PDA

View Full Version : ДА на забрана на цигарите



Utopia
01-14-2005, 22:05
tvyrdo da, na zabranata. na men mi pisna navsqkyde da ima dimna zavesa systaven ot 83 razlichni vida cigari, pisna mi ot gadnata vonq na cigarite .. dori v edna picariq kato ida trqbva da se "naslajdavam" na cigarite. A chesno kazano samo kato usetq i lek polyh i mi se povdiga i zagubvam apetit. Zashto trqbva postoqno da se mychish da vijdash, da mahash s ryka mycheiki se otvorish prozorche iz vsichkiq tozi dim, zada si poemesh vyzduh.. zashto trqbva vsqka vecher kogato se pribera ot kafeneto drehite mi vse oshte da mi napomnqt za mqstoto kyde sym bil. zashto trqbva sled kato na nqkoi mu se pushelo i az da gyltam toq dim.

zakona koito vkaraha si e mnogo dobre da napraven i se nadqvam bez vratichki. trqbva da ima ogranicheniq, koito da sa polza na nepushachite. spored men trqbva da ima i sankcii za pusheneto po vreme na rabota.

^efas^^
01-14-2005, 22:44
Правилно не на шибаните цигари. Не стига че тия дето пушат тровят себе си ами и околните. По-вредно е да се диша дима от цигарите отколктоо да ги пушиш така че да има глоба 1000 лв и 1 месец затвор за всеки който пуши на обществено място

BABY_SEXY_GIRL
01-14-2005, 23:00
Bravo, Utopia, kaza li im go :lol: :lol: :lol: I na men mi pisna otvsqkade ot gadnite kirlivi cigari, nqma diskoteka ili zavedenie koeto da sam posetila i sled tova da ne vuntq otvsqkade kato kumin :x A de ne govorim kolko vredno e da di6a6 tozi dim i kolko mi se nasalzqvat o4ite ot nego :evil: :!: Da si pu6at u tqh, taka e redno :? Zvu4i egoisti4no, no mi pisna, za kakvo vaob6te slagam parfum da uhaq kato sled tova nqma i sleda ot nego :shock: :evil: :twisted:

suzanna
01-14-2005, 23:08
ami poglednato ot gledna tochka na nepushachite si e absoliutno taka naistina

bigfish
01-15-2005, 11:35
zakona koito vkaraha si e mnogo dobre da napraven i se nadqvam bez vratichki. trqbva da ima ogranicheniq, koito da sa polza na nepushachite. spored men trqbva da ima i sankcii za pusheneto po vreme na rabota.

абсолютно съм съгласен с теб и аз мисля, че такъв закон трябва да има, но той като всичко останало ще трае само 3-4 месеца, след което проверки пак няма да има. щеше да е хубаво и да няма вратички в него, но... но за съжаление закона е с такава сериозна вратичка, че няма накъде. Значи представи си... проверките нали се правят от ХЕИ. В такъв случай един пушач отива в ХЕИ, там влиза и си запалва цигара в коридора. Съответно тези дето проверяват са си там и отиват при него и му казват, че ще го глобяват. За да го глобят обаче трябва да му вземат личната карта, само че по закон личната ти карта не си длъжен да показваш на никого освен на полицай, а те не са полицаи... Така че те могат да повикат полицията, но нямат никакво право да те задържат. Ти си ставаш изпушил цигарката си и бавно бавно си излизаш от сградата на ХЕИ и никой нищо не може да ти направи... Еми така е за съжаление...

Utopia
01-15-2005, 12:42
paqcite koito vdigat kolite s tqh vinagi ima policai .. i to ot skoro ..
shte se zapylnqt dupkite mn byrzo i v taq politika .. nqma da moje da se bqga taka a i .. po vajno e pyrvo iz zavedeniqta da se sloji kontrol, ne tolkova v koridorite

DiEsEl_GiRl4eTo
01-15-2005, 13:15
Eми за непушачите е много хубаво. Наистина. Ама не се спазва. Отивам на кафене...няма разделения на маси, нищо. Който не пуши, да си търси друго кафене. Ако вземат да го спазват тоя закон, както хората, не знам кво ще става...да пуша само вкъщи?! Аз ще се побъркам, както съм и по цял ден на даскало...Ама българска работа, кфо да се направи

Black_Diamond
01-15-2005, 20:40
Твърдо "ЗА" съм за този закон, но просто знам, че няма да се спазва. Има закон и да не се продават цигари на малолетни, ама пак никой не го спазва. Една приятелка ми разказа, че е влизала в заведение, където има две маси за непушачи, които са поставени между маси за пушачи => какъв е смисълът???
BTW, bigfish, такъв експеримент бяха правили и от "Нова телевизия". Един репортер отива в ХЕИ и пита какво ще му направят, ако сега си запали цигара. Те естествено му казват, че ще го глобят и той си пали цигарата. И те:
- Сега ще трябва да Ви глобим.
- Добре.
- Дайте си личната карта.
- Не си я нося (по закон имаме право да не си носим личната карта).
- Тогава дайте някакъв друг документ за самоличност.
- Не нося никакви документи със себе си.
От ХЕИ викат полиция и пристигат 10 полицая. И тогава репортерът ги разбива :
- Аз толкова важен престъпник ли съм, че цели 10 полицая? Нима няма престъпност, че за една цигара дойде половината полиция?
И всички падат, защото няма какво да му кажат.
За съжаление този закон е мнооогооо неприложим. Кой в заведение ще се осмели да каже на някои пушач да си загаси цигарата, защото нарушава закона? Хаха.

Utopia
01-15-2005, 21:35
tozi zakon e v golqma ili malka stepen chast ot evrointegraciqta .. neshto koeto sym siguren che shte se osmisli mnogo dobre. no go ima i tova che sme narod koito tyrsi vinagi zaobilnite vrati i nachini.

no malko ne mi zvuchi realno tova da ne e zadyljitelno da se nosi lichnata karta.. kak shte dokajesh che si tozi za koito se predstavqsh
po syshtata logika ne e zadyljitelno da nosish i shofiorska knijka. ama ai karai kolata bez knijkata a ?:)

The Goodbye Girl...
01-16-2005, 12:46
По принцип съм съгласна с този закон. Наистина има хора, които не понасят цигарения дим, не им е приятно да го дишат, не искат да се прибират целите миришещи на цигари. Макар че аз пуша, никога не ми е правело впечатление дали някой около мен пуши, или не. И все пак разбираемо е да се дразни човек от това, че дори в пицария се пуши. Гадно е да ядеш и да ти пушат в лицето. Затова по-големите заведения трябва да бъдат разделяни на места за пушачи и на места за непушачи. Обаче просто да си бъдат стриктно разделени, а вече всеки сам си преценява в коя част на заведението да седне. Според мен обаче трябва да има и кафенета само за пушачи и съответно само за непушачи. Така хората си имат право на избор и не се ограничават правата им.

TheDevilTwin
01-16-2005, 20:28
Аз викам направо да спрат цигарите, пък пушачите да му мислят.
Сигурно населението на България ще намалее наполовина :lol: :twisted:

Eliiiiiiiiii sexsito
01-17-2005, 09:26
Tvado za globite.Ne e 4esno i nepu6a4ite da sedat v zadimeni prostramstva.Napalno sam saglasna s vas :D

ei takoa
02-14-2005, 12:37
oba4e kato po golqma 4ast ot kompaniqta ti sa pu6a4i? da si zareja i priqtelite li? MRAZQ CIGARITE! oba4e nqma drug na4in.Nakraq i az trq da stana pu6a4.. Trqbva ne da se zabranqt na ob6testveni mesta ami horata da gi otkajat,samo deto tfa nq da stane 6ot v bulgariq sme si cigani i takiva 6te si ostanem. 4-to mqsto v sveta po procent pu6a4i ot naselenieto, brao na nas

korn___
02-17-2005, 21:27
ne na pu6a4ite .. tehnaia maika su6to .... :twisted:

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

blackboy
06-29-2005, 07:10
^.^ и да искаш това няма да стане :D
иначе много добре ще е ако премахнат цигарите от света :lol: или поне от България... :lol:
ама то като стане нелегално още повече ще се пушат... :lol:

CRaZy_IKT
07-08-2005, 12:54
Аз викам направо да спрат цигарите, пък пушачите да му мислят.
THE BEST reshenie.Zashto izobshto trqbva da se pe4eli ot toq skapan biznes.MI DA GI SPRAT TYPITE CIGARI-nqma da umre nikoi. :lol:

art_lady
07-26-2005, 20:23
tvyrdo da, na zabranata. na men mi pisna navsqkyde da ima dimna zavesa systaven ot 83 razlichni vida cigari, pisna mi ot gadnata vonq na cigarite .. dori v edna picariq kato ida trqbva da se "naslajdavam" na cigarite. A chesno kazano samo kato usetq i lek polyh i mi se povdiga i zagubvam apetit. Zashto trqbva postoqno da se mychish da vijdash, da mahash s ryka mycheiki se otvorish prozorche iz vsichkiq tozi dim, zada si poemesh vyzduh.. zashto trqbva vsqka vecher kogato se pribera ot kafeneto drehite mi vse oshte da mi napomnqt za mqstoto kyde sym bil. zashto trqbva sled kato na nqkoi mu se pushelo i az da gyltam toq dim.

zakona koito vkaraha si e mnogo dobre da napraven i se nadqvam bez vratichki. trqbva da ima ogranicheniq, koito da sa polza na nepushachite. spored men trqbva da ima i sankcii za pusheneto po vreme na rabota.
Napalno te podkrepqm i na men mi pisna ve4e na vsqka spirka nqkvi dimq6t starci i tapiq pu6ek mi vliza v nosa i mi luti na o4ite i e gadno,ama problema e,4e v ka6ti nz kak da spravq s toq problem... :evil:

Ollas
07-27-2005, 10:02
Съгласна съм, че не трябва пушачи и непушачи да седят едни до други, но каквато и забрана да се измисли, нищо няма да се промени в България, както не се е променило до сега, повече от половин година. А и когато се излезе компания пушачи с непушачи и по стар български навик се отива в сектора "за пушачи".

Bimper-ska
07-27-2005, 22:20
Аз също съм против пушенето на обществени места :!: Не ми пречи това, че димът от околните ми скъсява живота, просто тая миризма е ОТВРАТИТЕЛНА! Не знам пушачите как се траят! Баща ми, докато пушеше, миризмата се беше пропила в кожата му. След баня даже миришеше на цигари, а не на чистичко. Даже като постоеше малко повечко в мойта стая и после в стаята се долавяше миризмата. Отврат!
А за заведенията е ама толкоз условно това с масите за пушачи и непушачи, просто нямам думи! Почти навсякъде, където ходя, има места за пушачи и непушачи, обаче кажете какъв е смисълът, след като в кафенето има само едно голямо помещение и дори и да е включена вентилационна система или климатик, димът от половината на пушачите безпрепятствено си отива към масите на непушачите. И освен това, в моята компания има и пушачи и непушачи, ама винаги сядаме на маси за пушачи, понеже ако седнем на маса за непушачи и пушачите не могат да запалят.
А за дискотеките - нямам какво да добавя! Просто вече не ходя. Само лятото на лятна на плажа. Там поне димът малко от малко отива в небето, а не само в дрехите на хората.

julay
07-28-2005, 13:56
cigarite sa nai smotanoto ne6to na sveta mrazia gi daje kogato niakoi mi dopada i po kasno razbera 4e toi pu6i az prosto go zabraviam
:evil: :evil: :evil:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 6 от правилника!
Благодаря!

julay
07-29-2005, 19:38
xora vie ne smiatateli 4e e baq dosadno kogato niakoi postqnno ti kazva citiram 6e vidi6 ti 6a vidi6 kato porasne66 i ti 6te bade66 s fas v rakaaaaaaaaaaaa
:cry: :cry: :cry:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 6 от правилника!
Благодаря!

julay
07-29-2005, 19:55
ako pitate men az sam na mnenie 4e tia deto pu6at prosto sa slabi i niamat volia da gi otkajat dori da iskat.A pak zaradi baba poniakoga patuvame s ekspresa i go namrazix.Puuuuuuuuu to takoi 4udo nisam vijdala ta to ne se trae!vagona e razdelen na 2 i gi deli 1 golqmo ni6tooo

baby_sara
07-30-2005, 14:28
i az sum tvurdo protiv tqh

___Kaka Eli___
07-30-2005, 14:44
Няма оттърване от нас....хихихии...пушачите :D

Axel_f
08-16-2005, 21:34
Няма оттърване от нас....хихихии...пушачите :D

Хах вярно си е... :lol: Ама ти наистина ли пушиш...Аз мислех,че си на 14...ама сериозно... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Не ти ли е прекалено рано,бе како Ели... :?
МРАЗЯ ЦИГАРИТЕ!

julay-na novo
08-31-2005, 21:20
vseki 4ovek sam si izbira putie kam ada :wink:

WILD__BOY
09-09-2005, 21:07
AGREE ... vseki da si pushi v kashti .. ne iskam da mi dimi :D ... are sa ... neka da ima trapka v pusheneto .. da se kriqt mladite gazari a az da gi izdavam :D

julay-na novo
09-16-2005, 20:47
ami da pravilno tai triabva da e niama az da si minavam po magazinite i 1 idiot da mi varvi v krakata i da mi pu6i v mucunata :evil: