PDA

View Full Version : Pisna mi!!!



Sunny_stz
01-12-2005, 12:40
Zraveite hora!!!!Iskam da spodelq moq probelm,ama edva li mojete da pomognete,6toto az ve4e na sebe si nemoga da pomogna ,a puk vie o6te po-malko!!!Ami problema e banalen i na mene su6to mi stana banalen!!!Pisna mi ot maika mi i neprekusnatite i pritesneniq i povtatq vse edno i su6to,vse edno sum napravila nqkakvo prestaplenie bahti!!!!! :cry:
Vsqka ve4er kato se pribera v ku6ti [to4na] i tq trqbva da me gleda gadno i da mi govori prostotiite si !!!!Da mi govori 4e ne mi vqrva i 4e i pisnalo ot mene ,prosto bez da sum napravila ni6to!!!Neznam ve4e kakvo i stava tq se poburkva!!Tq e edinstvenata koqto mi precakva nastroenieto!!Pisna mi ot neq!!!NIma az nqmam pravo na li4en jivot!!Opitvam se da buda vse po-dobra i samostoqtelna v jivota,a tq vmesto da go oceni ...............!!!!Pisna mi ot tova kakvo iska da napravq???Kakvo mislite vie???Kakvo li vi pitam ,nemoga ni6to da napravq za da razbere tq ,4e az ve4e ne sum dete!!! :cry: Iskam da jiveq spokoino i nikoi da ne naru6ava spokoistvieto i truda mi !!!!Po-dobre da mlukne ,taka 6te se spravq i s drugite problemi,a tq mi suzdava dopulnitelni i mi precakva nastroenieto!!Kakto mi e hubavo i kato se pribera i tq precakva vsi4ko!!!Ne 4e nqma hora ,koito da ne ponasqm ,no pone ne mi puka za tqh,a maika mi e ..........uj nai-svqtoto ne6to,koeto vuob6te ne me razbira!!!!!!!!Smqtam 4e i nqkoi ot vas sa taka!!Nadqvam se da dadete nqkakuv suvet! :roll:

Utopia
01-12-2005, 12:42
mi na kolko si godini be ?

Sunny_stz
01-12-2005, 12:49
Ima li zna4enie na kolko god. sum???Na 15 sum!!

Dharma
01-12-2005, 13:04
Ima li zna4enie na kolko god. sum???Na 15 sum!!
i tvurdi6 4e se opitva6 da bude6 samostoqtelna?!? e nqma da stane......
spored men tq e dosta zagrijena za deteto si(ti :) )i kato vseki roditel se pritesnqva :wink:
prosto si pogovorete, pitai q za6to se durji taka ,trqbva da si ima pri4ina;kaji i kolko gadno ti stava zaradi tova, awe budi otkrovena!
Uspeh!

Utopia
01-12-2005, 13:14
na 15 .. i si mislish che ne si dete .. znachi ne si nishto drugo osven razglezeno momichence s gorda usmivka, samochustvieto koeto izbiva tavana i mechti, .. samo mechti

ne sa ti qsni pravilata na igrata: ne se izdyrjash sama (sama da si plashtash smetkata za telefona, toka, vodata, kabelnata, neta, taksa smet, danycite, i pr.) ne jiveesh sama (sama da si gotvish, peresh, grijish za sebe si, podyrjash si kyshtata), ne rabotish sama da dokarvash dohodite si.
znachi .. dokato ne si samostoqtelna .. nqmash pravo da kritikuvash maika si.

kogato stignesh neinoto polojenie (vkluchitelno da si imash lape koeto da ti vdiga nervite i da te kara da se pritesnqvash vseki chas kogato ne e okolo teb) togava shte razberesh zashto maika ti e vikala postoqno. vikati zashtoto se pritesnqva za teb.
na teb moje sega da ti izglejda maitap i neveroqtno .. no strashno mnogo neshta mogat da se sluchat dori i da si stoish krotko. primer. roditeli mi praznuvaha nova godina v nqkvo gotino zavedenie. .. hapka, piika, tanci, .. i izvednuj na sysednata masa nqkvi se sbivat i se tryshkat i vyrhu masata na roditelite mi, pri koeto vsichko stava s glavata nadolu vsichki zalqni s vino i vsqki gadosti ..
e .. nishto ne sa napravili .. prosto se sluchva


chesno kazano mislq che nqma da razberesh kvo iskam da ti kaja, i da ti obesnq, no se nadqvam taino che pone .. neshto .. dori i minimalno moje da si proumqna .. ili pone zapomnila, pyk sled vreme da go razsyjdavash.

tedo_davis
01-12-2005, 15:27
Emi do 18 godinki shte go iztraesh tova :) Vse pak roditelite se grijat za svoite deca ... normalno si e.Kato ne iskash da ti natqkvat za vsi4ko ... prosto se vslushvai v syvetite im .... Roditelite prosto vyzpitavat decata si taka ... za da ne postigat tqhnite greshki.E na men mi vikaha da ne pusha ... ama bashta mi kato me razbra na 30-ti Dekemvri ... 2004 .... kvo :? vika mi 4e si bilo za moeto zdrave ... i 4e az taka sam si reshil.Ne e uspql da me nakara da ne opitvam cigari i tova si e :)

C-I-A-R-A
01-12-2005, 15:56
Mi pogovori s neia.Tia se darji taka zashtoto se pritesniava za teb i ti kato stanesh edin den maika i ti shte se pritesniavash taka za deteto ti.Normalno e da se pritesniava vish kvi neshta stavat v dneshno vreme.Ti vse oshte si na 15 i nemoje da si samostoiatelna.Pogovori s neia kaji i koe ne ti e priatno,koe ti razvalia nastroenieto tia shte te razbere :wink:

a4oo
01-12-2005, 16:01
ave kvi sa tiq mneniq tuka 4e bila noo malko ne e taka !
e da ne e i tolkova golqma no po tova deto e pisala se edno e v 5-ti klas
est 4e roditelite imat pravo da se pritesnqvat za decata si
i est 4e kato stanem kolkoto tqh i nie 6te sme taka
oba4e neinata maika prosto se oliva :)
kazvam ti ne6to koeto ne e nikak hubavo ! i ne e dobre da go prai6 aba4e
ako naistina ve4e ti e nap1lno pisnalo to neq edna ve4er nqma da q izt1rpi6 i 6te se skarate nooo qko i 6e si zamine6 za 1-2 ve4eri
6e otide6 da spi6 v nqkoq averka i posle kat se v1rne6 tq 6te e super pritesnena oba4e edva li 6te ti se kara i togava ve4e moje da sedne6 i da pogovori6 s neq na d1lgo i na 6iroko i da i pokaje6 4e ne si tolkova malko za kolkoto te misli
tva e ot men :)) predpolagam 4e super mnogo hora nqma da sa s1glasni s men no tova e re6enieto :))

zElEnA^mAsLiNkA
01-12-2005, 16:02
Mi i az imam p0d0ben pr0blem ama ... de da znam traq q maika i taka ...

Utopia
01-12-2005, 17:48
ave kvi sa tiq mneniq tuka 4e bila noo malko ne e taka !
e da ne e i tolkova golqma no po tova deto e pisala se edno e v 5-ti klas
est 4e roditelite imat pravo da se pritesnqvat za decata si
i est 4e kato stanem kolkoto tqh i nie 6te sme taka
oba4e neinata maika prosto se oliva :)
kazvam ti ne6to koeto ne e nikak hubavo ! i ne e dobre da go prai6 aba4e
ako naistina ve4e ti e nap1lno pisnalo to neq edna ve4er nqma da q izt1rpi6 i 6te se skarate nooo qko i 6e si zamine6 za 1-2 ve4eri
6e otide6 da spi6 v nqkoq averka i posle kat se v1rne6 tq 6te e super pritesnena oba4e edva li 6te ti se kara i togava ve4e moje da sedne6 i da pogovori6 s neq na d1lgo i na 6iroko i da i pokaje6 4e ne si tolkova malko za kolkoto te misli
tva e ot men :)) predpolagam 4e super mnogo hora nqma da sa s1glasni s men no tova e re6enieto :))



ako maicheto se pritesnqva za diteto si .. znachi ima zashto :)
znae dali moje da i ima doverie, znae kolko i e akula, ot kvo se strahuva, znae che shterkata ne spodelq s neq .. dori da ima neshto seriozno ..
moje i maceto da ima nqkvo gadje, koeto maikata poznava i znae kolko mu e plitka glavata .. ;]
ae vseki si ima prichini zaradi tova koeto pravi :)

Utopia
01-12-2005, 17:50
Mi i az imam p0d0ben pr0blem ama ... de da znam traq q maika i taka ...

to i az imam takyv problem .. maika mi me misli za potencialno nenormalen, dosta plaho i s nedoverie mi dava kolata si ..
i s pravo .. :) shtoto letq sys po 170 v grada :)

rosskata
01-12-2005, 18:22
ako maicheto se pritesnqva za diteto si .. znachi ima zashto :)
znae dali moje da i ima doverie, znae kolko i e akula, ot kvo se strahuva, znae che shterkata ne spodelq s neq .. dori da ima neshto seriozno ..
moje i maceto da ima nqkvo gadje, koeto maikata poznava i znae kolko mu e plitka glavata .. ;]
ae vseki si ima prichini zaradi tova koeto pravi :)

:) Но съгласи се, че има и прекалено брутални случаи. На 15 човек има нужда от малко лична свобода, а има родители, които прекалено много се месят в личния живот на децата си. Или просто не могат да приемат, че вече не си на 5. Ако постоянно ти повтарят какво трябва и не трябва да правиш, няма как да прецениш сам и да започнеш да се оправяш сам в някои ситуации. Пък и не всички майки са наясно колко всъщносте акъла на децата им.
:roll:
Sunny_stz,Съжалявам, че ше ти го кажа, но не можеш да направиш много по въпроса. Просто трябва да покажеш, че имаш вече акъл в главата си и да докажеш, че може да се разчита на теб. Или просто почни да споделяш някои неща с майка си, или я запознай с приятелите си, че да е по- спокойна. :wink:

GalYol
01-12-2005, 19:21
Ами всъщност си е съвсем нормално да се разбираш трудно с майка си. Ти си в такава възраст, че просто без тези неща не може.
Единия вариант е да си изчакаш, да изтърпиш всичко това докато пораснеш и просто да не обръщаш чак такова внимание на всичко.
Другият е да започнеш да се одверяваш на майка си, да споделяш с нея, да я запознаеш с приятелите си и бавно, но славно да започнеш да я убеждаваш, че си пораснала поне малко.
Е все пак не забравяй, че си на 15, има още много неща да ти се случат и много да научиш, приемай съветите и предупрежденията на майка си, и тя е минала по твоя път и може само да ти е от помощ.
А и все пак никой не се отървал от караници с родителите в тая въразт така че не се шашкай особено. :)

01-12-2005, 19:27
to i moita maika e gore dolu takava .Nekoi pat i se skarai ama mnogo qko 4e ti e pisnalo da hodi sled teb i da se manhe i gotovo, az sgrei6h i sega sam svikanl makar i da me drazni

Sunny_stz
01-12-2005, 20:17
Utopia mai se pravi6 na tvurde razumen ,a???Opredeleno ne sum razglezeno momi4ence,za6toto roditelite mi ne me glezqt nikak!!!Prosto az si pozvolqvam da izpitam ne6tata,koito iskam!!!Ne mislq 4e sum dete,za6toto mnogo momi4eta na moqta vuzrast sa..........tragi4ni slu4ai,opitvala sum se da pomagam ,no....!!!Samostoqtelna sum v moite ne6ta i edinstveno az pomagam na sebe si,e i priqtelite mi me suvetvat,no ot maika mi podkrepa..........t.e. nqkav ei takuv suvet nemoga da polu4a,nito iskam da me suvetva,6toto gi znam neinite suveti!!Znae6 li s kolko ne6ta sum se spravqla bez neq?I ne mi kazvaite da pogovorq s neq,6toto tova sum go pravila bezbroi mnogo puti!!Neznaete kolko ne6ta sum i govorila!!!Dobre 4e e ba6ta mi malko da q vrazumi,no tq vse si misli 4e vinagi e prava s neinite stari razbiraniq!!!Nima momi4e na 15 nemoje da si ima priqtel [nikak ne obi4am neserioznite mom4eta i praznoglavite,s takiva nedorasli prosto ne se zanimavam] nima nemoje da se ottursi ot sivoto ejednevie???
Ami da ti kaja trqbva da ima6 opredelena doza samo4uvstvie,za6toto ina4e za kade si???Ako si milsi6 4e sum porednoto praznoglavo i naduto momi4ence ne e taka!!Predi da govori6..........nai-dobre ne govori za men ,kato ne me poznava6!!!!Prosto mi pisna vseki den edno i su6to da mi prikazva,tq da me suvetva,ama da ne mi iznasq postoqnno lekcii, stiga mi u4ili6teto vseki den!!!Priqtno li ti e kogato se vurne6 ot daskalo i ti e super sduhano i ti se spi i maika ti vzima da ti vika ,,u4i''!!!!!E tova ve4e sprq za sega,za6toto az i kazah 4e ako mi natqkva 6te pravq to4no obratnoto i iskrenno se nadqvam da me ostavi na mira,za6toto mi uslojnqva jivota!!Razbrah te kakvo iska6 da mi kaje6,4e ako ne e maika mi nqma da razbera mnogo ne6ta,ami az ne sum tupa 4e da ne go razbera !!To da go kazva ei taka ,4e da ne ti omruzva!TO edin i su6ti ,,urok'' vseki den!!!Na tebe nqma li da ti kipne ,a?????????Estestveno 4e trqbva da me vrazumqva ,no ne po tozi na4in ,koito tq go pravi!!Prosto prekalqva i mi vika , mnogo e nespokoina ,mislq 4e trqbva da se otpusne pove4e,kazvala sum i go ama tq vika 4e v jivota nqmalo mira,ami az togava za kvo da jiveq???NE iskam da jiveq v strah!!Naistina ni6to nemoga da napravq osven da si traq ,ama nai-nakraq 6te mi kipne i .................prosto neznam :(

GalYol
01-12-2005, 20:45
Ох голяма мъка ми беше с тоя огромния пост написан на латиница, ама се справих... :x
А сега по-въпроса. Бре девойко от всичко излиза, че нямаш особен проблем или по-точно няма особено желание да оправиш недоразуменията между теб и майка си.
Няма смисъл да пишеш тук, ако не приемаш какво ти казват другите. Ние не сме тук, за да ти кажем това, което искаш да чуе, а това което ще ти помогне дори и да се окаже че ти грешиш.
За се чувстваш по-добре и да се разбираш с майка си приемай и нейното мнение. :)
И не бързай да ставаш голяма и самостоятелна. Това носи доста повече задължения отколкото удобства.

Успех!

Utopia
01-12-2005, 21:12
oho .. tq ne samo e naduta .. tq e i visokomerna gladina

i kvo si mislish .. che kato si na 15 si izpitala vsichkoto stradanie na sveta i si vkusila i ot nai sladkite sokove na stashtieto .. mislish che si mnogo erudirana lichnost i nqmash nujda poveche nqkoi da ti obryshta vnimanie.

jivota si e tvoi .. mnenieto mi za teb veche e napisano.
oshte ot nachaloto mi beshe qsno che si si stypila na ushite i nqma da chuesh nishto ot tova koeto shte byde napisano ot vseki edin.


ps.: uspeh s maika ti!

Sunny_stz
01-13-2005, 11:27
hahaah koi bil nadutiq,mai ti si nadut i ne razbira6 moq problem!!Kato ne go razbira6 po-dobre si zamul4i!!!Izpitala sum mnogo ne6ta za vuzrasta si da ti kaja,a ti qvno se misli6 za mnogo umen i ti si nadutiq vsu6tnost!!Kazah ti da ne govori6 kato ne me poznava6 i mnogo razbiram kvo iskat da mi kajat takiva visokomerni kato tebe,aide sega neiskam da se obijdame 6toto az tva ne go napisah za da mi govori6 gluposti ,a prosto iskah nqkakav suvet!Kato ne moje6 da dade6..........!!!

Utopia
01-13-2005, 11:41
Kakvo mislite vie???Kakvo li vi pitam ,......
oshte ot toq ti izraz mi stana qsno shto sa ptichka si ..


Izpitala sum mnogo ne6ta za vuzrasta si da ti kaja
siguren sym che si izpitala .. i sym oshte po siguren che .. vseki poseshtavat foruma koito e nad 19 godini shte si kaje .. "ebati lapeto .. kyde fyrchi, ima oshte tolkova mnogo hlqb i pishki da qde. i pak nqma da proumee mnogo neshta."


Ne mislq 4e sum dete,za6toto mnogo momi4eta na moqta vuzrast sa..........tragi4ni slu4ai
to i ti mai ne si po specialen sluchai.

Sunny_stz
01-13-2005, 12:24
Kato vidqh tezi tvoi dumi mi stana qsno kakuv si:

,, kvo si mislish .. che kato si na 15 si izpitala vsichkoto stradanie
na sveta i si vkusila i ot nai sladkite sokove na stashtieto ..
mislish che si mnogo erudirana lichnost i nqmash nujda poveche nqkoi
da ti obryshta vnimanie.''

GOLQMA GRESHKA!!!!Ne sum kazala tova i si ne ti izpital vsi4ki ne6ta ot
jivota,ama mai samo taka si misli6!!!Za vnimanieto obru6ta mi se
dostatu4no vnimane,4ak prekaleno!!!Ne sum kazala da ne mi se obru6ta,
hahaha mai pravi6 ot mohata slon!!Po-spoko!!!


,,mi na kolko si godini be ?''


hahahah no comment!!!

,,na 15 .. i si mislish che ne si dete .. znachi ne si nishto drugo
osven razglezeno momichence s gorda usmivka, samochustvieto koeto
izbiva tavana i mechti, .. samo mechti ''

Vsi4ki imat takiva problemi [15 godi6nite],a tva 4e ti nqma6 ili prosto
se pravi6 na bezproblemen slu4ai si e tvoq rabota!!Ili se pravi6 na mnoogo
golqm i izpital vsi4ki ne6ta ot jivota.A az ne smqtam 4e sum izpitala
vsi4ki stradaniq i nai-sladki ne6ta!!!Da vijda6 nqkade da sum go
napisala??Estestveno 4e hora kato tebe trqbva da namerqt kak da se
zaqdat!!I da ti kaja vseki si ima me4ti ,a moite sa postignati!!


,,to i az imam takyv problem .. maika mi me misli za potencialno
nenormalen, dosta plaho i s nedoverie mi dava kolata si ..''

haha ami qvno ti si napravil pove4e gluposti v jivota si i e nqmalo
koi da te kontrolira!A az sum dostatu4no razumna i ne pravq takiva glu-
posti kakvito ti pravi6!Neznam kakvo si pravil,ama opredeleno sa
dosta raboti!!Prosto maika mi prekaleno mnogo se strahuva i iska da
sum suvur6enna ,no az nemoga nito iskam za6toto vseki gre6i ili iska da se otpusne pove4e !!!


,,siguren sym che si izpitala .. i sym oshte po siguren che .. vseki
poseshtavat foruma koito e nad 19 godini shte si kaje .. "ebati
lapeto .. kyde fyrchi, ima oshte tolkova mnogo hlqb i pishki da qde.
i pak nqma da proumee mnogo neshta."

Ami neznam kak si mislil na 15,sigurno o6te po-zle ot mene i o6te po-
ve4e gluposti si pravil nai-veroqtno,kato gledam kolko akul ima6 v
glavata si!!Kato se prazvi6 na bezproblemen tip!!Ami ti si 18,19 godi6no lape,no tova ve4e ne se opravq!!!Ili na kolkoot si tam!!!


A nai-golqmata glupost koqto sum 4uvala be6e:

,,to i ti mai ne si po specialen sluchai''


hahah ami mislq 4e ima 2 tipa momi4eta i az ne mislq 4e sum ot tip
praznoglavi,ligavi,naduti kurvi!!!!!Ako tova namekva6 zna4i si mnogo zle!!!



Areeeeeeeee PEACE!!!!!!!!!

Utopia
01-13-2005, 12:41
qvno glavata ti nqma da prestane da rajda glupavi rasyjdeniq :)
za tova moje da ostavim dumata i na publikata koqto samo sedi i gleda otstrani seira.. nqkoi daje leko se podhilkvat .. vijdam vi ..:) hehe

pile.. kolkoto i da se pravish na originalna .. prosto ne vyrvish pred men.
edinstvenoto koeto pravish e da se oplakvash, i da machtaesh neshtata da sa taka kato ti iskash.

zElEnA^mAsLiNkA
01-13-2005, 14:54
Awe Sunny_stz S0rry 4e 6ti g0 kaja ama ti hi4 ne si tragi4en slu4ai i mi e 4udn0 za6t0 mrynka6! Mene maika mi ne me puska da izlizam pyk sym na 14 i predi 1 g0dina izlizah .... I si4ku tfa za6t0t0 vednyj se pribrah v 4 4asa sutrinta piqna i t.n. A m0q syu4eni4ka maika i q bie pri sqka 4ka i nad0lu ! Tyi 4e hi4 nedei mrynka 4e ti se kara .... Ne znae6 kf0 e p0st0qnn0 da si sedi6 vky6ti i za da izleze6 da d0vede6 40veka s k0it0 izliza6 .... Az ve4e 0tviknah da ne izlizam tyi 4e ..... Svikvai i ti 6t0t0 ak0 ne se pr0meni6 ti maika ti nqma da se pr0meni! Tfa e k0et0 m0ga da kaja p0 temata ... 06te vednyj s0rry ak0 sym te zasegnala ... :}}

Sunny_stz
01-13-2005, 16:05
Hahhaahahahahahhahahahah Utopia vsi4ko e taka kakto go iskam,no nqkoi ne6ta ne sa OK,qsno?E ne pri vsi4ki,vsi4ko e OK!!Qvno za posledno tva nameri da kaje6 sled speka!I nikoi drug ne se podhilkva tuk osven ti!!!Ne si za tuk da ti kaja!!Kato mul4i6 izglejda6 po inteligenten!!!
Ako ima6 nqkuv problem moje6 da mi pi6e6 ,a ne da bulva6 gluposti v tema za mneniq ,a ne za laina!!!!QSNO????
OVER!!!!

Sunny_stz
01-13-2005, 16:06
P.S. Na vsi4ki drugi blagodarq za suvetite,6te se opitam da opravq ne6tata!! :D

^efas^^
01-13-2005, 18:03
" Еее писна ми отвсичко деба писна миии да се крия и дебна и да вярвам че ще доийде моя час когато своя удар ще направя и аз "

Utopia
01-13-2005, 18:06
" Еее писна ми отвсичко деба писна миии да се крия и дебна и да вярвам че ще доийде моя час когато своя удар ще направя и аз "
az si padam poveche po edin drug pripev .. v bqlo oblechena ot mene syblechena .. :)

^efas^^
01-13-2005, 18:07
хехехех ама в случая не се вързва твоя припев :P