PDA

View Full Version : Нещо невероятно



аз
01-26-2005, 01:30
В тази тема искам да ви представя един изпълнител. Immortal Technique, нека почнем с една негова много добра песен. Въпреки че "много добра" не е достатъчно да се опише...

Песента се казва Dance with the devil и е нещо неописуемо , както се изразих в един друг форум... нещо без аналог , такава песен втора наистина просто НЯМА.

С две три думи да разкажа , пък ше пусна и линк за самата песен..
Става дума за някакъв човек от улицата , занимаващ се с не толкова рядко срещани неща като продаване на наркотици и такива неща , общо взето.. обикновен кварталет бандит.. навлизайки малко по-навътре в тая работа се стига до там че се събира с банда , която обаче иска от него нещо повече от това да продава наркотици , защото "това всеки го може" ... за да го приемат му предлагат да хванат една жена , да я изнасилят и после да я убият.. става квото става , хващат жената .. слагат на главата й тениската й , за да не вижда и след като всички я изнасилват , дават пистолета на въпросния герой и му казват да я убие сега.. когато свалят от главата и дрехата която е закривала лицето и , се оказва че... повече няма да разказвам..

Всичко това е доста съкратено разбирасе..песента е доста дългичка , текста е буквално олицетворение на израза "нечовешко" всичко е разказано уникално... нереално ;] сами ше видите закво става въпрос.
Надявам се поне малко съм ви заинтересувал...

http://www.data.bg/f.php?fid=2884279 - песента ;]
и.. текста : http://www.ohhla.com/anonymous/immortal/re...dance_w.tch.txt (http://www.ohhla.com/anonymous/immortal/rev_vol1/dance_w.tch.txt)
...so when the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever...

друг
01-26-2005, 01:32
Държа да обърна внимание и на песента You Never Know.

Та значи.. в песента immortal разказва за едно прекрасно момиче от квартала му , една различно момиче.. Ммм.. общо взето една специална за него жена , която всички там сваляли , но тя никак не се връзвала на глупостите им.. на далавери , сделки и подобни. Той обаче я харесвал ужасно много.. постепенно се сближил с нея. Започнали да прекарват доста време заедно , тука общо взето да не влизам в подробности защото просто няма начин да ви го преразкажа така както го е казал той. Та.. дошъл един ден във който той решил да и признае чувствата си към нея. Когато го направил обаче , момичето се разплакало.. и не спирало просто да плаче и да го прегръща. Той незнаел какво да каже.. неможел да каже нищо. След тази нощ.. доста се променил , нещата се променили.. заминал си , живота му се променил.. бил дори в затвора за известно време , но въпреки това през цялото това време въпросното момиче не излизало от главата и от сънищата му , но изчезвала когато се събудел... ил с доста жени , но се ъчувствал сам и така нататък.. да не задълбавам че както казах нагоре , ще видите сами.
Един ден решил да се върне там , на стария адрес.. когато майката на момичето го видяла , го прегърнала..но в момента в който той попитал за дъщеря и , лицето и се променило.. хъх. Казала му че за него чака от много , много време едно писмо.. доста тежко силно написано , оттук натам до края ви оставям сами да чуете песента , да видите текста и да разберете какво се случило.. абе трябва да се види..
трябва да се чуе. няма кво да ви кажа за тоя човек.. ILL.

Тея две песни съвсем не са всичко на което иммортал е способен разбирасе.. Общо взето с него могат да се зарибят доста широк кръг от хора.. Мда.. ненормално добро копеле. Не ми се случвало някой човек да ми зариби толкова яко за толкова отрицателно време.
песента - Immortal Technique - You Never Know (http://free.datacom.bg/dwnld/vince15/music/immortal%20technique%20-%20revolutionary%20vol.2/17-immortal_technique-you_never_know_f._jean_grae-cms.mp3) и текста.. u never know.txt (http://free.bol.bg/onephake//younever.tch.txt)

аз
01-26-2005, 01:38
Immortal Technique - Revolutionary Vol.1 (http://free.datacom.bg/browse/vince15/music/Immortal%20technique%20-%20Revolutionary%20vol.1/)

[url=http://free.datacom.bg/browse/vince15/music/Immortal%20technique%20-%20Revolutionary%20vol.2/]Immortal Technique - Revolutiona


темата е по идея на една мощна гъзарска ъндърграунд организация
props to the phake one, the subliminal, the bestial and the illmatic one

01-26-2005, 01:40
Immortal Technique - Revolutionary Vol.2 (http://free.datacom.bg/browse/vince15/music/Immortal%20technique%20-%20Revolutionary%20vol.2/)

вторият линк нещо не се получи...ето го пак
(става въпрос за двата му албума :wink: )

feel free да коментирате

01-26-2005, 15:43
няма ли да коментирате, бе ?!?
прекалено дълга ли е темата? прекалено сложна ли е?
еми, пишете си за селяниите тогава...

adult
01-26-2005, 15:58
Ето ти коментар:

Брутално е.Ужасно е.Хареса ми.Намразих го.
Светът е пълен със насилие,виждаме го навсякъде около нас.Това което не разбирам е защо музиката трябва да се петни с тази мръсотия,родена от човешката агресия и деградация.Музиката е за удоволствие.Това ме депресира.
Благодаря ти че сподели с нас това,определено е нещо ценно,просто аз не си падам по такъв стил "драма"...достатъчно е че скапания живот ни залива с подобни помии,не искам и в музиката която слушам,да виждам подобни неща...Текстовете също-изпълнени с прекалено много реалност...Хареса ми този за момичето,заразено с ХИВ...идеята ми хареса по-точно-да жертваш себе си и сърцето си,отблъсквайки любовта,за да я спасиш същевременно...Ох..наистина се депресирах много...

SL 500 ®
01-26-2005, 15:58
ne

SL 500 ®
01-26-2005, 15:58
ne

so mazy!
01-26-2005, 16:32
"his own mother" ??? n i a m a m - d u m i ! beshe ujasno..
i vse pak dobur izraz na protivopostavqne protiv vsichki gadni neshta, koito se izvurshvat v sveta na horata..

злият
01-26-2005, 18:01
Радвам се, че все пак са се намерили хора, които да го прочетат. Но определено ме изуми фактът, че някой от този форум е разбрал текста и идеята зад една от най-силните песни (поне за мен)
Всичките му песни са пълни с критика към обществото, към манията за пари итн. Разказва го невероятно, просто те пренася в песента, все едно всичко се случва до теб, всичко ти е пред очите.... невероятно е.
Не съдя хората избрали да слушат "лека" музика, всеки възприема музиката по друг начин. Но каквото и да слуша човек с малко мозък в главата не може да отрече, че тези неща, които ви показах тук са нещо изключително. Дразня се единствено на селянията на чалгата... тотално промиване на мозъци.

СЛ 500 може да си спести смисленото изказване. Както и всички останли "интелекти". :wink:

air_J
01-26-2005, 19:27
emi ne znam dali takava e trqbvalo da e reakciqta mi no kato pro4etoh textovete i se skysah ot smqh prosto istoriqta beshe razkazana mnogo dobre ama i beshe mnogo kovarna i se scepih da se hilq oniq deto iznasilil maika si i posle onaq deto mu lepnala SPIN :twisted:

01-26-2005, 22:04
кой на кого е лепнал спин, фе морук? нещо ви бяга английският на повечето май, а?
смешно викаш? дано да почувстяваш това, което е чувствал някой от двамата протагонисти (=главни герои) за да се посмееш малко...

йеах
01-29-2005, 20:36
няма ли да пишете нещо? :lol:

01-30-2005, 14:31
emi ne znam dali takava e trqbvalo da e reakciqta mi no kato pro4etoh textovete i se skysah ot smqh prosto istoriqta beshe razkazana mnogo dobre ama i beshe mnogo kovarna i se scepih da se hilq oniq deto iznasilil maika si i posle onaq deto mu lepnala SPIN :twisted:

sa opitva da sa pravi na `mega qk super majestven pich` hahahahahahahahaha sorry ne ti otiva .... :lol:

Diam0nD
03-28-2009, 12:34
immortal e от най-големите !!!!

JUSTDNB
03-28-2009, 14:03
Drapnah si q i texta i ............ujasno.Napravo mi se nasalziha o4ite.I ako naistina e po istinski slu4ai... I az bih sko4ila ot pokriva ako razbera,4e tva e maika mi ebati :-#

Diam0nD
03-28-2009, 16:06
Drapnah si q i texta i ............ujasno.Napravo mi se nasalziha o4ite.I ako naistina e po istinski slu4ai... I az bih sko4ila ot pokriva ako razbera,4e tva e maika mi ebati :-# в 1 интервю с имортал бях чел ,че май не било истина ,ма моя англииски като чета/слушам/ интервюта е един .... :D