PDA

View Full Version : pir po vreme na 4uma!



techCandy
01-08-2005, 21:51
Българските туристи, завръщащи се от Тайланд, показаха на роднини, медии и въобще на целия ни народ, завидно спокойствие и непукизъм. Тези безстрашни души дори обвиниха медиите, че им били развалили почивката, защото раздухали излишно нещата и притеснили близките им.

Хладнокръвието им беше толкова силно, че може би трябва да се върнат обратно в опустошения регион и да покажат на пострадалите що е непукизъм и как трябва да се справят с проблема, който по някаква случайност, предизвика такъв международен отклик, че от две седмици се говори само за него.

Един от излизащите от терминала сънародник весело заяви пред камерите, че няма нужда да се правят трагедии. Разбира се, смъртта на 150 000 души и опасенията, че броят им може да се удвои, не е никаква трагедия. Това, че хиляди европейци си загубиха живота, докато бяха на почивка там, също е без значение. Е, имало малко разрушения и един от туристите ни видял два трупа, увити в брезент и сложени в пикап, но като се изключат тези леки неудобства и факта, че ги местили в два-три хотела, нещата били супер. Толкова супер, че същият непукист, който заяви, че не трябва да "правим трагедии", допълни троснато - "кво, требва нещо да помагаме ли?".

Не, байо, нищо не трябва да помагаш, никой не иска това непосилно действие от теб, пък и твоята помощ няма да се усети, при положение, че светът събра 4 милиарда долара, за да помогне на хората да преживеят тази "не трагедия". Единственото, което можеше да скалъпиш, са няколко думи, които да звучат що-годе съчувствено. Никой не очаква от теб да изразиш искрени емоции или някакво дълбоко състрадание, но дори лицемерното съчувствие щеше да изглежда по-добре от отблъскващата наглост и незаинтересованост, с която говорихте за ситуацията в Тайланд. След това, което казахте при пристигането си, всички нормални българи със сигурност изпитват дълбок срам от факта, че споделяме една и съща националност.

Искрено се надявам някоя чужда медиа да не прояви съобразителността да предаде по цял свят думите ви - не защото съм се загрижила за последващия срив на имиджа ви, а защото ме е срам, че светът ще ни отъждествява с вас.

Извинете българските журналисти, че "ви развалиха почивката", както се изразихте – единствената причина, поради която те си направиха труда да ви посрещнат на летището е, за да се уверят, че сте живи и здрави. После цяла България видя, че се срамуват заради вас – за това, което надрънкахте пред камерите и микрофоните им. А това, че в продължение на 10 дни в България се говореше за вас и се обсъждаше дали сте пострадали или не, очевидно е прекалено сложно, за да бъде възприето нормално от хора, за които смъртта на 50 000 деца не е трагедия.

(Изразът "пир по време на чума" бе използван от завръщащ се от Тайланд български турист, описвайки как са изкарали почивката си в разрушения от цунами регион)

Красимира Хаджииванова

tova e statiq ot http://ide.li
a sega bylgarino gordei se!
nadqvam se 4e pove4eto bylgari ne mislqt kato tqh

Satanas_daughter
01-08-2005, 21:59
da placha li ili da se smeia i az ne sum mnogo sigurna???? kakuv prostak-edinstvenoto neshto koeto moga da obela po tazi tema.tozi naistina e goliam prostak,napravo zagubih cialoto si slovo kato procchetoh tova
tc tc tc

miloto_girl_4e
01-08-2005, 22:00
mi kakvo da kaja.. osven,4e durjavata ni zatava zaradi ei takiva tapanari kato tezi.. prosto me e sram ot tqh :!: :!: :!: :!: :!: :evil:

01-08-2005, 23:25
За първи път се срамувам не от това че съм българка а от това че той е българин. Срамувам се че и нашата страна е на пред последно място преди самия ТАИЛАНД за дарения за средства. От Британия бяха събрани нас 70 МИЛИОНА ЛИРИ което трябва да е околот 90 мил. ЕВРО. Верно държавата ни е малка верно че и хората са бедни но повечето имат покрив над главата какво да ядат и семеиствата са им живи и здрави. Дохувността на България я няма, не по скоро има я но у много малко хора. :cry: :cry: :cry:

BABY_SEXY_GIRL
01-09-2005, 22:03
Mnogo puti misleh dali da pusna tema za tova, za6toto se vazmutih mnogo, no taka i ne pusnah...E, sramuvam se, ne proumqvam kak, za6to, prosto ostavam bez dumi :( Sramota! Ot kade se izvadiha tiq goveda da govorqt takiva ne6ta, da capat, taka li nqma6e edin na dr mnenie, ili za6toto po4ti vsi4ki sa takiva, pove4eto... :cry:

bigfish
01-09-2005, 22:28
Странно е как може да има такива хора, с толкова малко акъл в главата. знам за една случка. След като ги бяха настанили българите в хотела една от тях се беше оплакала, че в ресторанта нямало морски деликатеси, а те и отвърнали, че за съжаление не се знае какво е станало с рибарите, от които са купували и въпросната дама е казала, че тогава са длъжни да внасят :oops:

Не, наистина направо нямам коментар. Колкото до даренията. България е бедна страна, няма нито един засегнат българин и това си дава резултат. Аз лично съм дарил пари, наистина не много, все пак съм само студент, но го направих чрез едно предаване по телевизията тук, при което човек се обаждаше на един телефон и даряваше с обаждането си 5 евро на УНИЦЕФ за децата на засегнатите райони. Преведох и малко пари на една от банковите сметки за дарения. защо ли? Защото мисля, че така е правилно. Утре може аз да се нуждая и вярвам, че доброто се връща... рано или късно.

Във време когато покрай тях е имало трупове тези наши сънародници са се веселили. Честно да ви кажа те май са заслужили да са отишли един ден по-рано. Нито един от тях не е искал да бъде върнат особено след като са ги настанили в един от 4- или 5-звездните хотели...

Всъщност всичко е въпрос на възпитание... На някои им липсват и първите 7...

e4o
01-15-2005, 17:29
Mi tva naistina e potresava6to ujasno, ima stra6no mnogo koravosurde4ni i bes4ustveni hora :cry: , a puk i dareniqta koito sme dali, kakto i kittie_ kaza da sme na predposledno mqsto :roll: :shock: :( , su6to idva malko sramno za nas bulgarskiq narod :cry:

DiEsEl_GiRl4eTo
01-16-2005, 11:13
Как може да има такива хора не мога да проумея. Толкова ли не ви пука. Това са толкова много загинали. И да кажат, че не е нужно да се прави трагедия. И после защо имали такова мнение за българите.

bigfish
01-17-2005, 21:27
Искам да споделя нещо, което наистина ме разочарова много.

Както знаете днес завърши първото риалити шоу в България. Изненадан бях от тъжния факт, че над 1 026 984 лева влязоха в касите на Нова Телевизия, М-тел и Глобул заради Биг Брадър. А същевременно България остана на последно място по дарения за жертвите на наводнението в Азия.

В Германия направиха предаване за дарения, пак беше с смс-и... В България направиха... риалити шоу.

Тъжно но факт. На кой ли всъщност му пука. Има българи, които взимат пари на заем, но са пратили n брой смс-и за здравко или зара или за когото и да е било... Тъжен факт. Със сигурност и в този форум има хора, които са останали без стотинка във ваучера и утре ще поискат от родителите си. И за какво? Какво постигаме с това... нищо.

Яд ме е, ама много!

little_black_dress
01-19-2005, 14:43
Наистина беше потресаващо това,че нямаше нито един българин на друго мнение.Едни се тръшкаха,че са им развалили почивката,други се оплакваха,че не са им позволили да се къпят в басейна на хотела,а трети съвсем заблудени с радост разказваха колко хубаво са си прекарали и как това е най-хубавата им Нова година.Просто нямам думи.Изпитах срам,че това всичкото го казаха мои съграждани. :(