PDA

View Full Version : Американския колеж в София



Twista
01-20-2005, 14:25
Тук има ли хора, които учат там? Бихте ли ми дали малко информация за това как протича учебния ден и т.н.?

SladurkO
01-20-2005, 14:59
Super stroga diciplina 4ak do kato ti umryzne

miloto_girl_4e
01-20-2005, 17:21
az ne u4a tam,ama sa mi govorili za amerikanskiq kolej...
u4i se STRA6NO mnogo... :roll: u4i se do kum 2-3 4asa sledobed,do kolkoto znam..
doma6nite ti sa OGROMNI ... disciplinata e STROGA i ima qko zubari.. a da ne kazvam kolko MNOGO pari se pla6tat :roll:
nikoga NE bih u4ila tam.. za ni6to na sveta :!: :!: :!:
puk i sam 4uvala,4e ne e osobeno dobro daskaloto..

01-21-2005, 22:38
Американския колеж си е супер яко даскало.Не че уча там,ама искам.Но то не е за всеки и напротив не се учи чак толкова.Просто има повече практически знания,много извън класни дейности.А учебния ден започва в 8:15 и свършва към 3 като сметнеш и времето за обяд.Строга дисциплина какво значи това?Че няма олигофрени и че не можеш да си правиш квото ти скимне.Не те държат на въже и ти казват зубри,там вкизат хора с логическо мислене(само погледнете изпита какъв е),научава се езика перфектно и се научаваш да се оправяш във всякава среда и после приемането ти в американски колеж без изпит е гарантирано.

Twista
01-22-2005, 14:18
Ето задачи от примерния приемен изпит:

1. Умореният Уили изкачил един хълм със скорост от 1,5км/ч и слязъл със скорост от 4,5км/ч, така че разходката в двете посоки му отнела общо шест часа. Какво е било разстоянието до върха на хълма?

2. Ако прибавите числото на възрастта на Том, повдигнато на квадрат, към възрастта на Мери, сборът ще бъде 62; но ако прибавите числото на възрастта на Мери, повдигнато на квадрат, към тази на Том, резултатът ще е 176. Каква съответно е възрастта на Том и на Мери?

3. Двама колоездачи се състезават на кръгова писта. Браун прави една обиколка за 6 минути, Робинсън за 4 минути. Колко минути след старта Робинсън ще настигне Браун?

01-25-2005, 14:01
SkAtE^FeNkA има и много по гадни задачи,ама то не е казано сичките да се решат..най-високия резултат миналата година е бил около 50 и няколко % :)

baby947
01-25-2005, 16:52
www.ac-arcus.com - Tam e po-zle, vervaite mi!

DaVId b3CkHAm
08-10-2005, 18:31
az u4a tam i vervaite powe4eto ot sluhovete sa verni tfa det 4eta ma e super qko daskalo a tiq zada4i sa nerealno trudni sprqmo tiq na istinskiq test..tam se edno pitat umstveno izostanali

samanta_13
08-13-2005, 20:01
az hodq na kursove za amerikanski koleg samo logi4eski i matemati4eskiq razdel mi se vigdat po slogni no lingvistikata i esepisaneto po bivat
ako uspee6 da se klasira6 v 50-torkata za 1 godina pla6ta6 1900 evro a ako si sred rezervite toest sled 50-to do 100 mqst pla6ta6 4500 evro nqkyde
no sys sigurnost amerikanski koleg ti osigurqva dobro byde6te vsi4ki tam gi podgotvqt za biznesmeni

MiRaCuLiXbb
08-13-2005, 20:25
Аз съм учил там 8 и 9 клас. Има толкова много митове за колежа, че незнам откъде да започна. Първо, дисциплината въобще не е толкова строга колкото си мислите. Има буквално утрепки и там. Учебният материал в колежа е под всякаква критика. Там не се учи нищо, разберете. Научаваш единствено езика. Когато се преместих имах толкова пропуски в знанията, че направо се отчаях. А бях един от добрите ученици там. Всичко това идва и може би от супер некомпетентните учители. Това са млади учители, които си карат специализацията и не им пука мн мн какво ще разберат учениците. Имам мноооого примери как са ни учили на грешни неща, само за да не питаме мн въпроси и да минава времето по бързо. Свестните учители в колежа се броят на пръсти!
И накрая таксата...тя расте всяка година и ще продължава да расте, защото искат да се нагушват и те. Не карам никого да ми вярва, това са си мои наблюдения и просто ги споделям с вас.

Dharma
08-14-2005, 17:41
mi az se qvih na izpit tam, kogato bqh 7 klas, no 6te ti kaja 4e ako iska6 da u4i6 tam po-dobre se zapi6i na kursovete im. ina4e sgradata e gotina, a za daskalite ni6to ne znam :roll: imat izpiti po vsi4ki predmeti na kraq na sroka-pone taka sa mi kazvali...

chupacabra:)
08-14-2005, 18:01
Аз съм учил там 8 и 9 клас. Има толкова много митове за колежа, че незнам откъде да започна. Първо, дисциплината въобще не е толкова строга колкото си мислите. Има буквално утрепки и там. Учебният материал в колежа е под всякаква критика. Там не се учи нищо, разберете. Научаваш единствено езика. Когато се преместих имах толкова пропуски в знанията, че направо се отчаях. А бях един от добрите ученици там. Всичко това идва и може би от супер некомпетентните учители. Това са млади учители, които си карат специализацията и не им пука мн мн какво ще разберат учениците. Имам мноооого примери как са ни учили на грешни неща, само за да не питаме мн въпроси и да минава времето по бързо. Свестните учители в колежа се броят на пръсти!
И накрая таксата...тя расте всяка година и ще продължава да расте, защото искат да се нагушват и те. Не карам никого да ми вярва, това са си мои наблюдения и просто ги споделям с вас.
жалко. аз пък си мислих, че има поне едно истинско училище с бг, където е с еврпоейските стандарти на обучение.. аве с две думи - перфектното училище..
явно е хубаво само на сграда и толкоз...
тъжно наистина

MiRaCuLiXbb
08-14-2005, 18:26
Има такива училища. Не искам да правя реклама и не съм компетентен в тази сфера, но ще ти кажа от личен опит. Аз уча в НПМГ и го смятам за доста добро и дори с по-високи стандарти от европейско училище. Учителите са истинстки професионалисти и учениците успяват. Например отбора по химия и биология винаги взима златни медали по световни първенства. Пишат ги и по вестници и по телевизия са ги давали. :) Училището има и много успехи във физиката и математиката във националния отбор. Има дори световно известни учени, завършили НПМГ. :wink: А спрямо училищата в БГ е с най-висок % е на ученици влезли в медицинска академия и въобще подобните специалности в университета.

problemniq
08-17-2005, 21:39
Има наистина училища в които се учи и то здраво.Един приятел, ми разказа за старото му(частно).Та значи учи се яко(даскалото е някакво бизнес или икономическо, в тая свера).Етапите на развитие на фирмата(на английски), бизнес етика и всякакви такива екстри.Даже е ходил някъде в европата да представя и защитава бизнес план изцяло на английски.Като му е дошъл бала още не е могъл да завърши някаква работа по която ги оценяват накрая.Общо взето здраво учене-и кат го питах какво прави сега в това даскало където е вика "Ами от толкова учене нямах време да се подготвя за изпити", но пък му е много по-лесно сега защото са го бъхтили да учи преди.
Един друг е в някакво френско даскало, май пак частно и каза че супер-много се учи и там.За съжаление за първи немога да ви кажа къде е учил защото съм забравил а и скоро няма да се видиме.НО таксата на срок (или години) беше към 800ЕВРО а вика че децата на борците били в някакъв клас на по 1500 евро.
Този от Френското даскало може и да го видя ако се оправи времето и се засечем ще го питам повечко, но си личеше по разговора с него че здраво се учи.

Tedka-Medka
08-17-2005, 22:06
az ne ucha tam i ne znam kak stoqt neshtata
ama znam edno
American Colege Arcus - Veliko Turnovo
e 100 puti po huvaf ot sofiiskiq

Чума._на_токчета
08-19-2005, 20:17
Не уча там ,но съм чувала ,че е велико,но много трудно да се влезне и се плаща около 2000 евро на год.

08-21-2005, 15:08
Аз не уча в Американския колеж, но като бях седми клас много исках да вляза там, но останах резерва или бях за високата такса, или нещо такова. Знам, че като излезеш от там вече не можеш да кандидатстваш в БГ университет, просто подготовка за това нямаш и става сложно(е затова пък отиваш в Америка).

10-22-2005, 21:06
az ne ucha tam i ne znam kak stoqt neshtata
ama znam edno
American Colege Arcus - Veliko Turnovo
e 100 puti po huvaf ot sofiiskiq
xax kak popadnah na edno tvoe mnenie..prosto ne e istina.. :)) Da napulno si prava.. :)))) {} bi4kam te..shte se setish koq sym!

oh_lele
10-26-2005, 21:28
awe 4i4o mi raboti tam i kaza 4e izpita e 1 test
s zada4i i glyposti po si4ko a po literatura ne e su4inenie razsujdenie ami nqkfo tam da opisva6 kakvo misli6 za pokazan predmet ili misul moje da e dulgo tfa ne6o ot 1-do mnogo izre4enq
horata deto sa tam opredelqt kakva taksa da pla6ta6 spored vuzmojnostite na roditelite ti vliza se s 5 min yspeh i vseki ponedelnik ima test po vsi4ko
no dori i da ne pla6ta6 taksata pak nqma da te izgonqt ...

kiss_you
10-27-2005, 21:53
4uvala sam,4e tam e super snobarstvo i vsi4ki gledat samo parite ti...nz dokolko e vqrno!

oh_lele
10-28-2005, 23:07
4uvala sam,4e tam e super snobarstvo i vsi4ki gledat samo parite ti...nz dokolko e vqrno!
tfa e verno ama nai vajnoto e ako y4i6 tam da ne im obru6ta6 vnimanie .. 6oto te sa po zle ot tebe

amaliq
11-14-2005, 11:30
takaaaaaaaaa.prosto neznam otkade da zpao4na z akoleja!!po4ti vsik4ite mi priqteli sa ottam!kisna redovno tam.na podgotvetata im vikat podgeta!!!!i ako nqkoi ti kaje ei podge,mnogo e obidno.u4ebnicite im sa kato enciklpediii ama ogromni vsi4ko e na angliiski ezik absolutno vsik4o bez isklu4enie!a nemskiq i ispanskiq se prevejdat na angliiski!!vav koleja sgradite sa 9!vsqka godina si vav razli4en klas za da moje da s epoznava6 sas vsik4i.takava e sistemata.i ne s aprimerno 8a,9b.mi sa 8/1,8/2 demek osmi klas 1 paralelka!nqma6 pravo da izliza6 ot koleja po vreme na u4ili6te!!dokato vlezne6 vatre vav samiq dvor kadeto sa sgradite ima okolo 10 min hodene pe6a predi tva ot barierata!zna4i moje6 izvam barierata da pu6i6!hvanat li te te isklu4vat!ne e kato vav na6te obiknovennite u4ili6te na 100% hvar4i6.a ako sgafi6 ne6to vav daskaloto si na probation!!!!!taka se nari4a i pri tri probationa hvar4i6!!!a z aintrigite na koleja nqma da vi opisvam prosto.horata pove4eto sa ujas mama i tati multi milioneri abe ujas!!!tolkova sa ligavi vsik4i,no se u4i za6toot ako ne s eu4e6e hvar4i6.pod 4 i 50 te gonqt!!!i mnogo me nervat kato po4nat sas toq angliiski .a ima takiva koito sa ebati zubarite i varvqt i plqmpat na angliiski naprimer dolu vav caffetariqta!!taka i vikat!!ima to4no kato po filmite dalgi massi i po kompanii sqdat vsi4ki nqkvo super golqmo.redi6 se vz9ima6 si hrana vsi4ki se hranqt tam!!imaT ONDA!TVA E NAI QKOTO KAFFE!ako nqkoi go interesuva ne6to da me pita moje ne6to da ispuskam!a i osven 4e vsqka godina si sas razli4en klas vseki 4as se mesti6 vav razli4na sgrada a sgradite ne sa blizko pri 10 min mejdu4asie!!!

FlowerinesS
11-14-2005, 18:18
някой ще ми разясни ли как се влиза и примерни задачки някви ако имате да ги дадете тук :wink:

BAD_GIRL_
11-14-2005, 20:14
as ne u4a tam no sa mi kazvali 4e e mno strogo i se pak mno se u4i :wink:

KAROZARIN
10-11-2006, 20:10
pls nekoi 6te mi kae li kakvi sa ispitite - ot ko se sustoqt :-D 4e sq sum 6 klas ama mai kato mina i 7 6te oda tam i a znam za kvo stava duma pls kajete mi [-o<

HH
10-12-2006, 07:28
http://www.acs.bg/index.php

4ETI ISI PRAVI IZVODI

Loshotia
10-12-2006, 08:55
Бе като даскало сигурно е яко- смисъл дисциплината и това че те гонят за нисък успех. Демек няма начин - учиш! Това е хубаво. Ама това, тая снобарска атмосфера пфууу, не е за мене. Някой да общува или да не общува с мене заради парите на наште- е мерси. Една от най- добрите ми приятелки учи там и това са ми впечталенията и от хората и от ученето им. Вярно, добра е по английски има компанията и съкс от сякъде

lady_bird
10-14-2006, 15:03
tova e edin prestijen zatvor,za koito mnozina me4taqt. kato vsi4ki 4astni u4ili6ta,s tazi razlika,4e ot tam naistina izliza6 4ovak.izpitite sa mn trudni,kazvam ti go,za6toto az bqh na izpita predi 2 godini i 6tqh da u4a tam,no re6ih,4e ne moga da izdurja na tazi disciplina,tam sled vseki srok se durjat izpiti po vsi4ki predmeti i nezavisimo koi klas si i kakvi sa ti ocenkite po drugite predmeti ako izkara6 ocenka po niska ot 4 ti kazvat "Asta lavista,baby!" i ti biqt duzpata. mnogo strogost,mnogo ambicii...

01-11-2007, 12:12
az iskam da u4a tam no ne znam ni6to kak proti4a u4ebniq den i ako ima nqkoi u4il tam moje da mi pi6e pls pls :D

Snap
01-11-2007, 18:01
Ето ти един вид програма :)
Понеделник:
Започва се от 8:15 до 8:55 е така нареченият test - period. Големите тествове по предметите се разполагат обикновено в някой от понеделниците, ако нямаш тест, това ти се води свободен час.
В понеделник всички останали часове са по 35 мин. Почивката между блоковете е 10 мин, между часовете в блока - 5. Първите 4 часа свършват в 11:35. Голямото междучасие, (наричано в колежа просто lunch, станало е нарицателно) продължава от 11:35 до 12:15. ПОсле отново 4 часа, училището свършва в 15:00.

В другите дни часовете започват В 8:15, luncha е от 11:15 до 12:00, осмия час свършва в 15:00. След училище има разни клубове, спортни събития, (има вътрешни първенства по футбол, волейбол, тенис, баскетбол) и обикновено оставаш след часовете.

Няколко неща за разяснение: Някой каза, че дисциплината била не знам си каква, че било снобарско даскало... Не е точно така. В интерес на истината дисциплината се позатегна тази година поради факта, че смениха декана. И все пак никак не е толкоз страшно. Имаш право на 7 неизвинени отсъствия, като за едно отсъствие ти се брои отсъствие цял ден от даскало, или, ако си в болен примерно седмица, :) Единствените по-големи проблеми идват при пушене на територията на колежа, бягане от часове, при което имаш лошия шанс да срещнеш някъде деканката и най-вече преписването. За сегашната деканка (а и според правилника на училището по принцип) плагиатството е голямо престъпление. Ако те хванат, могат да те сложат на пробация (има такива пробации и за лошо поведение, нисък успех (под 4.5) и за отсъствия (над 7 неизвинени)), която трае до края на обучението ти в колежа. Другите пробации продължават по един семестър (срок) и ако ги издържиш нямаш проблеми. Звучи страшничко, но дефакто и да не ги издържиш (което не е особено трудно) винаги има начин да оправиш нещата, а и учителите са печени (някои ;-) )

По принцип годината в колежа е разделена на 4 четвърти вместо на двата срока, познати от държавните училища. След края на всяка четвърт ученикът получава Report Card, която съдържа текущата оценка по всички предмети както и коментар от преподавателя. Бележници няма, родителските срещи са в края на първите три чевърти. В края на всеки срок има финални изпити по различните предмети, като за тях е отделена седмица и половина. През тази седмица и половина правиш тест през ден правиш по 2 теста (нямаш други часове никакви), а между тях почиваш и евентуално учиш. :D
Пример как протичат изпитите:
Понеделник и вторник - нормални часове
Сряда - изпит по география и история (нямаш други часове, само отиваш на изпит)
Четвъртък - няма училище
Петък - изпити по химия и биология
Понеделник - изпити по физика и математика
Вторник - няма училище
Сряда - изпит по физика и български и тн и тн

Оценката ти за срока се определя по средната скала: 0.8 *текуща оценка от двете четвърти + 0.2 от финалния изпит

Не е никак страшно, спазваш ли големите правила (които не са тооооолкоз лоши) имаш право на малки просъпки. Трябва да имаш предвид, че таксата за колежа може да се вдига всяка година с малко. Аз започнах при 1800 долара в осми клас, в 12 ще плащам 2000 евро. В училището, както и навсякъде другаде, има наистина всякакви хора и общо взето си е приятно :) Ако имаш някакви други въпроси - питай :)

01-17-2007, 09:03
a ako si rezerva pak li 6te u4i6 tam ili ne

01-20-2007, 14:01
Ако си резерва, пак можеш да учиш, но ще плащаш високата вноска (не 2000 а 4500 евро).

01-20-2007, 18:25
A zada4ite logi4eski li 6te sa?i ispitat test li 6te e

honey_7o
01-20-2007, 22:07
Приемен изпит

Приемният изпит се състои от кратко съчинение и тестова част и се провежда на български език.

Съчинението е важна част от изпита в Американския колеж. За 30 минути кандидатите трябва да напишат текст по зададена тема, която не е свързана с материала по литература, изучаван в училище. Основните критерии, по които се оценява съчинението, са обединени в две групи: риторични способности (умения за формулиране на теза и за създаване на цялостен текст, оригиналност на подхода към поставената тема) и езикова култура (правопис, пунктуация, стил).

Всеки от посочените критерии се оценява по точкова система, като максималният брой точки, който може да даде всеки проверител, е 20. Съчиненията се преглеждат от двама проверители и крайният резултат е сборът от техните оценки. При разлика от 4 или повече точки, работата се проверява от арбитър. Темата на съчинението се обявява в деня на изпита.

Тестът включва четири раздела, които могат да бъдат с математически, езикови и логически задачи. Времето за работа върху всеки от разделите е 25 минути. Форматът на въпросите може да изисква от кандидата или да впише отговора сам, или да го избере от няколко изброени варианта. Отговорите се нанасят в отделен формуляр.

Проверяват се съчиненията само на първите 400 кандидати (200 момичета и 200 момчета), които имат най-висок резултат на теста.

Крайното класиране се прави само въз основа на общия резултат от теста и съчинението.


http://www.acs.bg/bg/admissions_b.php => линка който някой беше дал :) [/url]

01-21-2007, 12:14
abe ia mi kajete tozi Amerikanski kolej posledno uchilishte li e ili universitet?
az imam poznat koito uchi tam sega i e student.. a vie govorite za 8-9klas i t.n...??? kakvo e tova v kraina smetka ?

I_ve7o
01-21-2007, 13:29
plss nqkoi da mi kaje kak da se zapi6a na tezi kyrsove v amerikanskiq kolej..plss pi6ete li4no syob6tenie plss

I_ve7o
01-21-2007, 13:30
imam predvid za tozi vyv v.t

01-22-2007, 17:43
Америкаския колеж си е гимназия (до 12 клас), намира се в кв. Симеоново, София. След няколко години ще може и да се защитава и бакалаварска степен, но все още не е развита програмата. Иначе предполагам че госта говори за Американския университет в Благоевград :)

01-22-2007, 18:01
E pa ne e v simeonovo,v mladost si e!

01-22-2007, 21:03
epa praw si.. ma kato akademiqta se vodi w simeonovo... :P

01-22-2007, 22:03
E pa pravA sym :-D Ama i ti ne greshish.Mir :-D
Inache Acs e hubavo mqsto,probvaite se,edin pyt vi se otdava vyzmojnost ;)

ice_cream_f
01-29-2007, 18:55
A testut samo po matematika li 6te bude? :wink:

03-12-2007, 07:36
ac-arcus nai dobroto u nas!!!]

03-12-2007, 07:41
ac arcus v1v vt e mnogo dobro u4ili6te bqh tam tagi godina i vi kazvam da probvate da kandidatstvate ni6to ne gubite.ako nqkoi ima v1prosi da popita :D

Shadow_Walker
03-12-2007, 08:04
www.ac-arcus.com - Tam e po-zle, vervaite mi!Хах това е колежа във ВТ...не се чуват много хубави неща за него- никакво образование не давали.
А за софийския не знам...имах един познат, който трябва още да учи там-не му се кефеше особено на колежа...

Barbie
03-12-2007, 13:11
Позволете да дам експертното си мнение, имайки предвид, че съм завършила Американския колеж в София. Дали ще ти хареса да учиш там или не, зависи от това какви са ти приоритетите. Къде искаш да продължиш обучението си? Ако искаш в чужбина - колежа е идеален. Ако предпочиташ в България - има училища, които може би биха ти дали по-добра подготовка.

Но аз смятам, че годините ми в Колежа си струваха. Определено съм учила страшно много - но за това пък има хора, които са си давали далеч по-малко зор - въпрос на личен избор! Но оценявам колко много съм научила и колко полезно ми е било времето в Колежа. Освен това имаш възможност да развиваш допълнителните си интереси - има много извънкласни занимания и допълнителни предмети, които ти дават възможност да излезеш от колежа един завършен, зрял човек с различни умения.

Дисциплината на мен ми харесва, даже смятам, че може и малко по-строга да е - последните години нещо се отпуснаха. Да, в кампуса не се пуши. Да, от час не се бяга, на контролни не се преписва, домашните си ги пишеш ти. Но това е училище - семейството ти плаща тая такса, за да научиш нещо, не за да си лафиш по време на час в близкото кафе, захапал/а цигарката. Уважавам правилата на Колежа и смятам, че са важни, освен това са съвсем разумни и умерени.

Езика се учи перфектно. Ако имаш желание да учиш и по другите предмети ще излезеш с отлична подготовка. Естествено не всички учители са добри, но аз за петте си години там съм попадала само на 2-3, от които не съм била доволна (а почти всяка година си при нови учители и в нов клас)

Бая ми е омръзнало да чувам слухове за хората в колежа - хора има всякакви! Както във всяко друго училище, ще намериш група от хора, която да споделя твоите интереси. В моя випуск имаше чудесни, интелигентни и забавни момичета и момчета (а естествено имаше и такива, с които много не се разбирахме). Поне в началото, когато влязох имаше прекрасен team spirit, който и да днес ми се струва едно от качествата на колежа. Някой в предните постове спомена, че го дразни факта, че учениците в колежа говорят на английски. Ако влезеш там определено веднага ще започнеш да използваш един специфичен българо-английски. Неизбежно е :-)

Много от учителите в Колежа са чужденци. Има и ученици от други страни. Следователно учебния процес е интересен. Правят се много презентации, пишат се много доклади, работи се по доста проекти. Обучението не е еднообразно. Ползват се различни начини на предаване на материяла. Има чудесна база, което прави престоя в Колежа приятен.

Май звучи все едно правя реклама :-D Но просто съм минала по тоя път и смятам, че съм имала невероятен късмет. Не казвам, че не ми е идвало нанагорно. Недоспивала съм си, ходила съм болна на училище... (нещо се бях амбицирала последните години :-D ). Имало е моменти, в които не щях да го гледам това училище. Има си и недостатъци...но сега, като слагам всичко на кантара, установявам, че колежа ми даде ужасно много. Сега съм в Милано и мога да кажа, че ми се ще да си се върна в ACS. :-)

03-15-2007, 14:10
zdraveite az u4a tam i pla6tam po 4000 evro na godina i daskaloto e hubavo osobenno ako ne si ot v.t. :D

04-26-2007, 14:16
- Tam e po-zle, vervaite mi!Хах това е колежа във ВТ...не се чуват много хубави неща за него- никакво образование не давали.
А за софийския не знам...имах един познат, който трябва още да учи там-не му се кефеше особено на колежа...
tapako neden u4a 2ra godina tam ( 9klas sam ) zle li drug pat zle u4ili6teto e edno ot nai dobrite v darjaata ....+ tfa ima smo o6te 2 u4ili6ta ( v cqla balgariq ) odobreni ot mejdunarodnata IBO programa - koeto zna4i 4e ako re6i6 da u4i6 po taq programa ti priznavat diplomata po4ti navsqkade v evropa ...... nedavali obrazovanie ...... are vari sa gramni

Ulety
04-27-2007, 18:44
Zdraveite na vsichki!
Hodeh 4 meseca na uroci po matematika i bulgarski ezik za American College of Sofia.Iskam da wi kaja , che izpityt tazi godina (2007) vyobshte ne beshe truden .. e vqrno ne me prieha .. no nishto - zdrave da e!Hodeh na uroci pri prepodavateli ot ACS..neveroqtni uchiteli .. davat ti amerikanski testove da populvash..pishesh eseta po mnogo priqtni temi ... chuwala sym kakvi li ne otzivi za ACS..no povqrvaite mi .. prosto tam e neveroqtno - i kato baza,i kato prepodavateli..s 1 duma - priqtna obstanovka!Sgradite sa 8-9 na broi...Prosto idealni uchiteli .. sujelqvam mnogo , che ne mojah da se ,,preborq'' s izpita... kusmet , ako ima takiva , koito shte kandidatstvat :)

04-29-2007, 10:51
tva e super qko daskalo az xoda na yroci tam mn e qko koito y4i tam ima ebati 6ansa ne go izpuskaite

MaKe_Ti_TraN{}
04-29-2007, 16:32
Az u4a v Amerikanskiq v Turnovo. Kandidatstvah i v sofiq ama ne ma prieha, a i sega sa radvam 6toto mi razkazaha 4e za da izlqzat u4enicite v sofiiskiq ot ob6ejitieto trqq da sa sabere grupa pone 15 4oveka i trqq da gi pridruji u4itel... To tam 4oek ne moje da izleze da izpie edno kafe... bahti karcera! [-X [-X [-X

04-29-2007, 22:15
"za da izlqzat u4enicite v sofiiskiq ot ob6ejitieto trqq da sa sabere grupa pone 15 4oveka i trqq da gi pridruji u4itel... To tam 4oek ne moje da izleze da izpie edno kafe..." glupustiiiiiii :-D :-D :-D

InitialD
04-30-2007, 01:39
- Tam e po-zle, vervaite mi!Хах това е колежа във ВТ...не се чуват много хубави неща за него- никакво образование не давали.
А за софийския не знам...имах един познат, който трябва още да учи там-не му се кефеше особено на колежа...
tapako neden u4a 2ra godina tam ( 9klas sam ) zle li drug pat zle u4ili6teto e edno ot nai dobrite v darjaata ....+ tfa ima smo o6te 2 u4ili6ta ( v cqla balgariq ) odobreni ot mejdunarodnata IBO programa - koeto zna4i 4e ako re6i6 da u4i6 po taq programa ti priznavat diplomata po4ti navsqkade v evropa ...... nedavali obrazovanie ...... are vari sa gramni

Само на 3 училища им признавали дипломите навсякъде в Европа...ми тогава защо хората се редят на опашка да влизат в българските ВУЗ-ове??? Пък и като ти гледам правописа...не си научил много! :smt009

04-30-2007, 11:57
Само на 3 училища им признавали дипломите навсякъде в Европа...ми тогава защо хората се редят на опашка да влизат в българските ВУЗ-ове??? Пък и като ти гледам правописа...не си научил много! :smt009

Друго имаше предвид, но не можа да го каже като хората. Американския колеж и този във Велико Търново са акредитирани по International Baccalaureate (IB) програмата. Великотърновският - от тази година мисля, софийският - отпреди 2. Идеята е да можеш да завършиш бакалавър в България и после да се прехвърлиш в някой от чуждестранните IB университети в чужбина. Съвсем друг е въпросът, че самата програма все още не е започнала дори в АКС, камо ли в Търново. А и какви цени се чуват ... Та общо взето IB е кирия, доколкото училищата в тях са "име" в Европа...

П.с. Initial_D, за търновския не знам, но от при нас (ACS) в България ще кандидатстват по-малко от 10%... Ориентацията за кандидастване е в американски/английски ВУЗ...

04-30-2007, 12:01
Az u4a v Amerikanskiq v Turnovo. Kandidatstvah i v sofiq ama ne ma prieha, a i sega sa radvam 6toto mi razkazaha 4e za da izlqzat u4enicite v sofiiskiq ot ob6ejitieto trqq da sa sabere grupa pone 15 4oveka i trqq da gi pridruji u4itel... To tam 4oek ne moje da izleze da izpie edno kafe... bahti karcera! [-X [-X [-X Ех легендии :lol: :lol: :lol:

Buhtaaa
04-30-2007, 13:36
според мен или трябжа да си некъв зубрач или в повечето случи както е мама и тати да имат праички ... (лично мое мнение) опитах се да реша задачите .... нищо не се получи имах точно 0 точки ... нз как стана ...
до колкото знам ... не ги държат кой знай колко строго ... ако си некои супер спретната ще ти е строго ама ... ако си некох бунатрка ... няма ти праи впечтление ...

lorinkata
05-26-2007, 17:09
:smt006
tazi godina me prieha v acs sa kato 4eta ne samo tuka no i v dr forumi mneniqta ne ostavam mn o4arovana naistina li e taka? az sum izklu4itelno entusiazirana za tva u4ili6te i nqmam turpenie da po4ne novata u4ebna godina (kolkoto i stranno da zvu4i ot ustata na edin u4enik(az sum u4eni4ka de)) no skoro 4uh 4e taq godina mn deca sa vlezli s pari istina li e tva? :-# :?:

kindergarden
05-26-2007, 18:02
e az se probvax predi vreme ama uvi ne mi se otvori para6uta ama ko da se prai ne biax xodila na uroci nikade ama se pak imax 6to gode sgoden rezultat i da vi kaja togava mi stana mn gadno ama kvo da se pravi tupi4ka sum :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Shadow_Walker
05-26-2007, 18:12
- Tam e po-zle, vervaite mi!Хах това е колежа във ВТ...не се чуват много хубави неща за него- никакво образование не давали.
А за софийския не знам...имах един познат, който трябва още да учи там-не му се кефеше особено на колежа...
tapako neden u4a 2ra godina tam ( 9klas sam ) zle li drug pat zle u4ili6teto e edno ot nai dobrite v darjaata ....+ tfa ima smo o6te 2 u4ili6ta ( v cqla balgariq ) odobreni ot mejdunarodnata IBO programa - koeto zna4i 4e ako re6i6 da u4i6 po taq programa ti priznavat diplomata po4ti navsqkade v evropa ...... nedavali obrazovanie ...... are vari sa gramni

Само на 3 училища им признавали дипломите навсякъде в Европа...ми тогава защо хората се редят на опашка да влизат в българските ВУЗ-ове??? Пък и като ти гледам правописа...не си научил много! :smt009Миличко, когато Великотърновсия Американски Колеж бие ПМГто по подготовка, тогава ще го призная :twisted:

lady_bird
05-26-2007, 20:19
vie ludi li ste be?
tva e nai-gadnoto u4ili6te v cqla bulgariq-decata na vruskari,politici i mutri-takiva sa pove4eto i tuk tamq nqkoe genialno vunderkin4e,koeto e imalo ne4ove6ki kusmet! tam sa nai-golemite mamini sin4eta,koi ot koi po-golqm liglio. izguzici,ligav6titi i pretencii,a vsu6nost sa koi ot koi po-golemi bukluci i narkomanqsali laina,6toto ne im ponasq na si4koto tva naprejenie!

05-26-2007, 20:37
Само на 3 училища им признавали дипломите навсякъде в Европа...ми тогава защо хората се редят на опашка да влизат в българските ВУЗ-ове??? Пък и като ти гледам правописа...не си научил много! :smt009

Друго имаше предвид, но не можа да го каже като хората. Американския колеж и този във Велико Търново са акредитирани по International Baccalaureate (IB) програмата. Великотърновският - от тази година мисля, софийският - отпреди 2. Идеята е да можеш да завършиш бакалавър в България и после да се прехвърлиш в някой от чуждестранните IB университети в чужбина. Съвсем друг е въпросът, че самата програма все още не е започнала дори в АКС, камо ли в Търново. А и какви цени се чуват ... Та общо взето IB е кирия, доколкото училищата в тях са "име" в Европа...

П.с. Initial_D, за търновския не знам, но от при нас (ACS) в България ще кандидатстват по-малко от 10%... Ориентацията за кандидастване е в американски/английски ВУЗ...
всъщност училищата в България по ИВ програмата са 3 (както казаха по-горе): амариканския в София(от 2005), Васил Златарски(от 2003) и американския във Велико Търново(от 2007)

05-27-2007, 17:13
vie ludi li ste be?
tva e nai-gadnoto u4ili6te v cqla bulgariq-decata na vruskari,politici i mutri-takiva sa pove4eto i tuk tamq nqkoe genialno vunderkin4e,koeto e imalo ne4ove6ki kusmet! tam sa nai-golemite mamini sin4eta,koi ot koi po-golqm liglio. izguzici,ligav6titi i pretencii,a vsu6nost sa koi ot koi po-golemi bukluci i narkomanqsali laina,6toto ne im ponasq na si4koto tva naprejenie! :lol: :lol: :lol: поне забавляваш ех тия легенди =D>

ГостРайтър
05-29-2007, 11:01
всъщност училищата в България по ИВ програмата са 3 (както казаха по-горе): амариканския в София(от 2005), Васил Златарски(от 2003) и американския във Велико Търново(от 2007)
[/quote]

Здравейте, аз завършвам тази година IB програмата във Васил Златарски (София) и нека да ви поясня за какво става въпрос. IB е програма за гимназия, която обхваща 11 и 12 клас. С нея, тъй като е много престижна, кандидатстваш в университет. Т.е. IB ти дава предимство при кандидатстването в университет, най-вече в чужбина.

Нашето училище Златарски въведе IB в България през 2003. Оттогава всички завършили програмата са приети наистина в супер унивеситети - Оксфорд, Брунел, Куиин Мери, Уестминстър и тн. То и затова в zlatarskischool кандидатстването става рано и местата се запълват бързо. Учениците са много амбициозни, обаче са и страхотни хора.

Най-хубавото обаче за Златарски Скуул е, че е международно училище. Много от нас са доволни, че не е американско - защото нямаме никакво намерение да се американизираме, но пък имаме съученици от мн различни държави, което е страшно интересно.

Общо взето ще кажа, че завършилите в Златарски учат предимно в Европа (Англия, Германия, Холандия, Франция и Италия). Някой остават в БГ да учат в СУ и УНСС. Малко хора заминават за Америка (мисля че само 2 от нашия випуск).

Надявам се да съм ви помогнала, и на тези които кандидатстват тази година - Успех - защото е лудница това кандидатстване....

elii95
03-03-2008, 22:44
az sa sam 6klas i mislq dogodina da se probvam v acs...ako sam sred parvite 50 sas sig 6a vleza...ama ako ne sam dosta 6a trea da molq maika da mi dade 6tot 4500euro ne sa malko de ama se pak...nz nekoi mojeli da mi dade primeni zada4i za toq izpit ili nqkoi ot temite davani na predi6ni godini za sa4inenieto mn vi molq pi6ete..sa6to taka nqkakvi drugi komentari za hora koito u4at ili sa u4ili tam iskam da zn dali 6te mi haresa i dali vob6te si zaslujava mn molq pi6ete :oops: :) :)

gostenkata-dnes
03-20-2008, 00:08
Така.. тъй като уча в колежа и ми остава малко до момента на завършването ще се постарая да дам информация, която би ми се искало да имах преди да се запиша в това училище.
В крайна сметка дали в колежа ще ви хареса или не зависи изцяло от вас и доколко ще се впишете.
Първо да опровергая някои от митовете, които съществуват за акс.
Наистина има хора влезли с пари и техния брой се увеличава всяка година, има и зубъри каквито дори по филмите не сте виждали, но има и нормални при които не се стига до крайности. И все пак ако трябва да направим по-общо описание: типичният колежанин е син/дъщеря на заможни и амбициозни родители, които държат детето им да получи най-доброто образование. Оценките са от изключителна важност, затова колежанинът усвоява така ценните в живота качества нечовешко самочувствие и способността да се изкараш по-умен от останалите.
Много съществени аспекти обаче остават неизяснени за тези, които нямат наблюдения на нещата "от вътре". Дисциплината и наказанията са по-строги от останалите училища, но към тях се привиква. Леките провинения като да избягаш от часове един ден или да надзърнеш в чужд тест и т.н. ако бъдат разкрити не биха имали фатален ефект но всичко си е до индивида. Някои оцеляват в колежа благодарение на умело нарушаване на правилата, други ги изключват заради дреболии (с др думи за аматьорското нарушаване на правилата). Ще се сблъскате с абсолютната власт на бюрокрацията и ако се противопоставите на системата тя ще ви сдъвче и изпюе, просто защото така стоят нещата, нищо лично.
Начинът на обучение е много различен от бг системата. Философията на училището е че най-добрия метод е чрез практически занятия и преподаване на наученото да се затвърдяват знания. На който не му приляга, натоварването е убийствено. Нагодено е така че да оцелеят само най-организираните и ученолюбиви копеленца. Не разчитайте да разширите познанията си в различни области, нито да научите нещо с практическо приложение. Единственото, което се научава в колежа е английският. Останалото е просто с възпитателна цел, изпитание на способността ти да се справяш в трудни ситуации и да оцелееш. Ако сте привърженик на идеята, че това което не ме убива ме прави по-силен - това е мястото за вас.
Ако сте типът социална пеперудка, колежът ще ви предостави широко поле за изява. Погледайте американски тийн комедии, те добре илюстрират атмосферата. Има ги спортовете, клубовете, артистичните изяви, но ако вече сте се ориентирали към изкуство или спорт като бъдеща кариера зачеркнете това училище като вариант.
Още много мога да споделя за училището, но няма как да скрия разочарованието си. Целта ми не беше да оплювам колежа а да предпазя идеалистите които гледат на това училище като на перфектното място да се развият. Аз дойдох с много очаквания и ентусиазъм, наистина ходих на училище с желание и останах доволна от първата си година. После станах свидетел на осезаемия спад на нивото и.. вмомента е жалко подобие на онова, което е било преди години. Голяма част от учителите са неквалифицирани и преподават само защото идват от незнам си кое село в незнам си кои американски щат. А и са глупави, което също е проблем... ако някой му е интересно още да пита понеже аз си пиша пиша но нямам представа дали някой изобщо ще арзбере закфо иде реч.
Общо взето колежа вмомента е една лъскава институция, която бавно но сигурно гние отвътре и освен ако не сте дълбоко убедени че искате да прекарате живота си трепейки се и младостта си вършейки неща които не ви вълнуват ни най малко само за да изживеете американската мечта, няма смисъл да плащате. Едно от нещата на които колежът учи е да следваш стандартите. Има си изисквания, следваш ли ги ще успееш. Именно това ограничено мислене ме отблъксва в колежа. Научават те да се подчиняваш на инструкции, но не и да мислиш сам. А това е задачата на всяко училище.

agent117
03-22-2008, 15:29
Лично аз съм 7клас.Майка ми ме бута в американския колеж,но аз се чудя дали той е добър колкото казват...Ако може "gostenkata-dnes" да ми разясни дали ще си губя времето ,при положение че вляза.Другото,което е дали ще мога да отида в престижен университет,след като завърша.Как протича един учебен ден?

03-22-2008, 17:24
vie ludi li ste be?
tva e nai-gadnoto u4ili6te v cqla bulgariq-decata na vruskari,politici i mutri-takiva sa pove4eto i tuk tamq nqkoe genialno vunderkin4e,koeto e imalo ne4ove6ki kusmet! tam sa nai-golemite mamini sin4eta,koi ot koi po-golqm liglio. izguzici,ligav6titi i pretencii,a vsu6nost sa koi ot koi po-golemi bukluci i narkomanqsali laina,6toto ne im ponasq na si4koto tva naprejenie!

искрено се надявам да се шегуваш. трета година уча в Колежа. нито го идеализирам, нито го мразя. въпреки това определено мога да кажа, че дори и най-големите олигофрени са далеч по-търпими от тези, които ще срещнеш на много други места. може да се дължи на снобария или на възпитание, а може и на двете, но хората се държат адекватно. лиглите се броят на пръсти, мое би най-вече в 8 и 9 клас.

gostenkata-dnes, разбира се, да имаш негативно мнение е напълно в правото ти, но не съм съвсем съгласна с теб. научава се много повече от единия английски. то си е и до човек и лична нагласа.

gostenkata-dnes
03-24-2008, 11:42
негативно ми е мнението, но това е защото аз лично не харесвам това за което ни подготвят в колежа. и написах че това е много субективно, дали ще ви хареса или не, зависи дали ще се впишете в обстановката като цяло, има много хора доволни от колежа, които не си ги представям в други училища. аз изброих само нещата, за които съм имала различна представа преди да почна да уча там и впоследствие са ме разочаровали.
естествено че не е само английския, но аз имах друго предвид. Иначе наистина се развиват много умения, като например как да говорим пред много хора, как да се аргументираме добре, разни такива полезни неща. Но всички неща които ги учим по различните предмети уж имат за цел да ни научат да мислим логично, да работим в екип, а на някой пука ли му какво остава в главите ни? Защото ако примерно искаме да учим в бг университет в 12ти клас виждаме че сме назад с материала и трябва минимум година частни уроци за да наваксаме теорията която ни липсва като цяло.
за въпроса за кандидатстването. Плюсовете са:
-като завършиш колежа получаваш и българска и американска диплома, с американската можеш да кандидатстваш в САЩ или американските колежи по целия свят. Затова обаче ти трябва и висок САТ, а и доста пари в джоба, защото стипендиите са труднопостижими последните години
-научава се английски на доста добро ниво така че изпитите за университете в чужбина няма да са чак такова предизвикателство
-получаваш нужния опит какво те очаква ако караш висшето си в чужбина, и ще ти е много по-лесно от колкото ако идваш от държавно училище
а сега минусите...
-ако искаш да кандидатстваш в европа, което е много изгодно вече понеже като част от ЕС имаме големи отстъпки, а в англия се дават заеми за обучението, американската диплома не се признава. Кандидатстваш с българската, което означава че си равнопоставен с хората от всяко друго бг училище. Но в един момент излиза че не си съвсем равнопоставен, защото от кварталното даскало излизат пълни отличници които не са отваряли учебник 5 години а от колежа едвам закъпрваш 5 и нещо.
-в бг се кандидатства трудно, просто зашото липсва нужната подготовка, остават вариантите НОв бг и УНСС :D
-реално предимство за всичките пари които се дават НЯМА, никой няма да ахне с възхищение като види че си завършил колежа, което е някъв много популярен мит.
по добре давайте пари за частни уроци по английски, изкарайте си добра бг диплома и ходете в европа, не ви трябва колежа, само хабене на нерви и пари

joalbrito
03-24-2008, 16:11
az ne u4a tam,ama sa mi govorili za amerikanskiq kolej...
u4i se STRA6NO mnogo... :roll: u4i se do kum 2-3 4asa sledobed,do kolkoto znam..
doma6nite ti sa OGROMNI ... disciplinata e STROGA i ima qko zubari.. a da ne kazvam kolko MNOGO pari se pla6tat :roll:
nikoga NE bih u4ila tam.. za ni6to na sveta :!: :!: :!:
puk i sam 4uvala,4e ne e osobeno dobro daskaloto..ей уфсъ стига говори наизуст бе да те.... :o

BrokenInnocence
03-24-2008, 19:02
Хм, от всичко, което прочетох, като изключим това за връзкарчетата, си звучи като всяка средностатистическа американска гимназия.

idealnata_t
03-24-2008, 19:34
ами аз имам мн приятели от там и въоб6те не са се променили след като влезнаха .... мн са яки оби4ам вииии

03-25-2008, 16:58
мда, гостенке, не те бях разбрала съвсем точно.

то и на мен целта ми е САЩ и затова си ме устройва перфектно, но ако някой цели да учи в Европа май е по-добре през Златарски примерно (заради IB дипломата, не друго).

бтв покрай края на четвъртината умирам 8-)

ObScuReNikoQ
03-31-2008, 11:48
така... от къде да започна.... може би "ааааа....."
какви са тея глупости, които приказват повечето от вас...?! омфг....било затвор и голяма снобария, децата били синове на политици и нз кви, влизало се с връзки, а на изказването, че от дорм-а се излиза само група 15 човека, нпараво паднах.... :razz:
Айде сега, всички които не са от там да престанат да заливат форума с хиляите измислени легенди.... Спрете се!!!
какво да ви кажа, аз уча там и у-щето адски ме кефи, разбира се има си своите лоши страни, но относно образоанието, то наистина е 100% на ниво, светлинни години по-голямо от от това в масата други у-ща. Мисля, че вече 2ма от клежа ви обясниха за програмата и т.н.
Хреса ми и изказването, че и най-големите простаци са далеч по-добра стока от тези, във всяко други у-ще. Лично за мен колежа е супер място и никой не ви кара да идвате тук, ако не искате. Просто не злобейте и не разправяйте глупости.
и....относно злобните коментари..нали всички знаем приказката за лисицата и гроздето...

dima89
04-12-2008, 15:00
"gostenkata-dnes"

Много те моля, би ли ми казала дали ще държите втора матура.
Разбрах, че за Американския няма да се държи втора матура, а ще се признава оценката на изпита по език, който ще държите за американска диплома.

Можеш ли да кажеш какъв е този изпит? Или го приравняват на Тойфел?

Аз съм чувала, че в Америка дипломата не служи за вход във Вуз, а трябва да си държиш САТ.
С вашата диплома може ли да се влезе във Вуз в САЩ без да се държи САТ?

Благодаря за отговора!

pinky_bubbz
04-20-2008, 16:47
Според мен ACS е прекрасно у-ще което наистина си заслужава. Аз кандидатстваx, не влязох от първите 50 ама съм резерва и ще се запиша нащо че е за малко повече (10,000 лв) ама т`ва даскало реално си заслужава 8) който се двуоми ACS е правилния избор :twisted:

mnogo_6tura
05-18-2008, 12:36
Znachi az tazi godina sym 8 klas v Amerikanskiq Kolej v Sofia (ACS). Iskam da vi kaja che mnogo ot mitovete i legendite za koleja sa greshni. Vseki koito ima ambiciqta da stane neshto ot nego trqbva da uchi tuk. Nqkolko dushi vi kazaha kak preminava vremeto v koleja i ne smqtam da se povtarqm. Lichno az sym v obshtejitiqta tui kato sym ot plovdiv, ta tova che trqbva da ste n na broi dushi za da izlezete e pulna glupost :D kogato te priemat tuk roditelite ti populvat edni formuliari kadeto opomenavat kade puskat deteto si i ako ne mojete da izlezete moje da se syrdite samo na roditelite si. Drugoto koeto e ne e istina che tuk uchat decata na milioneri, politici, mutri i t.n.,zaahtoto ne znam oshte roditelite mi da sa nqkakvi takiva. E estestveno ima i dosta izvestni deca, no tova e normalno vse pak e chastno uchilishte. Taksite naistina sa dosta visoki i primerno na men mi se sybirat okolo 8 000 evra vsqka godina zaedno s obshtejitiqta. Uchitelite sushto ne sa zverove, a daje naprotiv vinagi shte proqvqt jelanie da ti pomognat. E ima i nqkoi koito moje da te draznqt, no si nqmat liubimci ili neshto takova i vinagi sa mnogo loyalni. Za xorata moga da kaja che naistina vseki moje da nameri podhodqshtata si grupichka i da estestveno ima takiva koito sa izvestni, koito paradirat ili sa hodili s celiq kolej, no tova v koe uchilishte go nqma?! Ako ima zainteresovani za tova uchilishte mogat da mi pishat lichno suobshtenie i s udovolstvie shte otgovorq :)

mila_smile
05-18-2008, 15:51
Ами и аз уча там, в 8 клас съм. Засега ми харесва, тази учебна година минава страхотно. Попаднах в класа, където са "зубарите" хаха, така де, хората, които знаят английски най- добре. По ирония и по необясними причини за мене, ние уж учим най- много. Еми към края на 2ри срок се изравниха всички по натоварване, което в 8 клас почти го няма. Е да, имаме домашни, правим проекти, но нали именно това е смисъла на институцията училище ;) Аз открих среда, в която да се движа, и съм доволна. Имам верни приятели в моя випуск, а и сред по- големите май :) Да, има деца на мутри, даже имам познати такива, но и те са общо взето хора, нали се сещате. Има и зубари. Има и емота,метали, кифли и така нататък :D Общо взето утилище ебати кво да е! :-o Е съгласна съм, че понякога болезнено много ми напомня на типичната американска гимназия като от филмите... Но дреме ми :)Бягането от час е по- трудноосъществимо отколкото в държавните училища, но не е невъзможно- лично бягах 2 пъти тази седмица :) В 9 клас е трудно, защото изведнъж предметите стават около 3 пъти повече, но се преживява. Имам надежда, завърша 12 клас, пък и като гледам какви хора оцеляват...
Така че, ако имате амбиции да учите в ACS, не оставяйте хората, които пък нямат никакви, да ви дърпат- въпрос на ваш личен избор:)

Sk8er_fREak+
05-30-2008, 13:18
az ne u4a tam,ama sa mi govorili za amerikanskiq kolej...
u4i se STRA6NO mnogo... :roll: u4i se do kum 2-3 4asa sledobed,do kolkoto znam..
doma6nite ti sa OGROMNI ... disciplinata e STROGA i ima qko zubari.. a da ne kazvam kolko MNOGO pari se pla6tat :roll:
nikoga NE bih u4ila tam.. za ni6to na sveta :!: :!: :!:
puk i sam 4uvala,4e ne e osobeno dobro daskaloto..ей уфсъ стига говори наизуст бе да те.... :o

Ех, Радоо, и ти ли тука бе :-D
Колкото по темата, както вече виждам някои мои съученици вече са казали много неща, та да не се повтарям само ще кажа на тези, които не учат там, че не могат да си вадят изводи за даскалото само от слуховете от техни познати или приятели.. Тва "училището е супер гадно, не уча там, а и се радвам" е доста тъпо, щото нямате реалната представа какво точно се случва. То и аз нямам все още, първа година ми е, но смятам, че е въпрос на лично мнение дали ти харесва. Всичките ми приятели ежедневно се оплакват колко учим, кви домашни ни дават, колко са скапани даскалите.. Питайте ги обаче дали биха си сменили даскалото, 90% ше откажат, и аз съм от тях. Сички се оплакваме, ама истината си е, че ако яко се трудиш имаш доста перспективи, без да преувеличавам. Който се интересува винаги може да се разрови по Интернет - толкова хора си пробиват път и ги приемат в някви супер престижни университети... Абе наистина почнах да се повтарям май, но в крайна сметка даскалото си е хубаво.. Мен ми харесва със сичките му недостатъци и нямам намерение да се местя :)

death_alive
05-30-2008, 19:17
jkl, kjln mgk,

ObScuReNikoQ
05-30-2008, 22:18
:lol: и само по правописа мога да ти кажа две думи....
ОСТАНИ СИ В КОЧИНАТА ;) :lol: :razz: :lol: :razz:

CacOBG
06-25-2008, 12:06
Хахаха. Приятели ми подхвърлиха темата и изчетох сичките глупости, които са изписани и ми стана мн смешно как хората пишат без да знаят кво пишат :)
Преди около месец май завършихме (или там някъде) и тка моете сте сигурни, че няма да ви лъжа.
Предварително ви моля да не ми коментирате правописа ,правоговора, пунктоацията и тн...форумите не са място за оценки по български език и литература. Хах та да се върнем на темата за Колежу.
Който квото иска да ми говори, няма да приема, че това не е най-доброто училище в България. Бях в СМГ до 7 клас - и там нивото е добро, но тука манталитета на сички просто е малко по-различен. Тва че мн се учи и че сички са зубари и едновремнно с тва наркомани и синове и дъщерички на наркотрафиканти, мутри и депутати е абсурдно твърдение (макар в последните години тенденцията да е в тази посока). Истината е, че ако си нормален човек (като мен и останалите светстни хора, които познаам) ше си прекараш супер яку, ше получиш перфектна диплома и в крайна сметка като завършваш няа да съжаляваш за тези 5 години от живота си. Някоя зубарка от випуска ми е писала преди мен - тя сама си го е избрала тва с многото учевн - доста хора минахме и без това и пак завършихме с добър успех :) - тва да не ви спира. Ама и не може хептен да не учиш и да не спазваш дисциплина щото тогаа изфърчаш от системата и отиваш в някое училище като Златарски където наистина са утрепка до утрепка и се хвалят, че влизат в - "Оттогава всички завършили програмата са приети наистина в супер унивеситети - Оксфорд, Брунел, Куиин Мери, Уестминстър и тн." - да поясна, че това са най-пропадналите УК училища (особено ако това е Oxford Brookes както предполагам) където никопй колежанин за нищо на света не би си причинил да отиде да учи :) Хората в Колежу като цяло са много свестни, типажи секфи - даже някви метали се появиха :) Донякъде е верно, че се набляга главно на Англиийския, но манталитета на който учи Колежу и изискванията (високички), които те принуждават да спазваш са много по-полезни отколко да те учат добре на химия или биология примерно (не че в Колежу учат толко зле тея предмети ма не е кат да сме гении в ея насоки). Между друуто резултати от матурата казват сичко - гарантирам, че не сме преписвали по БЕЛ (ако е имало тва са малки единици), ако някой е ходил на уроци аз не знам за такъв и пак изкарахме най-висок успех макра БЕЛ по принцип на доста хора да не ни се отдава мн мн (аз по БЕЛ имам 4 ма на матурата имам 5.60 wtf) Който обижда Колежу съм готов по всяко време да му затворя устата щото се пак съм опитал и топ държавна гимназия като СМГ и Колежу и категорично мога да твърдя, че АКС е вашия най-добър избор, лол. Ако ваще могат да си го позволят все пак... тая година таксичката за стипендиантите ммай ше е в порядъка на 2.5к ойру, което не е малко. Ай със здраве.

ObScuReNikoQ
06-25-2008, 15:33
цацкУ, евала :-)
пък новата е 2 700 еврА /niska/ =) sus zdrave si4ki ;P

4eere6ka_kiss
06-25-2008, 20:33
DA ! NAI DOBRATA MI FR SE MU4I TAM :d MN SE Y4I NO IMA6 GARANTIRANO BUDE6TE ! Y4ILI6TETO E NAPRAVENO PO AMERIKANSKI STANDAR I IDEI I VSI4KO E MN QKO MN SE Y4I 6TE TI SKUSAT ZANIKA OT ZUBRENE NO AKO ISKA65 DA STANE6 NE6TO SYR GOLQMO XODI TAM :d YSPEX (IZPITA MINA OTDAVNA AKO 6TE KAN TAQ GOD )

mimz_rap
07-04-2008, 22:37
Ами и аз мисля да кандидатствам там.От тва , което прочетох ми се вижда яко :) но на мен проблем ми е излизането ... след даскало мога ли да си ходя където си искам , с който си искам и да правя квото си искам :-o и до колко часа ...

swetyYkittyY
07-05-2008, 00:16
Ся сигурно ще ме помислите за малоумна ,но все пак ще попитам! :-D След кой клас се влиза в американския и как? :-D :-D :D :D

*ell-oh-ve-ee*
07-05-2008, 11:06
Брат ми завърши 11 клас там и бих казала,че не нито зубър(амааа изобщо),нито пък учи толковаа много.Училището е много хубаво,аз исках да влезна там ама за жалост не успях :( Даже по едно време ми беще като мечта :D Може да е строго,но в днешните училища дисциплината е ужасна,повечето ученици пушат и пият(не казвам,че и там няма)но аз бих искала да уча в такова училище,точно като Американския колеж :)

*ell-oh-ve-ee*
07-05-2008, 11:07
Ся сигурно ще ме помислите за малоумна ,но все пак ще попитам! :-D След кой клас се влиза в американския и как? :-D :-D :D :DСлед 7ми :)

sladkish_14
07-05-2008, 13:02
Ся сигурно ще ме помислите за малоумна ,но все пак ще попитам! :-D След кой клас се влиза в американския и как? :-D :-D :D :D


След 7-ми клас,но изпитите са отделни и са по-рано,изпуснала си срока,вече сигурно са излезнали класиранията кои ще учат там :( ..Иначе аз против Американския колеж нямам,но не е истина,че после можеш да иде в примерно - Харвард,Оксфорд или там какви бяха,аз гледах миналогодишните резултати само 1-2 човека има приети там :? Излишни пари общовзето

anito12
07-15-2008, 10:25
Прегледах повечето мнения в тази тема за Колежа и ми стана доста интересно...
Някой, който е кандидатствал за влизане там може ли да ми каже как точно се провежда изпитът като цяло и за колко време? Разбрах, че има отделни "блокове" за математика, БЕЛ, есе и логика, макар че източниците ми не са много надеждни.
Любопитно ми е, защото догодина ще се пробвам за Американския и искам да съм наясно с цялата...процедура. :-D
А, забравих това - също така да ми кажете колко ученици приемат с евтината сума за Колежа и колко със скъпата?
Мерси предварително. :)

mimz_rap
07-15-2008, 14:04
Прегледах повечето мнения в тази тема за Колежа и ми стана доста интересно...
Някой, който е кандидатствал за влизане там може ли да ми каже как точно се провежда изпитът като цяло и за колко време? Разбрах, че има отделни "блокове" за математика, БЕЛ, есе и логика, макар че източниците ми не са много надеждни.
Любопитно ми е, защото догодина ще се пробвам за Американския и искам да съм наясно с цялата...процедура. :-D
А, забравих това - също така да ми кажете колко ученици приемат с евтината сума за Колежа и колко със скъпата?
Мерси предварително. :)

виж в сайта : http://www.acs.bg

ObScuReNikoQ
07-15-2008, 15:30
Ся сигурно ще ме помислите за малоумна ,но все пак ще попитам! :-D След кой клас се влиза в американския и как? :-D :-D :D :D


След 7-ми клас,но изпитите са отделни и са по-рано,изпуснала си срока,вече сигурно са излезнали класиранията кои ще учат там :( ..Иначе аз против Американския колеж нямам,но не е истина,че после можеш да иде в примерно - Харвард,Оксфорд или там какви бяха,аз гледах миналогодишните резултати само 1-2 човека има приети там :? Излишни пари общовзето

a vdq li kolko drugi bulgari ot drugi u-6ta sa prieti tam? [nula]
i osven tezi dvata, ima i dosta drugi prestijni, za koito kakto razbiram ot citata "harvard, oksford ili tam kvi bqxa" nqma6 ponqtie, no ima6 mnenie...
:D sme6no...

CacOBG
08-26-2008, 12:34
Еми пичове. Ко погледнем кой къде беше приет тая година не мое се каже, че е кой знае кфо ама тфа е щото у УСА-то спреха париците за БГ след влизанету у еврозоната. Имаме момиче (от класа ми, 6.00, скъса се да учи) на пълна в Принстън, момче (фр от 5 клас), който ше ходи в Чикагото (ма той си плаща) и още 3-4 такиа в мн добри УС колиджи (1 от тях май също плаща, друите са на стипендия). Другите 15ина човека дет ше ходат УСА са в добри колиджи ама не Харвард-стайл просто щото там дават стипендии само на миризливи индийци и джикипонци...В УК ... хммм. в Оксфорд има 1 момче ма той се премести след 10 клас да учи там с някаф ексчендж и стипендия и за тфа го зеха хаха и щото е некаф гений де. В Кембридж и Оксфорда опитаха оше 5-6 човека и никой не приеха ... В ЛСИ също никой не зеха. В Импириъл нямаме (не зимат БГ диплома, нито Американска без АП) В следващити от топ 20 е яка масовска (там отиаме към 60% от випуска кат гледам...) и се сме в топ/много добри унита по специалностите с малки изклучения на некфи заблудени хорица ... нЕ Е мн ма е от сърце, хаха, пък и поне сички знаем, че кат са ни приели няма да отидем там и да сме идиоти а ше сме най-добрите, лол...докат кат съм учил без никаф деманд от даскалите в хай скул после ше се чувствам идиот кат отида някъде...сами преценявайте, но ако мислите, че Колежу ше ви вкара в Харвард живеете на др планета. Въпреки сичко, като цяло сички, които са кандидатствали са приети в добри Унита по света (от 100 човека май 4-5 остаат в БГ, лол, или нещо от сорта).

ПС: спрете да говорите като не знаете...
ППС: стипендии вече дават на по 25 момци и 25 момици (преди беха фифти, фифти ма тц..искат поече пара, за което ги упреквахме ежедневно :) )
ПППС: Правописа е посветен на ЕМО-тата по света, дано изчезнат по-скоро...

havajskite ga6ti
09-20-2008, 14:52
Хора търся спешно едно момиче от там..не сме се чували и виждали от началното даскало...домашния и телефон е закрит...знам само че сега учи в А.Колеж...сега е 10 клас казва се Елена Златева..моля ви ако някой знае нещо за нея да пише

vesopeso
04-22-2009, 14:15
sladkish_14 написа:
swetyYkittyY написа:
Ся сигурно ще ме помислите за малоумна ,но все пак ще попитам! След кой клас се влиза в американския и как?



След 7-ми клас,но изпитите са отделни и са по-рано,изпуснала си срока,вече сигурно са излезнали класиранията кои ще учат там ..Иначе аз против Американския колеж нямам,но не е истина,че после можеш да иде в примерно - Харвард,Оксфорд или там какви бяха,аз гледах миналогодишните резултати само 1-2 човека има приети там Излишни пари общовзето

булШит , нема такоа нещо , влизат по 140 на година от 250 ... горе-долу не е пълно със зубари има и фитболни утрепки ... Няма наркомани ... общо взето добра обстановка , стола обаче има нужда от поправка ... АМИ КАТО ПРЕДПОЧИТАТЕ , ВЛИЗАЙТЕ СИ У ДЪРЖАВНИТЕ селски УЧИЛИЩА и станете шофьори , ний ще си пейкаме на свобда в адвокатската кантора ... СТАНА МИ ЛОШО ОТ ТЪПАНАРИ КОИТО ПАПАГАЛСТВАТ , ЧЕ НЕ СА БИЛИ ТАМ И ИМ Е :booooomb: :shock: :shock: КЕФ ... :booooomb: :booooomb: :shock:

swapy
04-24-2009, 15:16
:grin:

swapy
04-24-2009, 15:26
:grin:

john95
04-24-2009, 15:45
Приет съм :-P - 26 то място - 65.11 % :P

Не знам все още дали ще се записвам...

swapy
04-24-2009, 16:20
4etoh 4e ako roditelite ti podadat nqkakvi dokumenti moje da ti dadat otstapka ot 5 do 100%. a ti deto si priet pooozdravleniq. kak be6e testa

rainmaker4
07-22-2009, 12:12
vie ludi li ste be?
tva e nai-gadnoto u4ili6te v cqla bulgariq-decata na vruskari,politici i mutri-takiva sa pove4eto i tuk tamq nqkoe genialno vunderkin4e,koeto e imalo ne4ove6ki kusmet! tam sa nai-golemite mamini sin4eta,koi ot koi po-golqm liglio. izguzici,ligav6titi i pretencii,a vsu6nost sa koi ot koi po-golemi bukluci i narkomanqsali laina,6toto ne im ponasq na si4koto tva naprejenie! ---> ..ox.. :D :D :D :D ironiq bate..az 6to ne se vijdam opisana tyka.. :grin: :grin: ako si misli6 4e tfa..e nekfo 4astno y4ili6te..edno takoa..deto vliza vsqko bogata64e deto iska..e za kfo e 6ibaniq priem izpit...s po 4oo razo4arovani..4e sa gi reznali..ot tia 400..200 hodeli na yroci..i kaot primer..imahe dna fr..syper bogata..tq kaza: ako se izduna na izpita..mama ti tati 6e platut da vlqza... :o ii...sega 6to ne e vutre..a sedi nekfo..i sujalqva...o6te ??? :D boklyci..narokamnqsali laina..awe..hora poznaate li gi tiq...bate mn tupo..da si suzadade6 nekfo 6ibano mnenieza ne6to..i ot tam..ne se 4ya6 kfo govori6..izvinqaaai..oba4e..bate pri tfa..4e si4ki se skusvat ot y4ene..ti da im kaje6..tfa + nekfi..ne praila sex..snobari,zyburi..bez socialen jivot :grin: izvinqaaai ama;....na tia kato tewe..purvotot koeto moga da kaja..q si go nay4ika we.. ;xx ..bati yvajanenieto..na li4niq izbor..i..az za tvoita nai-veroqtno skapanao kvartalno y4ili6te..ili puk v nekoe selo..ili ne mn izvesten grad..kfo moga da kaja..za tfa bez mn da znae6..ae ne govori ;xx

Loshotia
07-22-2009, 13:34
vesopeso, :D успех в кантората, щом това ти е мечтата :D :lol:

afterforever
07-22-2009, 15:07
vesopeso, :D успех в кантората, щом това ти е мечтата :D :lol:

Те в канторите предимно колежани от Американския земат, след завършен 12. клас :razz:

Loshotia
07-22-2009, 15:44
А ние от държавните селски училища ще им плащаме да ни защитават след като някоя фирма реши да съди нашата

Detestation
07-22-2009, 16:07
Влязох в Американския колеж миналата година.
Отбелязвам го, за да не кажете, че съм някаква комплексарка.

Не отидох там, защото не смятам, че си заслужава да давам такива луди пари. Родителите ми ми предложиха, ако наистина искам, да отида, но моето лично решение беше, че училището просто не оправдава огромните суми, които биха били изплащани за обучение, а и които, отгоре на всичко, се покачват всяка година.
Сега смятам да уча в колеж в Англия, където годишната такса е около 8,500 паунда за бординг обучение (с настаняване и храна). Вярно е, че таксата е по-висока от на Американския колеж, но образованието определено е английско във всеки един смисъл на думата и би ми помогнало да вляза в най-добрите английски университети.
А на превъзнесените пикли, които изкараха колежът най-доброто училище в Европа, бих казала: осъзнайте се, защото има къде-къде по-добри от вас на континента.

GbSy
07-22-2009, 16:21
^Добре де, ами кога ще отидеш да учиш там.
И въобще каква е системата с колеж и университет ... кое кога е? :-D

Detestation
07-22-2009, 17:26
^Добре де, ами кога ще отидеш да учиш там.
И въобще каква е системата с колеж и университет ... кое кога е? :-D

Ще ти пратя Скайп на ЛС, и ще обяснявам, защото е доста дълго. 8-)

afterforever
07-22-2009, 18:56
Влязох в Американския колеж миналата година.
Отбелязвам го, за да не кажете, че съм някаква комплексарка.

Не отидох там, защото не смятам, че ...

Аз пък съм съгласен с Detestation.

brokeninside13
07-22-2009, 22:30
Аз искам да уча там заради вида му и е същото както по филмите от САЩ.... е само зарад тва искам да уча там...иначе не.

Scarecrow
07-23-2009, 06:40
Аз искам да уча там заради вида му и е същото както по филмите от САЩ.... е само зарад тва искам да уча там...иначе не.

:D :D Ти ме разби! :razz: :razz: :lol: 8-)

brokeninside13
08-01-2009, 22:33
Аз искам да уча там заради вида му и е същото както по филмите от САЩ.... е само зарад тва искам да уча там...иначе не.

:D :D Ти ме разби! :razz: :razz: :lol: 8-)

емии даа много ме радва само зарад тая причина :-D :lol:

adizitk1
08-01-2009, 22:49
www.ac-arcus.com - Tam e po-zle, vervaite mi!
тва прилича много повече на дворец, отколкото на колеж. :shock: :shock: :shock:

Raven23
08-05-2009, 07:09
Не уча там. Много бих искала, но не съм от София. Имам познат, който учи там и е наистна адски интелигентен. От където да го бутнеш всичко знае, а не е да кажеш някакъв зубър или нещо от този сорт. Смятам че училището предлага страхотни възможности.

hugzz
08-10-2009, 14:27
Edna p0zNaTa ima Da6teRq,koqt0 u4i tam i e an0reksi4ka.3 m0mi4eta ot neiniq klas sa6to. Momi4etata sa ili nark0 ili skeleti,m0m4etata stawat Pedali i PsiX0PaTiI... :? :booooomb: :?

fenkatakrisi952
08-10-2009, 18:44
Много неща се говорят за Американския. :D
Тази година ходих на приемния изпит (и вярвате или не) няма човек,който да реши 60 задачи за 25 мин. :-o .Уви бях резерва,но не ме взеха и не съжалявам. 8-)
Един съученик го приеха и има добри учаквания за даскалото.Но честно казано,според мен не е нищо особено.Ако не си зубар или нямаш връзки няма да оцелееш дълго на нарежението. :-D

fenkatakrisi952
08-10-2009, 18:46
Edna p0zNaTa ima Da6teRq,koqt0 u4i tam i e an0reksi4ka.3 m0mi4eta ot neiniq klas sa6to. Momi4etata sa ili nark0 ili skeleti,m0m4etata stawat Pedali i PsiX0PaTiI... :? :booooomb: :?

така е.някой ми беше разказвал,че имало случаи деца да заболяват от анорексия (както каза) или диабет,заради стреса :shock:

flip95
08-12-2009, 18:20
Edna p0zNaTa ima Da6teRq,koqt0 u4i tam i e an0reksi4ka.3 m0mi4eta ot neiniq klas sa6to. Momi4etata sa ili nark0 ili skeleti,m0m4etata stawat Pedali i PsiX0PaTiI... :? :booooomb: :?

така е.някой ми беше разказвал,че имало случаи деца да заболяват от анорексия (както каза) или диабет,заради стреса :shock:
е в такова училище не искам да уча ... :roll:

vikipf
08-30-2009, 15:50
Edna p0zNaTa ima Da6teRq,koqt0 u4i tam i e an0reksi4ka.3 m0mi4eta ot neiniq klas sa6to. Momi4etata sa ili nark0 ili skeleti,m0m4etata stawat Pedali i PsiX0PaTiI... :? :booooomb: :?

така е.някой ми беше разказвал,че имало случаи деца да заболяват от анорексия (както каза) или диабет,заради стреса :shock:
е в такова училище не искам да уча ... :roll:

Трета година уча там, а как не съм го вияла т'ва :D

Каквото и да казвате т'ва си остава най-доброто училище в България (матурите си го показват, за тези които не вярват). А и обучението му е съвсем на нивото на другите елитни европейски колежи (или по-точно гимназии). Само ето шансът да влезеш в по-елитен университет, ако учиш в ACS, остава доста по-малък в сравнение с другите Американски колежи по Европа. Но здраве да е! Нали сме българи и дълго време сме били хулени в по света и у нас.

Не знам колко коментара съм написала в тази тема, но като я видях не можах да се сдържa : D

Надявам се тая година да не падне много нивото с тоя прием само с 5000 евро (та и повече) на година. С финансовата криза се радвам, че ми остават само 3 години, че иначе се съмнявам, че щях а го завърша. И сега не е сиг, но се надявам. : )

rauwkost
08-30-2009, 18:49
^ само 5000 евро на година, само че май тази година станаха 7500.. пф, охапала ви бълхата :?
Безбожно много пари се хвърлят, дори родителите ми да можеха да си го позволят, не бих искала да ги хвърлят там.

elle_123
08-30-2009, 20:24
^ само 5000 евро на година, само че май тази година станаха 7500.. пф, охапала ви бълхата :?
Безбожно много пари се хвърлят, дори родителите ми да можеха да си го позволят, не бих искала да ги хвърлят там.
Аз не уча там, но имах приятели, които влязоха там. Не знам дали образованието е на много високо ниво, но всички станаха адски надути и си мислят, че са едва ли не "господарите на света" понеже родителите им са по-богати от други.Проблемът е че голяма част от тях изглеждат жалки, защото самочувствието им е безпочвено. :(

vikipf
08-31-2009, 23:20
Не са 7500. ; ) Май зная по-добре.

Т'ва, че тая година ще вязат много тъпанарчета, е факт. Обаче скоро ще се научат, вярвай ми. И при нас не обичаме надутите копелета.

revolver
09-01-2009, 07:35
Американския колеж си е супер яко даскало.Не че уча там,ама искам.Но то не е за всеки и напротив не се учи чак толкова.Просто има повече практически знания,много извън класни дейности.А учебния ден започва в 8:15 и свършва към 3 като сметнеш и времето за обяд.Строга дисциплина какво значи това?Че няма олигофрени и че не можеш да си правиш квото ти скимне.Не те държат на въже и ти казват зубри,там вкизат хора с логическо мислене(само погледнете изпита какъв е),научава се езика перфектно и се научаваш да се оправяш във всякава среда и после приемането ти в американски колеж без изпит е гарантирано.

Пичага,аз не уча там и мога да ти кажа имат желязна дисциплина,водят ти досие,ако искараш под 4 ходиш при психиатър и оште куп гадорий,и отгоре на това плашташ 11 000 лева годишно!Вярно ,получаваш признание от всеки университет и добро убразование,ама струва ли си да си жертваш детствота за некав американски колеж?Знам това щото имам мой човек вътре.

Unendlich
09-05-2009, 21:35
Държавното си му е работа, пък и в София има много училища (държавни) където са доста НАД Американския колеж, въпреки че за него се държат други изпити. :) Имам приятелка, която се премести, за да учи там и хич не е особено доволна.. И този колеж като цяло си е чиста гимназия, ама частна. 8)

amk933
09-05-2009, 21:53
^Българска гиманзия си е с частичен американски статут. ;) Иначе аз не познавам много хора от там. Тези, които познавам обаче са много готини. Те са в IB повечето. :)

tairaaa
09-06-2009, 18:39
Така....Брей от къде разбрахте ,че е гадно даскалото?Мнооого ама мнооого се дразна като някой и грам не знае за Ак а вика ,че е много тъпо(само защото не е влязал).И не е задължително да се записваш на курсове за да влезеш.Вярвате или не аз съм може би единствената влязла в Американския без нито един урок.Просто на изпита се изискваше по нетрадиционно мислене.И така мисля ,че училището е на-доброто,чувала съм много хубави неща.Парите за 5500 евро но помислете-ако завършиш там с добра отценка си осигоряваш бъдеще каквото 1 АЕг (например) няма да ти даде...

rainmaker4
09-06-2009, 21:08
aa y4e6tite tam..bihte li poqsnili malko pove4e za izpita v na4aloto na ggodinata...nali ilma takuf? :( ..tozi spored kogoto 6te si v 8/1 , 8/2 ..i t.n ako na 15 e otkrivaneto..koga se pravi tozo test..su6to i po kakfo ima vhodni..za da sa podgotveni tezi,koito 6te hodat..predpolagam kazvat ..no vse pak..gadno e dva dena predi ne6to d ati kajat..sled 2 dena 6te imate test.. :( :( ..6te se radvam da spodelite :)

belltom
09-06-2009, 21:19
aa y4e6tite tam..bihte li poqsnili malko pove4e za izpita v na4aloto na ggodinata...nali ilma takuf? :( ..tozi spored kogoto 6te si v 8/1 , 8/2 ..i t.n ako na 15 e otkrivaneto..koga se pravi tozo test..su6to i po kakfo ima vhodni..za da sa podgotveni tezi,koito 6te hodat..predpolagam kazvat ..no vse pak..gadno e dva dena predi ne6to d ati kajat..sled 2 dena 6te imate test.. :( :( ..6te se radvam da spodelite :)


aвее тоя тест първо е супер лесен..2ро на никой не му пука за него просто трябва за да се разпределите по паралелки...ии не тряа се спичате..дори е по добре да се поизложите леко и да влезете в по ниска паралелка щото високите мн ги гърчат(демек тея мн знаещите) аз си бях ниска..ии ми беше мн по спокойно от тея в 8/7..8/8 примерно..аз си бях 8/3 :)))

anito12
09-06-2009, 21:36
Така....Брей от къде разбрахте ,че е гадно даскалото?Мнооого ама мнооого се дразна като някой и грам не знае за Ак а вика ,че е много тъпо(само защото не е влязал).И не е задължително да се записваш на курсове за да влезеш.Вярвате или не аз съм може би единствената влязла в Американския без нито един урок.Просто на изпита се изискваше по нетрадиционно мислене.И така мисля ,че училището е на-доброто,чувала съм много хубави неща.Парите за 5500 евро но помислете-ако завършиш там с добра отценка си осигоряваш бъдеще каквото 1 АЕг (например) няма да ти даде...
откъде си толкова сигурна, че 1 АЕГ няма да даде толкова знания на учениците, колкото колежа?
тази година ме приеха в АК и предпочетох 1 АЕГ.
знаеш ли защо? 5500 евра - един семестър в немски университет струва по-евтино. първо, това са много пари. второ, става дума за средно образование.
изпитът на АК се провежда с цел да се съберат най-умните и способни деца. не всяко от тях може да си позволи тази нереална такса. и така - в крайна сметка се оказва, че АК не търси по-умните деца, а тези, чиито родители имат дебели портфейли. и постепенно нивото на колежа спада.
ето това не одобрявам. що се отнася до 1 АЕГ - там английски може да се научи толкова добре, колкото в АК. има си native speakers колкото искаш.
има си извънкласни занимания и сипове - както в Колежа. дори са по-интересни, смея да кажа, защото съм проучвала достатъчно време какви са кръжоците и в двете училища.
и в крайна сметка се оказва, че в 1 АЕГ получаваш същото, каквото и в АК, само че безплатно.

belltom
09-06-2009, 22:03
Така....Брей от къде разбрахте ,че е гадно даскалото?Мнооого ама мнооого се дразна като някой и грам не знае за Ак а вика ,че е много тъпо(само защото не е влязал).И не е задължително да се записваш на курсове за да влезеш.Вярвате или не аз съм може би единствената влязла в Американския без нито един урок.Просто на изпита се изискваше по нетрадиционно мислене.И така мисля ,че училището е на-доброто,чувала съм много хубави неща.Парите за 5500 евро но помислете-ако завършиш там с добра отценка си осигоряваш бъдеще каквото 1 АЕг (например) няма да ти даде...
откъде си толкова сигурна, че 1 АЕГ няма да даде толкова знания на учениците, колкото колежа?
тази година ме приеха в АК и предпочетох 1 АЕГ.
знаеш ли защо? 5500 евра - един семестър в немски университет струва по-евтино. първо, това са много пари. второ, става дума за средно образование.
изпитът на АК се провежда с цел да се съберат най-умните и способни деца. не всяко от тях може да си позволи тази нереална такса. и така - в крайна сметка се оказва, че АК не търси по-умните деца, а тези, чиито родители имат дебели портфейли. и постепенно нивото на колежа спада.
ето това не одобрявам. що се отнася до 1 АЕГ - там английски може да се научи толкова добре, колкото в АК. има си native speakers колкото искаш.
има си извънкласни занимания и сипове - както в Колежа. дори са по-интересни, смея да кажа, защото съм проучвала достатъчно време какви са кръжоците и в двете училища.
и в крайна сметка се оказва, че в 1 АЕГ получаваш същото, каквото и в АК, само че безплатно.
Същото освен дипломата..и връзката с най добрите световни университети .. :)

anito12
09-06-2009, 22:09
една американска диплома и връзки с Харвард струват 11 000 лева? хм.

amk933
09-06-2009, 22:10
Има ли някой, който ще е 12 клас в колежа, че искам да питам какво се случва с една сграда? :)

GbSy
09-06-2009, 22:11
Диплома се получава и в АЕГ, споко.
Освен това нас, учениците в АЕГ, какво ни спира да кандидатстваме в елитни чуждестранни университети?
А случайно да ти е известно, че ученик от АЕГ е получил 100 % стипендия по физика за Харвард, която се равнява на скромните 56 00 долара..

amk933
09-06-2009, 22:11
една американска диплома и връзки с Харвард струват 11 000 лева? хм.

Не не струват толкова, но българската диплома не се приема в много от най-добрите университети - в някои като UCL и LSE гласно, в други като Yale негласно. ;)

belltom
09-06-2009, 22:11
една американска диплома и връзки с Харвард струват 11 000 лева? хм. Ами ако знаеш какво да правиш тези връзки ще са ти от голяма полза..а пък парите после ти се възвръщат многократно :)))))

anito12
09-06-2009, 22:13
когато един ученик НАИСТИНА е достоен да учи в престижен американски университет, не са му нужни никакви връзки. (:

amk933
09-06-2009, 22:14
Диплома се получава и в АЕГ, споко.
Освен това нас, учениците в АЕГ, какво ни спира да кандидатстваме в елитни чуждестранни университети?
А случайно да ти е известно, че ученик от АЕГ е получил 100 % стипендия по физика за Харвард, която се равнява на скромните 56 00 долара..

То нищо не ви спира да кандидатствате, но като си видиш отговора на апликацията - withdrawn, няма какво да се чудиш, че имаш 6.00 и 8.5 на IELTS, защото българската диплома е третирана недобре. :?

GbSy
09-06-2009, 22:21
Абе, 'айде, 'айде.
Може толкова да се спори по тоя въпрос.
А не се ли чувствате малко... хм, как да се изразя...
Едва ли не влизате в университети само заради добрата си диплома, а не заради добрите си знания.
Един вид един човек, учещ в АЕГ, може да знае много повече от вас, но да го отхвърлят заради дипломата, а вие ще влезете заради връзки...

amk933
09-06-2009, 22:24
Абе, 'айде, 'айде.
Може толкова да се спори по тоя въпрос.
А не се ли чувствате малко... хм, как да се изразя...
Едва ли не влизате в университети само заради добрата си диплома, а не заради добрите си знания.
Един вид един човек, учещ в АЕГ, може да знае много повече от вас, но да го отхвърлят заради дипломата, а вие ще влезете заради връзки...

Точно така е за жалост. Казвам за жалост, защото познавам хора с безупречни резултати, диплома 6.00 от АЕГ 8.5 на IELTS и неприети на много места, на които заслужават да са. И, ако не ми вярваш, потърси в сайта на UCL да видиш, че не се приема, а на LSE пише, че е съмнителна. :)

belltom
09-06-2009, 22:26
когато един ученик НАИСТИНА е достоен да учи в престижен американски университет, не са му нужни никакви връзки. (: Нито съм казал че 1ва АЕГ е лошо училище нито съм казал че човек от там не може да влезе в престижен университет..просто в България нещата стоят така че колкото и да си умен имая минимални шансове защото никъде не се зачита българскта диплома..добре ученик от 1ва е влязъл.., и ??сравни броя на учениците от колежа влезли в престижен университет от Бръшляновата лига..и на учениците от някоя обикновена гимназия..сама можея да си направиш извод..за тфа че връзките на АК имат голямо значение.. :}

rauwkost
09-06-2009, 22:27
Така....Брей от къде разбрахте ,че е гадно даскалото?Мнооого ама мнооого се дразна като някой и грам не знае за Ак а вика ,че е много тъпо(само защото не е влязал).И не е задължително да се записваш на курсове за да влезеш.Вярвате или не аз съм може би единствената влязла в Американския без нито един урок.Просто на изпита се изискваше по нетрадиционно мислене.И така мисля ,че училището е на-доброто,чувала съм много хубави неща.Парите за 5500 евро но помислете-ако завършиш там с добра отценка си осигоряваш бъдеще каквото 1 АЕг (например) няма да ти даде...
хаха к'ви сте ми смешни ей такива мишоци.. ти да не би да учиш там бе? Много ти разбира главата.. бягай да изкарваш "отценки".. мама ви гадна неграмотна, не се ли научихте, че се пише ОЦЕНКА!?!?
ПУашим се от такива интелектуалци като вас.
АКО МИ СЕ ОТДАВА МАТЕМАТИКА (например) И АКО Я РАЗБИРАМ, 'ЩО ДА НЕ КАНДИДАТСТВАМ ПАК В ХАРВЪРД, КЕЙМБРИДЖ И Т.Н.?
И защо реши, че 1 АЕГ няма да ти даде добри възможности? Защото ги няма тъпите надути богаташчета и дечицата на мама и тати? 10 човека познавам от АК и всичките са надути боклуци.

anito12
09-06-2009, 22:28
и какво искате да кажете сега - че който не учи в АК или ААУ, трябва да се хвърли от скала?

плюс това дори да платите няколко хиляди лева за средно образование, няма гаранция, че ще ви приемат, ако не сте научили нещата като хората.
а както казах, напоследък АК не събират умните, а богатите.

belltom
09-06-2009, 22:29
Абе, 'айде, 'айде.
Може толкова да се спори по тоя въпрос.
А не се ли чувствате малко... хм, как да се изразя...
Едва ли не влизате в университети само заради добрата си диплома, а не заради добрите си знания.
Един вид един човек, учещ в АЕГ, може да знае много повече от вас, но да го отхвърлят заради дипломата, а вие ще влезете заради връзки... Връзки..но връзки на самото училище.. а добрата диплома не е ли отражение на добрите знания..мн ясно че ако си някакъв слаб ученик с кфато и да е диплома..откъдето и да е ..няма да влезеш никъде..като се види успеха ти в дипломата.. ;)

belltom
09-06-2009, 22:32
и какво искате да кажете сега - че който не учи в АК или ААУ, трябва да се хвърли от скала?

плюс това дори да платите няколко хиляди лева за средно образование, няма гаранция, че ще ви приемат, ако не сте научили нещата като хората.
а както казах, напоследък АК не събират умните, а богатите. Вярно е че в училището влизат основно хора които могат да си го позволят..но има и стипендии за тези с по малко възможности..ии другото което е..така или иначе колкото и пари да имат ваще...ако не си умен не можеш да влезеш по какъвто и да е начин..колкото и пари да дадеш(имах един такъв познат..и не му стана работата)

GbSy
09-06-2009, 22:32
Че кой е казал, че дипломата ще ти е реална? :lol:

amk933
09-06-2009, 22:34
и какво искате да кажете сега - че който не учи в АК или ААУ, трябва да се хвърли от скала?

плюс това дори да платите няколко хиляди лева за средно образование, няма гаранция, че ще ви приемат, ако не сте научили нещата като хората.
а както казах, напоследък АК не събират умните, а богатите.

Защо намесваме ААУ като то няма нищо общо с България? За нас дори колежа е българско училище. Там е съвсем различно. А и това, че учиш в такова училище, не те прави тъп, все пак. ;)

anito12
09-06-2009, 22:34
че то нищо около приема в АК не е прозрачно. само ти дават класиране и проценти. не става ясно според какви критерии имаш еди-колко си точки на есето. просто виждаш цифрички и дали си приет, или не.

същото се отнася за стипендиите. всичко се пази в строга тайна.

belltom
09-06-2009, 22:40
че то нищо около приема в АК не е прозрачно. само ти дават класиране и проценти. не става ясно според какви критерии имаш еди-колко си точки на есето. просто виждаш цифрички и дали си приет, или не.

същото се отнася за стипендиите. всичко се пази в строга тайна. Ами..има конфиденциалност все пак..а иначе като влезеш в колежа..разбирая по какви критерии са ти оценявали есето..повярвай.. ;]

rainmaker4
09-07-2009, 07:50
okey..всеки казва, че неговото училище е най-доброто..ясно..значи да влезеш в АК не са само връзки..да попитам..вие влязохте ли с връзки?? ..или просто говорите, базирайки се на слухове? ..в ак повечето от хората, които са влезли не като резерва..са имали шанса да влязат и в друга гимназия!?!?! ..дори и някои от резервите.. За това нека спрем да сравнявяме 1АЕ и АК ..първо, защото това не е темата, второ, защото всеки защитава даскалото си.. е да, някой се изхвърлят.. :-D :-D

tairaaa
09-07-2009, 14:15
Аз не обиждам никого.Аз САМАТА кандидатствах за 1АЕГ защото мисля ,че училището е добро-приеха ме и в Американския и го предпочетох заради дипломата,вратите които ти отваря и т.н.НЕ КАЗВАМ ,че 1 АЕг е лошо даскало-напротив мисля го за яко ,но съм сигорна че ако 1АЕг ми дава едно ,то АК ще ми даде двойно!
П.С:Не съм богаташче,а и не искам да бъда!!!!

ocean_breeze
09-11-2009, 23:02
наситина искам и аз да разбера ..примерно мен ме приеха в американския колеж и след това и в първа немска ....мн ми е интерестно и там ли влязох с връзки....за американския колеж не съм дала една стотинка за урок...просто реших да се пробвам дали ще вляза и какво...24 място...и пак е с връзки нали...избрах амаериканския защото си мисля че наистина може да ми даде нещо което другите училища не могат..единственото за което ме е трах че не съм от софия и съм чувала че адски много хора се подиграват на хората от провинцията...с майка ми адски много съм спорила за това дали да ме запичат...но в крайна сметка тя ми каза "По-добре да не ти купуваме жилище,а да ти усигуря добро образование благодарение на което сама ще можеш да си го купиш." Сега па ще кажете че съм некво богаташче или другия вариант зубър...еми мислете си каквото щете..богаташче не съм..пък за зубъра.....едвам си свъртам задника на едно място па камо ли да си седа по цял ден в нас и да си наизустявам уроците....математиката не може да я назубриш а приемните изпити се състоят най-вече от математически и логически задачи... но все пак съм си богаташче и зубър :)

ocean_breeze
09-11-2009, 23:05
а и имам една молба моля ви ако има някой от американския колеж да ми пише на ЛС...нещо да се запознаеме в началото на учебната..че не познавам абсолютно никой освен едно единствено момиче :-o

vikipf
09-12-2009, 07:53
А-у а-у, идват ми на ум много думи, които не прилягат на една примерна ученичка на Американския колеж. Ама да ви кажа право, само говорите без да знаете. Статистика от миналата година в толквоа обичния ви Харвард да са приети около 3-4 човека от България и 2ма са от АК. Това е само едно от всички училища в България, а защо този университет ги е харесал? Защото от там излизаш един амбициозен, многоразвит, свикнал с правила, либерал човек. Малко може и да преувеличавам, но в общи линии е така. И резултатите от матурите ги показват. В някоя тема някой беше измислил конспирацията, че в колежа си плащаме да нямаме матури :D :D :D. Друг път. А и няма как да се преписва от твой съученик или учител, защото матурите НЕ се правят в нашето училище.
С две думи - учим повече. Говорихте за връзки? Какви връзки може да си създадеш с елитните университети като си богат? Никакви. Защо дори най-богатите деца в света не могат да влязат в такива университети. Говорите, а не знаете.
Единственото предимство, което колежът ти дава е правото да се изградиш като всестранно развита личност и точно това е, което повечето университети. Ако и в НЕГ-а, ФЕГ-а, АЕГ-то и другите елитни училища в София, предлагаха извънучилищни занимания, може би нещата щяха да са различни.

Също пак, отново не, ами за пореден път ще кажа, че в колежа хората може да са богати, но са и умни. Някои ще кажат, че оценките ни не са реални, но вие нямате представа какво е всеки божи ден да имаш поне едно контролно. Имало е дни, в които съм имала 2 презентации, 4 контролни, 1 есе и да се подготвям за следващия ден, когато нещата са същите. Не знам за друго училище, в което "да ти скъсват задника" толкова.

Аз сноб не съм, признавам не съм богата. Майка ми беше учителка до преди година, а баща ми има малка фирма. Не съм ходила на уроци за колежа, не знаех дори какво е това място преди да стъпя на изпита. За изпита за държавните училища, след като разбрах, че съм приета в колежа изобщо не съм и пипвала учебник и пак имах бал 34-35. На първо класиране бях приета в НЕГ-а. А тестовете просто бяха смешно лесни. Така че който ми обяснява, че тестовте за държавните училища са полесни от тези за колежа, много се лъже. Това е като да говорите за жираф, като живееш на Северният полюс и никога не си чел, достоверна информация за това животно.

Koala
10-02-2009, 21:30
Случайно попаднах на този форум и ми стана инетересно какво пише тук(аз уча за 2ра година в Американския) и бях доста неприятно изненадана. Все още не се интересувам от дипломи и такива неща, но искам да отбележа, че у-щето е доста добро. Мит е че у-щето е пълно с разни връзкари, зубъри и т.н. Повечето хора наистина са умни, но това не пречи на социалното им развитие. Има мн забавни хора , както и доста простаци, но тфа го има във вс у-ща. Дисциплината зависи предимно от учителя, но ние прекарваме повечето часове с разни интерактив занимания, които са достатъчно занимателни. Хубавото е че ни карат да мислим, а не просто да запомняме разни дати и факти. Карат ни да ги осмислим. Имаме мн интернешънъл учители, които са по-млади и хем си тренираме англ хем е по-забавно. Заслужава си да учиш в американския предимно заради извънкласните занимания защото това е различното. В началото е стресиращо да се спряваш с толкова мн задачи, но това ти остава умение за цял живот. Аз се паднах първата година при Мис Иванова(за мен тя е най-добрата учителка по англ) и научих повече англ отколкото за 7 години преди това. Иначе аз предимно се записах, защото като отидох на изпита ми се видя супер зелено и яко :D И за бъдещите акс-ци първата седмица е най-яка винаги. И м/у др таксата е 2795 евро, не е 5500 за всички

graceless
10-02-2009, 21:56
В Американския колеж учат деца,чийто болни амбиции на родителите достигат до някъв краен предел.И ако искам образованието да ми е като в "амер.колеж" нека по-добре да отида в Австрия или Швейцария,където хем ще плажам по-малко и хем ще има обучение в чужбина,за което си струват парите!

vikipf
10-02-2009, 22:06
^^5500евро е за всички, след вашия випуск, Koala.

Болни амбиции... Не познавам много, които да идват насила у колежУ. Даже едно момиче, което мразеше училището и правеше всичко възможно да я изключат, до края на 9ти клас толкова реши, че и се остава, че направи всичко да не я изритат.

Образованието не е много по-различно от това в други Американски колежи по света, просто защото са подчинени на еднаква система. По евтино от в България може да си намериш само с пълна стипендия, което е наистина много., а и отелно парите, които ще даваш за самия живот там, ти излича толкова.

До скоро не го бях осъзнавала, но това, което прави колежа по-добър от другите училища, е това, че ние прекарваме живота си там, без това да пречи на социалното ни развитие. Създаваме една общност, която е готова да те подкрепи, в момент на нужда. Има едно чувство на сплотеност, което чисто и просто в другите училища не съществува, защото никой не седи в училище всеки ден, за всички часове.

petermih
12-07-2009, 15:02
В Американския колеж учат деца,чийто болни амбиции на родителите достигат до някъв краен предел.И ако искам образованието да ми е като в "амер.колеж" нека по-добре да отида в Австрия или Швейцария,където хем ще плажам по-малко и хем ще има обучение в чужбина,за което си струват парите!
Хехее пич къде се хвърляш? В чужбина по евтино. ДА БЕ ! :D В класа ми има един руснак който до тази година е учил в швейцария в някакво даскало ,което е подобно на АК и каза , че при нас нивото на обучение е по високо, а в швейцария таксата годишно е била 75000 евро. И не, не съм се объркал, наистина имах предвид 75 хиляди евро.

amk933
12-07-2009, 15:11
В Американския колеж учат деца,чийто болни амбиции на родителите достигат до някъв краен предел.И ако искам образованието да ми е като в "амер.колеж" нека по-добре да отида в Австрия или Швейцария,където хем ще плажам по-малко и хем ще има обучение в чужбина,за което си струват парите!
Хехее пич къде се хвърляш? В чужбина по евтино. ДА БЕ ! :D В класа ми има един руснак който до тази година е учил в швейцария в някакво даскало ,което е подобно на АК и каза , че при нас нивото на обучение е по високо, а в швейцария таксата годишно е била 75000 евро. И не, не съм се объркал, наистина имах предвид 75 хиляди евро.

Добре те е излъгал. ;)

Най-скъпото училище в света е в Швейцария и се казва Le Rosey. Таксата е 50 000 евро годишно. Няма как да е 75 000 евро в някакъв колеж. Макс 25 000 да е била. И това даже е много. Може, ако е учил в Le Rosey да ти е казал 85 000 швейцарски франка. ;)

vesopeso
01-17-2010, 15:03
Ето задачи от примерния приемен изпит:

1. Умореният Уили изкачил един хълм със скорост от 1,5км/ч и слязъл със скорост от 4,5км/ч, така че разходката в двете посоки му отнела общо шест часа. Какво е било разстоянието до върха на хълма?

2. Ако прибавите числото на възрастта на Том, повдигнато на квадрат, към възрастта на Мери, сборът ще бъде 62; но ако прибавите числото на възрастта на Мери, повдигнато на квадрат, към тази на Том, резултатът ще е 176. Каква съответно е възрастта на Том и на Мери?

3. Двама колоездачи се състезават на кръгова писта. Браун прави една обиколка за 6 минути, Робинсън за 4 минути. Колко минути след старта Робинсън ще настигне Браун?

ulencei
01-18-2010, 18:45
Ахх .. когато бях 7 клас си мислех,че няма нищо по -велико от колежа,ама ...
Готвех се при една учителка,която преподаваше там..Уж много добра,ама не!
Когато й зададеш въпрос по някоя задача тя ти я обеснява все едно си идиот..и те пита дали си разбрал с някакъв такъв поглед от сорта на :"Не ме занимавай"..Спирам коментара до тук с математиката,защото май ще има негативни мнения..
Относно българския език се готвих при Цанков..страшен човек,невероятен преподавател,човек,който не иска само да ти вземе парите,а гледа да стане нещо от теб..
НЕВЕРОЯТЕН Е! ;))
Ако има кандидатстващи тази година там - желая ви успех!

GunSnSteelflowers
01-19-2010, 21:18
Много пари и строга дисциплина под въпрос. Докато не видя не вярвам ,няма и да видя.

liverpool24
01-31-2010, 20:25
Искам да попитам един въпрос за стипендия в колежа... Наистина ли има 100% стипендия тука и как може да взима такава стипендия ??
Мерси

liverpool24
01-31-2010, 20:27
Или какви са възможни стипендии може да получим в колежа??

vesopeso
03-16-2010, 07:52
Стипендиите за 100 процента са само три и шанса е невероятно малък да ги земеш .. За да влезнете: 1. Ви трябва здрав ум 2. 5. 00 минимум 3. Ако не сте се регистрирали вече смърши след седмица и по-малко е теста .4. В АКС е супер трудно , не казвам , че е гадно но познавам много хора , които учат там /11 , 9 клас/ които са ми казали , че е трудничко .. Но отваря варти към САЩ , да не говори за Англия .. Айде ... последния ми пост тук . Пожелайте ми късмет . 8) 8) 8)

SweetLuna7
03-16-2010, 09:55
На мен много ми се иска да уча в този колеж, прочетох всичко в темаа и накрая стигнах до извода, че... просто няма да стане. Вярно, добра ученичка съм, но живея на другият край на България, а и не се виждам сама да се оправям в непознат град. А и таксата :? Надявах се на някаква стипендия, но последния пост ми разби надеждите :D

whatif
03-16-2010, 21:30
Уча от 3 години в колежа...и искрено мога да кажа, че ако можех да кандидатствам пак, нямаше да е там. Нямам лош успех, провинения или причини някой да каже "то така говорят тези, които не успяват". Вярно е, че влезеш ли в колежа, свикваш да не спиш. За всеки ден има тестове, куизове, проекти, презентации и т.н. обаче оценяването не е това, което си представяте. Може 7 часа да пишеш лаб репорт и после без точно обяснение да имаш 7/15, 15/25, което все е двойка. Омръзна ми да се скъсвам да уча и пак да нямам 6-тици. Отделен въпрос са файнълите и учителите. Файнълите- по 2 изпита на ден върху ЦЕЛИЯ материал от срока, за 5 дни, един след друг (вече си измислят какви ли не причини да няма по един ден между тях). Учителите, хмм, освен че американците са пълни лицемери и на абсолютно никой не му пука дали ученикът има някакъв проблем, имат и "супер яка" система на преподаване: В час не се прави нищо смислено, за домашно трябва да прочетем 60 страници от учебник, който е почти 1500 страници и следващия път- хоп, невъзможен тест, на който средния успех на випуска е около ниска тройка :) Системата и правилникът на колежа са лъжливи и ако човек има пари, може да се задържи, независимо дали има успех под 4.50, или или се дрогира. Има още доста неща за казване, обаче трябва да продължавам с домашните.. Може би единственото, което е позитивно, е научаването на английски. Но не смятам, че някой буквално трябва да си развали най-хубавите години от живота за това. Успех! Ако ви интересува нещо по-конкретно, питайте на лична :)

trackmaniafan12
03-18-2010, 15:59
Уча в колежа :) Първа година ми е. Отначало ми се струваше че дисциплината наистина е много строга, но с течение на времето се видя че е съвсем нормално училище. Учителите (повечето) къртят. Половината са чужденци и не знаят грам български, което е яко. Часовете протичат приятно и леко, а ако случиш на съученици ще бъде грейт :) Пробвай се да вземеш изпита, пък ако не, каквото сабя покаже ;) Наистина ще се радвам ако влезеш...драсни едно лично ако сполучиш :)

wratha
04-16-2010, 15:27
Днес ме приеха в колежа и искам да науча нещо повече.

raliichkaa
04-17-2010, 09:19
погледни само в сайта колко пари искат за да учиш там ;)

vikipf
04-17-2010, 10:37
погледни само в сайта колко пари искат за да учиш там ;)
Явно вече знае, щом е кандидатствал/а...

Не си съсипвай живота! Ако имах шанса да се върна и да избера друго училище, щх да го направя. Да, дава(ше) много на учениците си, обаче дали си струва за едната американска диплома да се спукаш от учене и пак да имаш някви 4-5. А и ако няма да кандидатстваш в Америка ти е 2189371294729423048312 пъти по-добре да отидеш в друго училище където ще ти пишат високи оценки, защото в Европа гледат само средния успех и нищо, че може да знам 21234983945305830530845093850353 повече неща от връстниците ми в английската, френската или даже немската, пак дипломата ще ми е няква нае*ана. Няма смисъл. Аз не се махам, замо защото всичките ми приятели са там... Просто не си мисли, че ще си продължиш връзките с хората от други училища... Ако искаш да си като другите и да излизаш по цял ден, единственият начин е да пишеш през нощта и да не спиш. Мда, и после в петък си толкова уморен, че даже не ти се ходи никъде. Тая седмица не съм спала нормално 1 ден и абе не си струва...

wratha
04-17-2010, 14:55
Аз кандитатсвах , защото имам много познати , които учат и са учили там.Единственото Ви недоволство , е че много се учи ?

wratha
04-17-2010, 15:13
Vesopeso kakvo stana ???

vikipf
04-18-2010, 06:51
Аз кандитатсвах , защото имам много познати , които учат и са учили там.Единственото Ви недоволство , е че много се учи ?
Не... Единственото ми недоволство е, че сам трябва да си учиш, защото учителите са мега зле. Имаме биология, а тоя ни обяснява за Годзила, при положение, че следващия път ще имаме огромен тест, за който, за да си научим, трябва да прочетем 3247932479327 стр от учебника, защото никой не ни е преподал тоя материал. По повечето предмети е така. Ако учителите бяха компетентни нямаше да се налага сами да си учим нещата, за да изкарваш що годе нормални оценки... Ама пак не е сигурно, че ще имаш 6, даже да се скъсаш да учиш. Знам, че няма да те разубедя, обаче като станеш 10ти клас, ще разбереш какво ти говоря. Тогава имаш 3ма чужденци (пълните малоумници) и другите учители са някви, които си мислят, че могат да преподават на английски, ама ние знаем повече от тях... Първите две години е зарибявка, обаче после като са те зарибили няма как да напуснеш 10ти клас. Абе един голям за Колежа, нищо че наистина от там излизаш най-изучен, но тва по никакъв начин не се дължи на учителите, а на самите нас и на амбициите ни... пф

wratha
04-18-2010, 07:41
Ти какъв 2 език учиш?

vikipf
04-18-2010, 08:15
Френски... Ако има да питаш още нещо, пиши на ЛС.

danibebi
04-18-2010, 08:48
Само аз ли си мисля,че Американския университет е много елитен?!?! :lol: :lol: :grin:

amk933
04-18-2010, 09:43
Само аз ли си мисля,че Американския университет е много елитен?!?! :lol: :lol: :grin:

Ти случайно правиш ли разлика между АК и АУБГ?

wratha
04-18-2010, 09:47
Аз пък само добри неща бях чувал за АК.Дори и от приятели завършили там.

danibebi
04-18-2010, 10:57
Само аз ли си мисля,че Американския университет е много елитен?!?! :lol: :lol: :grin:

Ти случайно правиш ли разлика между АК и АУБГ?

исках да кажа Американския колеж,моя грешка.. :oops:

wratha
04-18-2010, 15:16
И аз смятам ,че е елитно , пък догодина ще видим.

GracelessIsDumb
05-29-2010, 18:02
Миналата година кандидатствах там, но не ме приеха, останах много, много назад в резервите..Ходех на уроци 3-4 пъти в седмицата по математика и български, ест..Фактически обаче, нито аз, нито майка ми, нито баща ми искахме аз да вляза на всяка цена там..Имам две приятелки, които учат там.Имат добро мнение за Колежа, обаче аз кандидатствах там само заради това, че е Американски Колеж..а не защото е добра системата и т.н..В крайна сметка отидох в Иван Апостолов и не съжалявам за избора си..просто не всеки може да бъде "колежанин" :?
И да добавя още нещо..Ако искате да учите там си помислете много, ама много добре..И бай дъ уей това, че учиш в Американски колеж, не означава, че на всяка цена ще отидеш в Харвард или Принстън!? Типичен пример давам с една фр, която завърши най-неизвестната гимназия на тоя свят-някакво си 47 даскало на майната си и я приеха в Кеймбридж, без връзки и без ала-бала дай пари и влизаш

SheIsAggressive
05-30-2010, 09:03
То това не беше ли много скъпо..? :D

billyana
05-30-2010, 22:04
^ Скъпо е! Много е скъпо! По важно е да спестиш са бална рокля за 3000$ и кола за 1000 $ И да почерпим роднините за 2000$

fefkaaa
01-31-2011, 16:39
здравейте....незнам дали това ще го види някой..но може ли някой който е кандидаствал да ми каже как е изпита,върху какво трябва да наблегна и ако може да ми даде приемен изпит...?? : :)

lensii98
04-16-2011, 20:31
здр аз имам една кака дето е учила там и вс от семейството и казват че мн здраво се учи са тя завърши висше ама с мн мн труд и се чудя дали и аз да кандидатствам щот са съм 6 клас и малко вр ми остава да мисля по какви предмети ще има изпит и труден ли е

Nuclear91
01-11-2012, 15:14
Здравейте, аз уча там вече втора година и е много добре :) База, много стипендии дават сега, добро образование :) Някой, ако има въпроси nuclear_91@abv.bg или yhh100@aubg.bg или просто да коментира тук :D

Winry
02-04-2012, 18:50
Писах на nuclear91, но все пак искам да попитам и другите,които учат там : На приемния изпит какви задачи е имало (видях няколко логически, които не бяха много трудни),текстовете по български (прочетох,че трябва да се прави съчинение на каква тема е била) и самия тест,разбира се.

CrazyButEverybodyLikesIt
02-04-2012, 23:25
Аз много исках да кандидатствам там,обаче с времето започнаха негативните мнения да стават много и реших да отида в едно немско...По темата:Пробвайте се,но имайте предвид,че наркоманите там са малко в повече...Пазете се

Winry
02-05-2012, 15:22
Тези,които учат там, казват,че училището е много хубаво,а тези,които не учат казват,че има много наркомани,въобще не е хубаво,а пък и дипломите ставали само за Америка или нещо подобно.Последно кое е истина и кое е лъжа?

qsiii
02-05-2012, 19:12
Аз имам доста голямо желание да уча в Американския колеж в Търново .Тази година ще кандидатствам, но математиката нещо ме мъчи и реших да се явя на пролетните състезания. Исках да питам дали някой то вас дали е ходил на тях.

ImmortalSportFreak
02-05-2012, 20:42
Един приятел учи там и е доволен.Който има желание учи доста и излиза човек(което всъщност не зависи от това дали училището е частно или държавно).Който го мързи - само си е пропилял времето и парите(доста е скъпо). ;)
Чувала съм,че материалната база е много готина.

Що се отнася до наркоманията - това го има във всяко училище.Неизбежно е. ;Х

NomNomNom
02-06-2012, 07:26
Всяко училище си има наркомани, идиоти, всякакви слаби страни. Не гледайте негативната част на нещата, тя е една и съща навсякъде. Гледайте силата къде е и дали ви устройва.

JustMakeMeBelieveAgainN
02-06-2012, 18:46
Аз не че съм заинтересована, но какво ви е мнението за Англо-американското училище в София? Какви са разликите между двете? Кое е по-добро? Там също май е бая парички.

wildsoul
02-12-2012, 00:03
Точно за този в Търново съм чувал доста гадни работи. Казвали са ми, че тея които учат там освен езика дръго не знаят. Само ти гледали парите и не знам още кви глупости. Дисциплината не била толкова добра, скъпо било ... Помислете добре преди да се хвърлите да кандидатствате. Езикова и ПМГ също са много добри училища не си мислете, че е като в спортното.

staysave
02-13-2012, 17:07
Здравейте, аз уча там вече втора година и е много добре :) База, много стипендии дават сега, добро образование :) Някой, ако има въпроси nuclear_91@abv.bg или yhh100@aubg.bg или просто да коментира тук :D Искам да питам, дали е вярно, че таксата става все по - голяма всяка година ?

ivo_m
03-03-2012, 12:08
Аз съм сега в АКС и невероятно съжалявам, че влязох там.. Вярно е, че научаваш перфектен английски но въпреки това мъката е огромна... Всяка сутрин ставаш и трябва да ходиш до другия край на София.. Мястото му е ужасно и ако родителите ти не те карат или не ходиш с такси или няква подобна глупост си ПРЕЦАКАН.. Освен това голяма част от чуждестранните учители са тук само защото са били изгонени от училищата в америка и тн.. Също така ти дават толкова домашни, че в повечето дни пишеш до 1-2 ч, а в някои и до повече..... За капак на всичко често се опитват подсъзнателно да ти втълпят колко е велика америка и колко хубаво би било да отидеш там... половината учители също така не искат мнението ти и ако се опиташ да им го кажеш по време на часа, ще го отхвърлят без причини и повечето от твоя клас ще си помислят че искаш да се заяждаш или нещо такова и ще са на страната на учителя.. Какво искам да кажа с това: опитват се да те направят робот който не мисли и не произвежда, а само изпълнява.. Колкото до наркотиците, хората рядко ги взимат заради peer pressure трябва да си много заблуден.. Тъй че това е само извинение на тея дето не са там и си мислят че там е хубаво... :)) Изборът е ваш ;)

ivo_m
03-03-2012, 12:09
Искам да питам, дали е вярно, че таксата става все по - голяма всяка година ?
Напълно вярно през миналите 5-6 години.. И не знаеш с колко ще нарасне..

miapkoleva2001
08-24-2015, 15:15
Здравейте! Аз съм приета тази година (2015) и ще уча там. Имам стипендия, което улеснява родителите ми. Приключих с цялото домашно за лятото заедно със списъка. :) Надявам се високите резултати на ДЗИ на АКС да са оправдани. Много се вълнувам, защото остават 3 седмици.. ааааа :Д