PDA

View Full Version : Коя е любимата ви книга?



little_black_dress
01-21-2005, 14:36
Искам да ви попитам коя е любимата ви детска книга
и коя е любимата ви книга за възрастни?
Напишете кога сте я чели,колко пъти сте я препрочитали,
кои са любимите ви герои,кой е авторът на книгата.
Напишете абсолютно всичко,което се сетите. :D

Momchence
01-21-2005, 15:22
Lubimata mi detska kniga e Barbaronite.....lubimiq mi barbaron e tatko barbaron.....knigi za vyzrastni ne 4eta :P :oops: :D

_Jessy_
01-21-2005, 15:38
Liubima detska knijka... neznam kak se kazva, ama ima6e sybrani nqkolko prikazki vytre... "Aladin" "Halifyt 6tyrkel" "6ahyt papagal" i o6te edna-dve... super qki kartinki ima6e, prepro4itala sym q tolkova mnogo pyti 4eee... nqmam predstava daje kolko sa :)

A za vyzrastni - "11 minuti" na Paulo Koelio... mai 2 pyti sym q 4ela. Super qka knijka, tolkova dobre e vniknal Paulo Koelio v jenskoto syznanie, 4e napravo se 4udq dali e myj... Luda e knijkata, prepory4vam q na vsi4ki :)

adult
01-21-2005, 16:09
Любимата ми детска книжка беше "Приключенията на Хъкълбери Фин".А за възрастни-много са,постоянно съм с книга в ръка...сега се сещам за Тери Пратчет,който просто разбива отвсякъде 8) ,всички западноевропейски автори ми харесват,за Франц Кафка също се сетих...Никос Казандзакис ....а призведения-Петата планина,Алхимикът, 11 минути е последното което четох,както и "Декамерон" на Бокачо :D

miloto_girl_4e
01-21-2005, 16:14
lubimata mi detska knijka (be6e) e "Tom Soier i Hukulberi Fin" ,mnogo dobra knijka.. velika prosto :D su6to me kefi i "Lasi" i "Beliqt zub" ... nai obi4am knigi za jivotni :D
sega .. ne 4eta mnogo,mnogo knigi.. nqmam vreme,a i ne6to ne mi se 4etat knigi.. :roll:

Cyberdyne_101
01-21-2005, 16:16
"Планът Холкрофт" на Робърт Лъдлъм :arrow: голяма работа е тая книга 8)

Samo_za_teb
01-21-2005, 16:34
az pone 7 pati sam prepro4ela moqta lubima kniga.Tq e "Ann ot "Zelenite pokrivi" i e super tajna i pouchitelna.Preporachvam vi q na vsichki. mnogo moje da se nauchi ot neq

real_lollabunny
01-21-2005, 16:42
Детска книжка ли...
ми незнам, може би Скъпоценните камъни на царя-не съм я чела много пъти, но помня, че наистина ме впечатли.
От по-сериозните: Гордост и предразсъдъци на Джейн Остин! Най-страхотната книга, която съм чела ... 6 пъти!!!
Прочетете я, няма да съжалявате.
А, и всичко за Шерлок Холмс!!!

raffy
01-21-2005, 17:26
little_black_dress съвпадение за "Скъпоценните камъни на царя", и на мен ми е любима. мисля,че тя постави началото на интереса ми към fantasy.
сериозна книга... Властелинът на пръстените,определено. впечатли ме страшно много и въпреки многото страници съм я чела поне 3-4 пъти. историята,персонажите, всичко е невероятно. взела съм си много поуки от нея (въпреки че е fantasy, в нея има много реални неща), има и цитати,които повтарям много често.
е,има и много други книги,които са ме впечатлявали,и ще има още много, сигурна съм :)

HaPpY_GiRl
01-21-2005, 18:06
Ами любимата ми детска книжка,не я помня как се казва,ама помня че се разказваше за едни зайчета :) а сегашните ми любими книги са От кого сме произлезли? на Ернст Мулдашев и Неразгаданите мистерии от Колин и Деймън Уилсън.(падам си по мистичните книги):)

vasi_z
01-21-2005, 19:01
Ami lubimata mi e Pipi dulgoto 4orap4e obojavam q ne pomnq ve4e na koi be6e a lubimiq mi geroi e Pipi mnoo qsno i e mnoo qka hahaha a ne sum q 4ela moje bi ot pone 3-4 godini :lol:

01-21-2005, 19:15
NAGRADI DARVIN malkoto knigi koito sam 4el i e super ako iskate da se smeete kupete is q

Black_Diamond
01-21-2005, 19:18
От детските - "Малкият принц", въпреки че тя хич не е детска, ама от мен да мине... А от тези за възрастни "Името на розата" от Умберто Еко, "Граф Монте Кристо" от Ал. Дюма и "Тримата мсукетари" пак от Дюма :)

Black_Diamond
01-21-2005, 19:20
NAGRADI DARVIN malkoto knigi koito sam 4el i e super ako iskate da se smeete kupete is q


Личи ти, че си чел малко, защото в това единствено изречение няма много смисъл, но както и да е. А книжката може и да е хубава - поне ще е забавна - това е сигурно :)

Devilkin
01-21-2005, 19:42
Любимата ми детска книжка е "Клара и нейните приятели" световно неизвестна, но ме кефеше. Сигурно имаше повече картинки отколкто текст ама луд на шарено се радва...
а иначе любимата ми книга е "Прокълнатата дъщеря" чела съм я веднъж и много ми хареса.

one_touch
01-21-2005, 20:43
Ami knigata koqto sam 4ela stra6no mnogo kogato bqh malka be6e "Hitar Petar",a i su6to "Gabrovski 6egi" .
Neznam dali "Graf Monte Kristo" moje da se smqta za kniga za vuzrastno no mi e mnog lubima.malko knigi 4eta s takav interes a i dvata toma gi pro4etoh zaa minimalno vreme i pak bih.super kniga!!!

TheMenace
01-21-2005, 20:48
Ami dori i da e sme6no na 17 sym, no liubimata mi kniga e "Harry Potter" :) Haresvam vsi4kite 5 izleznali knigi ot tazi poredica dosega, no nai-mi dopada 4tata kniga :) Ina4e kato malyk se kefih na "4ovekyt amfibiq" i "Emil ot Liounebere" :D

Black_Diamond
01-21-2005, 20:58
Ami knigata koqto sam 4ela stra6no mnogo kogato bqh malka be6e "Hitar Petar",a i su6to "Gabrovski 6egi" .
Neznam dali "Graf Monte Kristo" moje da se smqta za kniga za vuzrastno no mi e mnog lubima.malko knigi 4eta s takav interes a i dvata toma gi pro4etoh zaa minimalno vreme i pak bih.super kniga!!!


Естествено, че е книга за възрастни. То по принцип е доста тъпо да делим книгите на "детски" и "книги за възрастни", защото така много можем да се объркаме, но "Граф Монте Кристо" не можеш да го четеш на 7 годишно дете за лека нощ. :roll:

Alli
01-21-2005, 21:10
Haidi

honey_reflection
01-21-2005, 21:45
euh... nqmam!

valent
01-22-2005, 09:33
Не знам, много обичам да чета книги, не мога да кажа коя ми е любима, щото във почти всяка кнога намирам нещо хубаво! Като по-малък много харесвах "Тримата мускери", "Алхимикът" и много обичам "Шерлок Холмс"

zElEnA^mAsLiNkA
01-22-2005, 09:37
Liubimite mi knijki sa Hari p0tyr i 5te 4asti :}} Liubimiq mi ger0i e Debelata Dama haha Prepr04itala sam p0ve4et0 knigi p0 3 pyti(predi da pr04eta sledva6tata kniga i predi da gledam filma) :}}
A za vyzrastni Maniq6kiq Nary4nik na Alis K. i Vlastelina na prystenite :}}
Liubimi ger0i - Alis K. i Leg0las :}}

Upzering
01-22-2005, 22:17
Лелее...Помирисах туршия и дойдох в тая тема, то се оказа шкембе(мхахах) чорба! Както и да е... Детски книжки...не съм особено впечатлен че да си спомня някоя с нещо кой знае какво.А от тъй наречените книги за възрастни - "9,99" на Ерик Багбеде. М/у другото я препорачвам на всияки които се имат за умни и знаят че Андора се намира в Европа.Иначе ще я захвърлите. Тя Е и НЕ Е за всички. :roll:

tedo_davis
01-23-2005, 11:13
Vsi4ki knigi na tema - --> FANTASTIKA!
Ili vsi4ko za VAmpiri .. Vyrkolaci .... Duhove i t.n.

Грахче
01-24-2005, 13:34
мх, детска... която и да е на Астрид Линдгрен :) Също много харесвах и Приключенията на Незнайко :) и Маншон, Полуобувка и Мъхеста бада :)

за по-големи - Хрониките на Амбър, книжките с вещиците на Тери Пратчет :)

Satanas_daughter
01-24-2005, 16:25
mi liubimata mi kniga sega e Kruvta na chernoto lale
a detska knijkia miiiii neznam niamam ideia ne pomnia veche mojei beshe pinokio....

bad_baby_girl
01-24-2005, 16:28
ami vsi4kite 4asti na Harry Poter nai-ve4e 5-ta :roll: i sa6to sq sam se zapalila kam Poredicata "Istorii ot sveta na Diska"...

SweeT^Puppy
01-24-2005, 16:50
Haidi

И моята любима дeтска книжка е Хайди, то май по скоро е роман. И имаше продължение, казва се Хайди и Клара.
А иначе почти всички книги на Пауло Куелю са ми любими, но напоследак чета и Дейвид Балдачи :wink:

{}Slanchiceto{}
01-25-2005, 08:14
Ми на мен лично любима детска книжка,ако може да се нарече таква е Хари Потър и петте части.Също така и Детските приказки на Братя Грим.
А иначе сега имам много любими книги,защото посто обожавам да чета,но сега нямам време.Например най-любимите са ми "Граф Монте Кристо" , "Птиците умират сами" , "11 минути" и сега чета "Наследникът от Клакута'' Мисля,че ако я дочета ще ми стане една от най-любимите книги.Супер интересна е.ООО как можах да забравя и 'Под Игото' . Ето това е най-страхотната книга наистина.
Любим герой ми е Кандов от "Под Игото".Много интересна личност е и стграшно много ми харесва,също така и Граф Монте Кристо.

B_i_G
01-25-2005, 10:12
kakto kaza method man v how high "polovinata knigi sa gluposti a drugata polovina laji"
az razbira se ne vqrvam na tova vupreki 4e ne sam 4el knigi mnogo otdavna

little_black_dress
01-25-2005, 13:01
Мерси на всички,които отговориха на темата ми.
Сега май дойде и моят ред - моите любими детски книжки са две:
Едната е "Мечо Пух" от Алън Мил,а другата "Малкият принц" от Антоан Дьо Сент Екзюпери,макар,че и двете са книжки за възрастни и деца.
А любимата ми книга за възрастни е "Клетниците" от Виктор Юго. :P

Black_Diamond
01-25-2005, 17:05
Мерси на всички,които отговориха на темата ми.
Сега май дойде и моят ред - моите любими детски книжки са две:
Едната е "Мечо Пух" от Алън Мил,а другата "Малкият принц" от Антоан Дьо Сент Екзюпери,макар,че и двете са книжки за възрастни и деца.
А любимата ми книга за възрастни е "Клетниците" от Виктор Юго. :P



На мен "Клетниците" ми беше малко тежка, но наистина е много добра книга.

nar
01-27-2005, 01:23
detski-vsi4kite na astrid lindgren,nai-lubimata "nie sme na ostrova saltkroka",ne znam dali q prevezhdali na bg.za vazrastni-pak "harry potter",ne q smqtam za detska izob6to!o6te mnogo obi4am knigite na gerald durrell,za zhivotnite.toi pritezhava neobiknoveno 4uvstvo za humor.a po-princip 4eta vsi4ko,kakvo ima pod raka.

hahavteen
01-30-2005, 18:17
Mnogo obi4ah "Tainata gradina","Malkata princesa","Malkia lord Fayntleroi","Malki jeni".... Yf az samo 4etiah kakvo da vi kaja moga da pi6a do ytre! Knigite za vuzrastni koito mi haresvat sa: "Deniat na trifidite","Kakavidite","6ogyn"...i mnooooogo drygi! :roll:

Trillian
01-30-2005, 20:16
Obi4am da 4eta, mnogo daje. Liubimata mi detska knijka e "Bratqta s lyvski syrca" na Astrid Lindgren(100% ne se pi6e taka imeto :roll: )4ela sym q 1 pyt samo, no mi ostavi vpe4atleniq za cql jivot.
Za vyzrasti...dosta hora sa pisali, 4e haresvat Harry Potter...emi spored men ideikata si q biva, be6e mi mnogo interesno kogato 4etoh i 5-te 4asti. Posledno pro4etoh "Bogat, beden" na Irwin Show, nz dali to4no tq mi e Liubima, no naistina si zaslujava da se pro4ete(nai malkoto stra6no mnogo 6te vi se pripie wisli :D )

Trillian
01-30-2005, 20:19
I kak mojah da propusnaaaa..."Pytevoditel na galakti4eskiq stopadjiq" estestveno:) na Douglas Addams. Syvetvam vseki da q pro4ete(osobeno tezi, koito si padat po fantastika:P). Liubim geroi mi e Prostetnik Vogon Jeltz :wink:

Cradle_Fan
01-30-2005, 20:26
Любимата ми детска книжка е на Ерих Кестнер - Хвърчащата Класна Стая, а иначе ми е трудно да кажа коя книга ми е любима. Силно впечатление ми направи ' Клиентът' на Джон Гришам, много е интересна.

01-30-2005, 21:18
Ot detskite ne pomna haresvah basni na Bratq Grim i narodni prikazki...

Sega lubimata mi kniga e A VAMPIRE'S TALE, 1 pat q chetoh - unikalna e ! SLed tova ..... Ernst Muldashev - V tursene grada na bogovethee : 1+2ra chast NQMAM TARPENIE DOKAT 3+4 chast izleznat!

Aaaa i kefq se na Tokien - The Hobbit :)

Mushroom
02-02-2005, 21:54
Яка тема!
-От детските:"Властелина на пръстените" и "Хобит-Билбо Бегинс или дотам и обратно",на второ място са разни приказчици от 1001 нощ и тем подобни
-От големите книги,ако мога така да ги нарека:"Малкият принц","На изток от рая",поезията на Ботев и Дебелянов... и разни други

BlinDBoY
02-02-2005, 22:01
Ами Приключенията на Том Сойер и Хъкалбери Фин и Мосад!!! :wink:

02-02-2005, 22:03
nqmam :)

Utopia
02-03-2005, 09:38
ERNS MULDASHEV
i poredicata mu ot knigi
OT KYDE SME PROIZLEZLI
TRAGICHNOTO POSLANIE NA DREVNITE
ZLATNITE PLOCHI NA HARATI
V OBQTIQTA NA SHAMBALA

tezi knigi .. seriozno mogat da vi preosmislqt predstavite za sveta :]

Ейми
02-03-2005, 10:20
O, mnogo hubava temichka :) :) bravo
znachi lubimata mi detska kniga e "Malki jeni" ,chela sum q nqkolko puti :)
a kniga za vuzrastni...mi mai nqmam lubima.. Mnogo mi haresa edna kniga na Stieven King , kazva se "Murtva zona"
:)

Baccara
02-03-2005, 10:23
"Островът на съкровищата", "Робинзон Крузо"....

Nekasa4a
02-03-2005, 10:24
Mi krasnika , vlastelina a za deca hilqda i 1 no6t :D