 4ovek??? Sled tva izvisqvat angelski glas4eta, demonstrirayki neveroqtni glasovi danni, pripe4elvat i se vru6tat da pasat kozite na selo Dolno- Nanagorni6te... Ehhh, kak iskam da sum folk pevica, da se razhojdam gola, da duham na Big Bossovete za da mi izdadat album4e, v koeto da peq za "Ah, kak moja da mu ostavi6, wa??? Molq'tsa ndey tuy prai, waaa!!!" ili "Ah, sa kat ta hvana, 6u tu vodu u nas i 6u praim 4aka- raka do zori!!!" Payneeer, molq vi, vzemete me za vtorata DesiSlava, samo deto ne se kazvam taka, ama i bez tva si4ki jenski imena na folk sceneta sa zaeti, ta 6e se povtarqme! http://smilies.sofrayt.com/1/w/super.gif Osven tva kuponite na metul sa nay- qki!!! Ama vie tupi 4algar4eta ni6to ne otbirate!!! http://smilies.sofrayt.com/aiw/vampire.gif

Malko^Momiche
08-16-2005, 20:43
Да ва е яд аз наааааай-мноу се кефя на чалгатЪ. Тфа е музика за душата и мноооого ме успокоява, прсто защото ме кефиииии :lol:

CekcuTun
08-17-2005, 09:03
slusham chalga kogato sum na masa s priqteli i piivame i hapvame ili ako izlezne nqkoq nova pop-folk pesen koqto me kefi

PINK_4E
08-17-2005, 10:13
Sinister_Doll ne znam puk ot kade ti doide na uma 4e fenovete na 4algata namalqvat.moga da ti kaja daje 4e se pove4e se uveli4avat.ina4e 6te ima li na koncerta na planeta prima pove4e ot 12 000 du6i kato celiq ni grad e okoli 46 000.puk da vidim dali na metul koncert V BG mogat da se suberat tolkoz hora...haha 6a se suberat drug pat

DespaiR
08-17-2005, 10:23
ЕМИ ЗА ТВА БЪЛГАРИЯ Е НА ТВА ДЕРЕДЖЕ ВЕ ЩОТО Е ПЪЛНО С ТЪПИ ЧАЛГАРИ И АКО НЕ ЗЕМАТ ДА НАМАЛЯВАТ СЪВСЕМ ЩЕ НИ СЕ ЕБЕ МАЙКАТА :!:

Swinkenhoffer
08-17-2005, 10:30
бе това е музиката на майка България. тя ни олицетворява.
народа ни е прост :arrow: слуша такава музика.
какво чудно има?

Sinister_Doll
08-17-2005, 11:13
Sinister_Doll ne znam puk ot kade ti doide na uma 4e fenovete na 4algata namalqvat.moga da ti kaja daje 4e se pove4e se uveli4avat.ina4e 6te ima li na koncerta na planeta prima pove4e ot 12 000 du6i kato celiq ni grad e okoli 46 000.puk da vidim dali na metul koncert V BG mogat da se suberat tolkoz hora...haha 6a se suberat drug pat Dam, subraha se mangali, nali? 4algarite napulniha zalite s Ai6e, Mumun, Hasan i Mehmed... A tova 4e ti, rozovke, ne znae6 kolko 4oveka se subirat na metul koncerti, nezavisomo dali e v Sf ili Kavarna si e li4no tvoy problem... http://smilies.sofrayt.com/1/w/super.gif

Black_Orchid
09-08-2005, 10:23
Аз не мога да я понасям. Но всеки с вкуса си. Има хора които само чалга слушат - техен поблем, но адски много се дразня гокато някой чалгар си надуе ужасната музика и дразни всички околни.

Death_F
09-08-2005, 10:26
Мразя чалгата и още повече чалгарите!Кфо повече да кажа ОТ ЧЛАГАТА СЕ ЗАТЪПЯВА!

mis_marry_jane_13
09-08-2005, 12:23
az bez 4alga ne moga da jiveq

gia_bs
09-08-2005, 12:40
еее чак пък да я мразя... никой не ме кара да я слушам насила нали..? просто не я слушам.. е има хора които ги радва..да се живи и здрави:>>
P.S Излъгах слушала съм чалга като съм доста на градус..х-ха

Aqua-Spirit
09-08-2005, 17:06
Чалгата е безсмислена и това си е. Имам пред вид истинската чалга. Тя съсипва мозъците на младите хора и убива истинската им представа за света.

BSB
09-08-2005, 17:38
не я мразя, аз я НЕНАВИЖДАМ!!!!! :evil:

worldclass
09-08-2005, 22:10
sichki futbolisti slushat chalga
koi sam az che da se delq ... :wink: