PDA

View Full Version : Аборт



sweet angel:)
01-19-2005, 15:29
momicheta
pravili li ste niakoga abort ili imate li vasha poznata kadeto e pravila?
ako da mozeli da mi obiasnite po podrobno kakva e procedurata,dali boli? i ima li niakade kadeto pravat aborti na momicheta pot 18?
thank u

Lubov_f
01-19-2005, 16:29
az ne sam pravila abord,no edna moq priqtelka koqto e pod 18 i kaza 4e mn boli,drugo ne sam q pitala!

adult
01-19-2005, 17:31
Съжалявам че ти се налага подобно нещо,надявам се наистина това да е най-доброто решение за теб.
Сега на въпроса.Трябва да си сигурна че лекаря,в чиито ръце ще се оставиш,е специалист.Има много некадърници,така че помисли.Препоръчвам ти частна клиника.За аборт там ще ти трябват 160 лв.В обикновена болница това ще ти струва 100.Ти прецени дали си струва разликата.Първо ще ти се наложи да си пуснеш изследване на кръв-група,резус фактор-но това ще ти го обяснят подробно.Когато дойде ред на самата процедура,слага се упойка,а самата процедура представлява издърпване на матката...ох,това не ти трябва да ти го обяснявам,ако наистина ти се иска да знаеш,попитай лекаря,който ще извърши манипулацията.Всичко става много бързо,за около един час.Неприятно е излизането от упойка,но не е голяма работа.После ще имаш леко кървене,слаби болки.Изписват се и антибиотици.Колкото до възрастта ти-интересувай се дали това е от значение,сигурна съм че няма да е проблем.Пак ти казвам-внимателно избери клиниката,вредите които може да ти нанесе един некомпетентен лекар могат да ти струват здравето и майчинството един ден.Получават се тежки инфекции на маточните тръби,понякога дори се прекъсват...така че го обмисли добре .Желая ти успех.

01-19-2005, 18:18
blagodaria ti mnogo za pomo6ta:)

01-19-2005, 18:19
Mi i as imam edna priqtelka, koqto oba4e pravi na 18 :roll: , ne boli, to nqqma i kak, tui kato si pod pulna upoika :( , samiq abort trae po-malko ot min, posle se subujda6 v legloto,preglejdat te i sled nqkolko 4asa si trugva6. Predpisvat ti antibiotik, za da ne ti se vuspali ne6to, i sled 2 4asa si trugva6 po jivo po zdravo, i gleda6 da zabravi6 za slu4iloto se.
Tva e v ob6ti linii, ako drugo te interesuva pitai :wink: , ako moga da ti pomogna :wink:

e4o
01-19-2005, 18:28
gosta bqh as, a za mesta, kudeto izvur6vat takava manipulaciq na momi4eta pod 18 godini neznam :roll:

sweet angel:)
01-19-2005, 18:29
pls moze li da mi kazete niakoia chastna klinka v koiato praviat aborti v sofia.za6toto neiskam da razpitvam priatelkite si za6toto ne sam i kazala za sluciloto se.prosto iskam da ostane mezdu men i priatelia mi;(
pls kazete mi za6toto sam v dosta kofti situacia v momenta i mi e dosta gadno

adult
01-19-2005, 18:34
pls moze li da mi kazete niakoia chastna klinka v koiato praviat aborti v sofia.za6toto neiskam da razpitvam priatelkite si za6toto ne sam i kazala za sluciloto se.prosto iskam da ostane mezdu men i priatelia mi;(
pls kazete mi za6toto sam v dosta kofti situacia v momenta i mi e dosta gadno
От къде си?

adult
01-19-2005, 18:38
Всъщност ето ти тези адреси:
Клиника `Торакс`
гр. София
бул. `Ал. Стамболийски` 57
тел. 9-12-85

Клиника `Торакс 2`
гр. София
бул. `Фритьоф Нансен` 21
тел. 980-78-86

Клиника `Торакс-Пловдив`
гр. Пловдив
ул. `Д.Цончев` 5 (четвъртък пазара)
тел. 621-620, факс 625-125



Това е най-добрата клиника,тя е специализирана гинекологична,.Там абортът ще ти струва 185 лв.

miskin
01-19-2005, 20:32
Във всяка гинекологична клиника правят аборт на непълнолетни момичета, стига да е със съгласието на родителите. За частните клиники незнам- все пак те вписват в бумагите като пациент, няма как да си съвсем анонимна, а и не е гаранция, че ще се навият да направят това.

AMG-to
01-19-2005, 20:42
Vuv vsqka bolnica( za taq cel)pravqt abort na nepulnoletni no na suotvetnata cena a zada e anonimno se plashta o6te!!!

nar
01-19-2005, 20:58
vapros kam adult! a pravqt li v bulgaria farmakologi4ni aborti? ne6to mi podskazva 4e znae6..

adult
01-19-2005, 22:38
Ако те разбирам правилно,искаш да кажеш аборт чрез приемане на медикаменти.Да,има лекари които го правят,всъщност не че лекаря нещо прави в този случай,просто има лекарства,които предизвикват контракции в матката и ембрионът се изхвърля по естествен път.Това обаче е възможно само при много ранна бременност,например още първите две седмици.Колкото по-рано,толкова по-добре.

nar
01-19-2005, 22:55
znam ot li4en opit..prosto pomislih,4e vazmozno i na momi4eto o6te ne e kasno.a osven tova ima vakuumni aborti,mai taka gi nari4at.no tam sa6to trqbva da ima malak srok.

adult
01-19-2005, 23:02
znam ot li4en opit..prosto pomislih,4e vazmozno i na momi4eto o6te ne e kasno.a osven tova ima vakuumni aborti,mai taka gi nari4at.no tam sa6to trqbva da ima malak srok.
И са доста рискови...понякога се получават кръвоизливи.Съжалявам че имаш опит с това нещо :(

LiL_Juliete
01-20-2005, 10:10
mi i az imam edna priqtelka koqto mi e kazvala che ne boli prosto ti vadqt kletkata v koqto se obrazuva i razviva bebcheto ... gorkoto :)

08-03-2007, 15:09
a nqkoi moje li da mi kaje kolko struva edin abort v dobrich