PDA

View Full Version : Има ли фенове на ретрото?



adult
01-07-2005, 14:50
Дано не съм единствената,която все още слуша тази музика. По принцип съм широко скроена душа и съм толерантна към всякакъв вид музика-рап,чалга,жици,електро-за мен всяка музика е богатсвто,все има какво да вземеш от нея. Ретрото за мен е по-специално нещо,не знам,израстнала съм в музикална среда,от малка се интересувам от музика-не свиря на нищо де-но музиката е огромна част от моя живот.Минала съм през какви ли не метаморфози-слушах чалга,после минах на Prodigy,Metallica...,занимавах се хип хоп,а в момента съм на вълна ирландска музика и Nightwish:)-после взех да слушам всичко по равно-но ретрото винаги е било неотменна част от музикалния ми вкус.Като най най за мен бих определила следните групи:Depeche Mode,Simply Red,Cranberries,Foreigner i Toto,Genesis и не на последно място-2 Live Crew.За такъв тип ретро говоря-вие да не се сетите за Бийтълсите пък сега-не че са лоши де... :wink: И така,още много и много мога да изброя,но искам да видя вие какво харесвате.Интересно ми е,защото все пак повечето от вас са по-малки от мен-аз съм дето се вика от "старото поколение" :oops: (мале,не съм мислила че някога ще го кажа и за себе си)-на 22 съм,но искам да знам дали тези след мен имат страст към този тип музика.Айде да ви видя сега сладури :D

Momchence
01-07-2005, 15:14
Poznavam dosta hora kato tebe :) Tuka v holandia ima edna dikoteka (e ne e samo edna) deto vednyj v meseca pravqt "Buggy Night" demek samo retro ot 60-te 70-te 80-te 90-te iskam da ti kaja 4e diskotekata se puka6e po 6evovete i si4ki bqha mladi i se zabavlqva dosta u4idva6to...ima6e hora na po 16 do kam 30 ... golemi4ka diskoteka :) hodil sam v neq po drugo vreme na techno night i nqma6e i polovinata hora koito ima6e na retorto .... az li4no ne se kefa mnogo i nqma pak da hodq na buggy night no da ti kaja 4e tuka na zapad mnoo slu6at retro muzika i ne samo dyrtite 8)

hahavteen
01-07-2005, 15:17
O az sum fenka! Ne goliama ama sly6am dosta! 8) Depeche Mode,Duran Duran, Roxette(makar 4e ne znam dali te se broiat :oops: )!

aBnOrMaL_BaBy
01-07-2005, 15:23
И аз се увличам по ретрото,слушам го,но от време на време.Зависи от настроението.Но слушам Haddaway , Ace of base , C-Block и групи,които изпълняват такъв стил музика като техния.Другите като Beatles,Rainbow и т.н. не ме увличат нещо :wink:

adult
01-07-2005, 15:27
O az sum fenka! Ne goliama ama sly6am dosta! 8) Depeche Mode,Duran Duran, Roxette(makar 4e ne znam dali te se broiat :oops: )! Броят се и още как :lol:

hahavteen
01-07-2005, 15:30
O az sum fenka! Ne goliama ama sly6am dosta! 8) Depeche Mode,Duran Duran, Roxette(makar 4e ne znam dali te se broiat :oops: )! Броят се и още как :lol:

Syper! 6toto tiah gi sly6am neprekusnato! Vsi4ki pesni im gi znam naizyst! :)

Eliiiiiiiiii sexsito
01-07-2005, 15:41
eee i az mnogo haresvam retroto,kato Pink Floyd,Abba,Beatles

suzanna
01-07-2005, 15:41
razbira se:))))retroto rulzzz :!: ima neveroqtni parchenca..i btw za teb...hubavo e che si tolerantna ...az vinagi sum bila na mnenie che vsqka muzika si ima svoite stoinostni parcheta...edin vid poveche drug po malko no gi ima :)

GalYol
01-07-2005, 16:43
Ми аз съм само малко след теб на 18 съм, но определено се кефя на ретро музичката. :) Вкъщи почти само такава слушам. И се кефя не само на Depeche Mode, Simply Red, Cranberries и т.н., а и на класики като Abba, Beatles, Scorpions и подобни. :)

air_J
01-07-2005, 17:25
emi az obojavam takava nostalgi4na muzika (az tei vikam na retroto) shtoto mi nosi spomeni za moqta mladost ili po to4no za moeto detstvo malko po sa mi razli4ni grupite koito smqtam za retro no opredeleno smqtam 4e nomer 1 grupa e C-Block vsi4kite pesni bez izkliu4enie me karat da nastryhvam a syshto se kefq i na diskote4ni hitove koito sa bili hit predi okolo 5-6 pone godini :twisted:

miloto_girl_4e
01-07-2005, 17:48
mi az ne slu6am mnogo retro,no ot vreme na vreme me obhva6ta retro vulna i nablqgam na Abba, Beatles, Scorpions i dr. :D

Satanas_daughter
01-07-2005, 18:31
aaa luda sum po cranberries nai veche po parcheto im Zombie vurhovni sa...az daje si padam i po muzika po stara ot tiah...beatles sushto mnogo me kefiat kakto i jack perry peel e oshte predi elvis obache pee strahoten i brutalen rock n roll ili za onva vreme hard jas

Dobrina
01-07-2005, 20:28
И аз съм фенка на ретрото... Напоследък почти само това слушам, и в същото време ме зарибяват по хард рок и метъл :)
Сред любимите ми са Smokie и Bon Jovi

bigfish
01-07-2005, 20:38
THUMBS UP за създателката на темата!!! РЕТРООООООООО

Depecheeeeeeeeeeeeeeeeee
Eagle Eyeeeeeeeee
Cranberies
Foreigner
Europe
баба Тина :)
TOTOOOOOOOOOOOOO
Genesisssssss
Wayne Wonder
The Cardigans
Scorpionsssss
Republica
CC Catch
Boney M
R.E.M.!!!!
U2 (йеейейейееееееее)
Led Zeppelin
Garbage
Purpleeeeeeeeeeee
Simply Red
Bon Jovi
Peter Gabriel
AEROSMITH
... и още много!


That's MY MUSIC!

LiNkiN4eTo
01-07-2005, 20:50
po princip ne sum retro fenka , NO ima mn gotini retro pesni4ki :!:

Eliiiiiiiiii sexsito
01-07-2005, 22:02
eee i az mnogo haresvam retroto,kato Pink Floyd,Abba,Beatles
Za malko da zabrava Qeen :D

vasi_z
01-08-2005, 13:06
Ami to poprincip naposleduk mnogo se slu6a retro i men su6to me kefi qko da slu6a6 stari pesni4ki i da si spomnq6 za nqkvi gotini ne6ta :lol:

^efas^^
01-10-2005, 13:22
Естествено че има не си сама споко тва е единствената нормална музика в наше време:))

Baccara
01-11-2005, 08:22
Само ретро :) Има хиляди ретро станции в нет-а. Препоръчвам ви тези на Yahoo :)

worldclass
01-11-2005, 15:52
EEEsstestveno.Ima meleshti parcheta.
Jan Wayne-Because The Night (Club Remix).mp3.
Zasega shte kaja samo tazi shtoto mnogo se zaribih tezi dni s neq

e4o
01-12-2005, 17:35
mi da kefq se, ima super qki par4eta, koito sa po-stari4ki :D

TheDevilTwin
01-12-2005, 20:00
Няма нищо по-хубаво от музиката на '60, '70, '80 и '90-те години на миналия век.
Това е моята теория. Докато не се възроди рок-а, диско-то и поп-а от тия години, няма да прослушам друго.
Има и много хубави парчета, които излизат в момента на музикалния пазар, но не могат да се конкурират с ония - старите :wink:

VIVA NEW OLD MUSIC ! ! ! 8)

adult
01-12-2005, 20:50
Има и много хубави парчета, които излизат в момента на музикалния пазар, но не могат да се конкурират с ония - старите :wink:

VIVA NEW OLD MUSIC ! ! ! 8)
http://forum.bg-mamma.com/images/smiles/202uu.gif

MMF
01-17-2005, 20:39
The Rollin' Stones, The Beatles, Eagles, Kansas, Nazareth, Toto, Alphaville, Aerosmith и може би Bangels и Abba . Това са най-добрите ретро групи според мен(аа,имаше и още някои, но сега май не се сещам)...колкото до това, че младите не харесват ретро, не е така, просто повечето се стараят да бъдат като другите във всяко едно отношение...но иначе аз примерно съм доста дребен(15), но приятелите ми покрай мен прослушаха супер много ретро, сега вече си правят албуми и такива неща....тва е супер музика и според мен, не бива да се отричаме от нея, само щото знаем, че е от младините на наште майки и бащи....дали една музика е актуална или не зависи не от това колко стара е тя, а от това дали ни харесва или не .

little_black_dress
01-20-2005, 14:20
Да,аз лично много често слушам ретро музика и много ми харесва.
Имам много любими ретро изпълнители и групи - Nana,Roxette,Depeche Mode,Kanzas,Queen,Beatles,Abba,Nazareth и още много други.

hip-hop-er
01-21-2005, 11:53
Няма по-добра музика от музката която е правена 60-70-80-те години и от части 90-те.

Ето любимите ми групи:

Alphaville, Smokie, ELO, Rainbow, Scorpions, Uriah Heep, Yes, Whitesnake, Roxette, Queen, Moder Talking, Guns NRoses, Chris Rea.

Български групи:

Сигнал, ФСБ, Щурците
----------------------------

Alphaville - Forever Young

tedo_davis
01-22-2005, 08:58
Emi ...
RoXeTTe
AeroSmiTh
Bon Jovi

zavisi ot nastroenieto :)MNOGO SA !

tedo_davis
01-22-2005, 09:03
aaa luda sum po cranberries nai veche po parcheto im Zombie vurhovni sa...az daje si padam i po muzika po stara ot tiah...beatles sushto mnogo me kefiat kakto i jack perry peel e oshte predi elvis obache pee strahoten i brutalen rock n roll ili za onva vreme hard jas

Oleee Sam ... samo da mi padnesh ... ne 4e te zaplashvam ... no bih te SHRUSKAL.Tazi pesen --> Cranberries - Zombie .... Sam q slushal Predi dosta vreme ...ama predi DOSTA!!!I tolkova mnogo sam iskal da q namerq ... nqmash si na predstava ...Olee ela si v Plovdiv molq te!!!!eeeeeeee.Vse pak Sam ... BLAGODARQ!

06-12-2007, 14:55
ест.я па ти как да няма-nirvana,guns'n'roses,eurithmics

06-12-2007, 15:18
къде мога да намеря биографията на The Cranberries на български?

1921
06-12-2007, 15:36
ретро... ммммм слуишам, при тва ЯКО... :D пък и само на ретро партита си ходя, друг е въпросът ква музика пускат :)