PDA

View Full Version : Mqstoto na jenata e ....



01-25-2005, 13:06
Ами видях доста теми за есета и ви моля и аз са помощ.Значи аз има да пиша есе на английска а английския ми е мнoгoооо зле.И че ако някои може да хепне темата на есето е "мястото на жените е в къщи" много тапа тема и още по трудно е ако не си съгласен с нея,защото аз не съм де,ама няма зн
Аз ще напиша горе долу нещо само че на Бг защото на english нищо не мога да саченя:
Има много мнения по това дали мястото на една жена е в къщи,дали тя трябва просто да чисти,да пере,да готви и да се грижи изцяло за къщата.Утвърждаването на мястото на жената в един традиционен свят все още е изпълнено с много трудности.
От много одавна жената е възприемана най-вече като домакиня и този неин образ продължава да е пред всички.та жената си е родена затова...задълженията на мъжа са да искарва прехраната на семейството,а жената поема грижата за него.Тя е създадена за да чисти,готви,пере,глади и тн.Тя поема почти цялата грижа за децата,за тяхното възпитание и държание.Жената е слабо същество.Неиното място е вкъщи. Тя трябва да бъде преди всичко майка и домакиня. Кариера трябва да гради мъжът, а жената трябва да го подпомага като съпруга... Списъкът на вижданията за жената като зависимо от мъжа и ограничено в своите възможности същество е дълъг.та неината роля в този свят е такава.Неиното място не сред работещите мъже,сред обществото на способните.
Но има много жени на които им се налга и да работят за да може да допринесат за прехраната на техните семейства.Тъй че освен като домакиня жената може да бъде и много способна в своята работа.Така тя успява да открие пред себе си много възможности а и най вече да бъде свободна от тези ограничения налагани върху жената от много одавна.Всяко нейно същество е способно на упороти труд и може да се справя с работата.В днешно време ние виждаме колко работещи жени има и сякаш с всеки изминал ден ние жените се стремим да разбием това разбиране че мястото на жената е вкъщи,а не сред обществото,че тя е просто домакиня,всеотдайна майка и съпруга.
Може би по въпроса кое е точно мястото на жената ще има още много спорове.Едни ще твърдят че тя трябва да бъде просто домакиня,други ще са на мнение че жената е равна на мъжа...но дори и да звучи тайно още дълго време май ще продължава да се гледа на жената като една домакиня,чието място е вкъщи.
Не стана много сполучливо ама пак е нещо.Много ще съм благодарна ако някои ми помогне,просто нямате си напредстава колко ми е важно-от това ми зависи оценката за срока.
И трябва ми за утре...да срока наистина е малак но все пак се надявам да има отговор.10x \предварително.
I ako ne6to neznaete kak e nqma problem,promenqite,dobavqite samo da stane ne6to
molq vi mnogooooo mi e spe6no.

adult
01-25-2005, 13:40
Не знам дали си момче или момиче,но ...не разбрах защо изказваш такова мнение при условие че не си съгласна/ен с него :?:
Не ми харесва написаното,най-малкото защото не е вярно-не защото моите разбирания са други,а защото това не отговаря на действителността.Може би ако това беше преди 50 години-може би щеше да е вярно.По-лесно и оригинално щеше да е да напишеш какво наистина мислиш по въпроса.Превода е лесен.Аз лично нямам време баче,ако някой друг прояви ентусиазъм-да заповяда...

monka
01-25-2005, 14:09
ami az sam saglasna s adult! uj kaza,4e ne si saglasen/a s tova,4e jenata trqbva da si syoi vka6ti,a pyk esetoto pokazva to4no obratnoto :roll: adult kaza mnogo pravilno,4e tova 6te6e da e vqrno predi 50 godini...

01-25-2005, 14:22
Има много мнения по това дали мястото на една жена е в къщи,дали тя трябва просто да чисти,да пере,да готви и да се грижи изцяло за къщата.Утвърждаването на мястото на жената в един традиционен свят все още е изпълнено с много трудности.
От много одавна жената е възприемана най-вече като домакиня и този неин образ продължава да е пред всички.та жената си е родена затова...задълженията на мъжа са да искарва прехраната на семейството,а жената поема грижата за него.Тя е създадена за да чисти,готви,пере,глади и тн.
Аз лично не съм съгласна с тази позиция.Според мене жената не е по-малко добра и способна от мъжа.Навсякаде има толкова много работещи и успяващи жени.Освен добра домакиня вената може да баде и нещо много пове4е и да успее да се докаже в това общество.Мисля че всяка жена може да разчупи тези представи и да покаве че и за нея има едно достоино място в света.Така тя ще успява да открие пред себе си много възможности а и най вече да бъде свободна от тези ограничения налагани върху жената от много одавна.Всяко нежно същество е способно на упороти труд и може да се справя с работата.В днешно време ние виждаме колко работещи жени има и сякаш с всеки изминал ден ние жените се стремим да разбием това разбиране че мястото на жената е вкъщи,а не сред обществото,че тя е просто домакиня,всеотдайна майка и съпруга.
Може би по въпроса кое е точно мястото на жената ще има още много спорове.Едни ще твърдят че тя трябва да бъде просто домакиня,други ще са на мнение че жената е равна на мъжа...но дори и да звучи тайно още дълго време май ще продължава да се гледа на жената като една домакиня,чието място е вкъщи.



pravi ste i se postarah da go popravq ama mnogo vi se molq za pomo6t,adski spe6no mi e,a angliiskiq naistina mi e mnogo zle.molq vi.spe6no mi.Adult i vse pak ako moje6 plssss mnogo 6te ti bada blagodarna.

01-25-2005, 15:28
mqstoto i e v ada!

adult
01-25-2005, 16:16
Дай си мейла,ще ти го пратя на него

01-25-2005, 16:31
mishenceto@abv.bg
Mersi mnogo ama mnogooooo :D

LiNkiN4eTo
01-25-2005, 16:53
mqstoto na jenata e . . . na lunata :lol:

adult
01-25-2005, 17:05
Pratih ti go,samo promenih poslednoto izrechenie-ne mi haresa ideqta :D Vse pak koito plashta,toi porychva muzikata :lol: Sheguvam se de...ako ne mojesh da otvorish dokumenta,kaji ...shte go pratq v drug format