PDA

View Full Version : Problem s PC-to.HELP ME,PLS!!!



vencho_27
01-08-2005, 12:09
V4era mi preinstaliraha komputara i sega imam problem.Kato se opitam da si pusna muzika i izlizaza slednoto saob6tenie:"Bad DirectSound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration.Error code: 88780078"Dokolkoto razbiram mi trqbva nqkakav Sound driver,koito o4evidno toq deto mi preinstalira kompa ne e slojil.Imam disk s driveri,no nz koi da sloja.Kajete mi pls,kvo da pravq!!!

B_i_G
01-08-2005, 12:19
mi na4i ne e mnogo trudno instaliraneto.....ama ako iska6 pitai onq deto ti e dal res na pc-to

vencho_27
01-08-2005, 12:23
Vse pak e sabota,a toi ne raboti. :roll:

01-08-2005, 12:33
Какъв е проблема не мога да разбера ? Виж къде ти е диска с драйверите за саунд картата, инсталирваш и готово ?

bigfish
01-08-2005, 14:08
Според мен просто нямаш инсталиран драйвер за саундкартата или ако имаш такъв нямаш DirectX!

vencho_27
01-08-2005, 15:02
az 4e nqmam istaliran draiver za saundkartata,nqmam,ama kakav moga da si instaliram?

bigfish
01-08-2005, 15:05
ми каква ти е саундкартата е логичния въпрос :)

vencho_27
01-08-2005, 15:20
Mi kak moga da razbera?

SladurkO
01-08-2005, 16:48
Abe kva marka ti e sound kartata i koi model?

bigfish
01-08-2005, 16:57
нямаш ли гаранционна карта?

Maverick
01-08-2005, 16:58
otvori si komputara i tam 6te vidi6 kakvo ti pi6e na sound kartata
EDIT: sound kartata se pada tazi v koqto ima pone 1 dupka (vhod/izhod) za kabel (po princip 3)
vijda6 imeto i si ka4va6 drivers

vencho_27
01-08-2005, 17:22
otvorihme kutiqta,dokolkoto razbrahme zvukovata karta e vgradena v dannata,no i dannata ne znaem kakva e.

liony-baby
01-11-2005, 09:44
към дъното има диск с драйвери, няма начин да няма. при покупка на подобни работи задължително получаваш и диск. намери този диск и го сложи. би трябвало да се зареди сам. на моя директно си излиза един прозорец, където си пише какво имам и какво нямам инсталирано. кликни да инсталираш това, което не е.

Ако си с Windows XP (мисля, че ако си друг пак по същия начин става). десен клик на иконката My Computer :arrow: Hardware :arrow: Device Manager. там има изброени един куп неща. намери къде пише Sound и още нещо, кликни на + до него. сега би трябвало да видиш едни жълтички като удивителни (ако не се лъжа). дай с десен бутон на първото да речем и избери Update Driver или там каквото пише свързано с драйверите. предполагам трябва да те попита къде се намират драйверите и ти му посочи пътя към диска :arrow: онзи диск, за който ти споменях, че върви към дъното. би трябвало всичко да е наред.

друг начин е от Control Panel :arrow: Add New Hardware и там ти казва в началото какви неща имаш сложени, но имат проблем с драйверите. избираш си това, което ти е саунд картата и пак му казваш къде да търси въпросните драйвери.

01-11-2005, 17:50
V4era mi preinstaliraha komputara i sega imam problem.Kato se opitam da si pusna muzika i izlizaza slednoto saob6tenie:"Bad DirectSound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration.Error code: 88780078"Dokolkoto razbiram mi trqbva nqkakav Sound driver,koito o4evidno toq deto mi preinstalira kompa ne e slojil.Imam disk s driveri,no nz koi da sloja.Kajete mi pls,kvo da pravq!!!
Ако саунд картата ти е заедно с дъното трябва да имаш диск с драйвъри към дъното когато си го копувал ако не е така трябва да имаш дискета за саундкартата с драйвъри. Ако пък си си зел компютъра сглобен и не са ти дали никви дискове питай някой техник къв модел ти е саундкартата и къде можеш да намериш драйвъри за нея или напрао му кажи да ти намери той :lol:

^efas^^
01-11-2005, 17:58
V4era mi preinstaliraha komputara i sega imam problem.Kato se opitam da si pusna muzika i izlizaza slednoto saob6tenie:"Bad DirectSound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration.Error code: 88780078"Dokolkoto razbiram mi trqbva nqkakav Sound driver,koito o4evidno toq deto mi preinstalira kompa ne e slojil.Imam disk s driveri,no nz koi da sloja.Kajete mi pls,kvo da pravq!!!
Ако саунд картата ти е заедно с дъното трябва да имаш диск с драйвъри към дъното когато си го копувал ако не е така трябва да имаш дискета за саундкартата с драйвъри. Ако пък си си зел компютъра сглобен и не са ти дали никви дискове питай някой техник къв модел ти е саундкартата и къде можеш да намериш драйвъри за нея или напрао му кажи да ти намери той :lol:
И тва бях аз :lol: