PDA

View Full Version : Мамо, порастнах...



LunaTriCk
01-31-2005, 20:32
Усещате ли как пораствате ? Вчера аз усетих. Бавно и постепенно се замислих, че от години не си играя с играчки в пясъчника, а с мишка зад бюрото. Не гледам Cartoon Network и се смея, а BBT и тъжно излизам от стаята щот 'пул пак са паднали. Не си говорим за Скалата как разбил Ледения или за новата количка с радио управлене на Гошко, а за вчерашната пиянска нощ и поредната забивка или за това кой колко къде. Когато се прибрах в нас бързо си пуснах телевизора и потърсих Cartoon-a. Не го намерих. На негово място беше BB Live. Или каквото е останало от него канал. Малко гадно се почувствах. Малко остана и да се ядосам на себе си, но се замислих(пак, 2 пъти в един ден...напредък) и установих, че не ми трябва вече. Каквото ми е дало, ми го е дало. То си е в мен. Лошото е, че все по-често го забравям. Други неща го претрупват. Неща от рода на "как ще изкарам 3 на контролното по история". А по-лошото е че след година нещата ще са от рода на "ще ме скъсат на матурата". Ама даскало е най-малкия ми проблем с порастването. Промените в личен план са най-сериозни. Отговорноста, самостоятелноста са най-гадните неща, които научаваш без да те питат. Поне да ги пишеха в седмичната програма. Ама не. Преди за най-малкото нещо се опирах на родителите ми. А сега. Сам. Няма я мама да стои до тебе докато се караш с приятелите си, който са закъсняли за среща. Цитирам най-мекия случай.
Гадно е да порастнеш, да. Нищо хубаво не виждаш от това. Или поне ако има, то е капка в сравнение с окена от детските ти години. Виждал съм хора, които са запазили детското в себе си, но освен да им се присмиват или да ги смятат за луди други реакции от околните не е имало. Може би, защото това вече не им е нужно. Може би, защото няма да оцелеят там сред "големите". Може би, защото завиждат...

01-31-2005, 20:53
Понякога в живота ни се случват нещастия, които не можем да избегнем, но все има някаква причина за да ни се случат. Едва когато ги преодолеем разбираме защто са се появили в живота ни.

Cradle_Fan
01-31-2005, 20:58
Лично аз, връщайки се назад виждам, че доста съм се променила ( не знам дали е за добро, но е факт). Просто гледам на нещата от друг ъгъл. Понякога даже една единствена случка, едно разочарование, сблъскване с действителността могат да те накарат да порастнеш много! И промяната е неизбежна. Тази тема ме накара да се замисля за това колко хубаво ми беше преди 2 години (100% след още две ще говоря по същия начин за сегашния момент:)) Човек винаги изпитва носталгия към това, което е отминало. А колкото до това, че според теб е гадно да порастнеш...до известна степен е така, но поне като по - зрял човек осъзнаваш и оценяваш неща, които досега не си виждал.

GalYol
01-31-2005, 21:00
Няма нищо по-гадно от това да порастваш... Толкова много неща не правя вече. Но това някак мога да оправя. Все още понякога се вдетенявам и гледам анимацийки, хиля се на показано пръстче и такив аразни, но колкото и да се опитвам живота все ми напомня, че поратсвам...
Станах на 18 и не се зарадвах особено, защото вместо огромната свобода, за която мечтаех, получих единствено хиляди задължения, грижи и едно тъмно и неясно бъдеще. Сега преди кандидатстудентските изпити, в края на 12 клас още по-добре осъзнавам колко кофти е цялата работа... Не се радвам, че съм абитуриентка, не се кефя че пораствам... Всички ми обясняват, че трябва да съм голяма и отговорна, а аз не съм готова за всичко това, все още се чувствам дете и всички тези отговорности и задължения ще ме побъркват.
Не ми пука, че ще ме мислят за луда, че ще ми се смеят и какво ли още не :arrow: искам винаги да остана дете. Най-вече, защото тъпия, гаден, шибан живот е адски сложно и неясно нещо, което зверски ме плаши...

aBeP4eTo
01-31-2005, 21:00
Брат ми н0рмалн0 е да п0расваш ! Вече минаваш пубертета всъщн0ст ти ник0га не си разсъждавал тапашки кат0 сегащните лапетии навлизащи в пубертета ! Узряваш и ставаш мъж ! :lol: Весеки пр0меня жив0та си явн0 ти сега си в такъв етап за к0ет0 не трябва да ти се сърдя !
П.П за мене си 0ще дете :lol: :lol: щ0т0 си миии...братче...

aBeP4eTo
01-31-2005, 21:03
Гал сякаш си написала аз кв0 мисля :( не сам абитюрентка ама усещам, че к0лк0т0 п0вече раста т0лк0ва х0рата 0чакват п0вече 0т мене, а аз не м0га да 0правдая 0чакванията им ! за к0ет0 се чувствам супер зле ! :(

nar
01-31-2005, 21:31
gal,radvam se da te vizhdam pak! znae6 li ima hora koito uspqli da zapazqt dete vatre sebe si.az sam edna ot tqh.ne mi puka kakvo mislqt okolnite za tova,tova e prosto moqt na4in na zhivot.i ima hora koito se radvat za men.razbira se ima i tezi koito vikat:"koga 6te porastne6!".nikoga.minalata zima vidqh edno mnogo krasivo darvo,koeto raste6e pod kondicioner,zaka4en gore na prozorec,i varhu darvoto ima6e zamraznala voda,koqto e kapela ot kondicionera,taka 4e cqloto darvo be6e"ledeno".fantasti4na gledka be6e! i samo az stoqh i gledah tova prez polovin 4as mozhe bi,nito edin minuva4 ne vdignal glava dazhe!razbira se,te imaha po-vazhni raboti...

MaD_CaT*
02-01-2005, 11:18
Мдааа....всички сте прави....Гадно е да порастваш...или по-точно,гадно е да си голям ...отговорности,проблеми....Ю ношеството наистина е мнооого трудна възраст...осъзнаваш вече,че ти си живееш собствения си живот...мама и татко няма да са винаго до теб и да те напътстват...Напоследък...мн ого взех да мисля над тези неща,до сега въобще не се бях замисляла :cry: ,труден период от нашето развитие е това пубертета.... :roll:

GalYol
02-01-2005, 11:33
труден период от нашето развитие е това пубертета.... :roll:

Така си е, но най-трудното от пубертета е момента, в който излизаш от него и осъзнаваш, че си вече порастнал или по-скоро, че е крайно време да порастнеш и да започнеш да гледаш сериозно на някои неща... :roll:

MaD_CaT*
02-01-2005, 12:36
Така си е, но най-трудното от пубертета е момента, в който излизаш от него и осъзнаваш, че си вече порастнал или по-скоро, че е крайно време да порастнеш и да започнеш да гледаш сериозно на някои неща... :roll: [/quote]
цццц....тва е толкова вярно!?Ама...тоя дълъг период на осъзнаване при мене,като че ли започва сега....и ми е доста трудно....Меня си настроението постоянно..изпадам в някви такива депресии....просто в момента съм толова оттегчена.Никога през живота си не съм се чувствала толкова......несигурна... :cry:

Steff
02-01-2005, 13:04
kofti e da porastvash... kolkoto poveche vreme minava... tolkova po-qsno razbiram che trqbva da promenq nachina si na jivot (sled kato misleneto mi veche se promenq) i kak trqbva da si sedna na gyza i da byda otgovorna i zrqla i golqma i kakva li oshte ne... iskam da sym pak na 13... da moga da sym si detence bez da me gledat losho ... :roll:
ne si e rabota da si golqm... :(

zElEnA^mAsLiNkA
02-01-2005, 13:50
Mi za m0q rad0st 06te sym malka! I ne use6tam kak udyrtqvam ! Sq si izjivqvam mladinite i makar baq 0grani4ena se radvam na tfa k0et0 imam ... (ograni4ena v smisyl 4e ne izlizam mn0g0) :}}
V tfa 0tn06enie e qk0 da si na 15 g0dini :P

united_colors
02-01-2005, 15:01
:cry: Na mene puk mi stava kofti kato se setia, 4e sega6nite deca mnogo burzo porastvat.Na 12-13 godini ve4e se napivat, pu6at.... kofti rabuti

DeaTHroW-ReC_F
02-02-2005, 08:22
баси колко си праввввв.....явно и аз пораствам ...

Nekasa4a
02-02-2005, 09:10
Az pak ne iskam da porastvam 6toto e gadno i si iskam da si bada na 14 pak
No nqma kak zatui na akul sam na -3 :D

raffy
02-02-2005, 14:44
ами понятието 'порастване' е доста сложно. някой приемат,че са порастнали, когато се държат като големи - пушат,пият,ходят по дискотеки,не се съобразяват с никой. Хора, съвземете се,това не е порастнал човек! Къде остана самостоятелността, отговорността, знанията, опита? Как може човек,който не знае какво е да броиш парите си,а да разчиташ само на родителите си,да твърди,че е голям? или такъв който прави каквото му изнася и изобщо не се интересува от последствията? порастнал не значи и да си нямаш представа от живота, да не знаеш какво става по света, да не знаеш елементарни неща от обща култура и в разговор с възрастни да не можеш да вържеш 2 приказки. аз не твърдя,че съм порастнала, може би съм научила много неща и имам намерение да продължавам да се уча. когато започна да се оправям сама в живота, стана родител може би, работя, тогава може би ще съм порастнала. но за някой хора,уви, и тези неща не са гарант за зрялост....

so mazy!
02-02-2005, 15:15
Няма нищо по-гадно от това да порастваш... Толкова много неща не правя вече. Но това някак мога да оправя. Все още понякога се вдетенявам и гледам анимацийки, хиля се на показано пръстче и такив аразни, но колкото и да се опитвам живота все ми напомня, че поратсвам...
Станах на 18 и не се зарадвах особено, защото вместо огромната свобода, за която мечтаех, получих единствено хиляди задължения, грижи и едно тъмно и неясно бъдеще. Сега преди кандидатстудентските изпити, в края на 12 клас още по-добре осъзнавам колко кофти е цялата работа... Не се радвам, че съм абитуриентка, не се кефя че пораствам... Всички ми обясняват, че трябва да съм голяма и отговорна, а аз не съм готова за всичко това, все още се чувствам дете и всички тези отговорности и задължения ще ме побъркват.
Не ми пука, че ще ме мислят за луда, че ще ми се смеят и какво ли още не :arrow: искам винаги да остана дете. Най-вече, защото тъпия, гаден, шибан живот е адски сложно и неясно нещо, което зверски ме плаши...

ujasno si prava!! tochno taka se chuvstvam i az!! a taka me strah da zavursha uchilishte !! kato si pomislq i napravo otkaaachaaam!! ujasno e
ne mi se misli!

p.s. lunatrick e golqm sladur! =) mnoo me izkefiha tezi mu razsujdeniq.. lollz

Тед:)
02-02-2005, 15:34
....Хм:) Всички порастване..по-бавно..по-бързо..по-щастливи..или по-тъжни..Ние порастваме..И всяко обръщане назад е безмислено..То е вече МИНАЛО СВЪРШЕНО...Мпже да боли..в началото..Но все пак...там отпред те чакат и много весели неща..:) ..и мн усмивки..:)

LiNkiN4eTo
02-02-2005, 16:59
vai dae i az porastvam :D basi filma :D v kvo se zaburkah :D
LunaTrick pak se zadalbo4i :lol:

bodil4e_f
02-02-2005, 18:34
napalno si prav!!!mnogo teen-ove iskat da porastvat....az ne iskam toklkova mnnogo-nai mnogo s o6te godina-dve i tolkova...no nqma kak...jivota te4e i godnite sa6to...

skiipar
02-02-2005, 19:00
абе хора прави сте си,гадно е да пораснеш и това си е.Ама все пак колкото и да е гадно,случва се и трябва да се случи.Всеки случай не е болка за умиране,нека да се примирим :wink: Ама и то ще мине,както всичко друго :) :)

pinK_Baby
02-06-2005, 18:35
eee LunaTrick 6apka ti svalqm...nz dali vinagi e taka oba4e vsi4ki tvoi mneniq ,koito 4eta napravo me izpylvat...imat mnogo smisyl i radvat i sa mnogo zreli...ne sa bezmisleni...
A po temata naistina i az to4no dnes se zamislih za tva 4e porastvam i mi e malko kofti o6te pove4e 4e trqbva da se nau4a da pravq tolkova mnogo ne6ta sami4ka...da se opravqm sama s jivota si...sama da se spasqvam ot problemite...nqkoi ne6ta nqma da se vyrnat no kakvo pyk...vseki period ot jivota ni nosi polojitelni i otricatelni ne6ta...v edin moment e po-dobre da si bezgrijen i da misli6 po detski mu, no nqkoi den trqbva da porastnem...nqma na4in :wink: zatova se naslajdavaite na vseki edin moment ot jivota si...pomnete hubavite migove i o4akvaite s netyrpenie predstoq6tite takiva....ne trqbva da sme oteg4eni ot byde6teto ...jivota ni predstoi i trqbva da grabim ot nego s pylni 6epi :)

^efas^^
02-06-2005, 18:47
Аз не смятам че пораствам продължавам да си гледам CartoonNetwork и FoxKids тва са ми любимите програми да ги кажем единствените които гледам от мисля 10 годишен играя само на компютъра така че нямам голям напредък все същия олигофрен съм си не виждам промяна освен външна в смисал станал съм по жисок и пишката ми е пораснала :lol: иначе пак съм си същото хлапе