PDA

View Full Version : За България, Big Brother и какво не направихме...



bigfish
01-17-2005, 20:31
Искам да споделя нещо, което наистина ме разочарова много.

Както знаете днес завърши първото риалити шоу в България. Изненадан бях от тъжния факт, че над 1 026 984 лева влязоха в касите на Нова Телевизия, М-тел и Глобул заради Биг Брадър. А същевременно България остана на последно място по дарения за жертвите на наводнението в Азия.

В Германия направиха предаване за дарения, пак беше с смс-и... В България направиха... риалити шоу, парите от които ще влязат в нечий джоб...

Наистина няма кой да върне загиналите от поредната природна катастрофа, но там има оцелели. Там има хора, чиито домове ги няма, които са загубили всичко и имат 80 ст. в джоба си. Никой ли не помисли за това... Не! У нас са важни зрелищата.

Сега започват коментарите за това, което е минало. Има и една група дето много му се радва на здравко, че ги има тея пари... все едно са техни.

Тъжно но факт. На кой ли всъщност му пука. Има българи, които взимат пари на заем, но са пратили n брой смс-и за здравко или зара или за когото и да е било... Тъжен факт. Със сигурност и в този форум има хора, които са останали без стотинка във ваучера и утре ще поискат от родителите си. И за какво? Какво постигаме с това... нищо.

Яд ме е, ама много!

Utopia
01-17-2005, 20:39
istinata e prosto .. che neshto trqbva da provokira syrceto na bylgarina zara puska sms-i.
istinata e i druga .. za postradalite v aziq nqmashe tolkova masova reklama
da vzemem naprimer bylgarskata koleda minalata godina. ne pomnq tochnata suma.. no nikak nebeshe malka, samo za 30min predi kraq sms-ite skochiha lavinoobrazo. no zashto. zashtoto imashe koi da reklamira tova deqnie na patriotizym, i provorika ... moje bi ne cqla bylgaria. no edna golqma chast sys sigurnost!

vasi_z
01-17-2005, 20:41
Suglasna sum!No nikoi nqma da napravi ni6to po vuprosa i pomislete dori i za tova 4e Zdravko si ima kola apartament semeistvo i biznes,a sega vze i 200 000 to4ki,a ima hora koito nqma dori kakvo da qdat-no nali trqbva da ima 6ou i bla bla bla a be BG e nai-tupo organiziranata strana ot kudeto i da go pogledne6 i ne smqtam 4e izob6to ima nqkvo bude6te no da ne navlizame v ne6tata za6toto ne smqtam 4e 13-14-15 godi6ni deca trqbva d aobsujdat takiva temi...... 8)

bigfish
01-17-2005, 20:43
Utopia, остава само въпроса защо нямаше реклама? Зашо от Биг Брадър не дариха нищо например? :?: :?: :?:

techCandy
01-17-2005, 20:47
ujasno tyjno naistina
moje bi Utopia e prav ne e imalo dostaty4no reklama
az ne znam, nito znam kakva e bila kampaniqta za help sms- ite nito pyk zam kakvo e BB (do kolkoto 4uh velika prostotiq) no e prosto mnogo dolno kakto i da se pogledne

Utopia
01-17-2005, 20:52
zashto men pitash tova .. ?! pitai BB,
spored men izobshto cqloto darenie koeto zamina kym aziq ot dyrjavata ni beshe smeshno .. 200 000lw za edna dyrjava .. ;} a samo predi meseci se hvaleha che imat 1 milion v budjeta koito ne znaqt kvo da go praqt
ops greshka .. stoinosta na pomoshta beshe 200 000 lv. .. zapasite na armiqta ni .. kvo shre prai sega armiqta ni

bigfish .. ne moje da ni sravnqvash s drugite strani .. prosto nqmame tqhnoto mislene i otnoshenie kym horata.
moi aver naskoro se vyrna ot angliq .. kaza ti sa blyskash v nego, a toi ti se izvinqva. za kvo govorim .. horata sa si vyzpitani.. iz diskotekite kaza nqma nito edin chovek ot ohranata.. navsqkyde kameri, i samo da stane nqkyv fal .. za po malko ot min veche sa na fronta. a tuka .. kvo stava, diskotekata gymji ot ohrana, ako stane fal, ohranata se namesva v boq i pomaga na tezi koito biqt. ili vtori sluchai .. ohranata e po malko na broi ot biqchite .. i izobshto ne smee da se namesi:}
chistotata .. naskoro chetoh statiq za chistotata v germaniq, beshe publikuvana vyv vs Trud.. e plashtat ne malko za chistotata .. za 60litrova kova boklut 50lv na sedmica.
no e fakt che v grada ne moje da vidish fast po ulicata
dori horata koito chistqt aleite, .. po tehnite kustiumi ne moje da vidish petynce!!
boklucite se sortirat razdelno. koito stavat se prerabotvat, koito trqbva da se unishtojat se izharqt. ima si cql zavod(stanciq) za tova
ei ti drug primer, .. qponcite praqt plusheni mecheta ot plasmasovite butilki na koka kola!!

kvoto i da govorim sme mnogo nazad sravnenie s drugite strani. nai veche zashtoto sme bylgari! zashtoto se dyrjim kato bylgari.

GreenLadyM
01-17-2005, 20:55
absolutno sum suglasna s teb....i znaesh li koe e nai-tujnoto?4e za tova shte se zamislqt samo nqkolko 4oveka,4e na nikoi ne mu puka i nikoi ne se interesuva...i za reklamata sushto ste pravi....sega se setih za minalata Koleda kogato Slavi Trifonov prizova bulgarite da puskat sms-i i da se obajdat za bulgarskite deca bez roditeli ili za takiva koito imat zdravoslovni problemi,a le4enieto im struva skupo!I si spomnqm 4e beshe subral dosta pari!I tova stana zaradi reklamata!A dnes Zdravko si vze 200 000lv,ostanalite pari ot sms-te otidoha za nqkoi si......nqmam obqsnenie zashto kogato trqbva da se pomogne na nqkoi,vmesto horata da se obedinqt te se pokrivat!

bigfish
01-17-2005, 20:59
Utopia, за Германия е така само в малките градове. В големите не е чисто. Живея в Мюнхен и мога да кажа, че си е мизерия по улиците. Излезеш ли обаче от големия град, наистина виждаш чистота. Разделянето на отпадаци не мисля, че би било проблем и в България. Това е въпрос на навик и възпитание.

Яд ме е на елементарното мислене обаче. И 100% над половината от тези, дето са пращали смс-и за биг брадър са просто деца, деца на които няма кой да им кажа, че трябва да ценят и малкото което имат, да не изразходват и без това мизерните заплати на родителите си. Яд ме е че никой не го е еня за нищо и всяко чудо е за три дни. След седмица никой няма да помни Биг Брадър... до поредната масова простотия, която ще обземе цялата страна. Нужна ли е тая позьорщина. Според мен просто децата трябва да бъдат възпитавани по-добре. Ще се опитам след време моите да се научат от малки какво да ценят...

Utopia
01-17-2005, 21:00
ostanalite pari otivat kato pechalba za NTV, pechalba za BTK, pechalba za Mtel, .. poryjka za cqlata media BB ;]
te shte namerqt mqsto na parite ne se pritesnqvai za tova

za zashto se prokliname li .. zashtoto sme si takiva:} vseki gleda negovata chiniq, negoviq gyz, .. kazva si .. tova si e negov problem i toi shte si go reshi bez moq namesa. zashto se porkivat li .. zashtoto gi e strah.. strahuvame se zashtoto si mislim che sme sami, i ne znaem kakva sila sme kato se obedinim!

na kolko ot vas im se sluchvalo da gledat scenka kak nqkoi e v beda (obirat nqkoi) i samo stoqt i gledat, .. i gi strah da pomognat s nego.

Utopia
01-17-2005, 21:07
Според мен просто децата трябва да бъдат възпитавани по-добре. Ще се опитам след време моите да се научат от малки какво да ценят...

samo che kak da stane tova kogato decata ne iskat da bydat vyzpitavani .. sam vijdam kvo e.. oshte 13godishni .. letqt vyv vyzduha i si mislqt che razbirat ot vsichko

momichencata oshte pikli koito vchera poluchili pyrviq si menzis, slojili gashtite na maika si, fasa v rykata i si misli che moje da vyrti po 3ma batkovci na prysta si.
keleshchetata samo zqpat s otvorena usta BWMto na misho shamara i zaqvqvat che shte si kupqt takova. hodqt i se praqt na golemi ebachi pred kakite.
ne chuvat kogato roditelite im im kazvat koe e redno i koe ne. tipichen primer.. smotaniq mi brat, kogato pochnesh da mu govorish .. toi prosto izliza ot staqta (s tova slaga tochka na razgovora). mislqt si che razbirat celiq svqt i mogat da pouchavat drugite .. a elementarnata istina e ... che progresivno zatypqvqt.
bigfish .. kolko ot 13godishnite dechisa mislish razbirat kvo znachi mizerna zaplata ?!
prosto sa go chuvali toq termin .. ama kolko ot tqh go razbirat ..
samo tezi koito im se nalaga da rabotqt. samo te go razbirat. i znaqt che 5lv sa si 5lv i moje da se napravi neshto poveche ot 5sms-a s tqh

LunaTriCk
01-17-2005, 21:09
Добре, явно на мен ми има нещо. Не мога да разбера, защо трябва да ми пука за някакъв ураган преминал из Азия, който е опустошил хиляди декари земия, погубил хиляди животи и разорил още толкова, животи на хора, с които нямам АБСОЛЮТНО нищо общо. По каква логика трябва да се трогна за загубата на живот, с който нямам никаква връзка:?: Хора умират всеки ден, всеки час, всяка минута и пак са хора които не познавам, няма роднинска или приятелска връзка. И какво излиза, през целия си кратък живот аз трябва да оплаквам някой чужд. Разбирам да бяха пострадали или недай си боже починали, българи. Добре, тогава има смисъл да ми пука. Но за радост не е така. ББ се радва на повече внимание от колкото наводнението в Азия. Еми логично. Първото го казаха, реклама. Второто, погледни реално на нещата. Кой ще седи всеки ден от 8:30 пред телевизора включен на Нова Телевизия в 3 месеца подред, да се вълнува на тъпия лаф на Найден или на лезбо секса м/у Зара и Мел, и баш накрая на това предаване станало част от живота му, няма да гласува, защото има хора в нужда, без дом, храна и пари, някъде си там на милиони километри :?: Защото точно такива хора гласуваха в ББ. Какво остава за останалите ли :?: Казват едно "аууууу, недай си боже да стане такова чудо в България" пред телевизора и продължават да си живеят живота нормално. Защото това си е техния живот. И за финал:
Get on whit YOUR life :!:

Utopia
01-17-2005, 21:11
LunaTriCk, oniq dechisa po bTV go kazaha zashto trqbva da si dobyr:}

SladurkO
01-17-2005, 21:18
Evala naitina hubava tema...
Nima vyv vseki,4ovek nqma ni nai-malko jal....
Nima ste tolkova studenokryvni????

Neznam za vas hora,no ako imah vyzmojnost bih dal mnogo za da napravq nqkoi 6tastliv,nqkoi koito ima nujda ot nqkolko dolara ili leva ili evro za da otcelee,za da si nqmeri dom ili da ima kakvo da qde.

V dne6no vreme vsi4ki medii,kakto i politici i pove4eto bylgari(NE VSI4KI)
mislqt za sobstveniq si job a ne za naistina nujdae6tite se ... neka pomognem na nujdae6tite se.Na tezi koito imat nujda da jiveqt,a ne na tezi koito se lakomqt za pove4e pari...kato (NOVA TELEVIZIQ) i dr.

SladurkO
01-17-2005, 21:18
Ako nqkoi ne e syglasen s mene neka pi6e na Li4no plz !!!

LunaTriCk
01-17-2005, 21:27
LunaTriCk, oniq dechisa po bTV go kazaha zashto trqbva da si dobyr:}

Да, добър съм, но с моите приятели и роднини. Ако се разболея от някоя болест примерно(пу да плюя в пазвата) да не би някой от Хондурас да дойде и да ми помага с финансови средства лечението :?:Да не би някой от Финландия ще му пука, че аз може и да умра утре :?: Силно се съмнявам....

01-17-2005, 21:37
Trqq da ti puka zashtoto ako se beshe sluchilo na tvoito semesitvo na tvoqta strana shteshe da iskash podkrepa. sq razbra li?

bigfish
01-17-2005, 21:38
LunaTrick, защото можеше да стане земетресение в България и нямаше да мислиш така... Можеше твой близък или роднина да е загинал. Не е нужно да са загинали българи. Ако бяха загинали тези пари пак нямаше да отидат за тях. Загиналите няма кой да ги върне. Защото, приятелю в днешно време е хубаво човек да има едно на ум, да мисли за нещо което не вълнува само него. Защото има много по важни неща в живота от това той просто да мине така. Защото има ценности като обич, като съпричастие, като... нужно ли е изреждам. И на последно място защото лезбо секса на Зара и Мел не ти е дал нищо, няма да те научи на нищо... И защото този, който три месеца е живял с ББ и е гледал по цял ден това толкова се е откъснал от света там навън, че не може да си представи. И защото всичко е само една илюзия...

В темата не искам да става дума конретно за ББ. То е просто пресен пример. Лошото е че много малко хора ще се замислят. Може най-голямата простотия да е, но тя ще мобилизира много повече българи от каквото и да е било друго.

Такива сме. Прости хорица, изкарващи малко пари, верни на максимата хляб и зрелища. Гледаме само себе си, завиждаме на успелите и цъкаме с уста псувайки държавата и живота си, че не е направила нищо, за да живеем по-добре, когато самите ние сме нямали нито волята, нито решимостта да се изправим пред пречките в живота си и да кажем, че можем да се справим с тях. И защото за нас другия е нищо. Важни сме само ние и светът трябва да се върти около нас.

Жалко е, но е факт...

LunaTriCk
01-17-2005, 22:06
Еми именно, пука ми за хора, които познавам или имам няква връзка. А не за непознати. Знам, че трябва да имаш дори минимални количества от тези качества, които изброи, аз си ги имам. Но тяхното приложение остава там където трябва, от където ще го получа обратно. Кажи ми, мислиш ли, че онзи китаец или негър или какъвто и да е, се чувства по-добре с мисълта, че ти си тръснал 3 пъти глава от съжаление :?: Които, иска и може, да помогне. Има си открита банкова сметка, казаха я по Канал 1 няколко пъти. Аз ще си гледам в мойта паничка.

П.П. не съм фен на ББ

bigfish
01-17-2005, 22:17
Не съм и казвал, че си фен на ББ. Както обясних е просто пример...

А иначе. Аз затова говоря. Онези хора нямат нужда от съжаление, а от пари. Сметката това че са я показали няма голям ефект. Пак държави от третия свят са пред нас по дарения... Жалко е. Просто ако не друго трябваше да съчетаят нещата. Защо например не дариха част от спечелените от ББ пари... :?:


Има много неща над, които трябва да се замислим.

so mazy!
01-17-2005, 22:33
Еми именно, пука ми за хора, които познавам или имам няква връзка. А не за непознати. Знам, че трябва да имаш дори минимални количества от тези качества, които изброи, аз си ги имам. Но тяхното приложение остава там където трябва, от където ще го получа обратно. Кажи ми, мислиш ли, че онзи китаец или негър или какъвто и да е, се чувства по-добре с мисълта, че ти си тръснал 3 пъти глава от съжаление :?: Които, иска и може, да помогне. Има си открита банкова сметка, казаха я по Канал 1 няколко пъти. Аз ще си гледам в мойта паничка.

П.П. не съм фен на ББ

tova mislene opredeleno ne go razbiram..
kak moje da ne ti puka za drugite, dori i da ne gi poznavash i nikoga da ne si gi vijdal, kogato znaesh kolko im e zle..
dori ne e egoizum mi niakakvo mnogo stranno izmenenie v misleneto, koeto do sega ne si davah smetka che naistina sushtestvuva..
i ne e vuprosa tam zaduljitelno da prashash sms-i ili da davash niakvi drugi dareniq, prosto ne bi trqbvalo da se otnasqsh s takuv nepukizum..

little_black_dress
01-19-2005, 12:50
Наистина е много жалко,колко пари отидоха в джоба на Биг Брадър.А историята със земетресението в Азия е много тъжна.LunaTrick мнението ти наистина много ме изненеда.Какво значи аз не ги познавам,трябва ли да ме интересува какво става по света,нали няма пострадали българи?!Какъв е този егоизъм обзел българите - Нали няма пострадали българи - какво ни интересува?! Невероятно интересно е защо,когато се случи някаква трагедия по новините първото нещо,което казват е няма пострадали българи.
Какво от това?Нали има загинали граждани на света?Хора,като теб и мен?!
Направо не мога да те разбера.Няма загинали твои близки и приятели.Ами добре,но ако имаше?!Естествено е да се радваш,че няма пострадали твои познати,но да отхвърляш и пренебрегваш чуждата трагедия е нечовешко..
И наистина,защо трябва да си добър го казаха дечицата!
Освен това ти твърдиш,че си добър.Незнам не те познавам лично,но аз си мисля,че съпричастието е характерно за добрите хора,а не откривам такова в твоя пост.Не казвам,че трябва да дариш пари за спасяването на засегнатите от земетресението хора,но определено съм на мнение,че трябва да проявиш човешка съпричастност и солидарност.
Не се заяждам с теб,но наистина много ме учуди мнението ти.

ПП: Темата е много стойностна.Поздравявам те big fish. :)

BABY_SEXY_GIRL
01-19-2005, 21:32
Znam go tova za sms-ite i zatova ne pra6tam - nqma smisal! Puk i te samo smenqt vota za da glasuvat vsi4ki :evil: A vsi4ko e naglaseno :( Nqkoi kaza 4e tiq pari bili za nagradata ot 200 000 a se okaza, 4e te sa dadeni ot nqkakva firma-sponsor! I na6ite pari4ki kade otivat? I az tiq hilqdi sms-i edna va6liva nagrada ot 3000, samo 1 :arrow: napravih ni na SMEH! :twisted: Nikoga ne bih glasuvala, za6toto e korumpirano, a i ni6to ne pe4elq, 1 glas s ni6to ne promqna vota :lol:

01-19-2005, 23:46
разбира се Нед и Зара има заслугите за хубавото предаване !
Ники Кънчев 5-6 пъти обърка резултатите...Без коментар.
След като Зара излезе и отиде в студиото, там я зарязаха. И двата водещи отидоха на сцената, а тя седи там и тъпее :twisted:

bigfish
01-20-2005, 21:43
защо по дяволите в тая тема обсъждате тъпото предаване... ебати...

Тед:)
01-21-2005, 05:08
Мммм...
Честно казано направо незнам какво да кажа..За първи път се чувствам толкова безсилна да оборя някого..
Доводите ти са неуспорими...Ние българите...просто...
Аз също пратих SMS за BigBrother и не се срамувам от това...мисля че си прекалено критична към народа си...И що за глупост е да ни сравняваш с Германия..Ти наясно ли си колко са различни нещата там?Там има оцелели...Съвършенно вярно..Но тук също има хора които да ти кажа живеят дори по-зле от оцелелите в Тайланд..Защо не сабираме за тях?!?Вярно може би сме се превърнали в едгоистично и вглъбено само в собствените си проблеми обество...Но нима ежедневието ни не ни прави такива?В страната ни има хора които се борят за живота си..Има деца които се раждата на улицата..Има бебета чиито родители ги използват като средство за просене...Нима ние с нашето "весело" всекидневие имаме време да мислим за някой които е толква далеч от нас...Не мисля!Аз също съчувствам и съм съпричастна към трагедията в Таиланд..Но нашия живот е тук!СЕГА!И продължава...А BigBrother беше просто отчаяния опит на българина да се спаси от проблема си:"Ще имам ли утре пари за хляб?"...

lalqla
01-22-2005, 13:17
така е,защото българина е на принципа "като дадат на мене ще дам и аз.Като не са ми дали нищо аз що да давам!?!?" Ега ти тъпата логика. И в тоя случай е така.Макар да имаме мъъъничко човещина. За това хората правят Биг Брадър тука и се печелят толкова пари.
И после ние българите "нямаме пари,нямаме храна.Няма за децата " и още сто такива простотии.Но иначе с джи ес ем-чето пращаме на Биг брадър за здравко зара и виктор. Гледах няколко пъти шоуто и много беше прав Здравко като каза " Няма безработица - има мързеливи хора".
В доста страни хората си работят като чистачи и не ги бърка това,защото другите няма да ги одумват и да кажат "глей го па тоя :!: " и да го сочат пръст,да му се присмиват.
Та за Азия...българите сме си такива.Имаме 100000 други качества, но тази логика "кой на мене и аз на него" е адски просташка,неморална и античовешка все едно.Във Враца имаше 3 каси, в който можеше да се дават пари.От град с над 40 000 души бяха събрани 121 лева (някъде там).Съжалявам,че можех да даря само 10 лева .Ако имах възможност щяха и повече да са.